Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (51)Реферативна база даних (1320)Книжкові видання та компакт-диски (814)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕПЕЛ$<.>+<.>A=НИКОЛА$<.>+<.>A=АНДРЕЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шепелев В.В. 
Відображення площини на поверхню та його застосування: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.01 / В.В. Шепелев ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 16 с. — укp.

Розглянуто питання вирішення проблеми відображення площини на криволінійній поверхні. Доведено, що в геометричному аспекті задача є оберненою до задачі відображення криволінійної поверхні на площину, проблема координації на площині графічної інформації у вигляді візерунків, орнаментів, логотипів, надписів та перетворення інформації з метою її відображення на криволінійну поверхню актуальна для прикладного мистецтва та машинобудування у частині автоматизованого гравірування на виробах криволінійної форми. Обгрунтовано розв'язання проблеми на точкових відповідностях між площиною та криволінійною поверхнею, встановлених під час розв'язання прямої задачі. Відзначено, що отримання розв'язків в аналітичній формі, складання програм, які інтерпретують аналітичні моделі, застосування програмного комплексу MAPLE для візуалізації поверхні разом з відображеним на ній графічним об'єктом допомагає візуально оцінити розв'язок, визначити його оптимальні параметри, застосувати комп'ютерні технології на стадіях проектування та реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.19,0 +
Шифр НБУВ: РА336751

Рубрики:

      
2.

Шепеля М.О. 
Вплив екологізації землеробства на родючість грунту та продуктивність ріллі в зерно-трав'яній ланці сівозміни в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / М.О. Шепеля ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив екологізації систем землеробства та технології обробітку грунту на основні показники грунтової родючості, урожайність і якість продукції культур зерно-трав'яної ланки сівозміни - ярого ячменю, конюшини, озимої та ярої пшениці. Встановлено, що екологічна система землеробства з пріоритетним застосуванням органічних добрив, екологічно регламентованим використанням засобів захисту рослин у поєднанні з полицево-безполицевою системою основного обробітку грунту в сівозміні сприяє накопиченню у грунті поживних елементів та їх бездефіцитного балансу, покращує його агрофізичні властивості, забезпечує ефективний захист від бур'янів, дозволяє одержати урожай на рівні промислової системи землеробства та екологічно чисту продукцію з кращими показниками якості за менших енергетичних та економічних витрат. З'ясовано, що можливості біологічного землеробства з повним вилученням агрохімікатів обмежені відсутністю ефективних біологічних засобів захисту рослин. Запропоновано виробництву екологічну систему землеробства з полицево-безполицевим основним обробітком грунту в зерно-трав'яній ланці сівозміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П14(4УКР) + П032.6(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344925

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шепельова І.А. 
Вплив кадмію на показники азотного і вуглеводного обміну в організмі щурів різного віку: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.А. Шепельова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 22 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу кадмію сульфату на якісний і кількісний склад вільних амінокислот у крові, печінці, нирках, легенях, серці та селезінці; концентрацію у крові показників азотного обміну - аміаку, креатиніну, сечовини та загального білка; вміст у печінці та крові метаболітів гліколізу - пірувату, лактату, циклу трикарбонових кислот - малату, оксалоацетату й alpha-кетоглутарату в щурів віком 3, 6 та 18 місяців. Установлено, що отруєння кадмію сульфатом призводить до збільшення загального вмісту вільних амінокислот у печінці та нирках і їх зниження - у крові, серці, селезінці та легенях щурів усіх вікових груп. Найбільш виражені зміни метаболічного пулу вільних амінокислот у крові та внутрішніх органах виявлено в щурів віком 3 місяці. Отруєння кадмієм призводить до зміни показників у крові щурів усіх вікових груп, що характеризують стан азотного обміну, а саме: аміаку, креатиніну, сечовини, загального білку. У крові отруєних щурів віком 3, 6 і 18 місяців виявлено зниження концентрації загального білка на фоні вірогідного підвищення концентрації аміаку, сечовини та креатиніну. Показано, що під впливом кадмію сульфату у крові та печінці отруєних щурів усіх вікових груп відбувається порушення вуглеводного обміну, що має прояв у змінах вмісту метаболітів гліколізу та циклу трикарбонових кислот. Установлено, що у разі отруєння кадмію сульфатом ступінь змін біохімічних показників визначається віком і найбільшою мірою має прояв в організмі тримісячних щурів. Результати проведених досліджень можуть бути використані для розробки нових комплексних методів діагностики, профілактики та корекції патологічних змін за умов кадмієвої інтоксикації, з урахуванням вікового аспекту, з метою послаблення токсичної дії кадмію на організм людини та тварин на територіях з високим рівнем забруднення важкими металами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.441.2-29 +
Шифр НБУВ: РА355618

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Шепель О.А. 
Вплив цитокінів на мейотичне дозрівання ооцитів мишей: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.А. Шепель ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Установлено, що одним з механізмів супресивного впливу цитокінів на дозрівання ооцитів є порушення функціонування мітохондрій, що супроводжується пошкодженням іонотранспортних систем. Показано, що ІЛ-2 та ФНП-alpha пригнічують мейотичне дозрівання ооцитів за умов імунного пошкодження яєчників великими дозами антиоваріальних антитіл. З'ясовано, що за присутності ІФН-alpha відбувається стимулювання ооцитогенезу, що має важливе значення для обгрунтування доцільності використання препаратів ІФН за умов лікування безпліддя хворих з аутоімунними процесами яєчників, застосування ін'єкцій малої дози антитіл знижує пригнічувальний вплив ІФН-alpha, ІЛ-2 та ФНП-alpha на мейотичне дозрівання ооцитів. На підставі одержаних результатів запропоновано твердження, що антиоваріальні антитіла за малих доз здійснюють протективний ефект на ооцитогенез за патологічного впливу даних цитокінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*333.12 +
Шифр НБУВ: РА358903

Рубрики:

      
5.

Шепелєв А.О. 
Інтенсифікація процесів шліфування інструментальних матеріалів кругами із синтетичних алмазів і кубічного нітриду бора: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / А.О. Шепелєв ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Розвинуто наукові основи інтенсифікації процесів шліфування інструментальних матеріалів на основі виділення основного фактора впливу - кінематики процесу шліфування інструментами з надтвердих матеріалів (НТМ). Науковою основою даної технології є вперше створена кінематична схема процесу вібропрецесійного шліфування, яка забезпечує створення поверхонь різання з квазірегулярним мікрорельєфом. Встановлено кінематичні моделі поверхонь шліфувальних кругів із НТМ та основні закономірності параметрів вібропрецесійного шліфування. Вони визначають оптимальні показники працездатності кругів із НТМ у діапазоні низькочастотних коливань. Розроблено та науково обгрунтовано нові високопродуктивні технології шліфування інструментальних матеріалів, а також створено конкурентноздатні на світовому рівні шліфувальні круги зі спеціальним функціонально-орієнтованим робочим шаром із НТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К722.536.013 + К726.136.013
Шифр НБУВ: РА319261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шепеля А. В. 
Карієс тимчасових зубів та його профілактика у дітей молодшого віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / А. В. Шепеля ; ВДНЗ України "Укр. мед. стоматол. акад.". — Полтава, 2011. — 19 с. — укp.

Уперше вивчено показники карієсу тимчасових зубів у дітей 1 - 3-х років і вплив на них сукупності анте- та постнатальних факторів. Виявлено, що у дітей 2 - 3-х років життя на стан гігієни порожнини рота впливає регулярність чистки зубів і її кратність (1 чи 2 рази на день). Визначено такі постнатальні фактори, що забезпечують найбільшу стійкість тимчасових зубів до розвитку карієсу у дітей молодшого віку, як вигодовування за вимогою дитини, відсутність захворювань на першому році життя, пізній початок (після 1-го року) прорізування зубів, регулярна дворазова чистка зубів. Розроблено та впроваджено схеми проведення профілактичних заходів з метою зниження захворюваності на карієс у дітей від 6 місяців до 3,5 року у віковому аспекті. Доведено позитивний вплив запропонованих схем профілактики карієсу у дітей у різні вікові періоди на стан гігієни порожнини рота, кислотостійкість емалі тимчасових зубів за показником TEPI. Зазначено, що найкращі показники спостерігалися в групі дітей, де профілактичні заходи проводилися з першого року життя. Вивчено позитивний вплив раннього призначення профілактичних заходів на показники кальцію, фосфору, pH ротової рідини та її мінералізуючі здатності. Запропоновано лікувально-профілактичний комплекс для запобігання каріозному процесу у дітей перших років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5
Шифр НБУВ: РА380925 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Шепелєв В.О. 
Кутова структура позагалактичних радіоджерел за результатами інтерферометричних спостережень у декаметровому діапазоні радіохвиль: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / В.О. Шепелєв ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 16 с. — укp.

Одержано моделі кутового розподілу яскравості низки радіогалактик і квазарів. Установлено, що основними причинами змінювання структури джерел в даному діапазоні є відхилення спектрів їх компонентів від степеневого закону внаслідок синхротронного самопоглинання в ядрах і гарячих плямах і зменшення синхронних втрат в пелюстках, поява протяжних гало з крутими спектрами та низькою поверхневою яскравістю, збільшення кутових розмірів пелюсток радіогалактик. Визначено спектральні індекси інжекції та синхротронний вік декотрих джерел або їх компонентів. Вдосконалено методи калібрування інтерферометрів і вимірювань функцій видності, розроблено методику підбору моделей кутового розподілу яскравості за модулями функцій видності за слабкого покриття UV-площини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В677.92,022
Шифр НБУВ: РА372171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шепельський Д.Г. 
Метод задачі Рімана - Гільберта в теорії обернених задач та інтегровних рівнянь: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.03 / Д.Г. Шепельський ; НАН України, Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2008. — 28 с. — укp.

Розроблено метод задачі Рімана - Гільберта для розв'язання обернених задач, що виникають у теорії розповсюдження електромагнітних хвиль у середовищах складної мікроструктури. Побудовано метод оберненої задачі розсіяння для аналізу початково-крайових задач для нелінійних інтегровних рівнянь. Розроблено системний підхід, з використанням якого доведено теореми єдності визначення параметрів середовищ за даними розсіяння для широкого класу моделей складних середовищ. Одержано характеризацію крайових значень розв'язків нелінійних рівнянь класичного типу (модифікованих рівнянь Кортевега-де Фріза (МКдФ), нелінійного рівняння Шредінгера, синус-Гордон), а також рівняння Камаси - Хольма, який є представником нового класу інтегровних рівнянь. Одержано детальні асимптотики розв'язків початково-крайових задач за великим часом для класичних рівнянь (на прикладі рівняння МКдФ) та рівняння Камаси - Хольма.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621.2,0 +
Шифр НБУВ: РА362023

Рубрики:

      
9.

Николайчук М.Я. 
Методи та прилади контролю переміщень на основі безконтактних перетворювачів фаза-код: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.13 / М.Я. Николайчук ; Івано-Франків. держ. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 1999. — 19 с. — укp.

Розроблені теоретична база та методи побудови засобів контролю на основі безконтактних перетворювачів кутових переміщень (ПКП), обгрунтовано вибір та розроблено методи розширення діапазону вимірювання, а також підвищення точності ПКП. Розроблені структурні методи розширення функціональних можливостей ПКП. Запропоновано багатообертові перетворювачі кутових переміщень (БПКП) на основі грубої і точної шкал. Розроблена методика повірки та проаналізовані похибки ПКП, дані рекомендації щодо їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.382

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Шепеленко В.М. 
Мінорні компоненти та жирнокислотний склад поверхневих ліпідів деяких видів рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / В.М. Шепеленко ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження жирнокислотного складу та мінорних компонентів поверхневих ліпідів водних і хвойних рослин. У фракції жирних кислот виявлено розгалужені, аліциклічні та дикарбонові кислоти. Серед мінорних компонентів поверхневих ліпідів рослин знайдено терпеноїди класів абістану та пімарану й фенольні кислоти, функція яких, вірогідно, полягає у підтриманні упорядкованості структури поверхневих ліпідів і підвищенні температури під час перетворення кристалічної фази в аморфну. Виявлено, що за умов пристосування до факторів зовнішнього середовища відбувається перебудова шару поверхневих ліпідів за участю мінорних компонентів і незвичайних жирних кислот. Показано значну ненасиченість поверхневих ліпідів водних рослин, обумовлену наявністю пальмітоолеїнової, олеїнової та лінолевої кислот. Показано компонент-специфічну дискримінацію важкого ізотопу <$Enothing sup 13 roman C> жирних кислот і вуглеводнів поверхневих ліпідів рослин, яка найбільш суттєва для довголанцюгових компонентів і ненасичених жирних кислот, що свідчить про специфічність ферментів біосинтезу компонентів поверхневих ліпідів щодо ізотопного складу метаболітів. На базі одержаних даних проаналізовано деякі аспекти біосинтезу компонентів поверхневих ліпідів рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*725.13 +
Шифр НБУВ: РА337182

Рубрики:

      
11.

Шепель І.В. 
Особливості соціально-трудових відносин в реформованих сільськогосподарських підприємствах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.В. Шепель ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано методику оцінки продуктивності праці як прояву соціально-трудових відносин та ефективності сільськогосподарського виробництва. Наведено шляхи та заходи, спрямовані на формування та розвиток зазначених відносин, раціональної зайнятості в аграрному виробництві, поліпшення використання трудових ресурсів у сільській місцевості та підвищення ефективності аграрного виробництва. Визначено кількісні та якісні показники впливу соціально-трудових відносин на ефективність функціонування реформованих аграрних підприємств. Науково обгрунтовано систему мотиваційного моніторингу у діяльності працівників агропромислових підприємств за допомогою програми досліджень, розробленої в сфері Visual FoxPro 6.0. Проаналізовано соціально-психологічні аспекти сільськогосподарської праці, чинників мотивації праці за методом соціологічного обстеження. Обгрунтовано основні напрями та резерви підвищення ефективності використання трудових ресурсів сільського господарства регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.0-640 +
Шифр НБУВ: РА328913

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шепелевич 
Патогенез та індукована стійкість у рослин родини Solanaceae, уражених вірусом бронзовості томатів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Вікторія Володимирівна Шепелевич ; НАН України; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.2-5 + П491.416.1
Шифр НБУВ: РА349874

Рубрики:

      
13.

Шепельська Н.Р. 
Репродуктивна токсичність пестицидів та експериментальне обгрунтування профілактичних заходів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.06 / Н.Р. Шепельська ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2000. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено експериментально-теоретичному обгрунтуванню і розробці системи профілактичних заходів для запобігання шкідливого впливу пестицидів на репродуктивну функцію людини. Досліджено ефекти, обумовлені пренатальним впливом пестицидів (31 найменування) із 14 класів хімічних сполук, за умов ізольованого та комбінованого впливів, а також різноманітних способів внутрішньошлункового надходження (за допомогою зонду та з їжою). Розроблено методологічний підхід до оцінки та класифікації ступеня потенційної небезпеки ідентифікованої репродуктивної токсичності пестицидів з урахуванням їх дозозалежної та вибіркової дії. На підставі розробленого підходу проведено оцінку ризику і потенційної небезпеки всіх пестицидів, що входять до асортиментного списку препаратів, застосовуваних в Україні (всього 350 найменувань). Розроблено рекомендації щодо їх токсикологічної регламентації. Обгрунтовано і розроблено концепцію регламентування хімічних засобів захисту рослин, що мають репродуктивну токсичність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284.6
Шифр НБУВ: РА310216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шепель А.В. 
Розробка елементів технології вирощування гібридів соняшника різних груп стиглості в основних посівах при зрошенні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / А.В. Шепель ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вивчення продуктивності гібридів соняшника різних груп стиглості в основних посівах при зрошенні в умовах Півдня України. Встановлений вплив способів обробітку грунту, фонів живлення, строків сівби, загущення посівів на ріст, розвиток, урожай і якість насіння гібридів, які вивчаються. Визначено оптимальне співвідношення факторів, що забезпечує найбільш раціональне використання поливної води, найвищий біоенергетичний коефіцієнт і найбільший чистий прибуток. Розроблені математичні моделі отримання високих урожаїв насіння гібридів соняшника в основних посівах при зрошенні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-4(2УКР-4НИК),022

Рубрики:

      
15.

Шепель Ю.О. 
Словотвірний ряд у системній організації російської ад'єктивної лексики: автореф. дис... д-ра філол. наук : 10.02.02 / Ю.О. Шепель ; Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні НАН України. — К., 2009. — 42 с. — укp.

Досліджено словотвір сучасної російської мови, зокрема, область його комплексних одиниць і словотвірний ряд (СР). За цього реляторну мову АПМ використано як засіб моделювання й інструмент об'єктивної словотвірної структури. Описано словотвірний ряд в металінгвістичних і лінгвістичних термінах у контексті системності словотвору. На базі теорії систем, одним з основних положень якої є концепція про багаторівневу будову предмета дослідження, проаналізовано словотвірний ряд у аспектах вираження та змісту. Описано одиниці словотвору, до яких входить СР, а саме: алігатури та констеляції. З використанням ряду положень теорії систем уточнено структуру СР як лінгвістичного об'єкта з метою виявлення його будови, а також місця та ролі в системній організації лексики. Показано, що єдність словотвірної системи утворюється шляхом взаємодії словотвірних рядів з гніздами. Ряди є основою (каркасом) на який нанизуються гнізда. Розвиток словотвору здійснюється через словотвірні гнізда, а словотвірні ряди виконують фіксуювальну функцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-20 + Ш141.12-20
Шифр НБУВ: РА364903

Рубрики:

      
16.

Николаєва В.І. 
Соціально-педагогічна реабілітація підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб сім'ї, дітей та молоді: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / В.І. Николаєва ; Луган. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу наукових досліджень розглянуто теоретичні та практичні аспекти реабілітації підлітків із сімей груп ризику в центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (ЦСССДМ), розкрито сутність понять "сім'я групи ризику", "реабілітація", "соціальна реабілітація", "соціально-педагогічна реабілітація", подано їх змістову характеристику. Уперше науково розроблено, обгрунтовано та впроваджено структурно-функціональну модель соціально-педагогічної реабілітації підлітків із сімей груп ризику в діяльність ЦСССДМ на основі комплексної реабілітаційної програми. Запропоновану модель експерментально перевірено на базі міських і районного ЦСССДМ й доведено її ефективність у розв'язанні проблем підлітків із сімей груп ризику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 + С5*148:Ч30 +
Шифр НБУВ: РА367195

Рубрики:

      
17.

Шепеленко Г.П. 
Становлення та розвиток фізичного виховання студентів у вищих педагогічних навчальних закладах України (1917 - 1941 рр.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.П. Шепеленко ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

На підставі аналізу історико-педагогічної літератури й архівних матеріалів, реформи фізичного виховання проаналізовано динаміку становлення фізичного виховання студентів у вищих педагогічних навчальних закладах України в 1917 - 1941 рр., розкрито тенденції розвитку фізичного виховання як навчального процесу. Визначено соціально-економічні умови, розглянуто науково-теоретичні засади організації фізичного виховання студентів, з'ясовано мету, зміст, напрями та форми його здійснення в досліджуваний період у вищих педагогічних навчальних закладах України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.153.18г(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА317909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
18.

Шепеленко І.В. 
Удосконалення процесу обробки шатунних втулок поверхневим пластичним деформуванням при їх відновленні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.01 / І.В. Шепеленко ; Кіровоград. держ. техн. ун-т. — Кіровоград, 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Доведено позитивний вплив вібраційного розкочування з наступним деформуючим протягуванням (ВРДП) на якість та властивості обробленого поверхневого шару: підвищується твердість, зностійкість та одержується номінальний розмір. Установлено взаємозв'язок між технологічними режимами ВРДП і параметрами регулярного мікрорель'єфу, що дає змогу керувати процесом обробки. На базі фізико-математичної моделі зміцнення запропоновано аналітичні залежності для оцінки напружено-деформованого стану поверхневого шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О35-083.1/9 +
Шифр НБУВ: РА325348

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
19.

Шепель В.П. 
Узагальнення синтезу моделей конструкторсько-технологічних обводів методами аналізу їх інваріантних складових: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.01.01 / В.П. Шепель ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розроблено систему нових геометричних моделей і методів моделювання конструктивних форм на базі опуклих сплайнів, поліноміальних поверхонь порцій, дискримінантних кривих складної форми та ротаційних кривих простої та складної форми. Шляхом аналізу інваріантних складових множини сплайнів установлено проектування опуклих сплайнів, зручних для використання в автоматизованій підготовці виробництва. З застосуванням дискриміантних кривих складної форми запропоновано модифікування метода кривих другого порядку з метою підвищення точності задання технічних обводів. Розроблено структурно-параметричне представлення моделей поліноміальних поверхонь та на його базі - методи згладжування стиків порцій у складі технологічних просторових обводів. Запропоновано узагальнену форму представлення даних технологічних моделей поверхонь для застосування в програмній обробці оснастки. Досліджено властивості простору одиничних векторів, в якому розроблено нові геометричні операції з векторами. З використанням простору одиничних векторів і дискримінантних наборів кривих другого порядку створено нові моделі ротаційних кривих та на їх базі - моделі проектування поверхонь спряжених конструкцій. Наведено приклади моделювання носової частини крила кривими складної форми, створення технологічних моделей для обробки поверхонь штампу окантовки пройому фюзеляжу на обладнанні з числовим програмним керуванням, технологічної параметризації конструкторських моделей поверхонь у разі автоматичного виготовлення оснастки криволінійного крила літака.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О52-02 +
Шифр НБУВ: РА332137

      
20.

Шепеленко О.В. 
Управління трансакційними витратами в економіці України: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.03 / О.В. Шепеленко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні основи та практичні рекомендації щодо управління трансакційними витратами, спрямованими на забезпечення економічного росту в Україні. Виявлено фактори економічного розвитку національної економіки. Визначено суть трансакцій інституцій та інститутів в економіці, удосконалено їх класифікацію. Виявлено особливості взаємозв'язку між трансакційними та логістичними витратами. Розроблено концепцію механізму управління даними витратами в економіці України, засновану на інституціональному підході та принципах системного розвитку. Виявлено вплив розвитку глобалізації та великого бізнесу на рівень трансакційних витрат. Виявлено характер їх впливу на рівень нелегальної економіки. Обгрунтовано методи оцінювання ефективності управління трансакційними витратами. Обгрунтовано використання теоретико-ігрового підходу для розв'язання задач управління суб'єктами господарювання на основі трансакційних витрат. Розроблено комплекс моделей управління трансакційними витратами суб'єктів господарювання. Розроблено методичні рекомендації щодо вдосконалення управління трансакційними витратами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.358.1 + У9(4УКР)0-862-21 +
Шифр НБУВ: РА360619

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського