Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (142)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=СНІЖКО$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=СЕРГІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Сніжко Т.Б. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування терапії пізніх гестозів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.Б. Сніжко ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вивчено питання стосовно патогенезу, клініки, діагностики та лікування пізнього гестозу. З використанням клініко-біохімічних, гормональних та інструментальних методів дослідження проведено комплексну оцінку функціонального стану печінки та фетоплацентарної системи вагітних з пізнім гестозом. Доведено порушення функціонального стану печінки, реологічних властивостей крові, виснаження антиоксидантної системи захисту, зниження рівня мікроелементів, наявність гормонального дисбалансу, погіршання стану плода. На підставі проведеного клініко-параклінічного обстеження встановлено критерії визначення ступеня тяжкості гестозу, доведено провідну роль порушення функціонального стану печінки в патогенезі розвитку ускладнень, обгрунтовано методи комплексного лікування вагітних з пізнім гестозом з використанням ербісолу, ліпіну та матерни, які підвищують ефективність лікування хворих і зменшують ускладнення вагітності, пологів, післяполового періоду та стану плода і новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213-3 +
Шифр НБУВ: РА323440

Рубрики:

      
2.

Сніжко С.С. 
Комплексне хірургічне лікування гострих гнійних процесів плевральної порожнини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.С. Сніжко ; АМН України. Ін-т хірургії та трансплантології. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано новий метод хірургічного лікування гострих гнійних процесів (ГГП) плевральної порожнини. Розроблено показання до застосування методу багатополюсного постійного та фракційного лаважу плевральної порожнини (БЛ). Науково обгрунтовано показання до застосування диференційованої хірургічної тактики та вибору методу хірургічного втручання. Встановлено, що значне зростання концентрації у крові прозапальних цитокінів є достовірною передумовою виникнення плеврогенного сепсису. Вперше у хворих з ГГП плевральної порожнини вивчено порушення функціонального стану печінки, доведено важливу роль перикисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у розвитку ураження печінки. Розроблено метод комплексного лікування активованого ПОЛ та порушень функціонального стану печінки у даних пацієнтів. Встановлено, що зниження активності холінестерази у крові у хворих з ГГП плевральної порожнини є достовірною ознакою тяжкого перебігу гнійно-септичного процесу. Проведено оцінку ефективності лікування залежно від ступеня ураження легеневої тканини та плевральної порожнини, об'єму гнійного ексудату, наявності бронхо-плевральних нориць та тяжкості перебігу захворювання. Розроблено тестувальну систему для оцінки тяжкості та прогнозу перебігу досліджуваної патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.230.14
Шифр НБУВ: РА330696

Рубрики:

      
3.

Сніжко В.М. 
Культура російської меншини в Україні: проблеми функціонування та розвитку (90-ті роки XX століття): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / В.М. Сніжко ; Київ. держ. ун-т культури і мистецтв. — К., 1998. — 26 с. — укp.

У дисертації розкриваються основні засади, етапи формування та напрямки здійснення національної політики в Україні щодо національних меншин і російської меншини зокрема, розвитку її культури, функціонування культурно-освітніх закладів та національно-культурних товариств на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сніжко М. В. 
Методична система організації алгоритмічного тестування в процесі підготовки майбутніх вчителів математики: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / М. В. Сніжко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено психолого-педагогічні та сформульовано методичні вимоги до організації контролю, коригування знань та умінь майбутніх вчителів математики в університетах. Обгрунтовано необхідність і доведено можливість організації та проведення алгоритмічного тестування в процесі підготовки таких фахівців з використанням педагогічного програмного засобу - інтегрованого середовища вивчення курсу "Основи алгоритмізації та програмування". Розроблено методичну систему організації алгоритмічного тестування, що грунтується на особистісно-орієнтованому підході. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено її ефективність у процесі підготовки майбутніх вчителів математики з використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1 р21 р3-353
Шифр НБУВ: РА385914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сніжко О. В. 
Методологічні принципи дослідження фінансового розвитку трансформаційних економік в умовах глобалізації: автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.02 / О. В. Сніжко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 33 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено нові теоретико-методологічні підходи та концептуальні інструменти дослідження фінансового розвитку трансформаційних економік за умов глобалізації. Запропоновано системно-синергетичний підхід до концептуалізації фінансової системи. Визначено характеристики модифікації моделі національної фінансової системи під впливом структурних зрушень у світових фінансах. Проаналізовано сутність та еволюцію функціональних і структурних характеристик фінансових систем країн Центральної і Східної Європи та країн СНД. Системно структуровано чинники та процеси становлення і розвитку фінансових систем трансформаційних економік, досліджено економічні імперативи та обмеження, що визначають їх характеристики й еволюцію. Розкрито сутність, закономірності й особливості формування фінансової структури перехідних економік та проведено оцінювання порівняльної динаміки їх фінансової глибини. Виявлено структурні та динамічні характеристики фінансової відкритості трансформаційних економік і напрями її впливу на розвиток транзитивних фінансових систем. Науково обгрунтовано загальносистемні ефекти фінансової відкритості перехідних економік і запропоновано інструменти обмеження її ризиків. Сформульовано парадигмальну основу стійкості фінансової системи, на підставі якої визначено концептуальні межі фінансової стабільності й ідентифіковано характеристики стійкості фінансових систем за умов глобалізації. Розкрито детермінанти фінансової нестабільності у трансформаційних економіках і запропоновано алгоритм формування стійкості транзитивних фінансових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.60 + У9(4)260
Шифр НБУВ: РА382833 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Сніжко С.І. 
Теорія і методи аналізу регіональних гідрохімічних систем: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.07 / С.І. Сніжко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 30 с.: іл. — укp.

Сформульовано новий науковий, теоретично та методологічно обгрунтований підхід до вивчення просторово-часових полів хімічних речовин у природних водах. У гідрохімічну науку введено та формалізовано поняття про специфічне природне утворення - гідрохімічну систему (ГХС). Досліджено основні властивості та функції ГХС, виконано їх типізацію та запропоновано ієрархічну класифікацію вертикальних структурних рівнів ГХС з урахуванням особливостей взаємозв'язку різних типів природних вод. Створено методологію вивчення ГХС, орієнтовану на прикладне застосування у гідрохімічних дослідженнях. Значну увагу приділено регіональних ГХС природних вод України з метою апробації теоретико-методологічних розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д220.1
Шифр НБУВ: РА320942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Чернетченко Д. В. 
Метод та апаратно-програмний засіб обробки електрокардіографічних сигналів за допомогою штучних мультистабільних нейронних мереж / Д. В. Чернетченко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єктом дослідження є процес оброблення ЕКГ-сигналу із застосуванням штучних мультистабільних нейронних мереж. Метою дослідження є підвищення ефективності оброблення та точності детектування головних ознак P-QRS-T-комплексу ЕКГ-сигналів шляхом розроблення методу та апаратно-програмного засобу на основі штучних мультистабільних нейронних мереж. Методи дослідження: для оброблення даних застосовували методи дискретного оброблення інформації і математичної статистики; розроблення структурної схеми та апаратно-програмного засобу виконано на базових принципах системного підходу; для розроблення моделі нейронів та нейронних мереж використовували методи математичного моделювання, штучного інтелекту і програмні пакети NEURON та Matlab; програмне забезпечення побудовано з використанням середовища проектування IAR Embedded Workbench, мови програмування VHDL та пакету Xilinx ISE WebPack; проектування схемо-технічного рішення та розробку друкованої плати апаратного засобу реалізовано за допомогою системи автоматизованого проектування Altium Designer; використано бібліосемантичний метод для вивчення вітчизняного та світового контенту. Теоретичні результати: вперше розроблено на основі спайкового шифратора вхідного сигналу, рекурентних нейронів внутрішнього шару та вихідних нейронів імпульсну штучну нейронну мережу, яка представляє собою систему класифікації, що сама навчається та автоматично адаптується до змін вхідного сигналу і забезпечує тим самим оброблення в режимі реального часу клінічно-значущих випадків ЕКГ-сигналу всередині мережі; вперше розроблено метод оброблення ЕКГ-сигналу в SNN-мережі, який забезпечує зниження щільності даних за рахунок безпосереднього кодування спайків в ЕКГ-сигналі, набуття мережею відповідних стабільних станів, які відповідають піковим моментам ЕКГ і зменшення помилки розпізнавання, що досягнуто попереднім обробленням і фільтрацією даних на вході нейронної мережі; удосконалено адаптовану модель імпульсного штучного нейрона шляхом надання йому електричної мультистабільності та здатності відтворювати патерни електричної активності біологічних об'єктів з одночасним розширенням пам'яті та збільшенням обчислювальної потужності, що зумовило її використання в якості базового компонента нейроморфного модуля; удосконалено модель структури спайкового шифратора шляхом точного кодування електрокардіографічних сигналів, що створило необхідні і достатні передумови для побудови імпульсної штучної мережі і на її основі апаратно-програмного засобу для оброблення ЕКГ-сигналів. Практичні результати полягають у розробленні апаратно-програмного засобу для оброблення електрокардіографічного сигналу, виготовленні його на сучасній елементній базі, захисті схемотехнічних рішень патентами США, проведені валідаційних випробування та тестуванні отриманого приладу, з оцінки точності класифікації основних амплітудно-часових ознак ЕКГ-сигналу на вибірці записів. Ступінь впровадження - результати дисертаційної роботи впроваджено у виробничий процес на підприємстві ТОВ “Науково-виробниче підприємство СМД”; у навчальний процес кафедри експериментальної фізики та фізики металів Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара при викладання відповідних дисциплін.Сфера (галузь) використання - медицина.^UThe object of the study is the process of electrocardiography (ECG) signals processing using artificial multistable neural networks. The purpose of the study is to improve the processing efficiency and accuracy of detection of the common features of the ECG-signal's P-QRS-T-complex by developing a method and hardware-software implementation based on artificial multistable neural networks. Research methods: discrete information processing and methods of mathematical statistics were used for data processing; development of the structural schematic of system and the hardware-software implementation were performed with the basic principles of systematic approach; mathematical modeling and artificial intelligence approach with help of NEURON and MATLAB software packages were used to develop artificial neuronal models and neural networks; microcontroller embedded software was built using the IAR Embedded Workbench environment, VHDL programming language and Xilinx ISE WebPack software package were applied for design the FPGA-based system; electrical schematic and hardware printed circuit board are designed using Altium Designer software environment; the bibliosemantic method used to study worldwide and national content. Theoretical results: first developed an artificial spiking neural network (SNN), which consist of input encoder, internal layer of recurrent neurons and output neuronal layer, which is a self-learning classification system that automatically adapts to changes in the input raw-signal and provides real-time processing of clinically relevant cases of ECG-signal; first developed an ECG-signal processing method based on the SNN approach, which provides data density reduction by direct encoding of the ECG-signal into a sequence of spikes, also shown that improvement of a whole network stabilization at the certain stable electrical states corresponding to the ECG-signal's peak moments, pre-processing and filtering of the input raw-data leads to the significant reduction of recognition error; an adapted model of an artificial spiking neuron was investigated and used as a basic component of the neuromorphic module with providing electrical property of multistability, which allows to reproduce all patterns of electrical activity of biological neurons and therefore, increases memory and computing power of neural components; the model and structure of the spiking encoder for precise coding of ECG-signals was improved, which provided the necessary and sufficient background for creating an artificial spiking neural network and the hardware-software implementation for the real-time processing of ECG-signals. The practical results include the development of hardware and software for ECG-signal processing, production on a modern element base, protection of method and circuit design solutions by USA patents, validation and experimental testing of the produced device, accuracy estimation of classification of the common amplitude and temporal ECG signatures on a sample of records. Degree of implementation: the results of the dissertation were implemented in the production process at the company “Scientific and Production Enterprise “SMD” LLC; in the educational process of the Department of Experimental Metal Physics of Oles Honchar Dnipro National University to teach relevant disciplines.Scope (field) of application - medicine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Сніжко Д. В. 
Концепція побудови сенсорних систем з використанням нанофотонних та наноелектрохімічних технологій / Д. В. Сніжко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація містить результати теоретичних й експериментальних досліджень, що спрямовані на розробку концепції технологічних засад використання нанофотонних та наноелектрохімічних технологій для створення сенсорних систем. Їхнє застосування дозволяє покращити аналітичні характеристики систем, розширити функціональність, що включає збільшення номенклатури об'єктів, речовин, що можуть досліджуватися. Вперше запропоновано концепцію побудови надшвидкого потенціостату для реалізації високошвидкісних методів електрохімічної аналізу з використанням мікро-, ультрамікро- та наноелектродів, як сенсорів, яка базується на принципах внутришньокаскадних зв'язків, компенсації омічного падіння в модулі перетворення струм-напруга та застосування режиму повторювача на високих частотах для підсилювача, що керує протиелектродом сенсора. Набув подальшого розвитоку метод надшвидкої вольтамперометрії, що включає дослідження використання мікроелектродів та наноелектродів для електрохімічних досліджень. Отримав широкого розвитку метод хемілюмінесценції, що включає розробку нових композицій та застосування нанотехнологічного п'єзоелектричного активатора аналітичної хемілюмінесцентної реакції. Це дозволило розробити методики визначення біологічнозначущих компонентів рідких проб, таких як аскорбінова кислота, супероксиддисмутаза, гемін, тирозиназа. Продемонстровано перспективність використання методу електрогенерованої хемілюмінесценції в сенсорних системах, що включало розробку фізико-хімічної моделі процесів взаємодії етилформату з біпиридиновим комплексом рутенію, що описує механізм генерації аналітичного сигналу. Наведено дані та випрацьовані рекомендації з розробки інструментарію для нанофотонних та наноеле-ктрохімічних сенсорних систем.^UThe dissertation contains the results of theoretical and experimental researches directed on development of the concept of technological bases to use nanophotonic and nanoelectrochemical technologies for sensor system design. Their application allows to improve the analytical characteristics of the systems, to expand the functionality, which includes increasing the range of objects, substances that can be studied. For the first time the concept of construction of ultrafast potentiostat for realization of high-speed methods of electrochemical analysis with using micro-, ultra-micro- and nanoelectrodes as sensors is offered, which is based on the principles of intra-stage connections, ohmic drop compensation in current-to-voltage amplifier stage, introduction high frequencies compensation feedback to switch on the amplifier in repeater mode to control the counter electrode of the sensor. The method of ultrafast voltammetry was further developed, which includes research of the use of microelectrodes and nanoelectrodes for electrochemical assays. Optical signal detection instrumentation including devices for ultra-weak light registration were analyzed. It was verified that the metrological characteristic of modern photomultiplier tubes in counting mode stays significant for sensor system, however, the role of CMOS photodetector is increasing in portable and miniature sensor systems. The design and fabrication method of a microelectrode were proposed for the first time, that includes the sleeve as a technological element that pro-vides a combination of conductors in the electrode case. The design and fabrication method of ultramicroelectrode were proposed for the first time, which includes an additional technological process of the electrode end shaping to obtain the working electrode surface of submicron and nanometer level by pulling the working end, which is molten. Samples of microelectrodes with Ø6 μm glassy carbon material, with Ø25 μm gold working disk electrode surface, and Ø500 nm gold ultramicroelectrodes were fabricated accordingly to proposed fabrication methods. The method of chemiluminescence received further development that includes the development of new chemical compositions and sonication actuators to conduct the analytical reaction in the sensor system. For the first time the concept of building a sensor system on the principle of "point-of-care testing", which includes the use of nanotechnological piezoelectric actuator of the analytical chemiluminescent reaction. It allows to development of new analytical chemiluminescent technologies for determining the biologically significant components of liquid samples, such as ascorbic acid, superoxide dismutase, hemin, tyrosinase. The prospects of electrogenerated chemiluminescence analysis using sensor systems have been demonstrated, which includes the development of a physicochemical model of the interaction of ethyl formate co-reagent with electrochemiluminophore - ruthenium bi-pyridine complex, which describes the mechanism of analytical signal generation. The use of the diamond-like film dopped by nitrogen as electrode material in the technology of electrogenerated chemiluminescence has shown to improve the signal-to-noise ratio for the known ECL composition of the ruthenium bipyridine complex more than 8 times. The new sensor technology for electrode functionalization was developed that is based on carbon nanotubes bonding to substrate by intermediate sub-stance lipoic acid. Perspectives of formation sensitive layer of carbon nanotubes are shown. The experimental sensor system for electrochemical and electrochemiluminescent studies with ultramicroelectrodes was tested in high-speed polarization modes. The use of Langmuir-Blodget technology made it possible to create modified electrodes with binary systems containing luminophore such as ruthenium bipyridyl complex or rubrene. The use of water-insoluble luminophore in aqueous solutions by immobilization of reagent on the electrode for aqueous solution assays is shown. The optimal content of water-insoluble rubrene in the PMMA matrix in the ratio 1: 5 (in recalculation to monomer), 20% take more stable film is maximum of ECL signal generation. The design of several instruments for light detection with different principals were done for application in sensor systems that including colorimeter “C 1001”, apparatus “Spark” for photomultiplier tube (PMT) integration to a measurement system, fast pulse counter “Pulsar” to control operation of PMT in counting mode and propose interface to different measurement system with analog and digital data transfer, analyzer “ELAN-3D” for electrogenerated chemiluminescent analysis. The recommendations for the development of tools for nanophotonic and nanoelectrochemical sensor systems are presented.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського