Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (100)Книжкові видання та компакт-диски (133)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ТОДОРОВ$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Тодоров В.І. 
Болгари Українського Придунав'я: етногеографічна характеристика: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Тодоров ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено етногеографічне дослідження болгар Українського Придунав'я, найбільшої частини даної етнонаціональної групи країни. Обгрунтовано теоретико-методологічні принципи суспільно-географічного дослідження етнонаціональних груп, розселених у поліетнічному регіоні. Розроблено концепцію територіальних етногеографічних систем (ТЕГС). Виділено таксономічні рівні й етнонаціональні типи ТЕГС. Визначено місце та роль болгар у процесі заселення й освоєння території межиріччя Дунаю та Дністра. Проаналізовано основні види життєдіяльності болгар - відтворювальну, господарську та суспільно-політичну. Акцентовано увагу на трансформації життєдіяльності болгар Українського Придунав'я у 1990-х рр. - початку XXI ст. Визначено основні напрямки оптимізації територіальної організації життєдіяльності населення з метою забезпечення стійкого розвитку ТЕГС різних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-234 + У049(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА363534

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Тодорова В.Г. 
Емоційно-вольовий образ "Я" студентів, що займаються різними видами фізичної культури: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.Г. Тодорова ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса). — О., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено теоретико-методологічне узагальнення та нове розв'язання проблеми прояву та формування емоційно-вольового образу "Я" у студентів. Даний образ розглянуто як систему особистісних уявлень про власну емоційно-вольову сферу, завдяки якій людина вибирає певні дії, що припускають подолання проблем, що виникають перед ним. Виділено основні компоненти структури емоційно-вольового образу "Я" особистості, а саме: когнітивний (уявлення людини про власну емоційно-вольову сферу), афективний (уявлення про емоційне ставлення до неї), поведінковий (здатність регулювати діяльність і поведінку на підставі таких уявлень). Установлено опосередковану залежність між емоційно-вольовим образом "Я" та заняттями нетрадиційними видами спорту: йогою, айкідо, карате, кунг-фу, ушу. Доведено, що емоційно-вольовий образ "Я" визначається специфікою конкретної діяльності та відрізняється у студентів, що займаються різними видами фізичної культури. Розроблено психофізичну систему формування даного образу, яка передбачає поєднання психологічних і фізичних вправ, які мають різну спрямованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.2 +
Шифр НБУВ: РА340385

Рубрики:

      
3.

Тодоров І.Я. 
Європейська і євроатлантична інтеграція України: загальнонаціональний та регіональний виміри (1991 - 2004 рр.): автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / І.Я. Тодоров ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 38 с. — укp.

Систематизовано методологічні підходи до вивчення процесів європейської та євроатлантичної інтеграції України. З'ясовано її геополітичне й історичне підгрунтя. Розкрито політичні та правові засади європейського та євроатлантичного вибору України. З'ясовано суть проблем співробітництва України з Європейським Союзом, зокрема, характер процесу адаптації українського законодавства до права ЄС. Виявлено та систематизовано основні підходи до проблеми співпраці з Організацією Північноатлантичного Договору. Проаналізовано систему роботи центральних органів законодавчої, виконавчої та судової влади України у напрямку європейської та євроатлантичної інтеграції. Узагальнено досвід української системи освіти як особливого провідника політики європейської та євроатлантичної інтеграції. Досліджено місце та роль українських регіонів, регіональних органів виконавчої влади, регіонального та місцевого самоврядування в реалізації європейського покликання держави. Проаналізовано програмні засади та діяльність українських політичних партій щодо державного курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Визначено вплив недержавних громадських організацій на стан європейської та євроатлантичної інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 +
Шифр НБУВ: РА354010

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Тодорова Л.В. 
Особливості вирощування та використання сильфію пронизанолистого в умовах Південного Степу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Л.В. Тодорова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати дослідження особливостей формування продуктивності сильфію пронизанолистого у разі вирощування за посушливих умов Південного Степу залежно від складових технології вирощування: строків сівби та схеми розміщення рослин, строків укосу, віку рослин і тривалості використання плантацій. Установлено залежність росту, розвитку та формування врожайності сильфію пронизанолистого від умов вегетації, взаємопов'язаних з гідротермічним режимом грунтово-кліматичної зони й основними технологічними елементами. Визначено оптимальну схему розміщення рослин у посіві та строки їх укосу для одержання максимального врожаю. Виявлено залежність біохімічного складу та поживленості зеленої маси сильфії пронизанолистого від строків укосу. Розроблено основні елементи енергозберігальної технології вирощування даної рослини за умов Південного Степу, які застосовано у фермерських господарствах Запорізької та Одеської областей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223.9-4 сильфія +
Шифр НБУВ: РА361738

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського