Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (95)Книжкові видання та компакт-диски (103)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=СИЗОНЕНК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Сизоненко А.С. 
Використання доказів, отриманих на території інших країн, в кримінальному процесі України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.С. Сизоненко ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 18 с. — укp.

Досліджено проблеми використання доказів у кримінальному процесі України, які одержані на території іноземних країн у порядку надання міжнародної правової допомоги. Обгрунтовано нові положення щодо видів та механізму правової допомоги у збиранні доказів за кордоном, їх дослідження та оцінки у кримінальному судочинстві України. Досліджено правозастосовчу практику одержання доказів в інших країнах. Конкретизовано підстави визнання фактичних даних недопустимими в якості доказів. Наведено пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства та розробки нового Кримінально-процесуального кодексу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)4 + Х916.839(4УКР) + Х939.3
Шифр НБУВ: ВА330991

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сизоненко Ю.В. 
Дослідження пилового хвоста комети Веста 1976 VI методами поверхневої фотометрії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / Ю.В. Сизоненко ; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Спостереження комети Веста було використано для одержання розподілу поверхневої яскравості пилового хвоста. Викладено методики поверхневої фотометрії та врахування редукцій фотометрії. Виконано модельні розрахунки розподілу поверхневої яскравості. Результати розрахунків співставлено з розподілом поверхневої яскравості, одержаним по результатам поверхневої фотометрії. Знайдено основні характеристики сукупності кометних пилових часток у хвості комети Веста. Пилоутворення ядер комети під час активних процесів перевищує звичайне в 10 разів. Кращі результати моделювання одержано для анізотропної моделі викиду пилу. Досліджено, що процес підвищеного виділення пилу тривав близько 8 годин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В655.211,022

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
3.

Сизоненко О.М. 
Електророзрядна дія на структуру пористих матеріалів і динаміку фільтрації в них вуглеводневих флюїдів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.М. Сизоненко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2007. — 42 с. — укp.

Науково обгрунтовано й експериментально визначено умови, за яких високовольтні електричні розряди призводять до перебудови структури пористих матеріалів, якій сприяє активація розчинів поверхнево активних речовин (АР), посилення їх адсорбції у порах і мікротріщинах, створення розклинювального ефекту, дилатансійне розущільнення породи. Теоретично обгрунтовано параметри електромеханічної дії, що поліпшують фільтраційні характеристики пористих матеріалів під дією гідродинамічних збурень. Визначено умови для збільшення амплітуди імпульсів тиску. Показано, що використання водонафтової емульсії дозволяє збільшувати амплітуду імпульсів тиску за рахунок зниження втрат енергії на стадії формування каналу розряду в результаті ініціації пробою середовища бульбашками, які утворюються в рідині в результаті її плазмотермічного розкладання та за рахунок трансформації хвилі тиску, що розповсюджується у газорідинному середовищі. Установлено закономірності взаємозв'язку параметрів електророзрядної дії з часовою залежністю зміни фізико-хімічних властивостей рідини (розчинів поверхнево-активних речовин), в якій формується плазмовий канал розряду, а саме - здатністю видалення в'язкопластичних і крихких відкладень з твердих поверхонь, запобіганням сорбції цих відкладень, зниженням поверхневого натягу на межі рідини (нафти + ПАР) з повітрям. Установлено закономірності взаємозв'язку параметрів електророзрядої дії з часовою залежністю зміни реологічних характеристик вуглеводневого флюїду - динамічною в'язкістю та межового напруження зсуву та структури цього флюїду (знакозмінними хвилями стиснення диспергується тверда дисперсна фаза, що складається з міцел асфальтенів і кристалів парафіну); фізико-хімічних властивостей і структури гетерогенної грубодисперсної системи - біопалива "Dynamotive" (Канада): кінематичною в'язкістю, яка знизилась у 2 рази; схильністю до коксування - знизилась на 15 %; розподілом коксових частинок за розмірами (крупні - розміром 10 - 50 мкм, що складають 59,2 %, дисперговані до розмірів 5 - 10 мкм, що складають 86 %). З використанням наукових засад електророзрядного методу зміни структури пористих матеріалів, заповнених вуглеводневими флюїдами, з метою поліпшення їх фільтраційних характеристик створено технологію інтенсифікації фільтраційних процесів у продуктивних нафтових пластах електророзрядними пристроями типу "Скіф" за різних геолого-технічних умов України, Росії, Казахстану та Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И361-113.1 +
Шифр НБУВ: РА348894

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Сизоненко В.П. 
Метод та засоби прогнозування розповсюдження радіоактивних забруднень в проточних поверхневих водоймищах з урахуванням режимів роботи АЕС і ГЕС: автореф. дис... канд. техн. наук : 21.06.01 / В.П. Сизоненко ; НАН України. Ін-т пробл. безпеки атом. електростанцій. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено метод прогнозування розповсюдження радіоактивних забруднень з урахуванням впливу режимів роботи АЕС і ГЕС на концентрацію забруднення проточних поверхневих водоймищ, що використовує запропоновану камерну модель неповного перемішування з запізнілим аргументом і забезпечує підвищення точності прогнозування без збільшення вимог до необхідного об'єму початкових даних і часу обчислень на ЕОМ. Запропонований метод дозволяє оцінювати стан поверхневих водоймищ за умов надходження в них забруднень, які утворюються під час роботи у штатному режимі й у разі аварійних викидів, оцінювати можливий вплив водоохоронних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222,8 +
Шифр НБУВ: РА358952

Рубрики:

      
5.

Сизоненко О.А. 
Механізм забезпечення сталого розвитку в системі управління металургійним підприємством: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.А. Сизоненко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено актуальне завдання щодо вдосконалення механізму забезпечення сталого розвитку в системі управління металургійним підприємством. Запропоновано поняття "сталий розвиток". Наголошено на доцільності з'ясування особливостей реалізації сталого розвитку на рівні підприємств. Розглянуто методичні підходи до формування механізму його забезпечення в системі управління промисловим підприємством. Досліджено тенденції та особливості розвитку металургійних підприємств України та встановлено, що єдиною моюливістю забезпечення довгострокових перспектив галузі є реалізація моделі її сталого розвитку. На підставі аналізу економічних і моніторингу екологічних показників стану механізму забезпечення сталого розвитку визначено стійкість функціонування виробничої, техніко-технологічної, фінансової та екологічної підсистем металургійного підприємства. Проведено системне еколого-економічне оцінювання індикаторів сталого розвитку й обгрунтовано альтернативні стратегії управління даним підприємством. Удосконалено систему інформаційного забезпечення сталого розвитку та запропоновано послідовність реалізації заходів, спрямованих на його забезпечення на металургійному підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-21 +
Шифр НБУВ: РА364007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Сизоненко О.А. 
Механізм управління еколого-економічними процесами у діяльності промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.А. Сизоненко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та удосконалено механізм управління еколого-економічними процесами у діяльності промислових підприємств. Здійснено моніторинг актуальних еколого-економічних проблем промислових регіонів України. Обгрунтовано концептуальну модель механізму управління еколого-економічними процесами. Адаптовано до умов господарювання промислового підприємства модель, засновану на принципі холодного резервування, що дає можливість мінімізувати негативні наслідки аварійного відключення основного природоохоронного устаткування. Удосконалено метод попереджуючого управління еколого-економічними процесами. Розроблено модель ефективного використання грошових коштів на поліпшення еколого-економічного стану з метою мінімізації витрат, екологічних платежів і штрафних санкцій. Удосконалено організаційно-економічний механізм промислового підприємства для оптимізації управління еколого-економічними процесами. Створено методи оцінки рівня еколого-економічних процесів, що мають порогові значення індикаторів безпеки, які є кількісними параметрами та визначають межу між небезпекою та безпечною зонами функціонування підприємства. Визначено економічну ефективність еколого-економічних процесів у діяльності промислових підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-280-21 +
Шифр НБУВ: РА345185

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Сизоненко Л.М. 
Особливості перебігу і попередження раптових ускладнень серцево-судинних захворювань у гірників вугільних шахт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Л.М. Сизоненко ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено, що раптові ускладнення серцево-судинних захворювань у гірників вугільних шахт характеризуються високою частотою, розмаїттям форм, швидким прогресуванням і підвищеною смертністю. Висвітлено низьку якість діагностики серцево-судинних захворювань у гірників вугільних шахт під час проведення медичних оглядів. Виявлено нестійкість адаптаційних функцій, наявність передпатологічних і патологічних відхилень з боку серцево-судинної системи. Наведено пропозиції щодо динамічного нагляду за станом серцево-судинної системи у гірників. Розроблено критерії оцінки ступеня індивідуального ризику серцево-судинних захворювань у гірників. Виділено 5 ступенів ризику: мінімальний, помірний, підвищений, високий та надвисокий. Впроваджено у практику роботи медичних закладів систему заходів щодо профілактики гострих ускладнень серцево-судинних захворювань, яка складається з організації невідкладної кардіологічної допомоги на робочих місцях та організаційно-методичних прийомів ранньої діагностики серцево-судинних захворювань і динамічного контролю за її станом у гірників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410-3
Шифр НБУВ: РА315573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сизоненко Н.А. 
Поетика історіографічної металітератури Великобританії 1980 - 1990-х років: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Н.А. Сизоненко ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено поетику історографічної металітератури Великобританії 1980 - 1990-х рр. Визначено провідні поетикальні характеристики історіографічної металітератури, представленої у творчості британських письменників-постмодерністів П. Акройда, А. Байєтт, Р. Трімейн і Дж. Вінтерсон. Проаналізовано різні версії художньої реалізації постмодерної концепції історії, розгорнуті у розглянутих романах. Розглянуто динаміку історичної думки в європейській культурній традиції та зроблено висновок про постмодерну концепцію історії (перервність, хаотичність, децентрацію, деієрархіхацію) як теоретичну базу історіографічної металітератури. На підставі результатів проведених наукових досліджень визначено характеристики постмодерністського історичного роману. Проведено текстуальний аналіз поетикальних домінант обраного пласту романістики (романи про добу англійського Ренесансу та вікторіанства), акцентовано на соматичному та науковому кодах, з'ясовано головні принципи хронотопної організації та функції оповідних стратегій у поетиці аналізованих текстів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-334 +
Шифр НБУВ: РА361805

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сизоненко Н.М. 
Проза Василя Шевчука. Жанрово-стильові особливості: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Н.М. Сизоненко ; Дніпропетров. Нац. ун-т ім. Олеся Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено жанрово-стильові особливості історичних, художньо-документальних, автобіографічних творів В. Шевчука. Проаналізовано специфіку вираження авторської позиції в художніх текстах, виокремлено стильові прози автора. Вперше проаналізовано художньо-документальні твори письменника в повному обсязі. Простежено жанрові пошуки письменника, висвітлено художню реалізацію концепції історії в жанрових модифікаціях історичних романів. Охарактеризовано форми психологічного зображення суб'єктивного світу персонажів, виялено риси новаторства в осмисленні життєтворчості конкретно-історичних постатей минулого. Виокремлено особливості індивідуальної поетики В. Шевчука.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Шевчук В.О.534 + Ш5(4УКР)6-4 Шевчук В.О.534
Шифр НБУВ: РА364268

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського