Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (438)Книжкові видання та компакт-диски (354)Журнали та продовжувані видання (30)
Пошуковий запит: (<.>A=СОВ$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=МИКОЛАЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Совінська Н.В. 
Внесок української діаспори країн Західної Європи в розвиток економіки та культури незалежної України (1991 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Совінська ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто взаємовідносини української діаспори Європи з історичною батьківщиною за десять років становлення її як незалежної держави. Визначено історичні, соціально-економічні умови її формування та функціонування. Встановлено внесок українців Європи у розвиток економіки, науки, освіти, культури та мистецтва незалежної України та країн поселення. Доведено доцільність об'єднання зусиль діаспори, уряду та Президента України для розбудови держави та входження її до Європейського Союзу. Висвітлено історичну місію української еміграції у відродженні України як суверенної держави. Наведено шляхи надходження допомоги від закордонних українців. Проаналізовано наслідки слабкого інвестування економіки України. Розглянуто процес повернення в Україну історико-культурних цінностей з країн Західної Європи та визначено місця їх знаходження у нашій державі. Наведено якісну та кількісну структуру даних цінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(9=УКР)64-6 + Т3(4УКР)64 +
Шифр НБУВ: РА321889

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Соверткова Л.С. 
Гігієнічні аспекти попередження синтезу канцерогенних N-нітрозамінів в повітряному середовищі і організмі людини: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / Л.С. Соверткова ; Укр. наук. гігієн. центр. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено кількісній оцінці умов і закономірностей екзогенного синтезу N-нітрозамінів (НА) з їх попередників, визначено провідну роль в цьому процесі нітрозуючого компонента - діоксиду азоту. Встановлено пороговий рівень діоксиду азоту, при якому можливе утворення N-нітрозамінів в повітряному середовищі. Показано канцерогенну небезпеку комбінованої дії попередників НА (амідопірин, нітрит натрію, діоксид азоту) на організм, що проявляється в індукуванні злоякісних та доброякісних новоутворень. Розраховано популяційний ризик розвитку новоутворень. Розроблено метод визначення пріоритетних N-нітрозамінів в повітряному середовищі. Показано, що ефективним засобом попередження екзогенного та ендогенного їх синтезу є дотримання гігієнічних нормативів попередників нітрозамінів і, перш за все, - діоксиду азоту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.2

Рубрики:

      
3.

Совпель О.В. 
Двоетапне формування заднього проходу при захворюванні на рак прямої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / О.В. Совпель ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу післяопераційного періоду - загоєння промежинної рани у процесі формування штучного ануса для покращання функціональних результатів після сфінктерозберігаючих резекцій прямої кишки з приводу раку. У 114 даних хворих після цих операцій на 1, 3, 7, 10, 14, 19, 21-у добу післяопераційного періоду виконано біопсію зведеної ободової кишки, у 15 експериментальних собак післяпромежинної проктектомії на 5, 10, 14, 21-у добу післяопераційного періоду виконано біопсію зони колоанального анастомозу, м'язів, клітковини малого таза з подальшим морфологічним вивченням процесів регенерації - клітковинної реакції- реваскуляризації- фібрилогенезу. Всім хворим через 1 рік після оперативного втручання виконувалась сфінктерометрія ззастосуванням приладу "Сфінктерометр", а також, проводилось тестування за допомогою індексу GLQI - індекс визначення якості життя хворих з захворюваннями шлунково-кишкового тракту. На підставі результатів клініко-експериментального дослідження встановлено, що найоптимальнішим строком виконання другого етапу черевно-анальної резекції прямої кишки треба вважати 10 - 14 добу післяопераційного періоду, своєчасне формування штучного ануса сприяє збереженню функції анального утримання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.433.34-59
Шифр НБУВ: РА320993

Рубрики:

      
4.

Сова М.О. 
Інтеграція художньо-культурологічних знань у системі професійної підготовки вчителя гуманітарних дисциплін: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / М.О. Сова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 43 с. — укp.

Досліджено проблему інтеграції художньо-культурологічних знань у системі професійної підготовки вчителя гуманітарних дисциплін. Висвітлено теоретико-методологічні засади процесу інтегративного пізнання мистецтва, проаналізовано існуючі підходи щодо визначення даного поняття, конкретизовано його сутність і системно-структурну організацію. Досліджено еволюцію інтегративних тенденцій у світовій художній культурі, розглянуто парадигмальні положення та моделі ІХКЗ, особливості їх застосування у практиці вищої школи. Розроблено педагогічні засади ІХКЗ у системі професійної підготовки вчителів гуманітарних дисциплін, виявлено механізми та специфіку розвитку цілісної особистості та індивідуальні особливості студентів у процесі інтегративного пізнання мистецтва. Згідно з розробленим критеріальним апаратом у констатуючому та формуючому експериментах здійснено діагностування рівнів сформованості теоретичного, художньо-оцінного та практичного компонентів ІХКЗ студентів гуманітарних спеціальностей і проаналізовано одержані результати. Експериментально реалізовано організаційно-педагогічну систему інтеграції художньо-культурних знань, зорієнтовану на досягнення її визначених рівнів, форм, типів і видів на підставі використання понятійно-пізнавальної, системно-аналітичної, дифузної, цілісно-концептуальної моделей ІХКЗ у процесі поетапного ускладнення педагогічних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + С.р(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340003

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Совірда О.С. 
Обмін циклічних нуклеотидів і його регуляція при гострому вірусному гепатиті В: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / О.С. Совірда ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі узагальнення результатів проведених комплексних клініко-лабораторних досліджень виявлено особливості змін функціонального стану системи циклічних нуклеотидів в динаміці перебігу гострого вірусного гепатиту В (ГГВ) тяжкого ступеня у хворих чоловіків і жінок. Доведено наявність істотних відмінностей між показниками даної системи залежно від віку та статі хворого. Показано, що незважаючи на проведене лікування за загальновизнаною схемою за умов стаціонару, спостерігались істотні відхилення у показниках вмісту циклічних та аденілових нуклеотидів. Встановлено, що незалежно від віку у хворих чоловіків виявлено більш глибокі порушення їх вмісту, а також, що з віком у хворих чоловіків і жінок виразність виявлених змін посилюється, а ефективність лікувальних заходів знижується. Показано, що використання в комплексній терапії гепа-мерцу та розторопші плямистої викликало позитивні зміни досліджених процесів і клініко-лабораторних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3 +
Шифр НБУВ: РА335700

Рубрики:

      
6.

Совгір І.М. 
Організаційно-правове регулювання довузівської підготовки кандидатів на службу в органи внутрішніх справ України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.М. Совгір ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретично-методологічні засади, нормативні основи, а також проблеми організації та управління у сфері структурної побудови та функціонування юридичних ліцеїв, профільних класів загальноосвітньої школи та професійної початкової підготовки особового складу для органів, служб і підрозділів внутрішніх справ. Визначено сутність, поняття та місце довузівської підготовки осіб рядового та керівного складу органів системи Міністерства внутрішніх справ, професійну орієнтацію та відбір працівників, а також охарактеризовано зміст організаційно-педагогічного забезпечення навчально-виховного процесу підготовки майбутніх працівників органів внутрішніх справ України у відомчих юридичних ліцеях і профільних класах загальноосвітньої школи. Проаналізовано правовий статус суб'єктів професійної початкової підготовки особового складу. Наведено напрямки організаційно-правового удосконалення та розвитку відомчих ліцеїв, профільних класів та початкової підготовки персоналу для органів внутрішніх справ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01р2-3 +
Шифр НБУВ: РА323523

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Совга О.Є. 
Особливості механізмів функціонування чорноморських екосистем шельфу та пелагіалі: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.08 / О.Є. Совга ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2002. — 36 с. — укp.

Встановлено, що сучасний критичний екологічний стан північно-західної частини та рівень його впливу на функціонування екосистем відкритого моря визначаються обсягами антропогенних навантажень і кількома природокліматичними чинниками. Надано прогнозні оцінки еволюції досліджуваних екосистем з використанням сучасних методів математичного моделювання. За результатами досліджень встановлено залежність механізмів функціонування морських екосистем від мінливості природокліматичних і антропогенних чинників, використання яких дають змогу визначити причини деградації шельфових екосистем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221(922.8)9 +
Шифр НБУВ: РА321449

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Совгіра С.В. 
Підготовка майбутнього вчителя до екологічного виховання старшокласників (на краєзнавчому матеріалі): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / С.В. Совгіра ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам підготовки майбутніх вчителів до екологічного виховання старшокласників (на краєзнавчому матеріалі). В першому розділі розкрито мету, завдання, суть екологічного краєзнавства, визначено стрижневі лінії в екологічному краєзнавстві; розкрито стан проблеми в теорії і на практиці загальноосвітньої школи, теоретичні основи і особливості професійної еколого-краєзнавчої підготовки майбутніх учителів. В другомму розділі розкрито зміст, методику і результати дослідно-експериментальної роботи у підготовці майбутнього вчителя до екологічного виховання старшокласників. Аналіз результатів дослідженняч показав, що рівень готовності студентів експериментальної групи значно вищий, ніж у контрольній. Це підтверджує ефективність розробленої методики підготовки студентів до екологічного виховання старшокласників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Б1р(4УКР)21р3

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Совенко С.П. 
Побудова тренувального процесу легкоатлетів-стрибунів протягом року на етапі збереження вищої спортивної майстерності: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання і спорту : 24.00.01 / С.П. Совенко ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Запропоновано програму тренувального процесу легкоатлетів-стрибунів протягом року на етапі збереження вищої спортивної майстерності з урахуванням раціонального співвідношення засобів різної переважної спрямованості та методичних підходів до індивідуалізації. Експериментально доведено ефективність даної програми. Охарактеризовано структуру етапу збереження вищої спортивної майстерності з урахуванням віку легкоатлетів-стрибунів і динаміки їх спортивних результатів. На підставі узагальнення досвіду підготовки провідних легкоатлетів-стрибунів України висвітлено теоретико-методичні засади структури та змісту тренування в легкоатлетичних стрибках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.117.15
Шифр НБУВ: РА372227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Соваков О. В. 
Полезахисна ефективність системи лісових смуг в умовах Правобережного Лісостепу: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.01 / О. В. Соваков ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено залежність продуктивності полезахисної ефективності системи (ПЛС) від їх конструкції. Проаналізовано особливості росту масивних штучних дубових захисних лісових насаджень ДП "Білоцерківське лісове господарство", а також проведено порівняльну оцінку смугових лісових насаджень з масивними. Розроблено математичні моделі впливу різних систем ПЛС на зниження швидкості вітру та снігозатримання. Проаналізовано вплив поодиноких ПЛС і різних систем на властивості грунту: гумус загальний, структуру, елементи мінерального живлення, механічний склад, питому вагу, рН водне та сольове. Виявлено залежність урожайності зернових сільськогосподарських культур від полезахисної лісистості та захищеності полів лісовими смугами. Вивчено структуру врожаю озимої пшениці в оптимальній системі ПЛС на різних відстанях до лісових смуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347.16
Шифр НБУВ: РА375556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Совгиря О.В. 
Правовий статус парламентської опозиції (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.В. Совгиря ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 21 с. — укp.

Проаналізовано зміст понять парламентської опозиції та опозиційного Кабінету Міністрів в Україні. Досліджено розвиток політико-правової думки щодо становлення концепції парламентської опозиції. Здійснено теоретико-правове обгрунтування поняття "парламентська опозиція" в конституційному праві України. Проаналізовано правовий статус парламентської опозиції в зарубіжних країнах. Розглянуо питання становлення та перспектив правового регулювання статусу парламентської опозиції в Україні. Встановлено її права, обов'язки та ступінь відповідальності. Розроблено проект закону щодо визначення правового статусу парламентської опозиції в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА336649

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Сова А.О. 
Символіка українських молодіжних організацій "Сокіл", "Січ", "Пласт" та "Луг" у Галичині (кінець XIX ст. - 1939 р.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / А.О. Сова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз змісту й особливостей символіки українських молодіжних товариств "Сокіл", "Січ", "Пласт" і "Луг" у Галичині (кінець XIX ст. - 1939 р.), яка базувалась на поєднанні таких основних складових: національні та державні символи; символи, пов'язані з періодами історії України - Київської Русі, Козацько-гетьманської доби, подіями сучасності. Встановлено прізвища осіб, які розробляли окремі символи. Висвітлено вплив символіки на членів українських молодіжних товариств, представників політичних партій, громадськість, розроблено періодизацію її розвитку. Оцінено ставлення владних структур до впровадження та застосування символіки українськими національними товариствами. Наведено рекомендації щодо використання досвіду українських товариств "Сокіл", "Січ", "Пласт", "Луг" у творенні символіки сучасних громадських організацій України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4УКР331)02 + Т215(4УКР331)-9 +
Шифр НБУВ: РА363083

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Совенко Б. В. 
Становлення і розвиток православного канонічного права в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Б. В. Совенко ; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено основні етапи й особливості розвитку православного канонічного права в різні історичні періоди, проаналізовано чинники, що вплинули на зародження та генезис цього права, та періоди його занепаду та відродження. Виявлено вплив канонічного права на формування та розвиток національної правової системи, процеси правотворчості та правозастосування. Висвітлено підхід до комплексного дослідження канонічного права як джерела правової культури, правової науки, галузі права, що формується, та навчальної дисципліни. Обгрунтовано доцільність вивчення канонічного права для юристів, а також відновлення традиції його викладання як навчальної дисципліни на юридичних факультетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-62
Шифр НБУВ: РА381315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Совєцька Т.Г. 
Становлення та розвиток сільського підприємництва в Україні (середина 80-х років ХХ - початок XXI ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Г. Совєцька ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто державну політику України щодо розвитку підприємництва в усіх сферах агропромислового комплексу у 80-х рр. XX ст. - перші роки XXI ст. Вперше комплексно у хронологічній послідовності досліджено передумови, визначено сутність і форми розвитку підприємництва у процесі здійснення аграрної реформи. В історичному аспекті досліджено динаміку змін характеру підприємницької діяльності працівників агропромислового комплексу, визначено етапи та особливості становлення підприємництва в сільській місцевості. Показано місце і роль малого та середнього бізнесу у здійсненні аграрної реформи, розвитку та утвердженні нових організаційно-виробничих структур в аграрному секторі економіки України. Проаналізовано вплив розвитку підприємництва на вирішення соціальних проблем у сільській місцевості, задоволення матеріально-побутових інтересів населення. Сформульовано рекомендації щодо удосконалення законодавства про розвиток підприємництва в аграрному секторі економіки, створення більш сприятливих умов для функціонування структур малого і середнього бізнесу в агропромисловому комплексі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-2 + Т3(4УКР)64-2 +
Шифр НБУВ: РА349757

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Совєтна А.В. 
Творчість Ани Кастілло в контексті літератури чикана: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / А.В. Совєтна ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в українському літературознавстві досліджено мексикано-американську субтрадицію. Розглянуто основні етапи розвитку літератури чикана, зроблено огляд наукових праць американських, мексиканських, російських та українських учених, присвячених її вивченню. Проаналізовано культурні міфологеми індійців, які успадкували чикана, а також різні інтерпретації образів Ла Лорони, Ла Малінче, Інес Сор Хуани, притаманних мексикано-американській культурі. Досліджено творчість сучасної мексикано-американської письменниці А. Кастілло, визначено особливості індивідуального стилю письменниці. Проаналізовано поетику та проблемтику романів А. Кастілло різних періодів творчості. Досліджено прозові твори письменниці з урахуванням мультикультуралістських тенденцій. Зроблено висновок, що своєрідність її світосприйняття відтворена у концепції ксіканізму, яка реалізує полікультурну спадщину чикана з унікально жіночої точки зору. З'ясовано, що однією з основних особливостей творчості А. Кастілло є "магічний реалізм", характерний для латиноамериканської літератури. Досліджено оригінальне тлумачення даного явища письменницею як феміністкою, зокрема, проаналізовано його інтерпретацію у контексті жіночої перспективи. Розглянуто інноваційний підхід А. Кастілло до відображення даного латиноамериканського феномену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4 Кастілло А. 417 +
Шифр НБУВ: РА363458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Совгіра С.В. 
Теоретико-методичні основи формування екологічного світогляду майбутніх учителів у вищих педагогічних навчальних закладах: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / С.В. Совгіра ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено стан проблеми формування екологічного світогляду в історико-філософській, психолого-педагогічній, екологічній науках і сучасній освітній практиці ВНЗ. Проаналізовано генезу й еволюцію філософських інтерпретацій світогляду, висвітлено сучасні наукові погляди щодо взаємодії людини та природи. Досліджено онтологію понять "світогляд", "екологічний світогляд", "формування екологічного світогляду майбутніх учителів". Наведено результати аналізу онтогенезу екологічного світогляду особистості. Науково обгрунтовано концептуальні засади формування екологічного світогляду майбутніх учителів. Охарактеризовано стан, визначено особливості й обгрунтовано шляхи удосконалення процесу формування екологічного світогляду студентів педагогічних ВНЗ з урахуванням специфіки різних факультетів. Описано функціональну структуру екологічного світогляду. Визначено місце особистісних і фахових складників у структурі екологічного світогляду майбутніх учителів. Встановлено критерії, рівні та показники сформованості компонентів екологічного світогляду майбутніх учителів. Розроблено й апробовано модель формування екологічного світогляду студентів шляхом наповнення навчально-виховного процесу екологічним змістом, поєднання аудиторних організаційних форм та інноваційних методів, упровадження специфічних позаудиторних форм і засобів навчання. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої моделі формування екологічного світогляду майбутніх учителів у навчально-вихованому процесі педагогічних ВНЗ, розроблено спеціальний навчально-методичний комплекс щодо її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.352.27 + Ю6*63*622.221 + Б1р(4УКР)3-3,021 +
Шифр НБУВ: РА367301

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Будівництво   
17.

Совач С.О. 
Технологія ремонту багатошарових рубероїдних покрівель з використанням інфрачервоного випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / С.О. Совач ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Описано технологію ремонту багатошарових рубероїдних покрівель, які розігрівають до розм'якшення апаратом інфрачервоного випромінювання ковпакового типу з ТЕНами та ущільнюють циліндричним котком. Розроблено методику визначення оптимальної технології ремонту рубероїдних покрівель. Одержано залежності конструктивних і технологічних параметрів даної технології від чинників, що на них впливають.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н654.37-083
Шифр НБУВ: РА326853

Рубрики:

      
18.

Совтис Н.М. 
Українські лексичні запозичення в польській літературній мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Н.М. Совтис ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено особливості поширення, відтворення та використання українських лексичних запозичень у польській літературній мові другої половини XVIII - кінця XX ст. З'ясовано соціально-історичні й культурні передумови проникнення українізмів у польську мову, встановлено критерії їх виділення та способи адаптації до мовленнєвих норм. Встановлено, що запозичення українських лексичних елементів у польську літературну мову другої половини XVIII - кінця XX ст. відбувалося усним (виникнення говірок і кресового діалекту) та писемним (засобами художньої літератури) шляхом. Зафіксовано близько 300-т українізмів, переважну більшість яких складають конкретні назви (90 %) з тематичним центром "людина". Найбільшу кількість запозичень засвідчено серед назв осіб і груп людей, анімальної, флористичної, побутової та військової лексики. Серед українізмів виділено суто українську лексику й спільнослов'янську, активізовану у польській літературній мові під впливом української (35 %), а також українські запозичення зі східних (50 %) та інших мов. Встановлено, що серед аналізованих українських лексичних елементів, які функціонують у сучасній польській мові, 54 % запозичено у XVI - XVII ст., 46 % - у XVIII - XIX ст. Встановлено найбільший вплив українізмів на формування лексичного складу польської літературної мови другої половини XVIII - кінця XX ст. у період романтизму та відзначено суттєву роль у процесі їх поширення польских письменників, які походили з етнічних українських земель.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-322 + Ш141.53-322 + Ш401.171 +
Шифр НБУВ: РА339575

Рубрики:

      
19.

Сова 
Фізико-хімічні перетворення при модифікації поліетилентерефталату та технології його переробки: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.06 / Надія Володимирівна Сова ; Київський національний ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 23 с. : рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96
Шифр НБУВ: РА367137

Рубрики:

      
20.

Сова О. Ю. 
Фінансовий механізм управління дефіцитом державного бюджету України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. Ю. Сова ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Сформовано підходи до реалізації фінансового механізму управління бюджетним дефіцитом через обгрунтування теоретичних засад застосування економетричних методів для моделювання взаємовпливу дефіциту державного бюджету України та макроекономічних показників. Розглянуто основні напрями використання дефіциту бюджету як інструменту стабілізаційної політики держави. Визначено фінансовий механізм управління дефіцитом державного бюджету як систему узгоджених методів, інструментів і важелів фіскального впливу на формування та фінансування бюджетного дефіциту. Виділено основні групи детермінантів бюджетного дефіциту. Здійснено моделювання взаємозв'язку бюджетного дефіциту з показниками макроекономічної динаміки України. Запропоновано шляхи вдосконалення фінансового механізму управління дефіцитом державного бюджету для забезпечення фінансової стабільності в державі в контексті підвищення ефективності використання його складових елементів. Досліджено заходи з управління бюджетним дефіцитом у зарубіжних країнах і запропоновано шляхи активізації фінансового механізму управління дефіцитом державного бюджету в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.322.2
Шифр НБУВ: РА382567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського