Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (659)Книжкові видання та компакт-диски (441)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕРЕМЕТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шеремета Л.М. 
Фармакологічне обгрунтування розробки та вивчення ефективності мазі з протимікробною та антиоксидантною дією при експериментальному раневому процесі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Л.М. Шеремета ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі створення та дослідження нової комбінованої мазі з протимікробною та антиоксидантною дією для лікування ран різної етіології. Будь-які раневі пошкодження супроводжуються активацією процесів ПОЛ, що, в свою чергу, сприяє накопиченню перекисних сполук, подальшому пошкодженню клітинних мембран, розвитку запального процесу, погіршенню кровопостачання і сповільненню очищення раневої поверхні, приєднанню інфекційних агентів, подовженню термінів загоєння. Патогенетично обгрунтована і експериментально доведена доцільність і ефективність місцевого використання мазі з протимікробною та антиоксидантною дією при термічних опіках, площинних ранах, а особливо, при променевих пошкодженнях, де має місце ефект "післядії" радіоактивного опромінення та вогнепальних пораненнях, що супроводжуються значним об'ємом некротизованих тканин навколо раневого каналу. Використання комбінованої мазі, до складу якої входять протимікробні засоби (нітазол і стрептоцид), антиоксидант фенозан-кислота та водорозчинна основа, дозволяє зменшити об'єм пошкодження тканин, запобігти запальним та гнійно-некротичним ускладненням, стимулювати розвиток грануляційної тканини, і, в кінцевому результаті, прискорити загоєння ран.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.10-52

Рубрики:

      
2.

Шеремета П.М. 
Правове регулювання митної діяльності в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / П.М. Шеремета ; Одес. держ. юрид. акад. — О., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертаційна робота є науковим дослідженням проблем правового регулювання митної діяльності в Україні. В ній аналізуються недостатньо вивчені аспекти процесу виникнення, формування і розвитку митних органів в Україні, стану правового забезпечення митної справи, засоби реалізації митної політики. Значну увагу приділено дослідженню фінансових правовідносин митних установ з державним бюджетом. У дисертації теоретично осмислено процес вдосконалення моделі використання доходів митниць, впровадження у їх діяльність елементів госпрозрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шеремета В.І. 
Теоретичне обгрунтування та розробка методів підвищення ефективності біотехнології відтворення великої рогатої худоби: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.20 / В.І. Шеремета ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення ефективності методів трансплантації ембріонів та штучного осіменіння. Розроблено новий напрямок підготовки самок, який грунтується на концепції нормалізації та стимуляції обмінних процесів під час статевого циклу, індукції статевої охоти та суперовуляції в корів-донорів за рахунок біологічно активних речовин. Встановлено, що згодовування та ін'єктування самкам розроблених мінерального преміксу, препарату "Глютам", а також екзогенних гормональних препаратів у ці періоди сприяє збільшенню виходу придатних ембріонів і їх приживлюваності. Запропоновано ряд способів відбору реципієнтів та метод і формулу визначення доцільності повторного осіменіння корів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-344,022 + П60-345,022

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Шереметьєв 
Метод встановлення циклічних ресурсів авіаційних ГТД, заснований на використанні досвіду доводки, випробувань та експлуатації прототипу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.05 / Олександр Вікторович Шереметьєв ; Національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний ін-т". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-01-07
Шифр НБУВ: РА312839сл

Рубрики:

      
5.

Шеремет О.Б. 
Особливості реабілітації хворих старших вікових груп з остеохондрозом шийного відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Б. Шеремет ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості комплексної реабілітації хворих на остеохондроз шийного відділу хребта середнього та літнього віку з використанням двох комплексів лікувальної гімнастики: ізометричної та бадуаньцзин. Розроблено схему диференційованого підходу до призначення вивчених комплексів залежно від віку пацієнтів, стану мозкового кровообігу (за даними реоенцефалографії), функціонального стану вегетативної нервової системи (за даними спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму, варіаційної пульсометрії та активної ортостатичної проби). Рекомендовано одноразове застосування комплексу з реєстрацією мозкового кровообігу методом реоенцефалографії та тонусу вегетативної нервової системи методом спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму. Виявлено, що у хворих з клінічними проявами остеохондрозу шийного відділу хребта ортостатичні порушення кровообігу зустрічаються частіше, ніж у пацієнтів з патологією поперекового відділу хребта. Застосування комплексу ізометричних вправ і гімнастики бадуаньцзин призвело до нормалізації гемодинамічного забезпечення під час активної ортостатичної проби. Завдяки диференційованому підходу до застосування лікувальної гімнастики відзначено покращання стану хворих, продовження строків ремісії, підвищено якість життя хворих середнього та літнього віку з остеохондрозом шийного відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА311774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шеремета Н.П. 
Південноволинсько-подільське діалектне порубіжжя (за матеріалами тваринницької лексики): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.П. Шеремета ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 19 с.: рис. — укp.

Проаналізовано склад, структурну організацію та географію тваринницької лексики південноволинсько-подільських перехідних говірок як відмінної, третьої системи у порівнянні з тими говорами, на базі яких вони утворені. Здійснено комплексний лексико-семантичний та ареалогічний аналіз даної лексики, визначено лексико-сематичні зв'язки в межах тематичної групи. Проведено картографування ареально релевантної лексики, що дозволило визначити умовну межу між південноволинським і подільським говорами на лексичному рівні діалектної мови, виокремити смугу перехідних говірок південноволинсько-подільського діалектного типу, описати внутрішню диференціацію перехідного ареалу, визначити напрями міждіалектних контактів, з'ясувати тенденції розвитку та зони поширення діалектних лексичних явищ, охарактеризувати специфічні явища, пов'язані не тільки з взаємопроникненням, а й взаємовідштовхуванням діалектних рис.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-671 + Ш141.4-315.5
Шифр НБУВ: РА311518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Шеремета Р.М. 
Забезпечення працездатності деталей металополімерних клапанних ущільнень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Р.М. Шеремета ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням забезпечення працездатності деталей металополімерних клапанних ущільнень шляхом обгрунтованого вибору контактних тисків герметизації і вдосконалення конструкцій. На основі розробленої математичної моделі мікрогеометрії і процесу контактного деформування ущільнюючих поверхонь запропоновано методику визначення герметичності та ресурсу клапанного з'єднання відповідно до контактного тиску герметизації та параметрів ущільнювача і герметизованого середовища. Проаналізовано вплив облітерації мікроканалів у стику і гідродинамічних явищ у магістралі на працездатність вузла. Розроблено методику раціонального проектування елементів металополімерних клапанних ущільнень. Створено комплекс методик та устаткування для експериментального дослідження працездатності ущільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К441.26-02
Шифр НБУВ: РА308401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шеремета О.О. 
Місцева терапія хронічного одонтогенного гаймориту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Шеремета ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено питання місцевої терапії хронічного одонтогенного гаймориту (на фоні ремісії або загострення захворювання) з урахуванням процесів вільно-радикального окиснення, ступеня вираженості ендогенної інтоксикації. З урахуванням виявлених змін до комплексу місцевого лікування введено препарати, які мають прооксидантну ("Велкіон"-терапія) або антиоксидантну (емульсія ефірної олії лаванди) дію. Обстежено 151 хворого на хронічний одонтогенний гайморит (ХОГ). Виявлено, що ця патологія частіше зустрічається в жінок віком від 31 до 40 років. Обстежених пацієнтів було розподілено на дві клінічні групи залежно від форми і перебігу захворювання, кожну групу було поділено на підгрупи, що пов'язано з методиками проведеного лікування. Здійснено мікробіологічні, цитологічні та біохімічні дослідження даних хворих. Вперше проаналізовано ендогенну інтоксикацію хворих на ХОГ залежно від перебігу та форми захворювання, а також вплив проведеного лікування. Охарактеризовано перебіг ХОГ на стадії ремісії та загострення захворювання. Встановлено, що під час загострення ХОГ на фоні вираженої пероксидації та розвитку ендогенної інтоксикації для стабілізації мембран і ліквідації процесів інтоксикації доцільно застосування емульсії ефірної олії лаванди. Відмічено відновлення рівноваги між кількістю малонового діальдегіду та каталази, що призводить до зменшення вільного перекису водню. У разі хронічного в'ялого перебігу процесу в верхньощелепній пазусі рекомендовано застосування терапії ("Велікон") з метою стимуляції антиоксидантної системи для нейтралізації підвищеної кількості малонового діальдегіду, а також відновлення мікроциркуляції та ліквідації явищ гіпоксії за рахунок утворення активних форм кисню, що, крім того, має бактерицидну дію. Доведено, що впровадження лікувального комплексу, який включає використання запропонованої терапії та емульсії ефірної олії лаванди до практики спеціалізованих лікувальних закладів дасть змогу запобігти розвитку ускладнень і рецидивів захворювання, скоротити строки лікування хворих на хронічний одонтогенний гайморит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-5
Шифр НБУВ: РА317011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Шеремет О.І. 
Статистичний підхід у теорії колективних процесів руйнування твердотільних середовищ: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.І. Шеремет ; НАН України. Ін-т монокристалів. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процеси руйнування, що відбуваються в твердотільному середовищі, на базі імовірнісного моделювання в термінах феноменологічних параметрів. Розглянуто процеси руйнування з колективною самоузгодженою поведінкою різних фрагментів середовища. Розв'язано одновимірну імовірнісно-геометричну задачу самоузгодженої фрагментації з одночасовим дробленням фрагментів. Отримано розподіл розмірів фрагментів. Визначено статистику тривалості часу руйнування, що відбувається за перколяційним сценарієм, під час моделювання збурень середовища дихотомічним процесом і сумішшю дробових шумів з різними параметрами. Охарактеризовано модель флуктуаційного утворення зародків тріщин у твердому тілі. Обчислено границю текучості як функцію від геометричних розмірів тіла. Проаналізовано статистичну модель Гнеденко - Молчанова електропробою полімерних ізоляційних плівок та досліджено на багатовершинність розподіл імовірностей для випадкової пробійної напруги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104в647,022
Шифр НБУВ: РА314588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Шеремет О.О. 
Удосконалення організаційно-економічного механізму діяльності акціонерних товариств харчової промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.О. Шеремет ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання розробки науково-методичного забезпечення для удосконалення організаційно-економічного механізму діяльності акціонерних товариств харчової промисловості. Наведено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності його функціонування за умов розвитку ринкових відносин. Розвинено теоретико-методологічну базу та розглянуто методичні аспекти формування, функціонування й удосконалення організаційно-економічного механізму діяльності акціонерних товариств. Проаналізовано фінансово-господарську діяльність підприємств харчової промисловості. Досліджено процес формування їх акціонерного капіталу, запропоновано шляхи удосконалення його структури. Обгрунтовано необхідність удосконалення організаційно-економічного механізму діяльності акціонерних товариств харчової промисловості, зокрема, шляхом формування системи ефективних власників, удосконалення галузевого середовища акціонерних товариств і корпоративних відносин, а також розвитку інтеграційних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.7
Шифр НБУВ: РА315097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шеремета С.В. 
Антропонімія північної Тернопільщини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.В. Шеремета ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби і способи ідентифікації особи у ХІХ ст. та лексико-семантичні і словотвірно-структурні особливості сучасних прізвищ північної Тернопільщини. Описано онімну й апелятивну лексику, що є в основах антропонімів. Проаналізовано основні словотвірні моделі, визначено продуктивність і з'ясовано локалізацію та функціонування прізвищ, що побутують у регіоні. Лексико-семантичні та структурно-словотвірні особливості прізвищ північної Тернопільщини зіставлено із характерними особливостями прізвищ інших діалектних масивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2
Шифр НБУВ: РА319622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Шеремет А.І. 
Використання низьких температур при лапароскопічній холецистектомії у хворих із гострим холециститом (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Шеремет ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Цей метод застосовано для лікування 35-ти хворих на гострий холецистит (ГХ) у разі лапароскопічної холецистектомії. Одержано клініко-лабораторні дані, які свідчать про його ефективність у клініці. Проаналізовано 106 лапароскопічних операцій, виконаних лапаротомного доступу. Одержані результати досліджень дають змогу визначити лапароскопічну холецистектомію як операцію вибору у разі гострого калькульозного холециститу. Розроблено тактичну схему оперативного лікування хворих з гострим калькульозним холециститом. Відзначено, що лапароскопічна холецистектомія здійснюється в екстреному порядку протягом перших шести годин з моменту надходження до стаціонару у разі гострого гангренозного та гангренозно-перфоративного холециститу, жовчного перитоніту, біляміхурового абсцесу. Зазначено, що терміново, протягом 12 - 36-ти год., оперативному лікуванню підлягають хворі за наявності біляміхурового інфільтрату, флегмонозного та катарального холециститу. Вивчено та подано порівняльну оцінку стану імунореактивності організму в хворих на ГХ до та після лапароскопічної холецистектомії, лапароскопічної холецистектомії з кріовпливом на ложе жовчного міхура та традиційної холецистектомії. Відзначено значно більш ранню компенсацію імунологічних показників після лапароскопічних операцій. Розроблено шляхи профілактики інтраопераційних і післяопераційних ускладнень у разі лапароскопічної холецистектомії у хворих з ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА326881

Рубрики:

      
13.

Шеремета В.В. 
Особливості діагностики, терапії і контролю ерадикації урогенітального хламідіозу з урахуванням персистенції збудників та латентного клінічного перебігу інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.В. Шеремета ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 23 с.: табл. — укp.

На підставі результатів клінічних, серологічних, імунологічних і молекулярно-біологічних досліджень установлено, що на характер і тяжкість клінічного перебігу запального процесу урогенітального тракту, індукованого хламідійною інфекцією, впливає наявність змішаної хламідійної інфекції та стан імунореактивності організму. Це потребує комплексного індивідуалізованого підходу до її діагностики та проведення поетапного лікування з урахуванням мікстінфекції та механізмів утворення та запобігання розвитку персистентних форм збудників інфекції. Внаслідок проведення діагностики та контролю ерадикації урогенітального хламідіозу (УГХ) з урахуванням механізмів персистенції збудників інфекції та латентного хламідійного перебігу інфекції, науково обгрунтовано доцільність застосування двох, а краще трьох діагностичних методів, що дає змогу уникати діагностичних помилок. Визначено, що найбільш раціональними та вірогідними є комбінації діагностичних методів ПІФ і ПЛР або ІФА, ПІФ, ПЛР. З урахуванням результатів клінічних, серологічних, імунологічних і молекулярно-біологчних досліджень та на підставі їх аналізу одержано нові дані стосовно патогенетичних механізмів розвитку та перебігу УГХ, а також виникнення персистентних форм збудників інфекції. Виявлено основні механізми, які призводять до формування імунодефіцитних станів у разі маніфестних і персистуючих форм клінічного перебігу УГХ, а також взаємозв'язок між інтерфероновим статусом, системою імунітету організму хворих і характером клінічного перебігу хламідійної інфекції. Запропоновано комплексний підхід до лікування УГХ з урахуванням запобігання розвитку персистентних форм збудників інфекції. Науково обгрунтовано доцільність проведення індивідуальних імунограм та визначення чутливості організму хворих до імунотропних препаратів за умов розробки тактики комплексної патогенетичної терапії УГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р696.016-3 + Р696.016-3
Шифр НБУВ: РА326583

Рубрики:

      
14.

Шеремета О.М. 
Володимир Гнатюк і українська етнографічна наука кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.М. Шеремета ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто вплив наукової методології, методики експедиційної роботи та організаційної діяльності Володимира Гнатюка на розвиток української етнологічної науки в кінці XIX - на початку XX ст. Зазначено, що основним положенням концепції вченого було доведення засобами етнологічної науки ідеї соборності українського народу, його єдності та неподільності. Проаналізовано наукову працю В. Гнатюка в Науковому Товаристві ім. Шевченка (НТШ), охарактеризовано його різноманітні наукові контакти як наукового секретаря НТШ з діячами української науки, а також науковцями інших країн, вперше висвітлено його роль у пропагуванні України та української етнографічної науки в зарубіжному світі. Вивлено нові факти щодо методики наукової діяльності вченого, вироблення ним комплексного підходу до дослідження народної культури, простежено вплив науковця на молоде покоління дослідників. Узагальнено спадщину В. Гнатюка як дослідника матеріальної та духовної культури українців, етнодемографічних процесів, зокрема, його роль у доведенні етнічної єдності та самобутності українців Закарпаття. Проаналізовано епістолярну спадщину вченого, введено до наукового обігу три неопубліковані праці етнографа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(23УКР)д Гнатюк,В. +
Шифр НБУВ: РА324511

      
15.

Шеремет В.О. 
Наукові основи технології термозміцнення поздовжньо розділеної арматури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.О. Шеремет ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано тенденції підвищення якості металу арматури на підставі дослідження його виробництва зі стадії рідкого металу до фінішних операцій термічного зміцнення. Вивчено основні закономірності процесів структроутворення в арматурних сталях з урахуванням ліквідаційних явищ щодо вуглецю, марганцю, кремнію, з побудовою ТДК розпаду деформованого аустеніту Ст3пс та Ст3сп з бором. Створено методику розрахунку теплових полів сортового прокату будь-якого діаметра в процесі його прискореного охолодження після чистової кліті та математичні рівняння для визначення відстаней, які являють собою координати початку та кінця охолоджених секцій (їх габарити) в гартівному пристрої та відстані між ними. Розроблено та впроваджено у виробництво КДГМК "Криворіжсталь" конструктивно-технологічні параметри охолодного пристрою зі змінною довжиною камери охолодження парних розкатів та технологію термозміцнення, що дало змогу зменшити середньоквадратичні відхилення нормованих характеристик металопрокату в 1,3 - 1,5 рази у порівнянні з аналогічними показниками для традиційної технології прокатки й забезпечити металу арматури промислових партій стабільний рівень відповідних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.71,27 + К222.235.2 +
Шифр НБУВ: РА327337

Рубрики:

      
16.

Шеремет О.А. 
Розробка технології виготовлення спеціального взуття з використанням нових вогнезахисних клейових сполук для кріплення низу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.06 / О.А. Шеремет ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2005. — 19 с. — укp.

На підставі результатів теоретичних та експериментальних досліджень розроблено нову клейову композицію (КК) з підвищеними теплостійкими властивостями та технологію її використання. Створено математичну модель визначення сполук КК. Встановлено залежність міцності КК від вмісту триокису сурми та від температури шляхом створення інтерполяційного багаточлена Лагранжа. Запропоновано фізичну та хімічну гіпотези, засновані на підвищенні тамператури та структуроутворенні. Проведено дослідження щодо визначення оптимальних режимів та удосконалення технологічного процесу з застосуванням НВЧ-енергії. На підставі використання методу послідовного симплекс-планування для пошуку оптимуму визначено оптимальні режими склеювання з застосуванням НВЧ-енергії. Встановлено вимоги щодо виготовлення КК з підвищеними термічними властивостями та відповідних технологічних процесів. Розроблено технологічний процес складання заготовок та спеціального взуття з застосуванням НВЧ-енергії. Основні результати наукового дослідження впроваджено у виробництво на взуттєвих підприємствах ВАТ "Кияни", ТОВ "Зенкіс", "Вегас", ПП "Еліта стиль", "Сокальський" та навчальний процес Київського національного університету технологій і дизайну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М555.1-39 + М557.1 + Н96 н605.3 +
Шифр НБУВ: РА339493

Рубрики:

      
17.

Шеремет О.І. 
Вдосконалення автоматизованої електромеханічної системи для віброобробки металевих деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.І. Шеремет ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито взаємозв'язок між формою вібродії та ефективністю віброобробки металевих деталей (МД), який дозволяє визначити відношення коефіцієнта динамічності віброобробки до енергії, спожитої в процесі періодичної механічної дії будь-якої форми. Одержано залежності роботи, що виконується електромеханічною системою (ЕМС) під час віброобробки МД, від частотного спектра сигналу вібродії, для визначення енергетично оптимального спектральний складу сигналу віброобробки для деталі, яка має великий набір резонансних частот. На підставі теорії електромеханічних аналогій розроблено математичну модель ЕМС для віброобробки МД, з метою встановлення взаємозв'язку між механічними та електричними параметрами вдосконаленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К581-5-05 +
Шифр НБУВ: РА336575

Рубрики:

      
18.

Шеремет О.С. 
Правове регулювання організації і діяльності повних товариств: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / О.С. Шеремет ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Визначено юридичну природу повного товариства, обгрунтовано напрямки розвитку законодавства про нові товариства. Визначено правову природу засновницького договору. Удосконалено законодавче визначення поняття повного товариства як виду господарського товариства. Виділено види повного товариства. Аргументовано необхідність закріплення загального принципу диспозитивного регулювання внутрішніх відносин у повних товариствах. Удосконалено правове регулювання змісту засновницького порядку управління таким товариством. Розглянуто питання стосовно правового режиму майна, прав, обов'язків і відповідальності учасників повного товариства. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.412 +
Шифр НБУВ: РА344788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Шеремет А.П. 
Хірургічне лікування кровотеч з варикозно розширених вен стравоходу та шлунка у хворих на цироз печінки, ускладнений резистентним асцитом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.П. Шеремет ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 24 с. — укp.

Запропоновано нові методи лікування хворих з кровотечами із флебектазій стравоходу і шлунка за наявності декомпенсованого цирозу печінки. На підставі вивчення результатів комплексного обстеження та лікування 91-го хворого на цироз печінки, ускладнений асцитичним синдромом та кровотечею з флебектазій стравоходу та шлунка суттєво доповнено та розширено наукову концепцію розвитку поліорганної недостатності у даної категорії хворих. Вперше доведено, що підвищення внутрішньочеревного тиску у хворих з асцитом у разі кровотечі призводить до відносної гіповолемії, що викликає характерні порушення центральної гемодинаміки, зокрема, зниження серцевого індексу і тиску наповнення лівого шлуночка, зростання загального периферійного опору судин, артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Встановлено, що збільшення внутрішньочеревного тиску призводить до погіршення кровопостачання печінки внаслідок зменшення об'ємної перфузії портопечінкових судин і нижньої порожнистої вени та ниркових вен, що погіршує центральну гемодинаміку та клубочкову фільтрацію. Запропоновано методику лікування асциту методом діаліз-сорбції з реінфузією асцитичної рідини та альбуміновим перитонеальним діалізом за одночасної зупинки кровотечі з варикозно розширених вен стравоходу. Запропоновано мініінвазивну ендоваскулярну методику зупинки кровотечі із варикозно розширених вен шлунка з використанням екстракорпоральних методів лікування асциту. Розроблено й апробовано нову стратегію надання хірургічної допомоги хворим з декомпенсованим цирозом печінки, ускладненим кровотечею з флебектазій стравоходу та шлунка. Показано, що впровадження нових методів хірургічного лікування в клінічну практику сприяє зниженню летальності від кровотеч до 34,1 %, у 26,4 % пацієнтів виявлено відсутність рецидивування асциту протягом 3-х років спостереження, а рецидиву кровотечі - у 57,7 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.51 + Р457.465.203.2 +
Шифр НБУВ: РА352821

Рубрики:

      
20.

Шереметьєва О.Ю. 
Правові основи регулювання валютних ризиків: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Ю. Шереметьєва ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Комплексно досліджено проблему правових засад регулювання валютних ризиків. Запропоновано визначення поняття валютного ризику як правової категорії. Установлено основну причину виникнення валютних ризиків, якою є валютні протиріччя. Наведено новий вид класифікації валютних ризиків залежно від рівня їх можливого виникнення. Розкрито взаємозв'язок даних ризиків з валютними правовідносинами та роль валютних ризиків у еволюції валютних систем. Базуючись на теоретичних положеннях, сформульовано поняття "правове регулювання валютних ризиків" і "управління валютними ризиками". Визначено спільні риси та розроблено критерії їх розмежування. Розкрито суть поняття "правовий механізм регулювання й управління валютними ризиками, наведено його структуру та функції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)262.6-18 + У9(4Укр)262.6-18 + У9(4Укр)262.6-18
Шифр НБУВ: РА351837

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського