Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (280)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=ХАРЛАМ$<.>+<.>A=ЮРИЙ$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Харламова А. В. 
Вплив атмосферного забруднення гірничо-металургійного комплексу на формування психофізіологічного статусу дітей 3 - 7-річного віку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / А. В. Харламова ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Виявлено зв'язок між сукупністю інформативних гемодинамічних, психофізіологічних показників і рівнем атмосферного забруднення гірничо-металургійного комплексу. Доведено ембріотоксичність ксенобіотиків атмосферного повітря гірничо-металургійного комплексу за сенситивними показниками ембріонального розвитку тварин. Встановлено, що дія на плід аерогенних контамінантів протягом всього періоду ембріогенезу призводить до змін у функціонуванні центральної нервової системи (ЦНС), до зниження функціональних резервів серцево-судинної та дихальної систем тварин у різні постнатальні періоди життя, що свідчить про зменшення рівня адаптованості організму тварин до умов навколишнього середовища. Висвітлено відмінності чутливості показників серцево-судинної системи до несприятливих факторів довкілля у дітей різних вікових і статевих груп. Виявлено психофізіологічні показники дітей віком від 3-х до 7-ми років, які погіршувалися за умов дії антропогенних факторів гірничо-металургійного комплексу. Визначено, що організм дітей віком від 3-х до 7-ми років є особливо чутливим до впливу несприятливих умов проживання, про що свідчить виражене напруження вегетативного забезпечення різних систем організму, зокрема, серцево-судинної, дихальної та ЦНС, погіршення когнітивних функцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.4 + Р128.9
Шифр НБУВ: РА378030 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Харламенко В.Б. 
Дидактичні основи курсу профорієнтації в підготовці вчителя трудового навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / В.Б. Харламенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано методичне забезпечення профорієнтаційної підготовки вчителя трудового навчання у вищих педагогічних закладах. Обгрунтовано систему, визначено рівні та показники даної підготовки, розроблено й експериментально апробовано навчальну програму "Профорієнтація і методика профорієнтаційної роботи". Виділено основні підсистеми і компоненти, які є структурними одиницями системи профорієнтації. З метою вдосконалення профорієнтаційних знань студентів розроблено систему формування профорієнтаційних понять (базових і локальних) та систему умовних балів для розрахунку коефіцієнта засвоєння профорієнтаційного матеріалу, а також розглянуто процедуру їх перетворення на традиційну п'ятибальну систему. Теоретично обгрунтовані й експериментально перевірені результати проведеного дослідження можна використовувати як науково-методичну основу для вдосконалення процесу вивчення курсу "Профорієнтація і методика профорієнтаційної роботи" майбутніми вчителями трудового навчання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.5 + Ч489.514(4Укр)
Шифр НБУВ: РА317563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Харламова Г.О. 
Економіко-математичне моделювання інвестиційного потенціалу України в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.11 / Г.О. Харламова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 22 с. — укp.

З метою економіко-математичного моделювання інвестиційного потенціалу України за умов глобалізації здійснено моніторинг економічного простору України. Розроблено та перевірено прогноз інвестиційної активності України з застосуванням методів механічного згладжування короткострокових динамічних рядів. Побудовано макроекономічні моделі, що дозволяють оцінювати взаємовплив прямих іноземних інвестицій (ПІІ) і основних показників соціально-економічного розвитку країни-реципієнта. Для дослідження неоднорідності інвестиційного простору України на регіональному та галузевому рівнях запропоновано використовувати індекс концентрацій Херфіндаля - Хіршмана. Наведено комплексний підхід до визначення суті поняття "інвестиційний клімат" як системи умов інвестиційної діяльності у країні, що інтегрально поєднує складові: інвестиційний потенціал, інвестиційні ризики й інвестиційну активність регіонів, видів економічної діяльності, галузей промисловості країни. Розроблено методику комплексного оцінювання інвестиційної привабливості регіонів, видів економічної діяльності, галузей промисловості України. Наведено комплекс пропозицій щодо вдосконалення політики залучення ПІІ в Україну "максимізація вигод - мінімізація збитків".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-56 в611 + У9(4УКР)80-56 в611
Шифр НБУВ: РА358205

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Харламова О.В. 
Економічні основи використання матеріальних ресурсів (на прикладі підприємств водопровідного господарства): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Харламова ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних досліджень та методичні рекомендації щодо підвищення ефективності планування, аналізу та використання матеріальних ресурсів на підприємствах водопровідного господарства. Вперше розроблено систему коефіцієнтів, що всебічно характеризують рівень використання відходів, розроблено рекомендації стосовно методики прийняття рішень з питань доцільності та вигідності застосування відходів у господарстві як повторної сировини з метою вдосконалення методики проведення аналізу використання матеріальних ресурсів. Запропоновано галузеву методику аналізу використання матеріальних ресурсів на підприємствах водопровідного господарства, а також методику розрахунку нормативів обігових засобів у виробничих запасах. Теоретично обгрунтовано і сформульовано основні напрямки удосконалення прогнозування показників, що характеризують процес ресурсоспоживання. Розраховано інтегральну модель прогнозування матеріаломісткості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-553 + У9(4УКР)441.352.22-553
Шифр НБУВ: РА309823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Харламова С.О. 
Кримінальна відповідальність за незаконні дії з відомостями, що становлять комерційну або банківську таємницю: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / С.О. Харламова ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто історичні, соціальні та нормативні фактори, які обумовили необхідність встановлення кримінальної відповідальності за незаконні дії з відомостями, що становлять комерційну або банківську таємницю. Проаналізовано ознаки складу злочинів, передбачених ст. 231 "Незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю" та ст. 232 "Розголошення комерційної або банківської таємниці" КК України. Здійснено відмежування досліджуваних складів злочинів від суміжних складів злочинів, передбачених ст.ст.164-3 та 164-11 КУпАП. Розглянуто особливості кваліфікації злочинів, передбачених ст.ст. 231 та 232 КК України, та призначення покарання. Обгрунтовано доцільність удосконалення законодавства про кримінальну відповідальність за незаконні дії з відомостями, що становлять комерційну або банківську таємницю, шляхом об'єднання ст.ст. 231 та 232 чинного КК України в одну статтю та прийняття закону України "Про комерційну таємницю".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117 + Х881.9(4УКР)117
Шифр НБУВ: РА352963

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Харламов М.Ю. 
Підвищення ефективності технологічних процесів детонаційного напилювання покриттів на основі комплексної математичної моделі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / М.Ю. Харламов ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Створено математичні моделі процесів детонаційного напилювання покриттів (ДНП). Досліджено їх основні закономірності породження порошкових часток під час напилювання. Висвітлено питання скорочення затрат у процесі розробки технологічних процесів (ТП) ДНП. Запропоновано структурну схему комплексного математичного моделювання даних процесів, за цього виділено вхідні та вихідні параметри моделей основних стадій ДНП та встановлено їх взаємозв'язок. Розроблено модель генерації імпульсного струменя продуктів газової детонації та математичну модель, що описує фізику взаємодії порошкових часток та продуктів детонації всередині детанотаційної установки та в зовнішньому середовищі. Створено відповідне програмне забезпечення й проведено числові дослідження фізичних процесів, що відбуваються під час детонаційного напилювання. Наведено принципи створення системи підтримки прийняття рішень (СППР) для розробки ТП ДНП. Розроблено й програмно реалізовано інформаційно-пошукову систему для вибору газотермічних раціональних технологічних режимів ДНП, що базується на використанні генетичного алгоритму. Представлено рекомендації для побудови комплексної системи автоматизованого керування ТП ДНП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.07 +
Шифр НБУВ: РА339279

Рубрики:

      
7.

Александрович Т.З. 
Поетика прози Григорія Сковороди: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.З. Александрович ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження художніх особливостей прозових творів відомого українського філософа Г.Сковороди. Визначено вплив творчої діяльності митця на подальший розвиток української літератури. Проведено дослідження зовнішньої та внутрішньої композиції творів, сюжетно-фабульних ліній прози українського мислителя. Розглянуто етимологію імен головних героїв діалогів, поетику цитат. Обгрунтовано твердження про наявність елементів психоаналізу у прозових творах Г.Сковороди. Систематизовано образи дискутантів та епізодичних дійових осіб. Здійснено поділ персонажів діалогів на носіїв моральних принципів, духовності, інтелекту залежно від їх ідейної позиції. Доведено, що твори Г.Сковороди є не філософією у прозі, а філософічною прозою. На підставі визначення частотності вживання художніх засобів, тематики, проблематики прози Г.Сковороди обгрунтовано припущення про симбіоз бароково-просвітницької літератури у межах творів митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Сковорода, Г.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА353688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Александрович М. В. 
Просодія українського емоційного мовлення (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. В. Александрович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Наведено методику дослідження емоційного мовлення зі створенням робочої класифікації емоційних висловлювань та визначенням набору ознакових просодичних параметрів для їх експериментально-фонетичного дослідження. На підставі проведених аудитивного й акустичного аналізів розроблено алгоритм побудови просодичних моделей українського емоційного спонтанного мовлення. Подано комплексні схеми просодичних моделей висловлювань позитивних, негативних і контекстних емоцій на основі їх тональних, темпоральних, динамічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-13
Шифр НБУВ: РА382444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Харламова О.В. 
Регулювання ресурсоємності водоспоживання (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.В. Харламова ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та науково-методичні засади формування ресурсоємності водоспоживання і функціонування регіональних водозабезпечувальних комплексів. З урахуванням територіально-галузевих особливостей водоспоживання розроблено систему його регулювання у регіонах. Удосконалено інструменти комплексної оцінки матеріальної складової ресурсоємності водоспоживання (методики економічної діагностики, моделювання і прогнозування), виявлено фактори зменшення матеріалоємності водоспоживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА331667

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Харламов М. І. 
Розвиток професійно-технічної освіти в УСРР у 1921 - 1929 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. І. Харламов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено першу ланку професійно-технічної освіти УСРР у 1921 - 1929 рр., а саме професійно-технічних шкіл. Створено працю з історії становлення та розвитку професійних шкіл з підготовки кваліфікованої робочої сили для промисловості та сільського господарства УСРР у 1921 - 1929 рр. Висвітлено процес створення та діяльності таких навчальних установ, як індустріально-технічні професійні школи та сільськогосподарські професійні школи в даний період. Доведено, що в УСРР в період з 1921 до 1929 рр. велике значення для професійної освіти мали сільськогосподарські школи, які готували кваліфікованих працівників для аграрного сектору народного господарства республіки. Доповнено й уточнено існуючі в літературі відомості про особливості фінансування закладів професійно-технічної освіти. Показано специфіку формування змісту освіти в професійно-технічних школах УСРР у даний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч463(4УКР)61 + Т3(4УКР)613-7
Шифр НБУВ: РА379538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Харлампіді Д.Х. 
Розрахунково-експериментальне дослідження спеціалізованих теплонасосних установок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.Х. Харлампіді ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено розрахунковому дослідженню взаємопов'язаних процесів термодинаміки, теплообміну та гідродинаміки, які в своїй сукупності створюють теоретичну базу проектування спеціалізованих теплонасосних установок (ТНУ) для теплопостачання за умов використання різних низькопотенціальних джерел теплоти. Проведено експериментальне дослідження роботи конденсаторів у разі використання різних схем нагріву води, запропоновано нове схемне рішення для бака-конденсатора, яке підвищує ефективність ТНУ за рахунок управління стратифікацією температури води в баку-конденсаторі. Розроблено методику розрахунку теплообміну в системі грунт - випарник, в якій враховано динаміку змінення температури грунту на різних глибинах протягом року.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З388-01
Шифр НБУВ: РА311789 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Харламов П.О. 
Удосконалення характеристик системи обслуговування та ремонту перспективних маневрових тепловозів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / П.О. Харламов ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення експлуатаційної надійності маневрових тепловозів шляхом впровадження раціональної системи технічного обслуговування та ремонту з урахуванням конструкції тепловозу, регіону експлуатації, способу її виконання та виконавця. Формалізовано задачу вибору раціональної системи технічного облуговування та ремонту, одержано її цільову функцію оптимізації. Запропоновано модель мінімізації цільової функції виконання системи обслуговування та ремонту з урахуванням оптимізації міжремонтних пробігів, вибору типу системи обслуговування та ремонту, яка враховує тип рухомого складу та способи виконання ремонту, а також виконавців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.203-08 +
Шифр НБУВ: РА351356

Рубрики:

      
13.

Харламова О. В. 
Науково-методологічні основи управління екологічною безпекою в умовах природно-антропогенного навантаження / О. В. Харламова. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі приведено результати наукових досліджень із розробки науково-методологічних основ управління екологічною безпекою в умовах природно-антропогенного навантаження. Встановлено закономірності та особливості виникнення та поширення екологічної небезпеки в умовах дії природно-антропогенних чинників. Запропонована модель формування екологічної небезпеки в соціально-економічній зоні (СЕЗ), яка включає сукупність внутрішньозонних чинників із врахуванням зовнішнього природно-антропогенного впливу та поширення небезпеки за межі зони.Розроблено загальні теоретичні положення управління екологічною безпекою в умовах природно-антропогенного навантаження, створено наукові засади реалізації ієрархічної схеми досліджень задля забезпечення ефективного управління в СЕЗ. Науково обґрунтовано методологію аналізу можливих проявів екологічної небезпеки стосовно об'єктів підвищеної небезпеки в СЕЗ. Запропоновано універсальний підхід визначення параметрів радіоємності та застосування їх як індикатора стану екологічної безпеки. Науково обґрунтована доцільність використання стану ґрунтово-рослинного покриву як елемента моніторингу рівня формованої екологічної небезпеки, встановлено кореляції між показниками накопичення важких металів у ґрунтах і листі дерев, кислотної деградації і дегуміфікації ґрунту, ступеня пошкодження листя і хвої рослин та рівнем екологічної небезпеки антропогенного походження. Розроблено полістадійний спосіб отримання адсорбенту підвищеної поглинальної здатності на основі відходів агропромислового комплексу, який включає механохімічне модифікування, електростатичну сепарацію, обробку в полі кавітації (на стадії процесу отримано патенти на корисну модель).^UIn dissertation work the results of scientific researches on development of scientific and methodological bases of management of ecological safety in the conditions of natural and anthropogenic loading are resulted.The regularities and peculiarities of emergence and spread of ecological danger under the influence of natural and human factors are established. The model of formation of ecological danger in the socio-economic zone (SEZ), which includes a set of intrazonal factors, is taken into account, external natural-man-made influence and distribution of danger outside the zone are taken into account. The general theoretical principles of environmental safety management in the conditions of natural and anthropogenic loading are developed, scientific principles of implementation of the hierarchical research scheme for ensuring effective management in the SEZ are created. The methodology of analysis of possible manifestations of ecological danger in relation to objects of high danger in the SEZ is scientifically substantiated. A universal approach to determination of radio frequency parameters and their application as an indicator of the state of ecological safety is proposed. According to the results of monitoring studies on the formation and spatial distribution of multidisciplinary environmental hazards in the Kremenchug SEZ, the main consequences of manifestations of danger, identified objects of high environmental hazard. It is scientifically substantiated the feasibility of using the soil and vegetation cover as an element for monitoring the level of molded ecological danger, and correlations are established between the indicators of accumulation of heavy metals in soils and leaves of trees, acid degradation and dehumidification of the soil, degree of damage to leaves and pits of plants, and the level of anthropogenic component of ecological danger. Polystasic method of obtaining an absorbent of high absorption capacity on the basis of waste of the agro-industrial complex, which includes mechanochemical modification, electrostatic separation, treatment in the field of cavitation, has been developed (for each stage of the process the patents for the utility model are obtained).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Харламова О. В. 
НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИСОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ ЗОНИ В УМОВАХ КОМПЛЕКСНОГОВПЛИВУ ДЖЕРЕЛ НЕБЕЗПЕКИ / О. В. Харламова. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі викладено результати наукових досліджень з розробкинауково-методологічних основ поліпшення стану екологічної безпеки соціальноекономічної зони в умовах комплексного впливу складових небезпеки.Установлено закономірності та особливості виникнення та поширенняекологічної небезпеки за одночасної присутності її складових різного походження.Запропонована схема формування екологічної небезпеки в соціально-економічнійзоні (СЕЗ). Побудована математична модель деформації стану екологічної безпекипід впливом антропогенних чинників, використання якої надає можливістьрозробити та реалізувати виважені управлінські рішення.Розроблено загальні теоретичні положення щодо забезпечення екологічноїбезпеки в СЕЗ в умовах комплексного впливу складових небезпеки, встановленомеханізм створення ефективної системи забезпечення екологічної безпеки.За результатами моніторингових досліджень формування та просторовогопоширення екологічної небезпеки в Кременчуцькій СЕЗ виявлено основніспецифічні наслідки її проявів. Обґрунтована доцільність використання показниківхіміко-біологічного стану ґрунту та деревно-чагарниконого покриву як елементамоніторингу.Розроблено полістадійний спосіб отримання адсорбенту високої поглинальноїздатності на основі відходів агропромислового комплексу. Запропонованаструктурно-логічна модель забезпечення екологічної безпеки, на основі якоїрозроблена та реалізована на практиці система поліпшення стану безпеки вКременчуцькій СЕЗ, яка передбачає: комплексне використання відходів іпродуктів їх переробки для зменьшення негативного впливу на населення таелементи довкілля, економії природних ресурсів, отримання корисної продукції;ліквідації нафтового забруднення технологічних ставків; штучну зміну параметрівсередовища в напрямку проходження механічних хвиль від джерел техногеннихземлетрусів. Ключові слова: екологічна безпека, соціально-економічна зона, антропогенненавантаження, комплексний вплив, моніторинг, екологічна небезпека, адсорбенти,полістадійний спосіб, енергоносії, літосферні техногенні процеси, структурнологічна модель.^UIn the dissertation work, the results of scientific researches on development ofscientific and methodological bases of maintenance of ecological safety of a social andeconomic zone in the conditions of complex influence of components of danger are resulted.Regularities and features of occurrence and distribution of ecological danger atsimultaneous presence of its components of a different origin are established. Thescheme of formation of ecological danger in a social and economic zone (SEZ) isoffered. A mathematical model of the deformation of the state of ecological safety underthe influence of anthropogenic factors is built, the use of which allows to develop andimplement balanced management decisions.The general theoretical provisions on maintenance of ecological safety in SEZ inthe conditions of complex influence of components of danger are developed, themechanism of creation of effective system of management of ecological safety isestablished.According to the results of monitoring studies of the formation and spatialdistribution of ecological dangers in the Kremenchug SEZ, the main specificconsequences of its manifestations have been established. The expediency of using thestate of soil and vegetation as an element of monitoring is substantiated.A multi-stage method of obtaining an adsorbent of high absorption capacity on thebasis of agro-industrial waste has been developed. The structural and logical model ofecological safety is offered, on the basis of which the system of improvement of acondition of safety in Kremenchug SEZ is developed and realized in practice. Thestructural and logical model includes: complex use of wastes and products of theirprocessing for the purpose of reduction of negative impact on the population andelements of environment; elimination of oil pollution of technological ponds; artificialchange of environmental parameters in the direction of mechanical waves from sourcesof man-made earthquakes.Keywords: ecological safety, socio-economic zone, anthropogenic load, complexinfluence, monitoring, ecological danger, adsorbents, multi-stage method, energycarriers, lithosphere technogenic processes, structural-logical model.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського