Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (743)Книжкові видання та компакт-диски (666)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=ФЕДОРЧУК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=СЕМЕНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Федорчук В.Г. 
Агротехнічні прийоми вирощування коренеплідних культур на насіння безвисадковим способом в зрошуваних умовах півдня України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / В.Г. Федорчук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П222.32-374(2УКР-4ХЕС),022

Рубрики:

      
2.

Федорчук Ю.В. 
Вивчення фармакологічної дії нової комбінованої мазі "Мірамеф" для лікування запальних та мікробних захворювань шкіри: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Ю.В. Федорчук ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Проведено скринінгові дослідження протизапальної та репаративної дії різних за складом варіантів мазі "Мірамеф". Визначено оптимальний склад препарату, який включає 1 % мефенамової кислоти, 0,5 % мірамістину, 2,5 % декспантенола та 3 % димексиду. Показано, що комбінована основа (суміш ПЕО-400 та ПЕО-1500 і пропіленгліколя) забезпечує помірну осмотичну (170 %) та виражену антиексудативну дію мазі "Мірамеф". На моделях алергічних контактних дерматитів, викликаних біхроматом калію та 2,4-динітрохлорбензолом, виявлено виражений лікувальний ефект мазі "Мірамеф", який забезпечується синергізмом фармакологічної дії мефенамової кислоти, диметилсульфоксиду та мазевої основи. Встановлено, що за вираженістю протизапальної та протиалергічної дії мазь "Мірамеф" не поступається активності глюкокортикоїдної мазі "Тридерм" і значно перевершує активність протизапальної мазі "Мефенат". На підставі вивчення ранозагоювальної дії мазі "Мірамеф" на моделях раневого процесу різної етіології встановлено, що завдяки оптимально підібраному комплексному складу мазь "Мірамеф" є ефективнішою, ніж відомі однокомпонентні препарати - протизапальна мазь "Мефенат", антибактеріальні засоби "Нітацид", мазь мірамістинова та ранозагоювальні мазі - метилурацилова, мірамістинова та "Бепантен". Проведено вивчення антиміробних властивостей мазі "Мірамеф" методом дифузії в агар і встановлено широкий спектр активності препарату по відношенню до збудників гнійно-септичної раневої інфекції: Staphylococcus aureus, Esherichia coli, Bacillus subtillis, Proteus mirabillis, Pseudomonas aeruginosa та Candida albicans. Останні підтверджено за умов in vivo на моделях кандідозної інфекції і на моделі гнійної рани, інфікованої сумішшю грамнегативних і грампозитивних мікроорганізмів - стафілокока та синегнійної палички. На підставі результатів токсикологічних досліджень встановлено, що мазь "Мірамеф" за нашкірного та внутрішньошлункового застосування є досить нешкідливою, не проявляє місцевоподразливої та алергізувальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-52 + Р281.7/9-29 "Мірамеф" +
Шифр НБУВ: РА349164

Рубрики:

      
3.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Федорчук Н.Б. 
Захист прав та законних інтересів потерпілого від злочину в кримінальному судочинстві англо-американської системи права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Н.Б. Федорчук ; Акад. адвокатури України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Зроблено спробу здійснити дослідження стану захисту прав та інтересів жертв злочину у кримінальному судочинстві англо-американської системи прав на прикладі Великобританії та США. За результатами аналізу ролі жертв злочину, їх правового статусу та механізмів прав та інтересів жертв злочину в цих державах запропоновано шляхи вирішення проблемних завдань у сфері захисту прав та інтересів потерпіплих від злочину в Україні. Запропоновано концепцію здійснення ефективного захисту таких прав та інтересів, змодельовано проекти норм для доповнення та вдосконалення українського законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Вел)17 + Х893.9(7США)17 +
Шифр НБУВ: РА351864

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Федорчук С.М0. 
Значення соматотипу в судово-медичній діагностиці загальних ознак людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.25 / С.М0. Федорчук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Проведено антропометричне обстеження осіб юнацького віку та встановлено критерії диференціації соматотипу, з'ясовано його місце у реєстрі фенотипічних ознак людини. Виявлено та кваліфіковано універсальні значення індексів для відтворення соматотипу на матеріалі загиблих людей у зрілому та похилому віці. Установлено взаємозв'язок між соматометричними параметрами людини та метричними параметрами ключиці в соматотипічних і сомато-статевих сукупностях. Доведено значення соматотипу в діагностиці статі, зросту, довжини тулуба, ширини плечей за метричними параметрами цілої та фрагментованої ключиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811с +
Шифр НБУВ: РА331209

      
7.

Федорчук 
Індуковані міцелярно-екстракційні системи на основі неіонних пар для концентрування нестероїдних анальгетиків: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Ольга Ігорівна Федорчук ; Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703
Шифр НБУВ: РА365927

Рубрики:

      
8.

Федорчук А.О. 
Інтерметаліди галію та рідкісноземельних елементів. Синтез, структура, властивості: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.01 / А.О. Федорчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено взаємодію галію з рідкісноземельними елементами та металами або металоїдами. Встановлено основні закономірності будови діаграм фазових рівноваг потрійних систем і кристалічних структур сполук. Знайдено закономірності утворення твердих розчинів на базі бінарних фаз. Вивчено електричні властивості ряду тернарних галідів. Виявлено, що в системах рідкісноземельних металів (РЗМ) - M - Ga тернарні сполуки утворюються, в основному, на окремих ізоконцентратах РЗМ (0:33, 0,25, 0,20 ат. частки) та за певного співвідношення атомів меншого розміру (M:Ga = 1:1, M:Ga = 1:2 або 2:1). Встановлено, що структури сполук з вмістом Ga до 0,50 ат. частки містять фрагменти, характерні для структури галію. Показано, що структурні типи на одній ізоконцентраті РЗМ виводяться один з одного деформаційним перетворенням, а на різних ізоконцентратах - включенням-відніманням або кратним заміщенням атомів. Проведено порівняння досліджених систем зі спорідненими системами та участю Al, In, Si та Ge.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.31-27 + Г123.5/6-27 + К235.27 +
Шифр НБУВ: РА348760

Рубрики:

      
9.

Федорчук С.В. 
Інтрамолекулярні полікомплекси в триблок-кополімерах на основі поліетиленоксиду та поліакриламіду: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / С.В. Федорчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Синтезовано та досліджено блочну структуру та поведінку у розчинах триблок-кополімерів (ТБК) поліакриламіду-b-поліетиленоксиду-b-поліакриламіду (ПАА - b - ПЕО - b - ПАА) на основі хімічно комплементарних ПАА і ПЕО з різною довжиною центрального та бічних блоків. Формування ІнтраПК у макромолекулах ТБК перешкоджає кристалізації блоків ПЕО та забезпечує існування однорідної фрактально-організованої аморфної структури у широкому діапазоні зміни ММ обох блоків. Установлено здатність макромолекул ТБК до міцелоутворення у водних розчинах за рахунок утворення інтрамолекулярних водневих зв'язків і гідрофобних взаємодій. Показано, що у разі зростання довжини центрального та бічних блоків критична концентрація міцелоутворення ТБК зменшується, а вільна енергія міцелоутворення збільшується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725,0 + Г721.74,0 + Г722.11,0 +
Шифр НБУВ: РА360791

Рубрики:

      
10.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Федорчук В. А. 
Методи і засоби математичного моделювання динамічних процесів в електромеханічних системах на основі структурно-орієнтованого підходу: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.05.02 / В. А. Федорчук ; НАН України ; Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова. — К., 2011. — 40 с. — укp.

Розроблено методи та засоби математичного та комп'ютерного моделювання електромеханічних систем з орієнтацією на структурно-орієнтований підхід до організації програмних засобів. З метою надання користувачу можливості альтернативного вибору математичних описів елементів електромеханічних систем запропоновано використання інтегральних та інтегро-диференціальних моделей, а також розроблено методи ідентифікації інтегральних моделей за експериментальними даними, еквівалентних та апроксимаційних перетворень моделей. Запропоновано методи аналізу та керування для електромеханічних систем, які описано інтегральними рівняннями, що дозволяє забезпечити керування за наявності значних рівнів високочастотних шумів. Розвинуто алгоритмічні основи побудови швидкодіючих обчислювальних процесів на підставі врахування властивостей вироджених ядер із забезпеченням незмінної кількості операцій на кожному обчислювальному кроці. Ефективність розроблених методів і засобів проілюстровано на модельних прикладах та за розв'язування прикладних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.32-01 с11 + З26 в641.8
Шифр НБУВ: РА381966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Федорчук-Мороз В.І. 
Механізм та кінетика екстрагування цільових компонентів з насіння амаранту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.І. Федорчук-Мороз ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено механізм екстрагування олії з насіння рослинної амарантової сировини (амаранту мітлистого, амаранту хвостатого та щириці звичайної) органічними розчинниками для різних розмірів зерна. Визначено хімічний склад одержаних олій і основні фізико-хімічні характеристики. Показано, що амарантова олія містить необхідні компоненти для одержання біодизельного пального. Розроблено математичні моделі екстрагування олії з насіння родини fмарантових (на базі фізичних моделей зерна). Розраховано кінетичні коефіцієнти, необхідні для математичного опису процесів. Висвітлено методи інтенсифікації процесу екстрагування олії з амарантової сировини, зокрема, метод попереднього подрібнення та термічної обробки. На підставі результатів експериментальних досліджень розроблено технологічні схеми процесу екстрагування олії за умов періодичного та безперервного процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л782.72 +
Шифр НБУВ: РА358778

      
13.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Федорчук О.С. 
Народні прикраси з бісеру Західної України XIX - першої пол. ХХ століття (історія, технологія, типологія, художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / О.С. Федорчук ; Львів. акад. мистец. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Здійснено спробу простежити розвиток бісерних оздоб народного одягу українців. З'ясовано територію побутування українських традиційних бісерних оздоб у першій половині XX ст., коли вони стають поширеним атрибутом народного одягу. Вивчено, описано та систематизовано техніки виконання бісерних прикрас, що застосовувалися українськими народними майстрами XIX - XX ст. Уперше до технік виготовлення українських традиційних бісерних оздоб віднесено вишивання. Розвинуто типологію українських прикрас з бісеру. Уперше здійснено комплексний мистецтвознавчий аналіз системи художньої виразності українських традиційних бісерних оздоб. Доведено, що національна специфіка декоративно-образної системи художніх творів з бісеру проявлялася головною мірою через орнаментику. Розглянуто композиційні особливості українських народних художніх виробів, описано найпоширеніші мотиви орнаментів та види орнаментальних композицій бісерних творів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ126.693(4УКР)5 + М484.3г(4УКР)
Шифр НБУВ: РА330612

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Федорчук О.Т. 
Оптимізація лапароскопічних холецистектомій у хворих на калькульозний холецистит: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Т. Федорчук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати лапароскопічних холецистектомій (ЛХЕ) у 418-ти хворих на калькульозний холецистит різної статі та різних типів конституційної будови. Проведено антропометричні дослідження таких хворих та показано, що переважали (51,7 %) пацієнти з нормостенічним типом тілобудови. Гіперстенічний і астенічний типи було виявлено у 32,5 % і 15,8 % відповідно. За методами McCarthy C.F., Evans C.G. сонографічно вивчено проекцію печінки, дна та шийки жовчного міхура, його осі, жовчних протоків і передню черевну стінку, які залежать від типу конституційної тілобудови. За методом кореляційно-регресійного аналізу антропометричних даних оперованих хворих за одержаними коефіцієнтами регресії для кожної статі та типу конституційної тілобудови визначено оптимальні точки троакарної пункції в епігастрії за умов ОХЕ. У 418-ти хворих на калькульозний холецистит, яким була виконана ЛХЕ з чотирьох- і трьохтроакарних доступів, вивчено основні параметри операційного доступу. Проведено прогноз складності ЛХЕ та її етапів, показано високий ступінь достовірності запропонованих УЗД ознак. На підставі порівняльного аналізу ефективності ЛХЕ з'ясовано, що впровадження трьохтроакарного доступу з урахуванням типу конституційної тілобудови у хворих на калькульозний холецистит дозволив зменшити частоту інтраопераційних ускладнень з 7,9 % до 0,5 % у порівнянні з класичним чотирьохтроакарним доступом, а частоту післяопераційних ускладнень - відповідно з 4,2 % до 2,3 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 +
Шифр НБУВ: РА344761

Рубрики:

      
16.

Семенович Т.А. 
Організаційно-економічний механізм стабілізації фінансового стану транспортних підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Т.А. Семенович ; Нац. транспорт. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні, методичні та практичні питання стабілізації фінансового стану транспортних підприємств. Визначено та досліджено основні умови та фактори впливу на механізм стабілізації фінансового стану та розглянуто питання методичного забезпечення оцінки його стабільності. Здійснено аналітичну оцінку даного стану транспортних підприємств, виявлено тенденції формування показників їх фінансової стійкості, ліквідності, платоспроможності та ділової активності. Визначено й обгрунтовано методи стабілізації фінансового стану підприємства. Запропоновано механізм їх поетапної реалізації. Розроблено метод якісної оцінки зазначеного стану підприємства, що дозволяє визначити лінгвістичні характеристики показників фінансового стану. Обгрунтовано методи обмеження ризику зниження фінансової стійкості залежно від визначених зон фінансової стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)371-93 +
Шифр НБУВ: РА340971

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Федорчук О.М. 
Правові основи захисту прав і законних інтересів платників податків в адміністративному порядку: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.М. Федорчук ; Нац. акад. держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2003. — 20 с. — укp.

Описано динаміку історичного формування сучасного інституту захисту прав і законних інтересів платників податків, розкрито його внутрішній зміст, теоретичні основи та нові можливості врегулювання податкових конфліктів. Проаналізовано зміст та правову природу адміністративно-правового статусу різних категорій платників податків. Розглянуто систему гарантів захисту прав платників податків, висвітлено зміст її елементів, питання правового забезпечення діяльності підрозділів та посадових осіб Державної податкової служби України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х829(4УКР)2 +
Шифр НБУВ: РА328055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Федорчук О.О. 
Православ'я в становленні культури півдня України (кінець ХVІІІ - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Федорчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження культурницької діяльності православного духовенства на Півдні України у кінці XVIII - на початку XX ст. Наведено загальну характеристику церковно-парафіяльних шкіл (ЦПШ) і шкіл грамоти. Розглянуто історію становлення та особливості функціонування Одеської духовної семінарії як середнього духовного навчального закладу Півдня України у 1838 - 1919 рр. Проаналізовано історико-краєзнавчу діяльність духовенства на прикладі життя та творчості найбільш визначних його представників, висвітлено їх роль у розвитку церковного краєзнавства. Досліджено благодійно-просвітницьку діяльність церковних братств і товариств у другій половині XIX - на початку XX ст., які діяли в містах Херсонської єпархії та визначено їх внесок у розвиток культури регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)47/5-55 + Э372.270.9(4УКР7) +
Шифр НБУВ: РА337000

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського