Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (472)Книжкові видання та компакт-диски (301)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=СЛАБ$<.>+<.>A=ОРЕСТ$<.>+<.>A=ОЛЕГОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Слабий М.В. 
Аналіз стану та шляхи оптимізації системи фармацевтичних кадрів в Україні: автореф. дис. ... д-ра фармац. наук : 15.00.01 / М.В. Слабий ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2010. — 46 с. — укp.

Із використанням програмно-цільового методу обгрунтовано шляхи пріоритетного розвитку системи фармацевтичних кадрів України. Розроблено методику дослідження та проведено порівняльний аналіз стану фармацевтичних кадрів на рівні МОЗ України й окремих адміністративно-територіальних регіонів (показники забезпечення на 10 тис. населення, динаміки, вікової структури, мобільності). Наведено рекомендації щодо його оптимізації. Розроблено концепцію, структуру, програмне й інформаційне забезпечення аналітично-соціальних баз даних, зокрема, для визначення потреби в інформації. Вивчено показники динаміки й обгрунтовано шляхи оптимізації професійної підготовки студентів за спеціальностями "Фармація" та "Клінічна фармація" у медичних ВНЗ. Розроблено концепцію неперервної професійної освіти провізорів з фармакоекономіки, інтегрованої з післядипломною підготовкою. Запропоновано методику визначення потреби у штатних одиницях клінічних провізорів для стаціонарних і поліклінічних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п/р88
Шифр НБУВ: РА372523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Слаба О.В. 
Англоамериканізми в лексико-семантичній системі сучасної німецької мови (на матеріалі галузевої лексики з економіки): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.В. Слаба ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз економічної підсистеми сучасної німецької мови, в якій виокремлено англоамериканізми, охарактеризовано їх типи та визначено тематичні сфери, які вони обслуговують. Встановлено зміни у семантичній структурі англоамериканізмів-термінів в економічній підсистемі німецької мови та виявлено вплив англоамериканізмів на подальший розвиток досліджуваної лексики на лексичному та словотвірному рівнях. Визначено шляхи та закономірності проникнення англоамериканізмів у німецьку мову, механізм їх входження в спеціальну лексику та особливості їх адаптації в лексико-семантичній системі цієї мови. Англоамериканізми та їх деривати об'єднано у словотвірні гнізда з метою виявлення їх словотвірного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-322 +
Шифр НБУВ: РА324422

Рубрики:

      
3.

Слабоспицька О.О. 
Електрохімічна регенерація водних розчинів перйодату натрію у синтезі діальдегідкрохмалю: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / О.О. Слабоспицька ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення замкненої безвідходної за окислювачем технології в синтезі діальдегідкрохмалю. Визначено основні технологічні параметри електрохімічної регенерації водних розчинів перйодату натрію. Доведено можливість багаторазової регенерації перйодату натрію без зниження технологічних показників як на стадії електролізу, так і в синтезі діальдегідкрохмалю. Спосіб забезпечує необхідну чистоту одержуваних продуктів при багаторазовій регенерації водних розчинів перйодату натрію та дозволяє створити замкнену безвідходну за окислювачем технологію синтезу цільового продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л662.91
Шифр НБУВ: РА307810 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Слаба Н.А. 
Імунна реактивність організму та система гемостазу у хворих з гострим коронарним синдромом, поєднаним з порушенням гіпофізарно-наднирникової системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.А. Слаба ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Здійснено комплексну оцінку функції гіпофізарно-наднирникової системи, стану імунної реактивності та гемостазу у хворих на гострі коронарні синдроми (ГКС). Виявлено дискортицизм, який характеризується низьким рівнем андрогенів та підвищенням глюкокортикоїдної та мінералокортикоїдної активності. Установлено взаємозв'язок між гормонами кори наднирників і фракцією викиду лівого шлуночка. Проведено кореляційний аналіз функціонального взаємозв'язку між гіпофізарно-наднирниковою, імунною та гемостазіологічною ситемами у хворих ГКС. Уперше вивчено вплив порушень гіпофізарно-наднирникової системи на показники імунної реактивності та гемостазу у хворих на нестабільну стенокардію та інфаркт міокарда. Установлено, що зниження рівня андрогенів і підвищення активності глюко- та мінералокортикоїдів у хворих на ГКС асоціється з розвитком Т-клітинного імунодефіциту, гіперкоагуляцією, активацією тромбоцитарно-судинного гемостазу, пригніченням фібринолітичної та антитромбінової активності крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.11-3 +
Шифр НБУВ: РА337630

      
5.

Слабухіна В.А. 
Клініка, діагностика і лікування пародонтиту у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у віддалений період (клініко-імунологічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / В.А. Слабухіна ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

Вперше доведено наявність порушень інтегративних процесів в організмі ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, хворих на пародонтит, зокрема між показниками стоматологічного, соматичного, імунологічного, психологічного статусів. У ліквідаторів генералізований пародонтит характеризувався хронічним ареактивним перебігом із вираженими структурними змінами у кістковій тканині пародонта, протікав на фоні тяжкої соматичної патології, підвищеного рівня особистої загальної тривожності, зростання соматичної та нейрогенної напруг. У системі місцевого імунітету виявлено зниження неспецифічної та специфічної резистентності порожнини рота, системний імунітет характеризувався дисбалансом взаємовідносин імунокомпетентних клітин, зниженням функціональної активності імунної системи. Вперше досліджено ефективність використання 2 % альтанової мазі у місцевій терапії хворих на пародонтит. Розроблено спосіб патогенетичного лікування пародонтиту з застосуванням імуномодулюючого, антиоксидантного та ноотропного засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА312558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Слабоспицька О.О. 
Моделі та методи експертного оцінювання у життєвому циклі програмних систем: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.03 / О.О. Слабоспицька ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Створено математичний апарат підтримки експертного оцінювання об'єктів життєвого циклу (ЖЦ) програмних систем (ПС ) з метою обгрунтування рішень з ефективного управління перебігом ЖЦ. Запропоновано систему моделей і методів розв'язання формалізованих задач оцінювання об'єктів ЖЦ шляхом проведення їх експертиз, взаємопов'язаних у новому процесі оцінювання, створеного для поповнення ЖЦ. Побудовано модель процесу як системи підпроцесів в оцінюванні заданих альтернатив, а також середовище та методи їх реалізації з використанням введеного відношення метризованої подібності. Досліджено властивості даного відношення, а також гомо- й ізоморфізми алгебричних моделей з ним у середовищі оцінювання. Розроблено повну й ненадлишкову систему методів підтримки підпроцесу оцінювання: інтерактивного формування середовища оцінювання та пошуку в ньому; максимізації якості результату експертизи (для визначення якої введено показники його стійкості й обгрунтованості) з використанням моделі переваг класу "Аргументоване дерево цінності"; формального аналізу ретроспективи експертиз. За допомогою розробленого математичного апарату створено модель процесу управління ризиком і реалізовано програмні засоби його підтримки разом з підпроцесами оцінювання, які впроваджено у проекти інформаційно-аналітичних систем оборонного призначення в організації-розробнику, в яких не передбачено формалізоване управління ризиком. Удосконалено процес розробки ПС: скорочено кількість первинних і досягнуто зниження індикаторів відстежуваних ризиків, забезпечено позитивну динаміку їх співвідношення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10 +
Шифр НБУВ: РА359539

Рубрики:

      
7.

Слабченко М. О. 
Музична культура Херсонщини у контексті регіональних культуротворчих процесів (кінець XIX - початок XX століть): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / М. О. Слабченко ; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Досліджено процеси становлення музичного професіоналізму на Херсонщині кінця XIX - початку XX століть. На підставі вивчення архівних джерел відтворено цілісну картину музичного життя краю в контексті регіональних культуротворчих процесів. Виявлено головні риси й особливості розвитку провідних сфер музичної культури регіону - музичного виконавства, концертного та гастрольного життя, музичної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4ХЕС)61-69
Шифр НБУВ: РА381527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Слабкий Г.О. 
Обгрунтування і розробка системи спеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню великого промислового міста: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Г.О. Слабкий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 40 с. — укp.

Доведено, що існуюча система надання спеціалізованої медичної допомоги є за медичними, соціальними й економічними критеріями недостатньо ефективною. На підставі комплексного соціально-гігієнічного дослідження встановлено доцільність проведення реформування існуючої системи. Науково обгрунтовано нову систему надання спеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню міста за сучасних умов. Запропоновано принципово нові структурно-функціональні моделі надання спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної (поліклініки трьох рівнів) і стаціонарної допомоги (лікарні чотирьох типів), розроблено систему їх консолідованого фінансування та визначено ефективність запропонованої системи спеціалізованої медичної допомоги дорослому міському населенню за допомогою критеріїв ВООЗ: доступності, раціональності, задоволеності пацієнтів, соціальної прийнятності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА319953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Слаба У.С. 
Патогенетичне обгрунтування ентеросорбції та цитопротекції для профілактики та лікування гастропатій у хворих на ревматоїдний артрит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / У.С. Слаба ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати клінічних, лабораторно-інструментальних досліджень хворих на ревматоїдний артрит (РА). Докладно вивчено зв'язки клініко-патогенетичних варіантів перебігу РА з імунологічними, мембранодеструктивними, сполучнотканинними змінами, із рівнем ендогенної інтоксикації; клінічні та ендоскопічні характеристики уражень слизової оболонки гастродоуденальної зони та фактори, що їх спричинили. Наведено патогенетичне обгрунтування застосування ентеросорбції в лікуванні хворих на РА з метою посилення ефекту базової терапії та зниження дози нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) для профілактики ятрогенного ураження слизової оболонки гастродоуденальної зони, викликаного даними препаратами. Доведено профілактичний та лікувальний вплив цитотеку на слизову оболонку гастродуоденальної зони у разі застосування терапії НПЗП. Розроблено диференційований підхід до застосування ентеросорбенту залежно від ступеня активності запального процесу та цитотеку залежно від ендоскопічної картини ураження слизової оболонки ГДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11-3 + Р413.201.1-3
Шифр НБУВ: РА314874 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Слабінська С. В. 
Соціокультурна інтеграція та адаптація мігрантів у сучасній Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / С. В. Слабінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Зазначено, що масові міграції є складовими процесу глобалізації та концентрують у собі два спектри проблем глобалізації: економічний та культурний. Наголошено, що стратегічні цілі розвитку України вимагають адекватної міграційної політики. Імміграція є важливим елементом стримування природного збитку населення у випадку зміни нинішньої міграційної політики, не виразно скорельованої з сучасними викликами та перспективами соціально-економічного, демографічного та політичного розвитку України. Встановлено, що в межах міграційної політики першочерговими є проблеми успішної соціальної адаптації й інтеграції мігрантів. Основними перешкодами на шляху інтеграції мігрантів сьогодні є: протидія корінного населення локальних соціумів, слабкі адаптивні можливості частини мігрантів, їх недостатнє входження до повсякденного культурного контексту сторони, відсутність діючих механізмів соціалізації й інтеграції іноетнічних мігрантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-2 + Т3(4УКР)64-7 + С73(4УКР)64-25
Шифр НБУВ: РА374553 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Слабко Я. Я. 
Функціонування організаційної культури персоналу сучасних промислових підприємств: автореф. дис. ... канд. соцiол. наук : 22.00.04 / Я. Я. Слабко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні та методологічні засади соціологічного дослідження стану організаційної культури персоналу сучасного промислового підприємства. Виявлено структурні засади та характер побудови організаційної культури. Визначено специфічні риси організаційної культури персоналу сучасного українського промислового підприємства. З'ясовано наявність і виявлено специфіку зв'язку між фазами розвитку підприємства, стратегією розвитку та формами організаційної культури на промисловому підприємстві. Розроблено механізм і модель управління організаційною культурою персоналу сучасного промислового підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.24*18:Ч
Шифр НБУВ: РА372175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Слаблюк Н. С. 
Адміністративно-правовий статус та особливості трансформації діяльності Державної податкової служби України.: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Н. С. Слаблюк. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню адміністративно-правового статусу та особливостей трансформації діяльності Державної податкової служби України.Виокремлено п’ять основних історичних етапів діяльності Державної податкової служби України, на яких відбулося езпосереднє становлення служби, її розвиток, модернізація та сучасна трансформація правового статусу установи, зокрема: 1) етап становлення податкової інституції з відповідними профільними повноваженнями у вигляді Головної державної податкової інспекції України (1990–1996 рр.); 2) етап формування прототипних правових засад діяльності Державної податкової адміністрації України (1996–2000 рр.); 3) етап модернізації окремих елементів адміністративно-правового статусу профільної податкової інституції – Державної податкової служби України (2000–2010 рр.); 4) етап декларативного формування уніфікованого митно-податкового органу та його інституційного підпорядкування (2011–2018 рр.); 5) етап трансформації в межах ідеї втілення принципів належного урядування в діяльності Державної податкової служби країни (з 2018 р. й дотепер).Доведено, що у своєму історичному розвитку Державна податкова служба України проходить не лише етап власне становлення, а й окремі стадії модернізації та сучасної еволюційної трансформації свого адміністративно-правового статусу. Обґрунтовано, що більшість змін у діяльності Державної податкової служби України не мали системного й комплексного характеру, відбувалися досить стрімко, хаотично, неповною мірою сплановано, що загалом негативно позначалося на результатах і показниках роботи податкових органів, мало наслідком значний відтік кадрів, нестабільність функціонування податкової системи, додаткові бюджетні витрати, посилення контрольної функції та інші негативні чинники.Зазначено, що створення Державної податкової служби України як спеціального окремого контролюючого органу у сфері оподаткування є найбільш прийнятною моделлю для України (зокрема, за організаційно-управлінською структурою, функціональним призначенням, формою управління) та дає можливість зосередити увагу й зусилля на розробленні та впровадженні необхідних для досягнення основних показників методів.Визначено поняття «трансформація діяльності Державної податкової служби України» як комплексний і поступовий процес становлення, розвитку, модернізації та перетворення організаційно-правових форм податкових органів, зміни їх назв, підпорядкування, функціонального призначення, шляхів взаємодії, чисельності працівників, фінансування, матеріально-технічного забезпечення тощо.Розкрито стан наукових розробок щодо адміністративно-правового статусу та особливостей трансформації діяльності Державної податкової служби України. Доведено відсутність єдиного підходу серед науковців до визначення адміністративно-правового статусу державного органу загалом та Державної податкової служби України зокрема. Виокремлено основні напрями наукових досліджень за предметно-тематичним критерієм. Досліджено правову основу діяльності Державної податкової служби України. Проведено чотирирівневу градацію правової основи діяльності Державної податкової служби України. Охарактеризовано кожний рівень правової основи діяльності Державної податкової служби України, виокремлено характерні особливості. Обґрунтовано, що правова основа діяльності Державної податкової служби України є цілісною системою, елементи якої перебувають в ієрархічній підпорядкованості.Доведено важливість ролі Державної податкової служби України в системі органів державної влади як центрального органу виконавчої влади, що наділений владними повноваженнями та реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Проаналізовано повноваження Кабінету Міністрів України та міністра фінансів у процесі трансформації діяльності Державної податкової служби України. Доведено необхідність розроблення системи заходів, спрямованих на підвищення рівня податкової культури в державі.Досліджено функціональне призначення та основні завдання Державної податкової служби України. Зазначено, що функціональне призначення Державної податкової служби України варто розглядати крізь призму закріплених на нормативному рівні функцій, які належать до компетенції Державної податкової служби України.Доведено, що методи в діяльності податкових органів відіграють важливу роль, оскільки являють собою різноманітні способи, засоби, прийоми та інструменти, завдяки яким відбувається безпосередній вплив суб’єктів управління і їх посадових осіб на об’єкти управління задля виконання покладених на Державну податкову службу України та її органи завдань і функцій. Наголошено на тому, що від правильного вибору й ефективного застосування методів значною мірою залежить рівень досягнення організаційних та управлінських цілей у діяльності Державної податкової служби України.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of the administrative and legal status and features of the transformation of the State Tax Service of Ukraine.Five main historical stages of the activity of the State Tax Service of Ukraine were distinguished, during which the service was directly formed, its development, modernization and modern transformation of the legal status of the institution took place, in particular: 1) the stage of formation of a tax institution with relevant profile powers in the form of the Main State Tax Inspectorate of Ukraine (1990–1996); 2) the stage of formation of prototypical legal foundations of the State Tax Administration of Ukraine (1996–2000); 3) the stage of modernization of certain elements of the administrative and legal status of the specialized tax institution - the State Tax Service of Ukraine (2000–2010); 4) the stage of declarative formation of the unified customs and tax authority and its institutional subordination (2011–2018); 5) the stage of transformation within the framework of the idea of implementing the principles of good governance in the activities of the State Tax Service of Ukraine (from 2018 to the present).It has been proven that in its historical development, the State Tax Service of Ukraine goes through not only the stage of its own formation, but also separate stages of modernization and modern evolutionary transformation of its administrative and legal status. It is substantiated that most of the changes in the activities of the State Tax Service of Ukraine did not have a systematic and complex nature, they happened rather quickly, chaotically, incompletely planned, which in general negatively affected the results and indicators of the work of tax authorities, resulted in a significant outflow of personnel, instability of the functioning of the tax system , additional budget costs, strengthening of the control function and other negative factors.It is noted that the creation of the State Tax Service of Ukraine as a special separate control body in the field of taxation is the most appropriate model for Ukraine (in particular, in terms of organizational and management structure, functional purpose, form of management) and provides an opportunity to focus attention and efforts on the development and implementation of the necessary achieving the main indicators of the methods.The concept of "transformation of the activity of the State Tax Service of Ukraine" is defined as a complex and gradual process of formation, development, modernization and transformation of organizational and legal forms of tax authorities, changes in their names, subordination, functional purpose, ways of interaction, number of employees, financing, material and technical support etc.The state of scientific intelligence regarding the administrative and legal status and features of the transformation of the State Tax Service of Ukraine has been revealed. The absence of a unified approach among scientists to determining the administrative and legal status of a state body in general and the State Tax Service of Ukraine in particular is proven. The main areas of scientific research are highlighted according to the subject-thematic criterion. The legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine was studied. A four-level gradation of the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine was carried out. Each level of the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine is characterized, and characteristic features are highlighted. It is substantiated that the legal basis of the activity of the State Tax Service of Ukraine is a complete system, the elements of which are in hierarchical subordination.The importance of the role of the State Tax Service of Ukraine in the system of state authorities as a central body of executive power, which is empowered and implements state tax policy, state policy on the administration of a single contribution to mandatory state social insurance, has been proven. The powers of the Cabinet of Ministers of Ukraine and the Minister of Finance in the process of transformation of the State Tax Service of Ukraine were analyzed. The need to develop a system of measures aimed at raising the level of tax culture in the state has been proven.The functional purpose and main tasks of the State Tax Service of Ukraine were studied. It is noted that the functional purpose of the State Tax Service of Ukraine should be considered through the prism of the functions fixed at the regulatory level, which belong to the competence of the State Tax Service of Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського