Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (19)Реферативна база даних (1147)Книжкові видання та компакт-диски (959)Журнали та продовжувані видання (56)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧАЙК$<.>+<.>A=ТЕТЯН$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 63
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чайка О.В. 
Агроекологічне обгрунтування системи захисту насіннєвих посівів ячменю ярого від хвороб в умовах Полісся: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.11 / О.В. Чайка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено поширення, шкодочинність і розвиток збудників борошнистої роси, плямистостей листя та кореневих гнилей залежно від екологічних факторів за умов Полісся. Удосконалено систему захисту насіннєвих посівів ячменю ярого від хвороб. Визначено найбільш поширені збудники плямистостей листя і кореневих гнилей ячменю ярого за умов Полісся. Установлено залежність розвитку цих хвороб від рівня гідротермічного коефіцієнта (ГТК). Досліджено розвиток борошнистої роси, плямистостей листя та кореневих гнилей за цих умов, залежно від елементів систем удобрення й обробітків грунту. Виявлено найбільш стійкі сорти ячменю ярого до цих хвороб. Установлено найбільш ефективні протруйники насіння (Сумі 8 ФЛО, к.с., 1,7 л/т і Росток, к.е., 1 л/т), фунгіциди для обробки посівів (Рекс Т, к.с., 1 л/га та Імпакт 25 SC, к.с., 0,5 л/га) у суміші з біопрепаратом (мікосан Н, 3 % в.р.к., 4 л/т та мікосан В, 3 % в.р.к., 5 л/га) проти борошнистої роси, плямистостей листя та кореневих гнилей. Доведено можливість зменшення доз фунгіцидів за рахунок включення в систему захисту біопрепаратів. Удосконалено традиційну та розроблено агроекологічно доцільну систему захисту насіннєвих посівів ячменю ярого від борошнистої роси, плямистостей листя та кореневих гнилей. Показано її біологічну ефективність проти цих хвороб та досліджено вплив на окремі групи грунтової біоти, підвищення врожаю зерна, покращання його якості. Обгрунтовано енергетичну й економічну доцільність її застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.13 + П491.127.05 +
Шифр НБУВ: РА361440

Рубрики:

      
2.

Чайка М.І. 
Агроекологічне обгрунтування створення стійких продуктивних агрофітоценозів на засолених грунтах (на прикладі Донецької області): автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / М.І. Чайка ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основними показниками, які визначають екологічну та господарську цінність агрофітоценозів для засолених екотопів, є продуктивність надземної маси, ботанічний склад і його динаміка за роками, довговічність, кормова цінність, нектарність рослин і фітомеліоративні можливості. За хімічним складом і поживною цінністю сіяні агроценози мають суттєву перевагу над природними фітоценозами. Проаналізовано, що технологія створення та використання агроценозів на засолених грунтах передбачає обмежене використання пестицидів і добрив, немає необхідності у витратах енергії та на щорічний обробіток грунту та сівбу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.23-2 + П196.5
Шифр НБУВ: РА372095 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чайка В.Д. 
Агрохімічна ефективність мінеральних добрив при вирощуванні гібридів білоголової капусти різних груп стиглості: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.Д. Чайка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу мінеральних добрив, зокрема комбінованого добрива "Гармонія", внесених під гетерозисні гібриди капусти білоголової різних груп стиглості на темно-сірому опідзоленому грунті Північного Лісостепу України. Визначено вплив доз добрив на агрохімічні показники грунту, проходження окремих фізіолого-біологічних процесів у рослинах, урожайність різних груп стиглості культури, а також біологічну цінність урожаю. Розроблено математичні моделі прогнозування продуктивності та якості урожаю гібридів капусти різних груп стиглості залежно від доз внесених добрив. Встановлено раціональні та економічно-доцільні дози добрив у процесі вирощування різних груп стиглості капусти білоголової за удосконаленою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-43(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Чайковський І.Б. 
Аналіз методів і алгоритмів обробки радіосигналів зондування шаруватих середовищ за критерієм точності оцінки їх товщини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.17 / І.Б. Чайковський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Проаналізовано методи і алгоритми обробки відбитих радіолокаційних сигналів під час зондування шаруватих середовищ з метою визначення їх товщини. Головним критерієм оцінки якості обробки прийнято точність вимірювання. За допомогою розробленої імітаційної моделі радіолокаційної станції прониклого зондування (РЛСПЗ) проведено дослідження прямого цифрового, різницевого, інверсного, кепстрального, авторегресійного методів інтерпретації відбитих сигналів. Наведено характеристики точності контактного способу вимірювання товщини середовища та дистанційного способу з особливостями орбітального варіанта РЛСПЗ. Доведено адекватність імітаційної моделі на підставі порівняльного аналізу обробки реальних сигналів, відбитих від морських льодів, отриманих під час польотних випробувань в Арктиці промислового вимірювача "Аквамарин", діапазон вимірюваних товщин якого встановлено.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23с141.28
Шифр НБУВ: РА319905 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Чайка В.В. 
Вимірювання ефективності інноваційної діяльності підприємства (на прикладі чорної металургії): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.В. Чайка ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено адекватну сучасній інноваційній моделі розвитку економіки методологію та методичний інструментарій кількісних вимірювань ефективності інноваційної діяльності, що здійснюється на рівні промислового підприємства. Досліджено сучасний стан та тенденції розвитку підприємств чорної металургії України за весь пострадянський період. Проаналізовано характер, напрямки та темпи інвестиційно-інноваційної діяльності підприємств галузі, встановлено їх відповідність світовим тенденціям. Розроблено методику визначення ефективності інноваційної діяльності промислового підприємства на підставі зіставлення витрат на інноваційні заходи та зрушень в інноваційному рівні виробництва. Створено засоби реалізації запропонованої методики, проаналізовано результати її апробації на вітчизняних підприємствах чорної металургії. Визначено тенденції динаміки ефективності інноваційних заходів, впроваджених на підприємствах галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.55-07 +
Шифр НБУВ: РА353862

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Чайковський О.А. 
Виробництво виливків з ЧКГ методом модифікування у формі за моделями, що газифікуються: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.04 / О.А. Чайковський ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу сфероїдизуючого модифікування чавуну у ливарній формі при литті по моделям, що газифікуються. Проведено дослідження кінетики взаємодії сфероїдизуючого модифікатора з рідким чавуном у реакційній камері ливарної форми. Розкрито механізм цієї взаємодії, визначено основні напрямки руху металу та просування фронту ефективної взаємодії в залежності від конструкції ливникової системи, температури заливання чавуну, масової швидкості заливання та фракційного складу модифікатора. Досліджено кінетику та встановлено закономірності розчинення сфероїдизуючого модифікатора в потоці рідкого чавуну. Вивчено вплив та визначено оптимальні параметри технологічних факторів, які забезпечують максимально можливу та рівномірну сфероїдизацію графіту в чавуні під час заливання форми. На основі даних досліджень розроблено технологію сфероїдизуючого модифікування в ливарній формі при литті по моделям, що газифікуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К61,23

Рубрики:

      
7.

Чайка Е.В. 
Дослідження процесу деформування ультрадисперсних оксидних порошків при холодному ізостатичному пресуванні з метою одержання високоміцної кераміки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Е.В. Чайка ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 21 с. — укp.

Вирішено актуальну задачу формування з агрегованих ультрадисперсних оксидних порошків пресовок зі структурою, що забезпечує одержання конструкційної кераміки з покращеними функціональними властивостями. Досліджено процес ущільнення порошків за умов холодного ізостатичного пресування (ХІП). Визначено вплив властивостей порошків на процес ХІП, властивості пресовок і спеченої кераміки. Показано, що для виготовлення якісної кераміки є необхідним одержання пресовок з рівномірною структурою, що складається з часток порошку. Розроблено спосіб визначення робочого тиску ХІП, що його забезпечує. За допомогою розробленої математичної моделі досліджено процес ущільнення порошкового матеріалу навколо великої межагрегатної пори. Установлено закономірності процесу та надано рекомендації щодо поліпшення властивостей вихідних порошків. З кераміки на основі диоксиду цирконію виготовлено дослідні партії виробів, що показали високу працездатність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 +
Шифр НБУВ: РА339530

Рубрики:

      
8.

Чайка В.М. 
Екологічне обгрунтування прогнозу розповсюдження основних шкідників польових культур в агроценозах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / В.М. Чайка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 43 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано ендогенну складову динаміки чисельності комах - генетично визначено багаторічні цикли репродуктивного потенціалу, виживання та міграційної активності, які створюють передумови масового розмноження фітофагів. Встановлено вплив еколого-екологічних чинників на формування фітосанітарного стану агроценозів. Доведено, що масове розмноження та поширення основних багатоїдних шкідників (саранових, совок) відбулося внаслідок виведення з обробітку великих площ орної землі, глобального потепління клімату та зміни стану сонячної активності. Обгрунтовано доцільність використання для складання фітосанітарних прогнозів ретроспективного аналізу показників багаторічної динаміки чисельності шкідників та заселених площ, статистики масових розмножень різних популяцій з урахуванням періодичної зміни сонячної активності. Встановлено поліморфність природних популяцій комах за адаптивними стратегіями - комплексом фізіологічних та етологічних реакцій організму до харчових атрактантів та статевих феромонів, що є складовою механізмів процесу формування мікропопуляцій комах. З'ясовано, що просторово-часова структура популяції комах є процесом перетворення різних типів розподілу організмів у стаціях, динаміка якого залежить від динаміки чисельності комах різного часового масштабу (сезонної, річної, багаторічної). Запропоновано методологію феромонного моніторингу лускокрилих шкідників, на основі якої розроблено удосконалені системи інструментального обліку чисельності шкідливих комах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П468.6-1(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА331351

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чайка О.Г. 
Екотехнологія утилізації відпрацьованих олив: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.Г. Чайка ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено комплексну технологію регенерації відпрацьованої оливи з різними початковими показниками вологості, вмісту асфальтенів і механічних домішок. На основі даних моніторингу зроблено висновок про значний рівень забруднення навколишнього середовища відпрацьованими оливами і високий рівень екологічної небезпеки, виникнення якої обумовлено даним забрудненням. Встановлено, що ефективним методом виділення невеликих кількостей води й асфальтенів з відпрацьованих олив є їх адсорбційне очищення з використанням активованих бентонітів або бентонітів у нативній формі. Експериментально визначено оптимальні режимні параметри даного процесу. Для зневоднення сильно заводнених відпрацьованих олив запропоновано використовувати метод деемульгування. Експериментально доведено, що найефективнішим є застосування деемульгатора Sot, а у ролі розчинника - толуолу. Встановлено оптимальні режимні параметри процесу деемульгування відпрацьованих олив. Тверді частинки з відпрацьованих олив (механічних забруднень і відпрацьованого сорбенту) запропоновано відділяти центрифугуванням. На підставі аналізу даних досліджень розроблено комплексну технологію регенерації відпрацьованих олив різного ступеня забрудення, яку успішно апробовано за лабораторних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л543.9 +
Шифр НБУВ: РА354483

Рубрики:

      
10.

Чайка Г.В. 
Еміграція з Буковини (60-ті рр. XIX - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.В. Чайка ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено головні причини ближньої і далекої еміграції буковинців. Відзначено, що найпоширеніший вид еміграції у сусідні держави - відхідництво, насамперед у Російську імперію, Румунію, Німеччину, а також переселення російських старообрядців у імперію. Значну увагу приділено заокеанській еміграції, зокрема, наведено відомості щодо діяльності еміграційних бюро, переїзду на американський континент, відношенню австрійської влади до зазначеного явища. Подано дані щодо кількісного, соціального, національного та вікового складу емігрантів. Визначено регіони розселення буковинців, сфери їх зайнятості, рівень заробітків, асиміляцію у нове суспільство.

  Скачати повний текст


Шифр НБУВ: РА359207

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Чайка Д.Ю. 
Зміна поля тиску повітря над Північною півкулею, над територією Атлантико-Європейського сектора і Україною у ХХ - ХХІ століттях: автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Д.Ю. Чайка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено зміни великомасштабної та регіональної циркуляції атмосфери протягом XX ст. під впливом природного, антропогенного та природно-антропогенного чинників. На підставі аналізу середніх десятилітніх полів тиску на рівні моря у січні над Північною півкулею протягом XX ст. виявлено вплив природного, антропогенного та природно-антропогенного чинників на зміну даного поля, з використанням яких побудовано сценарії поля тиску, присутнього у перші три десятиліття до середини XXI ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д237.1 +
Шифр НБУВ: РА360875

Рубрики:

      
12.

Чайка Г. В. 
Конституціональні закономірності становлення жіночої статевої системи у практично здорових осіб підліткового та юнацького віку: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.01,14.03.01 / Г. В. Чайка ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І. Пирогова. — Вінниця, 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено у здорових міських дівчат Поділля й юнацького віку взагалі та різних морфотипів особливості ультразвукових параметрів матки й яєчників і рівня статевих гормонів у різні фази менструального циклу (МЦ), а також особливості їх зв'язків із антропо-соматотипологічними показниками. Доведено, що між дівчатами підліткового й юнацького віку у більшості випадків під час аналізу зв'язків ультразвукових показників жіночих статевих органів із рівнем статевих гормонів у різні фази МЦ встановлено абсолютно різну, як за силою та напрямом, так і за кількістю статистично значущих і недостовірних середньої сили зв'язків, картину. Аналіз одержаних регресійних моделей ультразвукових розмірів матки й яєчників і рівня статевих гормонів показав, що найбільш часто до моделей розмірів матки входять обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та ширина дистальних епіфізів довгих трубчастих кісток кінцівок (ШДЕ); до моделей розмірів яєчників - обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та товщина шкірно-жирових складок (ТШЖС); до моделей рівня статевих гормонів у дівчаток підліткового віку - ШДЕ, обхватні розміри тіла, діаметри тулуба та ТШЖС, а у дівчат юнацького віку - обхватні розміри тіла, діаметри тулуба, ТШЖС і ШДЕ, що, в свою чергу, опосередковано вказує на більшу генетичну залежність розмірів матки, ніж розмірів яєчників і рівня статевих гормонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.94
Шифр НБУВ: РА383935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Чайковська В.В. 
Методи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності: господарсько-правові аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / В.В. Чайковська ; НАН України, Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми правового регулювання застосування методів державного нетарифного впливу у сфері зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД). На підставі господарсько правового підходу проаналізовано найважливіші фактори економічного, політичного та міжнародного характеру, що визначають особливість державного регулювання ЗЕД за умов економічної глобалізації й інтеграційних процесів. Розглянуто методи нетарифного регулювання ЗЕД, наведено рекомендації щодо впровадження у законодавче поле України стандартів СОТ, ЄС та ЄЕП, які пов'язані з обмеженнями у сфері ЗЕД. Обгрунтовано необхідність трансформації принципу захисту національного товаровиробника у принцип національного економічного протекціонізму. На підставі норм СОТ обгрунтовано засоби недискримінаційного національного протекціонізму. Визначено критерії кількісних обмежень та інших нетарифних заходів впливу у сфері ЗЕД, які необхідно враховувати у господарському законодавстві з метою його узгодження із міжнародно-правовими зобов'язаннями України та максимального стимулювання економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.24 +
Шифр НБУВ: РА370093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Чайковський Д.Ю. 
Методи та засоби розподіленого агентного діагностування комп'ютерних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / Д.Ю. Чайковський ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено недоліки застосування відомих методів і засобів діагностування комп'ютерних систем (КС). Запропоновано інформаційну та поведінкову моделі мультиагентної системи діагностування КС, які дозволяють локалізувати причини зміни режимів функціонування компонентів КС з можливістю їх подальшого усунення комплексним шляхом. Розроблено розподілений агентний метод діагностування спеціалізованих КС, що дозволив підвищити ефективність діагностування за рахунок децентралізованого перерозподілу функцій, розподілу агентів між хостами, автономності функціонування агентів. Розроблено програмно-апаратну реалізацію системи діагностування, що дозволяє проводити контроль поточного стану об'єкта діагностування, виявлення, локалізацію й усунення комплексним шляхом неоптимальних режимів функціонування компонентів КС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.7-07 +
Шифр НБУВ: РА368642

Рубрики:

      
15.

Чайка В.О. 
Механізми трансдукції сигналу в парієтальних клітинах слизової оболонки шлунка щурів при експериментальній виразці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.О. Чайка ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-29 +
Шифр НБУВ: РА340098

Рубрики:

      
16.

Чайковська В.В. 
Мікроорганізми ризосфери пшениці озимої за біооргано-мінеральної системи удобрення: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.07 / В.В. Чайковська ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 19 с. — укp.

На підставі результатів комплексних досліджень установлено, щ найхарактерніші зміни мікробіологічних процесів під впливом інокуляції насіння мікробними препаратами й удобрення пшениці озимої різними видами органічних добрив відбуваються у фазу кущення, а саме: підвищується загальний вміст мікробної маси у грунті, збільшується кількість мікроорганізмів, що здійснюють кругообіг азоту, зростає целюлозоруйнівна й антифунгальна активність грунту, знижується різноманітність мікроміцетів, що сприяє зниженню розвитку кореневих гнилей на 15,2 - 20,0 %. Внаслідок цього підвищується врожайність пшениці озимої на 16,8 - 25,1 % за врожаю на контролі 4,68 т/га і вміст клейковини у зерні - на 1,2 - 4,7 % залежно від виду застосованих органічних добрив. Розроблено метод визначення антимікробної активності грунту, який дав змогу встановити набування фунгістатичної або антибактеріальної активності грунтом кореневої зони пшениці озимої за різних систем удобрення та захисту рослин. Виділено нові штами бактерій, які є антагоністами широкого спектра фітопатогенних мікроміцетів. Найактивніший штам Pseudomonas sp. 118 знижує розвиток кореневих гнилей на 18,9 % за спонтанного ураження рослин, на 27,5 % - на штучно створеному фоні гельмінтоспоріозної та на 13 % - фузаріозної гнилей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-273.162.3 + П212.103-43 +
Шифр НБУВ: РА357152

Рубрики:

      
17.

Чайка О.В. 
Національна характерність як семантична властивість виконавської інтерпретації: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Чайка ; Одес. держ. муз. акад. ім. А.В.Нежданової. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності творчого виявлення національної характерності виконавської гри та співу, які, відповідно до підходу Л.Гумільова, є важливою якістю художнього виявлення суб'єкта, висвітлює ритмізацію психічних реакцій особливого роду, що мають римо-темпове, динаміко-агогічне вираження. Базуючись на прийнятному у музикознавстві підході до національного прояву авторської композиції, який передбачає використання фольклору, запропоновано тезу про втілення національних рис мислення на рівні "пізнання". Показано зв'язність художньо досконалого виконання та вираженості національного принципу його подання на підставі проведеного аналізу матеріалів: Скрипкового концерту Я.Сибеліуса у контексті відмінностей національних підходів В.Третьякова, Г.Шеринга, Д.Ойстраха, Б.Которовича, а також Концерту для бандонеона А.П'яццолли у виконанні В.Мурзи, М.Вайринена, Р.Карасанова, творів С.Рахманінова, Й.Мерца в уявленні їх артистами різних країн, а також виконавських підходів різних національних шкіл у поданні "Тригрошової опери" Б.Брехта - К.Вайля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.28 + Щ313(4/8)-712 +
Шифр НБУВ: РА354541

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Чайка В. В. 
Облік і аудит формування та використання прибутку підприємств торгівлі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. В. Чайка ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше обгрунтовано наукові положення інтегрованої системи обліку прибутку торговельних підприємств і рекомендовано заходи щодо покращання її функціональності. Розроблено методичні підходи до вивчення аудиторського ризику за здійснення аудиту обліку прибутку з використанням інформаційних технологій, формула розрахунку якого є достатньо повною, компактною, більш функціональною у практичному використанні та враховує особливості діяльності підприємств торгівлі. Удосконалено класифікацію об'єктів аудиту та формування аудиторської вибірки, що дозволяє підвищувати достовірність результатів аудиту прибутку підприємств торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.1-149.32 + У052.9(4УКР)842.1-149.32
Шифр НБУВ: РА377042 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чайковський А.В. 
Обмежені розв'язки диференціальних рівнянь зі зсувами аргументу в банаховому просторі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / А.В. Чайковський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Наведено необхідні та достатні умови існування та єдиності обмеженого на осі розв'язку лінійного диференціального рівняння зі зсувами аргументу в банаховому просторі за умови обмеженості правої частини рівняння. Розглянуто й узагальнено деякі факти теорії узагальнених функцій повільного зростання на випадок операторно значних основних функцій. Запропоновано конструкцію регулярних узагальнених функцій зі значеннями у банаховому просторі. Отримані результати застосовано для опису повільно зростаючих розв'язків лінійного диференціального рівняння з одним зсувом аргументу та обмеженим операторним коефіцієнтом у випадку невиконання необхідних і достатніх умов існування і єдиності обмеженого розв'язку. Одержано достатні умови існування обмеженого розв'язку нелінійного диференціального рівняння зі зсувами аргументу у випадках обмеженого та необмеженого операторного коефіцієнта за умови обмеженості правої частини рівняння. Розглянуто функціональну область розв'язку. Наведено умови, за яких існує кілька різних обмежених розв'язків рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.13,022 + В162.631,022
Шифр НБУВ: РА316349 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Чайка О.І. 
Обрядові номінації весільного циклу в українській, англійській і португальській мовах: семантика, структура, функціонування: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.І. Чайка ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано новий підхід до зіставно-типологічного вивчення обрядових номінатем весільного циклу у трьох неблизькоспоріднених мовах - українській, англійській та португальській. Узагальнено теоретико-методологічні засади вивчення мовних обрядових знаків в етнолінгвістиці та лінгвокультурології. Впроваджено методику зіставного аналізу обрядових номінацій весільного циклу у зіставлюваних мовах. Класифіковано весільні обрядові номінації у тематичні та семантичні групи. Проаналізовано досліджені номінації за етнолінгвістичними концептами та семантичними опозиціями. Установлено типи міжмовних відповідників і аналогів обрядових номінатем весільного циклу на основі їх словотвірної маркованості та національно-культурної семантики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-34:Т5 +
Шифр НБУВ: РА360860

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського