Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (292)Книжкові видання та компакт-диски (195)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ТЕСЛЕНК$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Тесленко І. Б. 
Кераміка Таврики XV століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.04 / І. Б. Тесленко ; НАН України, Ін-т археол. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Вперше розроблено та методично обгрунтовано класифікацію, типологізацію та детальну хронологію кераміки Таврики XV ст. Проаналізовано масовий керамічний матеріал пам'яток Кримського півострова цього століття, введено до наукового обігу нові джерела - неопубліковані музейні колекції гончарних виробів з комплексів XV ст. З'ясовано напрямки, динаміку та закономірності імпорту й експорту полив'яної та неполив'яної кераміки в цей період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т491.5 + Т4(45УКР-6КРМ)4-415
Шифр НБУВ: РА383188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Тесленко М.В. 
Конституційна юрисдикція в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.В. Тесленко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено становленню та розвитку конституційної юрисдикції в Україні, ролі Конституційного Суду України в механізмі правової держави, покликаної забезпечити верховенство права і зберегти принцип поділу влади, захищати права і свободи людини і громадянина. Проаналізовано види провадження і межі повноважень Конституційного Суду України, юридичну природу його актів. На підставі чинного законодавства України і зарубіжних країн сформульовано пропозиції щодо удосконалення діяльності Конституційного Суду України та її правового забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)11
Шифр НБУВ: РА310737 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Тесленко О.І. 
Методи оперативної діагностики газощільних топкових екранів газомазутних парових котлів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / О.І. Тесленко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

Експериментально визначено кількісні характеристики нестабільності теплового та температурного режимів експлуатації топкових екранів. Чисельними методами розв'язано задачу термонапруженого стану плавникової труби за умов пульсації сприйнятого теплового потоку. Розроблено методику розрахунку інтенсивності витрати ресурсу плавникових труб газощільного топкового екрана з урахуванням спільного впливу чинників повзучості, термічної втоми та корозії, а також методику оперативної діагностики умов експлуатації топкових екранів. Запропоновано методи керування режимами експлуатації топкових екранів з позиції їх надійності та довговічності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З361.014-021.1
Шифр НБУВ: РА309755 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тесленко О.В. 
Міжпредметні зв'язки у процесі вивчення фразеології української мови в 5-7 класах загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.В. Тесленко ; АПН України. Ін-т педагогіки. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі застосування міжпредметних зв'язків під час вивчення фразеології в середніх класах загальноосвітньої школи. Розроблено теоретико-методичну модель системи вивчення фразеології на міжпредметній основі. Встановлено, що використання міжпредметних зв'язків з усіма дисциплінами шкільного циклу підвищує ефективність викладання і засвоєння фразеології учнями середніх класів. Запропоновано різноманітні форми робіт із міжпредметними фразеологізмами, високу результативність яких обгрунтовано теоретично і доведено практично.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.33
Шифр НБУВ: РА308406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Тесленко Н.О. 
Нейро-фаззі моделі та системи, що самонавчаються, у задачах інтелектуального аналізу даних: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Н.О. Тесленко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено нейро-фазові моделі та системи, а також методи ї навчання та самонавчання для розв'язання задач інтелектуального аналізу даних, а саме: відтворення функціональних залежностей, зниження розмірності простору ознак числових даних і задач автоасоціативної пам'яті у режимі послідовної обробки. Вдосконалено метод самонавчання тришарової автоасоціативної нейронної мережі для зниження розмірності, що дозволяє підвищити швидкодію та точність обробки та запропоновано модель цієї мережі. Вдосконалено методи самонавчання нейромережевих моделей для аналізу головних компонент, що забезпечують можливість обробки нестаціонарних даних у послідовному режимі. Синтезовано моделі нечітких автоасоціативних пам'ятей, що мають півищену ємність і розширені функціональні можливості. Запропоновано модель узагальненої регресійної нейро-фаззі мережі, що характеризується простотою обчислення, дозволяє інтерпретувати результати з високою точністю. Встановлено структурну подібність між дискретним F-перетворенням і узагальненою регресійною нейронною мережею, на підставі якої запропоновано модель адаптивного F-перетворення, що дозволяє послідовно обробляти дані та змінювати кількість функцій належності під час процесу навчання. З урахуванням здійснених тестових вибірок, а також під час розв'язання практичних задач з медико-біологічної та фінансової сфер підтверджено ефективність запропонованих нейро-фаззі методів і моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З810.405 + З970.5-01 +
Шифр НБУВ: РА365423

Рубрики:

      
6.

Тесленко Т.І. 
Облік і аналіз поточних зобов'язань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.І. Тесленко ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні питання та чинну практику бухгалтерського обліку й аналізу поточних зобов'язань підприємств України з урахуванням досвіду країн з ринковою економікою. Висвітлено економічну суть і умови виникнення поточних зобов'язань за сучасних умов господарювання, проведено їх класифікацію за різними ознаками. Теоретично обгрунтовано можливість і доцільність застосування оцінки поточних зобов'язань за справедливою вартістю у практичній діяльності вітчизняних підприємств. Запропоновано здійснити певні зміни в структурі форми N1 "Баланс", доповнення форми N5 "Примітки до річної фінансової звітності" інформацією щодо поточних зобов'язань. Наведено вдосконалену методику обліку поточних зобов'язань (первинний, аналітичний і синтетичний), а також методику аналізу поточних зобов'язань з метою встановлення платоспроможності підприємства та запобігання його банкрутству.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0 + У053.9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА363949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Тесленко О.О. 
Особливості алкогольної енцефаломієлополінейропатії: Автореф. дис. канд. мед. наук: 14.01.15 / О.О. Тесленко ; Харк. мед. акад. післядипломної освіти. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

На основі комплексного багаторівневого обстеження хворих з синдромом залежності від алкоголю наведено теоретичне узагальнення основних клініко-патогенетичних механізмів ураження організму за умов хронічної алкогольної інтоксикації. Виявлено структурно-метаболічні та енергетичні розлади, запропоновано метаболічну систему діагностики і патогенну терапію. Встановлено багаторівневий характер ураження нервової системи вже в ранні терміни (5 років і більше) зловживання алкоголем. Виділено основні клінічні особливості неврологічних порушень в структурі хронічного енцефаломієлополінейропатичного синдрому, показано їх прогредієнтний плин. Виявлено тісний взаємозв'язок патології органа зору і порушення функції нервової системи. Запропоновано комплекс нових методів дослідження, що підвищують якість діагностики нервових порушень. Найбільш інформативними і чуттєвими визнано такі методи як ультразвукову доплерографію, електроміографію, томографічні методи дослідження. Доведено, що в основі патогенетичних механізмів порушення функції нервової системи за умов хронічної алкогольної інтоксикації лежить інтенсифікація вільно-радикального окислення ліпідів, виснаження антиоксидантної системи, окислювально-відновних процесів, біоенергетичного гомеостазу, білкового обміну, що обумовлюють порушення структурно-функціональної цілісності мембран, внаслідок чого відбувається прискорення процесу старіння організму. Виявлено позитивний ефект застосування в комплексі з традиційною терапією додаткових медикаментозних засобів із включенням антирадикальних, мембраностабілізуючих, поліфакторних, нейрометаболічних та інших препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-3 +
Шифр НБУВ: РА328024

Рубрики:

      
8.

Тесленко І.А. 
Острозька волость у 1565 - 1608 роках: формування території, структура землеволодінь та механізм управління: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / І.А. Тесленко ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено історію Острозької волості - адміністративно-територіальної одиниці, що є комплексом земель, розташованих по обидва береги річки Горині в її середній течії та зібраних навколо Острозького замку. Простежено обставини переходу волості від одних власників до інших протягом другої половини XVI - початку XVII ст. Показано шляхи укрупнення маєтку за рахунок колонізації малозалюднених теренів та інкорпорації сусідніх земель. Окреслено кордони, вирахувано площу та чисельність населення Острожчини. На підставі актових джерел реконструйовано структуру Острозького замкового уряду, який складався зі старости, його намісника та писаря. Висвітлено функції замкових і волосних урядників. Проаналізовано основні форми землеволодіння на території волості (маєтки замкового столу, "зем'янські" та церковні "держави"). Розглянуто соціальний та етнічний склад, життєві пріоритети та внутрішню ієрархію острозької службової шляхти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР346)4 +
Шифр НБУВ: РА344258

Рубрики:

      
9.

Тесленко С.М. 
Оцінка важкості та прогнозування перебігу при виборі лікувальної тактики у хворих на гострий панкреатит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.М. Тесленко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання розробки методики оцінки важкості стану та прогнозування перебігу у хворих на гострий панкреатит. Надано оцінку ефективності різних типів оперативних втручань у разі деструктивних форм гострого панкреатиту з урахуванням безпосередніх і віддалених результатів. Встановлено, що розвиток деструктивних форм гострого панкреатиту супроводжується високою летальністю (25,8 %), а основною причиною цього є ендотоксичний шок і поліорганна недостатність. Розроблено й впроваджено в клінічну практику індивідуалізовану методику оцінки важкості та комп'ютерного прогнозування перебігу гострого панкреатиту для вибору тактики лікування хворих на гострий панкреатит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.601.1
Шифр НБУВ: РА327026

Рубрики:

      
10.

Тесленко Н. О. 
Референційна семантика вказівних займенників: когнітивний аспект: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Н. О. Тесленко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено семантику займенників "цей" і "такий" як опозицію щодо категорій означеності та неозначеності. Розглянуто вплив синтаксичного оточення на вибір досліджуваних форм і підкреслено залежність антецедента та форми самого займенника від структурно-семантичних особливостей контексту. Приділено значну увагу когнітивному аналізу, що надало поштовх до виділення текстових механізмів для вживання певного займенника, а також для аналізу співвідносних множинностей конструкта певного займенника. Проаналізовано займенники "цей" і "такий" щодо лінеарності та вертикальності їх семантики з огляду на характер семантико-синтаксичної реалізації. Розроблено методику виділення відношень, фреймів, з допомогою яких формується конструкт займенника. Простежено характер взаємозаміни займенників "цей" і "такий", розглянуто використання займенника "такий" у конструкціях з підрядними предикативними частинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.4
Шифр НБУВ: РА375533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Тесленко П.О. 
Теоретичне обгрунтування, методи і засоби узгодженого вторинного перетворення вібросигналів у системах керування енергетичними установками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / П.О. Тесленко ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Розроблено методи перетворення вібросигналів у системах керування енергетичними установками на основі узгодженої фільтрації. Виконано теоретичне обгрунтування та сформовано узагальнену структуру узгодженого вторинного перетворення вібросигналів. Визначено властивості сигналів узагальненої структури, а також функціональні характеристики її блоків. Для різних задач систем керування запропоновано фільтрові, гетеродинні, дисперсійні та лінійно-частотно модульовані методи аналізу інформативних складових вібросигналу та розроблено їх функціональні моделі. За результатами проведеного моделювання створено принципові електричні схеми запропонованих методів і наведено оцінку стійкості функціонування розроблених пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З29-5-01 +
Шифр НБУВ: РА339887

Рубрики:

      
12.

Тесленко В.В. 
Теорія і практика соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями в промисловому регіоні: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.05 / В.В. Тесленко ; Луган. нац.пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 44 с. — укp.

Висвітлено проблему соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями в промисловому регіоні. Визначено сутність соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями як особливого виду соціально-педагогічної діяльності. Процес соціально-педагогічної підтримки представлено як особливий вид спеціально організованої професійної соціально-педагогічної діяльності, яка полягає у виявленні, визначенні та вирішенні проблем дитини з метою реалізації та захисту її прав на повноцінний розвиток, а також грунтується на індивідуально орієнтованій допомозі та співробітництві в її життєвому самовизначенні. Обгрунтовано наукові та організаційно-педагогічні засади створення регіональної моделі соціально-педагогічної підтримки та розроблено регіональну комплексну програму підтримки дітей з обмеженими можливостями в промисловому регіоні. Проаналізовано соціально-педагогічні механізми регіональної програми підтримки, а також особливості професійної підготовки соціальних і педагогічних працівників до реалізації регіональної програми соціально-педагогічної підтримки дітей з обмеженими можливостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + Ч312 + Ч312 + Ч312
Шифр НБУВ: РА353811

Рубрики:

      
13.

Тесленко С. М. 
Хірургічне лікування травми підшлункової залози та її наслідків (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.03 / С. М. Тесленко ; Запоріз. мед. акад. післядиплом. освіти. — Запоріжжя, 2011. — 41 с.: рис., табл. — укp.

Проведено ретро та проспективний аналіз результатів хірургічного лікування 226-ти хворих з травмою підшлункової залози та її наслідків. Уперше розроблено оптимальну хірургічну тактику лікування постраждалих з травмою підшлункової залози, засновану на індивідуалізованій хірургічній тактиці з урахуванням ступеня пошкодження та ступеня тяжкості стану хворого. Розроблено, апробовано та доведено ефективність нових хірургічних способів: спосіб профілактики та лікування абдомінального компартмент-синдрому, спосіб діагностики топографії вірсунгової протоки та спосіб оцінювання стану підшлункової залози у разі механічних пошкоджень та ін. Одержані результати досліджень і розробок істотно доповнюють зведення та арсенал діагностики, хірургічної та реанімаційної допомоги хворим з травмою підшлункової залози та її наслідків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.608-59
Шифр НБУВ: РА380617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Тесленко П. П. 
Організаційно-технологічний девелопмент муніципальних будівельних проектів / П. П. Тесленко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці нового інструментарію організаційно-технологічного девелопменту, який надає обґрунтування циклу муніципальних будівельних проектів (МБП) як специфічних об'єктів будівництва та інвестування,що реалізуються муніципальною владою для розв`язання нагальних інфраструктурних, комунальних, екологічних та соціальних проблем життєдіяльності міст України.В якості засобу формалізованого та науково виваженого обґрунтування та управління підготовкою та спорудженням будівельних об'єктів в складі муніципальних інвестиційно-будівельних програм, які реалізуються у форматі МБП, обгрунтовано науково-прикладний інструментарій організаційно-технологічного девелопменту зазначених проектів. В складі інструментарію розроблено та обґрунтовано 3 організаційно-структурні та організаційно- технологічні моделі, комплекс прикладних програм та низку практичних рекомендацій щодо будівельного девелопменту для потреб МБП. Обґрунтовано організаційно-управлінський формат та альтернативні проектні рішення для структури управління МБП у вигляді тимчасово адміністративного угрупування (дирекції). Доцільним форматом функціонування такої структури обрано аналог концесійної моделі ВООТ у державно-приватному партнерстві.Науково-методичні результати роботи було втілено у комплекс прикладних програм ДМБП («девелопмент мунціпальних будівельних проектів»). Результати впровадження роботи в практику підготовки та впровадження значних міських будівельних проектів довели, що програмний комплекс ДМБП слід оцінити як потужну сучасну аналітичною основою підготовки та ухвалення інституційними учасниками масштабних будівельних проектів основних управлінських віх, ресурсно-календарного плану, оргструктури та бюджету впровадження проекту, в якому організація будівництва є невід'ємною складовою цілісного циклу МБП. Ключові слова: муніціпальний будівельний проект (МБП), інструментарій організаційно-технологічного девелопмент у МБП, тимчасова оргструктура адміністрування МБП.^UThe dissertation is devoted to the development of a new toolkit of organizational and technological development that provides a substantiation of the cycle of municipal building projects (MBP) as specific construction and investment objects that are being implemented by the municipal authorities to solve the urgent infrastructure, communal, ecological and social problems of Ukrainian cities.The scientific and theoretical value of the results of the dissertation is determined by the innovative content of the methodological and analytical components of the organization of the spatial development of construction for the IBE. For the first time, the renovation of the construction development system for mixed-purpose projects was carried out on the basis of a combination of improved analytical tools of multicriterial resource-calendar planning with methodological principles determined by modern theories and methodological platforms used in the organization of construction, development and modern practice of enterprise management: the method of balance of investment and organizational criteria, branch theory of enterprise management "geometric economy trick "advanced theoretical and methodological foundations adaptohenezu, reinzhyzhinirynhu construction.According to the specific characteristics of the projects studied (significant duration, technical and technological complexity, mixed functional purpose, significant investment capacity, etc.), in turn, gave grounds to substantiate the organizational and managerial and functional and technological basis of the construction development system for the said projects. Consequently, the system of construction development for the IBE, embodied in a certain organizational structure of administration, has to implement special functions: a) administrative and regulatory function, which is to provide communications and institutional and institutional relations between institutional actors and project implementers in the form of agreements, contracts and a functioning project management directorate; b) a preventive and analytical function, directs the development system and the organizational structure of the IBE for an early review of the impact of the processes of the external and internal micro-environment of the IBE's implementation during its life cycle, timely detection of threats to the preparation and construction of objects, the development of recommendations, organizational, technical, and economic measures to overcome them; c) management of logistics, training and construction processes - a function aimed at the operational management of the life cycle processes of the IBE in the process of transforming the customer's resources and its institutional processes into the intermediate and finished products of the project.As a means of formalized and scientifically balanced substantiation and management of the preparation and construction of construction sites in the municipal investment and construction programs, which are implemented in the form of IBE, the scientific and applied instruments of organizational and technological development of these projects are substantiated. As part of the toolkit, 3 organizational and structural and organizational and technological models, a set of applied programs and a number of practical recommendations for construction development for the needs of the IBE were developed and substantiated. The organizational-managerial format and alternative design decisions for the management structure of the IBE in the form of a temporary administrative grouping (directorate) are substantiated. An analogue of the concession model of the BOOT in the public-private partnership was chosen as an appropriate format for the functioning of such a structure.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Тесленко М. Ю. 
Клінічні особливості гострих кишкових інфекцій у дітей в залежності від збудника та обґрунтування їх профілактики / М. Ю. Тесленко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної задачі сучасної педіатрії – обґрунтуванню доцільністі введення універсальної вакцинації проти ротавірусів дітям в Україні шляхом визначення тягаря захворювання та вирішенню питання про пріоритетність розробки вакцин проти інших збудників гострих кишкових інфекцій.^UThe dissertation is devoted to resolving the actual problem of modern pediatrics - substantiation of expediency of introduction of universal vaccination against rotavirus to children in Ukraine by determining the severity of the disease and addressing the issue of priority of vaccine development against other pathogens of acute gastroenteritis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Тесленко Т. О. 
Удосконалення діагностики та прогнозування серцево-судинних розладів у новонароджених із судомним синдромом у ранній неонатальний період / Т. О. Тесленко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена удосконаленню діагностики та прогнозування серцево-судинних розладів у новонароджених із судомним синдромом шляхом проведення клінічних, лабораторних та інструментальних зіставлень станів центральної і церебральної гемодинаміки, результатів електрокардіографії й амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії.Установлено, що найбільш несприятливими показниками розвитку серцево-судинних розладів у новонароджених із субклінічним і клінічним судомним синдромом за даними інструментального обстеження (допплерехокардіографії) є зниження систолічного (серцевого) індексу та фракції викиду серця. Визначено предиктори серцево-судинних розладів: тривалість зубця Р, комплексу QRS, інтервалу QT та індекс Соколова-Лайона за даними електрокардіографії; індекс резистентності передньої і середньої мозкових артерій за даними допплерографії судин головного мозку; збільшення максимальної та зменшення мінімальної амплітуди за даними амплітудно-інтегрованої електроенцефалографії, ознаки метаболічного ацидозу в крові артерії пуповини.Розроблена прогностична модель дозволяє з 84 % надійності передбачити ризик серцево-судинних розладів у новонароджених із метою індивідуалізації подальшого спостереження та ведення дитини у практиці лікаря-педіатра-неонатолога.^UThe thesis is devoted to improvement of diagnosis and prognosis of cardiovascular disorders in newborns with seizure syndrome by conducting of clinical, laboratory and instrumental comparisons among conditions of central and cerebral hemodynamics, results of electrocardiography and amplitude-integrated electroencephalography. It was found that the most unfavorable indicators for the development of cardiovascular disorders in newborns with subclinical and clinical seizures according to instrumental examination (Doppler echocardiography) are reduction of systolic (cardiac) index and ejection fraction of the heart. Predictors for cardiovascular disorders were identified: duration of P wave, QRS complex, QT interval and Sokolow-Lyon index according to electrocardiography; resistance index of anterior and middle cerebral arteries according to Doppler neurosonography; increase of the maximum and decrease of the minimum amplitude according to amplitude-integrated electroencephalography, signs of metabolic acidosis in umbilical cord blood according to arterial blood gases test.Developed prognostic model allows with 84 % of reliability to predict risk of cardiovascular disorders in newborns in order to individualize further supervision and management of the newborn in practice of pediatrician-neonatologist.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Тесленко С. С. 
Особливості трансформації політичних режимів країн Південно-Східної Азії: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / С. С. Тесленко. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є цілісним дослідженням трансформації політичних режимів країн Південно-Східній Азії. В роботі здійснено ґрунтовний аналіз концептуальних засад та інституційних вимірів транзитивних переходів в регіоні.Політична трансформація – це процес, за допомогою якого політична система набуває нових рис і змінює політичні стандарти і цінності; новий стан системи, який відбувається внаслідок радикальних структурних змін. Трансформація не обов’язково передбачає наявність вектору політичних змін. Вона може бути або складною (нелінійною), регресивною або прогресивною. Головне у трансформації – перетворення змісту та форми політичного життя, його інституційної сфери, моделей, цінностей, норм політичної поведінки.Науковий інтерес для політичної науки в цілому та для транзитології зокрема представляють трансформаційні процеси в країнах Південно-Східної Азії – регіону, який набуває все більшого геополітичного та геоекономічного значення.В роботі встановлено, що трансформація у Південно-Східній Азії зводилася до зміцнення позицій національної держави, відродженої після деколонізації. Характер такої держави залишався авторитарним, але водночас легітимним. Модернізація якскладова трансформації стала невід'ємною частиною політичної практики, оскільки була спрямована на забезпечення незалежності та національної безпеки.^UThe dissertation is a holistic study of the transformation of political regimes in Southeast Asia. The paper provides a thorough analysis of the conceptual foundations and institutional dimensions of transitive transitions in the region.Political transformation is the process by which a political system acquires new features and changes political standards and values; a new state of the system that occurs as a result of radical structural changes. Transformation does not necessarily imply avector of political change. It can be either complex (non-linear), regressive or progressive. The main thing in transformation is the transformation of the content and form of political life, its institutional sphere, models, values, norms of political behavior.Of particular interest to political science in general and to transitology in particular are the transformation processes in the countries of Southeast Asia, a region that is acquiring ever greater geopolitical and geo-economic importance. The paper found that the transformation process in Southeast Asia was primarily to strengthen the position of the nation state, revived after decolonization. The state maintained an authoritarian nature, yet it was considered legitimate. Modernization, as a comprehensive transformation, has become an essential aspect of political practice, as it is intended to guarantee autonomy and safeguard national security.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського