Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (239)Книжкові видання та компакт-диски (228)Журнали та продовжувані видання (42)
Пошуковий запит: (<.>A=СТОЦЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Стоцько Р.З. 
Архітектурно-типологічні принципи формування духовних освітніх закладів української греко-католицької церкви в Україні: автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.02 / Р.З. Стоцько ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Систематизовано досвід проектування, будівництва й облаштування духовних освітніх закладів в Україні та Європі у період з X - XI ст. і до початку XXI ст. Проведено типізацію існуючих духовно-освітніх закладів різних конфесій, визначено основні типи, на базі яких доцільно створювати новий тип греко-католицького духовно-освітнього закладу в Україні. Проаналізовано основні фактори, що впливають на формування архітектурно-планувальної організації духовно-освітнього закладу Української греко-католицької церкви (УГКЦ) нового типу. Визначено спорідненість різних духовно-освітніх структур УГКЦ та очевидну доцільність їх об'єднання в єдиний комплекс вищої духовно-богословської освіти УГКЦ нового типу, розроблено концепцію архітектурно-планувальної організації такого закладу. Обгрунтовано методичні рекомендації щодо проектування духовних освітніх закладів УГКЦ нового типу в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА361192

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Стоцький О.Г. 
Зміни вмісту загального білка, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та плазми крові при асептичних артритах у коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.Г. Стоцький ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 16 с. — укp.

Вивчено активність лужної фосфатази, фракційний склад ліпідів, протеїназно-інгібіторний потенціал синовіальної рідини та плазми крові в динаміці асептичного артриту та при лікуванні хворих коней. Отримані результати досліджень дали змогу рекомендувати для лікування коней, хворих на асептичний артрит, препарат "Імзауф" на 0,5%-ному розчині метилцелюлози, який сприяє нормалізації вмісту загального білка, активності лужної фосфатази, ліпідів і протеїназно-інгібіторного потенціалу синовіальної рідини та периферичної крові, що дозволяє скоротити термін лікування на 6-8 днів порівняно з традиційним (новокаїн з антибіотиком).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.561.2-912-7,022

Рубрики:

      
4.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стоцький В. В. 
Комунікативні технології у політичному дискурсі ЗМІ в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. В. Стоцький ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського. — О., 2010. — 16 с. — укp.

Визначено роль політичної пропаганди, реклами та РR у політичному дискурсі, яка полягає у наданні можливості політичним акторам репрезентувати своє розуміння головних проблем і шляхів їх вирішення, створенні та підтримки простору демократичного діалогу між владою та громадянами за посередництвом ЗМІ. Обгрунтовано необхідність використання комплексних заходів із використанням комунікативних технологій. Розкрито роль ЗМІ у формуванні політичного дискурсу, визначено фактори, які впливають на даний процес. Показано, що сьогодні комунікативні технології у сфері взаємовідносин гілок влади у посттоталітарній Україні використовуються з метою посилення конфронтації, боротьби за повноваження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф018 + Ч62 в05 + Ф3(4УКР)12
Шифр НБУВ: РА375216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
Категорія: Релігія   
7.

Стоцький Я.В. 
Конфесійні трансформації у західних областях України (Галицький регіон) в контексті державно-релігійної політики у 1944 - 1964 рр.: автореф. дис... д-ра іст. наук : 09.00.11 / Я.В. Стоцький ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

Висвітлено особливості політики Радянської держави щодо чинних релігій у західних областях України (Галицькому районі). На базі архівних джерел і наявної історіографії проаналізовано форми та методи державної політики щодо релігії, реакцію представників церковно-релігійного комплексу на дану політику, а також її наслідки. Роглянуто особливості розвитку чинних релігій та їх конфесій у даному регіоні, а саме: структуру, напрямки діяльності, проблеми, трансформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э29(4Укр331)36-021.504 + Т3(4Укр331)63-56 +
Шифр НБУВ: РА364886

Рубрики:

      
8.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
9.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
10.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
11.

Стоцька Л.М. 
Порушення антиоксидантної та імунної систем у дітей з набутою неускладненою міопією і їх корекція за допомогою фітотерапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Л.М. Стоцька ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему медикаментозного лікування дітей з міопією. Вперше патогенетично обгрунтовано доцільність застосування антиоксидантної та імуномоделюючої терапії у лікуванні дітей з набутою неускладненою міопією. У даної категорії пацієнтів залежно від ступеня тяжкості захворювання вперше виявлено інтенсифікацію вільно-радикальних процесів і зниження антиоксидантного захисту організму. Доповнено дані про виснаження стану специфічного та неспецифічного імунітету та аутосенсибілізацію до антигенів тканини ока. Вперше запропоновано для лікування дітей з набутою неускладненою міопією фітопрепарат спіруліни по 0,5 г тричі на день внутрішньо протягом одного місяця. Встановлено, що нормалізація імунологічних та корекція метаболічних порушень, обумовлених дією препарату спіруліни, сприяють активізації компенсаторно-пристосувальних механізмів акомодаційно-конвергентної системи та зорово-сенсорного апарату, що зумовило однонаправлене покращення функціонального стану зорового аналізатора - збільшення некоригованої гостроти зору на 49 % у 96 % пацієнтів і зниження градієнту прогресування міопічного процесу на 33 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.670.211.2-5 +
Шифр НБУВ: РА345703

Рубрики:

      
12.

Стоцька М.М. 
Провадження в справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.М. Стоцька ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2007. — 23 с. — укp.

Досліджено нормативно-правову базу та здійснено систематизацію відомчих актів МВС України щодо охорони громадського порядку та забезпечення безпеки дорожнього руху. Розглянуто принципи, методи, стадії та етапи провадження у справах про адміністративні правопорушення. Проаналізовано правовий статус учасників провадження у справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. Визначено основні напрямки діяльності підрозділів ДАІ щодо запобігання та припинення зазначених адміністративних проступків. Обгрунтовано положення про необхідність законодавчого закріплення повноважень відповідних органів і організацій щодо здійснення заходів з організації дорожнього руху. Зазначено, що головним критерієм його безпеки й основною причиною дорожньо-транспортних пригод є рівень знань правил, норм і стандартів у цій сфері учасників даного руху. Запропоновано вдосконалення системи вивчення Правил дорожнього руху. Визначено роль центральних органів виконавчої влади у державному регулюванні забезпечення його безпеки, зокрема діяльність підрозділів ДАІ у цій сфері. Сформульовано пропозиції, визначено пріоритети та шляхи вдосконалення провадження у справах про адміністративні проступки у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху з урахуванням досвіду країн з розвинутим рівнем автомобілізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + У819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА354658

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Стоцька С. В. 
Формування кормової продуктивності конюшини лучної залежно від елементів технології вирощування в умовах Полісся центрального: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.12 / С. В. Стоцька ; Вінниц. нац. аграр. ун-т, Ін-т кормів НААН України. — Вінниця, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено чітку залежність формування кормової продуктивності травостою конюшини лучної й якісних показників корму від способів обробітку грунту, систем удобрення в сівозміні та норми висіву ячменю ярого як покривної культури. Встановлено фотосинтетичний потенціал травостою конюшини лучної за фазами росту та розвитку за умов застосування органо-мінеральної системи удобрення з помірними нормами мінеральних добрив і плоскорізного обробітку грунту. Вдосконалено питання формування високопродуктивного травостою конюшини лучної залежно від способів обробітку грунту й удобрення на ясно-сірих грунтах Полісся центрального. Надано комплексне оцінювання енергоощадної технології вирощування конюшини лучної за умов Полісся центрального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.19-4
Шифр НБУВ: РА382150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Стоцький А. О. 
Удосконалення профілактики та засобів терапії за патології дистального відділу кінцівок у продуктивних тварин / А. О. Стоцький. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню та розробці комплексного методу лікування та профілактики за патологій дистального відділу кінцівок у продуктивних тварин.Установлено, що деформації ратиць у корів реєструються від 5,96 % –до 20,29 % в господарствах України, і до 23,21 % на МТФ Грузії.У структурі захворювань ратиць гнійно-некротичні процеси діагностуються від 2,55 % до 29,80 % у корів та 38,36 % у нетелів.В обстежених господарствах України найменший відсоток становили: поверхневі гнійні пододерматити від 10,00 до 16,67 %, у Республіці Казахстан від 13,33 % до 24,44 % у Грузії, у нетелів від 22,73 % до 35,71% відповідно, глибокі гнійні пододерматити у 6,67 % корів, і від 9,09 % до 10,71 % відповідно у нетелів.Частіше вражалися тазові кінцівки, при переважанні запалення однієї ратиці.Основними збудниками септичних процесів пальця були моноінфекція в 68,75 % та в 31,25 % їх асоціація, яка була більш чутлива до препаратів групи фторхінолонів.За розвитку гнійно-некротичних процесів пальця у корів реєструється зростання у 2,18 рази кількості лейкоцитів, підвищення вмісту еритроцитів в 1,24 рази, концентрації гемоглобіну в 1,01 рази, зниження гематокриту на 16,6%, зростання ШОЕ в 1,23 рази. У лейкограмі, збільшення відсотку паличкоядерних нейтрофілів, лімфоцитів та еозинофілів, в 1,14, 1,08 та 1,07 рази відповідно, за зниження відсотку сегментоядерних нейтрофілів та моноцитів на 7,9 і 14,3% відповідно.За гнійних процесів пальця у корів реєструвалося зростання вмісту загального білка, за рахунок альбумінової фракції, відсотку α1- та γ- глобулінів та зниження вмісту α2- та β- глобулінової фракції.У сироватці крові хворих корів активність АЛТ зростає в 1,5 рази, АСТ майже вдвічі, α–амілази в 1,3 рази, лужної фосфатази в 1,9 рази. Спостерігається зростання концентрації креатиніну, в 1,19 рази, а глюкози зниження в 1,7 рази. За гнійно-некротичних процесів пальця у крові реєстрували зростання концентрації загального білірубіну в 2,2 рази, зниження прямого на 57% та непрямого на 69,1%. Також зростала концентрація загального кальцію в 1,24 рази та знижувався рівень неорганічного фосфору на 23,00 %.Компʼютерною томографією встановлено набряк оточуючої підшкірної клітковини, набряк капсули копитцевого суглоба в 1,2 рази, потовщення ділянки сухожилку довгого розгинача пальців в 1,3 рази.За результатами вивчення чутливості мікрофлори до антибіотиків у схему лікування включено препарат енрофлоксацин 10%, який вводили підшкірно у дозі 2,5 мл на 100 кг живої маси 1 раз на добу протягом 2-3 днів. У 1-й дослідній групі опромінювали вражену ділянку апаратом для вібраційної терапії з інфрачервоним теплом, виробництва Німеччини, у другій виконували новокаїнової блокади, які виявилися менш ефективним. У першій дослідній групі за привʼязного утримання фібринозно-некротична стадія тривала 1-2 доби, гнійно-секвестраційна – 3-5 та регенеративна – 6-12 діб, за безпривʼязного третя дослідна група 1-3, 3-6 та 7-15 діб відповідно. За безпривʼязного утримання видужання тварин проходило також швидше ніж у групі із застосуванням новокаїнової блокади.За привʼязного утримання та опроміненні вогнища апаратом видужували усі тварини (перша дослідна група) на 13-14 добу, за безпривʼязного - на 16-17 добу у (3-я дослідна група).У другій дослідній групі за привʼязного утримання фібринозно-некротична стадія тривала 1-4 доби, гнійно-секвестраційна – 5-7 та регенеративна – 8-16 діб, за безпривʼязного 4-а дослідна група 1-5, 5-7 та 8-17 діб відповідно. У 4-й групі повне видужання реєструвалося у 3-х тварин на 19 добу і в 9 на 20 (19,75±0,15 діб) при різниці у групах 2,5 доби.У 1-й контрольній групі повне видужання тварин реєстрували на 22 добу у 10 тварин, і у двох на 23 (22,17±0,39 доби).У 2-й контрольній групі, зміна стадій проходила швидше, ніж у 1-й контрольній, видужали на 21 добу 11 корів і одна на 22 (21,08±0,29 дня).Отже, за опромінення враженої ділянки апаратом для вібраційної терапії з інфрачервоним теплом економічна ефективність на одну корову у порівнянні з 1-ю контрольною становила 373,49 грн., у 2-й дослідній групі - 115,09 грн.За привʼязного утримання економічна ефективність ветеринарних заходів на одну тварину у порівнянні з 2-ю контрольною групою становила у 3-й дослідній групі 142,48 грн. і була економічно невигідною у 4-й.Важливим у зменшенні захворюваності ратиць у корів є ортопедична обробка ратиць та застосування антисептичних копитцевих ванн.Прогін корів за безпривʼязного утримання через копитцеві ванни, заповнені 0,2%- ним розчином засобу ДезСану, або обробка ратиць за допомогою акумуляторного обприскувача за привʼязного утримання дозволяло протягом двох тижнів профілактувати хвороби ратиць.При заповнені ванн 2,5 % розчином PEDILINE PRO, або обробка ратиць за допомогою акумуляторного обприскувача за привʼязного утримання обробки проводили у протягом трьох тижнів.^UThe dissertation concentrates on development of a complex method of treatment and prevention of the distal extremities pathologies in productive animals.It is established that deformations of hooves in cows are registered from 5,96% to 20,29% in farms of Ukraine and up to 23,21% in the dairy farm of Georgia.Purulent-necrotic processes in cows are diagnosed from 2,55% to 29,80% and in heifers it's approximately 38,36% as the structure of hoof diseases.The smallest percentage of superficial purulent subdermatitis, from 10,00 to 16,67%, surveyed in farms of Ukraine; in the Republic of Kazakhstan it was from 13,33% to 24,44%; in Georgia heifers had from 22,73% to 35,71%. The 6,67% of deep purulent subdermatitis surveyed in cows, and in heifers had from 9,09% to 10,71% respectively.Pelvic limbs are more likely to suffer if the predominance of inflammation of one hoof.The main causative agents of septic processes were 68,75% monoinfections and 31,25% association which was more sensitive to the fluoroquinolone group.Purulent-necrotic processes lead to an increase in the number of leukocytes in 2,18, erythrocytes in 1,24, ESR in 1,23, hemoglobin concentration in 1,01 times; a decrease in hematocrit by 16,6%.The leukogram showed an increase in the percentage of rod-shaped neutrophils, lymphocytes and eosinophils in 1,14, 1,08 and 1,07 times respectively and a decrease of segmental neutrophils and monocytes by 7,9 and 14,3% respectively.During purulent processes was registered an increase of total protein, due to the percentage of α1- and γ-globulins and a decrease in the content of α2- and β-globulin fractions.In the serum increased the activity of: ALT by 1,5; AST by 2; α-amylase by 1,3; alkaline phosphatase by 1,9 times.There is an increase in the concentration of creatinine by 1,19, but glucose decrease by 1,7 times.In the blood recorded an increase the total bilirubin concentration by 2,2 times a decrease in direct by 57% and indirect by 69,1%. The concentration of total Calcium increased by 1,24 times and the level of inorganic phosphorus decreased by 23,00%.Computed tomography revealed edema of the surrounding subcutaneous tissue and capsule of the hoof joint in 1,2 times, thickening of the tendon of the long extensor fingers in 1,3 times.According to laboratory results on the sensitivity of the microflora to antibiotics for treatment was used «Enrofloxacin 10%». The drug was administered subcutaneously at a dose of 2,5 ml per 100 kg of body weight, 1 time per day for 2-3 days.In the 1 experimental group, the affected area was irradiated with a device for vibration therapy with infrared heat, made in Germany, but the use of Novocaine blockade in the 2 experimental group was less effective.In the 1 experimental group with tethered, the fibrinous-necrotic stage lasted about 1-2 days, purulent-sequestration from 3 to 5, regenerative from 6 to12 days. In the 3 experimental group with loose-housing barn, the fibrinous-necrotic stage lasted 1-3, 3-6 and 7 -15 days respectively.In the loose-housing barn recovery of cows was faster than in the group using Novocaine blockade.All animals of the 1 experimental group recovered by 13-14 days under hardware irradiation and in the tie barn; animals in the loose-housing barn (third experimental group) recovered by 16-17 days.In the 2 experimental group (animals in the tie barn) a fibrinous-necrotic stage lasted 1-4 days, purulent-sequestration stage lasted 5-7 and regenerative stage lasted 8-16 days, in the fourth experimental group (animals in the loose-housing barn) stages lasted 1-5; 5-7 and 8 -17 days respectively.In the 4 group, complete recovery was registered 3 animals by 19 days and 9 animals by 20 days (19,75 ± 0,15 days) with a difference in groups of 2,5 days.Complete recovery of 10 animals was recorded in the 1 control group on 22 and on 23 days in 2 animals (22,17 ± 0,39 days).The change of stages was faster in the 2 control group than in the 1, was recorded 11 cows recovered on the 21 day and 1 on 22 day (21,08 ± 0,29 days).Therefore, the treatment by including irradiation of the affected area by the vibration therapy with infrared heat where the economic efficiency per cow was 373.49 UAH in comparison with the 1 control, and in the 2 experimental group was 115.09 UAH.The economic efficiency of veterinary measures per animal in the third experimental group in comparison with the second control group amounted to 142,48 UAH and was economically unprofitable in the 4 group.The use of antiseptic hoof baths and orthopedic treatment are important in reducing of morbidity.The use a bath with a 0,2% «DesSan» solution for tie-barn animals or treatment with a cordless sprayer for loose-housing barn allowed to prevent hoof diseases for two weeks.The use a bath with a 2,5% «PEDILINE PRO» solution or treatment with a wireless spray for tie-barn animals performed during 3 weeks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Стоцька О. В. 
Біотрансформація відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси: автореферат дис. ... к. т. н. : 03.00.20 / О. В. Стоцька. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесів біотрансформації відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси. В роботі досліджено періодичний та безперервний режим зброджування стічних вод пивоварного виробництва з максимальним ступенем їх очищення та отримання отриманням біогазу і кормової біомаси. Показано переваги ведення процесу метанового бродіння при термофільному режимі у порівнянні з мезофільним режимом. Відпрацьовані параметри ведення метанового зброджування білкового відстою при різних температурних режимах для отримання високого ступеню деструкції гірких речовин. Проведені дослідження амінокислотного складу збродженого відстою показали високий ступінь збагачення незамінними амінокислотами, що надає можливість його використання в кормовиробництві.Розроблено апаратурно-технологічну схему біотрансформації відходів пивоварного виробництва з отриманням біогазу та кормової біомаси.Здійснено економічну оцінку та обґрунтовано економічну ефективність використання технології метанового бродіння для переробки відходів пивоваріння.^UThe dissertation is subjected for the granting of P.h.d. scientific degree of in engineering science, specialty 03.00.20 "Biotechnology". Institute of Food Resources of the National Academy of Agrarian Sciences of Ukraine. Kyiv, 2023. The dissertation is devoted to the study of the processes of biotransformation of brewery waste with the production of biogas and feed biomass. The paper investigates the periodic and continuous mode of fermentation of brewery wastewater with the maximum degree of purification and production of biogas and feed biomass. The advantages of conducting the methane fermentation process in the thermophilic mode compared to the mesophilic mode are shown.The parameters of conducting methane fermentation of protein sediment at different temperature regimes to obtain a high degree of destruction of bitter substances have been worked out.The conducted studies of the amino acid composition of fermented scum showed a high degree of enrichment with essential amino acids, which makes it possible to use it in fodder production.An equipment-technological scheme for the biotransformation of brewery waste with the production of biogas and fodder biomass has been developed.An economic assessment was carried out and the economic efficiency of using methane fermentation technology for the processing of brewing waste was substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського