Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (251)Книжкові видання та компакт-диски (195)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=СИВАК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
2.

Сивак О.А. 
Дослідження структури множини неперервних розв'язків систем різницевих рівнянь з неперервним аргументом: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.А. Сивак ; Ін-т математики НАН України. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено структуру множини неперервних розв'язків систем різницевих рівнянь з лінійними відхиленнями аргументу. Досліджено структуру множини неперервних зв'язків систем різницевих рівнянь зі сталими та змінними відхиленнями аргументу. Встановлено умови існування неперервних періодичних розв'язків систем різницевих рівнянь з неперервним аргументом. Розглянуто структуру множини неперервних розв'язків функціонально-різницевих рівнянь з лінійними відхиленнями аргументу. Побудовано представлення загального неперервного розв'язку функціонально-різницевих рівнянь з лінійно-перетвореним аргументом. Одержано нові умови існування неперервних розв'язків систем функціонально-різницевих рівнянь з неперервним аргументом і досліджено їх асимтотичні властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.92,0 +
Шифр НБУВ: РА369414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сивак О.О. 
Еколого-географічний аналіз в схемах планування території (на прикладі Волинської області): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / О.О. Сивак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розглянуто процес створення схем територіального планування, визначено основні завдання та значення даного виду робіт за сучасних умов. Обгрунтовано нові підходи щодо формування схем планування територій з наданням переваги екологічній складовій. Проведено еколого-географічний аналіз у схемі територіального планування. Наведено результати дослідження Волині як об'єкта еколого-географічного аналізу для цілей територіального планування. Визначено репродуктивну спроможність Волині за основними компонентами природного середовища, встановлено її демографічну ємність за територіальним ресурсом. Розроблено схематичну модель екологічного каркасу області, на базі якої обгрунтовано основні режими використання даної території. Розроблено пропозиції щодо створення моделі еколого-орієнтовного розвитку з урахуванням відповідних змін у структурі господарського комплексу на базі екологічного каркасу. Визначено ефективність реалізації схем планування території за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ)112 + У9(4УКР-4ВОЛ)441.02-280 +
Шифр НБУВ: РА356480

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Сивак О.І. 
Кадрова політика та її роль у реформуванні Збройних сил України: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Сивак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено вплив кадрової політики у Збройних силах (ЗС) України на вирішення завдань їх реформування, підготовки та формування професійно досконалого, національно свідомого офіцерського корпусу. Обгрунтовано висновок, що прискореному реформуванню ЗС України за вирішальної ролі державної нормативно-правової та фінансово-матеріальної підтримки сприяла вдосконалена кадрова політика. На підставі аналізу заходів реформування та розвитку ЗС зроблено висновок, що кадрова політика у ЗС України є своєрідним концентрованим відображенням, показником динаміки політичних процесів, які здійснюються у державі. Проаналізовано процес реформування системи військової освіти та визначено шляхи вдосконалення системи навчання з урахуванням досвіду підготовки офіцерських кадрів у провідних країнах світу. Досліджено вплив гуманітарного, соціального забезпечення, рівня соціально-правового захисту на стабільність, морально-психологічний стан офіцерських колективів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(4УКР)23 + Ц4,8(4УКР)243.1 +
Шифр НБУВ: РА355015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Сивак Л.А. 
Клінічні та цитологічні особливості гострих лейкозів у осіб, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Л.А. Сивак ; НАН України; Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження клінічного перебігу та лабораторних показників периферичної крові та кісткового мозку хворих на гострі лейкози, які зазнали дії іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, порівняно з перебігом гострих лейкозів у жителів Київщини області до і після аварії. Охарактеризовано варіанти захворювання у хворих усіх груп, виділених за ФАБ-класифікацією. Обгрунтовано особливості клінічного перебігу гострих мієлобластних лейкозів і морфологічні та функціональні ознаки елементів гемопоезу в осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Показано значення активності цитохімічних реакцій в бластних клітинах периферичної крові та кісткового мозку, наявності мієлофібріозу для прогнозування перебігу гострого лейкозу. Запропоновано критерії з метою виділення груп підвищеного ризику щодо онкогематологічних захворювань серед опромінених осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.2-3
Шифр НБУВ: РА310716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
8.

Сивак С.М. 
Правові проблеми пенсійного забезпечення в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / С.М. Сивак ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Розглядаються зміст права на пенсійне забезпечення та правова природа пенсії; проводиться аналіз пенсійного законодавства; визначаються принципово нові підходи до теорії пенсійних правовідносин відповідно до ринкових перетворень суспільства; аналізуються принципи та методи фінансування пенсійних систем; досліджуються теоретичні аспекти та шляхи запровадження в Україні системи недержавного пенсійного забезпечення. Особлива увага приділяється юридичному механізму забезпечення права на пенсійне забезпечення. Обгрунтовуються конкретні рекомендації щодо вдосконалення діючого законодавства та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сивак 
Прогностичне значення клініко-гематологічних та імунологічних показників при неходжкінських злоякісних лімфомах із зрілих (периферичних) В- клітин: автореф. дис... д-ра мед. наук : 14.01.07 / Любов Андріївна Сивак ; НАН України; Інститут експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2009. — 35 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.413
Шифр НБУВ: РА364917

Рубрики:

      
10.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Сивак Р.І. 
Удосконалення процесів холодного комбінованого видавлювання на основі теорії деформованості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Р.І. Сивак ; Вінниц. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Теоретично й експериментально досліджено процеси прямого видавлювання з подальшим радіальним видавлюванням і контурною осадкою з проміжними відпалами та без них. Розроблено методику оцінки деформованості металів за умов немонотонного навантаження з проміжними відпалами. Встановлено, що ефективність проміжних відпалів зменшується зі збільшенням величини використаного ресурсу пластичності перед відпалом і числа проміжних відпалів. Обгрунтовано придатність механічного моделювання для процесів немонотонного навантаження суцільних тіл. Визначено границі придатності моделювання пластичної деформації пористих тіл залежно від початкової пористості. Запропоновано методи оцінки деформованості суцільних і пористих заготовок на стадії проектування комбінованих технологічних процесів холодного видавлювання з проміжними відпалами. Основні результати роботи знайшли промислове застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К207.3
Шифр НБУВ: РА312237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Сивак Р.Б. 
Управління ланцюгами створення цінності продукту: логістичний підхід: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Р.Б. Сивак ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2008. — 20 с. — укp.

Сформульовано концепцію ланцюга створення сукупної цінності продукту, згідно з якою цінність розглянуто як діалектичну єдність споживчої та мінової оцінки корисності продукту. Побудовано логістичну модель управління ланцюгом створення цінності для формування комплексу функціональних характеристик продукції на засадах узгодження цілей споживача та підприємств-ланок ланцюга. Розроблено методику конкурентної ідентифікації учасників ланцюга створення цінності, запропоновано алгоритм розподілу винагороди між його учасниками. Наведена методика передбачає врахування процесів міжланцюгової та внутрішньоланцюгової конкуренції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.323 + У9(4УКР)40-21 +
Шифр НБУВ: РА355130

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Сивак О.В. 
Формування та здійснення зовнішньої політики України (1990 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.В. Сивак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено витоки, нормативно-правову та науково-теоретичну бази, концепції та принципи, на основі яких здійснюється українська зовнішня політика. Розглянуто механізм формування зовнішньополітичного курсу України, а також проблемні питання та пріоритетні напрями його втілення. Проаналізовано особливості та проблеми взаємодії гілок влади в сфері здійснення зовнішньої політики України протягом 1990-х рр., сформульовано і надано оцінку критеріям та принципам визначення національних інтересів держави, а також встановлено і досліджено їх взаємозв'язок із пріоритетами зовнішньополітичного партнерства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА311548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сивак Р. І. 
Розвиток наукових основ механіки немонотонного пластичного деформування та удосконалення технологічних процесів обробки металів тиском / Р. І. Сивак. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація спрямована на розв'язок важливої науково-технічної проблеми підвищення ефективності процесів обробки металів тиском на базі розвитку наукових основ механіки немонотонного пластичного деформування. На основі моделі анізотропно зміцнюваного тіла Деля-Бакхауза розроблено розрахунковий апарат, який дозволяє отримати достовірну оцінку напружено-деформованого стану при немонотонній пластичній деформації. Запропоновано фізичні рівняння для розрахунку компонент девіатора напружень при немонотонній пластичній деформації з урахуванням впливу кривизни траєкторій деформацій. Розвинена тензорна модель процесу накопичення пошкоджень при немонотонному деформуванні. Виконано теоретичні і експериментальні дослідження впливу кута злому траєкторії навантаження і величини використаного ресурсу пластичності перед зломом на залежність величини використаного ресурсу від кута злому траєкторії навантаження.За допомогою запропонованого розрахункового апарату виконані дослідження технологічних процесів обробки металів тиском, характерною ознакою яких є немонотонна пластична деформація. Виконана оцінка впливу параметрів процесу радіального видавлювання з подальшою осадкою циліндричних заготовок на величину використаного ресурсу пластичності. Виконана оцінка величини використаного ресурсу пластичності при реалізації пластичної деформації металу поверхневого шару з багатократними розвантаженнями. Підібрані раціональні режими і параметри для реалізації ротаційної витяжки. Виконані дослідження впливу параметрів процесу ротаційної витяжки на пластичність та стійкість процесу формозмінення листових заготовок при виготовленні осесиметричних деталей і підібрані раціональні режими для реалізації ротаційної витяжки на станках з ЧПК.^UThe thesis is aimed at solving an important scientific and technical problem of increasing the efficiency of metal forming processes based on the development of the scientific foundations of the mechanics of non-monotonic plastic deformation. On the basis of the Backhaus-Del body's anisotropically hardening body model, a calculating device has been developed, which makes it possible to obtain a reliable estimate of the stress-strain state under non-monotonic plastic deformation. Physical equations are proposed for calculating the components of the stress deviator for non-monotonic plastic deformation, taking into account the influence of the curvature of the deformation trajectories. A tensor model of the damage accumulation process with non-monotonic deformation is developed. Theoretical and experimental studies of the influence of the fracture angle of the loading trajectory and the value of the used plasticity resource before the fracture on the dependence of the value of the used resource on the angle of the fracture. With the help of the proposed computational apparatus, studies of technological processes of metal forming were performed, a characteristic feature of which is non-monotonic plastic deformation. The influence of the parameters of the process of radial extrusion with further sedimentation of cylindrical billets on the value of the used plasticity resource was evaluated. An estimate was made of the value of the plasticity resource used in the implementation of plastic deformation of the metal of the surface layer with multiple unloadings. Selected rational modes and parameters for the implementation of the rotary hood. Studies of the influence of the parameters of the rotational drawing process on the plasticity and stability of the process of forming sheet blanks in the manufacture of axisymmetric parts were carried out and rational modes were selected for implementing the rotational drawing on CNC machines.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Сердюк О. В. 
Удосконалення технології обкочування роликом із застосуванням теорії деформовності / О. В. Сердюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено науковій задачі дослідження особливостей формоутворення при обкочуванні заготовки роликом і розробці рекомендацій з вибору раціональних технологічних параметрів процесу.На основі методів прикладної теорії деформовності одержали подальший розвиток математичні моделі напружено-деформованого стану процесів обкочування роликом. Комп'ютерне моделювання за допомогою методу скінченних елементів дало можливість виконати аналіз особливостей пластичної деформації при обкочуванні. Установлено залежність величини використаного ресурсу пластичності від геометричних параметрів інструменту та особливостей процесу обкочування.Отримано методику розрахунку використаного ресурсу пластичності при обкочуванні роликом із врахуванням немонотонного навантаження. Установлено, що при немонотонній пластичній деформації величина накопиченого ресурсу пластичності, в порівнянні з монотонним деформуванням, зменшується на 35%, при інших рівних умовах.Достовірність отриманих теоретичних рішень підтверджена результатами експериментальних досліджень.Розроблена конструкція інструменту для обкочування роликом та рекомендації із побудови технологічного процесу обкочування.^UDissertation is devoted to the scientific study of the problem of forming when deformation workpiece of roller and develop recommendations for the rational process parameters. On the basis of methods of the applied theory of plasticity the mathematical models of the tensely deformed state of processes of the deformation of roller. A computer design by the method of complete elements enabled to execute the analysis of features of deformation of roller. Dependence of size of the utillized resource of plasticity is set on the geometrical parameters of instrument and features of the grinding process.Тhe method of calculation of the used plasticity resource during rolling with a roller taking into account the nonmonotonic load. It was established that when nonmonotonic plastic deformation the value of the accumulated resource of plasticity, in comparison with monotonic deformation, is reduced by 35%, under other equal conditionsThe reliability of the theoretical solutions obtained confirmed the results of experimental studies. The design of the tool for rolled up the roller and recommendations for the construction of the process of landslide are developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Сивак М. В. 
Вчення митрополита Сурозького Антонія про людину в контексті християнської думки ХХ століття / М. В. Сивак. — Б.м., 2021 — укp.

ХХ століття також характеризується активним розвитком та систематизацією філософської та богословської антропології. Зокрема, серед християнських мислителів ХХ століття особливе місце займає митрополит Сурозький Антоній (Блум), антропологічним поглядам якого присвячене дисертаційне дослідження. Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю аналізу антропологічного вчення митрополита Антонія, оскільки піднята владикою тематика, зокрема: мета життя людини, осмислення явища смерті, проблеми взаємовідносин у соціумі, – не втратила своєї нагальності й у ХХІ столітті. Розділ І – «Місце митрополита Антонія Сурозького в духовній культурі ХХ століття» – складається із трьох підрозділів, присвячених аналізу джерельної бази даного дослідження та аналізу головних публікацій, в яких висвітлюється життя, діяльність та теолого-філософські погляди митрополита Антонія. Виявлено, що творча спадщина А. Сурозького ще до кінця не зібрана та не впорядкована, оскільки владика особисто книг майже не писав. Усі відомі праці митрополита Антонія – це стенограми його бесід, проповідей, радіопередач, присвячених антропологічній тематиці. Встановлено, що на формування світогляду та антропологічної концепції владики великою мірою вплинули мислителі Паризької школи богослів'я.Визначено, що антропологічною домінантою вчення А. Сурозького є тема людської гідності, що особливо актуалізовується внаслідок антигуманних подій світової історії першої половини ХХ століття.Розділ ІІ – «Онтологічний статус людини в антропології А. Сурозького» – складається із чотирьох підрозділів й присвячений темі походження та призначення людини, детально описано її природні властивості, розглянуто дихотомічну та трихономічну концепцію структури людської природи, зокрема розуміння митрополитом Антонієм таких концептів як: дух, душа і тіло. Особливу увагу приділено важливому поняттю «особистість», що розуміється владикою у відповідності зі святоотцівською традицією як єдиний центр людської істоти що гармонізує усі її духовно-тілесні сили. Також, висвітло вчення митрополита Антонія про шлюб, взаємини чоловіка та жінки, проблему розділення статей. Виявлено, що владика озвучував так звану «духовно-андрогінну» концепцію у питанні походження статей, що актуалізується у набутті чоловіком та жінкою антропологічної цілісності. Розділ ІІІ – «Амартологічна концепція у духовній спадщині митрополита Антонія» – складається із чотирьох підрозділів, що дозволяють ґрунтовно проаналізувати зміни стану людської природи в результаті гріхопадіння людини. Центральними темами даного розділу є походження зла, гріх, тління, смерть. У розділі описано духовний «механізм» деградації людини, осмислено тему страждання. Розділ IV – «Людина у вічності: есхатологія митрополита Антонія» – складається із чотирьох підрозділів, у яких аналізуються погляди владики Антонія щодо процесу відродження людини через відновлення єдності з Богом. Акцентується увага на Христології, зокрема сотеріологічному та еклезіологічному аспектах. Визначено, що відродження людини характеризується динамічними категоріями: обоження, преображення. Доведено, що великий вплив у цьому контексті на А. Сурозького мало вчення ісихазму, яке, до речі, митрополит втілював у власній духовній практиці. Також, у даному розділі розкривається кінцева мета і сенс буття людини як безсмертної істоти. Аналізується вчення митрополита Антонія щодо співвідношення часу та вічності.^UThe twentieth century is also characterized by the active development and systematization of philosophical and theological anthropology. In particular, among the Christian thinkers of the twentieth century a special place is occupied by Metropolitan Anthony of Suroz (Bloom), whose anthropological views this dissertation research is devoted to.The scientific novelty of the research lies in providing the need to analyze the anthropological teachings of Metropolitan Anthony, as raised by the bishop topics, in particular: the purpose of human life, understanding the phenomenon of death, problems of relationships in society that has not lost its importance in the XXI century.Chapter I – «The place of Metropolitan Anthony of Surozh in the spiritual culture of the twentieth century» – consists of three sections devoted to the analysis of the source base of this study and the main publications covering the life, work, theological and philosophical views of Metropolitan Anthony. It encompasses that the creative heritage of A. Surozky had not been fully collected and organized yet, as the bishop personally had hardly written any books. All known works of Metropolitan Anthony are transcripts of his conversations, sermons, radio broadcasts on anthropological topics.However, it was determined that A.Surozky is not a direct follower of someone's philosophical school, but he developed an original anthropological system, which can be described as «theology (or philosophy) of the meeting».Chapter II – «Ontological status of man in the anthropology of A.Surozky» – consists of four sections and is devoted to the origin and purpose of human, describes in detail its natural properties, considers the dichotomous and trichonomic concept of human nature, including Metropolitan Anthony's understanding of such concepts as: spirit, soul and body. Particular attention is paid to the important concept of «personality», understood by the bishop in accordance with the Holy Father's tradition, as the only, harmonizing all the forces, the center of the human being.Also, the teachings of Metropolitan Anthony on marriage, the relationship between man and woman, the problem of gender segregation are covered. It has been found that the bishop's so-called «spiritual-androgynous» concept in the question of the articles' origin, is actualized in the acquisition of anthropological integrity by a man and a woman.Chapter III – «Amortological concept in the spiritual heritage of Metropolitan Anthony» – covers four sections that allow a thorough analysis of changes in human nature as a result of the human' fall. Attention is being paid in this section to: the origin of evil, sin, decay and death. This section deals with the spiritual «mechanism» of human degradation, comprehends the theme of suffering.Chapter IV – «Man in Eternity: The Eschatology of Metropolitan Anthony» – enumerates four sections, and focuses on the views of bishop Anthony on the process of human rebirth through the restoration of unity with God. Emphasis is placed on Christology, in particular the soteriological and ecclesiological aspects. It is determined that the revival is characterized by dynamic categories: deification, transformation. It is proved that the doctrine of hesychasm, which, by the way, the metropolitan embodied in his own spiritual practice, had a great influence on A.Surozky in this context.Also, light has been shed on the ultimate goal and meaning of human existence as an immortal being. Describes the teachings of Metropolitan Anthony on the relationship between time and eternity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Матюшенко О. В. 
Комплексний механізм управління соціальнимипроєктами в Україні.: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / О. В. Матюшенко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне обґрунтування механізмів управліннясоціальними проєктами у публічній сфері, розроблено та обґрунтованокомплексний механізм і визначено напрями забезпечення його життєздатностів сучасних умовах соціально-економічного розвитку держави.Запропоновано модель комплексного механізму управліннясоціальними проєктами, що ґрунтується на взаємодії: нормативно-правового,організаційного, фінансового, інформаційно-комунікаційного тамотиваційного механізмів, й обґрунтовано доцільність її застосування вконтексті вдосконалення управління соціальними проєктами тазапровадження технологій стратегічного проєктування і портфельногопроєктного управління у сферу соціально-економічного розвитку України.^UIn the thesis, it’s done the theoretical substantiation of the mechanisms ofmanaging social projects in the public sphere, it has been developed andsubstantiated a complex mechanism, the directions for ensuring its viability in themodern conditions of the socio-economic development of the state have beendetermined.It's proposed a model of the complex mechanism of social projectmanagement that it based on interaction of: legal, organizational, financial,information-communication and motivational mechanisms, and the expediency ofits application in the context of improving the social project management and theintroduction of strategic planning and portfolio project management technologies inthe sphere of socio-economic development of Ukraine is substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Саламаха Т. В. 
Парламентський контроль за діяльністю Кабінету Міністрів України: організаційно-правові засади: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / Т. В. Саламаха. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації викладено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення парламентського контролю за діяльністю КМУ в умовах євроінтеграції, воєнного стану та сталого розвитку у повоєнні часи. Визначено принципи, цілі, функції та основні завдання парламенту в сфері контролю над діяльністю КМУ.Відповідно до результатів теоретичного дослідження в роботі вживається таке поняття, як “парламентський контроль”, яке означає діяльність з виконання наглядової, контрольної, бюджетної та законодавчої функцій в рамках відповідних затверджених парламентом завдань. Парламентський контроль за діяльністю КМУ – діяльність ВРУ контрольного, регуляторного тамоніторингового характеру з використанням спеціальних форм, методів, інструментів та технологій контролю в рамках діючого законодавства та структури органів системи державного управління за для перевірки якості роботи КМУ та виконання всіх необхідних завдань і заходів, передбачених Програмою діяльності Кабінету Міністрів України та іншими затвердженимидокументами, стратегіями, концепціями.Поняття “парламентський контроль за діяльністю КМУ” визначається як обмежена законодавством діяльність окремих органів державного управління, що провадиться з використанням специфічних технологій і принципів, притаманних окремій державі в певних політичних обставинах та характеризує рівень розвитку політичної влади.^UThe thesis contains proposals and recommendations for improving parliamentary control over the activities of the Cabinet of ministers of Ukraine in the context of European integration, martial law and sustainable development in the post-war period. The principles, goals, functions and main tasks of the parliament in the field of control over the activities of the Cabinet of ministers of Ukraine are defined.According to the results of the theoretical research, the paper clarifies such concepts as “parliamentary control”, which is proposed to be considered as activities for the performance of supervisory, control, budgetary and legislative functions within the framework of the corresponding tasks approved by the parliament. “Parliamentary control over the activities of the Cabinet of ministers of Ukraine” as an activity of the Verkhovna Rada of a control, regulatory and monitoring nature with the use of special forms, methods, tools and technologies of control within the current legislation and the structure of Public Administration bodies to check the quality ofthe work of the Cabinet of ministers and fulfill all necessary tasks and activities provided for in the program of activities of the Cabinet of ministers and other approved documents, strategies, concepts.In general, “parliamentary control” is proposed to be understood in a more general sense, while “parliamentary control over the activities of the Cabinet of ministers” ˗ as an activity limited by the specifics of the current legislation, the structure of Public Administration bodies, technologies and principles inherent in an individual state in certain political circumstances, the level of development of political power and taking into account other important criteria.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Плакса В. І. 
Взаємодія суб’єктів законодавчої ініціативи з органами суддівського врядування в Україні: організаційно-правовий аспект: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / В. І. Плакса. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне обґрунтування практичних рекомендацій організаційно-правового забезпечення взаємодії суб’єктів законодавчої ініціативи й органів суддівського врядування в Україні та запропоновано комплексну теоретичну модель, що містить 5 пріоритетних напрямів в залежності від суб’єктного складу взаємодії та її мети, зокрема: 1) у бюджетному процесі - для визначення строків надання КМУ до ВРП проекту закону про Держбюджет в частині фінансування судової влади - до 1 серпня, а також представлення ВРП позиції судової влади до проекту закону про Держбюджет в частині її фінансування, а також надання пропозицій до проекту закону про Держбюджет в частині фінансування судової влади; 2) внесення ВРП конституційного подання безпосередньо до КСУ - шляхом виключення низки процесів, що уповільнюють перевірку негативного впливу на суспільні перетворення введених законодавчою нормою правил; 3) щодо отримання та розгляду консультативних висновків ВРП та участі у цьому процесі нового органу ВРП - Комісії, що готує проект консультативного висновку та передає для розгляду і затвердження ВРП, а також обов’язкове представлення ВРП консультативного висновку під час роботи над законопроектом у профільному комітеті ВРУ; 4) вступ ВРП у взаємодію як суб’єкта законодавчої ініціативи для формування законодавчої ініціативи та внесення її на розгляд і затвердження ВРП, а також участі у обговоренні законопроекту в профільному комітеті ВРУ; 5) для консультування Президента України з питань формування ним законодавчої ініціативи та проведення відкритого обговорення, консультацій з суб’єктами права і підготовки проекту консультативного висновку.^UThe author of the dissertation has accomplished theoretical justification of organizational and legal provision of the interaction between the subjects of legislative initiative and judicial governing agencies in Ukraine and has suggested a comprehensive model, which contains 5 priority areas depending on the parties of the interaction and its purpose, in particular: 1) in the budgetary proceedings — to determine the deadlines for the submission of the Law on the State Budget to the High Council of Justice by the Cabinet of Ministers of Ukraine in the part of financing the judicial power — by August 1, as well as the presentation ofjudicial power’s opinion in regard to the draft Law on the State Budget to the High Council of Justice in the part of its financing, and submission of suggestions to the draft Law on the State Budget in the part of financing the judicial power; 2) filing the constitutional petition by the High Council of Justice directly to the Constitutional Court of Ukraine by excluding a number of processes that slow down the verification of the negative impact on social transformations of the rules introduced by the legislative norm; 3) regarding the receipt and consideration of advisory opinions of the High Council of Justice and the participation in this process of the new agency of the High Council of Justice —the Committee, which prepares a draft of the advisory opinion and submits it for review and approval to the High Council of Justice, as well as the mandatory presentation of the advisory opinion by the High Council of Justice while working on the draft Law within the specialized committee of the Verkhovna Rada of Ukraine; 4) interaction of the High Council of Justice as a subject of legislative initiative for the formation of a legislative initiative and its submission for consideration and approval by the High Council of Justice, as well as participation in the discussion of the draft Law in the specialized committee of the Verkhovna Rada of Ukraine; 5) counselling the President of Ukraine on the issue of forming legislative initiative and conducting an open discussion, consultations with legal subjects and preparation of a draft of advisory opinion.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського