Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (737)Книжкові видання та компакт-диски (750)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКИМЕНК$<.>+<.>A=МИКОЛ$<.>+<.>A=ВАСИЛЬОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Якименко М.В. 
Вираження картини світу в лексиці японської мови: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / М.В. Якименко ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено особливості вираження національного світобачення японців на лексичному рівні мови. Узагальнено відомості про генезу, історію й теоретичний досвід дослідження мовної картини сіту в українському та зарубіжному мовознавстві. Встановлено співвідношення лексичних та нелексичних засобів вираження мовної картини світу. Показано важливе місце дослідження процесу сприйняття носіями японської мови природи і суспільства серед інших японознавчих дисциплін. Виявлено специфічні риси міфологічного способу мислення представників архаїчної традиційної культури та їх відображення у японській мові (у загальних і власних назвах). Розглянуто особливості сприйняття мови у східних традиціях, зокрема, східноазійськими культурами, передусім, японською. Вивчено ключові слова на позначення основних категорій японської ментальності. Досліджено лексеми японського походження, які набувають значення культурних символів у текстах українською, російською та англійською мовами, а також фіксацію таких слів в українських лексикографічних джерелах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.121-3 +
Шифр НБУВ: РА350868

      
2.

Якименко М.С. 
Високочастотні коливання пружних циліндрів скінченної довжини: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / М.С. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Теоретично досліджено усталені коливання скінченного пружного ізотропного циліндра. З застосуванням аналітичного методу суперпозиції одержано загальні представлення полів переміщень і напружень, які дозволяють розраховувати всі особливості динамічної поведінки циліндра. Виконання межових умов призводить до нескінченних систем лінійних алгебричних рівнянь, редукція яких здійснюється з урахуванням асимптотичної поведінки невідомих коефіцієнтів. Досліджено симетричні й антисиметричні типи резонансних коливань, характеристики яких наведено у вигляді графіків залежності частот від геометрії циліндра. Встановлено зв'язок між методами суперпозиції та однорідних розв'язків. На підставі проведених розрахунків виявлено нові закономірності, а саме: встановлено особливості перебудови частотних спектрів залежно від значень коефіцієнта Пуассона. Досліджено вплив характеристик частот дисперсійного спектра циліндричного хвилеводу на структуру частотного спектра довгих циліндрів у високочастотній області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1,022 +
Шифр НБУВ: РА366717

Рубрики:

      
3.

Миколайчук М.М. 
Діагностика соціально-економічного розвитку території як елемент механізму державного управління: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.М. Миколайчук ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Запропоновано концепцію трансформації регіонального управління ефективністю соціально-економічного розвитку території, що базується на розподіленні механізмів державного управління на централізовані й децентралізовані та визначенні діагностики ефективності розвитку та інформаційно-аналітичної підтримки розробки та реалізації стратегічних планів як найбільш вагомих інструментів децентралізованого механізму державного управління регіоном. У контексті адміністративної реформи запропоновано впровадження принципів контролінгу на регіональному рівні. Визначено основні чинники формування валового внутрішнього продукту та тривалості життя в районі, галузі, регіоні. На їх підставі з урахуванням наявності офіційної статистичної звітності запропоновано методи оцінки та розроблено програми розрахунку індексів людського розвитку регіонів, галузей та районів області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21 +
Шифр НБУВ: РА330311

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Миколенко І.Г. 
Ефективність виробництва та збуту зерна круп'яних культур в сільськогосподарських підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Г. Миколенко ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Систематизовано теоретичні, методичні та практичні засади ефективності виробництва та збуту зернокруп'яних культур у регіоні. Обгрунтовано вплив комплексу факторів формування рівня економічної ефективності їх виробництва. Удосконалено засади формування рівня прибутковості підгалузі зернокруп'яного виробництва з урахуванням регіональних чинників виробництва, переробки та збуту зерна. Уточнено аналітичні підходи щодо кількісної оцінки факторів підвищення економічної ефективності зерновиробництва з широким залученням традиційних і сучасних методів статистики. Обгрунтовано чинники формування економічних взаємовідносин у системі виробництво - зберігання - переробка - реалізація. Уточнено визначення економічних передумов і регіональних чинників формування прибутковості підгалузі виробництва зернокруп'яних культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ПОЛ)325.151.5 + У9(4УКР-4ПОЛ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА368646

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Якименко Х.С. 
Європейський союз: правова природа об'єднання: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Х.С. Якименко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено історію становлення та розвитку європейського інтеграційного процесу, розкрито правову природу Європейського Союзу (ЄС). Проаналізовано сучасні підходи щодо розуміння наднаціональної організації влади та запропоновано визначення даного поняття як автономної територіальної організації політичної влади, заснованої суверенними державами з метою досягнення загальнозначущих цілей, яка наділена широкою компетенцією, зокрема, правом приймати загальнообов'язкові рішення кваліфікованою більшістю голосів держав-членів і регулюється власним правом, що характеризується верховенством відносно національного права. На прикладі ЄС проаналізовано співвідношення понять "державний суверенітет" і "наднаціональна організація влади". Зроблено висновок, що членство в організації з наднаціональною владою не загрожує державному суверенітету її членів, оскільки має місце добровільне делегування лише права реалізації окремих суверенних прав. Проаналізовано передумови заснування Європейських співтовариств/ЄС та їх еволюцію у напрямку формування наднаціональної організації влади. Запропоновано визначення ЄС як унікального інтеграційного об'єднання, яке, зберігаючи окремі риси міжнародної організації, федерації та конфедерації, конституюється державами-членами як наднаціональна організація влади. Доведено, що інституційна система ЄС органічно поєднує взаємодоповнюючі наднаціональні та міжнародно-правові начала. Показано роль християнства у процесі становлення об'єднавчого процесу у Європі. Досліджено прояв наднаціональності у діяльності інститутів ЄС, зокрема, у правотворчому процесі. Показано специфіку правової природи ЄС як наддержавної організації влади та визначено основні завдання держави, що прагне інтегруватися до ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5 +
Шифр НБУВ: РА367300

Рубрики:

      
6.

Якименко Н.В. 
Забезпечення конкурентоспроможності промислових підприємств в умовах міжнародних транспортних коридорів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Н.В. Якименко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та створено методичне підгрунтя підвищення ефективності функціонування та конкурентоспроможності промислового та транспортного комплексу України шляхом об'єднання суб'єктів ринку в інтегровану структуру, що у своїй діяльності використовує переваги мережі міжнародних транспортних коридорів (МТК). Доведено необхідність розбудови мережі МТК на території України та визначено основні види ефекту, що одержують суб'єкти ринку від їх розвитку. Проаналізовано стан транспортної інфраструктури та вітчизняного промислового комплексу. Визначено доцільність створення на території України мережі транспортно-логістичних посередників. З'ясовано функції, що виконуються такими суб'єктами. Встановлено їх роль у підвищенні конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, а також вітчизняної продукції та послуг. Розроблено схему взаємодії промислового комплексу та торгово-транспортної логістичної інфраструктури. Запропоновано організаційно-правову форму промислово-фінансового об'єднання, що функціонує за умов МТК. Установлено критерії, які дають змогу визначити конкурентоспроможність товарів і послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)830-13 + У9(4УКР)837-13 +
Шифр НБУВ: РА356277

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Якименко Н.М. 
Зв'язані задачі термов'язкопружності для плоских тіл з концентраторами напружень при гармонічному навантаженні: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Н.М. Якименко ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Числово розв'язано нові задачі зв'язаної термопружності для прямокутної призми з циліндричним включенням за нормального та гармонічного навантаження з урахуванням дисипації механічної енергії та залежності фізико-механічних властивостей матеріалу від температури. Виявлено закономірності вібраційного розігріву призми з циліндричними включеннями низької та високої жорсткості за умов силових навантажень стиску та зсуву у плоскій постановці, а також у разі силового зсуву в антиплоскій постановці. Визначено зони максимальної напруженості та температури, а також вивчено еволюцію цих зон у процесі вібророзігріву. Досліджено ефект термічної нестійкості призми з циліндричним включенням, вивчено вплив жорсткісних характеристик включення та типу навантаження на критичні значення параметрів збудження. Установлено високу якісну відповідність експериментальних і розрахункових даних щодо параметрів зони локалізованого вібророзігріву в околі вершини надрізу в'язкопружної призми за умов гармонічного розтягу - стиску.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.331-01,022 + В251.106.6-01,022 +
Шифр НБУВ: РА338212

Рубрики:

      
8.

Миколаєнко І.М. 
Історіографія діяльності земських установ України (1864 - 2001 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Миколаєнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше у широких хронологічних межах досліджено комплекс українських, російських і зарубіжних історіографічних джерел, який вміщує монографії, брошури, статті, дисертаційні дослідження щодо діяльності земських установ України. Встановлено зв'язок між змінами на пострадянському просторі та зміною поглядів дослідників щодо українських земств. Показано еволюцію поглядів українських і російських учених на діяльність земств як органів місцевого самоврядування. На підставі введення у науковий обіг нових джерел, насамперед, архівних документів, комплексно досліджено головні чинники, які визначали стан суспільно-політичної, культурно-освітньої та соціально-економічної діяльності земських установ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-536.2 + Т1(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА322822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Миколенко О. І. 
Місце адміністративного процедурного права в системі юридичних знань та системі права України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / О. І. Миколенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 40 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку адміністративно-процедурних норм в країнах світу та землях сучасної України. Розкрито вплив загальнопроцесуальної теорії та науки адміністративного права на розвиток наукової думки щодо розуміння адміністративної процедури й її співвідношення з адміністративним процесом. Обгрунтовано доцільність на сучасному етапі розвитку адміністративно-процедурного права в Україні розглядати його як частину адміністративного права. У зв'язку з цим категоріальний апарат, що розробляється адміністративним процедурним правом, повинен розроблятися з урахуванням наукових категорій, що запропоновані теорією держави та права та наукою адміністративного права. Проаналізовано думки науковців щодо ознак і видів юридичного процесу, на підставі чого визначено ознаки адміністративного процесу. Доведено необхідність напрацювання єдиних критеріїв щодо визначення елементів структури адміністративної процедури, видів адміністративних проваджень і кількості стадій в адміністративному провадженні. Запропоновано використання в юридичній науці поняття "адміністративна процедурна форма", надано його визначення та охарактеризовано елементи, які входять до його змісту. Встановлено, що специфіка адміністративного процедурного права набуває свого прояву в адміністративно-процедурному правовому режимі, який визначається як особливий порядок правового регулювання, що виникає в результаті специфічного поєднання цілей, принципів, предмета, статусу суб'єктів, методу, правових гарантій адміністративно-процедурного правового регулювання та встановлення адміністративно-процедурного правового стану.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-31 + Х8(4УКР)-31
Шифр НБУВ: РА380234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Якименко Т.І. 
Нейроактивні амінокислоти у генезі судомної активності головного мозку: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.І. Якименко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Визначено роль медіаторних амінокислот (глутамінової та аспарагінової кислот, гліцину, таурину), циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у розвитку судомної активності, досліджено їх вміст та пороги виникнення судомної реакції у лімбічних структурах головного мозку щурів із низьким та високим рівнями аудіогенної збудливості. Аналіз одержаних даних свідчить про наявність взаємозв'язку між особливостями співвідношення збудливих та гальмівних амінокислот і порогом виникнення судомної активності структур головного мозку високозбудливих щурів. Розглянуто взаємозв'язок між концентрацією глутамінової кислоти і цГМФ, гліцину і цАМФ. Це доводить, що гліцин опосереднює свою дію шляхом активації цАМФ, а збуджуючі амінокислоти - через цГМФ. Зроблено висновок, що підвищений вміст збудливих амінокислот та недостатній - гальмівних, є однією з патологічних ланок формування судомної готовності головного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.7-323.5
Шифр НБУВ: РА308188 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Якименко О.І. 
Нелінійні когерентні ефекти при розповсюдженні електромагнітних хвиль у магнітоактивній плазмі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / О.І. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Досліджено основні розпади нестійкості вістлерових хвиль у космічній та лабораторній плазмі в загальному випадку, коли хвиля накачки поширюється під кутом до зовнішнього магнітного поля. Вивчено умови формування та еволюцію двовимірних локалізованих солітонів та вихорів обвідної у нерівноважних плазмових системах у межах моделі узагальненого нелінійного рівняння Шредінгера (УНРШ). Аналітично досліджено умови формування та загальні властивості двовимірних солітонів та вихорів з урахуванням дисперсії четвертого порядку, нелінійностей нелокального типу або конкуруючих алгебричних нелінійностей третього та п'ятого порядків. Базуючись на результатах числового моделювання двовимірних стаціонарних та вихорових розв'язках УНРШ, обчислювальних експериментів стосовно еволюції збурених стаціонарних розв'язків з використанням УНРШ доведено можливість існування стійких двовимірних солітонів і вихорів у магнітоактивній плазмі. Одержані теоретичні результати якісно співпадають з експериментальними даними спостереження вістлерових структур у магнітоактивній лабораторній та іоносферній плазмі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.263,022 +
Шифр НБУВ: РА328269

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Якименко Я.М. 
Підвищення надійності конструкцій дорожнього одягу нежорсткого типу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.11 / Я.М. Якименко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності зміни показників міцності, деформативності та неоднорідності асфальтобетону в діапазоні зміни експлуатаційних температур і швидкості навантаження. Розроблено методику оцінки надійності в процесі експлуатації та проаналізовано надійність в залежності від зміни інтенсивності руху, міцності, деформативності та неоднорідності конструкції в добовому та річному циклах. Одержано неповне квадратичне рівняння регресії, що дозволило адекватно апроксимувати залежність коефіцієнта динамічності автомобіля від висоти нерівності на дорозі та швидкості руху автомобіля. Удосконалено метод оцінки та забезпечення надійності нежорсткого дорожнього одягу з урахуванням динамічної дії та зміни погодно-кліматичних факторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311-044-021.1
Шифр НБУВ: РА372099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Миколайчук А.І. 
Поетика мотиву в романах В. Фолкнера кінця 1920-х - початку 1930-х років: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / А.І. Миколайчук ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2010. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано поетику мотиву в романістиці В. Фолкнера 1920-х - 1930-х рр. Охарактеризовано особливості семантики, структури та функціонування мотивів. Поетикальну парадигму мотиву досліджено на різних рівнях художньої системи письменника: словесно-стилістичному, предметно-зображальному, сюжетному, хронотопному, наратологічному. Висвітлено специфіку архетипно-міфологічних мотивних комплексів. Охарактеризовано функції мотивів, спродукованих біблійним і літературно-художнім інтертекстами. З'ясовано значення екзистенційної мотивної парадигми. Встановлено роль мотиву як чинника й елемента сюжету, архітектоніки й оповідної стратегії автора. Показано, що домінантною структурно-змістовою функцією мотиву в романах В. Фолкнера є формування "некласичної" художньої цілісності твору, що досягається шляхом наскрізного імпліцитного структурування тексту за допомогою повторювання, взаємовіддзеркалення його окремих елементів, образно-асоціативного зв'язку між ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)6-4 Фолкнер В. 534
Шифр НБУВ: РА370548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Миколенко Д.В. 
Правоцентристські партії у політичній системі Болгарії (1899 - 1908 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.В. Миколенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено роль і місце ліберальної та консервативної партій у політичній системі Болгарії в кінці XIX - на початку XX ст., для визначення яких вперше використано термін правоцентристські. Обгрунтовано твердження, що усталені в історіогарфії поняття "русофіли" та "русофоби" спотворюють справжню зовнішньополітичну орієнтацію ліберальної та консервативної партій. Запропоновано їх нову диференціацію, зокрема, виділено праві й помірковані правоцентристські та найближчі до центру політичного спектра. 1899 - 1908 рр. охарактеризовано як період панування класичної болгарської демократії. Показано специфічну роль правоцентристських партій у системі державної влади Болгарії, що обумовлена низьким рівнем політичної культури, значно швидшими темпами модернізації державного управління у порівнянні зі змінами менталітету громадян, перевагою виконавчої гілки влади над законодавчою та судовою, відсутністю демократичних традицій внаслідок тривалого перебування держави у складі Туреччини - імперії східного типу. Висвітлено участь правоцентристських партій у діяльності парламенту. Проаналізовано діяльність урядів Болгарії даного історичного періоду, що складалися з ліберальних або консервативних політичних сил. Досліджено боротьбу правоцентристських партій за владу, проаналізовано їх взаємодію з інститутом монархії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-4 + Ф69(4БОЛ), 82/83 +
Шифр НБУВ: РА352921

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Миколенко О.І. 
Проблеми відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.І. Миколенко ; Ун-т внутр. справ. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення адміністративно-правового механізму відшкодування шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням. Сформульовано поняття шкоди, яка завдається даними правопорушенням, визначено передумови та підстави її відшкодування, розкрито правову природу шкоди, завданої адміністративним правопорушенням, та правову природу такого заходу примусу як стягнення шкоди в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення. Подано конкретні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, що регулює питання відшкодування шкоди у порядку провадження в справах щодо адміністративних правопорушень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072 + Х838(4УКР)213.104
Шифр НБУВ: РА311247 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Миколенко В. А. 
Прокуратура України як суб'єкт адміністративного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Миколенко ; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. — К., 2011. — 19 с. — укp.

З'ясовано сутність та особливості організаційно-правового забезпечення діяльності прокуратури України. Визначено поняття та систему суб'єктів адміністративного права, правові й організаційні засади функціонування прокуратури України, характеристику системи цивільного контролю за діяльністю прокуратури. Уточнено сутність та особливості адміністративного статусу органів прокуратури, з'ясовано мету та завдання прокуратури України, визначено її функції та компетенцію. Висвітлено особливості актів прокурорського реагування на порушення законності, удосконалено механізм взаємодії прокуратури України з іншими правоохоронними органами держави. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до чинного законодавства з зазначених питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)62
Шифр НБУВ: РА383964 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Якименко І.Л. 
Регуляторна дія монохроматичного видимого світла нетеплової інтенсивності на розвиток птиці (за функціонуванням енергетичної, гідроксилюючої та антиоксидантної систем): Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / І.Л. Якименко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 33 с.: рис. — укp.

Виявлено, що опромінення ембріонів птиці червоним світлом активує функціонування енергетичної та гідроксилюючої системи печінки та призводить до вірогідних змін стану антиоксидантної системи (від прооксидантного впливу наприкінці ембріогенезу до вираженого антиоксидантного у постембріональний період).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-271.23 +
Шифр НБУВ: РА323425

Рубрики:

      
18.

Якименко К.М. 
Системотехніка та технологія лексикографічних систем семантичного типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / К.М. Якименко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Удосконалено теорію лексикографічних систем семантичного типу, на базі якої сформовано лексикографічну базу даних тлумачного словника української мови (ЛБД СУМ), створено технологічний комплекс укладання його нової версії, розроблено ЛБД та клієнтську програму Українського національного лінгвістичного корпусу для поповнення словника текстовими ілюстраціями. Одержаний комплекс адаптовано до створення та редагування ЛБД російського тлумачного словника. Показано, що розроблена технологія дозволяє значно підвищити продуктивність лексикографічної праці. Запропоновано технологічний інструментарій для формування семантичних ЛБД, таких як фразеологічна, синонімічна й етимологічна. Створено засоби для роботи з цими базами даних (перегляду та редагування), а також для інтеграції їх з тлумачною ЛБД. З використанням розроблених технологій переформовано фразеологічну підсистему СУМ. На підставі ЛБД СУМ створено лексикографічні бази даних для проведення лінгвістичних досліджень окремо за частинами мови. З використанням ЛБД "Дієслово" одержано нову класифікацію українських дієслів та інші дані про структуру їх граматичної та лексичної семантики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.66 +
Шифр НБУВ: РА343375

Рубрики:

      
19.

Миколенко О.М. 
Теоретичні основи дослідження шкоди, заподіяної злочином: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Миколенко ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження теоретичних і практичних проблем щодо визначення та розуміння шкоди, заподіяної злочином. Проаналізовано критерії криміналізації та декриміналізації діянь, суспільну небезпеку злочину та його наслідків. З'ясовано взаємозв'язок заподіяної шкоди з ознаками та елементами складу злочину. Розглянуто особливості класифікації злочинної діяльності та індивідуалізації покарання. На підставі одержаних даних запропоновано розглядати шкідливі наслідки злочину як самостійне поняття кримінального права, обгрунтовано його зміст та ознаки. Проаналізовано поняття "соціально шкідливе діяння" та "суспільно небезпечне діяння". Запропоновано нові підходи щодо визначення критеріїв криміналізації діянь й обгрунтовано відмінне від чинного законодавства поняття малозначності діяння. Розглянуто особливості термінологічного розмежування юридичних понять, пов'язаних зі "шкодою, заподіяною злочином". Наведено пропозиції щодо зміни деяких традиційних юридичних концепцій та підвищення ефективності кримінального законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)1 в +
Шифр НБУВ: РА335429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Миколенко Т.М. 
Український міський сленг (на матеріалі усного мовлення тернопільців): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.М. Миколенко ; Ін-т укр. мови НАН України. — К., 2006. — 24 с. — укp.

Наведено результати дослідження сленгу жителів окремого міста (на матеріалі мовлення жителів Тернополя). Вміщено понад 6000 сленг-одиниць, одну третю яких вперше зафіксовано автором. Зібрано та структуризовано сленгізми у лексико-семантичні групи, синтезовано лексику з погляду синонімії й антонімії. Проаналізовано основні джерела та механізм переходу одиниць у жаргонізовану розмовну мову й визначено деякі способи творення тернопільського міського сленгу. Висвітлено особливості сленгової лексики мешканців міста з урахуванням детермінантів біосоціальної бази - статі та віку. Наведено матеріали сленгової лексики жителів Тернополя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-677.1 +
Шифр НБУВ: РА342748
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського