Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (382)Книжкові видання та компакт-диски (402)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=ТЮТЮН$<.>+<.>A=ЛЮБОВ$<.>+<.>A=АНДРІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Тютюнник О.М. 
Акустична спектроскопія полімерних електролітів на основі розчинів {LiClOsub4/sub}: Автореф. канд... фіз.-мат. наук. 01.04.14 / О.М. Тютюнник ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г713
Шифр НБУВ: РА310621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Тютюнник Ю.Г. 
Екогеохімія ландшафтів у зонах техногенезу: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.01 / Ю.Г. Тютюнник ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено принципи та методи екогеохімічного вивчення ландшафтів у зонах інтенсивного техногенезу. На підставі концепції біосоціального та техногенних ландшафтних компонентів досліджено урбанізовані ландшафти. Наведено класифікацію міських ландшафтів. Розкрито основні причини і чинники формування геохімічних полів під впливом процесів техногенезу та повітряного масопереносу. Висвітлено геохімічну спеціалізацію міських ландшафтів різних типів. Розглянуто метод кількісного планшетного моніторингу забруднення атмосфери та поверхневих вод (р.Дніпро) важкими металами (Fe, Mn, Zn, Cu, Pb, Ni, Cd, Co), застосований для вивчення та картографування атмогеохімічних полів важких металів у містах України. За допомогою біогеохімічних методів моніторингу проведено геохімічну реконструкцію атмосферного забруднення важкими металами ландшафтів України в період ХІХ - ХХ ст. Надано оцінку радіоактивного забруднення підземних вод і грунтів у зонах техногенезу Чорнобильської зони відчуження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.10
Шифр НБУВ: РА319925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тютюнников В.І. 
Емісія фотонів з поверхні твердого тіла при взаємодії поверхні з атомами та іонами водню низьких енергій: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / В.І. Тютюнников ; НАН України, Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022 + В345,022
Шифр НБУВ: РА372447 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Тютюнник С.В. 
Ефективність виробництва та напрямки формування ринку зерна: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Тютюнник ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження теоретичних, методологічних та прикладних аспектів ефективності виробництва та формування ринку зерна в період ринкової трансформації аграрної економіки. Узагальнено науково-теоретичні основи та обгрунтовано методичну схему комплексного аналізу ефективності виробництва зерна та функціонування його ринку. Розглянуто сучасний стан і структурно-динамічні тенденції розвитку зернової галузі на Полтавщині. Проаналізовано фактори варіації показників ефективності виробництва та реалізації зерна. Визначено шляхи відновлення конкурентоспроможності зерновиробництва. Досліджено особливості формування зернового ринку в регіоні з урахуванням впливу загальнодержавних тенденцій, визначено раціональну структуру використання зерна. Здійснено оцінку ефективності механізму ціноутворення, обгрунтовано напрями його удосконалення та підвищення рівня фінансового самозабезпечення галузі. Розроблено схему ринкової інфраструктури у зернопродуктовому підкомплексі, проаналізовано основні тенденції формування біржового ринку зерна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.151-07 + У9(4Укр-4Пол)325.151-07
Шифр НБУВ: РА317326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Любовець О.М. 
Ідейно-політичні процеси в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби (1917 - 1920 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / О.М. Любовець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 31 с. — укp.

Здійснено дослідження ідейно-політичних процесів в українських партіях у контексті альтернатив революційної доби 1917 - 1920 рр. З'ясовано причини й особливості міжпартійної та внутрішньопартійної боротьби щодо вибору шляхів суспільно-політичного розвитку України. Базуючись на архівних матеріалах, тогочасній пресі, історіографічних джерелах систематизовано весь наявний політичний спектр доби революції - від лівих до правих партій (не лише на загальнопартійному рівні, а й на рівні фракцій, течій, груп). Здійснено критичний аналіз політичних доктрин українських партій. Визначено їх соціальну базу, регіональну розгалуженість і чисельність. Висвітлено діяльність партій у державних і опозиційних структурах. З'ясовано особливості формування багатопартійності в Україні на різних етапах революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-4 + Ф69(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА345051

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Тютюн Л.А. 
Наступність допрофесійної і професійної підготовки майбутніх учителів математики в умовах комплексу "ліцей - педагогічний університет": Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.А. Тютюн ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М.Коцюбинського. — Вінниця, 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови реалізації принципу наступності за умов комплексу "ліцей - педагогічний університет" у процесі навчання математичних дисциплін як важливого чинника підвищення якості допрофесійної та професійної підготовки майбутніх учителів математики. Проаналізовано психологічну, педагогічну та методичну літературу, а також сучасні наукові розробки з проблеми реалізації принципу наступності у допрофесійній та професійній підготовці. Визначено педагогічні умови реалізації принципу наступності. Розглянуто методичні проблеми підготовки учнів ліцеїв та студентів педуніверситетів до реалізації принципу наступності у процесі вивчення математичних дисциплін. Удосконалено зміст, форми організації та методів навчання на різних етапах допрофесійної та професійної підготовки вчителів математики у контексті вимог наступності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.207 + В1 р21р +
Шифр НБУВ: РА351297

Рубрики:

      
7.

Тютюнник О.М. 
Особа і суспільство у філософії Пантелеймона Куліша: автореф. дис... канд. філософ. наук.: 09.00.05 / О.М. Тютюнник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено системний аналіз і теоретичну реконструкцію філософських поглядів визначного українського культурного діяча П. Куліша (1819 - 1897) щодо особи та суспільства у контексті загальноукраїнського історико-філософського процесу й особливостей його розвитку в Лівобережній Україні у XIX ст. Доведено оригінальність філософської позиції П. Куліша щодо особи та суспільства, обгрунтовано недоцільність зведення його філософії до усталених схем історії західноєвропейської філософії. Описано механізм взаємодії особи та суспільства як основи суспільно-освітнього процесу, висвітлено роль освіти як способу реалізації поліфункціональної особи. Визначено місце та значення філософського спадку П. Куліша в історичному та сучасному контекстах, зокрема в українській філософії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5-8 Куліш П. +
Шифр НБУВ: РА362603

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Тютюнник І.П. 
Особливості діагностики та лікування хворих на десквамативний глосит з патологією органів травлення: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.П. Тютюнник ; Укр. мед. стомат. акад. — Полтава, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено поглиблене дослідження особливостей клінічного прояву десквамативного глоситу в хворих з патологією органів травлення. Розроблено клінічні критерії діагностики патології органів травлення за змінами в ротовій порожнині. Доведено інформативність нового методу діагностики - модифікованої електропунктури за методом Фолля на програмно-апаратному комплексі "Мєдісса" щодо виявлення причини виникнення симптоматичного десквамативного глоситу. Доведено роль у патогенезі розвитку зазначеної хвороби підвищення процесів перекисного окиснення ліпідів, зміни показників системи гемостазу та біологічного віку людини. Розроблено та запропоновано до лікувальної практики стоматології новий спосіб комплексного лікування хворих на десквамативний глосит у випадку патології органів травлення з використанням біологічно активної домішки "Спіруліна "Кримська", яка майже вдвічі скорочує термін лікування, має регенеративні, антиоксидантні, нормалізуючі метаболізм властивості, сприяє розвиткові тривалої ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.230.11-52 + Р661.230.11-52 + Р661.230.11-52
Шифр НБУВ: РА323675

Рубрики:

      
9.

Тютюнник О.В. 
Підготовка майбутніх соціальних педагогів до профілактики наркотичної залежності серед старшокласників: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.В. Тютюнник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено проблему підготовки майбутніх соціальних педагогів у вищій школі України до профілактики наркотичної залежності серед старшокласників. Проаналізовано концептуальні підходи щодо професійної освіти соціальних педагогів, розкрито зміст і специфіку підготовки фахівців до превентивної діяльності з урахуванням соціально-психологічних особливостей дітей старшого шкільного віку, розглянуто технологічні підходи до роботи з ними. Визначено сутність, критерії та показники професійної готовності до профілактики наркотичної залежності серед старшокласинків, виявлено рівень їх сформованості у студентів. Обгрунтовано та впроваджено у вищій школі модель та організаційно-педагогічні умови підготовки майбутніх соціальних педагогів до профілактичної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р(4УКР)3 + Ч421.354.51 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА370098 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
10.

Тютюник В.В. 
Пристрій та поляризаційно-оптичний метод ідентифікації горючих складових у багатокомпонентних газових середовищах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / В.В. Тютюник ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано використання методу електричної подвійної променезаломлюваності та створено пристрій, робота якого базується на методі, заснованому на явищі Керра, з метою підвищення рівня інформативності молекулярного аналізу газових багатокомпонентних середовищ на етапі появи горючих компонентів та безпосередньо для своєчасного попередження виникнення небезпечних ситуацій, пов'язаних з пожежами та вибухами на промислових об'єктах. За допомогою апарату математичного моделювання, експериментальних досліджень, обробки їх результатів розроблено структурну схему пристрою для раннього виявлення горючих складових у зазначених середовищах. З метою підвищення точності ідентифікації компонентів у виробничих газових середовищах розроблено модель, що базується на використанні механізму явища Керра в багатокомпонентних газових сумішах. Одержано аналітичні рівняння, що дають змогу визначати якісно-кількісний склад молекулярних середовищ за дипольними моментами молекул, значенням величини подвійної променезаломлюваності та молярної константи Керра як фундаментальної молекулярної характеристики речовини, молярною константою Керра компонента, що досліджується, у процесі його розчинення в багатокомпонентній газовій суміші. Розроблено алгоритм використання пристрою для раннього виявлення горючих компонентів у багатокомпонентних газових середовищах, а також прогнозування часу їх утворення на промислових об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г486.3-3 + Г486.3-3
Шифр НБУВ: РА326120

      
11.

Любовецька І.Й. 
Психологічна організація взаємин учителів із обдарованими учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.Й. Любовецька ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Виявлено, що соціальні уявлення про цінність "обдарованості" визначають діяльність педагога й учнівську поведінку. На підставі результатів спостережень і опитувань педагогів у всіх колективах були "обдаровані" учні, однак реалізація діяльності таких дітей була істотно відмінною. Це засвідчило загальність поняття "обдарованість" і його визначеність структурно-ієрархічними характеристиками класного колективу та соціокультурними експектаціями педагогів і учнів. З'ясовано, що педагогічний процес, у якому не враховано необхідність прояву "обдарованості" учня, взаємопов'язаний з конфліктами. Одним з конфліктогенних чинників є суперечність між загальними вимогами організації педагогічного процесу й уявленнями про необхідність проявлення обдарованості в освітньому процесі. Зазначено, що школа вимагає "обдарованості", однак вона створює умови, які блокують цю особистісну якість. Таким чином, соціальні експектації виявляються фрустрованими. Констатовано: учні, щодо яких висуваються вимоги виявляти "обдарованість", стикаються з істотним тиском. Вимоги й очікування педагогів і класних колективів ніколи не бувають реалізованими, що зумовлює дезадаптацію обдарованих дітей. З'ясовано, що творча діяльність є адекватною формою відносин між учителями й обдарованими учнями, оскільки уможливлює розкриття здібностей і проявлення особистісних рис обдарованих учнів. Експериментально доведено, що тренінг творчого потенціалу вчителя позитивно позначається на роботі з обдарованими дітьми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.724 + Ю959.0-994 + Ч421.430 +
Шифр НБУВ: РА346081

Рубрики:

      
12.

Тютюннік О.А. 
Регіонарна гемoдинаміка, мікроциркуляція при облітеруючому атеросклерозі судин нижніх кінцівок у хворих на хронічну критичну ішемію (особливості патогенезу та обгрунтування способу реваскуляризації): автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / О.А. Тютюннік ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Розроблено оптимальний спосіб хірургічної реваскуляризації у хворих на облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок з наявністю хронічної критичної ішемії на підставі вивчення особливостей патогенезу змін регіонарної гемодинаміки, мікроциркуляції, активності процесів перекисного окиснення ліпідів і метаболізму простагландинів. До проведення операцій у хворих вивчено метаболічний статус. Розроблено й ієрарховано критерії для вибору методу реваскуляризації. Проаналізовано безпосередні та віддалені результати різних видів оперативних втручань. Розроблено та впроваджено до практики відновні операції, за яких здійснюється поперекова симпатектомія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862 +
Шифр НБУВ: РА354741

Рубрики:

      
13.

Тютюнник М.І. 
Соціально-педагогічна реабілітація дітей в спеціальних дошкільних закладах освіти засобами творчої гри: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / М.І. Тютюнник ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі соціально-педагогічної реабілітації дітей старшого дошкільного віку з вадами у фізичному розвитку засобами творчої гри. Пропонується дидактично-корекційна модель використання творчої гри-комплексу, адаптація якої передбачає активізацію фізичних та особистісних якостей, різних сфер життєдіяльності дитини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6

Рубрики:

      
14.

Любович О.А. 
Становлення і розвиток підприємництва в аграрному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.А. Любович ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено теоретичні аспекти підприємницької діяльності в аграрному виробництві стосовно ринку, що розвивається на Україні. На підставі результатів вивчення існуючих підходів уточнено категорії "підприємець" і "підприємницво", проведено класифікацію підприємництва за наявністю власності на засоби виробництва, виділено функції підприємця та фактори, які суттєво впливають на господарювання в землеробстві, оцінено ефективність аграрного підприємництва регіону. Розвинуто питання визначення виробничої структури та спеціалізації за умов організації та розвитку приватного підприємства в сільському господарстві регіону. Запропоновано організаційно-економічні заходи щодо удосконалення цінової політики держави, формування цільових, заставних, мінімальних, порогових, лімітних "плаваючих", "інтервенційних", дотаційних та інших цін. Визначено напрями зниження диспаритету цін. Обгрунтовано пропозиції щодо кредитного забезпечення сільськогосподарських підприємств, більш широкого проведення лізингових операцій за умов державної допомоги, а також формування державних субвенцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-131.1 +
Шифр НБУВ: РА327698

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Тютюнник Т.В. 
Теоретичні та організаційно-технічні основи інформаційного забезпечення судово-балістичної експертизи: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.В. Тютюнник ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади й організаційно-технічний аспект формування системи загальнодержавного інформаційного забезпечення судово-балістичної експертизи новітніх зразків зброї, що використовується під час вчинення злочинів. Проаналізовано понятійний апарат судово-балістичних досліджень і запропоновано уточнення окремих категорій судової балістики. З урахуванням тенденцій, наявних у механізмах вчинення злочинів, визначено об'єкти сучасної судово-балістичної експертизи та завдання щодо їх дослідження. З'ясовано особливості методики експертного моніторингу окремих новітніх зразків зброї, зумовлені їх конструктивними особливостями, а також їх забезпечення інформаційно-довідковими матеріалами. Висвітлено зміст інформаційних масивів стосовно окремих видів вивчених об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА359965

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Тютюнникова С.В. 
Формування доходів населення в умовах ринкової трансформації економіки інверсійного типу: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / С.В. Тютюнникова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 37 с. — укp.

Запропонована і реалізована нова концепція формування доходів населення в перехідній економіці на основі методології аналізу розділено-сумісних відносин. Розкрито природу і зміст категорії "розділено-сумісний доход". Розроблено і запропоновано математичну абстрактно-інтервальну модель оптимізації сукупних доходів населення. Визначено напрямки і резерви руху реальної структури доходів до оптимальної. Введено в науковий обіг функції доходів: добробуту, мотиваційну і соціальну. Проведено багаторівневий аналіз оплати праці: на рівні найманого робітника, фірми, держави. Показано процес становлення розділено-сумісних відносин в організації оплати праці в транзитивній економіці. Обгрунтована двоєдина категорія "доход - ціль" - "доход - результат". Проведено аналіз особливостей формування доходів від трудової діяльності, власності, підприємництва. Показано роль соціалізованих доходів. Виявлено і охарактеризовано основні тенденції їх становлення в перехідній економіці. Розроблено практичні рекомендації з вдосконалення державної політики регулювання доходів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-969.52

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Любович О. Є. 
Особливості окиснювальних процесів та стану протеїназо-інгібіторної системи щурів із гіпофункцією щитоподібної залози в динаміці іммобілізаційного стресу. / О. Є. Любович. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена з'ясуванню особливостей окиснювальних процесів, стану протеїназо-інгібіторної, імунної систем, ендогенної інтоксикації у тварин з іммобілізаційним стресом, що перебігає на тлі мерказоліл-індукованого гіпотиреозу. Встановлено особливості процесів вільнорадикального, енергозабезпечу-вального, мікросомального окиснення, стану антиоксидантної, протеїназо-інгібіторної та імунної систем, цитокінового профілю, ендогенної інтоксикації у щурів залежно від стадії розвитку іммобілізаційного стресу на тлі гіпотиреозу.^UThe dissertation is devoted to the clarification of the peculiarities of oxidative processes, the state of proteinazo-inhibitor, immune systems, endogenous intoxication in animals with immobilization stress that runs on the background of Mercazolil-induced hypothyroidism.The peculiarities of free radical, energy-supplying, microsomal oxidation, antioxidant, proteinase inhibitor and immune systems, cytokine profile, endogenous intoxication in rats, depending on the stage of development of immobilization stress against hypothyroidism, are established.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Романіка Т. К. 
Динаміка та чинники молодіжного безробіття в умовах цифрової економіки / Т. К. Романіка. — Б.м., 2021 — укp.

.Об'єкт дослідження: система соціально-економічних відносин з приводу причин, тенденцій та форм молодіжного безробіття. Мета: розкриття соціально-економічного змісту молодіжного безробіття з метою вироблення шляхів його подолання. Методи: логіко-історичний; абстрагування; сходження від абстрактного до конкретного; системний підхід; групування; економіко-статистичний; компаративний; економіко-математичне моделювання. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: визначені й охарактеризовані суперечності системи молодіжного безробіття, породжені інституційною недосконалістю сучасного ринку праці; удосконалено теоретичне уявлення щодо основних детермінант поширення молодіжного безробіття у сучасних умовах; дістали подальшого розвитку: методологія дослідження молодіжного безробіття в умовах цифровізації економіки, теоретична характеристика соціальної ексклюзії та молодіжного безробіття в сучасних умовах, тлумачення основних негативних тенденцій ринку праці в Україні, як чинників молодіжного безробіття, обґрунтування основних напрямів формування інноваційної моделі соціально-трудових відносин, доведення актуалізації впливу інституційних чинників на молодіжне безробіття, уявлення про особливості молодіжного безробіття в умовах цифровізації. Практичне значення: для комплексної оцінки стану молодіжного безробіття в Україні та країнах Європи в умовах цифровізації економіки органами державної та місцевої влади, закладами вищої освіти. Сфера використання: в процесі викладання навчальних курсів «Макроекономіка» та «Ринок праці та соціально-трудові відносини».^UObject of the study: system of socio-economic relations on the factors, trends and forms of youth unemployment. Objective: disclosure socio-economic content of youth unemployment in order to develop ways to overcome it. Methods: logical-historical; abstraction; origin from abstract to concrete; system approach; grouping; economic and statistical; comparative; economic and mathematical modeling. Theoretical and practical results, scientific novelty: the contradictions of the youth unemployment system caused by the institutional imperfection of the modern labor market are identified and characterized; the theoretical understanding of the main determinants of the spread of youth unemployment in modern conditions is improved; the theoretical methodology for the study of youth unemployment in the context of digitalization of the economy, the theoretical characteristics of social exclusion and youth unemployment in modern conditions, the interpretation of the main negative trends of the labor market in Ukraine as factors of youth unemployment, the substantiation of the main directions of formation of innovative model of social and labor relations, the proof of actualization of institutional factors on youth unemployment in terms of digitalization, the understanding of the features of youth unemployment in terms of digitization were further developed. Practical significance: for a comprehensive assessment of youth unemployment in Ukraine and Europe in terms of digitization of the economy by state and local authorities, institutions of higher education. Scope: in the process of teaching courses "Macroeconomics" and "Labor Market and Social-Labor Relations".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Тютюнник Ф. О. 
Підвищення статичної стійкості електричних систем з врахуванням впливу характеристик різнорідних джерел розподіленої генерації / Ф. О. Тютюнник. — Б.м., 2021 — укp.

Метою дослідження є підвищення статичної стійкості електричних мереж з джерелами розподіленої генерації шляхом вдосконалення систем керування інверторами та подальшого розвитку підходів до оцінювання стійкості таких систем. Для досягнення мети поставлені такі завдання: дослідження наявних та перспективних джерел розподіленої генерації в розрізі їх динамічних властивостей та впливу на стійкість; аналіз наявних підходів та засобів керування джерелами розподіленої генерації підключеними до мережі через інвертор, визначення головних принципів керування та контрольованих величин; розроблення математичної моделі доповнень до стратегії керування; вдосконалення систем керування інверторами шляхом розширення їх функціональних можливостей. Розглянуто основні залежності, отримані в процесі розроблення математичної моделі, та встановлено принципи узгодження параметрів при інтеграції даних компонентів до стратегії керування. Важливою компонентою стратегії керування є задача оцінювання граничного за стійкістю режиму та отримання відповідних показників. Специфікою задачі є можливість оперування різними параметрами для досягнення граничного режиму, як наслідок – використання різних аналітичних залежностей для оцінювання такого режиму та корегування в рамках стратегії керування. Оскільки необхідний зв'язок між параметрами, які використані в блоці забезпечення стійкості та моделлю решти стратегії керування, була запропонована відповідна математична модель. Вперше науково обґрунтовано критерії узгодження параметрів джерел розподіленої генерації для ідентифікації граничного за статичною стійкістю режиму, що дало можливість враховувати наявність в електричних системах широкого спектру пристроїв з різними принципами побудови та експлуатації. Удосконалено методи керування розподіленою генерацією шляхом використання критерію оцінювання граничного за стійкістю режиму, які, на відміну від існуючих,забезпечують функціонування гібридних енергосистем в зоні режимної безпеки. Вперше розроблено математичну модель для імітації інерції, яка основана на динамічних властивостях турбогенераторів, що дало можливість реалізувати узгоджене керування джерелами розосередженої генерації різних принципів дії та конструктивного виконання. Отримали подальший розвиток в напрямі узагальнення та уніфікації теоретичні основи стратегії керування джерелами розподіленої генерації, що, на відміну від існуючих, враховують характерні риси гібридних електричних систем сучасного рівня складності.^UDue to the global trend of penetration of different sources of distributed generation, the task of stability evaluating and assurance is exacerbated, which confirms by the intensity of research and publications in recent years. The aim of the study is improving the static stability of electrical networks with distributed generation sources by improving inverter control systems and further development of approaches to evaluating the stability of such systems. Control system should work both at the level of control of a single source of distributed generation, and at the level of coordination of modes of several sources. In order to study the operation of the control system at different levels, models were developed in the MATLAB / Simulink environment and simulations were performed. During the simulation, two ways of changing the power of the source wereconsidered – changing the modular value of the emf and changing the angle of the emf. The equivalent of controlling the modular value of the emf, in the context of connection via an inverter, is controlling the modulation factor of the pulse width modulation unit (PWM). Appropriate series of simulations were performed using the MATLAB/Simulink package. Graphical dependences are build, which represent the main elements of the mathematical model. The main practical value of the results is the improvement of control systems within the algorithmic part, i.e. control strategy. Within the problem of synthesis of control strategy the main stages and components are proposed. The main dependences obtained in the process of developing a mathematical model are considered, and the principles of parameter coordination in the integration of these components into the control strategy are established. An important component of the management strategy is the task of estimation the limit on the stability of the mode and obtaining indicators.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Фрідман О. А. 
Підприємництво в структурі національної інноваційної системи / О. А. Фрідман. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: процеси розвитку інноваційного підприємництва в Україні в умовах цифрової економіки. Мета: розробка теоретико-методологічних і науково-практичних положень стосовно еволюції інноваційного підприємництва, розкриття змісту його нових форм та тенденцій розвитку Методи: аналізу, синтезу, компаративістики та синергетики, абстракції та діалектики, системний, структурно-функціональний, інституціональний та еволюційний підходи, аналітичні та економіко-статистичні. Теоретичні і практичні результати, наукова новизна: обґрунтовано теоретико-методологічні основи трансформації національної інноваційної системи в умовах глокалізації; удосконалено теоретичну характеристику суперечностей у формуванні національної системи інноваційного підприємництва, методологічні засади дослідження сучасного інноваційного підприємництва шляхом використання принципів міждисциплінарних зв'язків положень теорій еволюції класичного підприємництва в складну мережеву цифрову бізнес-екосистему; дістали подальшого розвитку обґрунтування основних характеристик національної системи інноваційного підприємництва як організаційно-економічної форми підприємництва, що охоплює всі стадії інтегрованого інноваційного процесу, теоретичне розкриття змісту державно-приватного партнерства з інновацій як співробітництва держави та суб'єктів національної системи інноваційного підприємництва, визначення сучасного інноваційного підприємництва як системи економічних відносин із комерціалізації інтелектуальних результатів інтегрованого процесу, узагальнення чинників негативного впливу на інноваційний розвиток національної економіки України. Практичне значення: при аналізі процесів розвитку інноваційного підприємництва в Україні в умовах цифрової економіки в наукових установах; в роботі органів державної влади, місцевих громад, закладів вищої освіти. Сфера використання: в процесі викладання навчальних курсів «Економічна теорія», «Мікроекономіка» та «Економічна компаративістика»^UObject of study: processes of innovative entrepreneurship development in Ukraine within the digital economy. Aim: to develop theoretical and methodological as well as scientific and practical provisions concerning the evolution of innovative entrepreneurship, to define the content of its new forms and development trends. Methods of: analysis, synthesis, comparatyvistics and synergetics, abstraction and dialectics, systemic, structural and functional, institutional and evolutionary approaches, analytical, economic and statistical ones. Theoretical and practical results, scientific novelty: the author substantiated theoretical and methodological bases of transformation of the national innovation system under conditions of glocalization; improved theoretical characteristics of contradictions in the formation of the national system of innovative entrepreneurship, methodological principles of modern innovative entrepreneurship by using the principles of interdisciplinary links of the classical entrepreneurship evolution theories in a complex digital network business ecosystem; expanded substantiation of the main characteristics of the national system of innovative entrepreneurship as an organizational and economic form of entrepreneurship, covering all stages of the integrated innovation process, the theoretical definition of public-private partnership on innovation as cooperation between the state and the national system of innovative entrepreneurship, explication of modern innovative entrepreneurship as a system of economic relations for commercialization of intellectual results of the integrated process, generalization of factors of negative impact on the innovative development of the national economy of Ukraine. Application of results: when analyzing the processes of innovative entrepreneurship development in Ukraine in the digital economy by scientific institutions; in the work of public authorities, local communities, and higher education institutions. Scope of use: when teaching courses of Economic Theory, Microeconomics and Comparative Economic Studies


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського