Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (439)Книжкові видання та компакт-диски (284)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=СТЕПАНЮК$<.>+<.>A=НЕЛЯ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Степанюк А.Х. 
Актуальні проблеми виконання покарань (сутність та приципи кримінально-виконавчої діяльності: теоретико-правове дослідження): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.08 / А.Х. Степанюк ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розглянуто сутність процесу виконання покарання як об'єктивної дійсності, що осягається правовим знанням. Доведено, що предметом правового регулювання у кримінально-виконавчому праві має бути кримінально-виконавча діяльність, формою якої є кримінально-виконавчі правовідносини. "Виконання покарання" визначено як головний напрямок діяльності органів та установ виконання покарань. Здійснено структурно-функціональний аналіз кримінально-виконавчої діяльності. Визначено роль принципів поважання прав людини, гуманізму, справедливості, законності та невідворотності виконання покарання у формуванні кримінально-виконавчого права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4Укр) + Х881.0(4Укр)021
Шифр НБУВ: РА319513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Степанюк А. В. 
Архітектурно-планувальна реконструкція центральних сіл первинної системи розселення (на прикладі Львівської області): автореф. дис. ... канд. архіт. : 18.00.01 / А. В. Степанюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито сутність соціально-економічних процесів, що відбуваються в сільській місцевості, визначено їх роль та вплив на архітектурно-планувальні трансформації центральних сіл первинної системи розселення. Розроблено авторську класифікацію чинників впливу на трансформацію простору центральних сіл. Удосконалено методику аналізу взаємовпливів соціально-економічних та архітектурно-планувальних чинників. Обгрунтовано нові підходи та принципи архітектурно-планувальної реконструкції центральних сіл за нових умов. Розвинуто методологію та моделі реконструкції та розвитку окремих елементів і просторової структури центральних сіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н885
Шифр НБУВ: РА384817 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Степанюк 
Геохронологія докембрію західної частини Українського щита (архей- палеопротерозой): Автореф. дис... д-ра геол. наук: 04.00.02 / Леонід Михайлович Степанюк ; НАН України; Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення. — К., 2000. — 34 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(45УКР)1-24 + Д59(45УКР)43
Шифр НБУВ: РА310907

Рубрики:

      
4.

Степанюк Н.Г. 
Ефективність вінборону при ерозивно-виразкових ушкодженнях гастродуоденальної зони (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед.наук: 14.01.28 / Н.Г. Степанюк ; АМН України; Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

На конкретних прикладах обгрунтовано доцільність застосування "Вінборону" - вітчизняного спазмолітика з політропними фармакологічними властивостями, в лікуванні та профілактиці ерозивно-виразкових ушкоджень. В клінічних умовах простежено противиразкову дію препарату. На фоні вінборону прискорено зворотній розвиток запальної реакції, рубцювання виразок та підвищення якості загоювання виразкового дефекту. Виявлено захисну дію при експериментальній індометацин-індукованій гастропатії у щурів. На підставі цього показано, що попереднє пероральне введення вінборону (40 мг тричі на добу) хворим на ревматоїдний артрит разом з послабленням ознак індометацинової гастропатії сприяє підвищенню лікувального ефекту нестероїдного антифлогістика при даній патології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА321293

Рубрики:

      
5.

Степанюк Н.В. 
Засоби інтеграції іншокодових повідомлень у текст (на матеріалі наукової та художньої англомовної прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Степанюк ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження іншокодових включень, що функціонують у англомовних наукових та художніх творах. Описано зв'язок вербального тексту та іншокодових включень за допомогою спільної змістовно-фактуальної інформації, теми, образу автора, концепту, художнього простору, часу та стилістичних засобів. Вивчено формально-структурні зв'язки різнокодових повідомлень: їх змістовну, мовну зв'язність та візуальну співвіднесеність. У процесі дослідження змістовної зв'язності вербальних та іншокодових повідомлень використано поняття автосемантії та синсемантії складників полікодового тексту. Розглянуто фактори, які впливають на засоби інтеграції іншокодових фрагментів у цілісний текст, доведено вплив функціонального стилю твору, його жанрової специфіки й фактора адресата на типи іншокодових повідомлень, їх функції у комунікативній та мовній структурі цілого тексту, а також на засоби їх інтеграції у текст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.15 + Ш143.21-712 + Ш5(0)943.21-334
Шифр НБУВ: РА320224 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Степанюк А.А. 
Застосування колізійних норм щодо спадкування в міжнародному приватному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / А.А. Степанюк ; Нац. юрид. акад. ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Надано розгорнутий аналіз поняття колізій, колізійних норм спадкового права, видів правових колізій спадкування у міжнародному приватному праві (МПП). Розглянуто правові способи розв'язання колізійних проблем спадкуання у МПП, а саме: уніфікацію, тлумачення та кваліфікацію, зворотне відсилання, застереження про публічний порядок, надімперативні норми, анатомію волі та обхід закону в аспекті спадкового права на основі доктрини та законодавства понад 50-ти країн. Розроблено теоретичні та практичні пропозиції щодо зміни колізійного регулювання спадкування з іноземним елементом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х930.0 + Х938 +
Шифр НБУВ: РА324274

Рубрики:

      
7.

Степанюк С.І. 
Історико-соціальні аспекти розвитку студентського спортивного руху в Україні: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / С.І. Степанюк ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Узагальнено історію розвитку, структуру та форми організації міжнародного студентського спортивного руху, а також визначено передумови і періоди формування та розвитку цього руху на Україні. Зібрано та опрацьовано статистичну інформацію щодо участі українських спортсменів-студентів у Всесвітніх Універсіадах та результати проведення Всеукраїнських студентських ігор (1993 - 2003 рр.). Окреслено тенденції, сучасні проблеми й перспективи розвитку студентського спортивного руху в Україні. Проаналізовано роль, місце та значення цього руху як соціального чинника в системі фізичного виховання молоді. Зібрано та проаналізовано емблематику "Тижнів спорту" (1949 - 1959 рр.), Всесвітніх студентських ігор (1959 - 2007 рр.) та поштові марки різних країн, присвячені розвитку студентського спортивного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч514(4УКР) + Ч511.153.1 г(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА327465

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Степанюк Р.Л. 
Методика розслідування злочинів, пов'язаних з порушеннями бюджетного законодавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р.Л. Степанюк ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розроблено криміналістичну характеристику злочинів, пов'язаних з порушеннями бюджетного законодавства. Визначено особливості бюджетних коштів як предмета злочину, досліджено специфіку обставин і наведено характеристику суб'єкта злочинів, встановлено типові способи порушень бюджетного законодавства та їх наслідки. З'ясовано особливості аналізу та оцінки первинного матеріалу на стадії порушення кримінальної справи, розглянуто типові слідчі ситуації початкового етапу розслідування, визначено відповідні їм завдання та комплекси слідчих дій. Наведено рекомендації щодо планування й організації розслідування, попередження та подолання протидії його здійсненню, а також підготовки та проведення основних слідчих дій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.7 +
Шифр НБУВ: РА332133

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Степанюк А.В. 
Методологічні та теоретичні основи формування цілісності знань школярів про живу природу: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / А.В. Степанюк ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

У роботі зроблено спробу розв'язання актуальної для сучасної школи проблеми формування змісту біологічної освіти школярів. Проблема реалізується на новій для педагогічної науки методологічній платформі - орієнтація при конструюванні змісту навчального матеріалу на об'єктивну реальність, зокрема, на цілісність та системність живої природи. Визначено методологічні та теоретичні основи відповідної проблеми, врахування яких у комплексі склало основу розробленої дидактичної концепції формування цілісності знань школярів про живу природу. Вона передбачає розв'язання проблеми у двох взаємопов'язаних аспектах: 1) висвітлення в змісті навчального матеріалу цілісності та системності життя; 2) організація спеціальної цілеспрямованої діяльності з формування цілісності знань школярів. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено основні шляхи, методи та засоби реалізації концепції формування цілісності знань школярів про живу природу в контексті здійснення навчально-виховного процесу в сучасній школі в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)21-3,021

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Степанюк А.Р. 
Механізми, що визначають кінетику спаду гальмівних синаптичних струмів в культурі нейронів гіпокампу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / А.Р. Степанюк ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2005. — 23 с. — укp.

Досліджено збільшення ефективності гальмівної синаптичної передачі в процесі стимуляції серією потенціалів дії в культурі нейронів гіпокампа. Визначено розбіжність кінетик спаду в гальмівних постсинаптичних струмах (ГПСС). Доведено, що асинхронним виділенням медіатора неможливо пояснити уповільнення спаду поодиноких ГПСС, в довготривалих ГПСС відбувається істотна зміна розподілу амплітуд і кінетик асинхронних ГПСС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522 +
Шифр НБУВ: РА342508

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Степанюк Я.В. 
Морфо-екологічна характеристика центральних відділов нюхового та зорового аналізаторів деяких ссавців: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.01 / Я.В. Степанюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2004. — 20 с.: іл. — укp.

Уперше проведено комплексний порівняльний аналіз підкіркових та кіркових відділів нюхового та зорового аналізаторів у представників різних екологічних груп класу ссавці. Виявлено, якому з дистантних аналізаторів належить основна роль у життєдіяльності видів, що живуть за різних екологічних умов. На підставі порівняння макро- та мікроморфологічних показників встановлено тенденції розвитку центральних відділів дистантних аналізаторів, риси подібності та відмінності даних структур у видів різних екологічних груп класу Mammalia. Виявлено, що індекс енцефалізації досліджуваних видів залежить не лише від систематичної ієрархії виду, але й від ступеня розвитку сенсорних органів, локомоторних та трофічних спеціалізацій. Встановлено, що особливості цитоархітектоніки додаткової нюхової цибулини пов'язані з характером їжі, оскільки її організація ускладнюється у видів, які живляться тваринною їжею. На підставі досліджень будови різних ланок зорового аналізатора у ссавців, що ведуть підземний спосіб життя та зоровий аналізатор яких втрачає своє значення, встановлено редукцію у них лише периферичних відділів аналізатора, центральні відділи не мають слідів "редукції", що може свідчити про підпорядкування їх іншим функціям (наприклад, контролю добових ритмів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*699.177 + Е623.36*699.2
Шифр НБУВ: РА330555

Рубрики:

      
12.

Степанюк О.М. 
Обгрунтування технологічного процесу та параметрів пневматичного апарата точного висіву насіння зернових колосових культур: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.01 / О.М. Степанюк ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням теоретичного та експериментального дослідження технологічного процесу однозернового висіву насіння зернових колосових культур. Обгрунтовано вплив конструктивно-технологічних параметрів пневматичного висівного апарата на процес рівномірності розподілу насіння зернових колосових культур на площі поля. Розроблено математичну модель технологічного процесу однозернового відбору насіння. Випробування сівалки точного висіву насіння зернових колосових культур показали ефективність роботи пневматичних висівних апаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.419.212-35-12,022

Рубрики:

      
13.

Степанюк С.М. 
Оборотна воднева крихкість при зварюванні високоміцних низьколегованих сталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / С.М. Степанюк ; НАН України, Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Отримано кількісні залежності впливу температури металу, швидкості деформації та концентрації дифузійно-рухомого водню в металі на оборотну водневу крихкість (ОВК) конструкційних сталей, вивчено особливості протікання даного процесу за умов зварювання високоміцних низьколегованих (ВМНЛ) сталей, розроблено заходи щодо зниження його негативної дії. З використанням мас-спектрометрії розроблено методику комплексного аналізу продуктів термодесорбції зі зварювальних матеріалів та компонентів електродного покриття. Запропоновано спосіб зниження ОВК під час зварювання ВМНЛ сталей шляхом введення до металу шва енергетичних пасток водню з енергією зв'язу, вищою за енергію дислокацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.075 + К641,27-18
Шифр НБУВ: РА316526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Степанюк О.В. 
Отримання фактора перенесення проти збудника хвороби Ауескі та визначення його біологічних властивостей: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.08 / О.В. Степанюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто можливість отримання фактора перенесення активного імунітету проти хвороби Ауескі. Розроблено методику імунізації великої рогатої худоби вірусом хвороби Ауескі для отримання імунологічно активного фактора перенесення (ФП). Запропоновано методику отримання ФП з клітин колострального походженння, що дає змогу отримувати лімфоцитарну масу без забою тварини-донора. Доведено, що фактор перенесення стимулює клітинний імунітет і не викликає синтезу віруснейтралізуючих антитіл. Отриманий ФП має здатність долати міжвидові бар'єри без втрати імунологічної активності. Встановлено, що ФП виявляє чітку протективну характеристику у випадку експериментальної хвороби Ауескі серед морських свинок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П821,022 + П873.215-8,022
Шифр НБУВ: РА310312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Степанюк Н.А. 
Оцінка еколого-економічної ефективності аграрного природокористування: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Н.А. Степанюк ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2009. — 19 с. — укp.

Проведено теоретико-методологічне обгрунтування оцінювання еколого-економічної ефективності аграрного природокористування у контексті сталого розвитку. Розкрито теоретичні основи даного оцінювання та досліджено сучасні тенденції використання земельних ресурсів. Запропоновано основні напрями підвищення еколого-економічної ефективності їх використання. Наведено екологічну й економічну оцінку стану й ефективності використання аграрних ресурсів регіону. Розроблено логістичну модель оцінювання даної ефективності. Розвинуто методичний підхід до визначення обсягів втрат сільськогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських земель для нецільового використання або погіршення якості в результаті антропогенного навантаження. Запропоновано методику інтегрального оцінювання еколого-економічної ефективності аграрного землекористування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-28 +
Шифр НБУВ: РА365823

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Степанюк С. М. 
Театральне життя Волинського воєводства: 1921 - 1939 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Степанюк ; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. — Луцьк, 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено театральне життя Волинського воєводства у 1921 - 1939 рр. Зроблено огляд основних тенденцій розвитку театру та театральної політики Другої Речі Посполитої. Проаналізовано передумови розвитку професійного театру на території воєводства: розвиток самодіяльного сценічного мистецтва та гастролі немісцевих театральних колективів. Розглянуто становлення стаціонарних професійних театрів на початку 1920-х рр. та причини занепаду більшості з них. Висвітлено російськомовне театральне мистецтво в Рівному та діяльність польського Міського театру ім. Ю. Словацького в Луцьку. Подано історію двох професійних пересувних воєводських театрів: Волинського українського театру та польського Волинського театру. Проаналізовано репертуар та акторський склад більшості театральних колективів воєводства. Встановлено біографії театральних діячів Волинського воєводства й їх досягнення в даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)61-7 + Щ333(4УКР-9ВОЛ)61
Шифр НБУВ: РА383690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Степанюк О. С. 
Оцінювання ефективності використання оборотних активів нафтогазовидобувних підприємств / О. С. Степанюк. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню науково-прикладного завдання поглиблення та розвитку теоретичних положень та практичних рекомендацій щодо оцінювання ефективності використання оборотних активів нафтогазовидобувних підприємств.У дисертації розвинуто теоретичні положення щодо номінативного поля застосування дефініції «оборотні активи» та трактування сутності оборотних активів, критично оцінено методику оцінювання ефективності використання оборотних активів за економіко-фінансовими показниками, проаналізовано її інформаційне забезпечення, з врахуванням ковенантів ефективності використання оборотних активів як набору спеціальних умов, введення яких сприятиме мінімізації ризиків економічних втрат інвесторів.Охарактеризовано сучасний стан функціонування нафтогазовидобувних підприємств з визначенням основних проблемних аспектів прийняття управлінських рішень щодо оборотних активів, адаптовано карту ранжування і розроблено економетричну модель для оцінювання ефективності використання оборотних активів досліджуваних підприємств. Сформовано управлінський контур трансформації оборотних активів у циклі операційної діяльності нафтогазовидобувних підприємств з урахуванням функціонального підходу для сприяння оптимізації управлінських рішень, визначено інтегральний показник оцінки ефективності використання оборотних активів досліджуваних підприємств з метою прийняття управлінських рішень, розроблено алгоритм прийняття управлінських рішень щодо інвестування з врахуванням ковенант, що дозволило сформувати оптимальний сценарій прийняття інвестиційних рішень для нафтогазовидобувних підприємств.^UThe dissertation is devoted to solving the applied and scientific problem of deepening and developing theoretical provisions and practical recommendations for evaluating the efficiency of using current assets of oil and gas production companies.The expediency of researching the range of problems of scientific knowledge of current assets in combination with its essential indications and distinctive features is argued. The paper shows the distinguishing features between current assets, circulating capital and working capital of the enterprise, which are in the form of their expression, participation in ordinary activities and ability to transformation changes and the interpretation of the essence of current assets is specified.The methodology for evaluating the efficiency of current assets use by economic and financial indicators is critically assessed, and the author's system of indicators for evaluating the efficiency of using current assets of oil and gas production companies is proposed, taking into account the industry specificity and limitations of information in the financial statements.The information support of estimating the efficiency of current assets use is analyzed, considering the covenants of the effectiveness of current assets application as a set of special conditions, the introduction of which will help to minimize the risks of economic losses of investors.The integral index of estimating the efficiency of current assets use with the adaptation of the system of indicators to the peculiarities and specificity of oil and gas production companies' activity and the limited information in financial statements for the purpose of making management decisions is determined.An algorithm for managerial decision-making on investing with consideration of covenants was developed, which allowed us to form an optimal scenario for taking investment decisions for oil and gas production companies


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Титюк О. В. 
Морфогенез органа нюху окремих костистих риб з різною трофічною спеціалізацією / О. В. Титюк. — Б.м., 2020 — укp.

Вперше досліджено розвиток органа нюху у в'юна звичайного та анциструса звичайного від закладки до дефінітивного стану, а також здійснено опис нюхових розеток досліджуваних видів. Доповнено дані про морфогенез та морфологію органа нюху окремих костистих риб з різною трофічною спеціалізацією та умовами існування. З'ясовано час закладки нюхової плакоди та тривалість різних етапів розвитку органа нюху. Простежено механізм утворення нюхової ямки, носового мосту, закладки ламелі диференціації нюхового епітелію на різних стадіях онтогенезу досліджуваних видів. Створено таблиці нормального розвитку анциструса звичайного на основі морфо-фізіологічних ознак. Встановлено, що на момент вилуплення ембріона нюхова ямка у A. dolichopterus уже сформована, тоді як у M. fossilis лише починає формуватись. У M. fossilis ламели з'являються наприкінці личинкового періоду. В A. dolichopterus нюхова розетка з трьох ламел утворюється значно раніше. У M. fossilis та A. dolichopterus виявлено особливий механізм формування трубчастої ніздрі: перед формуванням носового мосту відбувається підняття рострального краю нюхової ямки (у M. fossilis) або усієї ростральної частини (у A. dolichopterus), що означає початок формування передньої трубчастої ніздрі ще до розділення отвору нюхової ямки. Будова органа нюху A. dolichopterus зберігає окремі ознаки інших представників ряду Сомоподібні, але роль нюху у пошуку їжі знижена (у зв'язку з адаптацією до живлення обростанням, тобто постійним доступом їжі). У M. fossilis виражена адаптація органа нюху до придонного способу життя у замулених водоймах. Лише у личинковий період орган нюху відіграє велику роль у пошуку їжі.^UFor the first time the development of the olfactory organ of European weatherfish (Misgurnus fossilis) and bushymouth catfish (Ancitrus dolichopterus), from the anlage to its definitive state, was studied. Moreover, olfactory rosettes of species under study weredescribed. New data about morphogenesis and morphology of the olfactory organ of teleostei with different trophic specialization and living conditions was provided. The time of setting up of the olfactory placode and duration of different developmental stages of the olfactory organ were identified. The mechanism of formation of the olfactory pit, the nasal bridge, lamellae and the olfactory epithelium at different stages of ontogenesis was monitored. Tables of the normal development of bushymouth catfish based on its morphological and physiological characteristics are created.Itis found out that at the time the embryo hatches, the olfactory pit of Ancitrus dolichopterus has been already formed, whereas in Misgurnus fossilis it is still at an emerging stage. In Misgurnus fossilis, lamellae appear at the end of the larval stage, while in Ancitrus dolichopterus the olfactory rosette formed with three lamellae appears much earlier. In both Misgurnus fossilis and Ancitrus dolichopterus, the specific mechanism of tubular nostril formation was identified: before the nasal bridge starts being formed, the rostral edge (Misgurnus fossilis) or the whole rostral part (Ancitrus dolichopterus) of the olfactory pit is rising gradually signalling the beginning of the anterior tubular nostril formation, even though the hole of the olfactory pit has not been divided yet. The structure of the olfactory organ of Ancitrus dolichopterus keeps some characteristics of the representatives of the Siluriformes, but the role of the olfaction in searching food is not critical (due to adapting to the alimentation via fouling, thus the permanent access to food). In Misgurnus fossilis, the adaptation of the olfactory organ to the near-bottom mode of life in muddy water reservoirs is vividly observed. Only at the larval developmental stage the olfactory organ plays the crucial role in finding food.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Крамар Г. І. 
Пошук та вивчення речовин з аналгетичною дією в ряду нових похідних 4-оксо(аміно-)хіназоліну (експериментальне дослідження) / Г. І. Крамар. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена теоретичному та експериментальному обґрунтуванню доцільністі цілеспрямованого синтезу та пошуку серед похідних 4-оксо(аміно-)хіназоліну сполук із знеболюючим та протизапальним ефектами, перспективних для створення на їх основі нового ненаркотичного аналгетика, конкурентоспроможного з кеторолаку трометаміном та натрію диклофенаком.У скринінгових дослідженнях аналгетичної дії похідних 4-оксо(аміно-) хіназоліну на моделях болю, викликаного у щурів електричним, термічним та хімічним факторами, встановлено, сполуку лідера 4-[4-оксо-(4Н)-хіназолін-3-іл] бензойної кислоти (ПК-66), конкурентоспроможну з натрію диклофенаком та кеторолаку трометаміном. Проведене поглиблене вивчення фармакологічних властивостей ПК-66, та її вплив на компоненти запалення. Доведена більша безпечність сполуки - лідера щодо ШКТ при 30-денному введені інтактним щурам, порівняно із сучасними ненаркотичними аналогами. Проведена оцінка лікувального ефекту та безпечності ПК-66 на моделі АА. Встановлені основні нейрохімічні та медіаторні механізми антиноціцептивної дії та охарактеризовано механізм протизапального ефеку сполуки-лідера. Визначена перспективність ПК-66 для створення на її основі нового ННА або НПЗЗ, конкурентоспроможного з кеторолаку трометаміном та натрію диклофенаком.^UThe thesis is devoted to theoretical and experimental substantiation of expediency of purposeful synthesis and search among 4-oxo (amino-) quinazoline derivatives of compounds with analgesic and anti-inflammatory effects, promising for creation on their basis of a new non - narcotic analgesic, competitive with ketoronolacrum trotamate.In screening studies of the analgesic action of 4-oxo (amino-) quinazoline derivatives in models of pain caused in rats by electrical, thermal and chemical factors, a compound of the leader 4- [4-oxo- (4H) -quinazolin-3-yl] benzoic acid (PK-66), competitive with diclofenac and ketorolac. An in-depth study of the pharmacological properties of PK-66, and its effect on the components of inflammation. The greater safety of the compound - a leader in the gastrointestinal tract at 30 days of intact rats, compared with modern non-narcotic counterparts. The therapeutic effect and safety of PK-66 on the AA model were evaluated. The main neurochemical and mediator mechanisms of antinociceptive action are established and the mechanism of anti-inflammatory effect of the leader compound is characterized. The prospects of PK-66 for its creation on its basis of new NNA or NSAIDs, competitive with ketorolac tromethamine and diclofenac sodium, have been determined


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Білоус К. С. 
Правове регулювання підготовки до звільнення засуджених до позбавлення волі: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / К. С. Білоус. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено аналізу теоретико-правових засад і практичних аспектів функціонування інституту підготовки до звільнення засуджених до позбавлення волі, дослідженню його сучасного стану, проблем і шляхів розвитку. На підставі узагальнення наукових підходів до вивчення інституту підготовки засуджених до звільнення надано авторське визначення поняття «підготовка засуджених до звільнення», під якою запропоновано розуміти систему заходів, здійснюваних установами виконання покарання з першого дня відбування покарання, а на завершальному етапі у взаємодії з органами пробації та суб'єктами соціального патронажу, спрямованих на полегшення реінтеграції засуджених після звільнення з місць позбавлення волі, шляхом створення для цього об'єктивних і суб’єктивних передумов, обґрунтовано, що його запровадження дозволить уникнути проблем на етапі правозастосування, формуванню єдиного підходу до визначення як самого поняття й заходів, які воно в себе включає, так і моменту, з якого має починатися процес підготовки до звільнення та чим закінчуватися.В рамках проведеного соціологічного опитування виявлено, що існуючий процес підготовки до звільнення засуджених до позбавлення волі потребує перегляду, а недостатня його ефективність вбачається в неготовності суспільства приймати колишніх засуджених після їх звільнення, у відсутності, або низькій ефективності взаємодії між органами та установами, які беруть участь у підготовці засуджених до звільнення та у недієвих механізмах такої підготовки, що дозволило поглянути на цю проблему під різними кутами й запропонувати комплексну модель її вирішення.На основі даних, отриманих в рамках проведеного соціологічного дослідження, аргументовано, що ситуативний вплив на механізми вирішення проблем засуджених не дозволить їх вирішити. Забезпечити дієвість зможе лише розроблена комплексна модель вирішення таких проблем: зміна механізмів – зміна ставлення – поліпшення координації та співпраці, першочерговим завданням на шляху до реалізації якої має бути переформатування процесу підготовки до звільнення відповідно до міжнародних стандартів. Проаналізовано роль тюрем за міжнародними стандартами і роль вітчизняних УВП в процесі підготовки засуджених до звільнення та їх подальшій реінтеграції. Встановлено, що тюремне ув'язнення не дорівнює ≠ позбавленню волі, тюрма ≠ виправній колонії, індивідуальне житлове приміщення ≠ індивідуальному спальному місцю, режим за ЄТП ≠ режиму за кримінально-виконавчим законодавством України, підготовка засуджених до звільнення за ЄТП ≠ підготовці засуджених до звільнення за Кримінально-виконавчим законодавством України. Обґрунтовано, що концепція тюремного менеджменту, передбачена ЄТП, потребує її повного перейняття до вітчизняного кримінально-виконавчого законодавства, адже перейняття якихось її частин не дасть бажаного результату, буде логічно незавершеним, продовжить практику некоректних запозичень і видимість відповідності європейським стандартам.Запропоновано застосовувати системний підхід при вирішенні питання реінтеграції в цілому й підготовки засуджених до звільнення зокрема. Наголошено, що змінення процесу функціонування окремих елементів підготовки засуджених до звільнення буде недієвим і не дасть бажаних результатів, через що такі зміни матимуть тимчасовий характер. Лише повне переформатування системи відповідно до європейських стандартів та ефективна взаємодія в процесі реінтеграції може стати дієвим механізмом.^UThe dissertation is devoted to the analysis of theoretical and legal foundations and practical aspects of the functioning of the institute of preparation for the release of persons sentenced to imprisonment. Its current state, problems and ways of development are determined.Based on the generalization of scientific approaches to the study of the institute of preparation of convicts for release, the author provides the author's definition of the concept "preparation of convicts for release", which is proposed to be understood as a system of measures carried out by penitentiary institutions from the first day of serving a sentence, and at the final stage, in cooperation with probation authorities and social welfare entities, aimed at facilitating the reintegration of convicts after release from prison, by creating objective and subjective conditions for this purpose.The sociological survey revealed that the existing process of preparing for the release of prisoners needs to be revised, and its insufficient effectiveness is seen in the unwillingness of society to accept former prisoners after their release, in the absence or low efficiency of interaction between the bodies and institutions involved in preparing prisoners for release and in ineffective mechanisms of such preparation, which allowed us to look at this problem from different angles and propose a comprehensive model for its solution.Based on the data obtained in the course of the sociological research, it is argued that situational influence on the mechanisms for solving the problems of convicts will not allow them to be solved. Only a comprehensive model for solving the following problems can be effective: change of mechanisms - change of attitude - improvement of coordination and cooperation, the primary task on the way to its implementation should be to reformat the process of preparation for release in accordance with international standards.The author analyses the role of prisons in accordance with international standards and the role of national PIs in the process of preparing convicts for release and their further reintegration. It is established that imprisonment does not equal ≠ deprivation of liberty, prison ≠ correctional colony, individual living quarters ≠ individual bed, regime under the EPR ≠ regime under the criminal executive legislation of Ukraine, preparation of convicts for release under the EPR ≠ preparation of convicts for release under the Criminal Executive Legislation of Ukraine. The author substantiates that the concept of prison management envisaged by the EPR requires its full adoption into the national penal legislation, since the adoption of some of its parts will not give the desired result, will be logically incomplete, and will continue the practice of incorrect borrowings and the appearance of compliance with European standards.It is suggested that a systematic approach should be applied when addressing the issue of reintegration in general and preparation of convicts for release in particular. It is emphasised that changing the functioning of certain elements of the process of preparing convicts for release will be ineffective and will not produce the desired results, and therefore such changes will be temporary. Only a complete reformatting of the system in accordance with European standards and effective interaction in the process of reintegration can become an effective mechanism.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського