Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (9)Реферативна база даних (267)Книжкові видання та компакт-диски (342)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕН$<.>+<.>A=ЩЗЕЩЗИН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чень Л.Я. 
Архітектура монастирів чину Святого Василія Великого в Україні та їх місце в розвитку української архітектури XVII - XX століття: Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / Л.Я. Чень ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження архітектури монастирів Чину Святого Василія Великого (ЧСВВ) на сучасних теренах України як цілісного явища в традиції української сакральної архітектури. Встановлено основні етапи розвитку монастирів ЧСВВ, а також періоди їх будівництва. Проаналізовано типологію планувально-просторового вирішення монастирів ЧСВВ в Україні. Розкрито особливості архітектурно-просторового вирішення василіянських монастирів у контексті розвитку української та загальноєвропейської архітектури. Визначено перспективні напрямки сучасного розвитку архітектури монастирів ЧСВВ, а також розроблено наукові положення їх відтворення, реконструкції та розбудови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР)4/6-2 + Щ117.166(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чен Щзещзінь 
Бібліотечно-інформаційні мережі Китаю: сучасний стан та перспективи розвитку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Чен Щзещзінь ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми організації бібліотечно-інформаційних мереж Китаю: їх кадрового та користувацько-технологічного забезпечення, перспективних напрямів розвитку даних мереж у Китаї (на прикладі університетських бібліотек). Комплексно проаналізовано міжнародний досвід бібліотечного співтовариства у сфері комп'ютеризації зазначених бібліотек і використання у їх діяльності Інтернет-технологій для об'єднання бібліотечних ресурсів у комп'ютерній мережі. Вивчено сучасний стан організації інформаційно-бібліотечної діяльності у Китаї. Визначено національні особливості бібліотечних комп'ютерних мереж, а також міжнародні, зумовлені впливом мережі Інтернет. Виявлено особливості використання інформаційних і телекомунікаційних технологій в університетських бібліотеках Китаю. Сформульовано основні умови та вимоги до створення WEB-сайтів у китайських університетських бібліотеках стосовно їх організації та функціонально-змістовного призначення. Розроблено та науково обгрунтовано перспективні напрями розвитку єдиної бібліотечної мережі університетів Китаю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(5КИТ)757.11 с51 +
Шифр НБУВ: РА326055

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Чентуков Ю.І. 
Залучення іноземних інвестицій у промисловий регіон: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Ю.І. Чентуков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито економічну природу та чинники, які впливають на сучасний процес переміщення іноземних інвестицій у світі. Досліджено тенденції, які сприяють їх ефективному використанню у промислових регіонах держави. Проаналізовано функціонування та розвиток інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та в спеціальних економічних зонах. Розглянуто умови залучення іноземних інвестицій та визначено територіально привабливі регіональні структури. Удосконалено методи оцінки ефективності функціонування спеціальних (вільних) економічних зон, обгрунтовано доцільність і напрями орієнтації діяльності у спеціальних економічних зонах Донеччини "Донецьк" і "Азов". Надано рекомендації щодо розвитку внутрішнього економічного простору комплексної спеціальної економічної зони. Запропоновано підхід до формування та здійснення інвестицій у регіоні з урахуванням та використанням можливостей регіонального самоуправління та регулювання ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + У9(4УКР)300-56 +
Шифр НБУВ: РА325007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Ченчик Д.В. 
Ідея об'єднаної Європи та пошук шляхів її реалізації у 1945 - 1952 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Ченчик ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно вивчено розвиток європейської ідеї у 1945 - 1952 рр. Її головними носіями у цей час були різні громадські організації ліберально-демократичного напрямку, що прагнули об'єднання Європи. Вони поділялись на федералістів, які виступали за делегування частини національних повноважень на наднаціональний рівень, й уніоністів, які обстоювали міждержавне співробітництво. Початок "холодної війни" зумовив зростання об'єднавчих настроїв на заході континенту. Це підтвердив Гаазький конгрес 1948 р., під час роботі якого було створено ідейні засади інтеграційних процесів. Заснування Ради Європи (РЄ) - першої міжнародної парламентської асамблеї - було одним з його головних підсумків. Однак відсутність у РЄ значних повноважень спричинила пошук інших варіантів євробудівництва. "Декларація Шумана" (1950) і, як її наслідок, створення Європейського співтовариства вугілля та сталі започаткували інтеграційні процеси, визначивши їх напрямок на наступні десятиріччя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-611 +
Шифр НБУВ: РА353053

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ченцов О.І. 
Моделі та методи дослідження абстрактних обчислювальних структур в категорній аксіоматиці: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / О.І. Ченцов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 15 с. — укp.

Описано теоретико-категорні моделі абстрактних обчилювальних структур. Розглянуто співвідношення між абстрактними обчислювальними структурами й умови їх еквівалентності, досліджено загальну структуру підоб'єкта. Одержано співвідношення між алгебрами підоб'єктів, пов'язаних мономорфізмом об'єктів. Доведено категорне узагальнення теореми Кантора - Бернштейна для категорій, в алгебрах підоб'єктів яких існують <$Eomega>-об'єднання та когерентні доповнення. Одержано ряд тверджень для доведення різних властивостей морфізмів за допомогою принципу індукції. Розширено метод побудови морфізмів у термінах імперативної мови програмування. Для категорної реалізації конструкції while введено поняття інтеративних морфізмів з інваріантами. За допомогою розвинених методів побудовано ізоморфізми об'єкта натуральних чисел і різних структур, похідних від об'єкта натуральних чисел, зокрема для скінченних сум, скінченних декартових добутків, розрахункових сум і нескінченних підоб'єктів об'єкта натуральних чисел. Одержано достатні умови для існування даних ізоморфізмів у конкретній категорії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.2-01 +
Шифр НБУВ: РА349587

Рубрики:

      
6.

Чендей Т.В. 
Особливості перебігу та лікування ішемічної хвороби серця, поєднаної з артеріальною гіпертензією, у мешканців гірської зони Закарпаття: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Чендей ; АМН України. Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості перебігу хронічної ішемічної хвороби серця (ІХС) на тлі наявної артеріальної гіпертензії (АГ). Проаналізовано ефективність комплексного лікування, яке передбачає використання бісопрололу та лізиноприлу в мешканців гірських населених пунктів Закарпаття. Наведено результати обстеження 299-ти хворих, а також комплексного лікування 73-х пацієнтів. Установлено, що показники захворюваності на серцево-судинні хвороби представників зазначених районів є нижчими у порівнянні з низинними районами, а смертність - вищою. Перебіг хронічних форм ІХС у горян відбувається за глибших розладів гемодинаміки, істотного зростання напруженості симпатичної ланки регуляції. Установлено, що використання бісопрололу за умов лікування мешканців гірської зони Закарпаття має ефект, подібний до такого у мешканців низовини, а також зумовлює вірогідне зменшення об'ємів і маси лівого шлуночка та зворотного розвитку процесу його ремоделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11 + Р410.11 + Р410.11
Шифр НБУВ: РА356102

Рубрики:

      
7.

Ченський А. В. 
Остеоартроз міжфалангових суглобів кистей: особливості діагностики, профілактики та лікування у людей старших вікових груп: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.21 / А. В. Ченський ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М. Горького. — Донецьк, 2011. — 22 с. — укp.

Встановлено частоту остеоартрозу міжфалангових суглобів кистей серед осіб різного віку, визначено фактори ризику розвитку захворювання та фактори, сприяючі прогресуванню патології. З'ясовано, що наявність патології супроводжується перерозподілом кісткової та жирової тканини на загальному та локальному рівнях. Визначено особливості больового синдрому, можливості пальпації білясуглобових тканин як метода дослідження. Досліджено ефективність і можливі несприятливі наслідки медикаментозних схем лікування. Запропоновано модель диференційованого підходу щодо діагностики, вторинної профілактики та лікування остеоартрозу міжфалангових суглобів кистей є одним із альтернативних методів терапії, що відповідають потребам сучасності та має прийнятні результати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.284.6-92
Шифр НБУВ: РА382330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чендей Н.В. 
Поетико-когнітивний потенціал метафор стихій в англійській та українських мовах: автореф. дис. канд. філол. наук: 10.02.17 / Н.В. Чендей ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні засади вивчення метафори в когнітивному аспекті. Обгрунтовано наукову доцільність уживання терміна "метафори стихій" як різновиду метафоричних концептів на позначення мершооснов буття у процесі їх концептуалізації. Розроблено методику проведення зіставного аналізу когнітивно-семантичного та функціонального потенціалу метафор стихій в англійській та українській мовах. Класифіковано метафоричні концепти у метафоричні поля та виявлено їх базові метафоричні концепти, переосмислено метафори стихій. Установлено домінантні механізми переосмислення базових метафоричних концептів в англійських і українських поетичних текстах. Визначено національно-культурну мотивацію такого переосмислення у зіставлених мовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-335 + Ш401.171.11 + Ш5(4УКР)6-335 +
Шифр НБУВ: РА366757

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Ченцов В.В. 
Політичні репресії в Радянській Україні в 20-ті роки: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / В.В. Ченцов ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 34 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексне дослідження механізму формування і здійснення репресивної політики в Радянській Україні в 1920-ті роки. Вперше введено до наукового обігу та проаналізовано комплекс нових документів і матеріалів, зокрема, з архівів спеціальних служб (Служби безпеки України, Міністерства безпеки Російської Федерації). Розкрито інформаційні можливості зазначеного корпусу для дослідження теми політичних репресій. Запропоновано механізм упровадження політичних репресій протягом 20-х років, виділено головні етапи й особливості репресивної політики в Україні, з'ясовано специфіку репресій стосовно окремих соціальних верств населення: творчої та технічної інтелігенції, робітничого класу, селянства, молоді. Розкрито деякі аспекти здійснення політичних репресій з боку радянської держави щодо представників різних релігійних конфесій, вірувань та духовних учень. Доведено, що у 20-ті роки в країні існувала в різних проявах опозиція існуючому режиму. Простежено етапи розправи правлячої партії з членами опозиційних партій соціалістичної орієнтації та опозиційно настроєними комуністами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(УКР)61-49
Шифр НБУВ: РА310718 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чень І.Б. 
Розподіл населення західних областей України за групами крові у зв'язку зі злоякісними захворюваннями та екологічною ситуацією: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / І.Б. Чень ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості розподілу груп крові AB0 і Rh у населення й онкологічних хворих Львівської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей залежно від екологічного стану довкілля. Досліджено фракційний склад білків і ліпопротеїнів у крові донорів і ракових хворих з урахуванням їх фенотипічної ознаки за системою AB0. Виявлено близьку закономірність розподілу групових антигенів AB0 у жителів зазначеного регіону (переважає група крові A(II), частота якої становить 39,1 %, групу крові 0(I) виявлено у 31,4 % B(III) - у 20,7 %, а групу AB(IV) виявлено лише у 8,8 %) та високий відсоток резус-негативного типу крові (22,6 %) і нерівномірний розподіл його у населення досліджених територій. Серед онкологічних хворих установлено наявність більшої кількості осіб з A(II) групою та зменшення частки резус-негативних носіїв. Чоловіки Львівської та Тернопільської області з 0(I) групою крові частіше хворіють на рак, ніж жінки цієї групи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.256 +
Шифр НБУВ: РА351659

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чен Шуі 
Роль тиреопатій у генезі завмерлої вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / Чен Шуі ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне вивчення соматичного й акушерсько-гінекологічного анамнезу в жінок з тиреопатіями та нерозвиненою вагітністю. Встановлено у жінок з тиреопатіями та нерозвиненою вагітністю підвищену частоту екстрагенітальної й ендокринної патології. З'ясовано етіологічну роль урогенітальної інфекції за нерозвиненої вагітності. Проведено дослідження системи гемостазу та надано оцінку взаємозв'язку порушень у системі гемостазу в жінок з тиреопатіями та нерозвиненою вагітністю. Показано, що стан системи гемостазу неоднозначний за різних результатах вагітності. Розроблено диференційований підхід щодо профілактики, лікування та реабілітації репродуктивної функції в жінок з тиреопатіями та нерозвиненою вагітністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.12 + Р716.212.2
Шифр НБУВ: РА372289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Ченбай І. В. 
Становлення і розвиток в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (40-і роки XX ст. - поч. XXI ст.): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. В. Ченбай ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельниц., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історико-педагогічний аналіз процесу становлення та розвитку в Україні сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, з 1940-х р. до початку XXI ст. На підставі теоретичних узагальнень даних архівних та опублікованих джерел, вивчення наукової літератури та статистичних даних вперше цілісно висвітлено історичний шлях становлення та розвитку форм усиновлення, опіка, піклування, патронат, прийомна сім'я, дитячий будинок сімейного типу. Висвітлено питання організації соціально-педагогічної роботи з сім'ями, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Охарактеризовано напрями діяльності неурядових організацій різних історичних періодів, які здійснюють реалізацію програм із підтримки сімейних форм виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч493(4УКР)6 + Ч494(4УКР)719.2 + С5*644.123
Шифр НБУВ: РА376194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Ченуша О. С. 
Забезпечення економічної безпеки нафтопереробних підприємств / О. С. Ченуша. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню науково-прикладного завдання – розвиток теоретико-методичних положень і розроблення науково-практичних рекомендацій щодо підвищення рівня економічної безпеки нафтопереробних підприємств. На базі аналізу наукових джерел проведено комплексне дослідження явища «економічна безпека підприємства» та поглиблено відповідний понятійний апарат. Систематизовано та розвинуто наукові підходи до її забезпечення. Визначено особливості забезпечення економічної безпеки вітчизняних нафтопереробних підприємств в компетентнісному аспекті та його основних факторів впливу в економічних, управлінських і наукових парадигмах. Досліджено головні тенденції розвитку зовнішнього середовища функціонування нафтопереробних підприємств в Україні та визначено їх вплив на економічну безпеку. Проаналізовано стан економічної безпеки вітчизняних нафтопереробних підприємств і визначено проблемні аспекти її забезпечення. Розвинуто теоретико-методичні положення діагностики впливу компетентності персоналу на економічну безпеку нафтопереробних підприємств під впливом факторів зовнішнього середовища. Запропоновано методичний підхід до оцінювання економічної безпеки нафтопереробних підприємств, що передбачає розрахунок комплексного показника економічної безпеки підприємства, який враховує п'ять компонент її забезпечення. Розвинуто науково-методичні положення визначення стану економічної безпеки нафтопереробних підприємств, які доповнено економетричною моделлю з розподіленим лагом, яка визначає залежність і характер впливу інвестицій у персонал ресурсної та фінансово-економічної компонент забезпечення економічної безпеки на рівень його компетентності, а також мультиплікаційний ефект зростання рівня компетентності персоналу та дозволяє сформувати прогностичні оцінки стану економічної безпеки таких підприємств. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо передбачення загроз економічній безпеці нафтопереробних підприємств, визначено напрями зменшення впливу кризових явищ і запропоновано комплексні заходи щодо підвищення рівня економічної безпеки нафтопереробних підприємств.^UThe thesis is devoted to solving scientific and practical task – elaboration and justification of theoretical-methodological and scientific-practical recommendations on ensuring economic security of oil refining enterprises. Based on the analysis of scientific sources, a comprehensive study on the phenomenon of the enterprise's economic security was carried out and a corresponding conceptual apparatus was thoroughly studied. The concept of “ensuring the economic security of an enterprise” was developed, which takes into account the influence of the staff competence level on its provision and is interpreted not only as a rational use of the enterprise's set of resources for its effective and stable functioning, but also as a tool to counter and adapt negative environmental factors at various levels by applying operational and strategic methods through the use of managerial knowledge and competencies. Conceptual provisions for ensuring the economic security of an enterprise were systematized and developed, based on a combination of principles and tools of traditional approaches towards its ensuring and principles of a competence-based approach, which provides a possibility to justify the structure of components for ensuring economic security and form a structural-logical scheme for diagnosing the state of economic security of an enterprise in conditions of environmental variability to increase its level and develop staff competence. The features of ensuring the economic security of domestic oil refineries in the competence aspect and its main influencing factors in the economic, managerial and scientific paradigms were determined. The main trends in the development of the environment of oil refining enterprises in Ukraine and their impact on economic security have been studied. The basics of assessing the economic security of oil refineries have been improved. The state of economic security of domestic refineries was analyzed and the problematic aspects of its ensuring were identified. The theoretical-methodological provisions for diagnosing the impact of staff competence on the economic security of oil refining enterprises under the influence of environmental factors were developed. An algorithm for calculating the quantitative indicator of staff competence using economic security components was presented. The proposed scientific-methodological provisions for measuring the level of staff competence of oil refineries as a component of ensuring economic security, which were adapted to the professional educational qualifications of employers in the oil refining industry, imply drafting of a functional-competence matrix and the calculation of demand rankings, which allows to highlight the staff of an enterprise whose competence level is negatively affecting its economic security. The scientific-methodological guidelines for evaluating the economic security of oil refineries were proposed, supplemented by a comprehensive indicator of the economic security of an enterprise that takes into consideration the five components of the economic security of an enterprise. Scientific-methodological provisions for determining the state of the economic security of oil refineries have been developed, supplemented by an econometric model with a distributed lag, which determines the dependence and nature of the impact of investments in personnel of the resource and financial-economic components of economic security on their level of competence. The scientific-practical recommendations on the prediction of threats to the macroeconomic environment of the economic security of oil refineries were proposed. The means were developed to optimize the volume of strategic reserves of petroleum products at oil refineries and determine the timing of their purchasing, which allows to ensure the necessary level of production capacity's workload and increase the economic security of enterprises via resource component. A comprehensive leading indicator was proposed, which allows defining future trends in imported flows of petroleum products and foreseeing a change in market conditions in order for management of enterprises to develop appropriate measures of levelling the threats to their economic security. The directions for reduction of the impact of crisis were identified and comprehensive measures to improve the economic security of oil refineries were proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ченчева О. О. 
Удосконалення мотор-шпинделя для ефективного свердлування вуглепластиків трубчастими алмазними свердлами / О. О. Ченчева. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена вирішенню актуальної науково-технічної задачі отримання якісних отворів у вуглепластиках з використанням трубчастих алмазних свердел. Науково обґрунтована гіпотеза щодо можливості застосування циклічної подачі інструменту для збереження ріжучих властивостей алмазного шару і, як наслідок, підвищення якості обробленої поверхні. Розроблено модель взаємодії алмазовмісного інструменту з неоднорідним середовищем оброблюваної заготовки. Модель враховує фізико-механічні властивості матеріалу як нещільного порожнинного середовища, високочастотні та низькочастотні збурення на площинках контакту внаслідок прояву явищ періодичної зміни зусиль різання. Обґрунтовано нове технічне рішення мотор-шпинделя зі сполученими електричними машинами для здійснення лінійно-обертового переміщення робочого органу із можливістю керування частотою та амплітудою осьових навантажень свердла. Розроблено динамічну модель мотор-шпинделя, яка враховує наявність опор обертання, гвинтового спряження, а також кінцеву жорсткість робочого інструменту – свердла. Розроблено оригінальну методику експериментальних досліджень макету мотор-шпинделя із сполученими електричними машинами, створеного засобами 3D-друку, обґрунтовано доцільність застосування адитивних технологій для відпрацювання нових технічних рішень. Доведено, що найбільш ефективне різання відбувається при встановленні частоти навантаження, що відповідає пружно-пластичними властивостям оброблюваного матеріалу, які залежать, у тому числі, й від орієнтації волокон. Показано, що вплив на якість поверхні високочастотних змін крутильних та осьових навантажень, обумовлених структурою матеріалу, проявляється максимально у випадку, коли виникає критичне пошкодження інструменту у вигляді видалення частини абразивного шару із поверхні.^UThe dissertation is devoted to solving the actual scientific and technical problem of obtaining qualitative openings in carbon fiber plastics using tubular diamond drills. The hypothesis is scientifically based on the possibility of applying a cyclic flow of the instrument to preserve the diamond layer cutting properties and, consequently, to improve the quality of the treated surface. The model of interaction of a diamond-like tool with a non-uniform working medium environment is developed. The model takes into account the physical and mechanical properties of the material as a loose cavity medium, high-frequency and low-frequency perturbations on the contact surfaces due to the manifestation of the phenomena of periodic change in cutting efforts. The new technical solution of motor-spindle with the combined electric machines for the realization of linear-rotary movement of the working body with the possibility of controlling the frequency and amplitude of the axial loads of the drill is substantiated. A dynamic motor-spindle model is developed, which takes into account the presence of rotor supports, screw couplings, and also the final hardness of the working tool − drill. An original method of experimental research of a motor-spindle model with the combined electric machines created by means of 3D-printing was developed, the expediency of the use of additive technologies for the development of new technical solutions was substantiated. It is proved that the most effective cutting is done by setting the loading frequency, which corresponds to the elastic-plastic properties of the material being processed, which depend, including, on the orientation of the fibers. It is shown that the influence on the surface quality of high-frequency changes of torsional and axial loads caused by the structure of the material is manifested as much as possible in the event of a critical damage to the tool in the form of removing part of the abrasive layer from the surface.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Чень Н. .. 
Китайські мембранофони та ідіофони в контексті однотипного інструментарію давніх цивілізацій і народних традицій Азії. / Н. .. Чень. — Б.м., 2020 — укp.

Дослідження присвячено вивченню ударних інструментів Китаю доби неоліту – Середньовіччя (IV тис. до н.е. – XIV ст.). Проведено системне інструментознавче дослідження ідіофонів і мембранофонів Китаю у трьох аспектах – морфологічному, семантичному та структурно-функційному. Вперше проаналізовано основний фонд традиційних китайських ударних інструментів, що сформувався на основі автохтонних традицій від доби неоліту–бронзи до середньовіччя, а також реґіональних традицій національних меншин країни та тісних контактів з іншими культурами Середньої, Центральної, Південно-Східної Азії та Далекого Сходу.^UThe paper considers the study of percussion instruments in China. The main foundation of traditional Chinese percussion instruments was formed on autochthonous traditions, the origins of which date back to the Neolithic and Bronze Ages, as well as on the regional traditions of indigenous ethnic minorities and close interaction with other cultures in the Middle, Central, Southeast Asia and the Far East.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Ченцова О. Б. 
Маркетингове управління конкурентоспроможністю бізнес-процесів підприємства / О. Б. Ченцова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – комплекс бізнес-процесів господарської діяльності підприємства; мета – обґрунтування теоретичних положень та розробка методичних підходів до маркетингового управління конкурентоспроможністю бізнес-процесів підприємства; методи – загальнонаукові та специфічні; результати – розвиток та удосконалення теоретико-методичного забезпечення маркетингового управління конкурентоспроможністю бізнес-процесів підприємства; новизна – теоретичні положення щодо структуризації організаційно-економічного механізму управління конкурентоспроможністю бізнес-процесів підприємства, методичний підхід до узгодження параметрів бізнес-процесів з конкурентною стратегією підприємства, методичне забезпечення комплексного оцінювання конкурентоспроможності бізнес-процесів підприємства, методичний підхід щодо вибору форм економічного регулювання взаємодії бізнес-процесів підприємства, науково-практичний підхід до організації інтеграційно-коопераційного співробітництва при забезпеченні конкурентоспроможності бізнес-процесів підприємства; сфера (галузь) використання - підприємства харчової галузі, вищі навчальні заклади.^UObject - a set of business processes of economic activity of the enterprise; purpose - substantiation of theoretical provisions and development of methodical approaches to marketing management of competitiveness of business processes of the enterprise; methods - general scientific and specific; results - development and improvement of theoretical and methodological support of marketing management and competitiveness of business processes of the enterprise; novelty - theoretical provisions for structuring the organizational and economic mechanism for managing the competitiveness of business processes, methodical approach to harmonizing the parameters of business processes with the competitive strategy of the enterprise, methodological support for comprehensive assessment of the competitiveness of business processes, methodical approach to choosing forms of economic regulation. enterprise processes, scientific and practical approach to the organization of integration and cooperation while ensuring the competitiveness of business processes of the enterprise; sphere (branch) of use - food industry enterprises, higher educational institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Ченцов А. В. 
Організація системно-рефлексивного маркетингу підприємства / А. В. Ченцов. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – процес маркетингової діяльності підприємства; мета – розвиток теоретичних положень, розробка методичних підходів та практичних рекомендацій щодо організації системно-рефлексивного маркетингу підприємства; методи – загальнонаукові та специфічні; результати – теоретичне узагальнення та нове вирішення важливого науково-практичного завдання організації системно-рефлексивного маркетингу підприємства; новизна – удосконалено теоретичний базис організації маркетингової діяльності підприємства; розроблено методичний підхід до оцінювання ефективності маркетингової діяльності підприємства; сформовано механізм системно-рефлексивного маркетингового управління підприємством; обґрунтовано науково-методичний підхід до переорієнтування маркетингової стратегії на системно-рефлексивну парадигму; розвинуто інструментарій системно-рефлексивного маркетингу; результати впроваджені у виробництво та навчальний процес^UThe object of the study is enterprises' marketing activities; the purpose is the development of theoretical provisions, implementation of methodical approaches and practical recommendations on the enterprise's system-reflective marketing organization; the used methods of study are the general scientific and specific; the results of the research are the theoretical generalization and a new solution of an important scientific and practical problem of the enterprise's system-reflective marketing organization; the novelty of the study: the theoretical basis of the enterprise's marketing activity organization has been improved; a methodical approach to evaluating the enterprise's marketing activities effectiveness has been developed; the mechanism of enterprise's system-reflexive marketing management has been formed; scientific and methodological approach to marketing strategy reorientation on the system-reflexive paradigm has been justified; system-reflexive marketing tools has been developed; the results are implemented in the manufacturing and educational process


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Чень М. -. 
Творча спадщина Хуан Цзи у контексті академічного китайського музичного мистецтва ХХ століття / М. -. Чень. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню творчої спадщини Хуан Цзи (1901 – 1938) – «китайського Шуберта» середини 1920-х – 1930-х рр., фундатора академічного китайського музичного мистецтва ХХ століття, базованого на синтезі ознак національної професійної музичної культури і західних принципів композиторської творчості, музичної науки та освіти. Встановлено, що тлумачення історичної ролі творчої особистості Хуан Цзи в процесі розвитку національного музичного академічного мистецтва вирізняє докорінна переоцінка. У 1930-і роки прижиттєві оцінки творчої діяльності Хуан Цзи полягали в осмисленні ролі композитора як одного з основоположників китайської музичної культури нового типу, основаній на привнесенні до національних традицій засад європейської музичної освіти, композиторської та виконавської творчості, наукової думки. Посмертна доля музичного спадку Хуан Цзи відобразила як трагедії і протиріччя, так і національне відродження Китаю. В період «культурної революції» (1966 – 1976) офіційне ставлення до творчої особистості Хуан Цзи змінилося під впливом ідеологічних забобонів: геніального композитора, першопроходьця у сфері нової китайської музичної культури вважали зрадником національних інтересів. Час наступного переломного етапу в тлумаченні історико-художньої ролі «китайського Шуберта» настав у 1990-і рр., коли розпочалася епоха ренесансу особистості і творчості композитора – друга доба Хуан Цзи. Початком ренесансу творчої особистості та спадщини Хуан Цзи стало посмертне видання повного зібрання творів «китайського Шуберта», в наслідок чого творчість композитора стала символом не тільки епохи 1930-х років, але й національного відродження рубіжу ХХ – ХХІ століть.^UThe dissertation is devoted to the study of the creative heritage of Huang Ji (1901 – 1938) – "Chinese Schubert" of the mid-1920s - 1930s, the founder of academic Chinese musical art of the twentieth century, based on the synthesis of national professional music culture and Western principles of composition, music science and education. It is established that the interpretation of the historical role of Huang Ji's creative personality in the development of the national musical academic art is distinguished by a radical reassessment. In the 1930s, lifelong assessments of Huang Ji's creative activity were to understand the role of the composer as one of the founders of a new type of Chinese musical culture, based on introducing the principles of European music education, composition and performance, scientific thought. The posthumous fate of Huang Ji's musical legacy reflected both the tragedies and contradictions and the national revival of China. During the "Cultural Revolution" (1966 - 1976) the official attitude to the creative personality of Huang Ji changed under the influence of ideological prejudices: a genius composer, a pioneer in the field of new Chinese musical culture was considered a traitor to national interests. The time of the next turning point in the interpretation of the historical and artistic role of "Chinese Schubert" came in the 1990s, when the era of the renaissance of the composer's personality and work began – the second era of Huang Ji. The beginning of the renaissance of Huang Ji's creative personality and legacy was the posthumous publication of a complete collection of works by "Chinese Schubert", as a result of which the composer became a symbol not only of the 1930s but also of the national revival of the XX-XXI centuries.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Чен Л. .. 
Художньо-невербальна комунікація та її втілення у диригентському виконавстві / Л. .. Чен. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено теоретичне обґрунтування та виявлено сукупність засобів, за допомогою яких в процесі виконання музичного твору здійснюється взаємодія диригента і музичного колективу; відбувається обмін смисловою інформацією; чиниться психологічний і художній вплив диригента на музичний колектив; відображаються особливості інтерпретації та психофізіологічні якості диригента. У зв'язку з тим, що діяльність диригента є єдністю управління (комунікативної функції) і виконання (художньої функції), принципи поєднання цих функцій також висвітлено в роботі.Обґрунтовано, що психофізіологічними засадами художньо-невербальних комунікативних засобів є: художнє мислення; емоційно-образне переживання музичного змісту; уявлення художнього результату застосовуваного виразного руху.Встановлено, що творча діяльність диригента базується на особистісному підході до опрацювання музичного твору та психофізіологічних складових, які складають підґрунтя для взаємодії та порозуміння між учасниками музичного колективу та диригентом. Відомо, що рухові механізми управління колективом відходять на другий план, проте в основу управління музичним колективом покладено психологічний підхід.Зазначено, що крім творчої діяльності диригент повинен проявляти себе як психолог, який здатний перекласти музичний ряд у психомоторну та психоемоційну площину звучання музики, що відтворює широкі можливості для художньої інтерпретації партитури та стилю виконання.Основу творчої діяльності диригента створює особистісний підхід до опрацювання музичного твору та психофізіологічні аспекти, які складають підґрунтя для взаєморозуміння між учасниками творчого процесу та для інтонування музичного твору.Доведено, що невербальне спілкування в музичному мистецтві набуває колективних ознак, коли слухачі, виконавці і диригент реагують синхронно та однаково на жести, міміку, створюючи єдину емоційну атмосферу при прослуховуванні та відтворені музичного твору через нотний текст партитури, яку було опрацьовано диригентом під час попереднього аналізу музичного твору.^UIn the dissertation work the theoretical substantiation is carried out and the set of means by means of which in the course of performance of a musical work interaction of the conductor and musical collective is carried out is revealed; there is an exchange of semantic information; there is a psychological and artistic influence of the conductor on the musical group; features of interpretation and psychophysiological qualities of the conductor are reflected. Due to the fact that the activity of the conductor is the unity of management (communicative function) and performance (artistic function), the principles of combining these functions are also covered in the work.It is substantiated that the psychophysiological principles of artistic and non-verbal means of communication are: artistic thinking; emotional and figurative experience of musical content; representation of the artistic result of the applied expressive movement.It is established that the creative activity of the conductor is based on a personal approach to the development of a musical work and psychophysiological components, which form the basis for interaction and understanding between the members of the musical group and the conductor. It is known that the motor mechanisms of team management take a back seat, but the basis of music group management is a psychological approach by introducing psychophysiological factors in the context of creative team management.In addition to creative activity, the conductor must prove himself as a psychologist who is able to translate the musical series into the psychomotor and psycho-emotional plane of music, which reproduces ample opportunities for artistic interpretation of the score and style of performance.The basis of the conductor's creative activity is created by a personal approach to the processing of a musical work and psychophysiological aspects, which form the basis for mutual understanding between the participants of the creative process, and the creation of intonation of a musical work.It is proved that non-verbal communication in music acquires collective features when listeners, performers and conductor react synchronously and equally to gestures, facial expressions, creating a single emotional atmosphere when listening to and reproducing a piece of music through a score of musical text. musical work.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Чень С. .. 
Образна поетика європейської опери як класичний феномен: музично-інтерпретативний аспект. / С. .. Чень. — Б.м., 2022 — укp.

Встановлюється, що поняття класичного, зокрема класичного в музиці, сьогодні набуває нової значущості на багатьох рівнях естетичних та мистецтвознавчих досліджень, також приймаючи й певний психологічний резонанс, тобто переростає у загальногуманітарну категорію. Водночас, незважаючи на велику за обсягом літературу, присвячену явищу класичного, важко знайти задовільне спільне загальнозначуще поняття про класичне, особливо враховуючи його певну «генетичну подвійність», а саме – взаємодію історичних та теоретичних передумов його категоризації. Намагання виявити парадигматичні риси оперної творчості як важливого суспільного феномена, тобто значення опери як осередку етичних та естетичних культурних нормативів, мистецьких канонів, приводить до вивчення оперно-мовних властивостей, маючих ознаки і історично сформованих, і семантично заданих, тобто запрограмованих структурою та функціями саме даного жанру.Обидва аспекти вивчення класичного є відкритими, тобто такими, що не мають сталої системи оцінних підходів, а їх взаємозалежність підсилює складність проблеми. Водночас саме тому, що для сучасного музиканта, також пересічного реципієнта, категорія взірцевості, як визнаності та ідеальності водночас, як синонім досконалості, є напрочуд важливою, проблема ця потребує вивчення й вирішення.У цілому, в основі явища класичної оперної поетики залишаються незмінними три головних принципи, що відповідають трьом провідним функціям музичного діяння як художнього (формотворчо-композиційній когнітивній; інтонаційно-звуковій сугестивній; пізнавально-змістовій етичній): - «зробленість», довершеність форми, що забезпечує якість гармонії; - вибірковість інтонаційно-мотивного музичного матеріалу, яка дозволяє дотримуватися ідеалу краси; - установка на смисли, що породжені власним творчим досвідом музики як морально-естетичного феномена, іманентна змістовність, яка сприяє відчуттю досягнення істини, тобто здійсненню певного ідеального уявлення про людину та доцільність її життя.Відтак в основі оперної естетики класичного лежать основні ціннісні критерії істини, добра, краси, гармонії та смислу, а категорія класичного в оперному виконавстві позначає якість художнього твору як інтеграцію етичного й естетичного, тобто як калокагатійне явище. Звідси й перевага в розумінні феномена оперно-класичного саме аксіологічного підходу, що переростає у семантичний на рівні музичного тексту, матеріалу конкретних музичних композицій; даний підхід дозволяє також засвідчувати ефекти множинності й музичного смислу, й значення класичного в музиці, тобто вказувати на полісемантичність класичного оперного образу.^UIt is established that the concept of classical, in particular classical in music, today acquires new significance at many levels of aesthetic and art studies, also taking on a certain psychological resonance, ie grows into a general humanitarian category. At the same time, despite the large volume of literature on the classical phenomenon, it is difficult to find a satisfactory common common notion of the classical, especially given its certain "genetic duality", namely - the interaction of historical and theoretical preconditions for its categorization.Attempts to identify paradigmatic features of opera as an important social phenomenon, ie the importance of opera as a center of ethical and aesthetic cultural norms, artistic canons, leads to the study of opera and language properties, having features and historically formed, and semantically defined, ie genre.Both aspects of the study of the classical are open, ie those that do not have a stable system of evaluative approaches, and their interdependence increases the complexity of the problem. At the same time, because for the modern musician, as well as the average recipient, the category of exemplary, as recognition and ideality at the same time, as a synonym of perfection, is surprisingly important, this problem needs to be studied and solved.In general, at the heart of the phenomenon of classical opera poetics remain unchanged three main principles that correspond to the three leading functions of musical action as artistic (formative-compositional cognitive; intonation-sound suggestive; cognitive-semantic ethical): - "perfection", perfection of form, which ensures the quality of harmony; - selectivity of intonation-motive musical material, which allows to adhere to the ideal of beauty; - installation on the meanings generated by one's own creative experience of music as a moral and aesthetic phenomenon, immanent content, which contributes to the feeling of achieving the truth, ie the realization of a certain ideal idea of man and the expediency of his life.Thus, the operatic aesthetics of the classical is based on the basic value criteria of truth, goodness, beauty, harmony and meaning, and the category of the classical in operatic performance denotes the quality of a work of art as an integration of ethical and aesthetic, ie as a kalokagatic phenomenon. Hence the advantage in understanding the phenomenon of opera-classical axiological approach, which grows into semantic at the level of musical text, the material of specific musical compositions; this approach also allows us to attest to the effects of plurality and musical meaning and the meaning of the classical in music, ie to point to the polysemantic nature of the classical operatic image.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського