Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (32)Реферативна база даних (708)Книжкові видання та компакт-диски (667)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ТИТОВ$<.>+<.>A=ГЕРМАН$<.>+<.>A=СТЕПАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Германова О.Г. 
Авторське право і суміжні права в засобах масової інформації України та Польщі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.08 / О.Г. Германова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 17 с. — укp.

Проаналізовано українські та польські нормативно-правові акти у галузі авторського права (АП) і суміжних прав, особливості їх дотримання в різних кінцевих продуктах інформаційної діяльності (друкованих ЗМІ, телерадіоорганізаціях), зокрема в процесі розміщення журналістських матеріалів в Інтернеті. Розкрито методологічні аспекти захисту та дотримання АП на твори засобами масової інформації. Досліджено законодавчу базу функціонування АП в Україні у контексті повноти, досконалості, несуперечливості окремих норм і положень міжнародних угод. Обгрунтовано необхідність дотримання АП і суміжних прав в Інтернеті, описано основні механізми захисту журналістських метеріалів у глобальній інформаційній мережі. Обгрунтовано доцільність передбачення в українському законі про АП відповідних норм, проголошених у польському аналогу, що захищають працівників мас-медіа та інших дописувачів у частині результативності їх творчих зусиль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331 + Х839(4ПОЛ)331 + Ч620.4(4УКР) к1 + Ч620.4(4ПОЛ) к1 +
Шифр НБУВ: РА342691

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Герман Н.В. 
Безпека життєдіяльності людини в педагогічній спадщині українських просвітителів (кінця ХІХ - початку ХХ століття): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.В. Герман ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу літературно-педагогічної спадщини П.А.Грабовського, М.М.Коцюбинського, Лесі Українки та І.Я.Франка розкрито соціальну та історико-педагогічну сутність проблем безпеки життєдіяльності людини. Охарактеризовано негативні явища в соціально-політичній та економічній сферах суспільного розвитку, що є загрозою для життя та здоров'я людини, особливо для підростаючого покоління, які мали місце на межі ХІХ та ХХ ст. та проявилися в сучасному суспільстві. Висвітлено основні форми та методи навчально-виховної роботи у навчальних закладах освіти, використання яких за певних педагогічних умов сприятиме поглибленій обізнаності майбутніх вчителів з поглядами українських просвітителів, осмисленості ними соціальної та історико-педагогічної сутності проблем безпеки життєдіяльності людини та формуванню у них умінь і навичок урізноманітнювати відповідну навчально-виховну роботу з школярами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)52 + А734
Шифр НБУВ: РА311818 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Герман К.Б. 
Вільнорадикальні процеси у патогенезі порушень, зумовлених хірургічною травмою, при різних видах знеболювання: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / К.Б. Герман ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

З'ясовано вплив певних компонентів хірургічної травми (анестезії, операційної травми, психоемоційного стресу) на стан окиснювально-антиоксидантної системи організму. За умов експериментальних та клінічних досліджень установлено різний ступінь вираженості активації вільнорадикальних процесів і зниження антиоксидантного захисту під впливом анестетиків: ефіру, топенталу натрію, кетаміну, пропофолу. Показано, що хірургічне втручання радикально не змінює процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) і антиоксидатний потенціал. Виявлено, що рівень кінцевих продуктів ПОЛ і активність антиоксидантних ферментів корелюють з вираженістю гемодинамічних змін за умов хірургічної травми за різних видів знеболювання. Виявлено порушення окиснювально-антиоксидантного гомеостазу на всіх етапах розвитку хірургічної травми, а саме: на доопераційному етапі, під час операції та у післяопераційний період. На підставі одержаних результатів експериментальних і клінічних досліджень обгрунтовано доцільність антиоксидантної терапії. Уперше показано ефективність застосування препарату рексод для відновлення окиснювально-антиоксидантного балансу за умов хірургічної травми та різних видів знеболювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451 + Р454.8/9 +
Шифр НБУВ: РА357995

Рубрики:

      
4.

Титова М.В. 
Дидактичні основи вивчення української мови у шкільництві Галичини (друга половина XIX - перша третина ХХ ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.В. Титова ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено дидактичні засади викладання української мови в школах Галичини та суспільно-політичні й соціально-економічні чинники, що стали теоретичним підгрунтям для нормативно-правового забезпечення щодо мови викладання у державах, до складу яких входила Галичина в другій половині XIX - першій третині XX ст. Охарактеризовано навчально-методичне забезпечення навчання рідної мови в початкових і середніх школах краю. Визначено місце української мови в навчальних планах різних типів загальноосвітніх навчальних закладів, проаналізовано друковані та рукописні програми з української мови в аспекті їх відповідності дидактичним вимогам. Розкрито принципи, методи та форми навчання української мови, проаналізовано їх обгрунтування у науково-методичних розробках даного періоду, досліджено особливості реалізації в підручниках, посібниках, навчально-виховній роботі, мотивовано зв'язок між ними. Визначено шляхи формування в учнів мовної й комунікативної компетентності, мовленнєвих умінь і навичок. Показано значення рідної мови у процесі духовного, патріотичного, творчого розвитку особистості. Розкрито наповнення уроків мови українознавчим змістом. Визначено дидактичні принципи навчання української мови в початкових і середніх школах Галичини другої половини XIX ст., які доцільно творчо використовувати в сучасних загальноосвітніх навчальних закладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912 г(4УКР)5 +
Шифр НБУВ: РА354219

Географічні рубрики:

      
5.

Титов С.В. 
Дослідження і розробка процесу конверсії шламу дистиляції у виробництві кальцинованої соди з метою вироблення карбонатної сировини для синтезу цементного клінкеру: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / С.В. Титов ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1998. — 26 с. — укp.

Рукопис містить розробку процесу, технології і апаратурного оформлення методу переробки шламу дистиляції содового виробництва на якісну карбонатну сировину для синтезу цементного клінкеру. Запропонований метод переробки, досліджені закономірності процесів, що покладені в основу методу, створені математичні моделі. На основі досліджень розроблена апаратурно-технологічна схема процесу. Досліджені властивості шламу конверсії, доведена ефективність його використання в виробництві цементу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.240.9

Рубрики:

      
6.

Титова Г.Ю. 
Ендотелійзалежні фактори патогенезу хронічної серцевої недостатності в динаміці лікування антагоністами рецепторів ангіотензина II: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Г.Ю. Титова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему оптимізації й удосконалення діагностики та лікування хронічної серцевої недостатності (ХСН) у пацієнтів похилого та старечого віку з урахуванням коморбідного за результатами вивчення стану ендотеліальної функції (ЕТ-1, нітратів, нітритів, S-нітрозотіолу), інтенсивності вільнорадикального окиснення (ВРО), толерантності до фізичного навантаження, якості життя та призначення патогенетичних ефектів ангіотензивних рецепторів (АРАII) кандерсартана на зазначені показники. Установлено зростання рівня ЕТ-1, яке мало позитивну кореляцію зі збільшенням тяжкості ФК ХС, збільшенням віку, наявністю стенокардії, гіпертонічної хвороби (ГХ) та цукрового діабету (ЦД). Виявлено зниження формування депо NO - S-нітрозотіолу, нітратів, нітритів. Визначено негативну кореляцію метаболітів NO з віком і позитивну з ФК ХСН, наявністю ГХ і ЦД. Виявлено вікову депресію інтенсивності вільнорадикальних процесів. Порівняно результати лікування хворих кандесартаном і лізиноприлом, виявлено найбільш значне вірогідне збільшення рівней метаболітів NO та нормалізацію інтенсивності ВРО особливо у пацієнтів з III ФК ХСН і старших 75-ти років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-5 +
Шифр НБУВ: РА350629

Рубрики:

      
7.

Герман І.С. 
Запорізька преса 20-40-х рр. ХХ ст.: жанрово-стильові особливості: Автореф. дис. канд. філол. наук: 10.01.08 / І.С. Герман ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження запорізької преси 1920 - 1940 рр. як цілісної системи. Виявлено основні передумови виникнення україномовних газетних видань в регіоні, визначено соціокультурне підгрунтя формування специфічної типологічної моделі місцевої періодики, запропоновано поліматичну класифікацію системи запорізької преси 1920 - 1940 рр. Проаналізовано жанрово-стильову специфіку періодики регіону. Розглянуто жанрову парадигму газетних видань регіону та пояснено причини формування жорстко регламентованої жанрової домінанти тоталітарної преси. Враховуючи мовностилістичні особливості публіцистичних текстів, досліджено еволюційні трансформації жанрових різновидів нарису й репортажу, проаналізовано становлення сатирично-публіцистичних жанрів у місцевій пресі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ш107.715 +
Шифр НБУВ: РА327955

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Титова О.В. 
Захист майнових інтересів учасників процесу ліквідації на підприємствах: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Титова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Класифіковано види інтересів учасників процесу ліквідації та з'ясовано сутність поняття їх захисту. З'ясовно сутність поняття майна в господарській діяльності. Проаналізовано способи захисту майнових інтересів суб'єктів господарювання на момент виникнення процесу ліквідації та обгрунтовано пропозиції щодо їх вдосконалення. Запропоновано заходи вдосконалення порядку ліквідації підприємств з метою захисту майнових інтересів учасників процесу, розглянуто питання додаткових гарантій щодо меншості акціонерів та кредиторів. Висвітлено загальні критерії та правила застосування спрощеної процедури ліквідації підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.322 + Х839(4УКР)901.414.4 +
Шифр НБУВ: РА343238

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Герман 
Механізми переносу заряду та фотоелектричні процеси в діодних структурах на основі Hg3In2Te6: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Іванна Іванівна Герман ; Чернівецький національний ун-т ім. Юрія Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + З854.22
Шифр НБУВ: РА352916

Рубрики:

      
10.

Герман С.І. 
Обгрунтування застосування плацентарних препаратів у комплексному лікуванні генералізованого пародонтита: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.І. Герман ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2004. — 20 с. — укp.

За результатами дослідження встановлено різнонаправлені порушення імунної системи у хворих на генералізований пародонтит. Експериментально доведено, що протизапальні препарати "Амніоцен" та "Біоглобін" є імунологічно безпечними, мають здатність впливати на клітинну ланку імунної системи, а також здійснюють виразну стимулюючу дію на антитілогенез, що зумовлює доцільність їх використання як імуномодулюючий засіб. Розроблено та впроваджено до лікувальної практики стоматології новий спосіб патогенетичного лікування пародонтита з застосуванням препаратів плаценти "Амніоцену" або "Біоглобіну", що дає змогу скоротити терміни лікування та досягти стійкої ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-52 +
Шифр НБУВ: РА329756

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
11.

Титов О.О. 
Обгрунтування параметрів внутрішньокамерного завантаження вертикальних вібраційних млинів: Автореф. дис...канд. техн. наук: 05.05.06 / О.О. Титов ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2002. — 19 с. — укp.

Аналітично досліджено процеси переміщення завантаження помольних тіл і подрібнюваного матеріалу під впливом коливань помольної камери вертикального вібраційного млина. Обгрунтовано умови ефективного руйнування матераілу у шарі зазначених тіл, що забезпечують залучення до процесу ефективного подрібнення усієї сукупності помольних тіл і руйнування великих і міцних частинок вихідного матеріалу. Одержано аналітичні залежності для розрахунку раціональних величин технологічного зазору у помольній камері, діаметра помольних тіл, внутрішніх висоти та діаметра помольної камери, заповнення камери подрібнюваним матеріалом; експериментально встановлено значення емпіричних коефіцієнтів. Розроблено та успішно впроваджено інженерну методику розрахунку параметрів вертикального вібраційного млина для тонкого подрібнення міцних та абразивних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И411.22-5
Шифр НБУВ: РА321074 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Титов А.М. 
Основні принципи та особливості участі захисника на досудовому слідстві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / А.М. Титов ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розкрито суть захисту та поняття захисника у кримінальній справі з урахуванням аналізу міжнародних документів. Обгрунтовано та сформульовано загальні засади утворення та діяльності захисників у кримінальних справах. Розкрито особливості професійної етики даних захисників. На підставі аналізу українського законодавства зроблено висновок щодо його невідповідності міжнародним стандартам. Обгрунтовано необхідність внесення змін до Закону України "Про адвокатуру" щодо гарантій адвокатської діяльності, а також щодо можливості розголошення адвокатської таємниці. Запропоновано включення до Кримінального кодексу України статті, яка передбачає відповідальність за незаконні дії захисників у кримінальних справах. Обгрунтовано зміни до Кримінально-процесуального кодексу України щодо визначення кола осіб, які мають право брати участь у кримінальних справах як захисників, а також моменту їх вступу до справи та перелік документів, які повинні бути для цього надані. Обгрунтовано необхідність участі захисника у справах протокольної форми. Запропоновано складання протоколів про ознайомлення захисника з матеріалами, які обгрунтовують затримання підзахисного, обрання щодо нього запобіжного заходу, пред'явлення обвинувачення. Показано необхідність надання захисникові права проводити огляд предметів і документів у місці їх знаходження, освідування, а також допит свідків за їх згодою. Обгрунтовано та сформульовано зміни до Кримінально-процесуального кодексу України щодо заявлення клопотань під час ознайомлення з матеріалами справи та реагування на ці клопотання особи, у провадженні якої знаходиться справа. Запропоновано тезу щодо необхідності надання захисникові можливості складати захисний висновок у кримінальній справі. Запропоновано встановити певні терміни для складання обвинувального та захисного висновків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.016 +
Шифр НБУВ: РА334789

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Герман Л.Л. 
Ресурсозберігаючі елементи технології вирощування насіння моркви в умовах лівобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Л.Л. Герман ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

За умов лівобережної Лісостепової зони України досліджено й обгрунтовано закономірності формування високого рівня врожайності насіння моркви нормативної якості. Доведено можливість збільшення виходу маточних коренеплодів з одиниці площі, а також кількості вирощеного насіння у разі застосування маточників-штеклінгів у відкритому грунті. Визначено закономірності формування структури врожаю коренеплодів залежно від технології вирощування. Установлено параметри (вік, розмір, індекс форми, маса) маточних коренеплодів-штеклінгів. Доведено вплив будови насінного куща на його продуктивність залежно від віку та розмірів маточників і густоти насінних рослин. Визначено кореляційні залежності між дослідженими елементами технології та основними показниками росту та розвитку насінних рослин, а також їх урожайністю. Розраховано економічну й енергетичну ефективність ресурсозберігальної технології вирощування насіння у порівнянні з базовою. Установлено збереженість сортових і основних господарсько-цінних ознак рослинами моркви у разі використання насіння, одержаного з маточників-штеклінгів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-37 +
Шифр НБУВ: РА358079

Рубрики:

      
14.

Титов В.М. 
Розробка теоретичних основ технології і обладнання виробництва кальцинованої соди з метою створення маловідходного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.08 / В.М. Титов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 32 с. — укp.

Визначено стратегію та пріоритети створення маловідходних технологій за рахунок удосконалення процесів та обладнання, використання попередньо очищеної сировини, залучення відходів у виробничий цикл суміжних виробництв. Досліджено та вдосконалено етапи виробництва кальцинованої соди (розсолоочистку, регенерацію аміаку, виділення та переробку твердих відходів), на кожному з яких досягнуто інтенсифікації процесів, підвищення ступеня використання сировини та суттєвого зменшення відходів. Створено технологію виробництва кальцинованої соди. Для досліджених процесів запропоновано та доведено математичні моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л272.209
Шифр НБУВ: РА315995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Титова Н. М. 
Система оцінювання навчальних досягнень з креслення майбутніх вчителів трудового навчання: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. М. Титова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 21 с. — укp.

Вперше розроблено й обгрунтовано систему оцінювання навчальних досягнень з креслення майбутніх вчителів трудового навчання із врахуванням дидактичних можливостей модульно-рейтингових і тестових методик, що сприяє підвищенню якості навчальної діяльності студентів. Розроблено навчально-контрольний програмний комплекс з курсу "Креслення", що містить теоретичний матеріал відповідного змісту, комплект тестових завдань і кросвордів, програмно-педагогічне забезпечення тощо. Розкрито підходи до оцінювання навчальних досягнень як важливої складової сучасної вищої освіти та специфіку оцінювання навчальних досягнень з креслення студентів педагогічних ВНЗ. Вдосконалено критерії та показники оцінювання навчальних досягнень майбутніх фахівців на заняттях з креслення. Набуло подальшого розвитку положення про оцінювання навчальних досягнень студентів засобами інформаційно-комунікаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж11 р(4УКР)3-38
Шифр НБУВ: РА383661 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Герман Є.В. 
Удосконалення специфічної профілактики вірусних інфекцій при вирощуванні курчат: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / Є.В. Герман ; УААН. Ін-т експерим. і клін. вет. медицини. — Х., 1999. — 24 с. — укp.

Робота містить дані про імунологічний статус птахогосподарств різних регіонів України з 9 вірусних інфекцій, наслідки вакцинації курчат за стандартними схемами та відповідно сероконтролю. Наведений доказ доцільності регулярного сероконтролю птиці за віковими періодами 10-14 днів; 27-35; 60-70; 90-120 днів і далі - через кожні 30 днів. Встановлено можливість поєднання вакцини проти хвороби Гамборо зі штаму УМ-93 і хвороби Ньюкасла зі штаму Ла-Сота при першому щепленні курчат. Експериментально досліджено, що щеплення курчат на стадії ембріогенезу проти хвороби Ньюкасла, хвороби Гамборо та інфекційного бронхіту пролонгує у курчат рівень материнських антитіл. Розроблений регламент застосування Українських вакцин проти хвороби Гамборо зі штаму УМ-93 та інфекційного ларинготрахеїту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.361-8,022

Рубрики:

      
17.

Германчук 
Управління комерційною діяльністю підприємств на основі маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Алла Миколаївна Германчук ; Донецький держ. ун-т економіки і торгівлі. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)421.0,021
Шифр НБУВ: РА308253

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Германова де Діас Е.В. 
Хриcтиянська традиція в ситуації постмодерну: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 17.00.01 / Е.В. Германова де Діас ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Вперше розглянуто стан християнської традиції у ситуації постмодерну, виявлено специфіку існування християнського Св.Передання у постмодерну добу, визначено вплив культури постмодерну на християнство та основні чинники формування та дієвості християнської традиції у сучасну епоху та в минулому. Встановлено особливості філософсько-культурологічного та релігійного дискурсів щодо проблеми взаємовпливу релігійної традиції та культури. Проведено аналіз різних теорій традиції, на підставі якого зроблено висновок, що все історичне ставлення до релігійно-культурної традиції вибудовується у тріаду: традиціоналізм - модернізм - постмодернізм, а кожна наступна стадія заперечує попередні. Встановлено пріоритетність співвідношення традиціоналізм - модернізм (модернізм завжди виступає в опозиції до традиціоналізму). З'ясовано, що у цій боротьбі протилежностей виникає заключна частина тріади - постмодернізм, який є синтезованою та переосмисленою моделлю відношень традиціоналізм - модернізм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933*31-725 + Э210.33 + Э37-42 +
Шифр НБУВ: РА331396

Рубрики:

      
19.

Германович Г. О. 
Медичні терміни зі соматичними компонентами в сучасній українській мові. / Г. О. Германович. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню медичних термінів зі соматичними компонентами як єдиної системної організації. У роботі обґрунтовано теоретико-методологічні засади дослідження медичної лексики зі соматичними компонентами в українському мовознавстві. Показано системну організацію соматичної лексики в медичній сфері; з'ясовано специфіку медичних термінів зі соматичними компонентами; розглянуто структурні моделі цих термінів. Описано основні лексико-семантичні групи в системі медичних термінів зі соматичними компонентами й схарактеризовано парадигматичні та синтагматичні зв'язки між ними. Виявлено місце соматизмів в структурі простих, складних і складених термінів. З'ясовано, які соматизми за походженням переважають: українські чи запозичені. Матеріали дослідження сприятимуть систематизації знань і поглибленню відомостей про специфіку медичних термінів зі соматичними компонентами, їхню структуру, класифікаційну групу, значення, продуктивність, доцільність існування в терміносистемах галузевого профілю. Запропонований аналіз слугуватиме для впорядкування та стандартизації медичної термінології.^UThe thesis highlights the research of medical terms with somatic components as a unified system. The theoretical and methodological basis of the investigation of medical lexicon with somatic components in Ukrainian linguistics has been analyzed. The system of organization of somatic lexicon in the medical sphere has been demonstrated; specification of medical terms with somatic components has been defined; structural models of these terms have been considered. The main lexical-semantic groups in the system of medical terms with somatic components have been described and the paradigmatic and syntagmatic relationships between them have been characterized. A place of somatisms in the structure of simple, compound and composed terms has been found out. Also, it has been analyzed what terms predominate in origin: Ukrainian or borrowed.The materials of the study will contribute to the systematization of knowledge and widening of the information about the specificity of medical terms with somatic components, their structure, classification group, meaning, productivity, justification of their existence in the medical term system. The proposed analysis will ensure the improvement and standardization of medical terminology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Герман О. В. 
Адміністративно-правове забезпечення взаємодії суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства. / О. В. Герман. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні здійснено комплексну наукову розробку теоретичних та прикладних проблем адміністративно-правового забезпечення взаємодії суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства. У результаті проведеного дослідження сформульовано низку нових наукових положень, запропонованих особисто здобувачем.Запропоновано взаємодію суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства розглядати як діяльність кількох (не менше двох) суб'єктів протидії, які впливають один на одного та на бюджетну деліктність притаманними кожному із суб'єктів засобами і методами для досягнення спільної мети ‒ обмеження кількості проявів порушень бюджетного законодавства до фінансово безпечного, соціально-толерантного рівня.Наголошено, що протидія порушенням бюджетного законодавства передбачає діяльність уповноважених суб'єктів щодо формування державної політики у цій сфері (з визначенням координаційного механізму), попередження (виявлення і нейтралізація причин та умов), виявлення і припинення бюджетних деліктів, застосування заходів відповідальності та усунення негативних наслідків від їх учинення. Відповідно до цих видів діяльності суб'єктами протидії порушенням бюджетного законодавства слід вважати Верховну Раду України, Президента України, Кабінет Міністрів України, органи бюджетного контролю (Рахункова палата, Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, органи Державної казначейської служби України, органи Державної аудиторської служби України), правоохоронні органи (Національна поліція, Національне антикорупційне бюро України, Державне бюро розслідувань, Служба безпеки України, податкова міліція, прокуратура) та суди. Тобто система суб'єктів протидії порушенням бюджетного законодавства складається з вищих органів державної влади, які формують державну політику у цій сфері, судів, які за допомогою здійснення правосуддя впливають на бюджетну деліктність та її детермінанти, органів бюджетного контролю та правоохоронних органів, які безпосередньо і цілеспрямовано протидіють правопорушенням у бюджетній сфері. Наявність у системі протидії порушенням бюджетного законодавства суб'єктів, які належать до різних гілок влади, мають різне спрямування функціонування та різні завдання актуалізує питання їх взаємодії. Відзначено, що аналіз завдань та повноважень органів бюджетного контролю дозволяє зробити висновок про наділення законодавцем цих органів адміністративно-правовим статусом суб'єкта взаємодії у сфері протидії порушенням бюджетного законодавства. Завдання та повноваження окремих органів бюджетного контролю отримали правове закріплення і на законодавчому, і на підзаконному рівнях (Рахункова палата, Державна аудиторська служба України), а інших ‒ лише на підзаконному (Міністерство фінансів України, місцеві фінансові органи, Державна казначейська служба України). У зв'язку з цим доцільним є закріпити завдання взаємодіяти між собою та з іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями в законодавчому акті, який має вищу юридичну силу у бюджетній сфері порівняно з іншими законами ‒ Бюджетному кодексі України. Для цього необхідно доповнити БК України ст. 115-1 «Взаємодія органів, уповноважених на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства» такого змісту: «Органи, уповноважені на здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства у процесі своєї діяльності взаємодіють між собою, з правоохоронними органами та іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями відповідно до закону». Запропоновано завдання і повноваження органів бюджетного контролю класифікувати залежно від суб'єктів взаємодії ‒ регламентують їх узгоджену діяльність: 1) з вищими органами державної влади; 2) між собою; 3) з правоохоронними органами та судами; 4) з міжнародними та іноземними інституціями; 5) з іншими суб'єктами протидії порушенням бюджетного законодавства. Також виокремлюються нормативно-закріплені повноваження щодо інформаційної взаємодії та взаємодії під час проектно-консультативної роботи. Доведено, що серед органів фінансового контролю на нормативно-правовому рівні найбільш повно регламентовані повноваження щодо взаємодії у сфері протидії порушенням бюджетного законодавства Державної аудиторської служби України. Отримали певне нормативне закріплення форми її взаємодії і з вищими органами державної влади, і з органами місцевого самоврядування, і з іншими органами бюджетного контролю, і з правоохоронними органами та судами.^UThe dissertation deals with the comprehensive scientific development of theoretical and applied problems of administrative and legal provision for interaction of subjects of counteraction to violation of the budget legislation. A number of new scientific statements proposed by the author are formulated.The interaction of subjects of counteraction to infringements of the budget legislation is considered as activity of several (not less than two) subjects of counteraction influencing each other and budget delicts with specific means and methods for achievement of the general purpose – limiting the number of violations of the budget legislation to a financially secure, socially tolerant level.It is emphasized that counteraction to violations of the budget legislation involves the activities of authorized entities concerning formulation of public policy in this area (with the definition of coordinating mechanism), prevention (detection and neutralization of causes and conditions), detection and termination of budget delicts, application of responsibility measures and elimination of negative consequences of their commission. According to these activities, the subjects of counteraction to violations of the budget legislation are the Verkhovna Rada of Ukraine, the President of Ukraine, the Cabinet of Ministers of Ukraine, budget control bodies (the Accounting Chamber, the Ministry of Finance of Ukraine, local financial bodies, bodies of the State Treasury Service of Ukraine, bodies of the State Audit Service of Ukraine), law enforcement agencies (the National Police, the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine, the State Bureau of Investigation, the Security Service of Ukraine, tax police, prosecutor's office) and courts. Thus, the system of the subjects of counteraction to violations of the budget legislation consists of the highest bodies of the government forming the state policy in this sphere, courts influencing budget delicts and their determinants by means of justice, budget control bodies and law enforcement bodies counteracting offenses in the budget sphere directly and purposefully. The presence of entities in the system of counteracting violations of the budget legislation, which belong to different branches of government, have different directions of operation and different tasks, raises the issue of their interaction.It is noted that the analysis of the tasks and powers of the budget control bodies allows drawing a conclusion that the legislator has granted these bodies the administrative and legal status of the subject of interaction in the field of combating violations of the budget legislation. Tasks and powers of some budget control bodies are legally fixed at both the legislative and sublegislative levels (the Accounting Chamber, the State Audit Service of Ukraine), and others – only at the sublegislative level (the Ministry of Finance of Ukraine, local financial authorities, the State Treasury Service of Ukraine). Therefore, it is advisable to establish the task of interacting with each other and with other state bodies, local governments, and public associations in a legislative act that has higher legal force in the budget sphere compared to other laws – the Budget Code of Ukraine. It is necessary to supplement Article 115-1 “Interaction of bodies authorized to control over the compliance with budget legislation” to the Budget Code of Ukraine. It should be stated as follows, “Bodies authorized to control over the compliance with budget legislation in the process of their activities interact with each other, with law enforcement agencies and other public authorities, local governments, public associations in accordance with the law”. It is proposed to classify the tasks and powers of budget control bodies depending on the subjects of interaction – regulate their coordinating activities: 1) with the highest state authorities; 2) among themselves; 3) with law enforcement agencies and courts; 4) with international and foreign institutions; 5) with other subjects of counteraction to violations of the budget legislation. Statutory powers concerning information interaction and interaction during project-consulting work are also distinguished.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського