Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (288)Книжкові видання та компакт-диски (325)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРЕДНИЧЕНК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Чередниченко М.З. 
Антитромботична терапія низькомолекулярними гепаринами при відновленні ритму у хворих з фібриляцією передсердь: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / М.З. Чередниченко ; Нац. наук. центр "Ін-т кардіології ім. академіка М.Д.Стражеска" АМН України. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Розв'язано задачу обгрунтування вибору антикоагулянтної терапії з застосуванням низькомолекулярних гепаринів для відновлення ритму у хворих з персистуючою формою фібриляції передсердь. Доведено ефективність і доцільність застосування еноксапарину у пацієнтів цієї категорії та встановлено можливість скорочення тривалості терапії. Виявлено, що 5,75 % пацієнтів з фібриляцією передсердь мають тромбоемболічні ускладнення в анамнезі та становлено недостатнє використання ними антикоагулянтів. Доведено можливість проведення ранньої кардіоверсії на фоні застосування еноксапарину після виключення тромбозу та предикаторів тромбоутворення у вушку лівого передсердя за допомогою черезстравохідної ехокардіографії та мультиспіральної комп'ютерної томографії серця. У разі досягнення швидкості трансмітрального кровотоку значення 50 см/с і більше у хворих з відновленним синусовим ритмом установлено можливість дострокової відміни антикоагулянтної терапії. Під контролем системи згортання крові доведено безпечність короткочасної терапії еноксапарином протягом 3 - 7-ми днів до та після кардоверсії з урахуванняи групи ризику виникнення тромбоемболій. Як найбільш інформативні показники тромбоутворення виявлено розчинний фібрин-мономер і D-димер. Підтверджено більш прогнозований і стабільний антикоагуляційний ефект еноксапарину у порівнянні з варфарином, його більшу ефективність у профілактиці тромбоемболічних ускладнень (0 % у разі застосування еноксипарину та 4,8 % - варфарину) та безпеку (геморагічних ускладнень 1,3 % проти 14,5 % відповідно).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-52 +
Шифр НБУВ: РА362380

Рубрики:

      
2.

Чередниченко Л.М. 
Використання генофонду картоплі для створення фітофторостійкого вихідного селекційного матеріалу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Л.М. Чередниченко ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2000. — 20 с. — укp.

За результатами досліджень, виконаних у 1993 - 1999 рр., доведено необхідність залучення диких фітофторостійких видів під час створення вихідного селекційного матеріалу. Проведено порівняння методів штучного зараження фітофторою матеріалу диких видів картоплі на різних ранніх фазах їх росту і розвитку за ефективністю та раціональністю. Серед співродичів культурних сортів визначено перспективні види для пошуку джерел стійкості проти фітофторозу за листками і бульбами. Виділено та створено джерела ознаки фітофторостійкості. Визначено генетичну природу контролю даної властивості. Здійснено інтрогресію цінних алелей у первинні та вторинні міжвидові гібриди (вихідний переселекційний матеріал) і беккроси багатовидових гібридів (вихідний селекційний матеріал). Для подолання міжвидової несхрещуваності успішно використано методи посередника і трансплантації, на підставі чого зроблено практичні рекомендації. Доведено можливість створення на основі міжвидової гібридизації беккросів з високою та дуже високою стійкістю проти фітофторозу листків і бульб, що у 7 - 8 разів перевищує вираження властивості у кращих за ознакою сортів-стандартів. На основі широкої генетичної бази створеного матеріалу виділено беккроси з групповою і навіть комплексною стійкістю проти 6 - 7 патогенів, а також комплексом інших агрономічних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.1-317.5,022
Шифр НБУВ: РА310763 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Чередниченко А.М. 
Візантологічні студії в Українській Академії наук (1919 - середина 1930-х рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / А.М. Чередниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Комплексно досліджено становлення та розвиток візантологічних студій у Всеукраїнській Академії наук (ВУАН). Висвітлено діяльність наукових установ Української Академії наук - ВУАН у 1919 - середині 1930-х рр. з проблем дослідження історії Візантії та її культурного впливу на Україну з залученням певних архівних документів. Розкрито наукову діяльність цих установ на тлі тогочасної історичної ситуації, визначено їх місце в історіографічному процесі. Досліджено персоналії вчених, які вивчали візантологічну проблематику, а також особистості, творчість яких не була достатньо висвітлена у науковій літературі. Детально розглянуто та проаналізовано науковий доробок вчених, оцінено їх внесок в українську історіографію. Увагу приділено впливу політичних та ідеологічних чинників на розвиток і подальше згортання українських візантологічних студій. Висвітлено картину зародження та формування українського візантинознавства у 1919 - у середині 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР-1(0)44 + Т1(0)44 +
Шифр НБУВ: РА363662

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чередниченко О.М. 
Непряме оподаткування в Україні на шляху інтеграції до Європейського Союзу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Чередниченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти гармонізації непрямого оподаткування в Україні та окремих країнах Західної Європи за умов міждержавної економічної інтеграції. Розкрито соціально-економічну суть непрямих податків та їх роль в регулюванні зовнішньоторгових та зовнішньоекономічних відносин. Визначено інтегрувальну функцію непрямих податків, яка спрямована на формування оптимального обсягу та ефективної структури експорту та імпорту, захист політичних інтересів держави, створення рівних умов конкурентної боротьби вітчизняних і зарубіжних товаровиробників з метою розвитку національного виробництва та захисту економічних інтересів країни. Досліджено економічні засади та тенденції розвитку інтеграційних процесів у податкових системах країн-членів ЄС. Систематизовано основні принципи та методи гармонізації непрямого оподаткування в країнах ЄС. Розроблено напрями вдосконалення непрямого оподаткування в Україні на шляху інтеграції до ЄС в контексті проявів зовнішньої функції податків та посилення його регулювального впливу на соціально-економічні процеси з урахуванням фіскальної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 +
Шифр НБУВ: РА337245

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Чередниченко Ю. В. 
Оптимізація хірургічного лікування аневризм інтракраніального відділу внутрішньої сонної артерії: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.01.05 / Ю. В. Чередниченко ; НАМН України, Ін-т нейрохірургії ім. А.П. Ромоданова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації лікування хворих з аневризмами інтракраніального відділу (АІКВ) внутрішньої сонної артерії (ВСА) за результатами комплексного обстеження та хірургічного лікування (ХЛ) 237-ми пацієнтів Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова за період з 1996 до 2008 рр. Визначено анатомо-морфологічні характеристики АІКВ ВСА, клінічні форми прояву захворювання, взаємовідношення аневризми з навколишніми анатомічними структурами, резерви колатерального церебрального кровообігу. Прийнято рішення про вибір оптимального методу ХЛ (ендоваскулярного та мікрохірургічного) пацієнтів з АІКВ ВСА на підставі аналізу всього комплексу одержаної інформації. Встановлено, що впровадження в клінічну практику диференційованого підходу до ХЛ АІКВ ВСА достовірно покращує його результати, зокрема, радикальність операцій збільшилася з 81,5 до 95,3 %, кількість результатів - з 51,9 до 70,9 %, післяопераційна летальність знизилася з 14,8 до 4,7 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.770.3
Шифр НБУВ: РА380829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Чередниченко М. С. 
Організаційно-економічний механізм управління вагонними парками операторських компаній залізничного транспорту України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. С. Чередниченко ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. В. Лазаряна. — Д., 2010. — 21 с. — укp.

Визначено показники, які мають найбільший вплив на економічну та технологічну ефективність управління вантажними вагонними парками. Вдосконалено організаційно-економічний механізм і структуру управління вагонними парками компаній операторів залізничного транспорту з розробкою функції кожної ланки керування. Розроблено модель оптимального економіко-математичного планування за управління вагонними парками множини власників, яке забезпечує паритет виплат за взаємних розрахунках даних перевізників. Запропоновано методику розрахунків потреби у вагонних парках як вибору інвестиційного проекту з технолого-економічними ризиками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.105-21
Шифр НБУВ: РА375496 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чередниченко Л.І. 
Продуктивність маточника клонових підщеп яблуні залежно від утримання субстрату і видалення розгалужень у Правобережному Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Л.І. Чередниченко ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2008. — 21 с. — укp.

Запропоновано способи регулювання температурного режиму субстрату у маточному насадженні й усування бічних розгалужень на відсадках підщеп М9 і М26, зокрема, внаслідок обприскування розчином калійної солі alpha-нафтилоцтової кислоти (КАНО). Визначено відмінності окорінення відсадків М9 залежно від способу утримання субстрату, залежність параметрів надземної частини відсадків від способу їх видалення у маточному насадженні М9 та строку обприскування та концентрації розчину КАНО у насадженні М9 і М26. Установлено можливість вирощування побілених крйдою відсадків М9, а також усування бічних розгалужень шляхом обприскування маточних рослин М9 і М26 розчином КАНО за концентрації 100 мг/л після третього підгортання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П252.121 + П255.1-312 +
Шифр НБУВ: РА359728

Рубрики:

      
10.

Чередниченко В.В. 
Розвиток морських єврорегіонів в системі локальної кооперації ЄС: автореф. дис...кадн. екон. наук: 08.00.02 / В.В. Чередниченко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розкрито галузево-локалізаційні чинники трансформації морського єврорегіону, які об'єднують не лише інтеграційні, а й дезінтеграційні елементи, зокрема, спільні інфраструктуру, проекти, фінансування програм, логістичні системи, етнічні зв'язки, а також можливе загострення конкуренції, конфлікт інтересів тощо. Обгрунтовано формування еволюційної моделі морського єврорегіону та подано його сучасне визначення. За рахунок розроблення та апробації інтегральної експертної оцінки ефективності морських єврорегіонів, що базується на аналоговій моделі, виявлено найбільш перспективні варіанти організації таких утворень в Україні, зокрема, обгрунтовано засади створення морського єврорегіону "Приазов'я". Запропоновано альтернативні варіанти ще семи можливих єврорегіонів з країнами ЄС та Азово-Чорноморського басейну. Визначено їх переваги та організаційно-економічний механізм формування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР) 374.6 + У9(4УКР)837.46 +
Шифр НБУВ: РА368068

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чередниченко В.М. 
Створення конвеєра та удосконалення основних елементів технології вирощування капусти цвітної в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / В.М. Чередниченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Правобережного Лісостепу України обгрунтовано основні етапи конвеєрного надходження капусти цвітної (з 1-ої декади червня до 3-ої декади грудня) із застосуванням краплинного зрошення. Встановлено доцільність та ефективність таких елементів агротехнології, як застосування тимчасових тунельних укриттів, касетного способу вирощування розсади за ранніх і пізньовесняних строків садіння, поєднання розсадного та безрозсадного вирощування, літніх строків садіння розсади з відкритих розсадників, методу дорощування. Розроблено оптимальні схеми розміщення рослин капусти цвітної у відкритому грунті за умов краплинного зрощення. Виділено її високопродуктивні сорти та гібриди для зони Правобережного Лісостепу України, наведено рекомендації щодо їх впровадження у виробництво. Зроблено економічне та біоенергетичне оцінювання конвеєрного вирощування капусти цвітної за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Чередниченко О.В. 
Фортепіанна творчість С.Борткевича в світлі класико-романтичної традиції: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Чередниченко ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено фортепіанну спадщину С. Боркевича у розмаїтті її жанрової палітри. Проаналізовано наукові джерела та музично-критичні матеріали, які містять відомості про композитора. Запропоновано періодизацію його творчості. Виявлено проблеми історіографічного характеру. У контексті зв'язку творчості митця з класико-романтичним мистецтвом і тональним мисленням розглянуто генезу його фортепіанного стилю. З урахуванням особливостей піаністичної мови та типу обраної композиції здійснено класифікацію циклів фортепіанних п'єс, що посідають центральне місце у доробку композитора. Розглянуто сонати та твори для фортепіано з оркестром, в яких С. Борткевич синтезує різні композиційні принципи. Зазначено, що вибірковий підхід митця до усталеного досвіду, навмисна гра у "стильову присутність" іншого автора за допомогою алюзій і цитат, а також прийом варіації образу підтверджують активність творчої позиції С. Борткевича й індивідуальне відображення класико-романтичної традиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4УКР)6-81 Борткевич С. +
Шифр НБУВ: РА361840

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чередниченко О.Ю. 
Шляхи підвищення конкурентоспроможності залізничного транспорту: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.04 / О.Ю. Чередниченко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп.. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано шляхи підвищення та методи визначення ступеня конкурентоспроможності залізничного транспорту на ринку перевезень. Проведено аналіз реалізації Програми реструктуризації на залізничному транспорті України, на підставі якого виявлено відсутність умов для фінансового розподілу вантажних і пасажирських перевезень, відокремлення інфраструктури залізниць від експлуатаційної діяльності, забезпечення вільного доступу до інфраструктури іншим перевізникам. Узагальнено досвід реструктуризації залізничного транспорту в економічно розвинутих країнах світу. Визначено, що необхідною умовою забезпечення високої конкурентоспроможності залізничного транспорту є фінансове відокремлення вантажних перевезень від пасажирських шляхом одночасного зниження тарифів на вантажні перевезення і підвищення тарифів на пасажирські перевезення. Розглянуто можливі варіанти зміни тарифної політики, визначено оптимальний варіант переходу на нові тарифи. Обгрунтовано доцільність перетворення Укрзалізниці на державну холдингову компанію, відокремлення залізничної інфраструктури від процесу перевезень, створення операторів перевезень різних форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.0-13 +
Шифр НБУВ: РА330002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського