Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (187)Книжкові видання та компакт-диски (283)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЧУБА$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

      
1.

Чубар О.М. 
Антиоксидантний статус печінки перепела за умов впливу нітратів та додаванні в комбікорм зерна амаранту: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / О.М. Чубар ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості функціонального стану системи антиоксидантного захисту печінки перепела у віковому аспекті за умов впливу нітрату натрію та у разі додавання у комбікорм зерна амаранту. Показано, що високий рівень продуктів пероксидного окиснення ліпідів у печінці добових перепелят у періоди інтенсивного росту (до 14-ї доби), статевого диморфізму та становлення процесів яйцекладки зумовлює компенсаторне зростання активності антиоксидантних ферментів. Показано, що вміст каротину та жиророзчинних вітамінів (A, E) у печінці 49-70-добових перепелів знижується, що пов'язано з мобілізацією вітамінів з депо на формування складових компонентів яйця. Встановлено, що нітрат натрію у дозі 0,5 г/кг за NO3 - сприяє інтенсифікації пероксидного окиснення ліпідів, обумовлює зміни функціональної активності антиоксидантних ферментів та зниження вмісту вітамінів A, E та каротину у печінці перепела. Показано, що використання домішки зерна амаранту у комбікормі запобігає розвитку гемічної гіпоксії, виявлено її протекторний вплив щодо негативної дії нітратів. Встановлено, що використання домішки зерна амаранту у комбікормі сприяє стабілізації процесів ліпопероксидації за рахунок підвищення антиокидантного статусу печінки перепела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П686.3-273.905 + Е60*734.26-641.9:Г125.132.1 Ан +
Шифр НБУВ: РА346288

Рубрики:

      
2.

Чубар 
Клініко-патогенетичне обгрунтування нових підходів до комплексної терапії хворих на рожеві вугри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / Ольга Валеріївна Чубар ; АМН України; Інститут дерматології та венерології. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р608.1-5
Шифр НБУВ: РА348666

Рубрики:

      
3.

Чубарук Т. В. 
Конституційні засади правового регулювання інформаційної сфери: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Т. В. Чубарук ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження конституційних засад правового регулювання інформаційної сфери, визначення їх змісту, механізмів реалізації. Доведено обгрунтування твердження, що у поєднанні вони утворюють певну конституційну модель, якій мають відповідати суспільні відносини, і яка забезпечує певний конституційний формат їх правового регулювання. Визначено інформаційну сферу, як об'єкт конституційно-правового регулювання, досліджено міжнародні підходи й іноземний досвід щодо конституційно-правового регулювання інформаційних відносин. Досліджено конституційні засади інформаційної безпеки, доступу до інформації (на прикладі екологічної інформації) та гарантування права на інформацію. Обгрунтовано засадничі властивості конституційного гарантування права на інформацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)323 + Х849(4УКР)03
Шифр НБУВ: РА379984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Чуба Н.В. 
Макроекономічний аналіз державного боргу в перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Чуба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблеми державного боргу за умов перехідної економіки України. З'ясовано суть і значення державного боргу в економіці та представлено сучасний інструментарій дослідження. Проаналізовано еволюцію поглядів представників основних економічних шкіл на роль і наслідки державного боргу в національній економіці. Визначено основні чинники та виокремлено ключові періоди нагромадження державного боргу в Україні. Охарактеризовано сучасний світ і тенденції вітчизняної боргової політики, розглянуто світовий досвід врегулювання боргових проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)826.411.1 +
Шифр НБУВ: РА344084

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чубарєва Л.І. 
Малий бізнес: теорія, механізми підтримки становлення та розвитку: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Л.І. Чубарєва ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано методологію формування ефективних механізмів підтримки становлення та розвитку малого бізнесу. Розкрито суть поняття "малий бізнес" і розглянуто взаємозв'язок між специфічними властивостями малого бізнесу та його функціями. Запропоновано типізацію даного бізнесу залежно від ступеня еволюційного розвитку та класифікацію його видів і різновидів на кожному етапі еволюції. Розроблено концепцію підтримки малого бізнесу, яка реалізується системою механізмів, що містить механізми державної та недержавної підтримки, а також організаційно-інституціональний механізм, який забезпечує функціонування та цілісність системи. Для активізації розвитку малого бізнесу в Україні запропоновано заходи щодо вдосконалення механізмів державної підтримки та розроблено шляхи розширення сфери застосування механізмів недержавної підтримки. Обгрунтовано напрями оптимізації регуляторно-правового механізму державної підтримки малого бізнесу в Україні. З метою конкретизації напрямів його підтримки запропоновано економіко-статистичну модель прогнозу розвитку малих підприємств в Україні та визначено методику та систему показників оцінювання ефективності підтримки малого бізнесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.342 + У9(4УКР)0-131 +
Шифр НБУВ: РА361437

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Чуба І.В. 
Метод маршрутизації у гетерогенних комп'ютерних мережах на основі аналізу ієрархій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / І.В. Чуба ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано метод маршрутизації за кількома критеріями якості маршрутів і методику оцінювання чутливості рішень до відхилень початкових даних. Проаналізовано математичні моделі комп'ютерних мереж, зокрема моделі процесів маршрутизації. Досліджено характерні властивості таблиць маршрутизації, які необхідно враховувати під час вибору параметрів комутаційного обладання та структури комп'ютерної мережі. Наведено рекомендації щодо вибору її різних параметрів (типів комутаційних вузлів, логічних топологій мереж доступу) залежно від інтенсивності потоків даних, їх часових характеристик і структури мережі. Досліджено функцію чутливості рішення про вибір маршруту до випадкових збурень початкових даних. Показано, що відхилення рішення є величинами другого порядку малості відносно спектрального радіуса матриці пріоритетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31-016.5 +
Шифр НБУВ: РА356445

Рубрики:

      
7.

Чубань В.С. 
Організаційно-економічний механізм біржової діяльності у формуванні ринкового ціноутворення на продукцію сільського господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / В.С. Чубань ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто економічну сутність і процес становлення біржового ринку продукції сільського господарства в Україні, вивчено зарубіжну практику організаційно-економічного механізму становлення та впровадження новітніх технологій біржової торгівлі. Визначено роль бірж у формуванні ринкового ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Визначено доцільність і переваги застосування біржових інструментів для зменшення диспаритету цін і ризиків у сільському господарстві. Розроблено модель процесу ціноутворення на продукцію сільського господарства за допомогою нечіткої логіки та нейронних мереж.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.30-212.131 + У9(4УКР)320-82-861
Шифр НБУВ: РА372618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чуба П.С. 
Перебіг вірусних гепатитів у осіб, які вживають наркотичні речовини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / П.С. Чуба ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто наркологічний анамнез у всіх хворих на вірусний гепатит (ВГ), які госпіталізуються до інфекційного центру Центральної міської клінічної лікарні Києва. Досліджено особливості клінічних проявів, етіологію, динаміку лабораторних показників та результатів інструментальних методів дослідження в хворих на ВГ, які не вживають наркотичні речовини (контрольна група), та у хворих з наявним наркологічним анамнезом (основна група) з урахуванням виду та тривалості вживання наркотичних речовин. Встановлено відмінності перебігу ВГ в осіб, які вживають наркотичні речовини залежно від етіології ВГ. Виявлено найбільш характерні закономірності, які відрізняють перебіг ВГ у хворих, які вживають наркотики та пацієнтів контрольної групи. Розроблено критерії, які дозволяють виявляти споживачів наркотичних речовин. Визначено особливості тактики ведення хворих на ВГ, які вживають наркотики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-3
Шифр НБУВ: РА319795 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чубатюк В.М. 
Розробка та дослідження процесу пластичної деформації при формуванні структури анізотропно-пористих матеріалів на основі заліза: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.М. Чубатюк ; Він. держ. техн. ун-т. — Вінниця, 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено процеси пластичної деформації при формуванні анізотропно-пористих матеріалів (АПМ). Дані процеси досліджено з метою отримання мінімальної неоднорідності сотової структури АПМ. Розроблено способи та пристрої для отримання даних матеріалів на основі методів порошкової металургії з можливістю регулювання канальної пористості у процесі пластичної деформації пластифікованої порошкової маси та досліджено умови однорідного розподілу деформацій волокон, що видаляються. Отримано та експериментально перевірено залежності повздовжніх та поперечних модулів пружності та межі міцності від канальної пористості. Розглянуто напружено-деформований стан та оптимальну жорсткість оболонки анізотропно-пористих матеріалів при деформації розтягу (стиску).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К391.9 + Л42-3
Шифр НБУВ: РА308823 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Чубатий А.І. 
Удосконалення методів діагностики і лікування хворих з внутрішнім ендометріозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / А.І. Чубатий ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто новий метод ультразвукової діагностики внутрішнього генітального ендометріозу, під час якого контрастною речовиною є газ. Досліджено підвищення ефективності ранньої діагностики різних форм внутрішнього ендометріозу, наведено порівняльну оцінку ефективності традиційних методів лікування даної патології з використанням гестагенів та нестероїдних протизапальних препаратів. Відзначено, що оргаметрил призначався в різних дозах залежно від фази циклу в поєднанні з денеболом. Проаналізовано вплив різних методів лікування внутрішнього ендометріозу на стан ендометрію і ефективний метод лікування зазначеної патології у хворих з гіперпластичними процесами ендометрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.410.111-52 +
Шифр НБУВ: РА342358

Рубрики:

      
11.

Чуба О. Є. 
Усвідомлення професійного вибору майбутніми вчителями як чинник самоздійснення особистості: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / О. Є. Чуба ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка НАПН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено спробу висвітлити психологічний зміст процесів особистісного самовизначення й усвідомлення професійного вибору студентами - майбутніми педагогами, емпірично виокремлено психологічні типи усвідомлення професійного вибору особистості. Вдосконалено уявлення про структуру професійного вибору особистості, окреслено складові особистісного та професійного вибору студентів. Уточнено та поглиблено уявлення про систему організаційно-психологічних умов професійного та життєвого вибору студентів у освітньому просторі ВНЗ. Конкретизовано положення про психологічну природу самоздійснення особистості як складної інтегративної системи взаємопов'язаних компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю941.19:Ч30 + Ю952.2 + Ч489.511.351.6
Шифр НБУВ: РА377753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Чубай В.М. 
Формування та реалізація інноваційної стратегії машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.М. Чубай ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 24 с. — укp.

Висвітлено проблеми комплексного вибору інноваційної стратегії машинобудівного підприємства. Викладено методичні положення щодо визначення комплексного показника, який відображає рівень достатності інноваційного потенціалу машинобудівного підприємства для реалізації конкретного виду інноваційної стратегії. Удосконалено методи визначення рівня конкуретноспроможності підприємства та продукції у процесі вибору його інноваційної стратегії. Запропоновано класифікацію ризиків, притаманних інноваційній стратегії машинобудівного підприємства та механізм здійснення моніторингу реалізації інноваційної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55 +
Шифр НБУВ: РА353410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Чубаєвський В. І. 
Економічна ефективність систем захисту корпоративної інформації: автореферат дис. ... д. е. н. : 08.00.04 / В. І. Чубаєвський. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації досліджено теоретико-методологічні засади та методичні підходи до формування економічно-ефективної системи захисту корпоративної інформації. Визначено основні сутнісні характеристики та зміст корпоративного інформаційного простору; ідентифіковано етапи його еволюції та особливості розвитку на сучасному етапі. З’ясовано, що корпоративний інформаційний простір характеризується єдністю та взаємообумовленістю окремих елементів, сформульовано бачення структури корпоративного інформаційного простору, як єдності суб’єктів, семантичної складової, інформаційної інфраструктури, регламентів та норм. Визначено зміст корпоративної інформаційної безпеки, сформульовано концептуальне бачення місця захисту корпоративної інформації в забезпеченні ефективного економічного розвитку підприємства на основі доведеної взаємообумовлюючої залежності між параметрами та функціями корпоративного інформаційного простору (КІП); розширено перелік параметрів КІП, ідентифіковано систему функцій КІП та сформульоване авторське бачення сутності захисту корпоративної інформації. Представлено теоретичний концепт сутності економічної ефективності управління підприємством на основі нової авторської трактовки змісту «управління підприємством», систематизовано основні методичні підходи до оцінювання економічної ефективності захисту корпоративної інформації; обґрунтовано авторську концепцію формування корпоративної інформаційної безпеки, систематизовано та узагальнено напрями корпоративної політики інформаційної безпеки через обґрунтування домінантних чинників формування її базису в глобальному бізнес-середовищі. Розроблено методологічний підхід до оцінювання економічної ефективності захисту корпоративної інформації, який включає: принципи оцінювання та систематизації показників; систему часткових показників економічної ефективності та критеріальну шкалу їх інтерпретації; узагальнюючу оцінку економічної ефективності захисту корпоративної інформації на основі поєднання інтегрального показника та показника прогресивності розвитку системи захисту КІ (корпоративної інформації), структурно-логічну послідовність етапів оцінювання, що створює основу для запровадження дієвих систем оцінювання економічної ефективності захисту корпоративної інформації. Розроблено методологічний підхід до процедури формалізації ознакового функціонального подання неправомірних дій комп’ютерного зловмисника в ході реалізації функцій НСД до ресурсів ІС підприємств; підхід до організації процесом управління подіями інформаційної безпеки (ІБ) для підприємства; підхід до адаптивного моніторингу інформаційної безпеки; методичні підходи до моделювання системи оцінювання рівня інформаційної безпеки (ІБ) для об’єктів інформатизації (ОБІ), наукові підходи до створення моделі, що описує процедуру формалізації завдання оптимізації системи захисту інформації (СЗІ) підприємства, розроблено та описано інтелектуальну систему оцінки загроз витоку інформації щодо технічних каналів передачі інформації, в основу якої покладено метод аудиту інформаційної безпеки.^UThe dissertation examines theoretical and methodological principles and methodological approaches to the formation of economically efficient system for corporate information protection. We determined the main essential characteristics and content of the corporate information space; identified the stages of its evolution and features of development at the present phase; formulated the vision of corporate information space structure. Based on the proven interdependence between the parameters and functions of the corporate information space, the corporate information security content is determined and a conceptual vision of the place of corporate information protection in ensuring effective economic enterprise development is formulated. We presented the theoretical concept of the essence of the economic efficiency in enterprise management; systematized the main methodical approaches to evaluating the economic efficiency of corporate information protection; substantiated the author's concept of corporate information security formation; systematized and summarized the directions of corporate information security policy; developed a methodological approach to evaluating the economic effectiveness of corporate information protection. We developed methodological approaches to the procedure of formalization for computer attacker illegal actions indicative functional presentation; investigated the organization of managing information security events, adaptive monitoring, and level assessment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Чубатенко О. М. 
Виборчі технології в умовах розвитку інформаційного суспільства в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / О. М. Чубатенко. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано місце виборчих технологій в умовах розвитку інформаційного суспільства та визначено перспективи застосування новітніх виборчих технологій в Україні.Досліджено роль і місце виборчих технологій в умовах розвитку інформаційного суспільства та демократичних трансформацій, яківідбуваються в Україні в сучасних умовах. Інформатизація українського суспільства сприяє підвищенню ефективності політичних технологій та політичних комунікацій, виступає потужним інструментарієм формування органів влади та управління громадською думкою, що дозволяє політикам здійснювати ефективну політичну комунікацію і вплив на електорат з метою забезпечення своєї підтримки на виборах через сучасні інформаційнокомунікаційні технології. Cформульовано авторське визначення новітніхвиборчих технологій, які є інтегральним комплексом дій, що спрямовані на дослідження і вплив на політико­маркетингове середовище на основі використання методів політичної соціології, соціальної психології, політичної комунікації та новітніх інформаційно­комунікаційних засобів з метою впливу на виборців і досягнення політичного успіху на виборах. Досліджено трансформацію виборчих технологій в сучасних електоральних кампаніях в умовах розвитку інформаційного суспільства і використання інформаційно­комунікаційних технологій, які розширюють політико-комунікаційну ефективність політичної діяльності під час ведення виборчоїкампанії і формування органів влади.^UIn the dissertation the place of election technologies in the conditions of formation of information society is substantiated and prospects of application of the newest election technologies in Ukraine are defined.Firstly• studied the role and place of electoral technologies in the process of forming the information society, as the democratic transformations taking place in Ukraine and informatization of society increase the importance and efficiency of electoral technologies, where they are a modern and effective tool for managing public opinion. the promises they make during the election campaign, as well as a strong influence on the electorate to ensure their support in the election through modern information and communication capabilities; the author's definition of the latest election technologies is formulated, which is a set of actions aimed at studying the electoral situation, using scientific approaches and sociological research using the latest information and communication tools to influence voters to achieve political success in elections; the transformation of election technologies in modern election campaigns, in the formation of the information society, where it is proved that information and communication technologies in the electoral process expands communication opportunities for politicians, as there is a rapprochement of candidates and voters, where voters could inform the candidate problem, and the politician could offer a solution to this problem in real time.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського