Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=СЕРГЄЄВА$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ЄВГЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Сергєєва Г.А. 
Англомовні запозичення в українській правничій термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.А. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено англомовні запозичення в українській правничій термінології, їх роль у розвитку терміносистеми права. На основі структурно-типологічного підходу та принципу системності мови висвітлено особливості освоєння та функціонування англомовних термінів-запозичень на всіх системних рівнях української мови - фонологічному, граматичному, словотвірному та лексико-семантичному. Встановлено, що англіцизми зазнають формальних змін - у графічному відтворенні, фонемному складі, морфемній структурі та граматичній формі, а також функціональні зміни на рівні словотворення та семантики. Відзначено, що англомовні правничі терміни, в основному, пристосувалися до системи української мови, проте певна частина запозичень залишається не повністю освоєною. Виявлено фонетичні, морфологічні та семантичні варіанти запозичених з англійської мови термінів та визначено шляхи їх подолання. Запропоновано практичні рекомендації щодо освоєння англомовних запозичень відповідно до норм української мови. Проаналізовано причини запозичення англіцизмів та розглянуто проблеми їх уніфікації в українській правничій термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Х.в4
Шифр НБУВ: РА320293 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сергєєва М.Ю. 
Вікові особливості клініки церебрального атеросклерозу та їх комплексна корекція із застосуванням біогенних стимуляторів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / М.Ю. Сергєєва ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

На підставі вивчення суб'єктивних і об'єктивних даних, результатів нейропсихологічних і електрофізіологічних досліджень, вегетативного статусу, термотопографії виявлено особливості клінічних проявів церебрального атеросклерозу у хворих різних вікових груп. Запропоновано спосіб лікування церебрального атеросклерозу з застосуванням біогенного стимулятора мареполімієлу. Отримані дані свідчать про позитивний вплив мареполімієлу на стан нервово-психічних функцій у хворих на церебральний атеросклероз різного віку. Встановлено, що застосування мареполімієлу чинить нормалізуючу дію на основні показники ліпідного обміну, показники активності ферментів антиоксидантного захисту - глутатіонредуктази і глутатіонпероксидази. Визначено, що застосування мареполімієлу в комплексному лікуванні супроводжується зниженням кінцевого продукту перекисного окиснення ліпідів - малонового діальдегіду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.704.1-3
Шифр НБУВ: РА314419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сергєєва Ю.А. 
Вплив строків поливів на продуктивність та якість буряку цукрового на півдні України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / Ю.А. Сергєєва ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Х., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено водоощадні режими зрошення та сорти й гібриди цукрового буряку, залежно від району зони південного Степу України. Виявлено вплив даних факторів на фенологічні та морфологічні показники рослин, динаміку накопичення сирої та сухої маси, фотосинтетичний потенціал і чисту продуктивність фотосинтезу, на ступінь поширення й розвиток хвороб буряку цукрового, поживний режим грунту, поливний режим та інтенсивність споживання вологи рослиною протягом вегетаційного періоду, окупність витрат зрошувальної води прибутком з урожаю, рівень урожайності та якості коренеплодів і вихід цукру. Оцінено економіко-енергетичні витрати щодо вирощування цукрового буряку залежно від сортового складу за водоощадних режимів зрошування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-408(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сергєєва О. Ю. 
Державна мовна політика в Україні: європейський контекст: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. Ю. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні підходи до адаптації європейського досвіду вирішення мовних питань на регіональному рівні України, зокрема принципу додатковості, відповідно до якого рішення про застосування мови приймаються на рівні місцевого самоврядування в межах чинного законодавства. Обгрунтовано статутність додаткової мови, сутність якої полягає в державній підтримці розвитку мови як засобу комунікації у разі задоволення специфічних етнонаціональних потреб, коли вона не є мовою державних установ, у т.ч. в державних навчальних закладах і засобах масової інформації. Удосконалено підходи до утвердження української мови на державному та регіональному рівнях як інституту державності та засобу міжнаціонального спілкування. Запропоновано форми розширення сфери застосування української мови в регіонах шляхом запровадження сучасних технологій і механізмів реалізації державної мовної політики та вдосконалення чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш121(4) + Ф51(4УКР) в2:Ш + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сергєєва Л.М. 
Державна політика протидії торгівлі жінками: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л.М. Сергєєва ; Нац. акад. держ. упр. при президентові України. Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби, методи та механізми запобігання торгівлі жінками на державному та міждержавному рівнях, розглянуто питання їх удосконалення. Розкрито зміст понять "торгівля жінками", "механізм державного управління процесом запобігання торгівлі жінками". Запропоновано нові підходи щодо визначення сутності феномену торгівлі жінками. Проведено дослідження процесу запобігання торгівлі жінками як об'єкта державного управління. Розглянуто основні управлінські функції - планування, прогнозування, організацію, координацію та контроль у процесі протидії торгівлі жінками. Проаналізовано вітчизняний досвід протидії торгівлі жінками. Визначено мету, цілі та завдання органів державного управління у даній сфері. Класифіковано складові елементи механізму державного управління процесом запобігання торгівлі жінками, якими є система органів державної влади, міжнародні неурядові організації, науково-дослідні інститути, правові норми, що регламентують державне управління у даній сфері, цілі, принципи та методи. Розглянуто можливості використання у процесі формування та реалізації державної політики протидії торгівлі жінками таких управлінських підходів: системного, комплексного, функціонального, ситуаційно-адміністративного, програмно-цільового на основі принципів об'єктивності, законності, демократизму, оптимальності, прозорості. Узагальнено досвід роботи державних органів, громадських і міжнародних неурядових орагнізацій щодо запобігання торгівлі жінками в Україні та за кордоном, запропоновано механізми їх співробітництва. Проаналізовано нормативно-правову базу протидії торгівлі людьми. Розроблено рекомендації щодо удосконалення механізму державного управління відповідними соціальними процесами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)113.4 +
Шифр НБУВ: РА346209

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сергєєва І.С. 
Драматургія І.Д.Сургучова: проблематика і поетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / І.С. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В. Н. Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено драматургічну спадщину І. Сургучова, репрезетовану етапними для його художньої еволюції п'єсами "Торговельний дім" (1913), "Осінні скрипки" (1915) та "Ріки вавилонські" (1921). На підставі вивчення поетики та семантики цих творів з'ясовано, що І.Сургучов-драматург у своїх новаціях орієнтується на традиції І. Тургенєва, Л. Толстого, А. Чехова, М. Горького, а також концепції вітчизняного та європейського літературного модернізму. Зроблено інтерпретацію п'єс І. Сургучова з урахуванням символізації художньої картини світу, зверенення до біблійних і літературних претекстів, суб'єктивації драматургічних колізій і визначено основні принципи синкретичного типу мислення письменника. Зроблено висновок, що художня свідомість І. Сургучова характеризується відкритістю як до суспільно-історичної реальності, так і до буттєвих проблем існування світу та людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА=411.2)6-4 Сургучов І.Д. 536 +
Шифр НБУВ: РА370933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Сергєєва Д.Б. 
Зняття інформації з каналів зв'язку: кримінально-процесуальні і криміналістичні засади: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Д.Б. Сергєєва ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексне кримінально-процесуальне та криміналістичне дослідження наявних проблем зняття інформації з каналів зв'язку як слідчої дії. На підставі аналізу норм кримінально-процесуального законодавства, теоретичного матеріалу, даних анкетування слідчих, проведено дослідження кримінально-процесуального, криміналістичного, організаційно-тактичного, морально-етичного аспектів даної слідчої дії. Визначено та розкрито суть поняття, мету та завдання стосовно зняття інформації з каналів зв'язку як слідчої дії. Проаналізовано правове підгрунтя, а також фактичні й юридичні підстави її проведення. Установлено етапи у структурі технології проведення даної слідчої дії, елементи підготовчого етапу, положення щодо доцільності проведення зняття інформації в автоматичному режимі безперервно шляхом функціонування спеціального пристрою. Визначено й обгрунтовано процесуальні та криміналістичні заходи, дотримання та подальша розробка який має сприяти забезпеченню прав особи під час зняття інформації з каналів зв'язку. Розроблено науково обгрунтовані пропозиції з метою вдосконалення кримінально-процесуального законодавства, що регламентує проведення зазначеної слідчої дї. Сформульовано практичні рекомендації щодо ефективного провадження зняття інформації з каналів зв'язку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.07 + Х893.9(4УКР)41 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА358327

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Сергєєва С.М. 
Нормативно-правове регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Сергєєва ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 19 с. — укp.

Охарактеризовано джерела міжнародного приватного права у галузі регулювання міжнародних трудових відносин. Проаналізовано взаємодію та взаємовплив міжнародного приватного та трудового права. Проведено комплексне дослідження протиріч у законах і правових нормах регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом. Розглянуто підстави виникнення та способи розв'язання зазначених колізій. Визначено особливості матеріально-правового регулювання трудових відносин за участю іноземців в Україні. Досліджено співвідношення нормотворчості міжнародних організацій і національного законодавства щодо регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом. З'ясовано значення механізмів міжнародного захисту прав та інтересів трудящих-мігрантів. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства України у сфері регулювання трудових відносин, ускладнених іноземним елементом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х937 + Х911.14(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334420

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Сергєєва 
Особливості емоційної регуляції професійної діяльності вчителя в напружених ситуаціях: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Інасса Вікторівна Сергєєва ; Національний педагогічний ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.421 + Ю935.21-52
Шифр НБУВ: РА327035

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Сергєєва 
Поширення і характеристика криптичних плазмід Erwinia carotovora: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Жанна Юріївна Сергєєва ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2009. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.151.15*441.147
Шифр НБУВ: РА368247

Рубрики:

      
11.

Сергєєва Н.В. 
Соціально-педагогічні умови профілактики комп'ютерної адикції підлітків: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.05 / Н.В. Сергєєва ; Ін-т пробл. виховання НАПН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано основні фактори формування комп'ютерної адикції у підлітковому віці. Визначено провідне поняття "комп'ютерна адикція підлітка". Розроблено критерії комп'ютерної адикції підлітків і їх показники, виявлено рівні комп'ютерної адикції підлітків. Визначено соціально-педагогічні умови профілактики комп'ютерної адикції підлітків: підвищення рівня їх знань щодо впливу комп'ютерних технологій на особистість, можливі ризики надмірного захоплення комп'ютерними іграми, розвиток мотивації до орієнтування на цінності реального, а не віртуального життя, спрямування захоплення комп'ютерними іграми у конструктивне русло, організація відповідної просвітницької роботи з батьками. Розкрито організацію та методику проведення формувального етапу дослідження та результати контрольного експерименту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ю983.620.2-81 + Ю959.49
Шифр НБУВ: РА372332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сергєєва О.В. 
Технологія плазмохімічного рідкофазного вилучення іонів полівалентних металів з відходів гальванічних та травильних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.В. Сергєєва ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

Проведено дослідження фізико-хімічних перетворень у воді та водних розчинах, що містять іони полівалентних металів. Встановлено, що у процесі плазмохімічної обробки відбувається накопичення пероксидних сполук та виділення іонів металів у вигляді осадів. Розроблено математичну модель кінетики концентраційних змін у рідині та в процесі її обробки контактною нерівноважною плазмою. Зазначено, що дана модель містить хімічні, плазмохімічні, електрохімічні та фотохімічні реакції та придатна для розрахунку плазмохімічних процесів, радіолізу, фотолізу та електролізу. Запропоновано технологічну схему плазмохімічного вилучення іонів полівалентних металів, яка відрізняється універсальністю та гнучкістю залежно від вимог технологічного процесу. З'ясовано, що використання розробленої технології у процесах вилучення іонів полівалентних металів зі стічних вод дозволяє вилучити більше 99 % металу за умов одночасного зниження витрат у порівнянні з базовим варіантом у 1,8-2 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.9 + К675.79
Шифр НБУВ: РА311091

Рубрики:

      
13.

Сергєєва О.В. 
Управління економічною стійкістю торговельного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Сергєєва ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні проблеми й обгрунтовано теоретико-методологічні засади управління економічною стійкістю торговельних підприємств (ЕСТП). Запропоновано визначення та класифікацію видів економічної стійкості. Проаналізовано особливості управління ЕСТП з використанням процесного та концептуального підходів. Розроблено методику проведення діагностики ЕСТП, що складається з таких етапів: моніторингу, експрес- та фундаментальної діагностики. Розроблено п'ять варіантів стратегій управління ЕСТП з урахуванням її досягнутого рівня й особливостей корпоративного розвитку підприємства (оптимальна стратегія стійкого розвитку, стратегії стійких позицій, їх утримання та втрати, а також нестійких позицій). Розроблено кореляційно-регресійні моделі прогнозування загального рівня економічної стійкості торговельного підприємства з урахуванням галузевих особливостей розвитку торговельної діяльності. Запропоновано методичний підхід щодо оцінювання ризиків зниження (втрати) ЕСТП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.1 +
Шифр НБУВ: РА368246

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сергєєва В.Є. 
Формування загальнолюдських цінностей у підлітків у процесі вивчення іноземних мов: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / В.Є. Сергєєва ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему формування загальнолюдських цінностей у підлітків на уроках іноземної мови, обгрунтовано методологічні підходи щодо її розв'язання. Проаналізовано сучасний стан дослідження даного питання. Розкрито сутність поняття "загальнолюдські цінності підлітків", визначено потенційні виховні можливості іноземної мови як засобу їх формування. Теоретично обгрунтовано сучасну ієрархію загальнолюдських цінностей підлітків, удосконалено інструментарій вивчення та критерії визначення рівнів їх сформованості. Показано вплив духовного катарсису на виховання загальнолюдських цінностей у підлітків. Визначено й експериментально перевірено педагогічні умови формування даних цінностей на уроках іноземної мови. Вперше показано ефективність залучення учнів до катарсичної діяльності на уроках іноземної мови з метою формування в них загальнолюдських цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352 + Ш12-912 +
Шифр НБУВ: РА344465

Рубрики:

      
15.

Ткач О. В. 
Розслідування порушень недоторканності приватного життя / О. В. Ткач. — Б.м., 2019 — укp.

На підставі аналізу наукової літератури вітчизняних та зарубіжних вчених, слідчо-судової практики автором досліджено криміналістичну характеристику порушень недоторканності приватного життя, яка була розкрита за допомогою таких її структурних елементів, як предмет безпосереднього злочинного посягання, спосіб злочину, типова слідова картина та особа злочинця. На думку автора дослідження, знання цих ключових елементів криміналістичної характеристики порушень недоторканності приватного життя та їх практичне використання сприятиме ефективному, швидкому, повному та об'єктивному розслідуванню та розкриттю злочинів та їх профілактики.Дисертація є першим у вітчизняному правознавстві дослідженням, в якому проаналізовано початковий та подальший етапи розслідування порушень недоторканності приватного життя, розроблено їх теоретичні засади та практичні рекомендації щодо підвищення ефективності практичної діяльності органів досудового розслідування.Практична цінність роботи полягає в тому, що в дисертації окреслено практичну значущість досліджуваної проблеми, недостатній рівень її наукової розробленості, а також необхідність впровадження відповідних наукових результатів у практичну діяльність правоохоронних органів.^UOn the basis of the analysis of the scientific literature of national and foreign scholars as well as investigative and judicial practices, the author defines forensic description of violations of the right to privacy, which is disclosed with the help of such structural elements as the subject of a direct criminal offense, the method of crime, the evidence pattern and the offender. According to the author of the thesis, these key elements of the forensic characteristic of violations of privacy and their practical use will contribute to the effective, rapid, complete and objective investigation and detection of crime and its further prevention.The author's definition of private life is presented, which, together with the analysis of national and foreign legislation, made it possible to draw a conclusion on the subject of a direct criminal offense in the course of violations of the right to privacy, which serves as the basis for the introduction of possible method of committing a crime, which in turn helps to reveal evidence.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Сергєєва Н. В. 
Обліково-аналітичне забезпечення капітальних інвестицій в сільськогосподарських підприємствах. / Н. В. Сергєєва. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційної робота присвячена обґрунтуванню методичних і практичних положень системи обліково-аналітичного забезпечення капітальних інвестицій та розробці рекомендацій щодо їх впровадження для підвищення прибутковості та інвестиційної привабливості сільськогосподарських підприємств.В першому розділі розглянуто наукові підходи до трактування економічної сутності понять «капітальні інвестиції», «система обліково-аналітичного забезпечення». Проаналізовано вплив інституціонального забезпечення на стан і розвиток інвестиційної діяльності у придбання та модернізацію майнових об'єктів агробізнесу. Визначено порядок формування та принципи відображення вартості капітальних інвестицій у звітності.^UThis academic research is dedicated to development, justification, interpretation of principles, methodologies and practical guidelines in implementation of “accounting procedures and analytical support systems”; contributing to greater profitability levels and elevated investment opportunities for agricultural companies. The First Section interprets the economic essence of “capital investment” concept and substantiates the base for consequent “accounting and analytical support systems”. Effects of institutional support and stimulus on agricultural companies' investment activities related to capital expenditures and/or PPE asset acquisition, modernization have been analysed. Principles, methodology and standard procedures associated with capital investments costing methods have been determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Лозинська О. І. 
Маркетингова стратегія банку на ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації.: автореферат дис. ... д.філософ : 072 / О. І. Лозинська. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено розвитку теоретичних положень, обґрунтуванню методичних підходів та формуванню практичних рекомендацій щодо трансформації маркетингової стратегії банку на ринку фінансових послуг в умовах діджиталізації.Запропонована трьохвимірна модель ринку фінансових послуг відображає три вектори розвитку ринку фінансових послуг, а саме: диверсифікацію ринків (інститутів) фінансових послуг; диверсифікацію FinTech інновацій (фінансових технологій); диверсифікацію та збільшення споживачів фінтехпослуг (що обумовлене зростанням рівня фінансової інклюзії).Досліджено трансформаційні процеси цифровізації ринку фінансових послуг, що викликають його суттєві структурні зміни, підвищуючи рівень складності, змінюючи вимоги законодавства і клієнтів, що дозволило виявити та проаналізувати сучасні тенденції розвитку ринку фінансових послуг в умовах цифрової економіки. Обґрунтовано маркетинговий підхід до трактування сутності поняття фінансової послуги, як соціально-економічної категорії, яка відображає спрямованість на задоволення індивідуальних фінансових потреб споживачів, врахування їх інтересів та пов’язана із систематичним, на постійній основі, виконанням операцій із фінансовими активами, що призводить до отримання споживчої вартості, фінансового продукту, прибутку або соціального ефекту. Запропоновано етапи розробки стратегії цифрового маркетингу в контексті використовуваних методів, інструментів та технологій.Запропоновано підхід до формування системи показників оцінки рівня діджиталізації банків на етапі формування їх маркетингової стратегії в умовах поглиблення процесів цифровізації національної економіки як складової загальної стратегії забезпечення конкурентоспроможності банку на ринку фінансових послуг, яка включає такі показники як: кількість транзакцій, кількість стартапів-проєктів; обсяги їх фінансування; кількість віддалено ідентифікованих клієнтів; зміна кількості платіжних сервісів; спрощення й прискорення платежів; застосування систем штучного інтелекту на етапі попередження шахрайських або ризикових операцій; підвищення рівня автоматизації бізнес-процесів та використання великих баз даних; зменшення рівня ризику, фінансових і інших видів втрат від реалізації своєчасних заходів щодо підвищення рівня кібербезпеки, надійності сервісів, їх токенізації. Застосування кластерного аналізу методом Уорда та евклідової відстані дозволило розподілити банки на 5 кластерів за рівнем конкурентоспроможності (відповідно до визначених фінансових показників) та за рівнем діджиталізації, що, в свою чергу, підтвердило роль діджиталізації як драйвера підвищення конкурентоспроможності в сучасних умовах, який пливає на наявність конкурентних переваг банків, розширює їх клієнтську базу й асортимент послуг. Проведення регрессійного аналізу дозволило визначити залежність конкурентної позиції банків за окремими фінансовими показниками їх діяльності від рівня діджиталізації та встановити, що діджиталізація є суттєвим фактором зростання рівня конкурентоспроможності вітчизняних банків, що підтверджує необхідність спрямування маркетингової стратегіїї банків на підвищення рівня їх діджиталізації з метою покращення фінансових показників їх діяльності.Запропоновано та детально розглянуто інструменти моделі «7Р» (продукт, просування, ціна, місце, люди, процеси, фізичне оточення) в аспекті їх застосування для цифрового банківського маркетингу. З метою ідентифікації основних елементів маркетингової стратегії банків на ринку фінансових послуг проаналізовано ефективність драйверів діджиталізації на ринку фінансових послуг в умовах використання соціально-етичної концепції маркетингу та їх внесок у підвищення конкурентоспроможності банків. Обґрунтувано систему індикаторів оцінки рівня корпоративної соціальної відповідальності банків у ситуації віддаленого обслуговування клієнтів на принципах соціально-етичного маркетингу, запропонувано підхід щодо визначення індикаторів активаторів/дезактиваторів діджиталізації банків. Побудована модель кластеризації банків за рівнем діджиталізації в умовах дистанційного надання фінансових послуг дозволила визначити ефективну компліментарність драйверів діджиталізації банкінгу, забезпечити досягнення необхідного рівня корпоративної соціальної відповідальності. Розроблено систему індикаторів діджиталізації банку, що відображають результати трансформації стратегії цифрового маркетингу на ринку фінансових послуг з метою оцінки напрямів маркетингової стратегії розвитку банківської діяльності в розрізі продуктів та послуг, яка б сприяла підвищенню її рентабельності. Розроблено принципову схему формування маркетингової стратегії банку на ринку фінансових послуг і запропоновано алгоритм моніторингу та контролю фінансових показників банку в процесі реалізації маркетингової стратегії банку в умовах діджиталізації.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical provisions, substantiation of methodological approaches and formation of practical recommendations regarding the transformation of the bank's marketing strategy in the market of financial services in the conditions of digitalization.The proposed three-dimensional model of the financial services market reflects three vectors of the development of the financial services market, namely, the diversification of financial services markets (and institutions); diversification of FinTech innovations (and financial technologies); diversification and increase in consumers of fintech services (due to the increase in the level of financial inclusion).The marketing approach to the interpretation of the essence of the concept of financial service as a socio-economic category, which reflects the focus on satisfying the individual financial needs of consumers, taking into account their interests, and is connected with the systematic, on a permanent basis, the execution of transactions with financial assets, which leads to the receipt of consumer value, financial product, profit or social impact. The stages of digital marketing strategy development in the context of the used methods, tools and technologies are proposed.An approach to the formation of a system of indicators for assessing the level of digitization of banks at the stage of forming their marketing strategy in the context of deepening the processes of digitalization of the national economy as a component of the general strategy for ensuring the bank's competitiveness in the financial services market is proposed, which includes such indicators as: the number of transactions, the number of start-up projects; the amount of their financing; number of remotely identified clients; change in the number of payment services; simplification and acceleration of payments; application of artificial intelligence systems at the stage of prevention of fraudulent or risky operations; increasing the level of automation of business processes and the use of large databases; risk reduction, financial and other types of losses from timely measures to ensure cyber security, reliability of services, their tokenization. The application of cluster analysis using the Ward method and Euclidean distance made it possible to divide banks into 5 clusters according to the level of competitiveness (according to financial indicators) and according to the level of digitalization, which, in turn, confirmed the role of digitalization as a driver of increasing competitiveness in modern conditions, which leads to competitive advantages banks, expands their client base and range of services. Conducting a regression analysis made it possible to determine the dependence of the competitive position of banks based on individual financial indicators of their activity on the level of digitalization and to establish that digitalization is a significant factor in increasing the competitiveness of domestic banks, which confirms the need to direct the marketing strategy of banks to increase the level of their digitalization in order to improve the financial indicators of their activity.The tools of the "7R" model are proposed and discussed in detail in terms of their application for digital banking marketing. In order to identify the main elements of the marketing strategy of banks in the financial services market, the effectiveness of digitization drivers in the financial services market under the conditions of using the socio-ethical concept of marketing and their contribution to increasing the competitiveness of banks was analyzed. The system of indicators for assessing the level of corporate social responsibility of banks in the situation of remote customer service based on the principles of social and ethical marketing is substantiated, and an approach to determining the indicators of activators/deactivators of bank digitalization is proposed. The constructed model of bank clustering by the level of digitalization under the conditions of remote provision of financial services made it possible to determine the effective complementarity of the drivers of banking digitalization, to ensure the achievement of the required level of corporate social responsibility. A system of bank digitization indicators reflecting the results of the transformation of the digital marketing strategy in the financial services market has been developed in order to assess the directions of the marketing strategy for the development of banking activity in terms of products and services, which would contribute to increasing its profitability. The principle scheme of the formation of the bank's marketing strategy in the market of financial services has been developed, and the algorithm for monitoring and controlling the bank's financial indicators in the process of implementing the bank's marketing strategy in the conditions of digitalization has been proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського