Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (651)Книжкові видання та компакт-диски (677)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧЕРЕП$<.>+<.>A=АЛЛА$<.>+<.>A=ВАСИЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

      
1.

Черепанська І.Ю. 
Автоматизація процесу керування вибором пристроїв орієнтування при проектуванні гнучких інтегрованих систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.Ю. Черепанська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення якості та зменшення трудомісткості рішень, що приймаються під час проектування складних розподілених у просторі організаційно-технічних об'єктів і комплексів. Розроблено інформаційне, методичне, алгоритмічне та програмне забезпечення системи підтримки прийняття рішень (СППР) з метою автоматизації процесу керування вибором пристроїв орієнтування (ПО) на етапі визначення засобів технологічного оснащення гнучких інтегрованих систем (ГІС). Обгрунтовано новий підхід щодо автоматизації керування вибором ПО, що базується на використанні інтелектуальних моделей прийняття рішень на основі штучних нейроних мереж, що застосовуються в процесі систематизації та групування об'єктів виробництва, ПО та їх подальшому аналізі. Розроблено методику автоматизованого вибору ПО, яку можна використати як базову для формування СППР для автоматизації процесів керування вибором обладнання під час моделювання, проектування та планування ГІС, а також модернізації, переналагодженні та зміні конфігурації гнучких виробничих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965,5-02 +
Шифр НБУВ: РА357075

Рубрики:

      
2.

Черепанов В. В. 
Дослідження надтонких органічних плівок методами зондової мікроскопії: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.04 / В. В. Черепанов ; Нац. акад. наук України ; Ін-т фізики. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Досліджено структуру, електронні й електролюмінесцентні властивості надтонких органічних плівок методами сканувальної тунельної мікроскопії й атомно-силової мікроскопії. Розглянуто вплив термічного розпаду нанотрубок на їх фотонну й електронну емісію. Показано, що високовпорядковані хемосорбовані моношари насичених кислот можуть бути одержані на реконструйованій поверхні Au(111). Експериментально підтверджено ефект односпрямованої провідності молекул оксифенілнафталіміду й їх ланцюгів. Запропоновано новий спосіб одержання нанозазорів за допомогою зонда атомно-силового мікроскопа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В372.15,022 + Ж619
Шифр НБУВ: РА377684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Черепенко В.Г. 
Інноваційні аспекти боргової стратегії держави: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Г. Черепенко ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Досліджено економічну сутність зовнішніх державних боргових зобов'язань, їх вплив на макроекономічні параметри розвитку країни в контексті поглиблення світових глобалізаційних процесів, інформатизаційно-інноваційних тенденцій, необхідності впровадження програмно-цільових підходів регулювання. Проаналізовано обумовлені світовою фінансовою кризою об'єктивні фактори, що визначають сучасну структуру, принципи організації та головні функції національних та наднаціональних систем управління зовнішніми борговими зобов'язаннями. Проведено моніторинг боргової моделі України та динаміки її зовнішніх боргових зобов'язань в період незалежності. Виявлено особливості кредитно-фінансової політики в Україні в контексті задач інноваційного розвитку. Запропоновано конкретні шляхи оптимізації системи управління державним боргом України та її боргової стратегії. Визначено параметри подальшої оптимізації інституційної системи управління в державі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.61 + У9(4УКР)826 +
Шифр НБУВ: РА339595

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Черепенко І.В. 
Комплексне хірургічне лікування хворих похилого і старечого віку на калькульозний холецистит, поєднаний з холедохолітіазом та обтураційною жовтяницею, що ускладнився гострою печінковою недостатністю: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Черепенко ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2008. — 24 с. — укp.

органоспецифічних ферментів печінки - аргінази, сорбітолдегідрогенази, орнітил-карбомоїлтрансферази, а також зниження активності холінестерази, що є проявом виражених функціональних розладів печінки. На підставі результатів досліджень теоретично обгрунтовано та розроблено комплексну програму діагностично-лікувальної тактики у хворих похилого та старечого віку за обтураційної жовтяниці, згідно з якою необхідне проведення ранньої декомпресії позапечінкових жовчновивідних шляхів і виконання лапароскопічної холецистектомії. Розроблено модель захисту гепатоцитів за холестазу та проведено декомпресію жовчновивідних шляхів з застосуванням 10 мл 40 %-го розчину глутаргіну у разі легкого та середнього ступеня дисфункції, а також 20 мл - за тяжкого внутрішньовенним або внутрішньопортальним введенням, шляхом анюлювання пупкової вени, а у випадку вкрай тяжкої дисфункції гепатоцитів - введенням 100 мл (дрібно по 50 мл) перфторану на 3 - 4-ту доби поспіль.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.52-92 +
Шифр НБУВ: РА356874

Рубрики:

      
5.

Череп О. Г. 
Логістичний підхід до управління матеріально-технічними запасами підприємств машинобудування: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Г. Череп ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність, досліджено передумови удосконалення управління матеріально-технічними запасами на підприємствах машинобудівної галузі за ринкових умов господарювання. Визначено економічну сутність матеріально-технічних запасів та їх управління за умов розвитку ринкових відносин. Удосконалено методику планування виробничої програми підприємств машинобудівної галузі, яка на відміну від існуючих ураховує рівень запасів на готову продукцію, витрат на зберігання готової продукції, попиту на продукцію та потужностей з виробництва продукції, що дозволить мінімізувати запаси готової продукції, витрати на зберігання та витрати виробництва в цілому. Виділено основні тенденції зміни структури матеріально-технічних запасів та ефективності діяльності підприємств машинобудівної галузі. Проведено оцінку існуючих методичних підходів до управління матеріально-технічними запасами підприємств машинобудування з застосуванням логістики. Запропоновано модель управління оптимізацією матеріально-технічними запасами підприємств із застосуванням логістики, яка враховує два варіанти поповнення або витрачання запасів на кожному проміжку часу: поповнення передує витратам або витрати передують поповненню з урахуванням потреби на матеріапьно-технічні ресурси, початкового рівня запасів, обмежень витрат на зберігання та поповнення (витрачання) запасів, місткість складів, що дозволяє різко знизити матеріально-технічні запаси, кількість використаних складів, та, як наслідок, максимізувати прибуток. Розроблено модель розрахунку рівня запасів з урахуванням обмежень на складові приміщення, попиту на сировину, витрат на завезення та зберігання матеріально-технічних ресурсів, що дозволило підприємствам машинобудівної галузі мінімізувати витрати виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-59-21
Шифр НБУВ: РА375933 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Черепаня Н.І. 
Організаційно-педагогічні умови підготовки дітей до школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / Н.І. Черепаня ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2006. — 21 с. — укp.

Вперше обгрунтовано й апробовано комплекс організаційно-педагогічних умов, що забезпечують необхідний рівень підготовки дітей до навчання у школі. Уточнено сутність і співвідношення понять "готовність до школи", "шкільна зрілість", а також структуру готовності дитини до навчання у школі. Визначено коефіцієнти вагомості комплексного критерію педагогічної та психічної готовності, її показники та рівні. Розроблено кваліметричний механізм діагностування шкільної зрілості дошкільника. Виявлено соціально-педагогічні чинники впливу на якість підготовки дитини до школи. Розкрито залежності між розвитком компонентів готовності дітей до школи та їх успіхами у навчанні з провідних предметів у початкових класах. Удосконалено організційні форми та методи взаємодії сім'ї, дошкільних закладів і початкової школи у процесі підготовки дітей дошкільного віку до систематичного навчання у загальноосвітній школі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.389 +
Шифр НБУВ: РА344015

Рубрики:

      
7.

Аллагі Аніс 
Особливості неонатальної адаптації та оптимізація виходжування передчасно народжених дітей шляхом збагачення раціону харчування їх матерів препаратами йоду: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Аллагі Аніс ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості адаптації у неонатальному періоді передчасно народжених дітей з малою масою. Запропоновано оптимізацію виходжування дітей цієї групи шляхом збагачення раціону матерів-годувальниць в період лактації препаратами йоду. Показано, що у таких матерів в два рази частіше зустрічається патологія щитоподібної залози за даними УЗД. Виявлено у пуповинній крові їх дітей значно знижений рівень гормонів щитоподібної залози, що за умов дефіциту йодного забезпечення матері може негативно впливати на адаптацію новонародженого. Доведено, що збагачення раціону харчування матерів-годувальниць, що народили передчасно маловагових дітей, йодовмістними препаратами значно покращує лактацію, достовірно підвищуючи добову кількість молока та тривалість годування грудьми дитини на першому році життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р732.4 + Р714.8
Шифр НБУВ: РА373803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Черепєхіна О.А. 
Особливості психологічної готовності психологів до професійної діяльності у спорті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.А. Черепєхіна ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 23 с. — укp.

Досліджено зміст і структуру психологічної готовності психологів (ПГП) до професійної діяльності у спорті (ПДуС), розроблено критерії та визначено рівні сформованості ПГП до ПДуС. Запропоновано комплекс методик, спрямованих на встановлення рівня ПГП до ПДуС. Доведено можливості цілеспрямованого підвищення ПГП до ПДуС за спеціально розробленою програмою корекційної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2 р + Ю943.93 +
Шифр НБУВ: РА342808

Рубрики:

      
9.

Череповська Н.І. 
Особливості формування символічного образу в художньо-графічній діяльності підлітків: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Н.І. Череповська ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено формування символічного образу у художньо-графічній діяльності підлітків і представлено його як творчий процес символізації. Символізація як спосіб перетворення абстрактних понять, ідей в образ полягає у подвійному кодуванні, яке охоплює пошук образного аналога-репрезентанта та побудову його графічної форми. Установлено загальні закономірності процесу символізації у даній діяльності підлітків і створено класифікацію символічних образів. Виявлено багатофункціональність образу уявлення у процесі символізації, а також з'ясовано механізм формування символічного образу - мисленнєві дії аналогізування, які діють у процесі символізації. Здатність підлітків до пошуку аналогів можна розвивати, зокрема на базі адаптованої методики КАРУС на уроках образотворчого мистецтва, у позакласній і гуртковій роботі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.513.13 + Ю984.542 + Ю983.402.2 +
Шифр НБУВ: РА344826

Рубрики:

      
10.

Черепніна О.І. 
Порівняльний аналіз сучасних транзитивних економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.І. Черепніна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади, зміст та еволюцію порівняльного аналізу економічних систем як особливого розділу сучасної економічної теорії. З'ясовано місце, роль та специфіку дослідження трансформаційних процесів у порівняльному аналізі транзитивних економічних систем. Проведено порівняльний аналіз трансформації відносин власності у транзитивних економіках України та ряду інших постсоціалістичних країн, формування на їх основі ринкової системи. Виявлено та висвітлено дивергентно-конвергентні явища та процеси у функціонуванні сучасних транзитивних економічних систем. Досліджено зміст та особливості економічної ролі та функцій держави у трансформаційних процесах у зв'язку з інтеграцією сучасних транзитивних економік у світове господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 +
Шифр НБУВ: РА331561

Рубрики:

      
11.

Черепаха Г.С. 
Продуктно-енвайронментальний підхід до управління командою проекту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / Г.С. Черепаха ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розкрито роль і суть факторів унікальності проекту в управлінні командами проектів. Запропоновано підхід до управління командою проекту, який базується на врахуванні особливостей продукту та середовища його реалізації. Розроблено математичну модель формування такої команди. Установлено залежність набору професійно важливих якостей кожної ролі в команді від факторів унікальності проекту. Запропоновано математичну модель вибору засобів розвитку команди у конкретному проекті. Сформовано математичні моделі мотивації її членів та прогнозування їх професійного вигоряння в певному проекті. Впроваджено до практики управління проектами програмний комплекс, який реалізує запропоновані методики підбору команди проекту та вибору інструментів розвитку команди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-21 + У9(4УКР)290-640-21
Шифр НБУВ: РА346048

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Черепахіна Р.З. 
Розробка спеціального взуття для шахтарів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / Р.З. Черепахіна ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу умов праці у підземних шахтах, статистичних даних про захворювання стоп шахтарів і соціологічних досліджень якості спецвзуття визначено комплекс ергономічних і експлуатаційних вимог до матеріалів та конструкції взуття. Показано, що для розробки спецвзуття для шахтарів є доцільним обгрунтування складу та структури вихідних даних. З цією метою проведено маркетингові дослідження, на підставі результатів яких визначено ієрархію вимог до спецвзуття та розроблено критерії її відповідності вимогам комфортності. Запропоновано використовувати як узагальнений показник якості взуття комплексну оцінку комфортності експертами. Створено математичну модель комплексного показника комфортності з метою кількісної оцінки якісного явища - відчуттів та думок носіїв. На підставі ієрархії вимог до взуття для шахтарів, вимог техніки безпеки з урахуванням існуючих ДСТ розроблено технічні умови та асортиментний ряд з трьох моделей чоловічих напівчобіт литтьового методу кріплення. Теоретично й експериментально доведено доцільність використання у технологічному процесі формоутворення взуття зі шкіри "Велетень" нового методу "знакоперемінних температур". Визначено раціональні технологічні нормативи операції формування взуття. Рекомендовано нові сучасні матеріали для підкладки та проміжних деталей взуття. Відзначено, що унікальні властивості мембрани Sympatex дають змогу уникнути протиріччя у вимогах до взуття, якими є вимоги бути одночасно паровідвідним взуттям з середини та водонепроникним ззовні. Запропоновано використання цих мембран як проміжного матеріалу для взуття. Розроблено методику з використанням математичної моделі комплексного показника комфортності дослідного носіння взуття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М557.1-2 +
Шифр НБУВ: РА337951

Рубрики:

      
13.

Черепанова Т.В. 
Соціокультурні чинники харизматичного процесу: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Т.В. Черепанова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 21 с. — укp.

Проведено соціокультурний аналіз харизми як соціального процесу. Обгрунтовано доцільність її розгляду у двох аспектах: як особливих психофізіологічних якостей особистості, що виявляються за деяких соціокультурних умов, та як особливий тип соціальної динаміки. Концептуалізовано соціологічну категорію "харизматичний процес" як специфічну динамічну характеристику суспільства. Обгрунтовано положення про соціокультурні чинники харизматичного процесу, що включають культурну легітимацію харизми і досвід усвідомлення кризових ситуацій у суспільстві. Охарактеризовано етапи та розкрито логіку розвитку харизматичного процесу, що визначаються його латентною та явною стадіями. На підставі концепції харизматичного процесу досліджено соціокультурні процеси у суспільстві модерної та постмодерної епох. Розроблено емпіричні індикатори харизматичного процесу, зокрема прямі та непрямі показники, проведено дослідження його можливого розвитку. З використанням одержаних результатів здійснено аналіз сучасної соціокультурної та політичної ситуації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.641.214.4 +
Шифр НБУВ: РА344541

Рубрики:

      
14.

Черепок О.О. 
Структурно-функціональний стан правого шлуночка серця у хворих на гіпертонічну хворобу за даними магнітно-резонансної томографії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.О. Черепок ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 20 с. — укp.

Під час обстеження хворих на гіпертонічну хворобу за допомогою магнітно-резонансної томографії у разі прогресування ступеня артеріальної гіпертензії виявлено прогресуючу дилатацію порожнини правого шлуночка і гіпертрофію його міокарда, що значно підвищує ризик розвитку ускладнень. Встановлено, що наявність легеневої гіпертензії у даних хворих якісно змінює переднавантаження правого шлуночка і призводить до зниження підвищеного венозного тонусу. Виявлено динаміку змін внутрішньоміокардіального напруження правого шлуночка у всіх категорій хворих на гіпертонічну хворобу поряд з відсутністю змін інотропізму його міокарда, оціненого за допомогою кінцево-систолічних кривих "об'єм - тиск". За допомогою факторного аналізу виявлено найбільш суттєві детермінанти розвитку змін структурно-функціонального стану правого шлуночка у зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-436.1
Шифр НБУВ: РА310952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
15.

Череп А.Ю. 
Технологічне забезпечення виробничої потужності марганцевих кар'єрів при змінному попиті на рудну сировину: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.03 / А.Ю. Череп ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено технологічні схеми гірничих робіт, які забезпечують їх виробничу потужність за змінного попиту на рудну сировину. Встановлено раціональні параметри робочої зони та їх вплив на обсяги прямого переміщення розкриву у відвал. Із використанням коефіцієнта жорсткості технологічної схеми удосконалено методику розрахунку виробничої потужності кар'єру. Запропоновано технологічну схему, в якій розкривні уступи перерозподіляються по висоті у межах певної потужності розкриву за заданої продуктивності кар'єру, а верхній і нижче розташований уступи об'єднані та відробляються транспортно-відвальним способом, для чого у внутрішньому відвалі створюється додаткова приймальна ємність. Удосконалено метод вибору комплексів технологічного устаткування для слабостійких обводнених порід, в якому враховано коефіцієнт запасу стійкості укосів внутрішнього відвалу, який обумовлений сумісним поєднанням коефіцієнта переекскавації порід, темпу їх осушення та порядку складування у відвалі й організації роботи комплексів розкривного та відвального устаткування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И332.4 + И168.8 +
Шифр НБУВ: РА360213

Рубрики:

      
16.

Черепанин В.М. 
Трансформація візантійського іконографічного канону в мистецтві некласичної естетики: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.08 / В.М. Черепанин ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Досліджено трансформацію візантійського іконографічного канону в мистецтві некласичної естетики XX ст. Проаналізовано концепти "ідеї" та "символу" як основні об'єкти зображення ікони та сучасного мистецтва. Визначено стилістичні особливості ікони в мистецтві XX ст., зокрема, іконографічні деформації, умовність образу та "літературність" художнього твору в контексті звернення до візантійської традиції в художніх течіях західного модернізму та постмодернізму, українського та російського авангарду та в неофіційному пізньорадянському мистецтві. Розглянуто шляхи та способи використання в мистецьких течіях XX ст. таких естетичних принципів ікони, як зображення часопростору, зворотня перспектива, теорія світла та символічна мова кольорів. Проведено паралель між об'єктами (творами) східнохристиянського та сучасного мистецтва у схожості їх сприйняття та між суб'єктами (художником та іконописцем) в їх трактуванні авторської індивідуальності. Виявлено спільний для ікони та мистецтва некласичної естетики принцип - презентацію трансцендентного сакрального. На підставі дослідження теоретичних і стилістичних настанов представників сучасного мистецтва й естетичної програми ікони висвітлено суттєві досягнення щодо розуміння ікони та вивчення гетерогенного мистецтва некласичної естетики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю812.283 + Ю811.12 +
Шифр НБУВ: РА355407

Рубрики:

      
17.

Череп А.В. 
Управління витратами підприємств харчової промисловості в ринкових умовах господарювання: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / А.В. Череп ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Удосконалено методологічні підходи до управління витратами підприємств харчової промисловості. Обгрунтовано необхідність удосконалення даного управління за ринкових умов. Розкрито економічну суть витрат за умов розвитку ринкових відносин. Досліджено передумови розробки методологічних підходів до управління витратами підприємств харчової промисловості. Удосконалено класифікацію витрат. Виділено основні тенденції зміни витрат і ефективності діяльності даних підприємств. Розроблено методологічні підходи до управління витратами за сумою покриття виробничої програми підприємств харчової промисловості за сумою покриття цієї програми з урахуванням екологічної складової, що дозволяє підприємствам мати значні соціальні переваги; поліпшити імідж на внутрішньому та зовнішньому ринках і збільшити можливість продажу товарів і послуг; здійснювати пошук можливостей для створення нових ринків для продукції, що раніше класифікувалась як непотрібні залишки; за рахунок зменшення екологічних витрат підтримувати або створювати конкурентну перевагу. Запропоновано методологічні підходи до функціонально орієнтованого калькулювання витрат підприємств харчової промисловості, за якими необхідно здійснювати розподіл загальних витрат допоміжних підрозділів з урахуванням побудови системи взаємодії між ними, що дозволяє вірогідно відображати витрати підприємств з метою їх подальшого зменшення. Удосконалено модель взаємозв'язку всіх складових функцій управління витратами підприємств харчової промисловості, що забезпечує постійне здійснення всіх функцій управління та дозволяє приймати вірні управлінські рішення та забезпечити успішну діяльність підприємства. Оцінено існуючі методологічні підходи до управління витратами підприємств з урахуванням нормативного методу й удосконалено теоретико-методологічний підхід до нормативного калькулювання витрат підприємств харчової промисловості, які передбачають врахування відхилення змінних накладних витрат за витрачанням і за ефективністю, а постійних витрат - за витрачанням і за обсягом виробництва. Запропоновано методику управління постійними та змінними витратами з використанням базових динамічних балансових моделей, що дозволяє підприємствам планувати та розраховувати обсяги виробництва, реалізації продукції, змінні та постійні витрати, маржинальний дохід і фінансові результати від операційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.71-862-21 +
Шифр НБУВ: РА359781

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Черепаня М. Т. 
Соціально-педагогічні основи становлення та розвитку закладів інтернатного типу в Закарпатті першої половини ХХ століття / М. Т. Черепаня. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено ретроспективний аналіз становлення та розвитку закладів інтернатного типу в Закарпатті першої половини ХХ століття. Наукова новизна і теоретичне значення результатів – на основі системного ретроспективного аналізу досліджено соціально-педагогічні засади становлення та розвитку закладів інтернатного типу Закарпаття першої половини ХХ століття в системі трансформаційних змін, які відбувалися в контексті державно-територіального перепідпорядкування закарпатських земель (перебування у складі Австро-Угорської імперії, Чехословацької республіки, Угорщини); охарактеризовано умови, які впливали в хронологічних межах дослідження, на процес становлення та розвитку закладів інтернатного типу: соціальні і педагогічні; обґрунтовано періодизацію процесу становлення та розвитку інтернатних закладів Закарпаття першої половини ХХ століття: І етап (1901 – 1919 рр.) – створення нормативно-правової бази для функціонування державних закладів інтернатного типу; ІІ етап (1919 – 1938 рр.) –удосконалення системи освітньо-виховної роботи в закладах інтернатного типу; ІІІ етап (1939 – 1944 рр.) – згортання педагогічної практики інтернатної освіти, поширення впливу на розвиток релігійних та громадських організацій; з'ясовано вплив на становлення та розвиток інтернатної освіти законодавства європейських країн (Австро-Угорщини, Чехословаччини, Угорщини), до складу яких територіально (за хронологією) належали сучасні закарпатські землі; визначено особливості організації, підпорядкування та управління, кадрового забезпечення та змісту діяльності закладів інтернатного типу Закарпаття досліджуваного періоду та систематизовано основні тенденції в їх розвитку відповідно до розробленої періодизації. До актуальної науково-дослідницької площини введено маловідомі архівні джерела та нормативно-правові документи, які значно збагачують джерельну базу вітчизняної історико-педагогічної науки. Подальшого розвитку набули конструктивні ідеї з досвіду діяльності закладів інтернатного типу Закарпаття першої половини ХХ століття, що відкриває нові можливості в сфері викладання історії педагогіки, підготовки педагогів до роботи в закладах інтернатного типу, а також у сфері реформування системи закладів інтернатної освіти.^UThe dissertation has made a retrospective analysis of the establishment and development of boarding facilities in Transcarpathia in the first half of the twentieth century. The scientific novelty and the theoretical significance of the results on the basis of systematic retrospective analysis, the social and pedagogical foundations of Transcarpathian boarding institutions establishment and development in the first half of the twentieth century were investigated in the system of transformational changes that took place in the context of state-territorial subordination of Transcarpathian lands (including to The Austro-Hungarian Empire, the Czechoslovak Republic, and Hungary); the conditions, which influenced the chronological limits of the study, the process of formation and development of residential institutions: social and pedagogical were described; the boarding institutions establishment and development in Transcarpathia in the first half of the twentieth century process' periodization is substantiated: Stage I (1901 – 1919)– alegal framework creation for the state boarding institutions functioning; Stage II (1919 – 1938)– theeducational work system improvement in boarding schools); Stage III (1939 – 1944) – the boarding education pedagogical practice collapse, influencespreading on the religious and social organizations' development; the European countries(Austria-Hungary, Czechoslovakia, Hungary) legislation, where territorially (in chronology) belonged modern Transcarpathian lands, influence on the boarding education formation and development is obtained; the organization, subordination and management, staffing and Transcarpathian boarding institutions' activities content peculiarities in the period under study are determined and the main tendencies in their development are systematized in accordance with the developed periodization. The little-known archival sources and normative-legal documents which considerably enrich the source base of the national historical-pedagogical science are introduced to the actual research plane. Further development was gained by constructive ideas from the experience of Transcarpathian boarding schools in the first half of the twentieth century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Силка І. В. 
Управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу / І. В. Силка. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 073 – Менеджмент (07 – Управління та адміністрування). – Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, м. Харків, 2021. Роботу виконано на кафедрі менеджменту інноваційного підприємництва та міжнародних економічних відносин Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України. З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" за адресою: 61002, м. Харків, вул. Кирпичова, 2. Управління інтелектуальною власністю на підприємстві – складний процес, до якого входить розробка (створення), набуття прав, комерціалізація, захист прав та подальша утилізація об'єкта інтелектуальної власності. Для того, щоб промислове підприємство було конкурентоспроможним необхідно ефективно управляти на всіх етапах життєвого циклу об'єктами інтелектуальної власності. Багато наукових праць, як вітчизняних, так і зарубіжних, присвячено формуванням теоретичних основ управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах. Серед вітчизняних дослідників найбільш відомими є О. Бутнік-Сіверський, М. Вачевський, Т. Гусаковська, Т. Кобєлєва, І. Корнілова, А. Косенко, І. Кучумова, П. Клімушин, О. Маслак, П. Перерва, З. Пічкурова, А. Пухальська, В. Святненко, В. Семенова, П. Цибульов, А. Череп, А. Чистякова та інші. Серед зарубіжних вчених відомі такі: J. Alcácer, K. Beukel, N. Bloom, B. Cassiman, M. Giuliani, T. Guoshuang, H. Hong, J. Lerner, G. Manjia, N. Short, M. Webb, Z. Zhiming та інші. Однак, в науковій літературі не існує єдиного погляду щодо використання найбільш ефективних наукових підходів до управління інтелектуальною власністю на промислових підприємствах, тому потребують подальшого дослідження питання поєднання управління інтелектуальною власністю за процесним та функціональним підходами. Таким чином, розробка та наукове обґрунтування теоретичних та науково-методичних підходів до формування управління інтелектуальною власністю промислових підприємств за процесно-функціональним підходом є актуальним науково-практичним завданням, яке потребує подальшого доопрацювання і визначає напрям дисертаційного дослідження. Метою дисертації є удосконалення і подальший розвиток теоретичних положень, методичних підходів та науково-практичних рекомендацій щодо покращення управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу. Відповідно до зазначеної мети поставлені та вирішені такі завдання: – дослідити наукові підходи щодо управління інтелектуальною власністю промислового підприємства; – проаналізувати сучасний стан використання об'єктів інтелектуальної власності в країнах світу та в Україні; – обґрунтувати та розробити науково-методичний підхід щодо кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальної власності промислових підприємств; – розробити науково-методичний підхід до управління об'єктами інтелектуальної власності промислових підприємств за функціональним підходом; – обґрунтувати рекомендації до управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесного підходу; – розробити науково-методичні положення щодо оптимізації управління інтелектуальною власністю за процесно-функціональним підходом; – запропонувати методичне забезпечення з оцінки економічного ефекту щодо управління інтелектуальною власністю промислових підприємств за процесно-функціональним підходом. Об'єктом дослідження є процеси управління інтелектуальною власністю промислових підприємств. Предметом дослідження – розвиток теоретико–методичних та науково-практичних засад управління інтелектуальною власністю промислових підприємств на засадах процесно-функціонального підходу. Теоретико-методичну базу дисертаційної роботи склали загальнонаукові положення економічної теорії, теорії управління підприємством, наукові праці провідних учених. У роботі використано загальнонаукові методи: абстрактно-логічний і діалектичний – для уточнення сутності поняття "управління інтелектуальна власність промислового підприємства" як фактору підвищення його конкурентоспроможності; аналізу й синтезу – для розробки методичного підходу щодо кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальною власністю промислового підприємства; спеціальні методи (статистичний, індексний, регресійного аналізу, нейронні мережі, мережеве моделювання в умовах невизначеності): – для обґрунтування вартості об'єктів інтелектуальної власності (гудвілу, сертифікатів про походження енергії, що виробляється з відновлених джерел енергії), оптимізації управління за процесно-функціональним підходом, кількісно-якісної оцінки управління інтелектуальною власністю промислових підприємств.^UThe work was performed at the Department of Management of Innovative Entrepreneurship and International Economic Relations of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" of the Ministry of Education and Science of Ukraine. The dissertation can be found in the library of the National Technical University "Kharkiv Polytechnic Institute" at the address: 61002, Kharkiv, Kirpichov St., 2. Intellectual property management in an enterprise is a complex process that includes the development (creation), acquisition of rights, commercialization, protection of rights and subsequent disposal of an intellectual property object. In order to be competitive, it is necessary for an industrial enterprise to effectively manage intellectual property objects at all stages of the life cycle. Many scientific works, both domestic and foreign, are devoted to the formation of theoretical foundations of intellectual property management in industrial enterprises. It can be defined that among domestic researchers the most prominent are: A. Cherep, A. Chystiakova, A. Kosenko, A. Pukhalska, V. Sviatnenko, V. Semenova, Z. Pichkurova, I. Kuchumova, I. Kornilova, M. Vachevskyi, O. Maslak, O. Butnik-Siverskyi, P. Pererva, P. Klimushyn, P. Tsybulov, T. Kobielieva T. Husakovska, and others. Among the foreign scientists the most prominent are: B. Cassiman, G. Manjia, H. Hong, J. Lerner, J. Alcácer, K. Beukel, M. Webb, M. Giuliani, N. Bloom, N. Short, T. Guoshuang, Z. Zhiming, and others. However, in the scientific literature there is no single view on the use of the most effective scientific approaches to intellectual property management in industrial enterprises, so the issues of combining intellectual property management with process-functional approaches require further study. Thus, the development and scientific substantiation of theoretical and scientific-methodological approaches to the formation of intellectual property management of industrial enterprises according to the process-functional approach is an urgent scientific and practical task that requires further refinement and determines the direction of dissertation research. The purpose of the dissertation is the improvement and further development of the theoretical provisions, methodological approaches and scientific-practical recommendations for improving the intellectual property management of industrial enterprises based on the process-functional approach. In accordance with this purpose the following tasks have been set and solved: – investigation of scientific approaches for the intellectual property management of an industrial enterprise; - analysis of the current state of intellectual property objects' usage in the countries of the world and in Ukraine; - substantiation and development of a scientific and methodological approach to quantitative and qualitative assessment of the intellectual property management of industrial enterprises; - development of a scientific and methodological approach to the management of intellectual property objects of industrial enterprises due to the functional approach; – substantiation of recommendations for managing the intellectual property of industrial enterprises based on the principles of the process approach; – development of scientific and methodological provisions for optimization of intellectual property management using the process-functional approach; - provision of methodological support for assessing the economic effect of managing the intellectual property of industrial enterprises using the processfunctional approach. The object of research - processes for the intellectual property management of industrial enterprises. The subject of research - development of theoretical, methodological and scientific–practical foundations of intellectual property management of industrial enterprises based on the process-functional approach. The theoretical and methodological basis of the dissertation work was made up of general scientific provisions of economic theory, enterprise management theory, scientific works of leading scientists. The dissertation work uses general scientific methods: abstract-logical and dialectical in order to clarify the essence of the concept "intellectual property of an industrial enterprise" as a factor of increasing its competitiveness; analysis and synthesis in order to develop the methodological approach to quantitative and qualitative assessment of intellectual property management of an industrial enterprise; special methods (statistical, index, regression analysis, neural networks, network modeling in conditions of uncertainty) to justify the cost of intellectual property objects (goodwill, certificates of approval of energy produced from renewable energy sources), optimization of management due to the processfunctional approach, quantitative and qualitative assessment of intellectual property management of industrial enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського