Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (148)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=СУХЕНК$<.>+<.>A=ТАМАР$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Тамаркіна О. Л. 
Дидактичні умови розвитку самостійності студентів вищого навчального закладу: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.09 / О. Л. Тамаркіна ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уточнено сутність двох площин самостійної пізнавальної діяльності: внутрішньої (організація навчальної діяльності) та зовнішньої (організація навчання студентів). Побудовано концептуальну модель підготовки викладачів ВНЗ до застосування авторської експериментальної програми з використанням дидактичних умов розвитку самостійності. Перевірено дидактичні умови, що сприяють ефективній реалізації цих умов структурно-функціональній моделі розвитку самостійності студентів ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.267
Шифр НБУВ: РА380140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Сухенко Т.В. 
Жіноча середня освіта в Україні (XIX - початок XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.В. Сухенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено систему жіночої освіти в Україні та ставлення російського уряду до цієї проблеми у XIX - початку XX ст., який одним з перших у Європі усвідомив доцільність жіночої середньої освіти та визначив головні засади її організації. Створення мережі дівочих закладів в Україні: пансіонів, інститутів, єпархіальних училищ, жіночих гімназій та прогімназій, фахових училищ - наслідок діяльності місцевої громадськості та приватних осіб. Визначено головні характерні риси навчально-виховного процесу в середніх жіночих закладах - практична спрямованість навчання та пріоритет виховних завдань перед навчальними. Запропоновано популяризувати історію благодійної діяльності приватних осіб та установ на користь жіночої освіти з метою виховання в сучасному суспільстві культури меценатства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)42 + Ч33(4УКР)52
Шифр НБУВ: РА313223 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сухенко В.Г. 
Лексика поетичних творів Дмитра Білоуса: структурно-семантичний і когнітивно-прагматичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Г. Сухенко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено лексичну організацію ідіостилю Д.Г. Білоуса. Розроблено трирівневу модель дослідження, вершину якої займає когнітивна інформація, що відображає мовну картину світу (МКС) письменника, - ключові концепти слово, людина, простір. Визначено парадигми , що виділяються на образно-поняттєвому рівні, та відповідні номінативні групи. Показано, що найбільш репрезентативними є лексико-тематичні парадигми апелятивної лексики номінації осіб. Проаналізовано ономастичний матеріал (антропоніми та топоніми) поетичних творів Д.Г. Білоуса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Білоус Д.Г. 535 +
Шифр НБУВ: РА367396

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Сухенко В. Ю. 
Математична модель і система керування процесом дуття конвертерної плавки: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / В. Ю. Сухенко ; "Київ. ін-т автоматики", держ. наук.-вироб. корпорація. — К., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Висвітлено питання розробки математичної моделі процесу дуття конвертерної плавки. Розроблено модель керування процесом дуття конвертерної плавки, доведено можливість суттєвого підвищення якості керування за рахунок введення зворотного зв'язку за непрямими методами вимірювання параметрів процесу. Проведено порівняльний аналіз математичних моделей процесу дуття у режимах статичного, динамічного та замкненого керування. Розроблено критерій і розв'язано задачу зниження собівартості сталі за рахунок зміни параметрів режиму дуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.203.02
Шифр НБУВ: РА377692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сухенко Ю.Г. 
Науково-прикладні основи підвищення довговічності деталей обладнання харчових і переробних галузей АПК: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.09 / Ю.Г. Сухенко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці і впровадженню комплексу науково-обгрунтованих триботехнічних, технологічних і конструктивних рішень з урахуванням природи робочих середовищ, що забезпечують створення технологічного обладнання з підвищеним ресурсом для використання в різних галузях харчових виробництв. Розроблено новий концептуальний підхід вирішення проблеми надійності і довговічності машин і апаратів харчових і переробних галузей АПК, що базується на математичному моделюванні трибоконтактної взаємодії та термодинамічному моделюванні корозійно-механічного зношування матеріалів в технологічних середовищах з урахуванням критеріїв корозії і зносу. На основі одержаних математичних моделей експериментально обгрунтовані прогресивні технологічні процеси нанесення захисних покриттів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-021.1

Рубрики:

      
6.

Сухенко В.Ю. 
Підвищення довговічності обладнання харчових виробництв на основі протикорозійних інгібованих систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / В.Ю. Сухенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано високоефективні нетоксичні інгібітори, інгібовані сполуки та системи протикорозійного призначення на базі використання відходів харчових виробництв для захисту та підвищення експлуатаційної надійності та довговічності промислового обладнання, встановлено механізм їх захисної дії. Розроблено та досліжено інгібітори корозії для тепло- та холодоносіїв, допоміжних та основних середовищ переробних і харчових підприємств. Створено інгібовані захисно-перетворюючі покриття та полімерні системи, які здатні функціонувати у широкому інтервалі температур, не погіршуючи міцнісних характеристик сталей, та мають прийнятні санітарно-екологічні властивості. На підставі математичного та комп'ютерного моделювання, закономірностей теорії надійності та математичної статистики запропоновано нові способи оцінки захисної здатності інгібованих систем та попереднього прогнозування показників експлуатаційної надійності та довговічності обладнання. Запропоновано біохімічний спосіб захисту технологічних комунікацій від корозії з використанням мікроорганізмів та активувальних домішок, які забезпечують синергетичний ефект в інгібіторних системах. Здійснено промислове впровадження результатів наукового дослідження для підвищення довговічності обладнання пивних і цукрових заводів та теплоенергетичного устаткування харчових і переробних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л81-5-030.64 +
Шифр НБУВ: РА343959

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Тамаргазін О.А. 
Розробка методів оцінки ефективності і вдосконалення керування системою технічного обслуговування пасажирських літаків: Автореф. дис... док. техн. наук: 05.22.20 / О.А. Тамаргазін ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2001. — 36 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовану методику розрахунку показників якості систем технічного обслуговування (ТО) пасажирських літаків як комерційних транспортних засобів. Дану методику використано для розв'язання проблеми підвищення техніко-економічної ефективності експлуатації авіаційної техніки та методики керування ходом процесу ТО пасажирських літаків з урахуванням збійних ситуацій, які виникають з причин обмежень на наявні ресурси, імовірнісних змін планових і непланових обсягів ремонтних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О535.1-082-6
Шифр НБУВ: РА317057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Тамаркіна 
Термоліз і активація викопного вугілля, структурно модифікованого в системі HNO3-Ac20: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / Юлія Володимирівна Тамаркіна ; НАН України; Інститут фізико-органічної хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л293-3
Шифр НБУВ: РА323180

Рубрики:

      
9.

Гудзенко М. М. 
Удосконалення процесу та обладнання для виготовлення олії пресуванням в екструдерах / М. М. Гудзенко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності виробництва олії пресуванням в екструдерах шляхом інтенсифікації процесу подрібнення з одночасним перемішуванням перероблюваного олієвмісного матеріалу та відтискання. Встановлено, що для забезпечення максимального відтискання олії по тракту екструдера необхідно створювати проміжне ущільнення для відтискуваної олієвмісної маси. Дисертація містить теоретичні й експериментальні дослідження, спрямовані на удосконалення конструкцій двогвинтових прес-екструдерів для відтискання олії з насіння олійних культур, збільшення її виходу та зменшення енергомісткості процесу пресування. Розроблено конструкцію нових циліндрично-конусних насадок, які у процесі взаємодії з іншими робочими органами у відтискному тракті екструдера створюють проміжне ущільнення олієвмісної сировини, що призводить до полегшення подачі олії з закупорених внутрішніх шарів потоку сировини до зеєрних отворів. Внаслідок цих заходів інтенсифікується стискання олієвмісної маси, досягається її рівномірний розподіл по відтискному тракту, збільшується вихід олії, зменшується енергомісткість процесу відтискання. Встановлено залежності енергетичних показників процесу відтисканняолії від керованих параметрів: температури обігрівання корпусів, зазору в матриці, кутової швидкості шнекового вала.^UThe dissertation is devoted to issues of increasing the efficiency of oil production by pressing in extruders by intensifying grinding while mixing the processed oil material. The thesis contains theoretical and experimental studies aimed at improving the design of a twin-screw press for squeezing oil from oilseeds, increasing its yield and reducing the energy intensity of the pressing process. Design parameters reasonable for the developed cylindrical-cone nozzles. The influence of the main structural parameters had established of theoretically and experimentally of the extruder, the specific energy consumption of the oil pressing process, reasonable rational modes ofoperation. As a result of mathematical modeling, the necessary dependencies were obtained to determine the pressure force in the extrusion path of the extruders and the energy consumption of the process taking into account the mass and adhesion forces, which allowed substantiating the working modes of preliminary grinding of raw materials. A mathematical model of the process of moving the mass of oil raw material along the auger channel and grinding in the grinding unit is constructed. Developed working bodies for twin-screw extruders for oil production provide a reduction in the cost of energy for grinding, an increase in the yield of oil. Application of new working bodies allows to increase the productivity of the machine and to reduce energy consumption for the process of oil extraction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Корець Л. І. 
Удосконалення технології варених ковбас з рослинними добавками / Л. І. Корець. — Б.м., 2021 — укp.

Корець Л.І. Удосконалення технології варених ковбас з рослинними добавками. Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.18.04 – технологія м'ясних, молочних продуктів і продуктів з гідробіонтів – Національний університет харчових технологій МОН України, Київ, 2021. Дисертацію присвячено науковому обґрунтуванню та розробці технології варених ковбас з рослинними добавками.За результатами комплексних досліджень отримано нові дані щодо можливості регулювання комплексу показників якості варених ковбас з рослинною добавкою пшеничної клітковини з пектином гарбуза; визначено технологічні режими попередньої підготовки рослинної добавки, а саме подрібнення до розміру 500…600 мкм, гідратація за гідромодуля 1:3 та способи її введення до складу варених ковбас. Науково обґрунтовано та експериментально підтверджено можливість збагачення варених ковбас біологічно-активними речовинами рослинної добавки пшеничної клітковини з пектином гарбуза з метою підвищення їх харчової та біологічної цінності, та відповідно до сучасних вимог нутриціології та адекватних потреб людини.Вперше науково доведено ефективність використання біологічно-активної добавки пшеничної клітковини з пектином гарбуза як технологічного чинника впливу на функціонально-технологічні та структурно-механічні властивості модельних м'ясних фаршевих систем варених ковбасних виробів.Встановлено закономірність зміни стабільності функціонально-технологічних властивостей модельних м'ясних фаршевих систем залежно від кількості внесеної добавки пшеничної клітковини з пектином гарбуза та способу її введення.Вперше встановлено позитивний вплив рослинної добавки пшеничної клітковини з пектином гарбуза на амінокислотний склад, біологічну цінність, показник перетравлюваності білків варених ковбас травними ферментами в системі «in vitro».На підґрунті комплексного дослідження варених ковбас з рослинною добавкою доведено її позитивний вплив на харчову і біологічну цінність, органолептичні показники, структуру та технологічні властивості готової продукції. Підтвердженням високої біологічної цінності ковбасних виробів є проведені дослідження в умовах «in vitro».Досліджено мікробіологічні та фізико-хімічні показники вареної ковбаси з рослинною добавкою при зберіганні, встановлено термін придатності до споживання при зберіганні за температури 0…6 °С у поліамідній оболонці, який становить 10 діб.Розроблено нормативну документацію на виробництво варених ковбас підвищеної харчової цінності із урахуванням принципів забезпечення адекватних потреб людини у незамінних факторах харчування методом комбінування сировини тваринного та рослинного походження.Проведено промислову апробацію, яка підтвердила доцільність виробництва вареної ковбаси з рослинною добавкою пшеничної клітковини з пектином гарбуза.Ключові слова: клітковина, пектин, фарш, функціональні властивості, біологічна цінність, структуроутворення, модельні системи, технологія, варена ковбаса.^UKorets L. Improving the technology of cooked sausages with herbal additives. Qualification scientific work on the basis of the manuscript.The dissertation for obtaining a scientific degree of a candidate of technical sciences in specialty 05.18.16 – technology of meat, dairy and aquatic products – National University of Food Technologies, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021.The dissertation is devoted to the scientific substantiation and development of the technology of cooked sausages with herbal additives.Based on the results of complex studies, new data were obtained on the possibility of regulating the complex of quality indicators of cooked sausages with a vegetable supplement of wheat fiber with pumpkin pectin; the technological modes of preliminary preparation of the vegetable additive have been determined, namely grinding to a size of 500...600 microns, hydration according to the hydromodule 1: 3 and methods of its introduction into the composition of cooked sausages.For the first time, the effectiveness of using a dietary supplement of wheat fiber with pumpkin pectin as a technological factor of influence on the functional, technological and structural and mechanical properties of model minced meat systems of sausages has been scientifically proven.The regularity of the change in the stability of the functional and technological properties of model minced meat systems has been established depending on the amount of added wheat fiber with pumpkin pectin and the method of its introduction. The effect of a plant supplement of wheat fiber with pumpkin pectin on the physicochemical, functional, technological and structural-mechanical indicators of model minced meat of cooked sausages and organoleptic indicators of finished products has been studied.The studies conducted allow us to assert that the introduction of a plant additive in the amount of 5.0% as a functional ingredient in model minced meat of cooked sausages increases their water-holding capacity - by 5.14 ... 14.7% and fat-holding capacity - by 5.8 ... 5,9%, which will improve the structure of model samples of cooked sausages. The research results indicate an increase in the stability of minced meat systems of prototypes of cooked sausages by 5.8 ...10.5% in comparison with the control sample. It has been proven that the introduction of the plant additive wheat fiber with pumpkin pectin in the amount of 5% into the composition of cooked sausages formulations makes it possible to reduce weight loss during heat treatment by 2.08 ... 4.10%, respectively. The possibility of enriching cooked sausages with biologically active substances of a plant supplement of wheat fiber with pumpkin pectin in order to increase their nutritional and biological value, and in accordance with modern nutritional requirements and adequate human needs has been scientifically substantiated and experimentally confirmed.For the first time, the positive effect of a plant supplement of wheat fiber with pumpkin pectin on the amino acid composition and biological value of cooked sausages was established. The calculation of indicators of utility and comparative redundancy testifies to a better balance of essential amino acids in the composition of prototypes of cooked sausages in comparison with the control and more rational use of them by the body and, in accordance with the established requirements of the indicators of utility, it approaches 1, the excess indicator is up to 0.The high biological value of the developed sausages is confirmed by the conducted studies in vitro. It was found that, according to the intensity of protein digestion by proteases of the gastrointestinal tract under the action of enzymes, the digestion of cooked sausages samples with a plant supplement of wheat fiber with pumpkin pectin is more accelerated. This is due to the fact that the proteins of the plant supplement of wheat fiber with pumpkin pectin are easily soluble in water and solutions of neutral salts, contributing to their faster digestion by the human body.The microbiological and physicochemical characteristics of cooked sausages with a herbal additive during storage have been investigated, the shelf life for storage at a temperature of 0 ... 6 ° C in a polyamide casing has been established, is 10 days.Regulatory documentation has been developed for the production of cooked sausages of increased nutritional value, taking into account the principles of ensuring adequate human needs for irreplaceable nutritional factors by combining raw materials of animal and vegetable origin.Industrial testing was carried out, which confirmed the feasibility of producing boiled sausages of increased nutritional and biological value with a vegetable supplement of wheat fiber with pumpkin pectin.Key words: fiber, pectin, minced meat, functional properties, biological value, technology, cooked sausage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Ісраелян В. М. 
Розробка технології шинкових виробів із м'яса страуса з використанням біотехнологічних прийомів / В. М. Ісраелян. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено розробленню технології шинкових виробів з м'яса страуса із застосуванням ферментного препарату папаїн. Розглянуто питання використання сучасних біотехнологічним методів,що сприяють інтенсифікації технологічних процесів і поліпшенню показників якості та безпечності м'ясних виробів з нетрадиційної сировини (м'яса страуса). Науково обґрунтовано і практично доведено доцільність ферментації м'яса страуса ферментом папаїном у процесі виробництва цільном'язових виробів, що сприяє покращенню їхніх показників якості та збільшенню виходу готового продукту.Експериментально встановлено позитивний вплив багатокомпонентних розсолів і ферменту папаїну на показники якості та мікробіологічної безпечності шинкових виробів. Запропонований готовий продуктхарактеризується підвищеною біологічною цінністю (загальна частка незамінних амінокислот зросла на 14,3 %) і подовженим терміном зберігання ‒ до 7 діб. Розроблено та затверджено нормативну документацію на готовий продукт – ТУУ 10.1-00493706-126:2021 «Шинка з м'яса страусів».^UThe dissertation is devoted to the development of technology of ostrich meat ham products using the enzyme papain. The dissertation considers the application of modern biotechnological methods that contribute to the intensification of technological processes and improvement of the quality and safety of meat products from non-traditional raw materials (ostrich meat). Expediency of fermentation of ostrich meat with papain enzymein the production of whole muscle products, which contributes to the improvement of their quality indicators and increase the yield of the finished product has been scientifically substantiated and practically proved.The positive effect of multicomponent brines and papain enzyme on the quality and microbiological safety of ham products has been experimentally established. The proposed finished product is characterized by increased biological value (total share of essential amino acids increased by 14,3 %) and extended shelf life of up to 7 days. Regulatory documentation for the finished product has been developed and approved ‒ TUU 10.1-00493706-126:2021 «Ostrich meat ham».


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Розбицька Т. В. 
Розроблення і впровадження інтегрованої системи управління технологічними процесами для забезпечення ресурсозбереження та безпечності молочних продуктів / Т. В. Розбицька. — Б.м., 2021 — укp.

Основною метою роботи є розроблення і впровадження інтегрованої системи управління технологічними процесами для забезпечення ресурсозбереження та безпечності молочних продуктів. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено концепцію, яка полягає в системному підході до управління безпечністю та якістю молочних продуктів на основі виявлення чинників впливу на етапах їхнього життєвого циклу, оптимізації параметрів їхнього виробництва, зберігання й реалізації продукції відповідно до вимог ДСТУ ISO 22000 + ДСТУ ISO 50001. Відповідно до поставленої мети та визначених завдань досліджень уперше: розроблено модель інтегрованої системи управління (ДСТУ ISO 22000 + ДСТУ ISO 50001) в умовах молокопереробних підприємств України; розроблено систему рейтингових оцінок комплексного управління енергоспоживанням на молокопереробному підприємстві; розроблено математичну модель управління ефективністю виробництва молочних продуктів із використанням методів регресійного аналізу; здійснено практичну апробацію розробленої моделі впровадження системи комплексного управління енергоспоживанням в умовах ТОВ «Рихальський завод сухого молока» Житомирської області. Удосконалено: діючу систему НАССР та управління безпечністю харчових продуктів; методику проведення енергоаудиту; механізми та інструменти підвищення рівня енергозбереження харчовогопідприємства. Автором проаналізовано літературні дані та на їхній підставі обґрунтувала та сформулювала основну ідею досліджень. Автором особисто підібрані методи виконання комплексу аналітичних та експериментальних досліджень. У роботі проаналізовані й систематизовані матеріали досліджень, проведений критичний аналіз та статистична обробка даних, розроблено модель інтегрованої системи,підготовлені, оформлені та опубліковані матеріали наукових досліджень.^UThe main purpose of the work is to develop and implement an integrated process control system to ensure resource conservation and safety of dairy products. The concept is theoretically substantiated and experimentally confirmed, which consists in a systematic approach to the management of safety and quality of dairy products based on the identification of influencing factors at the stages of their life cycle, optimization of their production, storage and sale in accordance with DSTU ISO 22000 + DSTU ISO 50001. In accordance with the set goal and defined research objectives for the first time: the model of the integrated management system (DSTU ISO 22000 + DSTU ISO 50001) in the conditions of the milk processing enterprises of Ukraine is developed; a system of rating assessments of integrated energy consumption management at a milk processing enterprise has been developed; the mathematical model of management of efficiency of production of dairy products with use of methods of the regression analysis is developed; practical approbation of the developed model of introduction of the system of complex management of energy consumption in the conditions of LLC Rykhalsky milk powder plant of Zhytomyr region is carried out. Improved: the current HACCP system and food safety management; methods of energy audit; mechanisms and tools to increase the level of energy saving of the food enterprise. The author analyzed the literature data and based on them substantiated and formulated the main idea of the research. The author personally selected the methods of performing a set of analytical and experimental studies. The paper analyzes and systematizes research materials, conducts critical analysis and statistical data processing, develops a model of an integrated system, prepared, designed and published research materials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського