Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (122)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ТІЩЕНКО$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Тіщенко О.І. 
Багатоальтернативні оптимізаційні моделі технологічних процесів виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / О.І. Тіщенко ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено методи, моделі та програми автоматизованого аналізу й оптимізації прийняття рішення з урахуванням системного взаємозв'язку технології та об'єктів виробництва. Задачі оптимізації технологій виробництва за умов невизначеності здійснено в структурних формах. Розв'язано задачу оптимізації технології виробництва на основі багатоальтернативних моделей оптимізації з використанням математичного апарату теорії нечітких множин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.5-016.7
Шифр НБУВ: РА312059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тіщенко А.П. 
Виплавка напівпродукту в дугових електропечах з використанням металізованої сировини, що відновлена в сводовій камері: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.02 / А.П. Тіщенко ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади технології виплавки вуглецевого напівпродукту на базі застосування процесу відновлення залізовмісних матеріалів у звідній камері дугової сталеплавильної печі за рахунок використання теплового та хімічного потенціалів пічних газів, які відходять, та їх подальшого плавлення у ванні печі. Обгрунтовано доцільність застосування газодинамічного розподільника для забезпечення оптимальних газодинамічних характеристик у звідній камері. Для формування оптимального балансу нагріву та відновлення в дуговій сталеплавильній печі розроблено спеціальну звідну камеру з обертовою тареллю, а також газодинамічний розподільник для формування спрямованого потоку пічних газів, що відходять, і газовідвідний патрубок з похилою газопроникною решіткою. За допомогою методів математичного та фізичного моделювання визначено оптимальні щодо відновлення котунів поля швидкостей газового потоку в звідній камері. Зазначено, що запропонована технологія дозволяє використовувати в процесі переробки відходи металургійного виробництва (окалину, шлами), знизити вміст домішок кольорових металів у виплавленій сталі та зменшити ступніть забруднення навколишнього середовища. Встановлено, що у разі застосування фізичного тепла газів, що відходять, для нагріву та відновлення суттєво підвищується енергетична ефективність дугової сталеплавильної печі. Результати наукового дослідження рекомендовано використовувати для реконструкції дугових сталеплавильних печей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.41-64 +
Шифр НБУВ: РА337197

Рубрики:

      
3.

Тіщенко В.С. 
Грунтотворення та раціональне використання піщаних і супіщаних грунтів борових терас річок лівобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.03 / В.С. Тіщенко ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського" УААН. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі цих фактів зроблено висновок, що підзолистий процес не відбувається за умов формування таких грунтів. Відзначено, що певна кольорова морфологічна диференціація профілю грунтів обумовлена відбілюванням і озалізненням пісків за дії оглеєння. Установлено, що піщані та супіщані грунти борових терас річок Лівобережного Лісостепу України розвиваються за буроземним типом грунтотворення, а переважання залізистої плазми дозволяє їх класифікувати за типом озалізнених буроземів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА341461

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тіщенко В.В. 
Концептуальні основи розслідування корисливо-насильницьких злочинів: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Тіщенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 34 с. — укp.

На базі системно-діяльнісного підходу здійснено криміналістичний аналіз сукупності корисливо-насильницьких злочинів, що чиняться шляхом грабежів, розбійних і бандитських нападів, вбивств і вимагань. Розглянуто криміналістичні аспекти класифікації та характеристики таких злочинів, що дає змогу побудувати типові моделі різновидів і груп корисливо-насильницьких злочинів та створює передумову для розробки методів їх розслідування, а також визначено концептуальні засади розробки міжвидової методики. Сформульовано завдання в їх розслідуванні, визначено типові слідчі ситуації, версії й тактичні завдання, запропоновано програми дослідження обставин зазначених злочинів, засоби та методи їх перевірки та розв'язання на початковому і подальшому етапах розслідування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011 + Х881.9(4УКР)011 + Х881.9(4УКР)011 + Х881.9(4УКР)011
Шифр НБУВ: РА326405

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Тіщенко Л.М. 
Наукові основи процесів вібровідцентрового сепарування зернових сумішей: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.11 / Л.М. Тіщенко ; Харк. держ. техн. ун-т сільськ. госп-ва ім. Петра Василенка. — Х., 2004. — 40 с. — укp.

Для керування та розрахунку технологічних показників продуктивності та якості процесів вібровідцентрового сепарування зернових сумішей ПС ЗС) запропоновано нову концепцію моделювання внутрішньошарових процесів у сумішах, що сепаруються з інтенсифікаторами різних типів, яка базується на статистичному моделюванні з використанням аналітичних досліджень фізичних моделей з урахуванням відкритості та незворотності процесів. Сформульовано та практично підтверджено аналогію основних фізичних процесів внутрішньошарової динаміки ЗС у сепараторах з інтенсифікаторами та нерівноважних, незворотних молекулярно-кінетичних процесів у межах дробового інтегро-диференціального аналізу, нелінійної динаміки, фрактальної двопотокової кінетики, неекстенсивної термодинаміки та дворідинної гідродинаміки. Теоретично обгрунтовано та експериментально підтверджено моди коливань решітних полотен як динамічні інтесифікатори внутрішньошарових процесів у сумішах, що сепаруються. Запропоновано та реалізовано статистичний опис інтенсифікації даних процесів як неідеальних і нерівноважних з джерелами та витоками, із взаємозалежними потоками фракцій. Сформульовано неекстенсивний підхід у термодинаміці процесів сепарування із інтенсифікаторами та реалізовано узагальнення системою термодинамічних рівнянь етапів ЗС, які мають місце у сепараторах. Визначено залежність порядку дробового інтегро-диференціального оператора та параметра неекстенсивності від конструктивно-кінематичних параметрів сепаратора й інтенсифікаторів, а також гідродинамічних і фізико-механічних характеристик ЗС, що сепаруються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.854.12 +
Шифр НБУВ: РА331968

Рубрики:

      
6.

Тіщенко Ю. О. 
Особливості розвитку оваріальної тканини при гетеротопічній трансплантації: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / Ю. О. Тіщенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 19 с.: рис. — укp.

Наведено результати дослідження динаміки розвитку, стероїдогенної функції та фолікулогенезу оваріальної тканини в залежності від її початкової морфологічної структури та гормонального статусу тварини-реципієнта за умов трансплантації. Встановлено, що статевозріла оваріальна тканина у випадку трансплантації зберігає здатність до розвитку фолікулів, забезпечує відновлення рівней естрадіолу та прогестерону на тривалих строках спостереження (до 100-та днів), а також сприяє нормалізації концентрацій глюкози та тригліцеридів протягом 60-ти днів у оваріоектомованих тварин. Зазначено, що трансплантація неонатальної оваріальної тканини (1-го дня постанатального розвитку) призводить до її атипового морфологічного розвитку, за цього у тварин-реципієнтів спостерігається зниження деяких показників обміну речовин і збереження стероїдогенної функції на ранніх етапах після трансплантації (30-ти діб). Визначено, що морфологія трансплантантів неонатальної оваріальної тканини 3-го та 10-го дня постанатального розвитку на тривалих строках спостереження (60-ти та 100-та днів) аналогічна статевозрілій оваріальній тканині. Після трансплантації неонатальної оваріальної тканини 10-го дня відбувається відновлення гормонального статусу у тварин-реципієнтів на тривалих строках спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р715.52
Шифр НБУВ: РА384529 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Тіщенко В. С. 
Удосконалення методів розрахунку експлуатаційних навантажень та зносів колінчатих валів локомотивних енергетичних установок: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.07 / В. С. Тіщенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність вдосконалення методів розрахункових досліджень експлуатаційних навантажень і зносів колінчатих валів локомотивних енергетичних установок. Розроблено структурно-функціональну схему механічної системи локомотивної енергетичної установки (ЛЕУ) з виділенням основних підсистем. Встановлено комплексне математичне забезпечення для розрахунку експлуатаційних навантажень і зносів колінчатих валів ЛЕУ, основою яких стали вдосконалені методи дослідження виділених підсистем механічних систем ЛЕУ. Запропоновано варіант вдосконалення конструкції підсистем механічної системи ЛЕУ з V-подібними дизелями типу Д49, впровадження якого забезпечує суттєве зниження експлуатаційних зносів їх колінчатих валів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.402.03 + О235.2-082.1/9
Шифр НБУВ: РА378038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
8.

Тіщенко В.О. 
Удосконалення фільтрових методів спектрального аналізу стаціонарних ергодичних випадкових сигналів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.15 / В.О. Тіщенко ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Розроблено і досліджено науково-методичні основи удосконалення фільтрових методів спектрального аналізу випадкових сигналів. Розроблено узагальнену математичну модель оцінки спектральної щільності потужності та кореляційно-фільтровий метод вимірювання. Досліджено два методи оптимізації функції спектрального вікна (ФСВ) вузькосмугових фільтрів. Запропоновано ФСВ формувати за допомогою динамічного фільтра, що працює в перехідному режимі. Розроблено узагальнену та частинні методики оптимального синтезу таких фільтрів. Проведено комп'ютерне моделювання методів оптимізації ФСВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З811.73
Шифр НБУВ: РА310602 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Тіщенко Є. О. 
Управління ризиками проектного фінансування в Україні / Є. О. Тіщенко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації на основі розвитку сучасних наукових положень і міжнародних стандартів з управління ризиками проектного фінансування проведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення важливого наукового завдання, що пов'язане з розробкою теоретичних засад і формуванням науково-методичного забезпечення щодо управління ризиками проектного фінансування в Україні з метою активізації інвестиційної діяльності та суттєвого збільшення обсягів інвестицій у реальний сектор економіки країни.Удосконалено класифікацію ризиків проектного фінансування на основі визначення критеріїв, систематизації факторів, сфер і умов їх виникнення, характеру та специфічних форм прояву, можливості прогнозування та оцінки втрат, що дозволило виокремити додаткові класифікаційні ознаки: середовище та чинники виникнення ризиків, тривалість і сфера впливу на проект, ризикова позиція, профіль, толерантність до ризику, схильність до ризику, наслідки, ємність, результати впливу на проект чи окремі його складові та характер збитків. Така класифікація дозволяє виявити окремі ризики на ранніх стадіях реалізації інвестиційного проекту, чітко ідентифікувати їх та забезпечити ефективне управління шляхом їх уникнення, прийняття, передачі або мінімізації.Механізм управління ризиками проектного фінансування визначено як сукупність способів, методів та фінансових і нефінансових інструментів, які використовують учасники проекту з метою моніторингу, попередження, контролю та убезпечення від ризиків, що виникають на всіх етапах реалізації інвестиційного проекту. Практичне використання такого підходу дозволяє забезпечити підтримку загального рівня ризиків проекту у встановлених межах відповідно до прийнятого рівня толерантності до ризику та підвищити рівень надійності та стабільності формування майбутніх грошових потоків.З метою оптимізації вартості позичкового капіталу, залученого для реалізації інвестиційного проекту, а також суттєвого підвищення рівня обґрунтованості оцінки компонентів кредитного ризику відповідно до нормативних вимог Національного банку України доведено необхідність розрахунку процентних ставок за кредитами для фінансування інвестиційних проектів у вигляді «коридору» ставок, який визначається, крім іншого, залежно від умов обслуговування й погашення боргу та кількісних значень показників фінансової стійкості інвестиційного проекту: інтервального коефіцієнта покриття боргу за кредитом під інвестиційний проект (DSCRi), кумулятивного коефіцієнта достатності дисконтованих грошових потоків за кредитом під інвестиційний проект (LLCRc), інтервального коефіцієнта покриття боргу за нарахованими процентами за отриманим кредитом (ICRі).З метою диверсифікації джерел фінансування інвестиційних проектів та управління ризиками проектного фінансування розроблено науково-методичні підходи щодо організації випуску та обігу в Україні проектних та структурованих облігацій, використання яких дозволяє розширити можливості залучення коштів для довгострокового фінансування інвестицій та знизити вартість позичкового капіталу, а також сприяє забезпеченню відповідності фінансових умов реалізації інвестиційних проектів на засадах проектного фінансування вимогам діючої регуляторної практики Національного банку України щодо захисту інтересів інвесторів.Удосконалено науково-методичні підходи щодо мінімізації наслідків і втрат від негативного впливу політичних ризиків у проектному фінансуванні на основі використання окремих гарантійних інструментів, рекомендованих Групою Світового банку (гарантії МБРР з часткового покриття кредитних ризиків і гарантії з часткового покриття ризиків проекту, гарантії МФК з часткового покриття кредитних ризиків), які дають можливість більш повно врахувати зовнішні фактори негативного впливу на характеристики проекту та фінансові умови його реалізації (тип позичальника та бенефіціара, базовий актив, гарантованість сплати відсотків, валюта фінансування), що дозволяє підвищити рівень захисту інвесторів при реалізації довгострокових інвестиційних рішень в Україні.^UIn the thesis on the basis of development of modern regulations and standards of project finance risk management, a theoretical generalization is conducted and a new solution of an important scientific problem is proposed, which is related to the development of theoretical bases and formation of scientific and methodological support for project finance risk management in order to intensify investment activity and increase investment in the real economy.It is improved the classification of project financing risks based on criteria definition, systematization of factors, spheres and conditions of their occurrence, nature and forms of manifestation, possibility of forecasting and estimation of losses, which allowed to distinguish additional classification features: environment, duration and scope of impact on the project, profile, risk tolerance, risk propensity, impact, capacity, project impact and loss nature. This classification allows us to identify individual risks in the early stages of the implementation of an investment project, to clearly identify them and to ensure that they are effectively managed through their adoption, avoidance or minimization.During the research it is proved that the project finance risk management 9. The project finance risk management mechanism is defined as the set of ways, methods and financial and non-financial instruments used by project participants to monitor, prevent and hedge risks arising at all stages of the investment project. The practical application of this approach allows to maintain the overall level of project risks within the established limits in accordance with the accepted level of risk tolerance and to increase the level of reliability and stability of formation of future cash flows.In order to optimize the cost of borrowed capital for the implementation of the investment project, as well as to increase the validity of the credit risk components in accordance with the regulatory requirements of the National Bank of Ukraine, the necessity to determine the credit rates for financing investment projects in the form of a “rate corridor” calculated according to the terms of servicing debt and quantitative values of project financial sustainability indicators: interval debt service coverage ratio for the loans of investment project (DSCRi), ratios of cumulative loan life coverage ratio of the loan for investment projects (LLCRc), interval debt coverage ratio for the interest charges (ICRi).In order to diversify sources of financing investment projects and manage project finance risks, scientific and methodological approaches have been developed to organize the issue and circulation project bonds in Ukraine, the use of which allows to increase opportunities for raising funds for long-term financing and reduce the cost of borrowed capital, and helps to ensure compliance with financial implementation of investment projects to the requirements of current regulatory practice of the National Bank of Ukraine to protect the interests of investors.It is improved scientific and methodological approaches to minimize the negative impact of political risks in project financing through the use of the World Bank Group's guarantee instruments (IBRD partial credit risk guarantee and project partial risk guarantee, IFC partial credit risk guarantee), which make it possible to consider external factors of negative impact on project characteristics and financial conditions of its implementation (type of borrower and beneficiary, base asset, interest rate guarantee, financing currency), which allows to increase the level of investor protection in implementation of long-term investment decisions in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Тіщенко О. М. 
Формування міжкультурної компетентності майбутніх учителів хореографії в освітньому середовищі університету. / О. М. Тіщенко. — Б.м., 2020 — укp.

1. Об'єкт: процес професійної підготовки вчителів хореографії в педагогічному університеті. Предмет: педагогічні умови формування міжкультурної компетентності майбутніх учителів хореографії в педагогічному університеті. Мета: теоретично обґрунтувати й експериментально перевірити педагогічні умови формування міжкультурної компетентності майбутніх учителів хореографії в освітньому середовищі педагогічного університету. Завдання: розкрити суть, особливості змісту і структури міжкультурної компетентності майбутніх учителів; уточнити критерії і рівні сформованості складників міжкультурної компетентності майбутніх учителів хореографії; теоретично обґрунтувати педагогічні умови формування досліджуваної компетентності в освітньому середовищі педагогічного університету; експериментально перевірити дієвість теоретично обґрунтованих педагогічних умов у процесі варіативного педагогічного експерименту. Методи дослідження: теоретичні: ретроспективний, порівняльний і системний аналіз наукової літератури для уточнення понятійно-категоріального апарату, визначення суті, структури, змісту міжкультурної компетентності, критеріїв сформованості її складників, а також законодавчої та нормативної документації з питань освіти для обґрунтування педагогічних умов формування міжкультурної компетентності майбутнього вчителя хореографії; проєктування й моделювання для розробки програми теоретико-експериментального дослідження та створення моделі формування досліджуваної компетентності на основі обґрунтованих педагогічних умов; емпіричні – педагогічні спостереження, бесіда, тестування, опитування, оцінювання (самооцінювання), стандартизовані методики – для виявлення рівнів сформованості складників міжкультурної компетентності; педагогічний експеримент для варіативної перевірки педагогічних умов формування міжкультурної компетентності майбутніх учителів хореографії в освітньому середовищі педагогічного університету; статистичні – для опрацювання отриманих експериментальних даних та обчислення статистичних показників з метою перевірки педагогічних умов, кількісного та якісного аналізу результатів педагогічного експерименту; графічні – для ілюстрації та порівняння результатів експерименту.^UObject: choreography teachers professional training process at the Pedagogical University. Subject: pedagogical conditions for the formation of intercultural competence of future choreography teachers at the Pedagogical University. Intention: to prove theoretically and experimentally verify the pedagogical conditions of formation of intercultural competence of choreography teachers in the educational environment of Pedagogical University. Task: to take the point of features of the content and structure of intercultural competence of future teachers; to specify the criteria and levels of the components of intercultural competence of future teachers of choreography; theoretically substantiate the pedagogical conditions for the formation of the studied competence in the educational environment of the Pedagogical University; experimentally test the effectiveness of theoretically sound pedagogical conditions in the process of variable pedagogical experiment. Research methods: theoretical: retrospective, comparative and systematic analysis of scientific literature to clarify the conceptual and categorical apparatus, pointing the essence, structure and content of intercultural competence, criteria for the formation of its components, as well as legislative and regulatory documentation on education to justify pedagogical conditions for intercultural competence of future choreography teacher, design and modeling for the development of a program of theoretical and experimental research and the creation of a model for the formation of the studied competence on the basis of reasonable pedagogical conditions, empirical for the pedagogical observations, conversation, testing, surveys, assessment (self-assessment), standardized method to identify levels of formation of components of intercultural competence, pedagogical experiment for variable verification of pedagogical conditions of formation of intercultural competence of future teachers of choreography in the educational environment of the Pedagogical University, statistical to process the obtained experimental data and calculate statistical indicators in order to verify the pedagogical conditions, quantitative and qualitative analysis of the results of the pedagogical experiment, graphic to illustrate and compare the results of the experiment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Тіщенко А. В. 
Виховання іншомовної комунікативної культури студентів гуманітарних спеціальностей у закладах вищої освіти / А. В. Тіщенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової проблеми виховання іншомовної комунікативної культури студентів гуманітарних спеціальностей у закладах вищої освіти, що полягає в обґрунтуванні теоретико-методичних засад процесу виховання іншомовної комунікативної культури, розробленні та експериментальній перевірці концептуальної моделі, методики та методичного забезпечення цього процесу.Аргументовано понятійно-категоріальний апарат дослідження, а саме – змістові характеристики понять «іншомовна комунікативна культура», «виховання іншомовної комунікативної культури особистості», «іншомовна комунікативна компетентність». Визначено особливості виховання іншомовної комунікативної культури студентів гуманітарних спеціальностей. Розроблено та обґрунтовано модель процесу виховання іншомовної комунікативної культури студентів гуманітарних спеціальностей у закладах вищої освіти. Відповідно до структурних компонентів іншомовної комунікативної культури визначено критерії та показники вихованості: когнітивний емоційно-ціннісний, поведінковий. Досліджено педагогічні умови організації процесу виховання іншомовної комунікативної культури студентів: упровадження особистісно-орієнтованого виховання ІКК; використання іноземної мови, як інструменту міжкультурної комунікації; створення інноваційно-технологічного простору використання Smart-технологій для виховання ІКК.^UIn the thesis theoretical generalization and solution of the scientific problem of humanitarian students' foreign language communicative culture education in institutions of higher education are carried out.The conceptual and categorical apparatus of the research is distinguished: the characteristics of the concepts "foreign language communicative culture (FLCC)", "FLCC education of an individual", "FLCC competence".The features of FLCC education of humanitarian students are determined. The content of FLCC education determines a young person's ability to evaluate and compare the values of native culture with the values of foreign ones, accept them and communicate effectively. The edvantage in promoting this process is the usage of modern information technologies (Smart-Technologies) creating natural conditions for communication. According to the structural components of FLCC, the criteria and indicators are outlined (cognitive, emotional-valued, behavioral).The pedagogical conditions of organizing the educational process of FLCC of students are determined by: implenetation of personality-oriented education in FLCC; usage of any foreign language as a tool of intercultural communication; creation of innovative-technological space of Smart-technologies use in FLCC education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Тіщенко В. В. 
Адміністративно-правове забезпечення охорони прав і свобод громадян органами національної поліції України / В. В. Тіщенко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єктом дослідження є суспільні відносини, які складаються в процесі адміністративно-правового забезпечення охорони прав і свобод громадян органами Національної поліції України. Мета дисертації полягає у тому, щоб на основі дослідження наукових поглядів вчених, нормативно-правових актів європейського права, міжнародних правових стандартів та норм вітчизняного законодавства сформувати системний підхід до розуміння та вирішення в адміністративно-правовому забезпеченні охорони прав і свобод громадян органами Національної поліції сукупності поставлених завдань і визначенню напрямків вдосконалення такого забезпечення, спираючись на вітчизняний і зарубіжний досвід. Методологічною основою дисертації є загальні положення гносеології, комплекс сучасних загальних та спеціальних методів наукового пізнання відповідно до особливостей предмета, об'єкта, мети та завдань наукової роботи: діалектичний, історично-правовий, системно-структурний, порівняльно-правовий, логіко-семантичний, формально-догматичний, формально-логічний, герменевтичний та соціологічні методи, а також методи системного аналізу, класифікації та групування, статистичного і документального аналізу тощо. Теоретичні і практичні результати, новизна: на основі національних та міжнародних стандартів запропоновано проєкт Концепції адміністративно-правового забезпечення охорони прав і свобод громадян у діяльності Національної поліції; запропоновано концептуальну дефініцію адміністративної діяльності Національної поліції по охороні прав і свобод громадян; на підставі дослідження досвіду адміністративної діяльності та взаємодії органів поліції Франції, Німеччини, США та Канади в сфері адміністративно-правового забезпечення охорони прав і свобод громадян органами поліції, обґрунтовано доцільність його запровадження в Україні. Ступінь упровадження: у науково-дослідній роботі – як підґрунтя для подальших досліджень питань адміністративно-правового забезпечення охорони прав і свобод громадян у діяльності Національної поліції; у правотворчій діяльності – для вдосконалення вітчизняного законодавства під час підготовки й уточнення низки законодавчих та підзаконних актів регулювання адміністративної діяльності Національної поліції у сфері охорони прав і свобод громадян; у правозастосовній діяльності – з метою підвищення ефективності охорони прав і свобод громадян органами Національної поліції. Сфера використання: в освітньому процесі – під час підготовки підручників та навчальних посібників з дисциплін «Адміністративне право» та «Судові та правоохоронні органи» (вони вже використовуються в ході проведення занять із зазначених дисциплін у Закладі вищої освіти «Міжнародний університет бізнесу і права»).^UThe object of the study is public relations, which are formed in the process of administrative and legal protection of the rights and freedoms of citizens by the National Police of Ukraine. The purpose of the dissertation is that on the basis of research of scientific views of scientists, normative legal acts of European law, international legal standards and norms of domestic legislation to form a systematic approach to understanding and solving in the administrative and legal protection of citizens' rights and freedoms. tasks and identify areas for improvement of such support, based on domestic and foreign experience. The methodological basis of the dissertation is the general provisions of epistemology, a set of modern general and special methods of scientific knowledge in accordance with the features of the subject, object, purpose and objectives of scientific work: dialectical, historical-legal, system-structural, comparative-legal, logical-semantic, formal -dogmatic, formal-logical, hermeneutic and sociological methods, as well as methods of system analysis, classification and grouping, statistical and documentary analysis, etc. Theoretical and practical results, novelty: on the basis of national and international standards the project of the Concept of administrative and legal maintenance of protection of the rights and freedoms of citizens in activity of National police is offered; a conceptual definition of the administrative activity of the National Police for the Protection of Citizens' Rights and Freedoms is proposed; on the basis of research of experience of administrative activity and interaction of police bodies of France, Germany, the USA and Canada in the field of administrative and legal maintenance of protection of the rights and freedoms of citizens by police bodies, expediency of its introduction in Ukraine is proved. Degree of implementation: in research work - as a basis for further research on issues of administrative and legal support for the protection of rights and freedoms of citizens in the activities of the National Police; in law-making activity - for improvement of the domestic legislation during preparation and specification of a number of legislative and by-laws of regulation of administrative activity of National police in the field of protection of the rights and freedoms of citizens; in law enforcement activities - in order to increase the effectiveness of protection of the rights and freedoms of citizens by the National Police. Scope: in the educational process - during the preparation of textbooks and manuals in the disciplines of "Administrative Law" and "Judiciary and Law Enforcement" (they are already used during classes in these disciplines at the Higher Education Institution "International University of Business and Law") .


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Буга А. Ю. 
Методика розслідування злочинів, пов'язаних з незаконним обігом лікарських засобів / А. Ю. Буга. — Б.м., 2022 — укp.

Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 – «Право». – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2020.Дисертація є самостійною завершеною науковою працею, у якій вперше розроблено методику розслідування злочинів, пов'язаних з незаконним обігом лікарських засобів. У результаті вирішення завдань, поставлених у дисертації, вперше розроблено криміналістичну класифікацію злочинів, пов'язаних з незаконним обігом лікарських засобів. Так, у дисертаційному дослідженні вперше розроблено детальну класифікацію досліджуваних кримінальних правопорушень за способом їх вчинення, зокрема: а) за формою злочинної діяльності; б) за критерієм використання знарядь та засобів; в) за способом фальсифікації лікарських засобів; г) за способом розповсюдження лікарських засобів, які стали предметом незаконного обігу; д) за легальністю інфраструктури в межах якої вчинялися злочини, пов'язані з незаконним обігом лікарських засобів; е) за фактом здійснення приховування; є) за складністю дій, які відносяться до способу приховування злочинного діяння. Крім того, у дисертації вперше класифіковано вказані злочини за предметом злочинного посягання та обстановкою вчинення. Під час класифікації злочинів за обстановкою вчинення обрано такі класифікаційні критерії: а) локалізація злочинних дій; б) масштабність злочинної діяльності; в) обстановка місця безпосереднього вчинення злочинів, пов'язаних з незаконним обігом лікарських засобів; г) термін незаконного обігу. Також у дослідженні вперше розроблено криміналістичну класифікацію таких злочинів у залежності від особи злочинця та особи потерпілого.У дисертації вперше надано криміналістичну характеристику злочинів, пов'язаних із незаконним обігом лікарських засобів. Так, за результатами аналізу судової практики та контент-аналізу виокремлено такі способи підготовки злочинів, які вчиняються у вигляді виробництва, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних, сильнодіючих, фальсифікованих лікарських засобів: по-перше, розробку злочинних схем, які забезпечують невразливість злочинної діяльності; по-друге, вибір виду та найменування лікарського засобу; по-третє, вивчення кон'юнктури ринку лікарських засобів; по-четверте, пошук матеріальних, технічних і документальних засобів для вчинення злочину; по-п'яте, налагодження необхідних контактів з метою реалізації продукції; по-шосте, вибір місця, будівель і споруд для виробництва, зберігання вироблених чи придбаних отруйних, сильнодіючих, фальсифікованих лікарських засобів; по-сьоме, вибір місця і осіб для збуту продукції; по-восьме, визначення джерел і каналів отримання сировини; по-дев'яте, підбір персоналу для виробництва і збуту лікарських засобів; по-десяте, підбір співучасників і розподіл ролей між ними; по-одинадцяте, розробка способів приховування злочинної діяльності; по-дванадцяте, пошук і переобладнання транспортних засобів для транспортування як сировини так і готової продукції. Визначено такі способи підготовки до вчинення контрабанди фальсифікованих лікарських засобів: по-перше, налагодження тісних контактів між учасниками злочину, в тому числі з продавцями фальсифікованих лікарських засобів; по-друге, вивчення та оцінка можливостей переміщення фальсифікованих лікарських засобів з приховуванням від митного контролю або повз митний контроль; по-третє, аналіз митного законодавства, вивчення порядку проведення прикордонного та митного контролю; по-четверте, пристосування прихованих місць у транспортних засобах і перевірка можливості їх використання з метою здійснення контрабанди; по-п'яте, налагодження корумпованих зав'язків з працівниками митниці та прикордонної служби тощо.Також у дисертації вперше систематизовано систему обставин, які підлягають встановленню під час розслідування злочинів цієї категорії, зокрема: а) обставини пов'язані із способом вчинення злочину; б) обставини, пов'язані із предметом злочинного посягання; в) обставини, що пов'язані із обстановкою вчинення злочину; г) обставини, пов'язані з особою злочинця; д) обставини щодо наслідків, які настали у результаті такої злочинної діяльності; е) обставини, які впливають на ступінь тяжкості кримінального правопорушення та обставини, які є підставою звільнення від кримінальної відповідальності.^UQualifying scientific work on the rights of the manuscript. Dissertation for the degree of Doctor of Philosophy in specialty 081 – Law. National University «Odessa Law Academy», Odessa, 2020.The dissertation is an independent completed scientific work, which for the first time developed a method of investigating crimes related to drug trafficking. As a result of solving the tasks set in the dissertation, for the first time a forensic classification of crimes related to drug trafficking was developed. Thus, in the dissertation research for the first time a detailed classification of the investigated criminal offenses according to the method of their commission was developed, in particular: a) according to the form of criminal activity; b) according to the criterion of use of tools and means; c) by the method of falsification of medicines; d) by the method of distribution of medicinal products that have become the subject of illicit circulation; e) the legality of the infrastructure within which crimes related to the illicit trafficking of medicines were committed; f) upon concealment; g) the complexity of actions that relate to the method of concealing a criminal act. In addition, the dissertation for the first time classifies these crimes on the subject of criminal encroachment and the circumstances of the commission. During the classification of crimes according to the circumstances of the crime, the following classification criteria were chosen: a) localization of criminal acts; b) the scale of criminal activity; c) the situation at the place of direct commission of crimes related to the illicit trafficking of medicines; d) the term of illicit trafficking. Also, the study for the first time developed a forensic classification of such crimes depending on the identity of the offender and the victim.For the first time, the dissertation provides a forensic description of crimes related to drug trafficking. Thus, the results of the analysis of judicial practice and content analysis identified the following methods of preparation of crimes committed in the form of production, manufacture, acquisition, transportation, shipment, storage for sale or sale of toxic, potent, counterfeit drugs: first, the development of criminal schemes that ensure the invulnerability of criminal activity; secondly, the choice of type and name of the drug; third, the study of the market situation for medicines; fourth, the search for material, technical and documentary means to commit a crime; fifth, establishing the necessary contacts in order to sell products; sixth, the choice of location, buildings and structures for the production, storage of manufactured or purchased toxic, potent, counterfeit drugs; seventh, the choice of place and persons for the sale of products; eighth, the definition of sources and channels for obtaining raw materials; ninth, the selection of personnel for the production and sale of medicines; tenth, the selection of participants and the distribution of roles between them; eleventh, the development of ways to conceal criminal activity; twelfth, search and re-equipment of vehicles for transportation of both raw materials and finished products. The following methods of preparation for the smuggling of counterfeit medicines have been identified: first, the establishment of close contacts between the participants in the crime, including with sellers of counterfeit medicines; secondly, study and assessment of the possibilities of movement of counterfeit medicines with concealment from customs control or beyond customs control; thirdly, analysis of customs legislation, study of the procedure for border and customs control; fourth, adaptation of hidden places in vehicles and verification of the possibility of their use for the purpose of smuggling; fifth, establishing corrupt connections with customs and border guards, and so on.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Гупалюк А. С. 
Криміналістичні методи і засоби встановлення мотивів та мети вчинення злочину: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. С. Гупалюк. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній науці спеціальним комплексним дослідженням криміналістичних методів і засобів встановлення мотивів та мети вчинення злочину. У роботі обґрунтовано, що серед ознак суб’єктивної сторони складу кримінального правопорушення значний інтерес викликають такі її ознаки як мотив і мета кримінального правопорушення. В кримінальному праві вони розглядаються як факультативні ознаки складу правопорушення. Проте, для розкриття кримінального правопорушення, вони є одними із визначальних обставин, що вказують на спрямованість протиправного діяння, на особу правопорушника, на характер і глибину його протиправної установки, причини вчинення ним правопорушення тощо. У дисертації розглянуто теоретичні та практичні аспекти встановлення мотивів та мети вчинення злочину. Досліджено сутність, значення та класифікацію мотивів та мети злочину. Визначено роль та значення встановлення мотивів та мети протиправної поведінки в розслідуванні кримінальних правопорушень. Проаналізовано криміналістичні методи і засоби встановлення мотивів та мети злочину, їх переваги та недоліки. Розроблено комплексну методику та рекомендації щодо криміналістичного встановлення мотивів та мети злочину.Встановлено, що одним із основних завдань криміналістики є використання знань стосовно характеру злочинних дій, їх змісту і наслідків, попередньої і посткримінальної поведінки особи для розробки рекомендацій щодо з’ясування обставин, що підлягають доказуванню, зокрема мотивів та мети злочину, а також для правильної кваліфікації кримінального правопорушення і з’ясування обставин, що обтяжують чи пом’якшують покарання. В свою чергу версії стосовно мотивів і мети протиправного діяння сприяють пошуку підозрюваних осіб, встановленню обставин злочину, що підлягають доказуванню, визначенню правильного напряму розслідування, всебічний і повній розробці програми розслідування. Водночас, у вітчизняній науці досі не було представлено дослідження, яке поєднувало б відповідні напрацювання психології зі здобутками криміналістики. У нашій науці досі відсутні дослідження, які б пропонували типологію злочинної мотивації та звертали б увагу на визначення мотиву та мети злочинця у їх зв’язку з визначенням/встановленням його особистості, подальшим сприянням розслідування у кримінальному провадженні.Дисертація спрямована на дослідження мотивів і цілей злочину з точки зору встановлення їх криміналістичного значення і використання у розслідуванні для пошуку і встановлення винної особи та інших обставин кримінального правопорушення. У процесі дослідження вивчені основні теоретичні і практичні підходи до визначення мотивів та мети злочину, а також розглянуті конкретні приклади вчинення та розслідування кримінальних порушень різних категорій, головним чином насильницьких. Крім того, у роботі проаналізовано різноманітні фактори, які можуть впливати на мотиви та мету злочину, такі як соціальний статус, вік, стать, етнічність тощо.В роботі вивчення мотивів і мети злочину здійснюється через системно- діяльнісний підхід, який дозволяє розглядати їх як обов’язкові складові в системі злочинної діяльності. Щодо вивчення злочинної діяльності у криміналістичному аспекті, то вважаємо за необхідне розглянути такі її структурні елементи: суб’єкт, мотив, мета, об’єкт, засоби та процес діяльності (її механізм), наслідки (результат) такої діяльності.^UThe dissertation is the first special comprehensive study of forensic methods and means of establishing the motives and purpose of a crime in domestic science. The paper substantiates that among the signs of the subjective side of the composition of a criminal offense, such signs as the motive and purpose of a criminal offense are of great interest. In criminal law, they are considered as optional features of the composition of the offense. However, for the disclosure of a criminal offense, they are one of the determining circumstances that indicate the direction of the illegal act, the person of the offender, the nature and depth of his illegal attitude, the reasons for committing the offense, etc.The dissertation examines the theoretical and practical aspects of determining the motives and purpose of committing a crime. The essence, meaning and classification of the motives and purpose of the crime have been studied. The role and importance of establishing the motives and purpose of illegal behavior in the investigation of criminal offenses is determined. Forensic methods and means of establishing the motives and purpose of the crime, their advantages and disadvantages are analyzed. A comprehensive methodology and recommendations for forensically establishing the motives and purpose of the crime have been developed.It was established that one of the main tasks of criminology is the use of knowledge about the nature of criminal actions, their content and consequences, pre- and post-criminal behavior of a person to develop recommendations for clarifying the circumstances to be proven, in particular the motives and purpose of the crime, as well as for the correct qualification of a criminal offense and finding out the circumstances that aggravate or mitigate the punishment. In turn, the versions about the motives and purpose of the illegal act contribute to the search for suspects, establishing the circumstances of the crime that must be proven, determining the correct direction of the investigation, comprehensive and complete development of the investigation program. At the same time, domestic science has not yet presented a study that would combine the relevant developments of psychology with the achievements of criminology. In our science, there are still no studies that would propose a typology of criminal motivation and would pay attention to the determination of the motive and purpose of the criminal in their connection with the determination/establishment of his personality, further assistance in the investigation in criminal proceedings. The dissertation is aimed at researching the motives and goals of the crime from the point of view of establishing their forensic significance and use in the investigation to find and establish the guilty person and other circumstances of the criminal offense. In the process of research, the main theoretical and practical approaches to determining the motives and purpose of the crime were studied, as well as specific examples of the commission and investigation of criminal violations of various categories, mainly violent ones, were considered. In addition, the work analyzes various factors that can influence the motives and purpose of the crime, such as social status, age, gender, ethnicity, etc.In the work, the study of the motives and purpose of the crime is carried out through a system-activity approach, which allows considering them as mandatory components in the system of criminal activity.Regarding the study of criminal activity in the forensic aspect, we consider it necessary to consider the following structural elements: subject, motive, goal, object, means and process of activity (its mechanism), consequences (result) of such activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського