Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (231)Книжкові видання та компакт-диски (161)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=СВИСТУН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Свистунов Є.О. 
Вплив вуглецю на міжатомну взаємодію і термічне розширення ГЦК сплавів на основі Fe - Ni: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.13 / Є.О. Свистунов ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2003. — 24 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив вуглецю та марганцю на термічне розширення ГЦК Fe - Ni - C та Fe - Ni - Mn - C сплавів інварного класу та з'ясовано природу цього впливу на підставі аналізу даних вимірювань мессбауерівських спектрів, малокутового розсіяння нейтронів, пружних модулів, магнітної сприйнятливості та намагніченості насичення. Для вимірювань термічного розширення сплавів створено низькотемпературний дилатометр та комп'ютерні програми для автоматичного управління вимірюваннями та обробки експериментальних даних. аномальну поведінку їх термічного розширення. За результатами проведеного мессбауерівського аналізу й аналізу кривих малокутового розсіяння нейтронів свіжеутворених твердих розчинів та відпалених сплавів показано, що вуглець викликає формування неоднорідної магнітної структури, яка відповідає за наомальну поведінку магнітних властивостей та термічного розширення Fe - Ni - C та Fe - Ni - Mn - C сплавів. За даними малокутового розсіяння нейтронів оцінено середні розміри неоднорідностей, що не перевищують 20 нм. Показано, як змінюється розподіл надтонких магнітних полів у сплавах після різних термообробок. Уперше оцінено ізомерні зсуви за розмитими спектрами Fe - Ni та Fe - Ni - C сплавів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 +
Шифр НБУВ: РА327635

Рубрики:

      
2.

Свистун Н.О. 
Динаміка антропонімікону м.Тернополя XIX - ХХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.О. Свистун ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку антропонімікону Тернополя XIX - XX ст. Проаналізовано 491 ім'я, взяте з історичних джерел, та 277 сучасних імен, зафіксованих в актових записах про народження. У досліджуваному регіоні виявлено значний відсоток подвійних імен, які вживаються паралельно для означення однієї і тієї ж особи. Для вивчення антропонімікону Тернополя XX ст. використано кількісно-якісний метод В.Д.Бондалетова, згідно з яким виділено та проаналізовано п'ять статистичних груп імен: найуживаніші (частотний десяток), широковживані, маловживані (найменш уживані), рідкісні та чужомовні імена. Доведено, що основу чоловічого та жіночого іменника складають української традиційні антропоніми, які активно функціонують протягом століття. Укладено списки імен новонароджених Тернополя протягом XIX - XX ст. та визначено середній коефіцієнт однойменності, що унаочнює результати здійсненого дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2 +
Шифр НБУВ: РА344955

      
3.

Свистун Л.Я. 
Договори перевезення вантажів автомобільним транспортом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Л.Я. Свистун ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 18 с. — укp.

На підставі чинного законодавства України визначено систему нормативно-правових актів України, що регулюють договір перевезення вантажів автомобільним транспортом. Висвітлено історичний розвиток зазначених договорів. Здійснено теоретико-правове дослідження системи договорів перевезення вантажів автомобільним транспортом. Досліджено юридичну природу, зміст даних договорів, з'ясовано порядок їх укладання та реалізації. Зроблено аналіз цивільно-правової відповідальності за цими договорами. Сформульовано конкретні пропозиції та рекомендації з метою удосконалення законодавства про договори перевезення вантажів автомобільним транспортом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.93 +
Шифр НБУВ: РА341304

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Свистунова І.В. 
Кормова продуктивність тритикале озимого на зелений корм залежно від технологічних прийомів вирощування в умовах правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / І.В. Свистунова ; Вінниц. держ. аграр. ун-т, УААН. Ін-т кормів. — Вінниця, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив строку сівби та біологічних особливостей сорту на процес формування врожаю і якості зеленої маси тритикале озимого. Залежно від погодних умов, сорту та строку сівби встановлено особливості росту та розвитку рослин, динаміку формування ними площі листкової поверхні й елементів продуктивності у порівнянні з житом і пшеницею озимими. Визначено енергетичну й економічну ефективність вирощування сортів тритикале озимого, різних за темпами формування зеленої маси. За результатами досліджень виробництву рекомендовано висівати сорти, різні за інтенсивністю нарощування вегетативної маси, у строки, які відповідають їх біологічним вимогам до гідротермічних умов вирощування. Виявлено, що кращими за продуктивністю й економічною ефективністю є сорти АД 3/5, АДМ 9, Поліський 29 та АД 52, збирання яких у фазі колосіння забезпечує протягом 10 - 15-ти днів надходження зеленої маси на рівні 33,0 - 46,8 т/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.91-4 + П223.9-4 тритикале +
Шифр НБУВ: РА355815

Рубрики:

      
5.

Свистунов О.Ю. 
Модельний експеримент як засіб формування наукових понять у старшокласників у процесі вивчення електродинаміки: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.Ю. Свистунов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано ідею цілеспрямованого та систематичного використання модельного експерименту у навчанні фізики як ефективного засобу формування наукових понять у школярів. Проаналізовано фактори, що зумовлюють необхідність застосування модельних дослідів як засобу формування фізичних понять. Виявлено дидактичні функції модельного експерименту, що використовується з метою формування наукових понять. Установлено психолого-дидактичні вимоги, які повинен задовольняти модельний експеримент як засіб формування наукових понять. Відповідно до встановлених вимог розроблено систему вдосконаленого модельного експерименту з теми "Електричне поле", яка містить більше 40-ка демонстраційних і фронтальних дослідів. Запропоновано методику використання розробленого експерименту на уроках фізики у процесі вивчення старшокласниками цієї теми. За результатами проведеного експерименту з'ясовано, що використання методики формування понять електродинаміки забезпечує високу якість сформованості понять, що вивчаються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В313 р(4УКР)2-36,022 +
Шифр НБУВ: РА360801

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Свистун Р.В. 
Оптимізація хірургічних методів лікування виразкових пілородуоденальних стенозів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Р.В. Свистун ; Тернопільська держ. медична академія ім. І.Я.Горбачевського. — Тернопіль, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6-38

Рубрики:

      
7.

Свистунов І.В. 
Псоріаз і червоний плоский лишай: прогностичні варіанти клінічного перебігу та вибір терапії: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / І.В. Свистунов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 36 с. — укp.

Розкрито проблему розробки патогенетично обгрунтованої терапії хронічних рецидивуючих папульозних дерматозів. Виділено прогностичні варіанти клінічного перебігу папульозно-бляшкового псоріазу та типової форми червоного плоского лишаю. Подано характерні для кожного варіанту середньоарифметичні диференційно-діагностичні показники. Виявлено спільність відповідної запальної реакції шкіри під час псоріазу і червоного плоского лишаю. Обгрунтовано патогенетичну терапію для кожного прогностичного варіанту клінічного перебігу дерматозів із застосуванням протизапальних та імунокоригуючіх препаратів, а також препарату для базисної терапії - сульфасалазіну. Проаналізовано ефективність розроблених схем комплексного лікування хворих на псоріаз і червоний плоский лишай. Запропоновано їх використання в умовах шкірно-венерологічних диспансерів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.74 + Р601.71 +
Шифр НБУВ: РА365699

Рубрики:

      
8.

Свистун В.І. 
Теорія і практика підготовки майбутніх фахівців аграрної галузі до управлінської діяльності: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / В.І. Свистун ; Ін-т пед. освіти і освіти дорослих АПН України. — К., 2007. — 38 с. — укp.

Проаналізовано досвід підготовки фахівців аграрної галузі до управлінської діяльності у світі та Україні, показано її становлення та розвиток у вітчизняній системі вищої аграрної освіти. Висвітлено загальні теоретико-методологічні та методичні основи підготовки майбутніх фахівців аграрної галузі до управлінської діяльності, викладено її концептуальну основу - комплексний (особистісний, діяльнісний і компетентнісний) підхід. Охарактеризовано сучасний стан підготовленості студентів агарних ВНЗ до управлінської діяльності. Визначено зміст базових понять, категорій і термінів щодо управлінської діяльності фахівців аграрної галузі, які безпосередньо розкривають сутність та зміст підготовки до неї студентів аграрних ВНЗ, а також сформульовано її цілі, завдання та принципи й конкретизовано зміст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П.р(4УКР)7 + П.р(4УКР)7 + П.р(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА353814

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Свистун Л. А. 
Формування ринку землі в умовах реалізації державної регіональної політики: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / Л. А. Свистун ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. — Полтава, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано зміст, завдання, інструменти та напрями реалізації регіональної земельної політики. Визначено теоретико-методологічні засади процесу формування ринку землі. Проведено дослідження його складових, функцій та особливостей. Проаналізовано основні соціально-економічні та правові чинники, які стимулюють та стримують розвиток ринку землі в регіонах України. Розроблено модель ринку землі та проведено рейтингову оцінку регіонів за рівнем сприятливості його розвитку. Сформульовано концептуальні положення та визначено пріоритети розроблення та реалізації земельної політики на регіональному рівні. Обгрунтовано основні напрями вдосконалення організаційно- та фінансово-інвестиційного забезпечення функціонування ринку землі на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.327.1 + У9(4УКР)320-51
Шифр НБУВ: РА371431 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Свистун Г. Є. 
Фортифікація салтівських лісостепових городищ. / Г. Є. Свистун. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена історико-археологічному дослідженню фортифікації салтівських лісостепових городищ. Важливими чинниками, що впливали на побудову оборонних споруд, були природно-географічні. Вони позначалися на виборі будівельного матеріалу. Останній, в свою чергу, впливав на профілювання захисних споруд і організацію оборони.Укріплення розташовувалися в місцях, які дозволяли здійснювати контроль за переправами через річки, що, головним чином, визначало їх воєнно-стратегічне значення.Вдале поєднання елементів оборони, пристосування їх до умов місцевості, забезпечення антиерозійних заходів та водовідведення, застосування взаємопов'язаної багатоступеневої оборони свідчать про високу майстерність салтівських будівельників. На тлі в цілому виваженого застосування різновидів будівельних матеріалів наявна досить низька якість місцевої цегли, що свідчить про вимушене її застосування та неусталену традицію виробництва.Залишки оборонних споруд свідчать про синтез будівельних прийомів салтівського населення, які воно змушене було пристосовувати до місцевої сировинної бази та природно-георгафічних умов у цілому.^UThe thesis is dedicated to the historical and archaeological research of the fortification of the Saltov forest-steppe settlements. Important factors that influenced the construction of fortifications were natural geographic ones. They affected the choice of building material. The latter, in its turn, influenced the profiling of defenses and the organization of defense.The fortifications were located in places that allowed to control river crossings, which basically determined their military strategic importance.The successful combination of defense elements, their adaptation to the terrain conditions, the provision of anti-erosion measures and drainage, and the use of interconnected multi-stage defense point to the mastery of the Saltov builders. Against the background of the generally reasonable use of varieties of building materials, the rather low quality of local bricks stands out, which indicates its forced use and the unsettled production tradition.The remains of the fortifications point to the synthesis of the construction methods of the Saltov population, which it was forced to adapt to the local raw material base and the natural geological conditions in general.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Фурс О. Й. 
Особливості розвитку психічної саморегуляції майбутніх магістрів військового управління у процесі їх практичної підготовки / О. Й. Фурс. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.09 – психологія діяльності в особливих умовах. – Національний університет оборони України імені Івана Черняховського. – Київ, 2021.Дисертацію присвячено дослідженню проблеми психічної саморегуляції майбутніх магістрів військового управління у процесі їх практичної підготовки.У роботі визначено сутність і структуру здатності до психічної саморегуляції майбутніх МВУ, компонентами якої є ціннісно-мотиваційний, когнітивний, емоційно-вольовий, поведінково-діяльнісний, комунікативний і суб'єктний. Розроблено та обґрунтовано структурно-функціональну модель, що містить цільовий (мета), компонентний (компоненти здатності до психічної саморегуляції), діагностичний (критерії, показники, методики), розвивальний (тренінгова програма) і результативний блоки, а також тренінгову програму розвитку здатності до психічної саморегуляції у майбутніх МВУ, навчальні теми якої узгоджено за змістом із компонентами здатності до психічної саморегуляції майбутніх МВУ.Ключові слова: здатність, психічна саморегуляція, структурно-функціональна модель, тренінгова програма, магістри військового управління.^UThesis for a candidate degree in psychological sciences in specialty 19.00.09 – psychology of activities in specific conditions. – National Defence University of Ukraine named after Ivan Cherniakhovskyi. – Kyiv, 2021.The thesis theoretically analyzes and practically solves the scientific problem of establishing peculiarities of psychic self-regulation development of the future Masters of Command and Control in the process of practical training. The results of the research turned out to be successful in fulfilling the tasks and enabled the following conclusions. After theoretical analysis and generalization of the scientific sources it defines psychic self-regulation of the future Masters of Command and Control as the aimed conscious self-management of psychic processes, states and behavior according to the professionally significant goals, values, urgent needs, professional and moral motives that improve their psychic abilities and emotional state, provide the success of the military professional activity in general and in particular taking managerial decisions. It proves that the basis for the psychic self-regulation of the future Masters of Command and Control in the process of practical training in military academies is the developed ability to psychic self-regulation defined as a complex integrative professionally significant formation providing their capability of performing psychic self-regulation of psychic processes, states and behavior by means of self-management in order to provide successful military professional activity according to the goals and projected results. Based on the researchers' approaches to the phenomenon of self-regulation it establishes that the structure of the ability to psychic self-regulation includes the following elements: 1) axiological-motivational element is characterized by professional orientation, intention to the professional activity in different professional situations, ability to motivate oneself for their fulfillment, keeping values of the military professional activity; 2) behavioral and activity element identifies personality, professional and psychological preparedness to the professional actions in everyday and extreme (combat) situations of the military service; 3) communicative element is the possession of the self-control and psychic self-regulation culture during communication, ability to control one's own actions and behaviour in different military professional communicative situations, skills of solving and resolving conflicts occurring during the military service; 4) cognitive element is defined by the ability of attentive observation, effective memory, non-standard thinking, self-study etc.; 5) emotions and will include psychological resilience as the ability to emotional and willing self-regulation, ability to act quietly and confidently in psychologically hard, emotionally intense, dangerous and high-demand situations of the service (combat) activity; 6) subjective element is the core one in the whole structure including the ability to consciously control one's own internal world, oneself, mood, behavior and professional activity as well as the ability to reflect. The thesis presents a structural and functional model of the development of the psychic self-regulation ability of the future Masters of Command and Control in the process of practical training containing such blocks as aims (goals), components (abilities of psychic self-regulation), diagnosis (methodologies), development (training program) and results. It also proves psychological instruments for testing ability to psychic self-regulation of the future Masters of Command and Control in the process of their practical training. Key words: ability, psychic self-regulation, structural and functional model, training program, Masters of Command and Control.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Свистун І. Ю. 
Громадські об'єднання як чинник демократизації українського суспільства / І. Ю. Свистун. — Б.м., 2022 — укp.

Об'єкт – проблемне поле демократизації. Мета – виявлення функціонального потенціалу та ролі громадських об'єднань як чинника демократизації українського суспільства. Методи – компаративістський, статистичний, системний. Теоретичні і практичні результати – аналіз ефективних шляхів демократичного транзиту в Україні. Новизна – уперше запропоновано авторський варіант стратегії дослідження громадських об'єднань в межах комунікативної парадигми Ю. Ґабермаса; сформовано робочі моделі політичних практик, які відтворюють основні напрями та специфіку функціонування громадських об'єднань; уточнено зміст проблемного поля процесу демократизації та особливості структури та внутрішньої організації громадських об'єднань; уточнено положення щодо особливостей зв'язку процесу демократизації, становлення громадянського суспільства в Україні та рівня функціонування соціального капіталу; одержали подальший розвиток підходи до класифікації сучасних громадських об'єднань в українському суспільстві, а також з'ясування особливостей розвитку процесу демократизації в Україні у двох просторах (реальному та віртуальному). Ступінь упровадження – розробка конкретних рекомендацій щодо забезпечення процесу демократизації в Україні. Сфера використання – владні структури; політичні партії; аналітична та навчальна діяльність.^UThe object is a problematic field of democratization. The objective is identifying the functional potential and role of public associations as a factor in the democratization of Ukrainian society. Methods - comparative, statistical, systemic. Theoretical and practical results - the analysis of effective ways of democratic transit in Ukraine. Novelty - for the first time the author's variant of the strategy of research of public associations within the communicative paradigm of J. Gabermas is offered; working models of political practices have been formed, which reproduce the main directions and specifics of the functioning of public associations; the content of the problem field of the democratization process and the peculiarities of the structure and internal organization of public associations have been clarified; the provisions on the peculiarities of the connection between the democratization process, the formation of civil society in Ukraine and the level of functioning of social capital have been clarified; Approaches to the classification of modern public associations in Ukrainian society were further developed, as well as the peculiarities of the development of the democratization process in Ukraine in two spaces (real and virtual) were clarified. The rate of implementation - development of specific recommendations to ensure the process of democratization in Ukraine. The scope of application - power structures; political parties; analytical and educational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського