Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (558)Книжкові видання та компакт-диски (600)Журнали та продовжувані видання (74)
Пошуковий запит: (<.>U=У010.25$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Деркач М.М. 
Адаптаційний механізм інституційних змін господарської системи в умовах ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.М. Деркач ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне вивчення адаптаційного механізму інституційних змін господарської системи та його впливу на інституціональний розвиток економіки за умов ринкової трансформації. Розкрито зміст і функції адаптаційного механізму інституційних змін. Проаналізовано основні напрямки його впливу на інституційний розвиток господарської системи. Розглянуто явище адаптації інститутів, уточнено його значення за умов трансформації господарської системи. Доведено, що основним елементом адаптаційного механізму інституційних змін є адаптаційна поведінка суб'єктів господарювання. На підставі аналізу складу, структури, джерел адаптаційної поведінки аргументовано методи державного впливу на адаптаційний механізм інституційних змін господарської системи, спрямованого на посилення форм даного механізму, які сприяють подальшому вкоріненню ринкових інститутів і формуванню цілісної інституційної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 +
Шифр НБУВ: РА345997

Рубрики:

      
2.

Карбовник О.І. 
Акціювання в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.І. Карбовник ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

У дисертації досліджуються основні проблеми здійснення процесу акціювання в умовах перехідної економіки України. Теоретично обгрунтовані функціональні особливості та переваги акціонерної форми власноті. Розглянуто досвід акціювання в країнах перехідної економіки Центральної та Східної Європи. Проаналізовано діяльність акціонерних товариств, макроекономічні умови їх становлення та функціонування в Україні. Намічено основні напрями вдосконалення процесу акціюванння та перспективи розвитку підприємств акціонерної форми власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.5

Рубрики:

      
3.

Саєнко А.А. 
Взаємозв'язок відносин власності і управління в процесі ринкової трансформації державного сектора: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.А. Саєнко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 15 с. — укp.

Досліджено взаємозв'язок відносин власності й управління у процесі ринкової трансформації державного сектору економіки від держави загального добробуту до ефективної держави. У контексті взаємозв'язку відносин власності та вартості вивчено закономірності розвитку відносин управління як форми розв'язання протиріччя між правом власності й економічною владою у системі держава - корпоративний сектор. Розкрито зміст і умови формування публічного сектору економіки як форми реалізації моделі ефективної держави. Охарактеризовано моделі корпоративного управління. Виявлено можливості їх реалізації за умов ринкової трансформації інверсійного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.332 +
Шифр НБУВ: РА356861

Рубрики:

      
4.

Логвиненко О.О. 
Відкритість економічної системи транзитивного типу як чинник її просторової динаміки в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.О. Логвиненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано двоїстість просторового виміру економічної системи, яка полягає у єдності та взаємодії його природної та соціальної складових. Розкрито зміст категорії "економічний простір" як сукупності відносин між людьми з приводу руху вартості між територіально відокремленими політико-адміністративними утвореннями у процесі використання економічних ресурсів. Запропоновано класифікацію якісних станів економічного простору залежно від його щільності. Систематизовано форми прояву сучасної регіоналізації економічної діяльності, відповідно до суб'єктів її стимулювання. Визначено основні наслідки посилення неадекватності сучасного економічного простору в Україні викликами, що висуває його глобалізація.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У50 +
Шифр НБУВ: РА360255

Рубрики:

      
5.

Лепіхов О.В. 
Відносини державної власності на засоби виробництва у перехідній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / О.В. Лепіхов ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Створено концепцію, яка узагальнює теоретичні обгрунтування раціональних масштабів державної власності на засоби виробництва у багатоукладній економіці. Проведено порівняльні розрахунки ефективності діяльності приватно-колективних та державних підприємств і показано, що неефективність державного сектору носить системний, глобальний характер. Зроблено висновок, що методи трансформації державної власності в Україні неадекватні її раціональному використанню. Розроблено положення про особливі функції державного сектору, який є матеріальною основою створення приватного сектору й одночасно носієм загально-національних інтересів і засобом активізації суспільного виробництва в цілому. Зазначено, що в перехідній економіці України виявляється суперечність між державними інтересами та інтересами службовців органів державного управління. Зроблено висновок, що державний апарат, з одного боку, змушений проводити роздержавлення власності, а з другого - представники державного апарату гальмують трансформаційні процеси та намагаються повернути їх з метою задоволення особистих інтересів. Розроблено теоретичну модель поступового підвищення ефективності підприємств державного сектора та наближення інтересів суб'єктів державного управління до загальнодержавних інтересів у процесі формування громадянського суспільства та, відповідно, нового управлінця державного сектору: творчого, ініціативного, доброчесного, некорупованого працівника та захисника державних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.1 + У9(4Укр)0-571
Шифр НБУВ: РА319186 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Кірдан О.П. 
Відносини колективної власності в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.П. Кірдан ; Держ. вищ. навч. заклад "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проведено економіко-теоретичне дослідження відносин колективної власності за умов трансформаційної економіки. Узагальнено методологічні підходи, що використовуються політичною економією, теорією власності, інституціональною теорією для пояснення суті та ролі колективної власності в системі соціально-економічних відносин. Досліджено науково-методичні засади категорії власності, проаналізовано теоретичні концепції, об'єктивні передумови формування та розвитку колективної власності в сучасній економіці. Розкрито сутність процесу реалізації власності. Доведено, що він є водночас і процесом її відтворення, відображає власність в стані руху, динаміці та відбувається через відносини привласнення, які конститують економічний зміст. Удосконалено визначення категорії "власність" як багатовимірного явища, що інтегрує в собі економічні, юридичні, філософські, національні й інші складові суспільного життя. Охарактеризовано механізм реалізації колективної власності через привласнення в усіх фазах економічного відтворення: виробництва, розподілу, обміну, споживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.4 +
Шифр НБУВ: РА367967

Рубрики:

      
7.

Дементьєв В.В. 
Влада в системі економічних відносин: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.В. Дементьєв ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 31 с.: рис., табл. — укp.

Проведено системне теоретичне дослідження економічної сутності й форм влади в системі економічних відносин та підходів щодо визначення її ефективності. Надано визначення природи влади як аспекту економічних відносин та доведено, що її основою є асиметрія в розподілі ресурсів між агентами економічної системи. Доведено вплив влади на поведінку суб'єктів економічних відносин, умови, зміст і результати їх економічного вибору. Досліджено інститути економічної влади. Встановлено критерії суспільної ефективності системи влади, проаналізовано її вплив на функціонування економічної системи. Запропоновано концепцію підприємства як системи відносин влади між власниками активів (акціонерами), менеджментом і персоналом підприємства. Розглянуто особливості системи економічної влади за умов перехідної економіки. Обгрунтовано необхідність проведення "політики влади" з метою встановлення соціального контролю над її розподілом в економічній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.31 +
Шифр НБУВ: РА329437

Рубрики:

      
8.

Чеснокова Н.В. 
Власність: зміст і реформування в транзитивній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Чеснокова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання реформування відносин власності в транзитивній економіці України, що аналізуються на фоні основних тенденцій становлення постіндустріального суспільства - процесів розвитку соціалізації і гуманізації. Визначено економічну основу теорії прав власності. Виділено відношення всекористування як головний елемент нової структури відносин власності на постіндустріальній стадії розвитку суспільства. Розкрито приватну і державну форми власності. Визначено функцію держави як суб'єкту власності в транзитивній економіці. Обгрунтовано відмінність індивідуалізованої форми власності від приватної. Запропоновано використання франчайзінгу як форми ведення малого і середнього бізнесу, а також створення подвійних підприємств в регіоні з метою залучення прямих іноземних інвестицій. Охарактеризовано основні положення концепції грошового етапу приватизації та уточнено модель інвестицій в людський капітал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.3

Рубрики:

      
9.

Одягайло 
Генеза та глобалізаційна адаптивність національних економічних систем (інституціоналістський підхід): автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / Борис Михайлович Одягайло ; Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К., 2007. — 33 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25
Шифр НБУВ: РА352378

Рубрики:

      
10.

Подолян І. С. 
Еволюційний підхід в теоріях економічного розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / І. С. Подолян ; Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25
Шифр НБУВ: РА369649 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лазаренко В.Є. 
Еволюція ролі і механізмів залучення науки до процесу трансформації економічних систем: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / В.Є. Лазаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 36 с. — укp.

Встановлено, що головною рушійною силою соціальних трансформацій є протиріччя цілей науково-інноваційної та господарської діяльності. Розкрито периферійне місце науки у традиційній системі, яке перешкоджає реалізації її господарської ролі. Доведено, що передумовою розвитку ННО у ринковій системі є вплив традиційної складової її структури. Виявлено нездатність сфери НДДКР виконувати господарську функцію у командній системі. Розглянуто орієнтацію госпмеханізму радянської науки на обмеження її трансформаційної ролі надбудовою суспільства. Висвітлено періодизацію науково-соціальної реформи та послідовних моделей наукової політики України. Розроблено систему принципів залучення науки у процес пострадянського господарського переходу. Зазначені принципи рекомендовано як пріоритетні показники ефективності інноваційних перетворень у командно-ринковій економіці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25 + У9(4УКР)49:Ч21
Шифр НБУВ: РА309332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Тюняєва Т.О. 
Економічна влада як фактор ринкової трансформації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Т.О. Тюняєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження змісту та форм реалізації економічної влади як фактора ринкової трансформації у транзитивному суспільстві. Обгрунтовано необхідність дослідження економічної влади в системі методологічних принципів етичної економії. Запропоновано визначення категорії "економічна влада". Розкрито діалектику владних відносин у транзитивному суспільстві та описано їх парадокс на підставі їх сумісно-розділеної природи. Методологічно обгрунтовано розрізнення інституційної та егоїстичної економічної влади. Доведено, що у пострадянських державах превалює егоїстична економічна влада. Виявлено та описано чотири основних форми доходів від влади, а також запропоновано систему заходів щодо викорінення фактів приватного привласнення державних посад і одержання від них тіньових доходів. Визначено бренд-актив як сучасну специфічну форму реалізації економічної влади фірми на певном ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.31 +
Шифр НБУВ: РА330429

Рубрики:

      
13.

Антикуз В. М. 
Економічна влада як фактор розподілу доходів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / В. М. Антикуз ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано базові теорії розподілу доходів, обгрунтовано доцільність використання інституціонального підходу щодо аналізу відносин розподілу. Виявлено недосконалість представленої в сучасній інституціональній теорії власної концепції розподільчих відносин. Запропоновано модель, яка відображає механізм впливу економічної влади на розподіл доходів. Визначено рівні прояву економічної влади під час встановлення пропорцій розподілу: влада домінуючого агента, влада учасників виробництва, влада третіх осіб. Досліджено особливості функціонального розподілу доходів в економіці України, виявлено рентоорієнтовану складову мотивації економічної діяльності в перехідній економіці, яку сформовано за умов порушення балансу ладних потенціалів учасників ринку. Запропоновано концепцію "врівноваження" влади її двома визначальними складовими є обмеження "надлишку" та відшкодування "нестачі" влади економічним агентам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.31 + У010.443 + У9(4УКР)261.4
Шифр НБУВ: РА377489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Чупик І.О. 
Економічна ефективність перехідних економічних систем (проблеми методології загального виміру): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.О. Чупик ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 20 с. — укp.

Аналізуються проблеми економічної ефективності функціонування та розвитку економічних систем у перехідній економіці України. Визначаються чинники формування та зміни рівнів техніко-економічної і економічної ефективності функціонування та розвитку перехідних економічних систем різного порядку. Досліджуються аспекти формування та зміни рівня економічної ефективності приватизаційних процесів перехідних економічних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25

Рубрики:

      
15.

Маханькова О. А. 
Інституціональні чинники інформаційної еволюції економічних систем: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. А. Маханькова ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано тезу, що економічна система є структурно впорядкованою сукупністю інститутів, яка функціонує не як механізм, що саморегулюється, а як кумулятивний процес, де рушійною силою є інститути та природний відбір їх у боротьбі за існування, або відбувається еволюція економічної системи. У ній іде становлення ідентичностей інформаціоналізму шляхом: лібералізації ринків, посилення мобільності капіталів, виникнення мережевої економіки, інформаційно-інноваційного сплеску, формування транснаціональної та глобальної відкритості та гнучкості реагування тощо. Зроблено висновки про її невідповідність вищепереліченим ознакам. Запропоновано концептуальний напрям інформатизації української економіки шляхом створення кластерних інститутів, наповнених інноваційно-інформаційним змістом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25
Шифр НБУВ: РА381018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Литвин О.М. 
Інтелектуальна власність та її інституціоналізація у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.М. Литвин ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2007. — 17 с. — укp.

Проведено комплексне політекономічне дослідження суті, місця та ролі інтелектуальної власності в загальній структурі відносин власності, особливостей її інституціоналізації у трансформаційній економіці. Узагальнено та систематизовано підходи, що використовуються у сферах соціології, права, політекономії та в інституціональній теорії для пояснення змісту інституту інтелектуальної власності. Досліджено еволюцію й особливості сучасної економіко-правової системи даної власності. Здійснено аналіз інституціональних засад її розвитку в Україні та визначено особливості національної моделі державного регулювання. Проаналізовано функціональність інституту інтелектуальної власності за умов глобалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 +
Шифр НБУВ: РА352284

Рубрики:

      
17.

Манжура О.В. 
Інтелектуальна власність як чинник формування економіки знань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Манжура ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено зміст і виявлено суперечності інтелектуальної власності у процесі її актуалізації за умов формування економіки знань. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності реалізації даної власності у сучасній Україні. Відначено, що інтелектуальна власність у сучасному господарському розвитку стає головним фактором конкурентоспроможності, зростає її роль за умов переходу до економіки знань. Обгрунтовано необхідність виокремлення первинної та вторинної реалізації інтелектуальної власності. Первинна реалізація відбувається у процесі усвідомлення людиною необхідності спрямування її руху до якісно іншого стану життєдіяльності та за умов формування певного ідеального образу цього іншого стану. Вторинна реалізація даної власності впроваджується у певному проекті, який реалізується у сфері матеріального виробництва чи у соціальних відносинах. Систематизовано загальні ознаки інтелектуального продукту. Обгрунтовано докази щодо нераціональності протиставляння духовної та інтелектуальної власності за умов імперативу виживання людства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253,333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА366356

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Хомин О.В. 
Інтелектуальне підприємництво як форма становлення економіки знань: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Хомин ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено та визначено роль нового соціально-економічного феномену інтелектуального підприємництва за умов становлення економіки знань. Показано роль знань у структурі людської діяльності, розкрито сутність економіки знань, доведено необхідність широкого використання принципів постнекласичної науки у дослідженнях сучасної економіки. Обгрунтовано зміст інтелектуального підприємництва, розглянуто властивості його продукта. Розкрито роль інтелектуального капіталу як інтерспецифічного ресурсу розвитку інтелектуального підприємництва. Доведено, що система внутрішнього управління знаннями на фірмі є основою розвитку інтелектуальних підприємницьких структур. Обгрунтовано практичні рекомендації щодо підготовки інтелектуальних підприємців та розвитку даного виду підприємництва за умов становлення економіки знань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У010.33 +
Шифр НБУВ: РА354500

Рубрики:

      
19.

Полуяктова О.В. 
Інтелектуальний капітал в економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Полуяктова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено суть і особливості формування та функціонування інтелектуального капіталу. Розкрито основні теоретико-методологічні аспекти даного дослідження. Розглянуто структуру інтелектуального капіталу. Запропоновано тлумачення категорії "інтелектуальний капітал" як соціально-економічного явища, визначено його місце у загальній структурі категорії "капітал", виділено його особливості у порівнянні з матеріальними формами капіталу. Наведено методики оцінювання інтелектуального капіталу, який визначає ринкову вартість сучасного об'єкта господарювання. Досліджено умови й основні тенденції процесів формування даного капіталу. Визначено провідну роль держави у процесі становлення та розвитку об'єктів інтелектуальної власності та наданні інтелектуальних інвестицій для збільшення ітелектуального капіталу суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА358031

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Шкурупій О.В. 
Інтелектуальний капітал у суспільному відтворенні: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.01 / О.В. Шкурупій ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано новітні політекономічні підходи до визначення суті інтелектуального капіталу, його місця та ролі у сучасних процесах суспільного відтворення. Сформульовано основні концептуальні принципи та підходи до визначення інтелектуального капіталу як факторного ресурсу. На підставі результатів проведеного у загальному контексті аналізу еволюції економічних систем та історичного процесу зміни домінуючої ролі економічних факторів у суспільному відтворенні доведено відповідність ознак інтелектуального капіталу як "п'ятого" економічного фактора виробництва, критеріям, які характеризують фактори виробництва у межах традицій економічної теорії. Запропоновано методологічні підходи до визначення специфіки постіндустріальної парадигми у термінах "інформаційна економіка", "економіка знань", "креативна економіка" на підгрунті розуміння інтелекту як процесуальної цілісності, яку формує та визначає система інформація - знання - креативність. Досліджено принципи та специфіку відтворення на мікро- та макрорівні за умов становлення та розвитку постіндустріального суспільства. Відображено дію механізмів відтворення та руху вартості, які набувають змін з залученням до виробничих процесів інтелектуального капіталу. Розроблено модель інституційного забезпечення інтелектуально-інноваційного типу економічного відтворення. Діагностовано дієвість інтелектуальної складової конкурентоспроможності національної економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32 + У9(4УКР)0-141.1 +
Шифр НБУВ: РА364843

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського