Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (47)Книжкові видання та компакт-диски (110)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧОРНОМОР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чорноморець Ю.П. 
Антропологія східної патристики: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.05 / Ю.П. Чорноморець ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проаналізовано системи антропологічних поглядів мислителів східної патристики. Показано, що антропологія східної патристики розроблена на основі єдиної системи філософських категорій і є вченням про людську природу та два способи її існування. Людина осмислюється представниками східної патристики як створена Богом нерозривна єдність розумної, вольової, афективно-чуттєвої душі та живого тіла. Довершеність людини тлумачиться ними як богоподібність доброчесної та мудрої особистості. Відхилення від шляху духовного самовдосконалення спричиняє дезінтеграцію душі в пристрастях. Процес реінтеграції включає доброчесний праксис, природне споглядання Бога і створеного світу та містичне єднання з Абсолютом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414
Шифр НБУВ: РА317836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Чорноморець П.М. 
Вплив ультразвуку на перебіг запалення скелетного м'язу при експериментальній травмі: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / П.М. Чорноморець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив ультразвуку низької інтенсивності на перебіг травми скелетного м'яза. На підставі результатів проведеного дослідження певних показників, які характеризують різні аспекти травматичного процесу з'ясовано закономірності перебігу запалення у разі експериментальної травми та характер дії ультразвуку на ці процеси. Вперше виявлено залежність ефекту терапевтичного лікування від фази запального процесу. Визначено, що параметри регуляторного статусу та загального прояву запалення за умов дії терапевтичного лікування через 4 год після травми відображають початок загострення запалення, а також його прискорене завершення. Активність вільнорадикальних процесів і антиоксидантної системи різко знижується та перебуває у межах норми продовж усього періоду запалення на фоні підвищення активності глутатіонредуктази, що характеризує загальну антиоксидантну здатність тканини. Після терапевтичного впливу ультразвуку через 24 год після травми у тканині розвивається регуляторний дисбаланс, що призводить до пролонгованого перебігу запального процесу. Запропоновано гіпотезу, яка дозволяє з'ясувати залежність ефектів ультразвуку від фази запалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.822-632.2 + Р458.145-29 +
Шифр НБУВ: РА364447

Рубрики:

      
4.

Чорноморець Ю. П. 
Еволюція візантійського неоплатонізму: автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.11 / Ю. П. Чорноморець ; НАН України ; Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Проаналізовано закономірності еволюції візантійського неоплатонізму. Відмінною рисою візантійського неоплатонізму є побудова філософської теології, ідею якої засновники візантійського неоплатонізму запозичили з системи Прокла. У межах першого кола еволюції візантійського неоплатонізму виникли три оригінальні філософські системи: антиметафізична філософія надбуття Діонісія (Філопона), філософія буття Максима Сповідника та метафізика візантійських есенціалістів VII - початку XVI ст. У 1530-ті рр. внаслідок теологічних дискусій виникла особлива форма візантійського неоплатонізму - паламізм, яка в межах власного інтенсивного розвитку пройшла три стадії еволюції, аналогічні до загального ходу еволюції класичного візантійського неоплатонізму: неоареопагітизм Палами, християнське прокліанство Каліста Ангелікуда, паламітська схоластика другої половини XIV і XV ст. Дослідження еволюції візантійського неоплатонізму дозволяє виявити конкретні форми, яких набував вплив філософії на християнську теологію на грецькому Сході в VI - XV ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)416-335 + Э372-4-34
Шифр НБУВ: РА382725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Чорноморченко 
Ефективність використання трудового потенціалу та його соціально- економічна оцінка (на прикладі підприємств з підземним видобутком руди Криворізького басейну): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Наталія Вікторівна Чорноморченко ; НАН України; Інститут регіональних досліджень. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР53)305.451-64-07
Шифр НБУВ: РА311309

Рубрики:

      
6.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
7.

Чорноморець Ю.О. 
Оцінка циклічності багаторічних коливань стоку річок Українських Карпат: автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.07 / Ю.О. Чорноморець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено сток води річок Українських Карпат, умови його формування та оцінено циклічність багаторічних коливань. Визначено основні чинники стокоутворення та проведено районування території регіону за їх домінувальним впливом. Здійснено аналіз максимального стоку води, а також внутрішньорічного розподілу стоку води та завислих наносів залежно від водності періоду. За чергуванням фаз водності на території Українських Карпат виділено два характерні райони та п'ять підрайонів. Охарактеризовано ієрархічну структуру багаторічних коливань стоку. Виявлено пропорційну взаємозалежність між фазами водності всередині циклу. Розроблено алгоритм виявлення циклічності у рядах гідрологічних характеристик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д225.23 +
Шифр НБУВ: РА353181

Рубрики:

      
8.

Чорноморденко І.В. 
Позанаукові знання та їх культуротворчі функції: автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.02 / І.В. Чорноморденко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 33 с. — укp.

Досліджено діалектику та методологію позанукових знань та їх культуротвірні функції. Розроблено цілісну концепцію позанаукового знання, за якою обгрунтовано диспозиційність таких знань, їх гуманітарну інтенційованість і символічно-знакову праксеологію. Позанаукові знання існують у двох формах, а саме: суб'єктивно-практичній і символічній об'єктивно-практичній, їх джерелами є не стільки об'єктивно існуючі властивості, а суб'єктивні якості суб'єктів цих знань. Тому позанаукові знання є не дескрипціями предметності, а прискрипціями прикмет, які продукуються їх суб'єктами у формі значення та смислів буття людини у світі. Важливу роль у культуротвірних функціях позанаукових знань відіграє філософія як знання, яке певні дослідження відносять до наукових знань, а також до позанаукових. Обгрунтовано тезу, що філософське знання знаходиться не на порубіжжі з наукою та теологією (Б.Рассел), а на порубіжжі з наукою та позанауковими знаннями. Референтами цього порубіжжя є філософські категорії як людиномірні рубрикації світу (В.І.Шинкарук, С.Б.Кримський). У процесі культуротворення наукове та позанаукове знання мають багато спільного, основним об'єктом яких є гуманітарні проблеми. Технологічне застосування наукових знань часто спричинює негативні щодо людини наслідки (екологічні, військові), до усвідомлення яких доцільно залучати позанаукові знання як знання, що продукують гуманітарну науку. Останнє є актуальним у перехідні періоди суспільства, зокрема в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю225.6 + Ч111.15 +
Шифр НБУВ: РА356888

Рубрики:

      
9.

Чорноморченко І.С. 
Формування регіонального ринку праці: теорія, методологія та інтегральна оцінка (на прикладі Дніпропетровської області): Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.09.01 / І.С. Чорноморченко ; НАН України. Ін-т регіон. досліджень. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено зміст категорії "нижня межа продуктивності зайнятості", виконано аналіз стану ринку праці України, доведено необхідність його регіоналізації. Досліджено системотвірні фактори формування регіонального ринку праці (РРП). Для оцінки стану РРП розроблено кластерну модель та побудовано інтегральний показник розвитку РРП, що дозволить поділити регіони на урбанізовані, стабілізаційні, промислово-депресивні та аграрно-стагнуючі з метою розробки адресних програм соціального еколого-економічного розвитку. Запропоновано модель санації аграрно-стагнуючих територій та виокремлено напрямки поліпшення якісних і кількісних показників відтворення населення в урбанізованих регіонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНІ)240.523.3 +
Шифр НБУВ: РА328347

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Косенко Д. Ю. 
Дизайн інтер'єру закладів середньої освіти: історичний розвиток і сучасні тенденції / Д. Ю. Косенко. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації вперше проведено системний розгляд меблювання інтер'єру закладів середньої освіти як об'єкту дизайн-проєктування. Обґрунтовано та визначено поняття «меблювання інтер'єру» як предметно-просторової системи, визначено періодизацію історичного розвитку шкільного меблювання, виявлено закономірності його розвитку як на ранніх етапах, так і в сучасності. Визначено та охарактеризовано сучасні та перспективні тенденції розвитку шкільного меблювання. Автором розширено та вдосконалено категоріальний апарат дизайну інтер'єру закладів середньої освіти, систему вимог до інтер'єру та меблювання закладів середньої освіти та відповідних властивостей предметно-просторового середовища. Розроблено комплексну системну типологію меблювання інтер'єру закладів середньої освіти. За результатами проведеного дослідження сформовано рекомендації щодо дизайн-проєктування шкільних меблів, формування меблевої номенклатури, комплектації та організації простору приміщень середніх шкіл.^UThe dissertation for the first time systematically considers the furnishing of secondary schools as an object of design. The concept of “interior furnishing” as an object-spatial system is substantiated and defined, the periodization of the historical development of school furniture is determined, the regularities of its development are revealed both at the early stages and in the present. Modern and perspective trends of school furniture development are defined and characterized. The author expanded and improved the categorical apparatus of the interior design of secondary schools, the system of requirements for the interior and furniture of secondary schools and the relevant properties of the built environment. A comprehensive system typology of the interior design of secondary schools has been developed. According to the results of the study, recommendations were formed for the design of school furniture, the formation of the furniture nomenclature, suits completing and organization of the space of secondary schools.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського