Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (150)Книжкові видання та компакт-диски (140)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=СВИНК$<.>+<.>A=ЙОСИП$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Йосипенко М.О. 
Діагностика та хірургічне лікування клініко-морфологічних форм генералізованої міастенії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.О. Йосипенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с. — укp.

У результаті проведеного дослідження здійснено оцінку адекватності імунофармакологічного тесту з антихолінестеразними препаратами в діагностиці міастенії. Надано оцінку адекватності променевих методів діагностики в визначенні патологічних змін вилочкової залози (ВЗ) в разі генералізованої міастенії (ГМ) на доопераційному етапі. Вивчено порушення клітинного та гуморального імунітету в хворих на ГМ з різними морфологічними змінами в ВЗ. Розроблено алгоритм діагностичного пошуку в даних хворих. Запропоновано та обгрунтовано тактику проведення оперативного лікування з різною патологією ВЗ. Проаналізовано виникнення та лікування ранніх післяопераційних ускладнень у пацієнтів із ГМ. Удосконалено проведення диференціальної діагностики міастенічного та холінергічного кризів у ранньому післяопераційному періоді на підставі імунофармакологічного тесту з антихолінестеразними препаратами. Проведено патоморфологічне дослідження ВЗ на стереоморфометричному, гістологічному та ультраструктурному рівнях. Підтверджено гетерогенність патологічних змін у тімусі хворих, що незалежить від тривалості клінічного протікання захворювання та проведеної терапії. Виявлено залежність ранніх і віддалених результатів оперативного лікування від патоморфологічних змін ВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.77 +
Шифр НБУВ: РА325584

Рубрики:

      
2.

Йосипенко С.Л. 
Духовна культура України ХVII - першої половини ХVIII століть (історико-філософський аналіз): автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.05 / С.Л. Йосипенко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 28 с. — укp.

Проведено історико-філософське дослідження духовної культури України XVII - першої половиини XVIII ст. як цілісного історико-культурного феномену, вираженого в ідеях, що її структурують та забезпечують її цілісність. На підставі аналізу концептів, які дозволяють розкрити суть української ранньомодерної духовної культури - конфесіалізації, бароко, раннього просвітництва, а також теолого-політичних і політичних теорій, розуміння історії та історичного часу, статусу знання в житті людини та суспільства у творах українських церковних інтелектуалів XVII - першої половини XVIII ст. Визначено інтелектуальний статус української ранньомодерної філософської думки. Розкрито її роль в ураїнській ранньомодерній історії та культурі та місце у загальноєвропейському контексті. Доведено, що в цей період в Україні, як інших країнах Європи відбуваються процеси, корелятивні модернізації на її ранніх етапах, зокрема, показано, що релігійно-політичні перетворення цього періоду призводять до появи прошарку церковних інтелектуалів, у творах яких висвітлено інтелектуальні інструменти, узгоджене та свідоме задіяння яких має стати основою європейського модерну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)44/46 + Ч111.161.2 +
Шифр НБУВ: РА363692

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Йосипів А.О. 
Насильницька злочинність: детермінанти та протидія органам внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.О. Йосипів ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Львів, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено питання насильницької злочинності та її детермінанти, а також питання протидії їй органами внутрішніх справ (ОВС). Проаналізовано традиційні форми насильства та їх місце серед способів вчинення злочинів. Розкрито юридичний зміст поняття "особа злочинця, яка вчиняє насильницькі злочини" та визначено її основні складові. Досліджено та проаналізовано соціальний зв'язок між злочинцем і жертвою злочину. З'ясовано причини й умови вчинення насильницьких злочинів. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення діяльності ОВС у сфері запобігання насильницьким злочинам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)014 + Х893.9(4УКР)17 + Х883.9(4УКР)73 +
Шифр НБУВ: РА366813

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Йосипенко О.М. 
Французький постструктуралізм: критичний аналіз репрезентації: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / О.М. Йосипенко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено виявленню ролі та місця концепції репрезентації в критиці класичного способу мислення французьким постструктуралізмом. З'ясовується характер цієї критики, виявляється її евристичний потенціал та нові можливості, що відкриваються для думки, звільненої від репрезентативних обмежень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ФРА)6-667

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Луцький Т. М. 
Кримінальна відповідальність за необережне заподіяння смерті іншій особі. / Т. М. Луцький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація охоплює комплексне вирішення наукового і практичного завдання,спрямованого на дослідження кримінальної відповідальності за необережнезаподіяння смерті іншій особі, відповідальність за яке передбачена різними статтямита частинами статей Кримінального кодексу України.Дисертація є першим дослідженням в українській кримінально-правовійдоктрині, у якому кримінальна відповідальність за необережне заподіяння смертііншій особі досліджується комплексно та охоплює усі склади кримінальнихправопорушень, що можуть мати своїм наслідком необережне заподіяння смерті.Наукова новизна праці полягає в тому, що у роботі вперше: дослідженокримінальну відповідальність за необережне заподіяння смерті в історичномурозрізі з урахуванням різних історичних періодів, зокрема виокремлено чотириперіоди розвитку кримінальної відповідальності за необережне заподіяння смертііншій особі, проаналізовано норми законів, які історично встановлюваликримінальну відповідальність за необережне заподіяння смерті та зазначено їхкількість в кожному з виділених періодів, встановлено, що з розвитком людствазаконодавцем кількість досліджуваних нами кримінальних правопорушень постійнозбільшується; досліджено абсолютно всі кримінальні правопорушення, що маютьсвоїм наслідком необережне заподіяння смерті особі, проведено юридичний аналізкожного з них, проаналізовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки; визначенопроблеми кримінально правової кваліфікації необережного заподіяння смерті іншійособі; проаналізовано санкції кримінальних правопорушень; вивчено судовупрактику з призначення покарань; на підставі аналізу 1701 судового вироку за 2019рік встановлено частоту застосування конкретного виду покарання за вчиненнякримінальних правопорушень, що мають своїм наслідком необережне заподіяння 3смерті іншій особі; запропоновано внести зміни до кримінального законодавства вчастині кримінальної відповідальності за необережне заподіяння смерті іншій особіта обґрунтовано це необхідністю покращення правозастосування.Розроблені у дисертації рекомендації використовуватимуться в освітньомупроцесі та практичній діяльності підрозділів Національної поліції України, про щосвідчать відповідні акти впровадження.У дисертації проаналізовано стан дослідження кримінальної відповідальностіза необережне заподіяння смерті іншій особі у кримінально-правовій доктрині.Узагальнення наукових розробок з питань охорони життя нормами кримінальногоправа дає можливість запевнити, що окремі положення необережного заподіяннясмерті особі отримали належну увагу серед науковців сучасності. Основниминапрямками дослідження були: історія становлення та розвитку кримінальноївідповідальності за «вбивство через необережність»; питання кваліфікації вбивствачерез необережність та суміжних складів злочинів; призначення покарання завбивство через необережність та деяких злочинів.Встановлено, що до переліку найбільш дискусійних питань належать:використання терміну «вбивство» у ст. 119 КК України та оціночних понять «тяжкінаслідки», «загибель людей» у спеціальних складах кримінальних правопорушень, вяких необережно заподіюється смерть іншій особі; використання різних критеріївдля під час розмежування та класифікації кримінальних правопорушень, що маютьсвоїм наслідком необережне заподіяння смерті, що охороняється нормамикримінального права; розмежування окремих видів кримінальних правопорушень,що мають своїм наслідком смерть особи; доцільність декриміналізації такриміналізації окремих кримінальних правопорушень.^UThe dissertation is the first study in the Ukrainian criminal law doctrine, in whichcriminal liability for negligence causing death to another person is investigatedcomprehensively and covers all components of criminal offenses that may result incausing death by negligence.The scientific novelty of the paper consists in the following: for the first timecriminal liability for causing death by negligence in the historical context is studied takinginto account different historical periods, in particular four periods of criminal liability fornegligence causing death to another person are distinguished, the laws that historicallyestablished criminal liability for negligent infliction of death and their number in each ofthe selected periods are analyzed, it is established that with the development of mankind,the number of criminal offenses investigated by the legislator is constantly increasing;absolutely all criminal offenses that result in careless death of a person are investigated, alegal analysis of each of them is carried out, objective and subjective features aredetermined; the problems of criminal qualification of negligence causing death to anotherperson are elucidated; the sanctions of the investigated criminal offenses are analyzed; thejudicial practice in sentencing is studied; based on the analysis of court verdicts1701(2019), the frequency of application of a specific type of punishment for committingcriminal offenses that result in negligence causing death to another person is established;amendments to the criminal legislation in terms of criminal liability for negligence causingdeath to another person in order to improve law enforcement are proposed.9The elaborated recommendations will be used in the educational process andpractical activities of the National Police of Ukraine and the relevant acts ofimplementation prove this statement.In the dissertation, the state of the research of criminal liability for negligencecausing death to another person in the criminal law doctrine is analyzed. Thegeneralization of scientific developments on the protection of life by the norms of criminallaw makes it possible to assure that certain provisions of negligent infliction of death on aperson have received due attention among modern scientists. The main areas of researchwere: the history of the formation and development of criminal liability for "negligenthomicide "; the issues of the qualification of negligent homicide and related crimes;imposition of punishment for negligent homicide and certain crimes.It is established that the list of the most controversial issues includes: the use of theterm "homicide" in Art. 119 of the Criminal Code of Ukraine and qualificatory concepts"grave consequences", "death of people" in special corpus delicti of criminal offences, inwhich the death of another person is negligently caused; the use of different criteria for thedelimitation and classification of criminal offenses, which result in the negligent inflictionof death, which is protected by the norms of criminal law; differentiation of certain typesof criminal offenses that result in the death of a person; expediency of decriminalizationand criminalization of certain criminal offenses.At the same time, it is established that certain issues concerning the criminal lawprotection of causing death of a person by negligence were not an independent object ofstudy, in particular, a comprehensive, system study of the history of formation anddevelopment of criminal liability for negligence causing death to another person, issues ofqualification of criminal offenses that result in negligent death, imposition of punishmentfor negligent death was not carried out.A historical analysis is made in terms of criminal law regulation of causing death bynegligence, which resulted in four consecutive periods of development of the legislationon liability for negligence causing death to another person, namely: 1st period (XI–XVIIcenturies) – Old Russian; 2nd period (XVII century – 1917) – tsarist-imperial; 3rd period (1917–1991) – Soviet; 4th period (1991 – present) – the period of independent Ukraine. Itis concluded that the number of the investigated criminal offenses is gradually increasing.It is proved that the increase in the number of criminal offenses declared thelegislator's intention to strengthen the protection of human life as the highest social value,which is combined with the desire to further humanize the criminal legislation in general,popularize a lawmaking branch.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського