Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (38)Реферативна база даних (934)Книжкові видання та компакт-диски (923)Журнали та продовжувані видання (48)
Пошуковий запит: (<.>A=ШЕРЕМЕТ$<.>+<.>A=ВЛАДИМИР$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 45
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шеремета С.В. 
Антропонімія північної Тернопільщини: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / С.В. Шеремета ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено засоби і способи ідентифікації особи у ХІХ ст. та лексико-семантичні і словотвірно-структурні особливості сучасних прізвищ північної Тернопільщини. Описано онімну й апелятивну лексику, що є в основах антропонімів. Проаналізовано основні словотвірні моделі, визначено продуктивність і з'ясовано локалізацію та функціонування прізвищ, що побутують у регіоні. Лексико-семантичні та структурно-словотвірні особливості прізвищ північної Тернопільщини зіставлено із характерними особливостями прізвищ інших діалектних масивів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-316.2
Шифр НБУВ: РА319622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Шеремет О.І. 
Вдосконалення автоматизованої електромеханічної системи для віброобробки металевих деталей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / О.І. Шеремет ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Розкрито взаємозв'язок між формою вібродії та ефективністю віброобробки металевих деталей (МД), який дозволяє визначити відношення коефіцієнта динамічності віброобробки до енергії, спожитої в процесі періодичної механічної дії будь-якої форми. Одержано залежності роботи, що виконується електромеханічною системою (ЕМС) під час віброобробки МД, від частотного спектра сигналу вібродії, для визначення енергетично оптимального спектральний складу сигналу віброобробки для деталі, яка має великий набір резонансних частот. На підставі теорії електромеханічних аналогій розроблено математичну модель ЕМС для віброобробки МД, з метою встановлення взаємозв'язку між механічними та електричними параметрами вдосконаленої системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К581-5-05 +
Шифр НБУВ: РА336575

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Шеремет Я. О. 
Вивчення функціональної ролі фосфорилювання мікротрубочок в рослинній клітині : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.11 / Я. О. Шеремет ; Ін-т харч. біотехнології та геноміки НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що зміна організації мікротрубочок у клітинах первинного кореня A. thaliana внаслідок інгібування серин/треонінових протеїнкіназ пов'язана із відповідними порушеннями росту та морфології кореня. Показано, що процес проходження мітозу, зокрема профази, є чутливим до рівня фосфорилювання по залишках серину та треоніну. Виявлено, що рівень фосфорилювання білків мікротрубочок по залишках тирозину бере участь в регуляції процесів диференціації кореня A. thaliana та впливає на проходження мітозу в клітинах синхронізованої суспензійної культури BY-2. Доведено за допомогою імунофлуоресцентної мікроскопії наявність фосфорилювання білків мікротрубочок за тирозином у рослинній клітині. Виявлено функціональний взаємозв'язок між рівнем фосфорилювання білків мікротрубочок по залишках тирозину та чутливістю кортикальних мікротрубочок до дії холоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*551.322.7*715.74 + Е50*551.322.7*72
Шифр НБУВ: РА376299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Шеремет А.І. 
Використання низьких температур при лапароскопічній холецистектомії у хворих із гострим холециститом (експериментально-клінічне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Шеремет ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 22 с.: табл. — укp.

Цей метод застосовано для лікування 35-ти хворих на гострий холецистит (ГХ) у разі лапароскопічної холецистектомії. Одержано клініко-лабораторні дані, які свідчать про його ефективність у клініці. Проаналізовано 106 лапароскопічних операцій, виконаних лапаротомного доступу. Одержані результати досліджень дають змогу визначити лапароскопічну холецистектомію як операцію вибору у разі гострого калькульозного холециститу. Розроблено тактичну схему оперативного лікування хворих з гострим калькульозним холециститом. Відзначено, що лапароскопічна холецистектомія здійснюється в екстреному порядку протягом перших шести годин з моменту надходження до стаціонару у разі гострого гангренозного та гангренозно-перфоративного холециститу, жовчного перитоніту, біляміхурового абсцесу. Зазначено, що терміново, протягом 12 - 36-ти год., оперативному лікуванню підлягають хворі за наявності біляміхурового інфільтрату, флегмонозного та катарального холециститу. Вивчено та подано порівняльну оцінку стану імунореактивності організму в хворих на ГХ до та після лапароскопічної холецистектомії, лапароскопічної холецистектомії з кріовпливом на ложе жовчного міхура та традиційної холецистектомії. Відзначено значно більш ранню компенсацію імунологічних показників після лапароскопічних операцій. Розроблено шляхи профілактики інтраопераційних і післяопераційних ускладнень у разі лапароскопічної холецистектомії у хворих з ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11
Шифр НБУВ: РА326881

Рубрики:

      
5.

Владимиров О.А. 
Відновлювальне лікування вагітних із серцево-судинною патологією в санаторно-курортних умовах: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / О.А. Владимиров ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2001. — 35 с. — укp.

На підставі комплексної оцінки стану вагітних із серцево-судинною патологією науково обгрунтовано та розроблено нові деференційовані патогенетично орієнтовані програми санаторно-курортного лікування, що грунтуються на індивідульному виборі методу терапії залежно від виду патології, її тяжкості, типу гемодинаміки та функціонального резерву міокарда, хронобіологічних показників біорегуляторної ланки L-аргінін/NO, психоемоційного стану й особливостей особистості, змін стресасоційованих систем організму та фетоплацентарного комплексу. За результатами обстеження пацієнток (109 з вадами серця, 150 з нейроциркулярною астенією, 119 з метаболічною кардіоміопатією та 100 здорових) доведено, що запропонована програма позитивно впливає на перебіг захворювання, вагітності, пологів, стан різних функціональних систем вагітної, розвиток плода та стан новонародженого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.410.030-54
Шифр НБУВ: РА316359 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шеремета О.М. 
Володимир Гнатюк і українська етнографічна наука кінця XIX - початку XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.М. Шеремета ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Розглянуто вплив наукової методології, методики експедиційної роботи та організаційної діяльності Володимира Гнатюка на розвиток української етнологічної науки в кінці XIX - на початку XX ст. Зазначено, що основним положенням концепції вченого було доведення засобами етнологічної науки ідеї соборності українського народу, його єдності та неподільності. Проаналізовано наукову працю В. Гнатюка в Науковому Товаристві ім. Шевченка (НТШ), охарактеризовано його різноманітні наукові контакти як наукового секретаря НТШ з діячами української науки, а також науковцями інших країн, вперше висвітлено його роль у пропагуванні України та української етнографічної науки в зарубіжному світі. Вивлено нові факти щодо методики наукової діяльності вченого, вироблення ним комплексного підходу до дослідження народної культури, простежено вплив науковця на молоде покоління дослідників. Узагальнено спадщину В. Гнатюка як дослідника матеріальної та духовної культури українців, етнодемографічних процесів, зокрема, його роль у доведенні етнічної єдності та самобутності українців Закарпаття. Проаналізовано епістолярну спадщину вченого, введено до наукового обігу три неопубліковані праці етнографа.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5г(23УКР)д Гнатюк,В. +
Шифр НБУВ: РА324511

      
7.

Владимирова Н.В. 
Естетико-художні засади реформаторів західноєвропейського театру межі ХІХ - ХХ століть (Е.Г.Крег, Г.Фукс, А.Аппіа): автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 26.00.01 / Н.В. Владимирова ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2009. — 31 с. — укp.

Досліджено творчість провідних представників західноєвропейської культури кінця XIX - початку XX ст. Е. Г. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа. Доведено, що філософсько-мистецтвознавчі ідеї даного періоду були стимулом для формування творчої особистості. Встановлено вплив філософських ідей Ф. Ніцше, естетико-художніх засад прерафаелітів і естетико-мистецтвознавчих складових філософії А. Бергсона на західноєвропейську театральну культуру того часу. Зауважено, що аналіз естетико-художніх засад Е. Крега, Г. Фукса, А. Аппіа підкреслює потужність взаємозв'язку між теорією та практикою мистецтва та уточнює важливість міжвидових зв'язків у площині театральної культури, а також сприяє осмисленню процесу інтеграції українського театру у західноєвропейський культурний простір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4)61-8 + Ю812.453.3 +
Шифр НБУВ: РА367358

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Шеремета О.Ю. 
Етичні ідеї митрополита Андрея Шептицького у релігійно-філософському контексті кінця XIX - першої половини ХХ ст.: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / О.Ю. Шеремета ; Ін-т філософ. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено тематичний вклад і аналіз етичної системи А. Шептицького як пам'ятки розвитку філософії раннього неотомізму. З'ясовано релігійно-філософський контекст виникнення його етики. Реконструйовано вчення А. Шептицького про теологічну основу етики прописів. Досліджено ідеї митрополита про природний закон. Проаналізовано особливості неотомічної критики А. Шептицьким кантівського вчення про совість. Реконструйовано його вчення про шляхи втілення норм природного закону в писаних законах. Здійснено аналіз цього вчення про божественний закон і його вимоги до особистості, людства та церкви. З'ясовано місце вчення А. Шептицького про співвідношення етики приписів та етики чеснот в етичних дискусіях сучасного неотомізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)5/6 Шептицький А. + Э377.109(4УКР)-36-028 Шептицький А.
Шифр НБУВ: РА374236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шеремета Р.М. 
Забезпечення працездатності деталей металополімерних клапанних ущільнень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / Р.М. Шеремета ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням забезпечення працездатності деталей металополімерних клапанних ущільнень шляхом обгрунтованого вибору контактних тисків герметизації і вдосконалення конструкцій. На основі розробленої математичної моделі мікрогеометрії і процесу контактного деформування ущільнюючих поверхонь запропоновано методику визначення герметичності та ресурсу клапанного з'єднання відповідно до контактного тиску герметизації та параметрів ущільнювача і герметизованого середовища. Проаналізовано вплив облітерації мікроканалів у стику і гідродинамічних явищ у магістралі на працездатність вузла. Розроблено методику раціонального проектування елементів металополімерних клапанних ущільнень. Створено комплекс методик та устаткування для експериментального дослідження працездатності ущільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К441.26-02
Шифр НБУВ: РА308401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Шеремет М.І. 
Комплексне лікування вузлових форм зоба та профілактика післяопераційних ускладнень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / М.І. Шеремет ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2007. — 20 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування та нове вирішення актуальної задачі - підвищення ефективності лікування хворих на вузлові форми зоба, профілактики у них післяопераційних ускладнень. Встановлено, що у хворих на вузлові евтиреоїдні форми зоба має місце активація процесів пероксидного окиснення, пригнічення активності ферментів антиоксидантного захисту, активація імунних процесів, які прогресують у післяопераційному періоді, особливо у хворих з субклінічним гіпотиреозом. З'ясовано, що включення в передопераційну підготовку та післяопераційне лікування таких хворих даларгіну призводить до нормалізації цих процесів, запобігає розвитку субклінічного гіпотиреозу. На базі одержаних даних запропоновано спосіб профілактики післяопераційного гіпотиреозу. Розроблено та запатентовано оперативний доступ до щитовидної залози, який знижує частоту післяопераційних ускладнень, забезпечує кращий косметичний результат і зменшує строки стаціонарного лікування хворих на вузлові форми зоба.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.261.202.6 +
Шифр НБУВ: РА348453

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Шереметьєв 
Метод встановлення циклічних ресурсів авіаційних ГТД, заснований на використанні досвіду доводки, випробувань та експлуатації прототипу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.07.05 / Олександр Вікторович Шереметьєв ; Національний аерокосмічний ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харківський авіаційний ін-т". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О551.41-01-07
Шифр НБУВ: РА312839сл

Рубрики:

      
12.

Шеремета О.В. 
Механізм бюджетування витрат операційної діяльності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.В. Шеремета ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретичні положення та розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення бюджетування витрат операційної діяльності у межах механізму бюджетування машинобудівного підприємства. Визначено зміст понять "бюджет підприємства", "бюджетування", удосконалено методи розробки бюджетів, уточнено характеристики й етапи бюджетування як управлінської технології. Розглянуто питання використання ознак групування витрат у процесі бюджетування, розроблено класифікацію інших операційних витрат. Створено механізм бюджетування, визначно його складові та фактори впливу. Вперше запропоновано під час бюджетування витрат операційної діяльності здійснювати дворівневий розподіл непрямих витрат на основі типізації структурних підрозділів та з використанням бюджетних баз. На підставі класифікації інших оперційних витрат обгрунтовано доцільність паралельного планування витрат на робочу силу й оплату праці та відрахувань на соціальні заходи. Зазначено, що витрати на засоби праці необхідно планувати разом з амортизаційними відрахуваннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-862-21 +
Шифр НБУВ: РА362726

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шеремета О.О. 
Місцева терапія хронічного одонтогенного гаймориту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.О. Шеремета ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Досліджено питання місцевої терапії хронічного одонтогенного гаймориту (на фоні ремісії або загострення захворювання) з урахуванням процесів вільно-радикального окиснення, ступеня вираженості ендогенної інтоксикації. З урахуванням виявлених змін до комплексу місцевого лікування введено препарати, які мають прооксидантну ("Велкіон"-терапія) або антиоксидантну (емульсія ефірної олії лаванди) дію. Обстежено 151 хворого на хронічний одонтогенний гайморит (ХОГ). Виявлено, що ця патологія частіше зустрічається в жінок віком від 31 до 40 років. Обстежених пацієнтів було розподілено на дві клінічні групи залежно від форми і перебігу захворювання, кожну групу було поділено на підгрупи, що пов'язано з методиками проведеного лікування. Здійснено мікробіологічні, цитологічні та біохімічні дослідження даних хворих. Вперше проаналізовано ендогенну інтоксикацію хворих на ХОГ залежно від перебігу та форми захворювання, а також вплив проведеного лікування. Охарактеризовано перебіг ХОГ на стадії ремісії та загострення захворювання. Встановлено, що під час загострення ХОГ на фоні вираженої пероксидації та розвитку ендогенної інтоксикації для стабілізації мембран і ліквідації процесів інтоксикації доцільно застосування емульсії ефірної олії лаванди. Відмічено відновлення рівноваги між кількістю малонового діальдегіду та каталази, що призводить до зменшення вільного перекису водню. У разі хронічного в'ялого перебігу процесу в верхньощелепній пазусі рекомендовано застосування терапії ("Велікон") з метою стимуляції антиоксидантної системи для нейтралізації підвищеної кількості малонового діальдегіду, а також відновлення мікроциркуляції та ліквідації явищ гіпоксії за рахунок утворення активних форм кисню, що, крім того, має бактерицидну дію. Доведено, що впровадження лікувального комплексу, який включає використання запропонованої терапії та емульсії ефірної олії лаванди до практики спеціалізованих лікувальних закладів дасть змогу запобігти розвитку ускладнень і рецидивів захворювання, скоротити строки лікування хворих на хронічний одонтогенний гайморит.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-5
Шифр НБУВ: РА317011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Шереметьєва Ю.О. 
Наступність у змісті професійної підготовки інженерів-педагогів швейного профілю у вищому навчальному закладі: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Ю.О. Шереметьєва ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Вперше обгрунтовано організаційно-педагогічні умови забезпечення наступності у змісті професійної підготовки майбутніх інженерів-педагогів швейного профілю у ВНЗ, наведено рекомендації щодо удосконалення форм організації навчального процесу. Розкрито специфіку професійної підготовки інженерів-педагогів швейного профілю, охарактеризовано основні етапи професійного становлення майбутніх спеціалістів у період їх навчання у ВНЗ. Визначено зміст поняття професійної підготовки та наступності у її змісті. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови забезпечення принципу наступності у змісті навчання майбутніх інженерів-педагогів швейного профілю у ВНЗ, запропоновано шляхи їх реалізації у навчальному процесі. Розроблено структуру змісту професійної підготовки інженерів-педагогів швейного профілю у ВНЗ, наведено рекомнедації щодо проектування навчальних планів і програм з урахуванням вимог принципу наступності та кредитно-модульної системи навчання. Наведено загальну характеристику професійно-інженерної складової змісту професійної підготовки інженерів-педагогів швейного профілю. Обгрунтовано доцільність введення у навчальний процес інтегрованої дисципліни "Вступ до швейного виробництва". Наведено рекомендації щодо застосування принципу наступності в інженерно-педагогічній освіті, встановлено критерії ефективності його реалізації. Експериментально підтверджено ефективніть організаційно-педагогічних умов забезпечення наступності у змісті професійної підготовки інженерів-педагогів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.207 + М4 р(4УКР)3-2
Шифр НБУВ: РА372542 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Шеремет В.О. 
Наукові основи технології термозміцнення поздовжньо розділеної арматури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.О. Шеремет ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 18 с. — укp.

Проаналізовано тенденції підвищення якості металу арматури на підставі дослідження його виробництва зі стадії рідкого металу до фінішних операцій термічного зміцнення. Вивчено основні закономірності процесів структроутворення в арматурних сталях з урахуванням ліквідаційних явищ щодо вуглецю, марганцю, кремнію, з побудовою ТДК розпаду деформованого аустеніту Ст3пс та Ст3сп з бором. Створено методику розрахунку теплових полів сортового прокату будь-якого діаметра в процесі його прискореного охолодження після чистової кліті та математичні рівняння для визначення відстаней, які являють собою координати початку та кінця охолоджених секцій (їх габарити) в гартівному пристрої та відстані між ними. Розроблено та впроваджено у виробництво КДГМК "Криворіжсталь" конструктивно-технологічні параметри охолодного пристрою зі змінною довжиною камери охолодження парних розкатів та технологію термозміцнення, що дало змогу зменшити середньоквадратичні відхилення нормованих характеристик металопрокату в 1,3 - 1,5 рази у порівнянні з аналогічними показниками для традиційної технології прокатки й забезпечити металу арматури промислових партій стабільний рівень відповідних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К651.71,27 + К222.235.2 +
Шифр НБУВ: РА327337

Рубрики:

      
16.

Владимирська Є.Ю. 
Науково-методичне забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Є.Ю. Владимирська ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплексну модель забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, яка грунтується на процесному підході до створення дистанційних курсів та проведення навчання. Запропоновано та введено до педагогічного обігу методи щодо використання найновітніших концепцій та ідей з теорії управління: концепції організації, що навчається; моделей організаційної та процесної зрілості. Розроблено класифікацію методів забезпечення якості освітньої діяльності, а також методологію забезпечення якості вищої освіти, а саме: сформульовано термінологічний апарат; запропоновано визначення понять "якість освіти", "якість вищої освіти", "якість дистанційного навчання"; розкрито властивості якості освіти; розглянуто чотири її виміри: результативність, оптимальність, ефективність і справедливість (етичність). Визначено та досліджено моделі забезпечення якості вищої освіти: оцінки, контролю, гарантування якості й управління нею; проаналізовано п'ять рівнів зрілості системи забезпечення якості, методи покращення та піднесення рівня якості; розроблено методичні рекомендації, які стосуються створення дистанційного навчання з гарантованим рівнем його якості. Досліджено дидактичні принципи та специфіку педагогічного забезпечення якості даного навчання у технічних університетах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.290 + Ж. р(4УКР)3-8 +
Шифр НБУВ: РА346009

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Шеремет В.М. 
Омічні і бар'єрні контакти на основі диборидів титану і цирконію до нітридгалієвих мікрохвильових діодів: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.01 / В.М. Шеремет ; Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852-3
Шифр НБУВ: РА375286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шеремета В.В. 
Особливості діагностики, терапії і контролю ерадикації урогенітального хламідіозу з урахуванням персистенції збудників та латентного клінічного перебігу інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / В.В. Шеремета ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 23 с.: табл. — укp.

На підставі результатів клінічних, серологічних, імунологічних і молекулярно-біологічних досліджень установлено, що на характер і тяжкість клінічного перебігу запального процесу урогенітального тракту, індукованого хламідійною інфекцією, впливає наявність змішаної хламідійної інфекції та стан імунореактивності організму. Це потребує комплексного індивідуалізованого підходу до її діагностики та проведення поетапного лікування з урахуванням мікстінфекції та механізмів утворення та запобігання розвитку персистентних форм збудників інфекції. Внаслідок проведення діагностики та контролю ерадикації урогенітального хламідіозу (УГХ) з урахуванням механізмів персистенції збудників інфекції та латентного хламідійного перебігу інфекції, науково обгрунтовано доцільність застосування двох, а краще трьох діагностичних методів, що дає змогу уникати діагностичних помилок. Визначено, що найбільш раціональними та вірогідними є комбінації діагностичних методів ПІФ і ПЛР або ІФА, ПІФ, ПЛР. З урахуванням результатів клінічних, серологічних, імунологічних і молекулярно-біологчних досліджень та на підставі їх аналізу одержано нові дані стосовно патогенетичних механізмів розвитку та перебігу УГХ, а також виникнення персистентних форм збудників інфекції. Виявлено основні механізми, які призводять до формування імунодефіцитних станів у разі маніфестних і персистуючих форм клінічного перебігу УГХ, а також взаємозв'язок між інтерфероновим статусом, системою імунітету організму хворих і характером клінічного перебігу хламідійної інфекції. Запропоновано комплексний підхід до лікування УГХ з урахуванням запобігання розвитку персистентних форм збудників інфекції. Науково обгрунтовано доцільність проведення індивідуальних імунограм та визначення чутливості організму хворих до імунотропних препаратів за умов розробки тактики комплексної патогенетичної терапії УГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016-3 + Р696.016-3 + Р696.016-3
Шифр НБУВ: РА326583

Рубрики:

      
19.

Шеремет О.Б. 
Особливості реабілітації хворих старших вікових груп з остеохондрозом шийного відділу хребта: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / О.Б. Шеремет ; Укр. НДІ травматології та ортопедії. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості комплексної реабілітації хворих на остеохондроз шийного відділу хребта середнього та літнього віку з використанням двох комплексів лікувальної гімнастики: ізометричної та бадуаньцзин. Розроблено схему диференційованого підходу до призначення вивчених комплексів залежно від віку пацієнтів, стану мозкового кровообігу (за даними реоенцефалографії), функціонального стану вегетативної нервової системи (за даними спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму, варіаційної пульсометрії та активної ортостатичної проби). Рекомендовано одноразове застосування комплексу з реєстрацією мозкового кровообігу методом реоенцефалографії та тонусу вегетативної нервової системи методом спектрального аналізу варіабельності серцевого ритму. Виявлено, що у хворих з клінічними проявами остеохондрозу шийного відділу хребта ортостатичні порушення кровообігу зустрічаються частіше, ніж у пацієнтів з патологією поперекового відділу хребта. Застосування комплексу ізометричних вправ і гімнастики бадуаньцзин призвело до нормалізації гемодинамічного забезпечення під час активної ортостатичної проби. Завдяки диференційованому підходу до застосування лікувальної гімнастики відзначено покращання стану хворих, продовження строків ремісії, підвищено якість життя хворих середнього та літнього віку з остеохондрозом шийного відділу хребта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.250.401-5
Шифр НБУВ: РА311774 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Владимирова В.М. 
Пантелеймон Куліш - дослідник української літератури: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / В.М. Владимирова ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено джерела та чинники становлення системи філософських та естетичних поглядів, зазначеної у Кулішевій діяльності критика та історика літератури. З'ясовано тип Кулішевого наукового та художнього мислення (його ставлення до просвітительської ідеології, засад романтизму та позитивізму). В системі світоглядних і естетичних поглядів П.Куліша визначено положення, що служили критерієм його літературознавчих оцінок, зокрема, історичного розвитку української літератури, пояснювали логіку становлення літературо-критичної та історико-літературної думки дослідника у вузлових пунктах української літературної історії. Грунтовно досліджено Кулішеве потрактування етапів розвитку української словесності XII - XVIII ст., пов'язано відповідні судження П.Куліша як дослідника літератури зі своєрідністю його культуро- та історіософських уявлень. Окреслено позиції, які займав П.Куліш у дискусії про початок нового етапу української літератури. Внесено корективи до існуючих уявлень про рецепцію Кулішем-критиком творчості Т.Г.Шевченка та Марка Вовчка. Системно оцінено настанову "етнографічної й історичної істини", перспективність для розвитку української літератури кінця 50-х - 70-х рр., установлено її місце у загальній Кулішевій творчо-літературній програмі. Узагальнено внесок П.Куліша у дослідження української літератури та його роль в українському літературному процесі 40 - 90-х рр. XIX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Укр)5-4Куліш, П.О. 33 + Ш5(4Укр)-319
Шифр НБУВ: РА318111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського