Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (40)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=СЛОБОДЕНЮК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Слободенюк 
Західний квітковий трипс Frankliniella occidentalis Pergande (Thysanoptera: Thripidae) як структурний елемент закритих екосистем України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Оксана Іванівна Слободенюк ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.158.247*80(4УКР) + П468.6(4УКР)
Шифр НБУВ: РА342910

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Слободенюк О.В. 
Система підтримки прийняття рішень при моделюванні та прогнозуванні нестаціонарних стохастичних процесів: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.13.06 / О.В. Слободенюк ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему побудови систем підтримки прийняття рішень за умов моделювання та прогнозування нелінійних нестаціонарних процесів, що описуються часовими рядами. Проаналізовано підходи до автоматизації вибору класу та структури моделей, які описують дані ряди. Запропоновано узагальнену технологію побудови регресійних моделей на базі часових рядів, яка дозволяє користувачу оперативно визначити структуру моделей-кандидатів і вибирати кращу модель множини оцінених. Наведено методи моделювання та прогнозування з використанням регресійних дерев, нейронних мереж і генетичних алгоритмів, а також модифікованого фільтра Калмана. Запропоновано технологію побудови моделей нестаціонарних гетероскедастичних процесів, яка забезпечує одержання моделі, адекватної за множиною статистичних параметрів і вибір кращого прогнозу за множиною статистичних критеріїв якості. Побудовано математичні моделі ряду технологічних і фінансово-економічних процесів, яких використано для короткострокового прогнозування. Проведено порівняльний аналіз декількох методів прогнозування на базі збудованих моделей. Розроблено архітектуру та створено систему підтримки прийняття рішень під час прогнозування нестаціонарних стохастичних процесів, яка має гнучку архітектуру, простий зручний інтерфейс і широкі можливості графічного представлення результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З813.8 + З970.53 +
Шифр НБУВ: РА345151

Рубрики:

      
3.

Слободенюк Е.В. 
Туризм як чинник гуманізації відносин між народами: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Е.В. Слободенюк ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — О., 2003. — 19 с. — укp.

Уперше у вітчизняній філософії здійснено цілісний аналіз соціальних, антропологічних, етичних, світоглядних проблем туризму. Доведено, що тимчасове та добровільне переміщення масових людських потоків до іншого географічного, природного та соціокультурного середовища з метою подорожі є новим глобальним соціокультурним явищем і вимагає належного філософського осмислення. Відзначено, що задовольняючи специфічний комплекс потреб людини, туристична діяльність підносить і розкриває та гуманізує ці потреби. Показано, що туризм, здійснюючи крос-культурну передачу екзистенційних цінностей, збагачує світогляд, систему цінностей людини, сприяє встановленню діалогічних відносин між представниками різних соціумів і народів, створює між ним атмосферу взаєморозуміння та довіри. Тому, на відміну від інших чинників глобалізації, які можуть загострювати конкурентні відносини між країнами, туристична діяльність сприяє кооперативній взаємодії індивідів, спільнот, культур, народів. Зроблено висновок, що міжнародні та національні туристичні організації, проводячи цілеспрямовану політику покращання взаємодії між народами, створюють засобами туризму умови для гуманізації цих відносин, активізації моделей співпраці у напрямку розв'язання загальних глобальних проблем світового соціуму, досягнення якісно нового рівня суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.95 + Ю6*671*321 + Ч518.1 +
Шифр НБУВ: РА328265

Рубрики:

      
4.

Слободенюк О.А. 
Фіторемедіація грунтів, забруднених стійкими хлорорганічними пестицидами: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / О.А. Слободенюк ; Ін-т агроекології УААН. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено можливість застосування однорічних культурних рослин з метою ремедіації різних типів грунтів, забруднених хлорорганічними пестицидами. Показано, що представники родини Cucurbitaceae здатні щонайбільше акумулювати ДДТ у своїх тканинах. Проведено агроекологічне оцінювання грунту санітарно-захисної зони складу агрохімікатів с. Зубівщина на Житомирщині. Встановлено, що у разі впровадження фіторемедіаційних технологій для відновлення грунтів необхідно попередньо дослідити фітотоксичність грунту. Розроблено методичні рекомендації з фітотестування забруднених стійкими пестицидами грунтів. На підставі результатів лабораторних досліджень встановлено, що анаеробне розкладання є ефективним шляхом утилізування забрудненої ДДТ рослинної маси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П067.7 + П032.518 +
Шифр НБУВ: РА360250

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського