Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (956)Книжкові видання та компакт-диски (758)Журнали та продовжувані видання (51)
Пошуковий запит: (<.>A=ЦИМБАЛ$<.>+<.>A=ДАРІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 60
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Цимбалюк В.М. 
Агротехнічне обгрунтування технологічних заходів інтенсивного використання старосіяних травостоїв в умовах західного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.12 / В.М. Цимбалюк ; Вінниц. держ. аграр. ун-т. — Вінниця, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено агротехнічну оцінку технологічних прийомів інтенсивного використання давньосіяного злакового травостою, зумовленого азотним удобренням з середньою дозою N 180 за різних способів його розподілу - рівномірного N 180 (45 + 45 + 45 + 45), збільшувального N 180 (0 + 30 + 60 + 90) з різними фазами використання травостою в першому циклі та тривалістю відростання між циклами. Встановлено, що збільшувальна система азотного удобрення з використанням травостою у фазі трубкування та з рівномірною тривалістю відростання його між циклами, що становить 24 дні, без забруднення довкілля та зниження агрохімічних, фізичних і біологічних показників грунту з економією коштів і електроенергії дозволяє підвищити продуктивність давньосіяного травостою до 60 ц/га сухої маси, забезпечити рівномірне надходження пасовищного корму в період вегетації трав. Доведено, що рівномірна та збільшувальна системи внесення азоту доповнюють одна одну за строками використання травостою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223-4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА317055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Цимбал О.В. 
Багатоетапна робасна адаптивна фільтрація багатоканальних зображень дистанційного зондування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.12 / О.В. Цимбал ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено причини виникнення та характеристики компактних імпульсних перешкод (КІП) на зображеннях, прийнятих з супутників, розроблено узагальнену модель КІП і створено необхідні тестові моделі супутникових зображень. Досліджено можливість удосконалення "м'яких" морфологічних фільтрів для усунення КІП на супутникових зображеннях дистанційного зондування (ДЗ). Розглянуто різні підходи до даного удосконалення з урахуванням можливості наступної постобробки з метою усунення залишкових флуктуаційних завад. Проаналізовано здатність фільтрів одночасно заглушувати флуктуаційний шум і зберігати текстурну інформацію, обгрунтовано вибір найкращого фільтра з метою використання у запропонованому трикомпонентному нелінійному локально-адаптивному фільтрі з "жорстким" переключенням, що використовує запропонований передфільтраційний класифікатор з трьома станами. Запропоновано метод обробки багатоканальних зображень ДЗ з різними завадовими ситуаціями в каналах на базі модифікованого векторного сигма-фільтра. Обгрунтовано доцільність застосування цього методу для підвищення надійності інтерпретації багатоканальних радіолокаційних зображень (РЛЗ). просторово-структурну інформацію. Подано гібридні списочно-гістограмні алгоритми, що дало змогу підвищити швидкодію ФПС у всьому діапазоні типових розмірів апертур фільтрів за умов завадових ситуацій, що є характерними для РЛЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д104.12 + Д104.42 +
Шифр НБУВ: РА325733

Рубрики:

      
3.

Цимбал Т.В. 
Буттєвісне укорінення людини як соціально-філософська проблема: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Т.В. Цимбал ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проведено соціально-філософське дослідження проблеми буттєвісного укорінення людини. Проаналізовано його екзистенційні та етноекзистенційні аспекти, розглянуто філософський доробок європейських і вітчизняних мислителів щодо вивчення даного питання. Запропоновано концепцію буттєвісного укорінення людини, що грунтується на засадах інтенційної єдності онтологічного, екзистенційно-ціннісного та соціокультурного (діяльнісного) підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю6*328.95 +
Шифр НБУВ: РА332265

Рубрики:

      
4.

Цимбал Г.П. 
Взаємодія як умова забезпечення виявлення і розслідування податкових злочинів: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Г.П. Цимбал ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сучасних проблем взаємодії податкової міліції з правоохоронними органами, контрольно-ревізійними службами та іншими державними контролюючими структурами як умови забезпечення виявлення та розслідування податкових злочинів. На підставі аналізу наукових праць вітчизняних та зарубіжних учених-криміналістів наведено криміналістичну характеристику податкових злочинів, розкрито їх зміст і описано складові елементи. Шляхом вивчення та узагальнення нормативно-правового забезпечення та практики діяльності податкової міліції обгрунтовано необхідність її взаємодії з іншими правоохоронними та державними контролюючими органами під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано сучасні наукові уявлення щодо сутності поняття "взаємодія" та запропоновано його визначення як регламентованої чинними нормативно-правовими актами співпраці державної податкової служби з іншими правоохоронними органами у межах своєї компетенції під час розслідування злочинів у сфері оподаткування. Сформульовано пропозиції щодо внесення статті до нового проекту КПК України про визначення взаємодії, обгрунтовано необхідність її регулювання. Розкрито особливості взаємодії на стадії прйняття рішення про порушення кримінальної справи. Доведено доцільність створення інформаційної автоматизованої системи для органів податкової міліції з метою сприяння виявленню, розкриттю та розслідуванню податкових злочинів. Узагальнено досвід діяльності податкових органів зарубіжник країн та практики їх взаємодії з іншими правоохоронними структурами у боротьбі з податковими злочинами. Показано особливості взаємодії податкової міліції з податковою інстпецією, контрольно-ревізійною службою, МВС, СБУ, митними органами, досліджено можливості використання оперативно-розшукових даних під час розслідування податкових злочинів. Проаналізовано правові документи та існуючу практику міжнародного співробітництва по викриттю порушників податкового законодавства. Запропоновано конкретні заходи для покращення взаємодії ДПС України та відповідних правоохоронних органів зарубіжних країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х894.9(4УКР)311.78 +
Шифр НБУВ: РА341289

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Цимбалюк Ж.О. 
Вплив основних властивостей нервової системи на розвиток тактичного мислення юних баскетболісток: Автореф. дис. канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Ж.О. Цимбалюк ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Досліджено специфіку основних властивостей нервової системи юних баскетболісток і визначено їх вплив на розвиток тактичного мислення спортсменок на початковому етапі навчання, доповнено і розширено теоретичні відомості з проблем впливу індивідуальних особливостей на становлення спортивних здібностей баскетболісток. Тактичне мислення розглянуто як показник тактичної підготовки спортсменів, що є однією з найважливіших спортивних здібностей для гри в баскетбол. Експериментально досліджено темпи розвитку тактичного мислення баскетболіток 10 - 12-річного віку та особливості цього процесу. Розроблено практичні рекомендації щодо організації навчально-тренувального процесу з розвитку цієї спортивної здібності. Виявлено зв'язок темпів розвитку тактичного мислення з проявами сили та рухливості нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.661.52-1 +
Шифр НБУВ: РА328032

      
6.

Цимбаленко Я. Ю. 
Державне регулювання доходів місцевих бюджетів в умовах реформування міжбюджетних відносин: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Я. Ю. Цимбаленко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Науково-теоретично обгрунтовано механізми державного регулювання доходів місцевих бюджетів в Україні, а також сформульовано практичні пропозиції щодо їх вдосконалення. Розвинуто понятійний апарат науки державного управління у сфері формування доходів місцевих бюджетів, вдосконалено науково-практичний підхід до законодавчого забезпечення державного регулювання даних доходів. Досліджено особливості фінансової діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування в частині формування доходів місцевих бюджетів. Обгрунтовано та запропоновано концепцію реформування бюджетного процесу в Україні. Вдосконалено науково-методичний підхід до оцінювання стану місцевих бюджетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6
Шифр НБУВ: РА380221 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Цимбалюк-Волошин І.П. 
Діагностичне та прогностичне значення цитохімічного та імунологічного фенотипування бласних клітин у хворих гострою мієлоїдною лейкемією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.31 / І.П. Цимбалюк-Волошин ; Київ. НДІ гематології та переливання крові. — К., 1998. — 13 с. — укp.

Представлено результати цитохімічного та імунологічного дослідження бластних клітин у хворих гострою мієлоїдною лейкемією (ГМЛ). Показано значення активності пероксидази та хлорацетатестерази у бластних клітинах для диференційної діагностики FAB-підваріантів ГМЛ. Виявлено особливості імунологічного фенотипу лейкемічних клітин при FAB-підваріантах ГМЛ. Запропоновано імунологічну класифікацію ГМЛ, яка відображає імунофенотипічні ознаки лінійної належності та ступеня зрілості бластних клітин. Проведено аналіз співвідношення між FAB-підваріантами та імунофенотипічними підгрупами ГМЛ. Встановлено, що експресія антигену CD 15 є прогностично сприятливою ознакою щодо досягнення хворими ГМЛ повної ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р411.022.3-43

Рубрики:

      
8.

Цимбала Л.І. 
Золототкацтво Галичини XVIII - першої третини XX ст. (Історія, типологія, художньо-стильові особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Л.І. Цимбала ; Львів. акад. мистец. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено генезу поширення золототканих виробів в Україні, простежено історико-культурні чинники, що сприяли налагодженню на теренах Галичини у XVIII ст. золототкацького виробництва, розглянуто провідні центри та осередки виготовлення золототканих виробів. Проведено типологію даних виробів за призначенням та способами декоративного оздоблення. Доведено обумовленість кількісної переваги виготовлення окремих типів виробів у контексті європейських мистецьких стилів. Значну увагу приділено трансформації здобутків золототкацтва XVIII ст. у виробах шовкоткацької майстерні у Бучачі (1879 - 1939 рр.), введено до наукового обігу неатрибутовані зразки та проведено типологію бучацьких декоративних золототканих макат. Розглянуто вплив золототкацтва на народну тканину Карпатського регіону та перспективи застосування здобутків золототкацтва Галичини в сучасному текстилі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ125.33(4УКР331)4/5 + М77г(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324212

Географічні рубрики:
  

      
9.

Цимбалюк Н.М. 
Інституційна модернізація культурно-дозвіллєвої сфери в Україні: Автореф. дис... д-ра соціол. наук: 22.00.04 / Н.М. Цимбалюк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 44 с. — укp.

Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування інституціональної модернізації культурно-дозвіллєвої сфери. Розглянуто актуальні проблеми розвитку дозвілля, особливості їх вирішення за сучасних умов та основні напрямки державної культурної політики у сфері культури. Запропоновано тезу, що інституціональна модернізація взаємопов'язана з функціонуванням та розвитком інноваційних культурно-дозвіллєвих систем і суттєво впливає на інститут дозвілля. Розроблено підхід, який дає змогу розглянути теоретичні проблеми вивчення сучасного культурного дозвілля, особливості формування культурних запитів людини за умов розвитку сучасного українського суспільства. Визначено основні теоретичні положення, принципи, соціальні функції, специфічні фактори організації культурно-дозвіллєвих відносин за умов вільного часу. Проаналізовано сучасну систему культурно-дозвіллєвих організацій, основні тенденції її модернізації, а також особливості діяльності та типові форми інноваційних закладів культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*665.244.2*328.933 +
Шифр НБУВ: РА337037

Рубрики:

      
10.

Цимбаленко Є. С. 
Інформатизація соціальних комунікацій: наукові концепції, правові складники та галузева структура: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.07 / Є. С. Цимбаленко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т журналістики. — К., 2011. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено місце, значення та функції інформатизації у системі соціальної комунікації. Уточнено поняття соціальної інформатизації як ключового сегмента становлення інформаційного суспільства та суспільства знань. Охарактеризовано нове розуміння інформатизації у різних галузях соціального буття, з'ясовано пріоритетні з наукової точки зору напрямки досліджень інформатизації та виявлено найменш досліджені сегменти науки щодо питань і проблем інформатизації. Розглянуто основні причини комп'ютеризації й інтернетизації українського суспільства. Визначено базові характеристики переходу редакцій українських видань до цифрової форми реалізації своєї діяльності, встановлено головні позитивні та негативні аспекти цього переходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.4
Шифр НБУВ: РА383366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Цимбалюк Р.Ю. 
Клініка, діагностика та лікування червоного плескатого лишаю слизової оболонки порожнини рота: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Р.Ю. Цимбалюк ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Уперше показано переважання концентрації низькомолекулярних білків у порівнянні з високомолекулярними та тенденцію до збільшення загального білка змішаної слини у хворих, а також підвищення ступеня важкості захворювання, а саме: типової, гіперкератонітичної, ексудативно-гіперемічної, ерозивно-виразкової. Уперше доведено, що у змішаній слині зростає вміст альбуміну, церулоплазміну та IgA. Виявлені закономірності змін показників білкового обміну змішаної слини дозволяють оцінити патогенетичні механізми розвитку різних форм червоного плескатого лишаю. Доведено, що розроблені лікарські композиції недоцільно використовувати для лікування гіперкератонітичної форми захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20-52 +
Шифр НБУВ: РА342043

Рубрики:

      
12.

Цимбалюк Н.В. 
Клініко-епідеміологічні аспекти тромбоемболії легеневої артерії, вплив антикоагулянтної терапії на її перебіг та параметри якості життя: автореф. дис...канд. мед. наук : 14.01.27 / Н.В. Цимбалюк ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 17 с. — укp.

Висвітлено динаміку поширеності тромбоемболії легеневої артерії (ТЕЛА), особливості клінічного перебігу ТЕЛА, параметри якості життя, гемодинамічні та прогностичні ефекти антикоагулянтної терапії. Проаналізовано динаміку поширеності ТЕЛА за десятирічний період і фактори, що спричинили фатальний розвиток ТЕЛА. Розглянуто особливості клінічного перебігу ТЕЛА в статево-віковому аспекті та залежно від тактики лікування. Встановлено, що тривала терапія варфарином асоціюється з позитивним впливом на гемодинаміку лівих і правих відділів серця. Виявлено предиктори несприятливого прогнозу у хворих, які перенесли ТЕЛА, наведено комплексну оцінку ймовірності несприятливого прогнозу. Зазначено, що застосування варфарину в комплексній програмі лікувальних і профілактично-реабілітаційних заходів сприяє достовірному підвищенню параметрів якості життя відповідно до фізичного, психічного статусів і загального здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.220.35-5 +
Шифр НБУВ: РА367266

Рубрики:

      
13.

Цимбалюк С.О. 
Конкурентоспроможність управлінського персоналу підприємств: методологія і методика оцінювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / С.О. Цимбалюк ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 17 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність оцінювання та підвищення конкурентоспроможності управлінського персоналу як обов'язкової умови і складового елемента забезпечення конкурентоспроможності підприємства та його продукції на ринку. Запропоновано концептуальні підходи до визначення конкурентоспроможності управлінського персоналу, які в комплексі розкривають сутність цієї економічної категорії. Розроблені методичні засади, алгоритм визначення рівня конкурентоспроможності керівників, професіоналів і фахівців бальним методом, інформаційна база оцінювання дозволяють на практиці продіагностувати рівень конкурентоспроможності управлінського персоналу підприємств. Наведено комплекс теоретично-методологічних положень і практичних рекомендацій щодо використання методів і результатів оцінювання конкурентоспроможності в менеджменті персоналу, а також наступні напрямки використання результатів: відбір кандидатів на вакантну посаду з використанням рейтингового методу оцінювання конкурентоспроможності, зарахування в кадровий резерв і планування кар'єри, навчання та підвищення кваліфікації, встановлення винагороди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-21
Шифр НБУВ: РА311526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Цимбалістий Т.О. 
Конституційно-правовий статус державного кордону України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 20.02.03 / Т.О. Цимбалістий ; Акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні питання державного кордону України, історичні основи його становлення, з конституційно-правової точки зору проаналізовано режимні правила, що діють у прикордонному просторі України, визначено державно-правові основи охорони державного кордону України, відповідальність за порушення законодавства про державний кордон. Сформульовано висновки і пропозиції, які повинні сприяти як подальшому дослідженню даних проблем, так і вдосконаленню механізму правового регулювання державного кордону, а також підвищенню ефективності його охорони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)7

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Цимбалюк С.І. 
Конституювання і розвиток теорії модернізації в соціологічному дискурсі: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / С.І. Цимбалюк ; Киї. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розкрито суть поняття "модернізація" як теоретичного конструкту, який визначає творчо-перетворювальну функцію розвитку. Запропоновано тезу, що теорія модернізації є не субтеорією соціології розвитку, не доповненням до інших теорій, наприклад теорії "індустріального суспільства", а є теорією соціології розвитку, у якій суспільний розвиток розглянуто як самостійний процес. Розроблено періодизацію рефлексії щодо теорії модернізації у соціологічному дискурсі, яка складається з чотирьох періодів, а саме: класичного (остання третина XVIII - початок XX ст.), конституювання (1920 - 1960-ті рр.), розвитку (1970 - 1980 рр.), дивергенції (кінець XX - початок XXI ст.). Здійснено аналіз змісту основних періодів розвитку теорії модернізації та встановлено, що у кожному з них використовувалися методи, притаманні соціологічному дискурсу кожного періоду. Запропоновано тезу, що теорії постмодернізму характеризуються певною динамікою та логікою розвитку та є теоріями соціології розвитку. Розглянуто значення для конституювання сучасної теорії модернізації методу історичного аналізу, доведено, що даний метод створює засади розуміння модернізації як нелінійного, багатовекторного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5 г-2 +
Шифр НБУВ: РА349529

Рубрики:

      
16.

Цимбалюк С.Я. 
Методологія та методика еколого-економічної оцінки впливу хімічної та нафтохімічної промисловості на навколишнє середовище (на прикладі Київського регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.Я. Цимбалюк ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методику комплексної оцінки впливу підприємств на суміжні галузі та довкілля. Проведено комплексний аналіз структурних змін сучасного стану та тенденцій розвитку хімічної, нафтохімічної промисловості та перспективних її галузей, їх впливу на стан і відтворення довкілля. На основі економіко-математичних методів аналізу розроблено методику та проведено прогнозні розрахунки перспектив розвитку хімічної галузі регіону, а також відповідні оцінки викидів. Обгрунтовано кількісні параметри інноваційного та сталого розвитку зазначеної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР-4КИЇ)28
Шифр НБУВ: РА310766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Цимбалюк І.О. 
Механізм регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / І.О. Цимбалюк ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Сформульовано теоретичні та методичні засади формування механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках. Запропоновано методологічний підхід щодо оцінювання його ефективності шляхом визначення часткових та узагальнених показників, основним з яких є коефіцієнт дієвості регулятивного процесу. Визначено обсяг виробництва молока та ринкових часток переробних підприємств і проаналізовано зміни цін на молоко та молокопродукти для Волинського регіону. Обгрунтовано напрямки удосконалення механізму регулювання конкурентних відносин на регіональних сировинних ринках переробних галузей, запропоновано стратегію розвитку його інституційної сфери. Розроблено напрямки удосконалення ринкового механізму й оптимізації державної сфери регулювання економічної конкуренції на регіональних сировинних ринках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ВОЛ)0-553-13 +
Шифр НБУВ: РА358132

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Цимбал Д.В. 
Міжетнічна взаємодія в умовах великого міста: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Д.В. Цимбал ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Досліджено процес міжетнічної взаємодії за умов великого міста. Детально розглянуто питання міжкінетичної взаємодії та її складових, а саме: міжетнічних відносин, зв'язків, спілкування та контактів, що утворюють структуру міжетнічної взаємодії. На підставі емпіричних даних проаналізовано вплив мовної ситуації у місті на стан міжетнічної взаємодії. Значну увагу приділено питанню щодо рівня толерантності та її значення у поліетнічному середовищі. Описано моделі міжетнічної взаємодії за умов великого міста, зокрема, конфліктну модель як небажаний варіант та "компромісну" модель як таку, яка б мала задовольняти всі сторони процесу взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425*333 + С5*332.1-723.521 + С5*424.21 +
Шифр НБУВ: РА342016

Рубрики:

      
19.

Цимбал Ю.В. 
Моделі та алгоритми візуалізації багатовимірних даних на основі автоасоціативних нейронних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.23 / Ю.В. Цимбал ; Держ. комітет зв'язку та інформатизації України, НАН України. Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено інтелектуальні нейромережеві системи візуалізації багатовимірних даних та програмні моделі нейронних мереж, методики їх навчання та налагодження. Удосконалено архітектуру автоасоціативної нейронної мережі шляхом введення блоків прямих та обернених функціональних перетворень і корекції вихідних даних, створено програмну модель такої мережі на основі нейропарадигми "функціонал на множині табличних функцій". Визначено сукупність внутрішніх та зовнішніх критеріїв для синтезу нейронної мережі оптимальної складності та оцінки якості її функціонування. Розроблено метод двоступеневої візуалізації на основі удосконаленого варіанта ситуаційних карт особливостей. Результати досліджень використано для вирішення задач оптимізації режиму в електроенергетиці та діагностування в стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.22 + З970.6 +
Шифр НБУВ: РА330767

Рубрики:

      
20.

Цимбал О.І. 
Незайняте населення України: оцінка та напрями забезпечення конкурентоспроможності на ринку праці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.І. Цимбал ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему оцінювання масштабів і структури незайнятого населення України та визначення можливостей і умов забезпечення його конкурентоспроможності на ринку праці. Доведено, що основною характеристикою, яка визначає місце людини у відносинах на ринку праці, є її конкурентоспроможність. Обгрунтовано, що найбільш потужним заходом її забезпечення є професійна перепідготовка. На основі вивчення підходів до визначення незайнятого населення запропоновано методичний підхід, який дозволяє більш точно врахувати специфіку розвитку процесів на українському ринку праці. Розроблено методику оцінки чисельності та структури незайнятого населення на повному ринку праці, яка використовує існуючі статистичні джерела. Запропоновано шляхи удосконалення останньої, які дозволяють вивчати незайняте населення на основі побудови моделі руху його представників між окремими соціально-економічними станами. За допомогою вказаної моделі розроблено методику визначення й оцінки неконкурентоспроможних осіб у складі незайнятого населення. Розраховано кількість тих, чия конкурентоспроможність може бути підвищена за допомогою професійної перепідготовки. На основі аналізу сучасного стану системи професійної перепідготовки незайнятого населення обгрунтовано необхідність розширення її масштабів, запропоновано напрями організаційного, правового, наукового та фінансового удосконалення. Розроблено методичний підхід до прогнозування чисельності та структури незайнятого населення та побудовано прогноз його формування за інерційним і стабілізаційним варіантом перебігу подій. Запропоновано методичний підхід до розрахунку соціально-економічної ефективності запровадження заходів щодо забезпечення конкурентоспроможності незайнятого населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА309790 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського