Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (404)Книжкові видання та компакт-диски (466)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=СТАНКЕВИЧ$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Станкевич О.І. 
Вплив урбанізації на структурно-функціональні характеристики угруповань птахів (на прикладі м.Ужгорода): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / О.І. Станкевич ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Визначено видовий і кількісний склад орнітонаселення в Ужгороді протягом року та в окремих низинних і гірських населених пунктах у гніздовий період. Встановлено розподіл птахів за типом фауни, ландшафтною належністю, способом живлення та гніздування. Детально вивчено та проаналізовано орнітофауну Ужгорода у сезонному аспекті. Вперше досліджено вплив урбанізації на структурно-функціональні характеристики орнітоугруповання. Відзначено, що видова структура угруповань птахів в урболандшафтах має певні особливості: за низького видового багатства спостерігається висока щільність населення. На відміну від угруповань птахів природних екосистем, тут завжди присутні масові види. Зі зростанням урбанізованості середовища існування виразніше спостерігається явище супердомінування одиничних масових видів, чисельність яких в угрупованні складає понад 70 % - 90 % посезонно від загальної чисельності птахів. Особливості просторової структури орнітоугруповань урболандшафту полягають у появі специфічної групи птахів, які гніздяться на будівлях; деякі кроногніздні (воронові) змінюють висоту розташування гнізда у бік її збільшення. З підвищенням ступеня урбанізованості середовища знижується динаміка структурних змін орнітонаселення протягом року - орнітоугруповання стають більш статичними. Домінуючу роль у функціонуванні угруповань птахів міста відіграють окремі види супердомінанти, участь решти незначна. З'ясовано, що популяції птахів, які володіють схожими топічними чи трофічними функціями і мають ніші однакового розміру за одним з функціональних рівнів, утворюють певні групи, які можна розглядати як окремі функціональні одиниці, властиві лише урбанізованим ландшафтам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*801.4(4УКР) + Е623.35*804*803.31(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
5.

Станкевич Ю.Ю. 
Домогосподарство в ринковій економічній системі та його відображення у світовій економічній думці XX ст.: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Ю.Ю. Станкевич ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено генезис домогосподарства, розкрито його сутність у наукових працях економістів XX ст. на підставі використання принципів цивілізаційної парадигми та системного аналізу. Розглянуто характерні риси діяльності сучасного домогосподарства, зокрема, виробництво, обмін, споживання та заощадження. Проаналізовано різні підходи щодо класифікації домогосподарств, досліджено взаємозв'язки даної господарської форми з іншими суб'єктами ринкової економічної системи, зокрема, з державною й економічними організаціями. Висвітлено еволюцію домогосподарства на українських землях у період розвитку ринкових відносин. Розкрито роль сім'ї у становленні домогосподарства, визначено особливості її життєдіяльності у період командно-адміністративної системи. Висвітлено погляди радянських учених щодо сутності та функцій сім'ї. Проаналізовано передумови загострення кризи інституту сім'ї у другій половині XX ст. (втрата орієнтації суспільства на сімейні цінності, розвиток феміністичного руху, збільшення часу на здобуття освіти, зменшення рівня народжуваності). Охарактеризовано основні етапи розвитку домогосподарства в Україні за часів незалежності. Охарактеризовано їх сучасне становище шляхом аналізу таких компонентів, як економічна складова, соціально-демографічна поведінка та нормативно-правова база, що регулює діяльність суб'єктів ринкової економічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У02(0)6 + У9(4УКР)0-94
Шифр НБУВ: РА369947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Станкевич В.В. 
Інфрачервоне неінвазивне лазерне опромінення крові при проведенні ад'ювантної хіміотерапії хворим на рак молочної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / В.В. Станкевич ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування хворих на рак молочної залози шляхом вдосконалення методів профілактики та лікування ускладнень під час проведення ад'ювантної хіміотерапії (схема CMF) із застосуванням засобів неспецифічної імуномодуляції та ентеросорбції (ентеросгель).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-56
Шифр НБУВ: РА313462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Станкевич С.А. 
Метод оцінювання інформативності гіперспектральних зображень в задачах дистанційного зондування Землі: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.07.12 / С.А. Станкевич ; НАН України. Ін-т геол. наук, Наук. центр аерокосм. дослідж. Землі. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення наукової проблеми недостатньої повноти та достовірності оцінювання інформативності гіперспектральних аерокосмічних зображень у задачах дистанційного зондування Землі. Обгрунтовано новий статистичний просторово-частотний критерій інформативності гіперспектральних зображень, складовими якого є інформаційна дивергенція Кулібака - Лейблера, еквівалентна просторова розрізненність та еквівалентне відношення сигнал - шум. Розроблено багатовимірну інформаційну та статистичну просторово-частотну моделі гіперспектрального зображення, на базі яких створено новий метод оцінювання інформативності, удосконалено метод оптимізації за новим критерієм. Вперше до наукового обігу введено поняття еквівалентної просторової розрізненості, що описує просторово-частотні властивості гіперспектральних зображень на базі еквівалентності імовірнісних характеристик виявлення об'єкта. Розроблено комплекс нових ефективних алгоритмів статистичної просторово-частотної обробки гіперспектральних цифрових аерокосмічних зображень. Наведено рекомендації щодо впровадження розроблених методів та алгоритмів до практики дистанційного зондування. Сформульовано загальну методологію статистичної просторово-частотної обробки гіперспектральних аерокосмічних зображень, в якій визначено принципи та підходи до створення нових методів на базі статистичної просторово-частотної парадигми. Встановлено, що використання результатів наукового дослідження сприяє підвищенню достовірності й оперативності розв'язання важливих природно-ресурсних, наукових і спеціальних тематичних задач дистанційного зондування Землі за рахунок об'єктивного оцінювання інформативності, оптимізації гіперспектральних аерокосмічних зображень і суттєвого скорочення потрібних обсягів їх обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.2 +
Шифр НБУВ: РА359531

Рубрики:

      
8.

Станкевич О.Б. 
Наукові принципи адаптації планування і прогнозування рослинництва до умов ринкової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Б. Станкевич ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 1999. — 15 с. — укp.

Розглядаються теоретичні основи, методологічні та методичні принципи адаптації планування і прогнозування галузей рослинництва до вимог ринкової економіки. Встановлено, що існуючі підходи до розв'язання цієї проблеми потребують удосконалення. Основними шляхами реалізації поставленого завдання є заміна усереднених нормативів відображення причинно-наслідкових взаємозв'язків у системі "виробничі ресурси - кінцевий результат" нелінійними виробничими функціями. Внесені конкретні пропозиції з удосконалення наукового інструментарію планування і прогнозування рослинництва в ринкових умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.10-23

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Станкевич Л.В. 
Оцінка терапевтичної ефективності лікування хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом еферентними методами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Станкевич ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено оптимізації лікування хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом шляхом включення у комплексну терапію еферентних методів детоксикації. Досліджено вплив масивної безперервної плазмосорбції, гемосорбції, гемодіалізу та ультрафільтрації на перебіг хронічного гломерулонефриту з нефротичним синдромом в II - IV ст. хронічної ниркової недостатності та гострий гломерулонефрит з гострою нирковою недостатністю. Встановлено, що застосування еферентних методів детоксикації у комплексному лікуванні хворих на гломерулонефрит з нефротичним синдромом підвищує ефективність патогенетичної терапії та стимулює діурез, сприяє зниженню концентрації азотистих шлаків у плазмі крові, зменшує інтоксикацію. Запропоновано застосування еферентних методів у комплексній терапії гломерулонефриту відповідно до стадії хронічної ниркової недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р414.011.7-5
Шифр НБУВ: РА308275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Станкевич Л.Г. 
Підвищення ефективності тренувальної діяльності спортсменів шляхом використання комплексу антиоксидантів: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Л.Г. Станкевич ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розроблено новий засіб корекції фізичної працездатності та процесів відновлення у триатлоністів на передзмагальному етапі підготовки, що включає вітаміни C, E, ліпоєву кислоту та селен. Експериментально показано ефективність впливу запропонованого антиоксидантного (АО) комплексу на відносну потужність роботи, фізичну працездатність і процеси відновлення, показники субстратного метаболізму та стан АО статусу організму спортсменів. Досліджено мембранопротекторну дію розробленого антиоксидантного комплексу. Виявлено позитивний взаємозв'язок між відносною потужністю роботи й АО активністю крові, а також АО статусом організму спортсменів-триатлоністів. Зроблено висновок, що високий функціональний стан АО-системи на передзмагальному етапі підготовки сприяє підвищенню фізичної працездатності та активізації процесів відновлення. Уточнено наукові дані щодо застосування антиоксидантів у спорті з метою підвищення фізичної працездатності та прискорення процесів відновлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.7 +
Шифр НБУВ: РА351339

Рубрики:

      
12.

Станкевич І. В. 
Складові організаційно-економічного механізму управління якістю послуг поштового зв'язку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / І. В. Станкевич ; Одеська національна академія зв'язку ім. О.С.Попова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.0
Шифр НБУВ: РА369359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
13.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
14.

Станкевич І.П. 
Сучасні політичні конфлікти: основні джерела та шляхи розв'язання: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І.П. Станкевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного теоретико-методологічного аналізу політичного конфлікту (ПК), виявлено ступінь розробленості цього феномену в сучасній вітчизняній політичній думці. На підставі аналізу конфліктологічних теорій розкрито сутність ПК, його специфіку, об'єкт і предмет, джерела виникнення. Визначено структурні елементи ПК, основні чинники, деструктивні та конструктивні наслідки ПК для сучасного суспільства. Класифіковано ПК у сучасній Україні, на основі джерел їх виникнення. Запроповано класифікацію джерел ПК на основі характеру існування, податливості до впливу та можливих наслідків. Доведено доцільність застосування комплексного критерію класифікації даних джерел. Охарактеризовано етапи ПК, типи взаємин між його учасниками. Розкрито відмінність між основними поняттями впливу на ПК - управлінням, розв'язанням, врегулюванням ПК. Встановлено, що спільним для технологій врегулювання та розв'язання ПК є спрямованість на їх джерело. Доведено, що саме процес управління ПК призводить до його негативних або позитивних функцій в суспільстві. Виокремлено ПК, що піддаються лише врегулюванню, а також ті, що можуть бути розв'язаними. Визначено найбільш оптимальні поведінкові стратегії для успішного управління ПК, шляхи, принципи та стадії його розв'язання. Проаналізовано процедури для управління та розв'язання ПК, конструктивні наслідки в ході управління ПК. Зазначено, що оптимальною поведінковою стратегією у ПК для успішного його розв'язання є дискурсивно-консенсусна стратегія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2
Шифр НБУВ: РА371585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Станкевич В.Л. 
Україна і болгарське національне відродження: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.Л. Станкевич ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1998. — 18 с. — укp.

Дисертація є комплексно-історичним дослідженням взаємозв'язку України та болгарського національного відродження в період з кінця ХVІІІ до початку ХХ століття. У роботі вперше проведений порівняльний аналіз розвитку процесів українського та болгарського відроджень. Показано, що українсько-болгарські зв'язки мають власну історію, яку нерідко розчиняли раніше у болгарсько-східнослов'янських і болгарсько-російських зв'язках. Аналіз взаємовпливу та взаємодії процесів українського та болгарського відроджень проведено відповідно з сучасним рівнем методології гуманітарних наук.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9БОЛ)64

Рубрики:

      
16.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Станкевич О.І. 
Фінансовий звіт: прагматика, семантика, структура (на матеріалі російської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О.І. Станкевич ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто лінгвістичні особливості російськомовного фінансового звіту (ФЗ) як особливого виду тексту, що функціонує у просторі економічного дискурсу. Виявлено, що економічні зміни у житті суспільства розширили коло осіб, зацікавлених в економічному спілкуванні, що обумовило виникнення якісних і кількісних змін у жанрово-дискурсивній системі мови. Традиційний ФЗ суб'єкта економічної діяльності, який повинен відповідати чітким стандартам і будуватися у табличній формі, доповнено документами близької тематики, які представлено у ЗМІ. Зафіксовано виникнення нестандартних форм звітів, які можуть мати форму гіпертексту або креолізованого тексту, будуватися у вільній формі, мати певне стилістичне забарвлення. Доведено, що евалютивний характер є спільною рисою усіх структурних типів звітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 в3
Шифр НБУВ: РА372444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Станкевич О. М. 
Методологічні основи ідентифікування типів макроруйнування матеріалів за енергетичними параметрами акустичної емісії / О. М. Станкевич. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробленню методологічних засад діагностування макроруйнування матеріалів і елементів конструкцій та оцінювання стану локальної водневої деградації феромагнетних матеріалів. Розроблення методологічних засад ґрунтується на побудові за результатами теоретико-експериментальних досліджень енергетичного критерію ідентифікування типів макроруйнування матеріалів за енергетичними параметрами вейвлет-перетворення сигналів акустичної емісії.Отримано загальний аналітичний розв'язок задачі поширення пружних хвиль, ініційованих зсувом протилежних поверхонь дископодібних тріщин відносно їх центру, у тришаровій композитній структурі. На підставі числового розв'язання часткових випадків розглянутої задачі (дво- та трикомпонентних структур) встановлено, що поля переміщень на поверхні багатошарових композитів суттєво залежать від пружних характеристик їх складових, частоти зміщення поверхонь тріщини, відстані від точки спостереження до епіцентру руйнування, глибини залягання тріщини в композиті. Побудовано новий енергетичний критерій кількісного оцінювання типів руйнування конструкційних матеріалів за енергетичними параметрами неперервного вейвлет-перетворення сигналів акустичної емісії. На його основі створено прикладні методики ідентифікування типів та джерел руйнування металів та їх зварних з'єднань, визначення моменту старту тріщин низькотемпературної повзучості, ідентифікування різних стадій руйнування волоконних композитів, якісного ранжування стоматологічних полімерів та конструкцій.Розроблено методику аналізу сигналів магнетопружної акустичної емісії за енергетичними та частотними параметрами, яка дає змогу отримати інформацію про процеси перебудови доменної структури під час перемагнечення феромагнетика та діагностувати стан водневого деградування матеріалів, які тривало контактують із воденьвмісним середовищем.^UThe dissertation is devoted to the scientific and technical problem which consists in the development on the basis of theoretical and experimental studies the methodological backgrounds of solids fracture diagnostics and estimation of the structural materials state using energy parameters of acoustic emission of elastic wave.A general analytical solution of the problem of elastic waves propagation initiated by the displacement of the opposite surfaces of the penny-shaped cracks relative to their center in a three-layer composite structure is constructed using the boundary integral equations method.The problem for three typical partial cases of multilayered composites (“layer+halfspace with crack”, “layer+layer with crack”, “layer+layer+halfspace with crack”) was solved numerically. The displacement fields on the surface of multilayered composites depend on the elastic characteristics and geometric dimensions of their components, the frequency of displacement of the crack surfaces, the distance from the observation point to the fracture epicenter and the depth of the crack in the composite. A new energy criterion for quantitative estimation of the materials macrofracture types based on the energy parameter of WT of AE signals has been constructed. Based on the new criterion the applied method of identification of fracture types of aluminum, aluminum alloys and their welded joints has been developed. Based on the research results it was shown that the identification of the fracture types using the energy parameters of the WT of the AE signals makes it possible to correctly determine the start of the low-temperature creep cracks. A new method for the identification of the fracture mechanisms of fiber composite materials based on the energy parameters of continuous and discrete WT has been developed. An express method of qualitative ranking of dental polymers and prosthetic constructions based on the parameters of their brittleness using of the energy criterion of continuous WT has been created. The method of estimation of the state of local hydrogen degradation of materials using energy and frequency parameters of WT of MAE signals has been created. The analysis of local features of continuous WT of MAE signals made it possible to obtain information about the processes of restructuring of the domain structure during the ferromagnetic magnetization and to diagnose the state of hydrogen degradation of materials that contacts for a long period of time with the hydrogen-containing environment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Валентюк Н. О. 
Удосконалення технології післязбиральної обробки та зберігання зерна амаранту / Н. О. Валентюк. — Б.м., 2019 — укp.

Валентюк Н.О. Удосконалення технології післязбиральної обробки та зберігання зерна амаранту. – На правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (док-тора філософії) за спеціальністю 05.18.02 «Технологія зернових, бобових, круп'я-них продуктів і комбікормів, олійних і луб'яних культур». – Одеська національна академія харчових технологій, Одеса, 2019. Дисертація присвячена удосконаленню технології післязбиральної обробки та зберігання зерна амаранту, яка буде гарантувати належну його якість та безпе-чне зберігання. В роботі досліджено та визначено фізико-технологічні, аеродинамічні та гі-гроскопічні властивості зерна амаранту, його гранулометричний склад, теплофі-зичні характеристики, встановлено закономірності їх зміни та отримано емпіричні рівняння для їх розрахунку. Досліджено кінетичні закономірності конвективного, комбінованого конве-ктивно-мікрохвильового та ІЧ сушіння амаранту та запропоновано їх математич-ний опис. Науково-обґрунтовані технологія та оптимальні режими сушіння зерна амаранту дозволяють отримати кондиційне за вологістю та якістю зерно, зменши-ти енерговитрати на його післязбиральну обробку. За результатами мікробіологічних досліджень і зміни хімічних показників якості зерна амаранту встановлено термін та умови його гарантованого зберіган-ня. Запропоновано удосконалені технологічні схеми, розроблено рекомендації з післязбиральної обробки амаранту та визначено економічну ефективність від впровадження рекомендацій роботи. Ключові слова: амарант, післязбиральна обробка зерна, сушіння амаранту, очищення амаранту, зберігання амаранту.^UValentyuk N.O. Improvement of the technology of postharvest processing and storage of amaranth grain. – On the rights of the article. Thesis for a Candidate Degree in Engineering (Doctor of Philosophy), specialty 05.18.02 “Technology of cereals, legumes, cereals and compound feeds, oilseeds and bast crops”. – Odessa National Academy of Food Technologies, Odessa, 2019. The thesis is focused on the improvement of the technology of post – harvest processing and storage of amaranth grain, which will guarantee its proper quality and safe long – term storage. The object of research has been the technology of postharvest processing and storage of amaranth grain, the subject of research was the amaranth grain of the Ultra and Kharkovsky varieties of 2006-2014 crops grown in Kherson region. Physical-mechanical properties of amaranth grain are investigated in the work and regularities of their change depending on grain moisture in the range 9.2...19.3 % are established. It has been shown that with increasing grain moisture the geometric dimensions of grain, the mass of 1000 grains increases, the porosity, the rate of natural sloping, and the coefficients of external friction at rest and motion. Nature (volume mass) decreases. On the basis of the study of the particle size distribution of freshly harvested amaranth grain, it has been established that a set of sieves with circular openings of the following sizes (mm) can be used to isolate its main contaminants in grain separators: Б1 – 1,0...1,1; Б2 – 1.0...1.1; В – 0.6...0.8; Г – 0.6...08; and oblong holes with dimensions (mm): Б1 – (0,8...1,0) × 20, Б2 – (0,5...0,7) × 20, Б1 – (0,4...0,6)×20. The results of studies of the aerodynamic properties of amaranth grain have made it possible to establish that the amaranth grain grain velocity is 3.28...3.51 m/s, and the coefficient of sail respectively 0.91...0.79 depending on the initial moisture content of the grain. The thermophysical characteristics of amaranth grain (specific heat, coefficients of thermal conductivity, thermal conductivity and thermal activity) are determined, depending on its humidity and temperature. The empirical equations were obtained, which allow to calculate thermophysical characteristics at grain moisture content of 9.4...19.6 % and temperature 5...25 °C. It is shown that it is possible to achieve the conditioning moisture content of grain within the permissible temperature of its heating without deteriorating the quality of dried amaranth in the following drying modes: for convective drying of amaranth for food purposes in mine grain dryers at a drying agent temperature of 50...60 °C, and for drying at a temperature of the drying agent is not higher than 50 °C; for IR drying at radiator power not exceeding 100 W; at MV drying under pulsed (oscillating) modes with duration of pulses of energy supply of 4 s and duration of pulses of purging with outside air 20...40 s. It is shown that the largest reduction of squalene occurs when using IR drying. However, this method can be used if it is not intended to produce oil, but flour, blown grains, etc. products. Sciencebased technology and optimal modes of different ways of drying amaranth grain allow you to obtain grain moisture and quality conditionally, as well as reduce energy costs for its post-harvest processing. The joint effect of temperature and humidity of amaranth grain on the intensity of its respiration was investigated, an empirical equation describing this dependence was obtained. The study of chemical indicators of quality of amaranth grain showed that when stored under relative humidity those of air φ = 75 % and temperatures of 25 °C the acidic number of fat (from 5.56 to 38.20 mg KOH) and acidity (from 2.45 to 7.15 deg. of acidity) in the alcohol hood change the most. Therefore, reducing the storage temperature of the seed to +4...+6 °C under conditions of relative humidity φ = 55...75 % guarantees the extension of the life. The results of microbiological studies have shown that the conservative effect of low temperatures, which significantly reduces the life of microorganisms occurs at temperatures of +5...15 °C and relative humidity φ = 55 %. It is shown that storage of amaranth grain at a temperature of 15 °C and relative humidity φ = 75 % contributes to the development of microorganisms. However, storage at the same relative humidity, but at a temperature of +5 °C, stops the reproduction of microorganisms. Advanced technological schemes of postharvest amaranth grain processing using convective and combined convective microwave drying methods are proposed. Recommendations for postharvest amaranth processing have been developed and costeffectiveness of implementation of work recommendations have been determined. Keywords: amaranth, postharvest grain treatment, amaranth drying, amaranth cleaning, amaranth storage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського