Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (393)Книжкові видання та компакт-диски (545)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=СКУРАТ$<.>+<.>A=КОНСТАНТИН$<.>+<.>A=ЕФИМОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Скуратівський С.І. 
Автохвильові розв'язки моделі середовища з просторовою та часовою нелокальностями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / С.І. Скуратівський ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Проведено детальний аналіз структури підмножини автохвильових розв'язків моделі середовища з просторовою нелокальністю. Засобами нелінійного локального якісного аналізу та числовими методами доведено існування каскаду біфуркації подвоєння періоду циклу, "дивного" атрактору, торів. Спостережено явище внутрішньої біфуркації хаотичного атрактора, області з гістерезисною поведінкою фазового потоку, області з відокремленими траєкторіями. Досліджено структуру множини розв'язків, близьких до гомоклінічних петель сідло-фокуса. Прбудовано двопараметричні біфуркаційні діаграми виявлених режимів. Вивчено динаміку змін у структурі множини автохвильових розв'язків у моделях з часово-просторовою нелокальністю. Встановлено необхідні умови існування петлі сідло-фокуса для спрощеної моделі гідродинамічного типу; з використанням числових методів знайдено петлоподібний розв'язок за умов фіксованих значень керуючих параметрів. Проаналізовано стійкісні властивості солітоноподібного розв'язку моделей за допомогою числового моделювання еволюції автохвильового режиму у рамках кінцево-різницевого методу та методу прямих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В312,022
Шифр НБУВ: РА320054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Скуратович І.М. 
Адміністративно-територіальний устрій України в 1920 - 1930-х рр. і його впливи на організацію державного управління: історико-правове дослідження: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І.М. Скуратович ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено питання зародження та розвитку адміністративно-територіального поділу українських земель, парадигми виникнення та становлення видів, способів, методів, засобів, що використовувалися у процесі організації державного управління на території сучасної України у 1920 - 1930-х рр. Здійснено аналіз розвитку загальних і спеціальних теоретико-методологічних підходів вітчизняних і зарубіжних учених до проблем адміністративно-територіального устрою, його взаємозв'язку та взаємовпливів з організацією державного управління. Досліджено генезис, систему, принципи та характерні особливості розвитку територіально-адміністративного поділу українських земель, висвітлено його еволюцію, розвиток правових форм, методів, способів і засобів, що використовувалися під час організації державного управління у законодавстві Київської Русі, удільних князівств періоду феодальної роздробленості Русі, Литовсько-Руської держави, Польщі, Речі Посполитої, Російської імперії, Української Народної Республіки, Української держави П.Скоропадського, УСРР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)79-1 + Х620.422.031(2УК)61 +
Шифр НБУВ: РА339345

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Скуратовська Т.А. 
Аргументація в американському судовому дискурсі (на матеріалі справ за участю суду присяжних): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.А. Скуратовська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено комунікативний, прагматичний, риторичний, соціолінгвістичний аспекти американського судового дискурсу, який є усну, переважно спонтанною комунікацією. Встановлено позалінгвальні фактори, що впливають на аргументацію в американському судовому дискурсі та зумовлюють вербальне оформлення аргументів. Визначено основні аргументи в американському судовому дискурсі та здійснено детальний аналіз їх особливостей. Обговорено напрямки мовної реалізації найбільш поширених варіантів тактики та прийомів аргументації в американському судовому дискурсі. Уточнено аргументативні властивості риторичних прийомів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-71
Шифр НБУВ: РА318140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Скуратовський І.А. 
Електрофізичні властивості кераміки на основі діоксиду олова для варисторів та сенсорів вологості: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Скуратовський ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено електрофізичні властивості нових матеріалів на основі діоксиду олова, які мають певні функціональні властивості - чутливість до відносної вологості в області слабких електричних полів і варисторний ефект в області сильних полів. Розроблено феноменологічну модель для опису варисторних властивостей кераміки, на основі якої введено й обгрунтовано фізичний параметр (показник нелінійності alpha), що характеризує нелінійність вольт-амперних характеристик варисторних матеріалів. Показано, що величина показника нелінійності alpha є пропорційною швидкості зменшення висоти потенціальних бар'єрів на межах зерен зі збільшенням напруги. Запропоновано механізм чутливості варисторної кераміки до відносної вологості навколишнього середовища, який грунтується на керуванні висотою потенціальних бар'єрів на межах зерен за рахунок дисоціативної адсорбції води на поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-106 + З843.3 +
Шифр НБУВ: РА360802

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Константиненко Л.А. 
Круговійчасті інфузорії (Ciliophora, Peritrichia) очисних споруд Житомира: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Л.А. Константиненко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше для території України вивчено таксономічний склад та особливості аутекології круговійчастих інфузорій очисних споруд. Виявлено 26 видів перітрих, з яких 3 види вперше знайдено у системах очистки стічних вод, 19 - є новими для фауни очисних споруд України, 11 - для фауни України, та 1 вид (Pachytrocha sp.) є новим для науки. Наведено пропозиції щодо відновлення валідності роду Pachytrocha Kent, 1882., до складу якого запропоновано перевести Cothurnia asymmetrica Sommer, 1951. Уточнено видовий склад перітрих очисних споруд світу (80 видів), для яких розроблено визначальні таблиці. Розроблено новий метод оцінювання інтенсивності живлення круговійчастих інфузорій за умов очисних споруд за квадратом числа травних вакуоль. Встановлено залежність видового складу перітрих від умов в очисних спорудах. Вивчено сезонну динаміку видового складу та чисельності перітрих очисних споруд. З'ясовано, що перітрихи реагують на довготривалі зміни факторів середовища в очисних спорудах зміною розмірних характеристик клітинного тіла. Встановлено, що у разі короткострокових змін факторів середовища більш показовим є квадрат числа травних вакуоль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.115*801.8
Шифр НБУВ: РА357269

Рубрики:

      
6.

Константинович Т. В. 
Курація хворих на бронхіальну астму за супутніх соматопсихічних станів з урахуванням фармакоекономічних показників та параметрів якості життя: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / Т. В. Константинович ; НАМН України, Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського. — К., 2011. — 32 с. — укp.

На підставі комплексного клініко-інструментального, психологічного та фармакоекономічного обстежень 207-ми хворих на бронхіальну астму (БА) визначено поширеність тривожних, невротичних, депресивних станів і соматопсихічних акцентуацій, описано особливості клінічного перебігу БА, стан зовнішнього дихання та показники його якості. Фармакоекономічний аналіз виявив збільшення загальних витрат на лікування у хворих на БА за поєднання з високими рівнями супутніх соматопсихічних станів (СПС) у порівнянні з пацієнтами з граничними змінами психіки. Доведено клінічну й економічну ефективність застосування комбінованих режимів терапії з включенням препаратів психотропної дії на фоні базисного лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-5
Шифр НБУВ: РА381647 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Скуратівська І.А. 
Математичне моделювання і прогнозування кисневого режиму водних об'єктів в умовах антропогенного навантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / І.А. Скуратівська ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Побудовано метиматичні моделі формування кисневого режиму водних систем з урахуванням впливу структури річкової системи на площі водозбору й основних внутрішньоводоймних процесів, а саме: трансформації органічних речовин, розбавлення, динаміки фітопланктона та біогенних елементів. З використанням схематичного представлення джерел забруднення, басейнів і каналів у вигляді графа побудовано систему звичайних диференціальних рівнянь, що є взаємозв'язаними на підставі закону збереження маси окремими динамічними моделями кисневого режиму елементів водозбірної території. У межах запропонованого підходу з'ясовано вплив структури системи водовідведення та біологічних процесів на рівень концентрацій розчиненого кисню, біологічної потреби кисню, фітопланктону, фосфору та швидкість самоочищення. Запропоновано математичні моделі кисневого режиму басейна самоочищення, які враховують швидкість продуктивності фітопланктону та її вплив на динаміку розчиненого кисню. У разі нелінійних динамічних моделей установлено межі допустимості лінеаризації й умови асимптотичного переходу до спрощених підмоделей. За результатами проведеного кількісного та якісного аналізу нелінійних систем диференціальних рівнянь установлено кількість стаціонарних розв'язків і залежність їх координат від параметрів системи. Проаналізовано тип їх стійкості у лінійному наближенні та проведено біфуркаційний аналіз стаціонарних і періодичних режимів. На підставі проведених імітаційних експериментів обгрунтовано закономірності формування кисневого режиму водного об'єкта на площі водозбору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д222.1 + ЕО*820*801.4 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА351917

Рубрики:

      
8.

Скуратівська Г.С. 
Навчання писемного англійського професійного мовлення студентів фінансово-економічних спеціальностей: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Г.С. Скуратівська ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено системи навчання студентів фінансово-економічних спеціальностей писемного англійського професійного мовлення, визначено психологічні та лінгводидактичні основи методики його викладання. З використанням експериментального навчального матеріалу розкрито зміст навчання на рівні спецкурсу з ділової мови. Укладено англо-український словник-мінімум економічних термінів ділової англійської мови для студентів даних спеціальностей. Розроблено систему вправ, спрямовану на засвоєння розробленого словника. Визначено основні методичні засади керівництва навчальною діяльністю студентів для оволодіння професіональним спілкуванням іноземною мовою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-913.37
Шифр НБУВ: РА318795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Константинович І.А. 
Особливості спектра випромінювання заряджених частинок, що рухаються в електромагнітному полі у вакуумі та непоглинаючих середовищах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.А. Константинович ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2004. — 20 с. — укp.

За допомогою удосконаленого методу сили самодії Лоренца розроблено аналітичні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів потужності випромінювання систем заряджених частинок, які рухаються вздовж довільної заданої траєкторії у вакуумі та непоглинаючих ізотропних середовищах. У випадку тотожних заряджених частинок визначено роль фактора когерентності. Вперше досліджено тонку структуру спектрального розподілу потужності випромінювання системи двох електронів, які рухаються один за одним вздовж гвинтової лінії у вакуумі. Встановлено умови подібності спектральних потужностей випромінювання окремого електрона під час його руху по гвинтовій лінії у вакуумі та в діелектрику з постійним показником заломлення. Вперше одержано вираз для спектрального розподілу потужності синхротронно-черенковського випромінювання електрона, що рухається по гвинтовій лінії, залежно від зміни відношення компонент його швидкості. Досліджено особливості тонкої структури спектрального розподілу синхротронного, черенковського та синхротронно-черенковського випромінювань для різних за величиною компонент швидкостей електронів. Одержано інтегральні вирази для спектрально-кутового та спектрального розподілів середнього значення потужності випромінювання систем точкових заряджених частинок, що рухаються в електричному ондуляторі та в постійному електричному полі у непоглинаючих ізотропних середовищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В338,022 +
Шифр НБУВ: РА333794

Рубрики:

      
10.

Константинов В.О. 
Перенесення тепла у простих молекулярних кристалах та їх розчинах при температурах порядку та вище дебаєвських: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.О. Константинов ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2003. — 31 с.: рис. — Бібліогр.: с.26. — укp.

Розроблено унікальну установку, що дозволяє проводити дослідження теплопровідності молекулярних кристалів у разі постійної густини в області температур 30 - 300 К і тиску до 800 МПа. Показано, що посилення переорієнтаційного руху молекул супроводжується збільшенням ізохорної теплопровідності. Зазначено, що даний ефект пов'язується зі зменшенням фотон-обертальної компоненти повного теплового опору, і пояснюється ослабленням розсіювання фотонів на колективних обертальних збудженнях у міру загасання кореляцій в обертанні сусідніх молекул. Встановлено, що у розчинах кріокристалів має місце поступовий перехід від чисто фотонної теплопровідності до переносу тепла "дифузними" модами у разі збільшення температури та концентрації домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В375,022 +
Шифр НБУВ: РА323414

Рубрики:

      
11.

Константинов В.Ю. 
Проблема європейської регіональної стабільності в контексті розширення НАТО (90-ті роки): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / В.Ю. Константинов ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено зміни у європейській регіональній стабільності, спричинені процесом реформування НАТО. Розглянуто питання реформування євроатлантичного простору, формалізації відносин НАТО з країнами ЦСЄ, Росією, Україною та наслідки даних процесів для структури регіональних відносин. Проаналізовано міжелементні зв'язки за умов переходу від статичної до динамічної форми регіональної стабільності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31
Шифр НБУВ: РА311603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Скуратовська К.М. 
Стан антиоксидантної ферментної системи крові чорноморських риб в умовах комплексного хронічного забруднення: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / К.М. Скуратовська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено видові, статеві, вікові і сезонні особливості антиоксидантної (АО) ферментної системи та вмісту продуктів окислення білків крові деяких чорноморських риб, а також вплив комплексного забруднення морських акваторій на дані параметри з метою використання їх в якості біомаркерів для характеристики гідробіонтів та їх середовища. Виявлено видові особливості активності АО ферментів і рівня окислювальної модифікації білків (ОМБ) крові риб. Показано, що з віком відбувається зниження АО ферментної активності та підвищення рівня ОМБ крові риб. Встановлено, що досліджені параметри підвладні сезонним коливанням, які характеризуються збільшенням у теплу пору року (за винятком активності пероксидазів. Проаналізовано, що на стан АО ферментної системи крові істотний вплив здійснює зараженість риб паразитами. Виявлено залежність між вмістом токсичних елементів у тканинах риб і активністю АО ферментів крові риб. Встановлено, що активність АО ферментів та рівень ОМБ крові адекватно відображають стан риб, у зв'язку з чим їх можна рекомендувати в якості біомаркерів у екотоксикологічних дослідженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.33*827.512(922.8) + Е60*732.2*725.111.4(922.8) +
Шифр НБУВ: РА365708

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Константиновський О. П. 
Сухі будівельні суміші та жаро-корозійностійкі мурувальні розчини на їх основі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / О. П. Константиновський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні обгрунтування та результати експериментальних досліджень, які присвячені розробці мурувальних розчинів, одержаних за технологією сухих будівельних сумішей, які експлуатуються за умов сумісного впливу високої температури й агресивного сульфатного середовища. Доведено покращання коефіцієнта жарокорозійної стійкості за використання шлаколужного цементу як цементуючої матриці розчину. Досліджено сумісний вплив комплексної домішки, до складу якої входять лігносульфонат натрію, роданід та ефір целюлози на процеси гідратації, які відбуваються в тонкому шарі мурувального розчину. Розроблено склад сухої суміші за допомогою методів математичного планування експерименту. Випущено дослідно-промислову партії сухих будівельних сумішей модифікованих (СБСМ), розчин на основі якої було використано для мурування склепіння кільцевої печі. Визначено техніко-економічну доцільність розробки й економічний ефект від застосування суміші.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.001 + Н332.9
Шифр НБУВ: РА375821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Константинов В.С. 
Травматичні внутрішньомозкові крововиливи. Прогнозування результатів лікування та оптимізація надання допомоги: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / В.С. Константинов ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів дослідження створено базу даних травматичних внутрішньомозкових крововиливів (ТВМК), що дозволило виявити найбільш інформативні клініко-рентгенологічні ознаки, що визначають результат травми. Виявлено залежність найближчих кінцевих результатів травми від її ознак і методу лікування. За допомогою інформаційних технологій розроблено математичну модель ТВМК, проведено апробування прогнозу кінцевих результатів лікування ТВМК. З використанням розробленої програмно-обчислювальної методики проведено прогноз найближчих кінцевих результатів ТВМК, виділено групи ризику за умов оперативного лікування потерпілих. Здійснено клініко-епідеміологічне дослідження динаміки розвитку травматичних внутрішньомозкових крововиливів. На підставі оцінки ефективності надання допомоги потерпілим з ТВМК розроблено алгоритми діагностики та лікування на дошпитальному етапі й у непрофільних лікувальних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-5 + Р638.77-5
Шифр НБУВ: РА351653

Рубрики:

      
15.

Скуратівський 
Формування та розвиток правової культури в українському суспільстві (філософсько-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.12 / Андрій Віталійович Скуратівський ; Національна академія внутрішніх справ України МВС України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03
Шифр НБУВ: РА331044

Рубрики:

      
16.

Скуратовський Р. В. 
Ідеали бімодальних особливостей плоских кривих / Р. В. Скуратовський. — Б.м., 2019 — укp.

Вивчення ідеалів кілець є класичним розділом комутативної алгебри, який розпочався під впливом теорії чисел і алгебраїчної геометрії, а у ХХ сторіччі у роботах Е. Нетер, Е. Артіна, А. Шпайзера та інших сформувався як самостійний напрямок. Якщо для цілозамкнених неособливих) кілець ця теорія набула повноти й завершеності, то для кілець із особливостями залишається багато невирішених питань. Зокрема, це питання про кількість і будову класів ідеалів. Перші результати тут одержали Д. Фаддєєв і З. Боревич для квадратичних кілець, вони ж і Х. Басс дослідили ширший і загальніший клас кілець, які відомі зараз як бассові. А саме, науковці встановили, що для таких кілець будь-який ідеал є обертовним (над своїм кільцем множників). Надалі Д. Фаддєєв показав, що для кубічних кілець кожен ідеал локально є або обертовним, або дуальним до обертовного, а Ю. Дрозд узагальнив цей результат для широкого класу кілець. Г. Якобінський, Ю. Дрозд і В. Ройтер дали критерій того, що кільце має скінченну кількість класів ідеалів. У роботах Ґ.-М. Гройеля, Г. Кнеррера, Ю. Дрозда й А. Шапперта були встановлені зв'язки цих питань зі класифікацією особливостей за В. Арнольдом, зокрема показано, що особливості зі скінченною кількістю класів ідеалів – це ті, які домінують прості особливості у розумінні В. Арнольда, а особливості з однопараметричними сім'ями ідеалів – це ті, які домінують унімодальні або бімодальні особливості. Подальші дослідження в цьому напрямку, яким і присвячена дисертація, є перспективними й важливими як для самої теорії ідеалів, так і для теорії особливостей і суміжних розділів алгебраїчної геометрії.Основні результати дисертації пов'язані зі класифікацією кубічних кілець і особливостей зі двопараметричними сім'ями ідеалів. У першому розділі дано огляд теорії ідеалів і наведено відомі технічні результати, які використовуються в роботі. У другому розділі розглядаються кубічні кільця, тобто розширення дедекіндового кільця, які містяться в кубічному розширенні його поля часток. Саме тут дано повний опис локальних кубічних кілець, а також їхніх ідеалів. Зокрема у геометричному випадку, тобто для локальних кілець алгебраїчних кривих над алгебраїчно замкненим полем, обчислено максимальну кількість параметрів у сім'ях ідеалів.^UThe study of ideals of rings is a classical branch of the commutative algebra, which began under the influence of the theory of numbers and algebraic geometry, and in the 20th century, in works of E. Noeter, E. Artin, A. Speiser and others, formed an independent area.For the integrally closed (non-special) rings, this theory has gained completeness, whereas for rings with singularities there are many unsolved problems. In particular, this is the question of the number and structure of classes of ideals. The first results here were obtained by D. Faddeev and Z. Borevich for quadratic rings, and by them and H. Bass for a wide class of rings, now known as bassian. It was found that for any such rings any ideal is invertible (over its ring of multipliers). Later, D. Faddeev showed that for each cubic ring, each ideal is either invertible or dual to invertible, and Yu. Drozd summed this result for a wide class of rings. G. Jakobinsky, Yu. Drozd and A. Roiter gave the criterion that the ring has a finite number of classes of ideals. In the work of G.-M. Greuel and G. Knoerrer the relations with the classification of singularities by V. Arnold were established, in particular, it was shown that a singularities with a finite number of classes of ideals are those which dominate simple singularities in the sense of Arnold. For singularities with only one-parameter families of ideals Schappert, Drozd and Greuel showed that they are those which dominate unimodal or bimodal singularities. Further research in this direction, to which is devoted the dissertation, is promising and important both for the theory of ideals itself and for the theory of singularities and related branches of algebraic geometry.The main results of the dissertation are related to the classification of cubic rings and singularities with two-parameter families of ideals. The first branch gives an overview of the theory of ideals and provides the famous technical results used in the work. In the second branch, cubic rings are considered, that is, the extensions of a local dedekind ring contained in a cubic expansion of its field of fractions. It is here that a complete description of local cubic rings is given, as well as of their ideals. In particular, in the geometric case, that is for local rings of algebraic curves over an algebraically closed field, the maximum number of parameters in the families of ideals is calculated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Константинов О. М. 
Термополяризаційні ефекти у надплинних бозе-системах / О. М. Константинов. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена теоретичному дослідженню процесів поляризації та механізмів термополяризації надплинних бозе-систем. Передбачено, що коливання температури при поширенні по тонкій надплинній плівці третього звуку приводять до появи в навколишньому просторі змінного електричного поля (нестаціонарний термоелектричний ефект). Встановлено, що величина поля істотно залежить від виду підкладки та способу її покриття. Показано, що вплив на ефект термічно активованих вихорів навіть поблизу надплинного переходу є слабким. Передбачено, що в надплинному гелії, який знаходиться в магнітному полі, потік тепла під дією градієнта температури приводить до появи електричного поля. Величина поля істотно залежить від форми зразка з гелієм і напрямку магнітного поля відносно зразка. Показано, що ефект реалізується як при статичному, так і при нестаціонарному градієнті температури. У дисертації також розвинена теорія поляризації надплинної системи в моделі слабконеідеального бозе-газу. В рамках цієї моделі встановлено, що прямолінійний квантований вихор створює поза системою електричний потенціал. Цей потенціал виглядає як потенціал дипольного моменту, що дозволяє приписати вихору дипольний момент.^UThe thesis is devoted to the theoretical study of polarization processes and thermopolarization mechanisms of superfluid Bose systems. It is predicted that oscillations of temperature during the propagation of the third sound in a thin superfluid film cause the appearance of an alternating electric field in the surrounding space (non-stationary thermoelectric effect). The magnitude of this field depends significantly on the substrate type and the method of its coating. It is shown that the influence of thermally activated vortices on this effect is weak even near the superfluid transition. It is also predicted that a heat flux induced by the temperature gradient in superfluid helium that is placed in a magnetic field generates an electric field. The magnitude of the field significantly depends on the shape of the helium-containing sample and on the direction of the magnetic field with respect to the sample. The existence of this effect as a result of both static and time-dependent temperature gradients is established. The thesis also develops the microscopic theory of polarization of the superfluid system in the model of a weakly non-ideal Bose gas. In the context of this model, it is established that a vortex in a superfluid film creates an electric potential above the film. This potential has the form of a dipole's potential, allowing one to assign a dipole moment to the vortex.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Кирпита Т. В. 
Жанр повісті та роману-фантазії в англійській літературі другої половини ХІХ ‒ початку ХХ століття / Т. В. Кирпита. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено жанрові особливості фантазії як класу творів в англомовній літературі другої половини ХІХ ‒ початку ХХ століття. З цією метою розглянуто й систематизовано підходи вітчизняних і зарубіжних літературознавців до визначення й класифікації фантазії, фантастики і фантастичного, на основі робіт видатних науковців запропоновано власне визначення фантазії як класу творів, виявлено ідейно-естетичні принципи формування фантастичних жанрів, співвіднесено поняття фантазії й фантастики з поняттям художньої умовності, розглянуто фантазію як літературне явище. При цьому дисертація спирається на висновки і положення історико-літературного і теоретичного характеру, оприявлені в наукових працях таких відомих дослідників і теоретиків фантастики, як Ж. П. Сартр, Е. М. Форстер, Р. Каюа, Ц. Тодоров, С. Лем, В. Гопман, Ю. Кагарлицький, О. Ковтун, Т. Чернишова та ін. На їх основі виконано власне дослідження місця і ролі нереалістичних жанрів в англійській літературі другої половини ХІХ ‒ початку ХХ століття, зроблено власні відкриття стосовно особливостей поетики творів та їх інтерпретацію з опорою на світоглядну та естетичну позицію авторів.На підставі дослідження різновидів англомовної «фантазії» другої половини ХІХ – початку ХХ століття встановлено, що фантастичні твори цього періоду складно віднести до якогось одного жанрового різновиду, вони мовби знаходяться на перетині двох або більше магістральних жанрів – готичного роману, літературної казки, наукової фантастики, фентезі. У проаналізованих текстах особлива увага приділяється поетиці, через яку приходимо до глибинних рівнів тексту. Виявлено і висвітлено зв'язок англійської фантазії з міфологією, народною казкою, готичним романом, а також роль у ній таких прийомів, як гротеск і нонсенс. Категорії чудесного і страшного розкриваємо через естетичні категорії прекрасного і потворного, ніцшеанську концепцію аполлонівського та діонісійського начал, а також через запропоноване Фройдом поняття «моторошного».^UThe dissertation studies the genre peculiarities of fantasia/fantasy as a class of works in the English literature of the second half of the 19th  the beginning of the 20th century. To this end, the approaches of Ukrainian and foreign literary theorists and critics to the definition and classification of fantasia/fantasy, the fantastic and speculative fiction are analysed. Taking into consideration the works of outstanding scholars, the author suggests her own definition of fantasia/fantasy as a class of literary works, finds ideological and aesthetic principles of the formation of fantasy genres, correlates the concepts of fantasy and the fantastic with the concept of artistic conventionality, and researches fantasia/fantasy as a literary phenomenon. At the same time, the dissertation uses the conclusions and positions of historical-literary and theoretical character, which have been implemented in papers of such famous researchers and theorists of the fantastic, as J.-P. Sartre, E. M. Forster, R. Caillois, T. Todorov, S. Lem V. Gopman, Yu. Kagarlitsky, E. Kovtun, T. Chernysheva and others. On their basis, the author fulfilled her own research of the place and role of unrealistic genres in the English literature of the second half of the 19th  the beginning of the 20th century, and made her discoveries about the peculiarities of poetics of works and their interpretation based on the worldview and aesthetic position of the authors.In accordance with the study of varieties of English-language “fantasia” of the second half of the XIX  early XX century, the author defines that fiction works of this period are difficult to attribute to any one genre variety, they seem to be at the intersection of two or more main genres  Gothic novel, literary tale, science fiction, and fantasy. In the analyzed texts, special attention is paid to poetics, through which we come to the deep levels of the text. The connection of English fantasia with mythology, folk tale, and Gothic novel, as well as the role of such techniques as grotesque and nonsense in it is revealed and highlighted. The author considers the categories of the wonderful and the frightful through the aesthetic categories of the beautiful and the ugly, the Nietzschean conception of the Apollonian and Dionysian principles, as well as through Freud's notion of the uncanny.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Шихелілі Д. С. 
Каспійський регіон в політиці Росії та США. / Д. С. Шихелілі. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню характеру, еволюції та цілей політики Росії і США в Каспійському регіоні після розпаду СРСР. Було також досліджено вплив цих держав на політичні процеси в Каспійському регіоні, їх співпрацю з прикаспійськими державами в ключових сферах регіональної політики: політичній, економічній, соціально-правовій, енергетичній, транспортно-комунікаційних сферах, а також в питаннях безпеки Каспію. Після розпаду СРСР нові прикаспійські держави з метою збереження суверенітету, а також зменшення політичної і економічної залежності від Росії, були зацікавлені в залученні до співпраці провідних акторів світової політики, насамперед США.^UThe dissertation is devoted to research on features of the policy of Russia and the United States, which was carried out after the collapse of the USSR in 1991 in the Caspian region. In determining the foreign policy of Russia and the United States, the influence of these countries on the political processes in the 6 Caspian region, their cooperation with the Caspian states in vital spheres was investigated.With the collapse of the USSR and after the formation of new sovereign subjects of international relations (Azerbaijan, Kazakhstan, Turkmenistan), problems arose in the political, economic, socio-legal, energy, transport and communication spheres, as well as in the security of the Caspian region. The secession of Azerbaijan, Kazakhstan and Turkmenistan from the USSR changed the political balance in the region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Соловйова Е. Е. 
Зовнішньополітична стратегія Туреччини в Центральній Азії (в період правління ПСР): автореферат дис. ... д.філософ : 291 / Е. Е. Соловйова. — Б.м., 2023 — укp.

У даній дисертації проведено комплексне дослідження політики Туреччини відносно Центральної Азії за правління Партії справедливості та розвитку. Проаналізовано, яке місце займає Центральна Азія у сучасних зовнішньополітичних пріоритетах Туреччини.Зокрема, досліджується суттєвий вплив політичної культури Туреччини на зовнішню політику країни. Зосереджуючись на взаємодії між традиційною політичною культурою Туреччини, яка характеризується секуляризмом і децентралізованою владою, і стратегічним підходом ПСР, дослідження підкреслює, як остання зберігає основні кемалістські цінності, одночасновключаючи елементи турецько­ісламської культури. Поява ПСР призвела до перевизначення традиційного секуляризму як «ісламського секуляризму», який розглядає секуляризм як обмеження держави, а не окремих осіб. Дослідження встановлює зв’язок між внутрішньополітичною динамікою Туреччини та її зовнішньополітичною траєкторією. На початковому етапі(2002­2007 рр.) стратегія пристосування ПСР призвела до більш стриманої зовнішньополітичної позиції. Встановлено, що на початковому етапі, підкреслюючи свій світський характер, ПСР сприяла співпраці з євроатлантичними структурами, керуючись переконанням, що прийняття західних демократичних цінностей допоможе вирішити внутрішні виклики Туреччини та уникнути конфлікту з військовою верхівкою всередині країни. У дисертації підкреслюється, що вплив військової верхівки був головнимвнутрішнім фактором, через що ПСР намагалася продемонструвати гармонійне співіснування ісламу та демократії, позиціонуючи Туреччину як приклад для наслідування в мусульманському світі, водночас прагнучи до членства в ЄС як свідчення сумісності ісламських норм із демократичними принципами на світовій арені.^UIn this dissertation, a comprehensive study of Turkey's policy towards Central Asia under the rule of the Justice and Development Party was carried out. It has been analyzed what place Central Asia occupies in Turkey's modern foreign policy priorities.In particular, the study examines the significant influence of Turkey's political culture on the country's foreign policy. Focusing on the interplay between Turkey's traditional political culture, characterized by secularism and decentralized power, and the strategic approach of the AKP, the study highlights how the latter preserves core Kemalist values while incorporating elements of Turkish-Islamic culture. The emergence of the AKP led to a redefinition of traditional secularism as "Islamic secularism", which sees secularism as a limitation of the state rather than individuals. The study establishes a connection between Turkey's domestic political dynamicsand its foreign policy trajectory. At the initial stage (2002-2007), the adjustment strategy of the AKP led to a more restrained foreign policy position. It was established that at the initial stage, emphasizing its secular character, the AKP promoted cooperation with Euro-Atlantic structures, guided by the conviction that the adoption of Western democratic values will help solve Turkey's internalchallenges and avoid conflicts with the military leadership inside the country. The dissertation emphasizes that it is the influence of the military that was mainly internal a factor due to which the AKP sought to demonstrate the harmonious coexistence of Islam and democracy, positioning Turkey as an example to follow in the Muslim world, while seeking EU membership as evidence of the compatibility of Islamic norms with democratic principles on the world stage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського