Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (426)Книжкові видання та компакт-диски (487)Журнали та продовжувані видання (38)
Пошуковий запит: (<.>A=ШАБАН$<.>+<.>A=КУШНАРЕНК$<.>+<.>A=СЕРГІЙ$<.>+<.>A=ЄВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 26
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Сергійчик В. О. 
Адміністративно-правові засади виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських суден: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. О. Сергійчик ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Запропоновано нове вирішення наукової проблеми, яке виявляється у необхідності забезпечення ефективності виконання Україною обов'язків держави прапора щодо контролю технічного стану морських торговельних суден шляхом вдосконалення адміністративно-правових засад виконавчо-розпорядчої діяльності відповідних органів виконавчої влади. Визначено міжнародно-правові та національно-правові підстави та наслідки набуття Україною правового статусу "держава прапору". Досліджено історичні, правові й організаційні підвалини створення та становлення національного класифікаційного товариства "Регістр судноплавства України", його правовий статус, функції та повноваження. Запропоновано зміни у складі центральних органів виконавчої влади України щодо технічного регулювання у галузі торговельного мореплавства та визначено їх функціональну компетенцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.523.4 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА373187 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Шабанов Р. Ю. 
Біологічне обгрунтування важливіших елементів технології вирощування насіння коріандру сорту Нектар в Криму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Р. Ю. Шабанов ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено циклічну схему онтогенезу та вегетаційного періоду коріандру. Виявлено стійкість рослин коріандру до несприятливих умов зимово-весняного періоду вегетації за різних строків осіннього та весняного висіву. Встановлено період найбільш інтенсивного нагромадження речовин у плодах, що є основою для визначення оптимальних строків і способів збирання урожаю. Визначено оптимальні строки та дози застосування стимулятора росту "Емістим С" за умов вирощування коріандру. Удосконалено методику визначення посівних властивостей насіння коріандру та встановлено характер нагромадження ефірної олії в плодах залежно від строків сівби та збирання урожаю, умов зволоження. Проведено економічне оцінювання даних елементів технології вирощування насіння коріандру, які показали високий доход, рівень рентабельності та знайшли практичне застосування в господарствах Криму та Хмельниччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.27-4(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА376302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сергійчук О.М. 
Вища школа України в умовах лібералізації суспільного життя. 1953 - 1964 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Сергійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Проаналізовано політику партійно-радянської влади щодо вищої школи у період хрущовської "відлиги". З'ясовано суть лібералізації суспільного життя, її вплив на розвиток вищої школи та реформування вищих навчальних закладів республіки. Визначено кількісний та якісний склад науково-педагогічних кадрів вищої школи України, розкрито особливості їх підготовки за умов децентралізації управління вузами. Виявлено особливості формування складу студентів вузів, простежено їх національне та соціальне походження. Досліджено вплив лібералізації суспільних процесів на проведення навчального процесу, проаналізовано підходи партійних і громадських організацій до виховання студентства. Значну увагу приділено матеріально-технічному забезпеченню вищої школи республіки, її фінансуванню, житлово-побутовим умовам студентів. Прослідковано міжнародні зв'язки вищих навчальних закладів республіки з вузами інших країн світу, а також встановлено їх характер і результативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)7
Шифр НБУВ: РА320949 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Євич Р.М. 
Динаміка гратки та фазові переходи в складних фосфоровмісних халькогенідах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Р.М. Євич ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379,022 +
Шифр НБУВ: РА342815

Рубрики:

      
5.

Євич Ю.Ю. 
Діагностика і лікування ушкоджень діафрагми: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Ю.Ю. Євич ; Крим. мед. держ. ун-т ім. С.І.Георгієвського МОЗ України. — Сімф., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення проблеми діагностики та лікування ушкоджень діафрагми (УД) у разі відкритих і закритих травм торакоабдомінальної зони. Проведено порівняльний і статистичний аналіз методів діагностики УД. Описано клінічну симптоматику, рентгенографічну, зокрема з маніпуляціями на ШКТ, ультразвукову, комп'ютерно-томографічну семіотику, особливості торакоскопічної та лапароскопічної візуалізації УД, причини можливих діагностичних помилок, розроблено діагностичні алгоритми. Розглянуто підходи до оперативного лікування ушкоджень, що супроводжується УД, і методи профілактики ускладнень. Запропоновано пристрої (фіксатор діафрагми, багаторазову атравматичну голку, пристрій для гемостазу), що дозволяють знизити тривалість операції, об'єм інтраопераційної крововтрати, кількість ускладнень, тривалість ліжко-днів. Описано та статистично обгрунтовано метод зниження ризику післяопераційних нагноювальних і запальних ускладнень шляхом передопераційної антибіотикопрофілактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.408 +
Шифр НБУВ: РА334304

Рубрики:

      
6.

Сергійчук О.Л. 
Діагностика та лікування ахалазії кардії: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Л. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2009. — 20 с. — укp.

Наведено результати обстеження та лікування 122-х пацієнтів з ахалазією кардії (АК). Показано, що діагностика патології саме на ранніх стадіях зумовлює позитивні безпосередні та віддалені наслідки лікування. Розглянуто схему обстеження хворого щодо наявності дисфагічного синдрому, що включає вперше впроваджену соно-діагностику, допомагає вчасно діагностувати АК та диференціювати її зі злоякісними ураженнями стравохідно-шлункового переходу. Оцінено безпосередні та віддалені (до 11-ти років) наслідки лікування АК, проаналізовано причини ускладнень і рецидивів захворювання. Зазначено, що розроблена методика кардіодилатацій дозволяє ефективно та безпечно проводити хірургічну корекцію АК на I - III стадіях захворювання з позитивним ефектом на момент виписки в понад 80 % випадків та в понад 70 % - у віддалений час з чітким економічним підгрунтям. Стало можливим відновлення пасажу їжі в комплексі передопераційної підготовки у хворих з IV стадією АК та в разі післяопераційних стриктур кардії. Аналіз результатів оперативного лікування АК засвідчив переваги абдомінального доступу операції Геллера з передньою неповною фундоплікацією. Використання розробленої методики інтраопераційної внутрішньопорожнинної трансілюмінації для виконання адекватної за глибиною та довжиною езофагокардіоміотомії сприяє уникненню інтраопераційних труднощів та ускладнень, особливо у разі повторних хірургічних втручань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.605.6-5 +
Шифр НБУВ: РА368508

      
7.

Шабан Самер Аднан 
Ефективність застосування тіотріазоліну та біофізичних факторів у лікуванні ішемічної хвороби серця із супутнім хронічним холециститом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Шабан Самер Аднан ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці, апробації й оцінці ефективності застосування нових двох схем комплексних методів лікування ішемічної хвороби серця (ІХС) із супутнім хронічним безкам'яним холециститом (ХБХ), що охоплюють антиоксидантно-ентеросорбційну терапію і біофізичний лікувальний комплекс на підставі виявлених особливостей клінічного перебігу і порушень ліпідного обміну, перекисних процесів, гемокоагуляції, в'язкості крові та скоротливої функції міокарда. Визначено, що застосування медикаментозного (тіотріазолін + ентеросорбент) або біофізичного (загальні бішофітні ванни + лазеропунктура + магнітотерапія) лікувального комплексу в лікуванні стабільних форм ІХС із супутнім ХБХ не тільки стабілізує клінічний перебіг даної сукупної патології, але і коригує стан ліпідного обміну, статус перекисного окислення ліпідів і антиоксидантного захисту, показники гемокоагуляції, в'язкості крові та скоротливості міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-5 + Р413.520.11-5
Шифр НБУВ: РА308036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сергійчук О. В. 
Оптимізація методів загального знеболення в амбулаторній та малоінвазивній хірургії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / О. В. Сергійчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Вперше застосовано концепцію комплексного підходу щодо анестезіологічного знеболення амбулаторних операцій. Встановлено доцільність застосування оптимізованих схем тотальної внутрішньовенної анестезії в поєднанні з методом попереджувальної аналгезії у хворих, які піддягали амбулаторним та малоінвазивним хірургічним втручанням. Вперше обгрунтовано ефективність і безпечність даної схеми тотальної внутрішньовенної анестезії у хворих з окремими, компенсованими складними клінічними випадками супутньої патології. Розроблено та впроваджено метод дистанційного спостереження за станом хворих у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р451
Шифр НБУВ: РА369801 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шабан Н. І. 
Патогенетичні механізми формування, прогнозування розвитку та оптимізація терапії дискінезії жовчовивідних шляхів у дітей із цукровим діабетом першого типу: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. І. Шабан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. — К., 2011. — 22 с.: рис., табл. — укp.

Визначено особливості клінічної симптоматики й анамнестичних даних внаслідок дискінезії жовчовивідних шляхів (ДЖВШ) у дітей на фоні цукрового діабету (ЦД) I типу. Встановлено найбільш характерний гіпертонічний варіант ДЖВШ, який формується у разі її розвитку в дітей, що страждають на ДЦ I типу, та сприяє застою жовчі у жовчовидільній системі. Виявлено пригнічення функціональної активності печінки, з'ясовано наявність негативного дисбалансу з превалюванням симпатиконії та формуванням ейтонії та ваготонії як послідовних стадій зриву адаптації за умов прогресування патологічного процесу в разі розвитку досліджуваних ДЖВШ у дітей з ЦД I типу. Розроблено математичну модель прогнозування розвитку ДЖВШ у дітей з інсулінозалежним ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.160.23 + Р733.413.52
Шифр НБУВ: РА380043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Шабанов 
Популяційне різноманіття видів роду Bufo у Лівобережному лісостепу України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Дмитро Андрійович Шабанов ; Дніпропетровський національний ун-т. — Д., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341.132 Buf*80(4УКР)
Шифр НБУВ: РА329260

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шабанов Р.І. 
Правове регулювання працевлаштування в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Р.І. Шабанов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 17 с. — укp.

Визначено сутність поняття працевлаштування, досліджено особливості правового регулювання даного процесу в Україні. Визначено місце права на працевлаштування у системі прав і свобод людини. Обгрунтовано базові принципи правового регулювання працевлаштування. Розглянуто питання формування та реалізації державної політики зайнятості та працевлаштування населення. Проведено теоретичне дослідження загального поняття та окремих елементів правовідносин з працевлаштування. Встановлено права та обов'язки органів з працевлаштування як суб'єктів вказаних правовідносин. Визначено особливості працевлаштування окремих категорій громадян, які не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці й потребують соціального захисту за допомогою використання інститутів бронювання та квотування робочих місць. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства України про працевлаштування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х879(4УКР)7 +
Шифр НБУВ: РА346512

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
12.

Сергійко В.Ф. 
Соціально-етичне вчення християнства: тенденції розвитку, конфесійні особливості: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.11 / В.Ф. Сергійко ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Соціальне вчення католицизму у трьох його вимірах - теоретичному, історичному, практичному проаналізовано у контексті розвитку від теоцентризму до антропоцентризму. Розкрито зміст протестантської трудової етики, яка утвердила у суспільній практиці типово буржуазні норми та цінності, стала світським вираженням нового християнського символу віри, оформленням у релігійному обрамленні буржуазного політико-правового порядку. Доведено, що соціальна концепція Російської православної церкви побудована на різкому протиставленні теоцентричної духовної традиції російського православ'я та європейського антропоцентричного гуманізму, слов'янсько-православної національно-культурної ідентичності та секуляризованої, уніфікованої, глобалізованої Європи, російського народного православ'я з державним статусом і міжнародних стандартів прав людини, європейської концепції свободи совісті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э37-44 +
Шифр НБУВ: РА324812

Рубрики:

      
13.

Шабанова Ю.О. 
Трансперсональна метафізика німецької середньовічної містики: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.05 / Ю.О. Шабанова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 36 с. — укp.

Проведено історико-філософський аналіз практично не вивченого вітчизняними дослідниками філософського напрямку "німецька середньовічна містика". Доведено, що концептуальною специфікою німецької середньовічної містики є трансперсональна метафізика, теоретичні джерела якої експлікуються в християнському неоплатонізмі, поміркованому містицизмі XII ст. та європейській містиці любові XIII - XIV ст. На підставі системного аналізу німецької середньовічної містики сформульовано специфічні характеристики даного напрямку у вигляді цілісної онто-гносео-антропологічної поліконцептуальності, представленої в онтології такими рисами як індетермінізм, трансцендентний суб'єктивізм, понадсистемна еквівокаційність, динамічна субстанціональність, апофатизм; у гносеології - симбіозом парадоксального мислення, містичної інтенційності й логіко-раціонального обгрунтування; в антропології - у вигляді антропософського універсалізму та самоапофатики шляхом духовно-трансцендентної ідентифікації. Проведено дослідження ремінісценцій фундаментальних ідей німецької середньовічної містики та зроблено висновок про вплив представленого вчення на формування німецького ідеалізму та ірраціоналістичних напрямків некласичної філософії XIX - XX ст. Показано ідейну спорідненість української та німецької шкіл філосфії, джерела якої експлікуються в XIV ст. на оснві звертання до візантійського апофатизму. Виявлено, що трансперсональна метафізика німецької середньовічної містики містить у собі продуктивні ідеї для формування концептуальних положень нової метафізики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(0)414-377 + Ю3(0)414-377 + Ю3(0)414-377
Шифр НБУВ: РА344989

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Сергійчук Б. В. 
Українсько-турецькі відносини в першій чверті XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / Б. В. Сергійчук ; Дип. акад. України при М-ві закордон. справ України. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше в українській історіографії всебічно досліджено процес здійснення зовнішньополітичного курсу незалежної України в Чорноморському регіоні в першій чверті ХХ ст. на основі аналізу українсько-турецьких відносин. Введено до наукового обігу архівні документи та матеріали, в тому числі й іноземні, що поглиблюють інформацію про розвиток українсько-турецьких відносин. Висвітлено діяльність константинопольської філії Союзу Визволення України в роки Першої світової війни, зусиллями якої відновлено контакти між українським і турецьким народами. Розглянуто діяльність Посольства України в Стамбулі в різних аспектах, викликаних тогочасними реаліями, становище українських біженців, які опинилися в таборах військовополонених на теренах колишньої Османської імперії, та ту допомогу, яка надавалася їм українськими дипломатами. Визначено роль, яку відігравала Українська Дипломатична місія в Туреччині щодо визнання автокефалії Української Православної Церкви. Переглянуто характер відносин між УСРР і керівництвом національно-визвольного руху Туреччини у 1921 - 1922 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-64(5ТУЕ) + Т3(5ТУЕ)61-6
Шифр НБУВ: РА382130 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Сергійчук С. І. 
Управління продуктивністю праці в машинобудуванні: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / С. І. Сергійчук ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Визначено соціально-економічну сутність управління продуктивністю праці (ПП). Досліджено чинники зростання ПП відповідно до етапів розвитку національної економіки, проаналізовано науково-методичні підходи щодо її оцінювання та вимірювання. Проведено оцінювання ПП в контексті макроекономічної трансформації національної екеноміки за умов кризи. Досліджено стан ПП у промисловості. Проаналізовано управління нею на підприємствах машинобудування України. Запропоновано формування інноваційної інфраструктури як передумови підвищення рівня ПП та конкурентоспроможності промисловості. Проведено прогнозування ПП в системі макроекономічних показників за умови впровадження антикризових заходів. Визначено напрями удосконалення механізму управління ПП на промисловому підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-641-21
Шифр НБУВ: РА380014 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Шабанова Г.М. 
Фізико-хімічні основи створення спеціальних цементів в системі BaO-Alsub2/sub Osub3/sub-Fesub2/subOsub3/sub-SiOsub2/sub: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.11 / Г.М. Шабанова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2004. — 36 с. — укp.

Розроблено нові склади бетонів на основі барійвмісних цементів і синтезованих заповнювачів з фізико-механічними та технічними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 +
Шифр НБУВ: РА333472

Рубрики:

      
17.

Шумейко В. М. 
Цементвмісні композиції з модифікуючими добавками для неформованих мас / В. М. Шумейко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження –фізико-хімічні процеси формування структури і фазового складу цементвмісних композицій для неформованих мас, отримані шляхом диференційованого введення в портландцемент або глиноземистий цемент розроблених полікарбоксилатних, кремнеземвмісних добавок та добавок-електролітів і їх комбінацій. Мета дослідження – розробка рецептурно-технологічних параметрів отримання і застосування цементвмісних композицій з модифікуючими добавками для неформованих мас, які сприяють формуванню щільної і міцної структури цементного каменю та забезпечують покращення експлуатаційних властивостей. Методи дослідження – термодинамічний, рентгенофазовий, диференційно-термічний, петрографічний, електронно-мікроскопічний, ІЧ-спектроскопічний, потенціометричний. Фізико-механічні та експлуатаційні властивості визначались згідно чинних ДСТУ. Теоретичні і практичні результати – з урахуванням наукових положень та одержаних експериментальних даних розроблено рецептурно-технологічні параметри отримання цементвмісних композицій при виготовленні неформованих мас різного функціонального призначення та доведено доцільність регулювання процесів структуро- та фазоутворення цементного каменю з використанням модифікуючих добавок, що забезпечує підвищення експлуатаційних характеристик виробів на основі створених матеріалів. Новизна – теоретично обґрунтовано та експериментально доведено можливість регулювання процесів структуро- і фазоутворення при гідратаційному твердненні цементвмісних композицій з використанням розроблених добавок, які сприяють підвищенню експлуатаційних характеристик в неформованих масах різного функціонального призначення. Ступінь упровадження – результати дисертаційної роботи впроваджено на ПАТ “КВЗ” (м. Дружківка, Донецька обл.) та ТОВ НВП “Домінанта” (м. Костянтинівка, Донецька обл.), а також у навчальний процес кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей НТУ «ХПІ». Сфера використання – розроблені цементвмісні композиції можуть бути використані у будівельній галузі для виконання бетонних робіт при виготовленні конструкцій та для одержання вогнетривких виробів на основі неформованих мас, що застосовуються для футерування теплових агрегатів підприємств різних галузей промисловості. Результати досліджень можуть бути рекомендовані для використання при підготовці фахівців з технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів у вищих навчальних закладах.^UThe object of research related to physical and chemical processes of the formation of structure and phase constitution of cement-containing compositions for unmolded masses obtained through the differential introduction of developed polycarboxylated additives and silica-containing additives of an anthropogenic origin and electrolyte additives and their combinations into the Portland cement and alumina cement. The aim of the study is the development of formulation technology parameters required to obtain unmolded masses of cement-containing compositions using physical and chemical peculiarities of modifying additives that contribute to the formation of a dense and firm structure of the cement stone and improve service properties. Research methods – thermodynamic, X-ray diffraction, differential-thermal, petrographic, electron microscopic, IR-spectroscopic, potentiometric. Physical-mechanical and service properties were determined according to the State Standard of Ukraine. Theoretical and practical results – taking into account scientific positions and obtained experimental data the formulation technology parameters for obtaining the cement-containing compositions for the manufacture of unmolded masses for various functional purposes have been developed and the expediency of regulation of structure and phase formation processes of cement stone with the use of modifying additives has been proved, this fact provides an increase in the operational characteristics of products on the basis of created materials. Novelty – the opportunity for the control of structure formation and phase formation during the hydration hardening of cement-containing compositions using the developed modifying additives to improve the performance characteristics of the unmolded masses of a different functional purpose has been theoretically substantiated and experimentally confirmed. Degree of implementation – the results of the thesis introduced in the PJSC “KOZ” (town of Druzhkovka, Donetsk Region) and Science and Production Company “Dominanta” Ltd (town of Konstantynovka, Donetsk region); in the educational process of the department of technology of ceramics, refractories, glass and enamels NTU "KhPI". Scope of application – сement-containing compositions developed can be used in the civil engineering for concrete work in the manufacture of structures and for the production of refractories on the base of unmolded masses, which are applied for lining of heat aggregates at enterprises of various branches of industry. The results of research can be recommended for training of specialists in the technology of refractory non-metallic and silicate materials in high schools.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Шабан К. С. 
Механізм формування інноваційної політики видавничо-поліграфічних підприємств в мережевій економіці / К. С. Шабан. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена подальшому розвитку теоретико-методичних положень та розробці практичних рекомендацій щодо механізму формування інноваційної політики видавничо-поліграфічних підприємств в умовах мережевої економіки. У роботі розглянуто теоретичні та методологічні підходи щодо формування інноваційної політики підприємства в постіндустріальному суспільстві, обґрунтовано особливості її формування в умовах емерджентної економіки, узагальнено науково-методичні підходи щодо оцінки ефективності інноваційної політики підприємства в мережевих системах.Досліджено сучасний стан і тенденції розвитку вітчизняного ринку поліграфічної продукції; зроблено аналіз інноваційної діяльності видавничо-поліграфічних підприємств в Україні та виявлено їх особливості; дана оцінка факторів внутрішнього та зовнішнього середовища, які здійснюють вплив на формування інноваційної політики поліграфічних підприємств; обґрунтовано методичні положення щодо розробки середньострокового прогнозу обсягу реалізованої інноваційної продукції поліграфічних підприємств.Розроблено концептуальні положення, напрями і заходи щодо вдосконалення механізму формування інноваційної політики видавничо-поліграфічних підприємств в умовах мережевої економіки: концептуальну модель механізму формування інноваційної політики видавничо-поліграфічних підприємств в мережевому об'єднанні; методичні положення щодо розробки маркетингової інноваційної стратегії; науково-практичних рекомендацій щодо реалізації інноваційної політики поліграфічних підприємств.^UThe thesis is devoted to the further development of theoretical and methodological provisions and the development of practical recommendations on the mechanism for the formation of the innovation policy of printing companies in a networked economy. The paper considers theoretical and methodological approaches to the formation of an innovation policy of an enterprise in a post-industrial society, substantiates the features of its formation in an emergent economy, summarizes the scientific and methodological approaches to assessing the effectiveness of innovation policy of an enterprise in emergent systems.Investigated the current state and development trends of the domestic market of printing products; the analysis of innovative activity of publishing and printing enterprises in Ukraine is made and their features are revealed. Based on the analysis, it was concluded that the reason for the low innovative activity of domestic enterprises is: insufficient funding for innovative activities, weak demand for innovations, low development of the technical and technological level of production and the like.Conceptual provisions, directions and measures have been developed to improve the mechanism for the formation of innovation policy of publishing and printing enterprises in the conditions of a network economy: a conceptual model of the mechanism for forming an innovation policy of publishing and printing enterprises in a network association; methodological provisions for the development of a marketing innovation strategy; scientific and practical recommendations for the implementation of the innovation policy of printing enterprises.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Заклінська Ю. М. 
Видавнича діяльність наукових бібліотек України в електронному комунікаційному просторі / Ю. М. Заклінська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна праця є комплексним дослідженням особливостейвидавничої діяльності наукових бібліотек України в сучасному електронномукомунікаційному просторі. Визначено стратегічні напрями підвищення їїефективності та запропоновано інноваційну модель подальшого розвитку вумовах технологічної (цифрової) та аналітико-когнітивної (змістової)конвергенції бібліотечної сфери України.Сформовано системне уявлення про видавничу діяльність науковихбібліотек України як самостійний соціокомунікаційний науково-практичнийнапрям професійної діяльності, спрямований на повне й оперативнезадоволення інформаційних потреб і запитів користувачів-науковцівексклюзивною інтелектуальною продукцією бібліотечного виробництва,представленою в друкованому й електронному форматах. Аргументованооб'єктивну необхідність офіційного визнання статусу наукових бібліотекУкраїни як самодостатніх і самобутніх бібліотек-видавців, які впродовжбагатьох століть професійно забезпечують незаповнену нішу вітчизняноїсистеми видання, додаючи до національного й світового інформаційно-видавничого простору оригінальну, систематизовану, верифіковану,оптимально синхронізовану до потреб розвитку вітчизняної науки,персоніфіковану безплатну й широко доступну за допомогою сучасних ІКТвеликому загалу власних і віддалених користувачів свою інтелектуальнувидавничу продукцію.^UThe thesis is a comprehensive study of the peculiarities of publishingactivity of scientific libraries of Ukraine in the modern electronic communicationspace. The strategic directions of increasing its efficiency are determined and theinnovative model of further development in the conditions of technological(digital) and analytical-cognitive (semantic) convergence of the library sphere ofUkraine is offered.A systematic idea of the publishing activity of scientific libraries of Ukraineas an independent socio-communicative scientific-practical direction ofprofessional activity, aimed at full and prompt satisfaction of information needsand requests of users-scientists with exclusive intellectual products of libraryproduction, presented in printed and electronic formats. The objective necessity ofofficial recognition of the status of scientific libraries of Ukraine as self-sufficientand original publishing libraries, which for many centuries professionally providean unfilled niche of the domestic publishing system, adding to the national andworld information and publishing space original, systematized, verified, optimizeddevelopment of domestic science, personalized free and widely available with thehelp of modern information and communication technologies to a large number ofown and remote users of their intellectual publishing products.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Гамова О. О. 
Вогнетривкий цемент на основі композицій системи ВаО-СоО-Al2O3 / О. О. Гамова. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – процеси фазоутворення вогнетривких барійалюмінатних цементів в системі ВаО-СоО-Al2O3 з комплексом заданих експлуатаційних характеристик. Метою дисертаційної роботи є розробка технології спеціальних цементів на основі композицій системи ВаО-СоО-Al2O3 з високою міцністю, вогнетривкістю та стійкістю до дії агресивних середовищ та вивчання можливості заміни основних сировинних компонентів на відходи хімічної промисловості. Методи дослідження та апаратура: термодинамічний, рентгенофазний, диференційно-термічний, електронно-мікроскопічний, статистичні методи планування експерименту з використанням ЕОМ. Фізико-механічні та технічні властивості розроблених матеріалів визначалися у відповідності до ДСТУ. Теоретичні і практичні результати: на основі сформульованих наукових положень і отриманих експериментальних даних розроблено ефективні вогнетривкі в'яжучі матеріали з комплексом заданих експлуатаційних характеристик на основі композицій трикомпонентної оксидної системи BaO-CoO-Al2O3 з використанням як вихідних сировинних матеріалів як хімічних реагентів, так і відходів промисловості. Розроблені технічні умови на виробництво дослідно-промислової партії барійалюмінатного цементу. Новизна: вперше встановлено субсолідусну будову потрійної системи ВаО-СоО-Al2O3; теоретично обґрунтовано та експериментально підтверджено можливість одержання вогнетривких барійалюмінатних цементів на основі композицій системи BaO-CoO-Al2O3 як на основі хімічних реактивів, так і з використанням відпрацьованих каталізаторів ПрАТ "Сєвєродонецьке обʼєднання Азот" та виробництва амінокапронової кислоти "Заводу хімічних реактивів" НТК "Інститут Монокристалів" встановлено особливості процесів фазоутворення. Ступінь упровадження: умовах дослідного виробництва ВАТ НВП "ДОМІНАНТА" (м. Костянтинівка, Донецька обл.), а наукові результати роботи в навчальний процес НТУ"ХПІ". Галузь використання: результати роботи можуть бути використані для вирішення нових завдань та перспективних напрямків розвитку вогнетривких в'яжучих матеріалів, вогнетривких бетонів на підприємствах при виготовленні монолітних футеровок складних конфігурацій із підвищеними фізико-механічними та технічними властивостями, а також можуть бути використані у вищих навчальних закладах при підготовці фахівців з технології тугоплавких неметалевих та силікатних матеріалів.^UThe object of research - the processes of phase formation of refractory barium aluminates in the system BaO-CoO-Al2O3 with a set of specified performance characteristics. The aim of the dissertation is to develop the technology of special cements based on compositions of BaO-CoO-Al2O3 system with high strength, fire resistance and resistance to aggressive environments and to study the possibility of replacing the main raw materials with waste from the chemical industry. Research methods and equipment: thermodynamic, X-ray phase, differential thermal, electron microscopic, statistical methods of planning an experiment using a computer. Physico-mechanical and technical properties of the developed materials were determined in accordance with DSTU. Theoretical and practical results: on the basis of the formulated scientific positions and the received experimental data effective refractory binders with a complex of the set operational characteristics on the basis of compositions of three-component oxide system BaO-CoO-Al2O3 with use of both raw materials as chemical reagents, and waste are developed. industry. Technical conditions for the production of experimental and industrial batch of barium aluminate cement have been developed. Novelty: the subsolidus structure of the ternary system BaO-CoO-Al2O3 was established for the first time; The possibility of obtaining refractory barium aluminate cements on the basis of BaO-CoO-Al2O3 system compositions both on the basis of chemical reagents and with the use of spent catalysts of PJSC "Severodonetsk Association of Nitrogen" and production of aminocaproic acid "features of phase formation processes are established. Degree of implementation: conditions of experimental production of OJSC SPE "DOMINANTA" (Kostiantynivka, Donetsk region), and scientific results of work in the educational process of NTU "KhPI". Field of application: the results of work can be used to solve new problems and promising areas of development of refractory binders, refractory concrete in enterprises in the manufacture of monolithic linings of complex configurations with high physical and mechanical and technical properties, and can be used in higher education in the training of specialists in the technology of refractory non-metallic and silicate materials.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського