Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (99)Книжкові видання та компакт-диски (75)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Шаповалова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Шаповалова О.В. 
Адаптація господарського законодавства до вимог сталого розвитку: автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 35 с. — (). — укp.

Розроблено методологічне забезпечення та шляхи адаптації господарського законодавства до вимог сталого розвитку. Запропоновано критерії визначення вимог, за яких має відбуватися адаптація. Систематизовано основні характеристики гармонізації законоположень про господарське використання природних ресрурсів у контексті вимог сталого розвитку за Концепцією, модифікованою для умов України у 1999 р. Виявлено потребу використання майнових цінностей інвесторів на режим господарського використання майнових цінностей інвестора на режим господарського використання даних ресурсів. Обгрунтовано необхідність встановлення організаційно-майнових вимог до інвестора, концесіонера, орендатора для забезпечення відтворення національного господарства й ефективного використання майнових прав держави. Обгрунтовано концепцію функціонально цільової підсистеми сприяння сталому розвитку. Запропоновано до впровадження у структуру господарського законодавства. Обгрунтовано розширення правових форм реалізації інвестиції у господарську діяльність, конкретизації вимог забезпечення соціальної спрямованості економіки, координації прогнозних і програмних заходів економічного та соціального розвитку, розширення комплексу господарсько-правових засобів забезпечення сталого розвитку населених пунктів, удосконалення порядку екологізації правових засад господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9-30 + У9(4УКР)281 +
Шифр НБУВ: РА352637

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шаповалова О.І. 
Європейська політика Франції за президенства Жака Ширака: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / О.І. Шаповалова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. віднос. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено структуру європейської політики Франції за часів президентства Жака Ширака. Проаналізовано її концептуальні засади та з'ясовано значущість практичних механізмів інституційного та білатерального рівня для її реалізації. Встановлено, що у концептуальній структурі французької зовнішньої політики Європа відіграє центральну роль як базова складова глобального проекту Франції, суттю якої є становлення Європи як автономного цілісного суб'єкта міжнародних відносин, мультиплікатора впливу Франції в глобальному та регіональному масштабі й інструменту максимізації переваг у практичних сферах зовнішньої політики. Обгрунтовано, що за президентства Ж. Ширака європейська інтеграція перетворилась на основну платформу реалізації французької політики в Європі, але десинхронізація динаміки розвитку процесів інтеграції на різних рівнях інституційної структури ЄС є основними фактором, який гальмує реалізацію французької євроінтеграційної стратегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ФРА)64 +
Шифр НБУВ: РА365631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шаповалова О.Ю. 
Органні особливості раннього гістогенезу похідних різних зародкових листків у людини: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.09 / О.Ю. Шаповалова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Проведено на ембріонах людини перших 12-ти тижнів ембріогенезу морфологічне, гістохімічне, лектиногістохімічне та морфометричне дослідження, яке дозволило встановити, що епітеліальна вистилка дихальної системи формується із ектодерми. Визначено присутність у гістогенезі підшлункової залози, ротової порожнини з її похідними, а також у дихальній системі періодів, що супроводжуються значними тканинними перетвореннями, зокрема, 50 - 57-а доба та 10 - 11-ий тиждень у розвитку підшлункової залози, 43 - 45-а доба та 11 - 12-ий тиждень - для дихальної системи, 57 - 62-а доба і 11 - 12-ий тиждень - для ротової порожнини. Прослідковано ефект послідовного перерозподілу глікополімерів - рецепторів у клітинах, на їх поверхні та у позаклітинних тканинних структурах у процесі органоспецифічного диференціювання епітеліальних і мезенхімних закладок вивчених органів та участь зазначених молекул в епітеліо-мезенхімних взаємодіях, які залежать від гетерогенного походження закладок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.110 + Р716.110
Шифр НБУВ: РА324089

Рубрики:

      
4.

Шаповалова О.І. 
Проценти у грошових зобов'язаннях (цивілістичні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / О.І. Шаповалова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні і практичні аспекти застосування процентів у грошових зобов'язаннях, виявлено їх цивільно-правову специфіку. Проаналізовано правову природу грошових коштів, грошової плати, грошових зобов'язань та взаємозв'язок процентів з грошима. Висвітлено питання щодо сплати процентів, що встановлені за правомірне користування грошовими коштами та їх правовий статус у разі порушення такого зобов'язання. З'ясовано правову природу плати за чужі гроші та право власності на гроші. Значну увагу приділено дослідженню правових наслідків порушення грошового зобов'язання. Розглянуто умови договору та закону, що встановлюють проценти у разі порушення грошового зобов'язання та негрошового зобов'язання, а також питання щодо відповідальності за цього порушення. Здійснено розмежування правової природи таких процентів. На підставі аналізу нормативних актів та судової практики сформульовано пропозиції з метою вдосконалення правового регулювання застосування процентів у цивільному праві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.3 + Х839(4УКР)207 +
Шифр НБУВ: РА337651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Шаповалова О.О. 
Розробка схем пожежних стволів, оптимальних за критерієм дальності подачі вогнегасної речовини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.О. Шаповалова ; Харк. ін-т пожеж. безпеки. — Х., 2000. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено зв'язок між дальністю подачі вогнегасної речовини в осередок пожежі та швидкістю витікання зі сопла пожежного ствола, фізичними характеристиками рідини, ступенем розпилу. Запропоновано інженерну процедуру розробки схем пожежних стволів, що забезпечують максимум дальності подачі вогнегасної речовини, за умов використання блоків планування експериментів, обчислювального експерименту оптимізації, які тісно взаємодіють між собою. Створено математичну модель гідродинамічних процесів з використанням апарату теорії R-функції та теорії планування експериментів, що дозволяє вирішувати задачу оптимізації схем побудови пожежних стволів. Розроблено і програмно реалізовано алгоритми дослідження гідродинамічних характеристик пристроїв та їх залежності від геометричних параметрів із подальшою оптимізацією конструкції. За результатами експериментальних досліджень підтверджено адекватність моделей і стволів різноманітних конфігурацій за умов досягнення дальності свого максимального значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н560.2-511-044
Шифр НБУВ: РА310416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шаповалова О.О. 
Російсько-японські відносини (2000 - 2008 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Шаповалова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Уперше в українській історичній науці проведено дослідження російсько-японських відносин (2000 - 2008 рр.) у політичній, економічній, гуманітарній сферах. Простежено еволюцію політичного діалогу між Росією та Японією від курсу на встановлення відносин партнерства до стратегічного партнерства з урахуванням впливу ролі громадськості на вирішення актуальних проблем співробітництва. Досліджено процес створення договірно-правової бази російсько-японських відносин у сферах політики, економіки, безпеки, освіти та культури. Зроблено висновок, що у сучасний період правове забезпечення українсько-японського співробітництва має декларативний характер. Особливу увагу приділено дослідженню спільних інтересів у розвитку двостороннього співробітництва у галузі політики, економіки, безпеки з урахуванням інтересів третіх країн, зокрема, США, Китаю та КНДР. Проведено дослідження культурної дипломатії Росії та Японії як складової іміджевої політики країн. Узагальнено досвід двосторонньої співпраці, висвітлено його основні досягнення. Наведено рекомендації щодо формування східного вектора зовнішньої політики України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2РОС)64-64(5ЯПО) + Т3(5ЯПО)64-64(2РОС) +
Шифр НБУВ: РА368490

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Будівництво   
7.

Шаповалова О.В. 
Сухі гіпсові суміші з комплексними добавками на основі вторинних продуктів цукрової та газової промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.В. Шаповалова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2006. — 21 с. — укp.

Розглянуто питання розробки та дослідження сухих будівельних сумішей на основі гіпсу з комплексними домішками на основі вторинних продуктів цукрової та газової промисловості. Теоретично обгрунтовано та експериментельно підтверджено можливість збільшення часу придатності суміші за рахунок введення домішок на основі вторинних продуктів цукрової й газової промисловості. Досліджено вплив основних складових домішки (меляси та карбідного мулу) на властивості напівводного гіпсу. Запропоновано та установлено механізм одержання сухої домішки. Вивчено властивості розробленої домішки, яка дозволяє регулювати терміни тужавлення напівводного гіпсу, знижує водогіпсове відношення, має пластифікуючі властивості. Розроблено технологію виготовлення домішки та визначено оптимальні параметри технологічного процесу одержання сухої домішки на основі вторинних продуктів цукрової та газової промисловості. Визначено оптимальні сполуки компонентів сухих шпатлівочних і штукатурних сумішей на основі будівельного гіпсу з застосуванням комплексної домішки. Простежено її вплив на властивості шпатлівочних і штукатурних сумішей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н332.322 +
Шифр НБУВ: РА345733

Рубрики:

      
8.

Шаповалова О.М. 
Формування системи показників інвестиційної привабливості регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.05 / О.М. Шаповалова ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Наведено класифікацію методичних підходів до оцінки інвестиційної привабливості регіонів і теоретичні положення щодо сутності інвестиційного процесу через його декомпозицію та проведено розгляд елементної бази. Побудовано рейтинги та групи інвестиційно-привабливих регіонів на підставі використання агрегованих показників. Визначено можливі показники припливу прямих іноземних інвестицій на основі колаборації між показниками рейтингу регіонів, що дозволяє об'єктивно визначити регіони з позитивною, негативною характеристиками прогнозу та регіони, які не мають чітко визначених характеристик прогнозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56
Шифр НБУВ: РА372628 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Шаповалова О.В. 
Циклічні форми інструментальної музики композиторів Донеччини у жанровому контексті сучасної української музики: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Шаповалова ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено твори камерно-інструментальної та симфонічної музики 1970-х рр. - початку XXI ст. композиторів Донеччини, розглянуто особливості їх жанрово-стилістичної презентації у процесі історичного розвитку української музики у відповідному жанровому контексті. Вперше у вітчизняному музикознавстві здійснено комплексно-аналітичне вивчення проблем становлення та розвитку жанрово-номінативних і вербально-номінативних камерно-інструментальних і симфонічних циклічних творів на культурно-художніх теренах Донбасу у музично-мистецькій інфраструктурі культурного життя України другої половини XX ст. Розкрито вплив суспільно-історичних і соціокультурних процесів у державі на становлення музичної, зокрема інструментальної, культури Донеччини. З використанням гносеологічного та аксіологічного підходу розглянуто інструментальні твори композиторів Донеччини як художні феномени. Зроблено критичну оцінку художньо-естетичного рівня інструментальної музики України на прикладі творчості членів Донецької організації Національної спілки композиторів України, висвітлено їх здобутки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.054 + Щ313(4УКР-4ДОН)6-81 +
Шифр НБУВ: РА355413

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Коханова Н. Ю. 
Організаційно-педагогічні засади навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі / Н. Ю. Коханова. — Б.м., 2021 — укp.

У дослідженні з'ясовано організаційно-педагогічні засади навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі задля визначення перспектив розвитку феномену іншомовного навчання учнів початкової школи в Україні. У контексті характеристики стану розробленості досліджуваної проблеми у вітчизняній науковій думці виокремлено та подано системну характеристику наукових розвідок, що стосуються таких її аспектів: 1) порівняльно-педагогічного, який висвітлює проблеми іншомовної освіти в різних країнах; 2) професійно-педагогічного, який розкриває професійні якості вчителя, що допомагають успішно реалізувати мету навчання іноземної мови; 3) лінгвістичного, який розглядає лінгвістичну складову іншомовного навчання в початковій школі; 4) методичного, який охоплює проблеми вдосконалення навчання і викладання іноземних мов шляхом опанування нових методі та прийомів; 5) психологічного, який розкриває психологічні особливості вивчення іноземної мови молодшими школярами; 6) культурологічного, який має на увазі навчання іноземної мови через власну культуру і традиції. Окреслено нормативні засади навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі. Виявлено, що навчання англійської мови в закладах освіти країни регулюється низкою нормативно-правових актів міжнародного та національного рівня політичного та освітнього характеру. Окреслено тенденції розвитку нормативного забезпечення навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі: оновлення нормативних документів відповідно до суспільно-політичних та соціально-економічних чинників розвитку країни; оновлення стандартів та рекомендацій навчання англійської мови відповідно до актуальних потреб навчального процесу; поглиблення взаємозв'язку цілей і методології навчального процесу; надання незалежності початковій школи у виборі навчальних програм та підручників. Висвітлено організаційні засади навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі, а саме: вибір шкільної навчальної програми для планування освітнього процесу; вимоги до кваліфікації вчителів, які мають право викладати іноземну мову в початковій школі; тижневе навантаження для навчання англійської мови в початковій школі; вибір підручників та методичних посібників для навчання англійської мови. Розкрито методичні засади навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі, зокрема виявлено, що викладання англійської мови в початковій школі проводиться за допомогою поєднання традиційних (прямий метод, граматико-перекладний) та інноваційних (ігровий, інтерактивний) методів навчання, які спрямовані на розвиток чотирьох видів мовленнєвої діяльності (мовлення, аудіювання, читання і письма). Дійшли висновку, що серед методів навчання іноземних мов у початковій школі Польщі превалюють ті, що вимагають активної діяльності школярів: метод проєктів, метод дискусії, метод драматизації, брейнстормінг тощо, тобто інноваційні. Схарактеризовано низку методичних прийомів, що застосовуються для вивчення лексики; для навчання читання, письма та усного мовлення. 5 Визначено можливості використання прогресивного польського досвіду в аспекті досліджуваної проблеми в Україні. З'ясовано, що навчання англійської мови з початкової школи є ефективним засобом для подальшого розвитку іншомовної компетентності школярів. Констатовано, що досвід навчання іноземних мов у початковій школі Польщі може стати орієнтиром під час визначення раціонального співвідношення навчального часу для оволодіння іноземними мовами в початковій школі. При цьому має враховуватися принцип частотності та інтенсивності іншомовної освіти школярів. Обґрунтовано перспективи використання інноваційного досвіду навчання англійської мови учнів початкової школи Польщі у процесі модернізації освітньої системи України на державному, регіональному, інституційному та особистісному рівнях. Прогностичний потенціал проведеного дослідження зумовлюється можливістю використання отриманих результатів для здійснення подальшої науково-дослідницької роботи в даному напрямі у процесі модернізації вітчизняної школи згідно з концепцією «Нової української школи».^UOrganizational and pedagogical foundations of teaching English of primary school pupils in Poland were revealed in the study in order to determine the prospects for the development of the phenomenon of foreign language teaching of primary school pupils in Ukraine. In the context of revealing the state of development of the studied problem in the domestic scientific discourse the systemic characteristics of the scientific research in the following aspects has been highlighted: 1) comparativepedagogical, which covers problems of foreign language teaching in different countries; 2) professional-pedagogical, which reveals the professional qualities of the teacher, which help to realize successfully the purpose of teaching a foreign language; 3) linguistic, which considers the linguistic component of foreign language teaching in primary school; 4) methodological, which covers the problems of improving teaching and learning of foreign languages by mastering new methods and techniques; 5) psychological, which reveals the psychological features of learning a foreign language by junior pupils; 6) culturological, which means learning a foreign language through one's own culture and traditions. The normative foundations of teaching English of primary school pupils in Poland are outlined. It has been found that teaching of English in education institutions of the country is regulated with a number of international and national level acts of political and educational nature. The trends of development of regulations development of English language teaching of the primary school pupils in Poland are outlined: updating of normative documents in accordance with socio-political and socio-economic factors of the development of the country; updating standards and recommendations for teaching English in accordance with the current needs of the educational process; deepening the relationship between the goals and methodology of the educational process; granting the independent choice of the curricula and textbooks in the primary school. The organizational principles of teaching English of primary school students in Poland are highlighted, namely: the choice of school curriculum for planning the educational process; qualification requirements for teachers who have the right to teach a foreign language in the primary school; weekly workload for teaching English in the primary school; choice of textbooks and manuals for teaching English. The methodological foundations of teaching English of primary school pupils in Poland are revealed, in particular, it is found that teaching English in a primary school is carried out using a combination of traditional (direct method, grammartranslation) and innovative (game, interactive) teaching methods aimed at developing four types of speech activity (speaking, listening, reading and writing). It was concluded that among the methods of teaching foreign languages in the primary school in Poland, those that require active participation of students prevail: the method of projects, the method of discussion, the method of dramatization, brainstorming, etc., i.e. innovative. A number of methodological techniques that are used to study vocabulary, to teach reading, writing and speaking are characterized. The possibilities of creative use of the progressive experience of Poland in the aspect of the studied problem in Ukraine are outlined. It has been found that learning English from primary school is an effective means for further development of foreign language competence of pupils. It is stated that the experience of learning 13 foreign languages in the primary school in Poland can be a guide in determining the ratio of study time for learning foreign languages in a primary school. The principle of frequency and intensity of foreign language learning of schoolchildren should be taken into account. Prospects for the use of innovative experience of teaching English to primary school pupils in Poland in the process of modernization of the educational system of Ukraine at the state, regional, institutional and personal levels are substantiated. The prognostic potential of the study is determined by the possibility of using its results for further research work in this direction in the process of modernization of the domestic school in accordance with the concept of the “New Ukrainian School”.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського