Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (163)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=СОЛЯНИК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ГРИГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Соляник Є.А. 
Бурштин покривних відкладів Українського Полісся: Автореф. дис... канд. геолог. наук: 04.00.01 / Є.А. Соляник ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено прояви бурштину в четвертинних утвореннях Українського Полісся. Встановлено характерні особливості залягання бурштину та механізми його концентрації у відкладах, представлених гляціальними, флювіо- (лімно-)гляціальними, алювіальними, озерними, болотними, елювіально-делювіальними і еоловими генетичними типами осадків. На підставі результатів вивчення речовинного складу бурштиновміщувальних порід уточнено джерела надходження бурштину у відклади, що вміщують його у первинному та у перевідкладеному стані. Обгрунтовано припущення про перспективну бурштиноносність гляціальних та флювіогляціальних відкладів наревського та окського віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.8 + Д443.72(45УКР)-53 + Д591(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА321687

Рубрики:

      
2.

Соляник М.М. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки та обгрунтування комплексної терапії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / М.М. Соляник ; Івано-Франків. нац. мед. ун-т. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні особливості перебігу виразкової хвороби дванадцятипалої кишки (ВХ ДПК) залежно від маси тіла хворих. У хворих на ВХ ДПК виявлено зменшення вмісту в крові лептину й адипонектину в 74,37 % і 90,90 % випадків, відповідно, у взаємозв'язку з порушеннями процесів перекисного окиснення ліпідів - антиосидантного захисту, метаболічної інтоксикації, особливо в осіб зі зниженою масою тіла. Відзначено, що тривале інфікування Helicobacter pylori сприяє розвитку помірної дисліподемії. У третини хворих на ВХ ДПК з рецидивуючим перебігом захворювання повторні курси тривалої антихелікобактерної терапії спричиняють порушення функціонального стану печінки та розвиток внутрішньопечінкового холестазу. Проведено апробацію схем лікування з застосуванням alpha-ЛК, глутаргіну й УДХК. Обгрунтовано доцільність їх використання з урахуванням змін функціонального стану печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6 +
Шифр НБУВ: РА364560

Рубрики:

      
3.

Соляник Г.І. 
Математичне моделювання процесів виникнення, росту та прогресії злоякісних пухлин: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 03.00.02 / Г.І. Соляник ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 34 с. — укp.

Запропоновано нові адекватні математичні моделі кінетики росту популяцій нормальних і пухлинних клітин, що враховують гетерогенність клітинного складу популяції та динамічну природу взаємодії клітин популяції з мікрооточенням. Доведено, що поступові зміни мітотичної активності нормальних клітин, пов'язані із змінами біохімічних та фізико-хімічних властивостей клітинної мембрани, у гетерогенній популяції призводять до автоселекції клітин, з пухлинним фенотипом. Зазначено, що гетерогенність популяції нормальних клітин у даному випадку може бути причиною виникнення злоякісних пухлин і гетерогенності їх клітинного складу. З'ясовано, що гетерогенна пухлина у композиційному плані є тригерною системою, у якій реалізується дискретний набір стійких клітинних композицій. Встановлено, що тригерний характер клітинного складу обумовлений існуванням композиційних нестійкостей пухлин, для яких визначено необхідні умови їх виникнення. Розглянуто композиційні нестійкості, що визначають напрямок та незворотний характер прогресії злоякісних пухлин. Таким чином, гетерогенність клітинних популяцій є узагальнючою закономірністю механізмів виникнення та прогресії злоякісних пухлин. Це дозволяє запропонувати міжклональну та внутрішньоклональну варіабельність характеристики мітотичної активності нормальних клітин як маркер ризику виникнення канцеру, а відповідно варіабельність пухлинних клітин - як маркер прогресії злоякісних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р56-2с21
Шифр НБУВ: РА308722 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Соляник О.П. 
Продуктивність бобово- злакових травосумішок залежно від режимів їх використання на низинних луках Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / О.П. Соляник ; Ін-т землеробства УААН. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Наведено результати дев'ятирічних досліджень щодо оптимізації режимів використання бобово-злакових травосумішок з різним видовим і сортовим складом бобових компонентів. Виявлено, що травосумішки за участю конюшини повзучої "Спринт" забезпечують кращі результати за умов багатоукісного (пасовищного) режиму використання, з конюшиною лучною "Тетра ВІК" чи люцерною різних сортів - за укісного режиму з проведенням першого укосу у фазі цвітіння з використанням на сіно чи сінаж, а за участю двоукісної конюшини лучної "Кумач" чи конюшини гібридної "Рожева 27", конюшини повзучої укісних сортів "Ювілейна" чи "Гігант" білий або лядвенцю рогатого "Монастирецький" - за обома режимами. На базі чотирьох різностиглих бобово-злакових травосумішок розроблено зразкові пасовищні та укісні конвеєри рівномірного надходження зеленої маси протягом 135-144 днів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-48(4Укр-4Киї),022
Шифр НБУВ: РА311734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Соляник В.О. 
Робочий процес і енергетичні якості вільновихрових насосів типу "Turo": Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.17 / В.О. Соляник ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування вільновихрових насосів (ВВН) типу "Turo". Розроблено нову фізичну модель робочого процесу ВВН типу "Turo" як гідромашини з вихровим принципом передачі енергії ридини. Встановлено, що максимальне теоретично можливе значення коефіцієнту корисної дії (ККД) даного типу насосів принципово не може дорівнювати одиниці. Запропоновано фізичну модель течії в міжлопатевому каналі робочого колеса у вигляді просторової гвинтоподібної вихрової структури. Одержані критеріальні рівняння робочого процесу та аналітичні залежності, що пов'язують геометричні розміри проточної частини з режимними параметрами ВВН типу "Turo". Розроблено нову методику проектування ВВН на задані параметри з максимально можливим рівнем ККД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З565.3-01

Рубрики:

      
6.

Соляник А.А. 
Система документопостачання фондів бібліотек України: теоретико-методологічний аспект: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 07.00.08 / А.А. Соляник ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 45 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади оптимізації системи документопостачання фондів біліотек за умов ринкової економіки й інформатизації суспільства. Досліджено еволюцію наукових концепцій стосовно проблеми документопостачання бібліотечних фондів. Установлено рівень теоретичної розробленості теми. Виявлено суть, ознаки, властивості та функції зазначеної системи. Розвинуто класифікацію джерел і способів документопостачання бібліотечних фондів. Удосконалено терміносистему дослідженої сфери. Запропоновано визначення її базових понять. Розроблено періодизацію виникнення та розвитку складових системи документопостачання бібліотечних фондів у контексті еволюції документальної комунікації. Виявлено закономірності розвитку та фактори, що визначають сучасний стан функціонування даної системи. Узагальнено зарубіжний досвід і науково обгрунтовано напрями оптимізації системи документопостачання бібліотечних фондів бібліотек України за умов формування національної електронної бібліотеки. Розроблено концептуальну модель сучасної системи, на базі якої визначено три оптимальні організаційні моделі документопосточання, зорієнтовані на бібліотеки різних типів і видів, а саме: національні, наукові універсальні та спеціальні, публічні. Обгрунтовано напрями вдосконалення підготовки та перепідготовки кадрів для видавничо-книготорговельної та бібліотечно-інформаційної сфери за умов інформатизації та мережевої інтеграції її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.1 +
Шифр НБУВ: РА349259

Рубрики:

      
7.

Соляник С. Ф. 
Туризм як соціоетичний чинник суспільного життя: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 09.00.03 / С. Ф. Соляник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання, пов'язані з феноменом туризму як соціоетичного чинника за умов нестабільного, перехідного суспільства. Соціально-філософсько проаналізовано туризм як соціальний інститут. Визначено основні аксеологічні екзистенціали туризму: "благо" (добро), "свобода", "спілкування", "відповідальність". Показано, що туризм своїми культурними засобами та соціальними орієнтаціями є одним із вагомих чинників узгодження суспільних та індивідуальних інтересів, запровадження коеволюційного типу взаємин суспільства та природи, мінімізації суспільного зла, впровадження антикризової стратегії сталого розвитку, забезпечення миру на Землі. Розкрито концептуальну сутність та основні форми прояву "відповідального туризму" в сучасних соціальних практиках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425.835 + Ю6*18:Ч51
Шифр НБУВ: РА378037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Соляник 
Удосконалення технології виробництва гомогенних кормових суспензій та ефективність їх використання при відгодівлі свиней: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Микола Борисович Соляник ; Херсонський держ. аграрний ун-т. — Херсон, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л824.2 + П65-45
Шифр НБУВ: РА352402

Рубрики:

      
9.

Соляник Л.Г. 
Управління оборотними активами та джерелами їх фінансування на промисловому підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Л.Г. Соляник ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні підходи до ефективного управління оборотними активами промислового підприємства та джерелами їх фінансування. Науково обгрунтовано методологічну базу й удосконалено понятійний апарат фінансового менеджменту щодо трактування оборотних активів, оборотного капіталу, оборотних засобів. Оборотні засоби розглянуто як органічне поєднання оборотного капіталу й оборотних активів, які є взаємозалежними, взаємодіють у процесі виробництва та реалізації продукції в єдиній системі управління оборотними активами та джерелами їх фінансування. Розроблено методичні підходи до визначення параметрів кредитного менеджменту на підприємстві (доцільного терміну та вартості комерційного кредиту, пільгового періоду) та процесу управління товарно-матеріальними запасами за умов вірогідного характеру параметрів процесів товаропостачання та попиту. Науково обгрунтовано економічний зміст оптимізаційної моделі вибору джерел фінансування оборотних активів за умов розвитку інструментів фінансового ринку й урахування факторів ризику залучення фінансових ресурсів із зовнішніх джерел фінансування. З метою реалізації наукових положень, висновків і рекомендацій за реальних умов промислового підприємства запропоновано організаційно-економічний механізм управління оборотними активами та джерелами їх фінансування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-572-21 + У9(4УКР)301-93-21 +
Шифр НБУВ: РА346024

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Соляник О. В. 
Діагностика та корекція прихованих вітамін-К-дефіцитних порушень синтезу протромбіну у малюків, які одержують виключно природне вигодовування / О. В. Соляник. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена дослідженню прихованих вітамін-К-залежних порушень синтезу протромбіну шляхом визначення концентрації в сироватці крові PIVKA-II – протеїну, що виникає при недостатності вітаміну К, та вмісту протромбіну за Квіком (ПТ), протромбінового часу (ПТЧ), міжнародного нормалізованого відношення (МНВ) в капілярній крові у дітей перших 6 місяців життя, які отримують природне вигодовування, в залежності від віку, профілактичного призначення філокінону після народження та антибактеріального лікування з їх корекцією пробіотичним препаратом В.Clausii. Шляхом анкетування оцінили забезпеченість філокінонами добових дієт матерів-годувальниць. Установлено, що у 71% дітей раннього неонатального періоду, які не отримали вітамін К1, спостерігався вроджений дефіцит вітаміну К (PIVKA-II – 56,6 ± 4,9 Au/ml), який проходив у дітей в неонатальному періоді після 7 доби життя (PIVKA-II – 33,1±7,8 Au/ml), незалежно від введення вітаміну К1 після народження. Але повернення дефіциту спостерігалось у дітей, які отримали цефтриаксон (PIVKA-II – 52,74 ± 9,2 Au/ml). У всіх досліджених дітей МНВ мало однакові показники із медіанами 1,1 од. При аналізі показників ПТЧ дітей I групи, які отримали вітамін К1, медіана дорівнювала 13 (11,8; 15,5) с. У дітей, які не отримали вітамін К1 при народженні, значення ПТЧ були близькими до тих, які отримали вітамін К1 після народження – 12,8 (11,5; 14) с, і перевищували референтне значення. Дослідження ПТЧ у дітей II групи показало, що Ме дорівнює 13,5 (12,2; 16,5) с, а це перевищувало референтне значення. ПТЧ у дітей III групи був найтривалішим – 15,8 (13,1; 18,4) с. У дітей I групи, які отримали та не отримали вітамін К1, медіана значення ПТ за Квіком дорівнювала 84 та 92% відповідно. У II та III групі дітей спостерігались приблизно такі ж самі показники (81 та 86% відповідно, тобто на мінімальних показниках норми). У дітей, які отримали антибактеріальну терапію, показники протромбінового комплексу становили МНВ 1,8 (1,3;8) од., ПТЧ – 22 (15,8;96) с, зі зниженням ПТ до 33 (18; 60)%, що може призвести до розвитку пізньої геморагічної хвороби. Корекція цього стану була проведена препаратом Bacillus clausii. Нормалізація показника ПТ спостерігалась в 11 з 13 випадків, тоді як в групі порівняння таких дітей було 3 з 13 (OR = 18,33; 95 % CI = 3,6 - 447; p=0,003). Результати анкетування 50 жінок-годувальниць довели, що їх раціони не досягають рекомендованого рівня вітаміну К (120 мкг на добу). Лише 14% з них регулярно вживають в їжу продукти з високим вмістом вітаміну К1, але це задовольняє їх фізіологічні потреби лише на 71-83% на добу.^UThe work is devoted to the study of latent vitamin K-deficiency disorders of prothrombin synthesis in children of the first 6 months of life who receive breastfeeding. To solve the research problems the content of PIVKA-II in blood serum and indicators prothrombin complex in capillary blood in newborns after prophylactic administration of vitamin K1 were determined. These indicators were determined in healthy infants and in those received antibiotic therapy. The questionnaire assessed the supply of daily rations of nursing mothers with filoqinones. It was found that 71% of children of the early neonatal period who did not receive vitamin K1 had a congenital deficiency of this nutrient. In children aged more than 8 days, regardless of receiving or not receiving vitamin K, the deficiency disappeared spontaneously and recurred only in those children who received antibiotic therapy. The PC indicators in children after antibiotic therapy were corrected with Bacillus clausii, which led to a complete normalization of prothrombin by Quick, as opposed to children who did not receive this drug. According to the questioning results of 50 breastfeeding women, it was found that in 86% of cases they were deficient in the recommended level of intake of vitamin K.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського