Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (76)Реферативна база даних (6910)Книжкові видання та компакт-диски (4590)Журнали та продовжувані видання (325)
Пошуковий запит: (<.>A=ТКАЧ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 398
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ткаченко В.М. 
NADH-залежна монооксигеназна система мікросом печінки тварин при дії іонізуючого випромінювання та аліментарних факторів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.М. Ткаченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив іонізуючого випромінювання та аліментарних факторів на активність NADH-залежної монооксигеназної системи мікросом печінки. Розглянуто структурний стан мембран мікросом печінки щурів у разі дії гамма-опромінення та сумісної дії опромінення та різного складу дієти, а також харчової домішки аронії чорноплідної. Встановлено, що аронія чорноплідна за умов in vivo нормалізує інтенсивність процесів перекисного окиснення ліпідів, структурні зміни і NADH-феррицианід редуктазну активність мікросом печінки опромінених тварин. Показано, що гамма-опромінення тварин, які одержували збалансований раціон харчування, призводить до збільшення активності ферментів монооксигеназної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26-638 +
Шифр НБУВ: РА339660

Рубрики:

      
2.

Ткачук-Мірошниченко О.Є. 
Імплікація в рекламному дискурсі (на матеріалі англомовної комерційної реклами): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Є. Ткачук-Мірошниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Б.м., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто імплікацію як особливий спосіб передачі інформації, яка не отримує прямої вербалізації, але індикується експліцитними вербальним та невербальними елементами - маркерами. Імпліцитною є оцінна й асоціативна інформація. Імплікація є дискурсивно обумовленою. У дискурсі англомовної комерційної реклами імплікацію простежено на дискурсивному, лексичному, граматичному та невербальному рівнях. Індикаторами імпліцитної інформації є дискурсивний, лексичні, граматичні та невербальні маркери. Вирішальну роль у декодуванні імпліцитної інформації належить когнітивному змісту дискурсу. Імпліцитними елементами, які маркуються вербальними та невербальними засобами реклами, є складові когнітивної моделі, оцінний компонент, прагматичне значення слова та тексту. Мовна реалізація когнітивної моделі може бути повною та неповною, що відображається в її трьох варіантах. До лексичних маркерів імпліцитної інформації належать топонімічна, темпоральна лексика, засоби вираження категорії компаративності, частки, інтертекстуальний компонент, до граматичних - непрямі способи передачі ілокутивної сили спонукання, а до невербальних маркерів - пікторальні, параграфічні маркери та колір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-716
Шифр НБУВ: РА316999 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ткаченко Н.В. 
Інвестиційна діяльність страхових компаній: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Н.В. Ткаченко ; НАН України. Ін-т екон. прогнозування. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність підвищення значення інвестиційної діяльності в страховому бізнесі. Уточнено визначення інвестиційної функції стахування та запропоновано трактування поняття "інвестиційний потенціал страховика". Встановлено інвестиційні можливості страховиків залежно від їх спеціалізації. Проаналізовано напрямки розміщення коштів страхових компаній. Визначено особливості державного регулювання інвестиційної діяльності вітчизняних страховиків і уточнено принципи розміщення страхових резервів, доведено необхідність врахування чинника підконтрольності інвестицій. Обгрунтовано шляхи удосконалення організації процесу прийняття інвестиційного рішення як основи перспективного управління інвестиційною діяльністю за допомогою наукової методології передбачення її напрямків, адаптації до загальних цілей розвитку страхової компанії та постійно змінюваних умов зовнішнього середовища. Запропоновано алгоритм прийняття інвестиційного рішення з використанням прогнозних моделей діяльності страховика. Розроблено методику визначення мінімально необхідного розміру активів, які можна швидко та легко реалізувати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7-56 +
Шифр НБУВ: РА332083

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ткач І.М. 
Інвестиційно-інноваційна стратегія розвитку оборонно-промислового комплексу України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / І.М. Ткач ; Держ. установа "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні та практичні рекомендації щодо підвищення ефективності функціонування оборонно-промислового комплексу (ОПК) України на підставі формування та реалізації нової інвестиційно-інноваційної стратегії його розвитку. Розкрито сутність і роль ОПК України у забезпеченні національної безпеки держави, охарактеризовано його сучасний стан. Узагальнено позитивний досвід реформування ОПК провідних країн світу. Виявлено фактори, що найбільш суттєво впливають на розвиток та ефективність функціонування ОПК України. З використанням методології стратегічного планування розроблено методичні підходи та структурно-логічну схему формування та реалізації інвестиційно-інноваційної стратегії розвитку ОПК України на коротко- та довгострокову перспективи. Наведено рекомендації щодо впровадження нової інвестиційно-інноваційної стратегії розвитку ОПК України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2-55 + У9(4УКР)305.2-56 +
Шифр НБУВ: РА357962

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ткаченко К.Д. 
Індивідуальна анатомічна мінливість цистерни бічної ямки великого мозку та взаємовідношення з магістральними мозковими судинами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / К.Д. Ткаченко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 16 с. — укp.

Установлено діапазон індивідуальної мінливості положення, форми та розмірів цистерни бічної ямки великого мозку, її краніотопографічні взаємини з магістральними артеріями та венами великого мозку. Уперше надано морфологічну характеристику полових, вікових та індивідуальних розходжень будівлі цистерни бічної ямки для обгрунтування та виконання оптимальних доступів до неї. Анатомічно обгрунтовано й експериментально апробовано хірургічний доступ до цистерни латеральної ямки, інтраопераційне виявлення павутинної оболонки та спеціальний її розріз. Обгрунтовано та розроблено способи виявлення та розсічення павутинної оболонки головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.96 +
Шифр НБУВ: РА330263

Рубрики:

      
6.

Ткач Б.М. 
Індивідуально-психологічні та нейропсихологічні особливості молоді з адиктивною поведінкою: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / Б.М. Ткач ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано індивідуально-психологічні та нейропсихологічні особливості молоді з адиктивною поведінкою. Визначено передумови вживання молоддю психоактивних речовин, зокрема, у разі неповної сім'ї, вживання психоактивних речовин членами сім'ї, сімейних конфліктів та недостатності близьких взаємин між батьками і дітьми, неправильного стилю сімейного виховання, поганої успішності у навчанні. Висвітлено концепцію побудови комплексних програм психопрофілактики адиктивної поведінки та підтримання психосоматичного здоров'я з урахуванням індивідуально-психологічних та нейропсихологічних особливостей молоді. Розроблено комплексну програму психопрофілактики адиктивної поведінки молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.26-4 + Ю936.2-81 + Р733.645.021.1-435 + Р733.645.021.1-57 +
Шифр НБУВ: РА343017

Рубрики:

      
7.

Ткачова Д. Л. 
Індукція генних мутацій зразками копчених ковбасних виробів різних технологій виробництва: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.15 / Д. Л. Ткачова ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено мутагенну активність зразків неорганічної й органічної фракцій копчених ковбас трьох технологій виробництва на бактеріальній тест-системі Salmonella typhimurium/мікросоми. Визначено, що за результатами фізико-хімічного аналізу мутагенну активність зразків можуть зумовлювати підвищені концентрації Кадмію та Ніколу у неорганічній фракції, та значний вміст бенз(а)пірену та бенз(а)антрацену у органічній фракції. Показано, що за мутагенною активністю вирізняється група сирокопчених ковбас від інших двох груп. Досліджено смакоароматичні та комплексні харчові домішки, які додають до ковбас у процесі їх виготовлення. Доведено, що коптильні ароматизатори проявляють мутагенну активність на рівні слабкої та середньої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л927.2-1 с
Шифр НБУВ: РА373257 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Телліс С. О. 
Інститут президентства в Україні та в Угорщині: теоретико-правовий порівняльний аналіз / С. О. Телліс. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертація є одним з перших в Україні комплексним науковим порівняльно-правовим дослідженням теоретико-правового статусу інституту президентства в Україні та в Угорщині. У роботі розкрито особливості становлення і функціонування інституту президентства в Україні та в Угорщині у контексті державно-правового розвитку, в межах якого з використанням сучасних методів наукового пізнання, врахуванням здобутків юридичної науки окреслено місце та роль президента у функціонуванні державної влади в обох країнах. На підставі проведеного аналізу теоретико-методологічних засад дослідження інституту президентства висвітлені основні підходи до дослідження теоретико-правового статусу інституту президентства. Проаналізовано досвід та проблематика нормативно-правового визначення регулятивної, контрольної, кадрової і установчої функцій Президента України та Президента Угорщини з виокремленням ролі суб'єктивного чинника як критеріальної ознаки. У дисертації вперше використано та уведено до наукового обігу в Україні нормативно-правові документи, видані угорською мовою, які регламентують функціювання інституту президентства в Угорщині.Зроблені висновки щодо правових витоків та парадигм соціально-правового процесу запровадження інституту президентства в обох державах. Висновки базуються на дослідженні правової спадщини у вигляді нормативного забезпечення функціонування вищих органів державної влади в Україні та в Угорщині через призму теоретико-правового дослідження інституту президентства. Автор виокремлює суб'єкта владних повноважень, повністю або частково наділеного повноваженнями президента, за основними законами у конституційній системі держави того часу. У дисертації сформульовано авторське визначення поняття «президіального режиму управління» як предтечу президентського правління за соціалістичних часів, що дало можливість узагальнити критерії визначення суб'єктів владних повноважень та сформульовано дефініцію, яка відображає основні положення державно-правового розвитку соціалістичної України, у якій Президія Верховної Ради виконувала низьку функцій, що в умовах демократичного устрою держави стали притаманні президентові.У дисертації проаналізовано історико-правові аспекти генези інституту глави держави в Україні та в Угорщині й встановлено їх особливий характер з деякими загальними рисами:1) інститут глави держави в Україні формується у руслі подальшого розвитку радянської правової системи та президіального режиму управління;2) інститут глави держави в Угорщині формується у руслі розвитку парламентської форми державного правління та правонаступництва органів державної влади;3) загальне обумовлено радянським правовим спадком в обох країнах, конституційне нормотворення втілювалося змінами до існуючої нормативної бази.Висвітлено правові аспекти транзиту влади у нові інститути (насамперед інституту президентства) при зміні політико-правової системи в обох країнах. У рамках дослідження інституту президентства як сукупності конституційно-правових норм автор аналізує статус і повноваження президента, закріплені у нормативно-правових актах конституційного значення. Проведено порівняльний аналіз конституційно-правових норм, які регулюють функціонування інституту президентства в Україні та в Угорщині, а саме: регулятивні, контрольні, кадрові і установчі функції президента. За допомогою порівняльно-правового аналізу конституційно-правового статусу інституту президентства в Україні та в Угорщині, виявлено відмінності й паралелі цих важливих національних установ, що дозволило співвідносити тенденції розвитку інституту в обох державах.У дисертації було обґрунтовані особливості сучасного інституту президентства в Україні та в Угорщині й встановлено, що:1) відсутність конкретизації та чіткої визначеності теоретико-правового статусу Президента України в аспекті його ролі в системі державного управління дають можливість наповнювати суб'єктивним змістом інститут президентства взагалі;2) чітке визначення теоретико-правового статусу Президента Угорщини сприяє ефективному функціонуванню інституту президентства в системі державних органів;3) обсяг повноважень Президента України перевищує обсяг повноважень Президента Угорщини. Особливо яскраво це проявилося під час здійснення порівняльно-правового аналізу конституційних повноважень президентів у різних сферах їхньої компетенції.Висновки аналізу щодо статусу й обсягу повноважень президента корелюються з історичним правовим спадком визначення місця та ролі глави держави у системі владного механізму в обох країнах.Відзначено значний вплив історико-правової спадщини на формування цього інституту в обох країнах, суть якого полягає у тому що:1) в Україні інститут президентства відбувся як центр державного управління та в певній мірі має ознаки наслідку спадщини президіального режиму управління;2) в Угорщині конституційно-правові нововведення створили «сильний» парламент і «нейтрального» президента, який не має однозначного зв'язку з виконавчою владою.^UThis thesis is one of the first in Ukraine complex scientific comparative and legal studies of the theoretical and legal status of the presidency in Ukraine and in Hungary. The thesis reveals the peculiarities of formation and functioning of the institution of presidency in Ukraine and in Hungary in the context of state and legal development, in which the place and role of the president in the functioning of state power in both countries are outlined using modern methods of scientific cognition and considering the achievements of jurisprudence. We analysed the experience and problems of regulatory and legal definition of the regulative, supervisory, personnel and constituent functions of the President of Ukraine and the President of Hungary, highlight the role of the subjective factor as a criterion attribute. For the first time in Ukraine, the thesis uses and introduces into scientific circulation legal documents published in Hungarian that regulate the functioning of the institution of the presidency in Hungary. We draw conclusions about the legal origins and paradigms of the social and legal process of implementation of the presidency in both states. The conclusions are based on the study of the legal heritage the normative provision of the functioning of the highest state authorities in Ukraine and in Hungary through the prism of theoretical and legal research of the institution of presidency. The thesis formulates the author's definition of the "presidium regime of government" as the forerunner of presidential government in socialist times, allowing us to summarise the criteria for determining the subjects of power and formulate a definition that reflects the main provisions of state and legal development of socialist Ukraine, where the Presidium of the Verkhovna Rada performed a number function, which in a democratic state structure became inherent to the President. The thesis analyses the historical and legal aspects of the genesis of the institution of head of state in Ukraine and Hungary and establishes their special nature with some common features: 1) the institution of head of state in Ukraine is evolving in line with the further development of the Soviet legal system and the presidium regime of government;2) the institution of head of state in Hungary is evolving in line with the development of a parliamentary form of government and the succession of public authorities;3) the general is conditioned by the Soviet legal legacy in both countries, constitutional standard-setting has been embodied by changes to the existing regulatory framework.As part of a research on the institution of presidency as a set of constitutional and legal regulations, the author analyses the status and powers of the president as set out in legal acts of constitutional importance. We conducted a comparative analysis of constitutional and legal norms regulating the functioning of the presidency institution in Ukraine and Hungary, namely, regulatory, control, personnel, and constituent functions of the president. Using a comparative and legal analysis of the constitutional and legal status of the presidency institute in Ukraine and Hungary, the differences and parallels of these important national institutions were identified, which allowed to correlate the trends of the institute development in both states. The thesis substantiated the features of the modern institution of the presidency in Ukraine and Hungary and established the following:1) the lack of specificity and clear definition of the theoretical and legal status of the President of Ukraine in terms of his role in the system of state administration enables the institution of the presidency to be filled with subjective content in general;2) a clear definition of the theoretical and legal status of the President of Hungary contributes to the effective functioning of the institution of the presidency in the system of state bodies;3) the scope of powers of the President of Ukraine exceeds the scope of powers of the President of Hungary. This is particularly evident in the comparative legal analysis of the constitutional powers of the presidents in their various spheres of competence. The conclusions of the analysis of the status and scope of presidential powers correlate with the historical legal heritage determining of the place and role of the head of state in the power system in both countries.A significant influence of the historical and legal heritage on the formation of this institution in both countries has been noted the point of which is that:1) In Ukraine, the institution of presidency has established itself as the centre of state administration and has signs the legacy of a presidium regime of government2) In Hungary, constitutional and legal innovations have created a "strong" parliament and a "neutral" president who has no clear relationship to the executive branch.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Ткач В.О. 
Інституціональні перетворення пенсійної системи України в умовах трансформації світової економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.О. Ткач ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність та основи пенсійного забезпечення за умов трансформації світової економіки, а також основи реформування пенсійної системи України та теоретичні засади державного регулювання процесів її реформування. Проаналізовано європейські та англо-американські системи пенсійного забезпечення, механізм пенсійного страхування як складову системи пенсійного забезпечення в свті та систему його регулювання. Визначено передумови реформування пенсійної системи. Розроблено напрями удосконалення управління структурою недержавного пенсійного забезпечення, наведено прогноз діяльності недержавних пенсійних фондів на вітчизняних та міжнародних інвестиційних ринках, викладено напрямки удосконалення системи захисту пенсійних активів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У527.222 + У9(4УКР)272.22 +
Шифр НБУВ: РА347531

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Ткаченко С.П. 
Інтеграція знань з методики фізики і психолого-педагогічних дисциплін у підготовці майбутнього вчителя фізики: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / С.П. Ткаченко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розкрито теоретико-методичні засади вивчення курсу "Теорія і методика навчання фізики" як інтеграційної дисципліни, обгрунтовано доцільність застосування технології формування у майбутніх учителів фізики інтегрованих методичних знань з даного курсу та спецкурсу "Основи інтеграції методичних знань". Запропоновано методику проведення інтегрованих лекцій, практичних, семінарських і лабораторних занять з методики навчання фізики (МНФ). Досліджено методичні особливості використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі інтегрованого вивчення МНФ. Описано методику організації та проведення експерименту, проаналізовано його результати. Доведено, що обов'язковим компонентом інтегрованого навчання методики фізики є розроблений і упроваджений у навчальний процес комплекс дидактичних інтегрованих (методичних) завдань, що конкретизують дану методику формування інтегрованих методичних знань і вмінь у майбутніх учителів фізики. Охарактеризовано принцип інтегрованого узгодження формування методичних знань, що полягає в необхідності взаємопідсилення знань з МНФ, психології та педагогіки на підставі узгодженої взаємодії їх споріднених структур і структурних елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4УКР)3-3,022 +
Шифр НБУВ: РА353301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ткачук О. Ю. 
Інтенсивна терапія метаболічних порушень головного мозку при гострій крововтраті: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. Ю. Ткачук ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено покращення результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою, ускладненою церебральною недостатністю та порушенням свідомості, у періопераційному періоді завдяки вдосконаленню інтенсивної терапії на підставі системного оцінювання кисневого балансу організму, змін іонного складу крові, метаболічних процесів і кисневого режиму головного мозку. Наведено клінічний матеріал, який базується на аналізі результатів обстеження та лікування 63-х пацієнтів з гострою крововтратою. Розроблено схему лікування, яка заснована на результатах оцінювання іонного та кисневого режиму головного мозку з метою покращання результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою III класу, ускладненою церебральною недостатністю, у періопераційному періоді. Встановлено спосіб оцінювання ефективності та прогнозування результатів лікування пацієнтів з гострою крововтратою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.3-3 + Р627.7-5
Шифр НБУВ: РА379627 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
12.

Ткаченко Т.М. 
Інтродукція представників родини Myrtaceae Juss. у захищений грунт в Україні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Т.М. Ткаченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.926.17Myr
Шифр НБУВ: РА318581 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Ткачук В.В. 
Інформатизація освіти як чинник формування інноваційно-інформаційного суспільства в Україні (філософський аналіз): автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.10 / В.В. Ткачук ; АПН України, Ін-т вищ. освіти. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено філософський аналіз впровадження інформаційних освітніх технологій, досліджено зміст, межі та наслідки процесу інформатизації освіти як чинника формування інноваційно-інформаційного суспільства. Проаналізовано структуру, типи, матеріальну та програмну забезпеченість процесу інформатизації освіти. Зроблено висновок, що в Україні цей процес знаходиться у початковому (зародковому) стані. Визначено основні етапи інформатизації освіти в Україні, обгрунтовано методику психолого-педагогічного забезпечення процесу інформатизації освіти, сутність якої полягає у збереженні та зміцненні суб'єкт-суб'єктних відносин учасників навчально-виховного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в2:З81 + Ю6*18:Ж
Шифр НБУВ: РА371881 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Ткаченко В. В. 
Інформаційна технологія підтримки прийняття рішень при виникненні надзвичайних ситуацій транскордонного характеру / В. В. Ткаченко. — Б.м., 2019 — укp.

В процесі прийняття рішень при виникненні надзвичайних ситуацій (НС) виділяють наступні етапи: моніторинг стану навколишнього середовища; організація взаємодії підсистем як оперативного розгортання інформаційної інфраструктури; збір та обробка даних для прийняття оперативних рішень; ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій (ЛННС). Базою для вирішення задачі моніторингу стану навколишнього середовища є запропонована в роботі концептуальна модель, яка формалізує відношення між джерелами даних, методами та засобами збору даних та показниками стану навколишнього середовища. Екологічна система розглядається як складний об'єкт, стан якого неможливо оцінити у явному вигляді, тому оцінку її стану запропоновано формувати на основі параметрів, за якими ведеться спостереження. Для цього використовується одно- або багато параметричні моделі оцінки. Отримала подальший розвиток одновимірна логістична модель вимірювання рівня екологічної безпеки, що дозволило визначити виникнення надзвичайної ситуації в режимі реального часу та скоротити час на оперативне реагування. В дисертаційній роботі розроблено методичні основи створення інформаційно-аналітичного забезпечення підтримки прийняття рішень в умовах виникнення НС транскордонного характеру, розроблено типову модель задачі прийняття рішень в умовах НС та запропоновано онтологічне подання знань, що дозволило побудувати ядро інтелектуальної системи та забезпечити обробку даних в процесах пошуку та аналізу прецедентів. Технологія організації взаємодії при виникненні НС складається з наступних етапів: визначення класифікаційних ознак НС, формування організаційної структури штабу з ЛННС, організація інформаційної інфраструктури та підготовка оперативних звітів. Модель багатоознакової класифікації запропоновано на основі застосування алгебро-предикатного підходу формалізації процесів сприйняття екологічної інформації. Для підтримки прийняття рішень при виникненні надзвичайних ситуацій транскордонного характеру розроблено метод побудови гнучкої інформаційної інфраструктури шляхом застосування концепції «інформації як сервіс» та мета-моделі пристрою. Це дозволило скоротити час розгортання інформаційної системи та підвищити ефективність інформаційно-аналітичних систем підтримки прийняття рішень при виникненні НС та ЛННС.^UIn the process of decision-making in case of emergencies, the following stages are distinguished: monitoring of the environment state; organizing of subsystems interaction as the operational deployment of information infrastructure; collection and processing of data for making operational decisions; liquidation of emergency consequences. The conceptual model is proposed as a basis for solving the environmental monitoring problem. The conceptual model formalizes the interaction between data sources, methods and means of data collection and environmental indicators. The ecological system is considered as a complex object, the state of which cannot be estimated explicitly. Therefore, it is proposed to estimate of ecological system state based on the observed parameters. One-parametric or many-parametric estimation models are used for ecological system state estimation. One dimensional logistic model for measuring the level of ecological safety has been developed. It has allowed determining the emergency case in real time and reducing the time for operational response. The application of the deformed configurations method reduces the time of obtaining data to clarify the state of environmental safety.In the thesis, the methodical bases of creating information and analytical maintenance for decision support in the conditions of transboundary emergencies are developed. The typical model of the decision-making problem in the emergencies is developed, and the ontological specification of knowledge representation has been developed. It allowed constructing the intellectual system core and provide data processing in the search processes and analysis of precedents. The technology of cooperation in case of emergencies consists of the following steps: the definition of emergency classification features, the organizational structure formation of the emergency response staff, the information infrastructure organizing and the preparation of operational reports. The model of multi-sign classification is proposed by the application of the algebra-predicate approach to the formalization of environmental information processes. The method of constructing a flexible information infrastructure is developed to support decision-making in case of transboundary emergencies. The method of constructing a flexible information infrastructure applies the concept of "information as a service" and the device meta-model. This allowed reducing the deployment time of the information system and increasing the efficiency of information and analytical decision support systems in case of emergencies and the elimination of the emergency consequences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Араффа Х. О. 
Автоматизація процесів планування та стабілізації руху антропоморфного крокуючого апарату (АКА) / Х. О. Араффа. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності процесу планування руху та збільшення запасу стійкості АКА шляхом урахування ефекту запізнювання на отримання та обробку даних про його позиціонування на довільній поверхні. Розроблено структурно-функціональну схему автоматизації процесів планування та оптимальної стабілізації заданого руху АКА з поліноміальним згладжуванням опорної траєкторії та оптимальним LQR стабілізуючим регулятором, що забезпечує плавність і стійкість руху АКА уздовж опорної траєкторії. Розроблено методику синтезу опорних траєкторій на основі багатофазної структури покрокового переміщення АКА з урахуванням локомоторних синергій взаємодії стоп АКА з довільною опорною поверхнею, що дозволяє уникнути неоднозначності під час розв'язання оберненої задачі кінематики. Розроблено алгоритм стабілізації руху АКА в умовах невизначеності рельєфу місцевості на основі МРС-підходу, що дає можливість усунути негативні наслідки ефекту запізнювання в початковій стадії процесу руху АКА при використанні традиційних підходів. Результати теоретичних та практичних досліджень використовуються в практичній діяльності ТОВ «СВІТ САЙТІВ», впроваджені в навчальний процес Національного авіаційного університету для використання в науково-дослідній роботі студентів наукових груп Інституту новітніх технологій та лідерства, а також впроваджені у навчальний процес кафедри технічної кібернетики НТУУ «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського».^UThe dissertation is devoted to increase of efficiency of process of planning of trajectory and increase the stability of AKA by considering the delay effect on receiving and processing of data on its positioning on any surface. The structural-functional scheme of automation of processes of planning and optimal stabilization of the walking of AKA with polynomial smoothing of a basic trajectory and optimal LQR controller, the stabilizing controller which provide a smoothness and stability of motion of AKA along a basic trajectory was developed. The technique of synthesis of support trajectories on the basis of multiphase structure of stepwise movement of AKA considering locomotor synergies of interaction of feet of AKA with an arbitrary basic surface is developed, which avoids ambiguity when solving the inverse kinematics problem. The algorithm of stabilization of AKA movement in the conditions of uneven terrain based on MPC-approach is developed, which makes it possible to eliminate the negative consequences of the effect of delay in the initial stage of the AKA movement when using traditional approach. The results of theoretical and practical research are used in the practical activities of LLC "Mirsaitov", introduced into the educational process of the National Aviation University for use in research work of students of scientific groups of the Institute of New Technologies and Leadership, and implemented in educational process of the Department of Technical Cybernetics of National Technical University of Ukraine "Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute" (NTUU KPI).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Солдатова М. О. 
Автоматизація процесу стабілізації програмного руху безпілотного літального апарату (БПЛА) / М. О. Солдатова. — Б.м., 2019 — укp.

Робота присвячена розробці спеціалізованого математичного апарату та алгоритмічного забезпечення вирішення задачі мінімізації енергетичних витрат БПЛА за рахунок оптимальної системи автоматичної стабілізації програмного руху БПЛА. Для розв'язання даної задачі розроблено процедуру оцінювання параметрів лінійних динамічних моделей БПЛА, на основі сумісного використання сплайн-функції та функції Уолша. Запропоновано оригінальний метод перетворення одного класу лінійних нестаціонарних моделей БПЛА в еквівалентні їм лінійні стаціонарні моделі. На основі запропонованої в роботі процедури синтезу, яка використовує принцип мінімуму в поєднанні з математичним апаратом функцій Уолша, вирішена задача синтезу розімкнутих оптимальних по витраті палива законів стабілізації програмного руху одного класу нестаціонарних БПЛА, а також для нестаціонарних БПЛА з монотонними і знакопостійними параметрами у випадку узагальненого квадратичного критерію синтезовано оптимальні закони стабілізації в аналітичній формі, зручній для їх практичної реалізації. Вперше запропоновано метод невизначених коефіцієнтів для реалізації процедури модального синтезу лінійних динамічних систем, а також процедуру оптимізації процесів стабілізації лінійних динамічних систем з параметричною невизначеністю на основі модального синтезу і принципу гарантованою динаміки, що дає можливість синтезу робастного стабілізатора програмного руху БПЛА.Розроблені оптимальні алгоритми стабілізації програмного руху БПЛА впроваджені в Науково-виробничому об'єднанні «АВІА»(м. Кременчук) Крім того, частина методів увійшла в програму навчання студентів на кафедрі технічної кібернетики, факультету інформатики та обчислювальної техніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».^UThe work is devoted to the development of a specialized mathematical apparatus and algorithmic support for solving the problem of minimizing the UAV energy costs due to the optimal system for automatic stabilization of UAV programmatic motion. To solve this problem, a procedure for estimating the parameters of linear dynamic UAV models was developed, based on the joint use of the spline function and the Walsh function. An original method of converting one class of linear non-stationary UAV models into equivalent linear stationary models is proposed. On the basis of the proposed synthesis procedure, which uses the principle of minimum in combination with the mathematical apparatus of the Walsh functions, the problem of synthesis of open optimal fuel consumption laws of program stabilization of one class of non-stationary UAVs and for non-stationary UAVs with monotonous parameters in the case of the quadratic criterion the optimal laws of stabilization are synthesized in an analytical form convenient for their practical implementation. For the first time, the method of uncertain coefficients for the implementation of the modal synthesis procedure for linear dynamic systems is proposed, as well as the procedure for optimizing the stabilization processes of linear dynamic systems with parametric uncertainty based on modal synthesis and the principle of guaranteed dynamics, which enables the synthesis of robust stabilizer of programmatic movement of the UAVOptimal algorithms for stabilization of programmatic movement of the UAV implemented at AVIA Scientific Production Association (Kremenchuk) In addition, part of the methods was included into the program of students' training at the Department of Technical Cybernetics, Faculty of Informatics and Computer Technics National Technical University of Ukraine «Igor Sikorsky Kyiv Polytechnic Institute»


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ткач С.М. 
Автономна нейропатія у хворих на цукровий діабет І типу: фактори ризику, перебіг, діагностика і лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / С.М. Ткач ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу вивчено закономірності розвитку уражень автономної нервової системи та їх взаємозв'язок з порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка, різними формами дискінезії позапечінкових жовчних шляхів і змінами уродинаміки. З'ясовано характер взаємозв'язку змін соматичного й автономного відділів нервової системи. На підставі результатів спектрального та статистичного аналізу варіабельності серцевого ритму охарактеризовано стадії діабетичної автономної нейропатії (ДКАН). Визначено ранні ознаки діабетичної шлунково-кишкової автономної нейропатії (ДШКАН) і діабетичної цистопатії (ДЦ), фактори ризику виникнення діабетичної атономної нейропатії та маркери підвищеного ризику розвитку остеоартропатії Шарко. Показано властивість унітолу щодо позитивного впливу на поліоловий шлях обміну глюкози за рахунок підвищення активності сорбітолдегідрогенази, що запобігає надмірному накопиченню сорбітолу у нервах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р628-3 +
Шифр НБУВ: РА358373

Рубрики:

      
18.

Ткаченко Н.Г. 
Агрегативна стійкість водних суспензій діоксиду титану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Н.Г. Ткаченко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості водних суспензій діоксиду титану з концентарцією твердої фази 0,03 - 4,00 г/л у широкому інтервалі зміни pH середовища та концентрації доданих речовин. Вперше показано, що характер зміни агрегативної стійкості водних суспензій діоксиду титану в околі ізоелектричної точки залежить від співвідношення ефектів упорядкування та розупорядкування структури води навколо іонів фонового електроліту. Виявлено, що максимальна стабілізація суспензій діоксиду титану за присутності поліметакрилової кислоти забезпечується за умов переходу від слабоіонізованої компактної форми макромолекулярного клубка до його сильноіонізованої розгорнутої форми. Вперше виявлено, що за умов агрегативної стійкості суспензій форма утворених агрегатів наближається до сферичної, а з пониженням стійкості колоїдних систем - відхиляється від сферичної.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Г661-6 +
Шифр НБУВ: РА348087

Рубрики:

      
19.

Ткаченко О.В. 
Адміністративно-правові засади протидії корупції в органах внутрішніх справ: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Ткаченко ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено корупцію як соціальне явище та правову категорію, а також як правопорушення та злочин у діяльності співробітників органів внутрішніх справ (ОВС). Визначено загальні й особливі передумови виникнення корупції серед даних співробітників, їх наслідки та вплив на розвиток суспільних відносин у державі. Висвітлено сфери професійної діяльності співробітників ОВС, які є найбільш небезпечними для ураження корупцією. На базі норм адміністративного права розроблено організаційно-управлінські засади системи протидії корупції в ОВС. Нв підставі теоретичних висновків дослідження й аналізу чинного законодавства, з урахуванням міжнародного досвіду розроблено та внесено пропозиції, спрямовані на вдосконалення антикорупційного законодавства та діяльності суб'єктів боротьби з корупцією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.23 + Х881.9(4УКР)127.4 +
Шифр НБУВ: РА355940

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ткаченко М. С. 
Адміністративно-правове забезпечення взаємодії Національного антикорупційного бюро України з іншими правоохоронними органами / М. С. Ткаченко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єктом дослідження є правові відносини, які виникають під час взаємодії Національного антикорупційного бюро України з іншими правоохоронними органами. Мета: за допомогою використання сучасних методів наукового пізнавання, а також на підставі опрацювання наукових поглядів учених, норм чинного законодавства, практики діяльності різних правоохоронних органів визначити сутність та особливості адміністративно-правового забезпечення взаємодії Національного антикорупційного бюро України з іншими правоохоронними органами та надати науково обґрунтовані пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення організаційних і правових засад її здійснення. Методи: загальнонаукові та спеціально-юридичні методи пізнання: логіко-семантичний, системно-функціональний, аналітичний, формально-логічний, методу документального аналізу, структурно-функціонального аналізу, метод моделювання тощо. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: визначено мету та завдання взаємодії НАБУ з іншими правоохоронними органами, які запропоновано закріпити в Законі України «Про Національне антикорупційне бюро України»; запропоновано критерії оптимізації системи правоохоронних органів як суб'єктів протидії корупційним правопорушенням шляхом їх чіткої структуризації та визначення єдиного координаційного центру; надано авторське визначення поняття «оцінювання ефективності взаємодії Національного антикорупційного бюро України з іншими правоохоронними органами», під яким запропоновано розуміти цілеспрямований, здійснюваний за відповідними критеріями аналіз роботи НАБУ у форматі співпраці з іншими правоохоронними органами держави з метою визначення її доцільності, дієвості, законності, відповідності завданням та меті антикорупційної політики; запропоновано прийняти Закон України «Про систему антикорупційних органів України», в якому розмежувати функції правоохоронних органів у сфері протидії корупційним правопорушенням. Сфера використання: у галузі правотворчої діяльності - для вдосконалення вітчизняного законодавства під час підготовки й уточнення низки законодавчих та підзаконних актів з питань адміністративно-правового забезпечення протидії корупційним правопорушенням; у правозастосовній діяльності - з метою підвищення ефективності забезпечення взаємодії Національного антикорупційного бюро України з іншими правоохоронними органами.^UThe object of the study is the legal relations that arise during the interaction of the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine with other law enforcement agencies. Purpose: through the use of modern methods of scientific knowledge, as well as on the basis of elaboration of scientific views of scientists, current legislation, practice of various law enforcement agencies to determine the nature and features of administrative and legal support of the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine with other law enforcement agencies and provide scientifically sound proposals and recommendations for improving the organizational and legal framework for its implementation. Methods: general scientific and special-legal methods of cognition: logical-semantic, system-functional, analytical, formal-logical, method of documentary analysis, structural-functional analysis, method of modeling, etc. Theoretical and practical results, scientific novelty: the purpose and tasks of NABU interaction with other law enforcement agencies are defined, which are proposed to be enshrined in the Law of Ukraine “On the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine”; proposed criteria for optimizing the system of law enforcement agencies as subjects of combating corruption offenses by clearly structuring them and defining a single coordination center; the author's definition of the concept of "assessment of the effectiveness of the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine with other law enforcement agencies" is provided. tasks and goals of anti-corruption policy; it is proposed to adopt the Law of Ukraine "On the System of Anti-Corruption Bodies of Ukraine", which delimits the functions of law enforcement agencies in the field of combating corruption offenses. Scope of use: in the field of law-making activity - for improvement of the domestic legislation during preparation and specification of a number of legislative and by-laws on questions of administrative and legal maintenance of counteraction to corruption offenses; in law enforcement activities - in order to increase the effectiveness of ensuring the interaction of the National Anti-Corruption Bureau of Ukraine with other law enforcement agencies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського