Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (499)Книжкові видання та компакт-диски (343)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=ХОМА$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Хома Д. М. 
Внутрішній аудит у підвищенні ефективності діяльності підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Д. М. Хома ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2010. — 21 с. — укp.

Вдосконалено організацію проведення внутрішнього аудиту господарських процесів підприємств, уточнено права, обов'язки та відповідальність внутрішніх аудиторів, визначено класифікацію внутрішнього аудиту та його об'єктів. Розроблено нові та вдосконалено існуючі внутрішньофірмові регламенти з внутрішнього аудиту. Вперше запропоновано методику розрахунку оптимальної кількості внутрішніх аудиторів на підприємстві шляхом застосування семифакторної моделі. Проведено систематизацію принципів внутрішнього аудиту та розкрито поняття "внутрішній аудит". Досліджено та доведено позитивний вплив внутрішнього аудиту на ефективність діяльності суб'єктів господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)830.675.13
Шифр НБУВ: РА372947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Хома 
Вплив in vitro пептидогліканів та ліпополісахаридів бактерій на функціональну, метаболічну активність та апоптоз моноцитів і Т- лімфоцитів: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Степан Михайлович Хома ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52 + Р456.1-52
Шифр НБУВ: РА353455

Рубрики:

      
3.

Хомайко Є.І. 
Гармонізація національних монетарних політик у процесі євроінтеграції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / Є.І. Хомайко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено механізми й інструменти конвергенції монетарних моделей у Європейському Союзі (ЄС) та особливості їх гармонізації у межах Економічного та Монетарного Союзу (ЕМС), ЄС-27, а також у суспільному європейському економічному просторі. Розглянуто суть і особливості європейського монетаризму та наведено спільні та відмінні від його глобального аналогу риси. Проаналізовано особливості трансформації теорії оптимальних валютних зон у межах інтеграційного угруповання. З використанням імітаційних ігор виявлено переваги та недоліки монетарної конвергенції. Висвітлено суть, етапи та специфіку процесу гармонізації монетарної політики в ЄС. Наведено оцінку "соціальних наслідків" приєднання країни до ЕМС та виявлено можливі компенсації втрат структурними фондами та Фондом згуртування. З'ясовано способи, напрями та механізми монетарної конвергенції країн-учасниць і аплікантів до ЄС та зони євро. Розроблено та побудовано лінійні апроксимації української гривні до основних валют світу, зокрема до євро, що дозволило виявити тенденцію зростання його частки в економіці України та зменшення трансакцій за лінією євро - гривня - долар США. Запропоновано комплекс заходів і рекомендації щодо оптимізації механізмів та інструментів наближення монетарної системи України до Маастрихтських критеріїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)262.6-18 + У9(4Укр)262.6-18 +
Шифр НБУВ: РА352037

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
5.

Юрійчук Л.М. 
Ендопротезування кульшового суглоба у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Л.М. Юрійчук ; Ін-т травматології та ортопедії АМН України. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено питання щодо покращання результатів лікування хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами стегнової кістки (СК) з урахуванням диференційованого підходу до вибору способу оперативного лікування й удосконалення методики ендопротезування кульшового суглоба (КС). Вивчено міцність фіксації за нестабільних переломів вертлюгової ділянки (ВД) СК кутовою пластиною, фіксатором DHS, цементним ендопротезом КС. Проведено біомеханічне обгрунтування вибору методу фіксації нестабільного перелому ВД СК у пацієнтів даного віку на базі стендових натурних вибробувань. Багатофакторний кореляційний аналіз лікування показав переваги застосування тотального цементного ендопротезування у хворих похилого та старечого віку з через- та міжвертлюговими переломами СК за складних багатовідлапкових переломів, з ознаками остеоартрозу й остеопорозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.53-92 + Р458.285,1-92 +
Шифр НБУВ: РА367803

Рубрики:

      
6.

Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5
Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
7.

Хома Р.Є. 
Кислотно-основна взаємодія діоксиду сульфуру з водними розчинами амідів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Р.Є. Хома ; Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2005. — 21 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г126.213.1-27 +
Шифр НБУВ: РА337813

Рубрики:

      
8.

Юрій Р.Ф. 
Класифікація функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / Р.Ф. Юрій ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено властивості парастрофної рівносильності, а саме: знайдено ряд інваріантів, надано повну класифікацію квадратичних функційних рівнянь від n (n = 2, 3, 4) предметних змінних, виділено представників кожного з класів, знайдено множини розв'язків кожного з цих рівнянь. Це доводить існування двох класів за n = 2, чотирьох класів за n = 3 і 17-ти класів у разі n = 4. Доведено, що кожне квадратичне парастрофно нескоротне функційне рівняння від п'яти предметних змінних парастрофно рівносильне принаймні одному з чотирьох наведених функційних рівнянь, які не попадають в один клас за парастрофною рівносильністю. Показано існування функційних рівнянь, які не є квадратичними, але серед компонентів розв'язку обов'язково мають ізотопи груп, знайдено всі розв'язки вказаного рівняння. Установлено критерій існування нетривіальних квазігрупових рівнянь на множині квазігрупових операцій. Знайдено повну класифікацію загальних не обов'язково квадратичних функційних рівнянь малої довжини на квазігрупових операціях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.39,0 + В161.922,0 +
Шифр НБУВ: РА343930

Рубрики:

      
9.

Хома-Могильська С.Г. 
Крайові періодичні задачі для гіперболічних рівнянь другого порядку: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.Г. Хома-Могильська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Зазначено щодо практичного застосування одержаних результатів для дослідження загальних крайових періодичних задач. Доведено існування гладких розв'язків квазілінійних крайових періодичних задач.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.626.2-3 +
Шифр НБУВ: РА353094

Рубрики:

      
10.

Хоманець В.А. 
Макроекономічні аспекти участі України в Організації чорноморського економічного співробітництва: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.А. Хоманець ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліжено особливості розвитку процесів регіональної економічної інтеграції за умов глобалізації. Розглянуто базові принципи інтеграції національної економіки України в регіональне економічне угрупування. Проведено комплексний аналіз діяльності Організації чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС). Розкрито сутність, обумовленість і цільове призначення її інституційної структури, визначено напрямки удосконалення з метою забезпечення у перспективі розвитку інтеграційних процесів у регіоні з урахуванням національних економічних інтересів країн-учасниць. Досліджено основні напрями їх діяльності та особливості співробітництва у конкретних галузях економіки, визначено пріоритети та проблеми розвитку регіонального співробітництва у межах ОЧЕС. Розкрито економічні та інституційні засади адаптації інтеграційних процесів у даній структурі до стандартів ЄС. Встановлено відповідність структурно-функціональних характеристик ОЧЕС потребам розвитку господарського комплексу України та механізмам його регулювання. Доведено прямий зв'язок між посиленням інтеграційної взаємодії країн-членів ОЧЕС і покращенням макроекономічних параметрів розвитку їх економіки. Визначено перспективи участі України в ОЧЕС. Наведено оцінку її впливу на динаміку процесів трансформації національної економіки у напрямі адаптації до системи світових господарських зв'язків. Розроблено рекомендації щодо подальшої співпраці. Доведено, що у межах ОЧЕС відбувається апробація механізмів інтеграційної взаємодії країн-учасниць за стандартами ЄС та інституційних структур, які її об'єктивно супроводжують та забезпечують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.51 +
Шифр НБУВ: РА344664

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Юрій Е.О. 
Методичне забезпечення стратегічного планування та фінансових можливостей реалізації стратегії: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Е.О. Юрій ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Наведено визначення стратегічного планування як процесу формування загальних цілей організації та відповідних йому функціональних стратегічних цілей, розроблених з урахуванням ресурсних можливостей підприємства та спрямованих на ефективну реалізацію загальних цілей. Встановлено, що стратегічними цілями підприємств харчової промисловості за умов невизначеності зовнішнього середовища є концентрування на привабливих ринках, збільшення ринкового сегмента й утримання існуючих ринкових позицій. Обгрунтовано, що фінансові цілі є основними функціональними стратегічними цілями, досягнення яких можна забезпечити шляхом дотримання необхідних параметрів фінансового стану підприємства, який визначається групою фінансових показників. На підставі поєднання концепції часових горизонтів з методикою фінансового планування під час розробки стратегій розвитку визначено стратегічні цілі, які б забезпечили стабільні тенденції розвитку підприємства в поточному, середньо- та довгостроковому періодах. За результатами одержаних значень фінансових показників у межах різних часових періодів фінансовий стан підприємства охарактеризовано як стійкий, постійний або кризовий. Розроблено заходи щодо покращання існуючого стану підприємства, які доцільно здійснювати за допомогою концентрації горизонтів росту. З урахуванням запропонованих розробок стратегічне планування розглянуто як п'ятирівневу процедуру, яка базується на виконанні наступних етапів: аналізу існуючого стану підприємства, визначення його потенціалу, обгрунтування можливих напрямів стратегічного розвитку, планування реалізації стратегії, її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-230.3 + У9(4УКР)306.71-93 +
Шифр НБУВ: РА348354

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Хома О.І. 
Модерна та постмодерна перспективи в філософії культури: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 09.00.04 / О.І. Хома ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 1999. — 40 с. — укp.

Дисертація присвячена інтерпретації філософії Нового часу (і відповідного історичного типу мислення) як структурно обумовленого конфлікту декількох мислительних стратегій. Проведена реконструкція симптоматологічної мислительної стратегії (Паскаль - де Сад - Ніцше - сучасна філософія радикального плюралізму) обгрунтовано доводить незмінність структури цього конфлікту протягом останніх чотирьох століть і, відповідно, структурну тотожність філософії Нового часу (XVII-XX ст.). Ключовим пунктом дослідження є специфічна інтерпретація текстів Б.Паскаля, яка серйозно коректує загальноприйняті уявлення про характер філософії XVII ст. і культури Модерну загалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671 + Ю6*328.933*31-725

Рубрики:

      
13.

Юрійчук Ю.А. 
Національний фактор у суспільно-політичному розвитку Чехії та Словаччини (1989 - середина 1990-х рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.А. Юрійчук ; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано процес становлення і розвитку чеського та словацького національних рухів, діяльність груп та партій, що представляють національні меншини. Розкрито основні тенденції розвитку Чехо-Словаччини у зазначений період, а також висвітлено процес становлення незалежних держав Чехії та Словаччини. Значну увагу приділено національній політиці урядів даних країн та становищу національних меншин у них.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Чех)64 + Т3(4Сло)64
Шифр НБУВ: РА310671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Хома С.В. 
Облік і аналіз амортизації основних засобів на підприємствах нафтогазовидобувного комплексу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / С.В. Хома ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання обліку та аналізу амортизації основних засобів. Розкрито сутність поняття економічної амортизації за умов ринкових відносин. Досліджено взаємозв'язок між економічними категоріями "знос", "зношування", "амортизація". Визначено основні функції амортизації. Запропоновано удосконалені методики оцінки вартості придбання основних засобів, що вже були у використанні та обліку витрат на поліпшення основних засобів, впровадження яких сприяє подовженню терміну корисного використання активу без збільшення його якісних або кількісних характеристик. Встановлено порядок розкриття у податковій звітності інформації про амортизацію основних засобів. Обгрунтовано методику нарахування амортизації нафтових свердловин з застосуванням методу рекурентних норм. Розроблено форму первинних документів з обліку основних засобів та їх амортизації для підприємств нафтогазовидобувного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.22-145.711.6 + У053.9(4УКР)305.652.2-571.16 +
Шифр НБУВ: РА356389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Хома І.Б. 
Організація управління і планування діяльності промислово- фінансових груп в системі регулювання економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / І.Б. Хома ; Державний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Хома О.М. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів до навчання державної мови у школах з угорською мовою навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / О.М. Хома ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розкрито проблему двомовності у сучасній науці, розглянуто особливості навчання української мови як державної у початкових угорськомовних класах. Визначено педагогічні умови підвищення ефективної лінгводидактичної підготовки майбутніх учителів. Теоретично обгрунтовано та експериментально доведено ефективність блокової системи вивчення державної мови та методики її викладання у початкових класах. Розроблено методичні рекомендації, щодо формування професійного мовлення майбутнього учителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-913-1 + Ш141.4-913-1
Шифр НБУВ: РА322859

      
17.

Юрій Н.М. 
Політична соціалізація молоді в умовах трансформації суспільства: аналіз міжнародного і українського досвіду: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Н.М. Юрій ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано західні та вітчизняні концепції політичної соціалізації. Розглянуто роль політичної соціалізації у процесі становлення незалежної української держави, формування політичної системи. Визначено статус молоді у політичному просторі українського суспільства, її роль як об'єкта та суб'єкта політичного впливу. Висвітлено пріоритетні напрямки діяльності молоді у громадських об'єднаннях та політичних партіях. Удосконалено компаративістський метод кращого розуміння національної специфіки процесу соціалізації. На підставі аналізу вітчизняного та зарубіжного досвіду молодіжної політики розглянуто шляхи розвитку молодіжної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф016.5 +
Шифр НБУВ: РА321952

Рубрики:

      
18.

Хома В.В. 
Розвиток теорії та принципів побудови проблемно-орієнтованих засобів вимірювання імітансу: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.11.05 / В.В. Хома ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування вимірювачів імітансу, орієнтованих на дослідження властивостей різноманітних фізичних об'єктів, шляхом вимірювання частотних, часових, просторових та енергетичних параметрів імітансу. Розроблено нові напрямки побудови засобів вимірювання імітансу прямого перетворення та автокомпенсаційних, які грунтуються на широкому використанні сучасних цифрових засобів. Запропоновані структури вимірювачів забезпечують простоту реалізації, високий сукупний показник "швидкодія - точність", гнучкість у зміні параметрів вимірювального каналу. Створено методологію проектування засобів вимірювання імітансу з заданими характеристиками. Розроблено й упроваджено у практику вимірювачі імітансу з покращеними метрологічними та експлуатаційними характеристиками на основі використання результатів теоретичних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З221.8-5
Шифр НБУВ: РА311379 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Юрійчук Н.Д. 
Система роботи над діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.Д. Юрійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено актуальну проблему збагачення мовлення учнів діловою лексикою. Викладено науково обгрунтовану й експериментально перевірену систему роботи над усним та писемним діловим мовленням на уроках української мови у 5 - 7 класах. Запропоновано програму експериментально-дослідного навчання ділового мовлення не тільки на уроках зв'язного мовлення, а й на уроках вивчення лексики, морфології, синтаксису. Упорядковано словник-мінімум ділової людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-912.37
Шифр НБУВ: РА313984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Хома М.С. 
Теоретичні основи початкової стадії корозійно-втомного руйнування корозійнотривких сталей і сплавів та розробка методів прогнозування їх границі витривалості: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.14 / М.С. Хома ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Вивчено електрохімічні закономірності стадії зародження корозійно-втомних тріщин. Розглянуто перспективний науковий напрямок - електрохімію початкової стадії корозійно-втомного руйнування корозійнотривких сталей та сплавів. Досліджено нержавіючі сталі різних класів, встановлено їх схильність до корозійної втоми, яка визначається інтенсивністю протікання процесів: мікродеформація - електрохімічна активація - локальне розчинення - репасивація. Запропоновано електрохімічний критерій корозійно-втомного руйнування корозійнотривких сталей. Обгрунтовано можливість існування фізичної границі корозійної втоми, розроблено методи пришвидшеної оцінки її значень. Вивчено характер локалізації корозійно-втомних пошкоджень та ефективність роботи деформаційних гальванопар. Досліджено вплив циклічної деформації на селективне розчинення сталей та сплавів, встановлено її сприяння накопиченню на поверхні нержавіючих сталей та сплавів хрому та нікелю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К66-13 + К66-141 +
Шифр НБУВ: РА327274

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського