Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (502)Книжкові видання та компакт-диски (232)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯКИМЧУК$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВ$<.>+<.>A=ГРИГОРЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Якимчук Ю.М. 
Аналітичне продовження потенціального поля та його використання в алгоритмах автоматизованого підбору: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.М. Якимчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичне обгрунтування, нову математичну модель та алгоритм аналітичного продовження магнітного поля у верхній півпростір з використанням початкових даних, заданих на площі (тривимірний варіант) чи профілі (двовимірний варіант) кінцевих розмірів. Запропоновано програмно-алгоритмічні блоки моделювання магнітних полів за допомогою аномальних ефектів від елементарних тіл, таких як нахилена призма і довільно орієнтований у просторі матеріальний стрижень. Створено схему інтерпретації автоматизованого комплексу потенціальних полів. Вперше розроблений блок аналітичного продовження магнітного поля використано для обробки магнітометричних даних антарктичних рейсів і даних спостережень у Чорному та Середземному морях. Запропоновано рекомендації щодо використання аналітичного продовження магнітних полів у практиці геологічної інтерпретації вихідних магнітних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.415 +
Шифр НБУВ: РА331791

Рубрики:

      
2.

Якимчук Д. М. 
Вдосконалення пресів для вирубування деталей виробів легкої промисловості: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.10 / Д. М. Якимчук ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено тенденції розвитку вирубувальних пресів в легкій промисловості та перевірено ефективність їх використання. Розроблено математичну модель технологічного процесу вирубування на електрогідравлічному пресовому обладнанні консольного типу. Вперше визначено залежності зміни спожитої енергії та тиску масла в системі від часу роботи пресового обладнання для кожної з ділянок вирубування. Одержано аналітичні залежності зміни спожитої потужності від периметрів різака для різних видів матеріалу та моментів інерцій маховика.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М402.23-51-02 + М550.1-5-02
Шифр НБУВ: РА383572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
3.

Якимчук Р.А. 
Віддалені генетичні наслідки аварії на Чорнобильській АЕС (на прикладі озимої пшениці): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / Р.А. Якимчук ; НАН України; Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено цитогенетичну активність радіонуклідних забруднень у зоні відчуження ЧАЕС через 13 років після аварії. Встановлено суттєве збільшення, у порівнянні з спонтанним рівнем, частоти хромосомних аберацій і видимих мутацій у разі дії низьких доз гамма-променів і хімічних мутагенів на озиму пшеницю. Розглянуто можливість тестування низьких доз хімічних мутагенів у навколишньому середовищі за спектром хромосомних аберацій. Визначено, що максимальний вихід продуктивних форм викликають низькі дози гамма-променів і хімічних мутагенів. Встановлено, що зона відчуження ЧАЕС і місця локалізації низьких доз мутагенних факторів становлять генетичну загрозу для живих організмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31-271.25
Шифр НБУВ: РА318062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Якимчук А.Ю. 
Економічне стимулювання розвитку природно-заповідного фонду (на прикладі Північного регіону України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / А.Ю. Якимчук ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення процесу економічного стимулювання розвитку природно-заповідного фонду (ПЗФ) на прикладі Північного регіону України за умов ринкової економіки. Визначено соціально-економічну й екологічну суть ПЗФ. Запропоновано основні напрями та заходи економічного стимулювання розвитку ПЗФ. Обгрунтовано необхідність збільшення площі АЗФ на підставі фізико-географічного районування. Розроблено методику економічної оцінки функціонування ПЗФ як базису економічного стимулювання його розвитку. Здійснено економічну оцінку функціонування природних заповідників (ПЗ) і національних природних парків (НПП) Північного регіону. Удосконалено екологічну оцінку ПЗФ, а також оцінку ефективності управління ПЗФ. Розроблено структуру органу управління для нової категорії ПЗФ України - регіональних ландшафтних парків. Здійснено оцінку природного капіталу ПЗ і НПП Північного регіону за індексом природного капіталу. Розвинуто фінансовий механізм стимулювання діяльності ПЗФ. Розроблено оптимізаційну економіко-математичну модель розрахунку фінансування ПЗФ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР1)341.15-96 +
Шифр НБУВ: РА346044

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Якимчук Т.В. 
Ефективний розвиток текстильного виробництва на основі ресурсного забезпечення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / Т.В. Якимчук ; НАН України. Ін-т пробл. ринку і екон.-екол. дослідж. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Узагальнено теоретичні підходи до забезпечення ефективного розвитку підприємств текстильної промисловості. Обгрунтовано доцільність ресурсного підходу до підвищення ефективності розвитку даних підприємств, який передбачає застосування взаємозв'язку організаційних, фінансових і технологічних ресурсів. Надано характеристику сучасного стану розвитку текстильного виробництва. Проаналізовано макроекономічні умови його розвитку та запропоновано підхід до аналізу впливу зовнішнього середовища. Удосконалено організаційно-економічний механізм підвищення ефективності діяльності текстильного виробництва. Розроблено методичні засади технологічного та фінансового забезпечення його ефективного розвитку. Виявлено організаційно-економічні умови реструктуризації текстильних підприємств. Визначено необхідність зміни сировинної бази, впровадження у виробництво ресурсо- й енергоощадних технологій з метою підвищення конкурентоспроможності продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.4-591 +
Шифр НБУВ: РА340136

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Якимчук І.М. 
Інтеграція витрат як фактор ефективності інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / І.М. Якимчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено нову модель управління інтегрованими витратами за умов трансформації економіки. Запропоновано новий науковий підхід до узагальнення та обгрунтування витратного механізму перетворення будівельних інвестиційних затрат на поточні видатки зведення об'єктів, яке надає економічні вигоди, виражені додатковими фізичними інвестиційними спорудами та прибутком протягом життєвого циклу їх експлуатації. Наведено методику й алгоритм калькулювання кошторисних витрат для їх розрахунків, аналізу та контролю у будівельному виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)310-56-862
Шифр НБУВ: РА326832

Географічні рубрики:

      
7.

Якимчук Р.В. 
Клініко-патогенетичні особливості перебігу та лікування ішемічної хвороби серця у хворих з різною масою тіла: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Р.В. Якимчук ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2005. — 20 с. — укp.

Проаналізовано клінічний перебіг ішемічної хвороби серця (ІХС) у разі стабільної стенокардії напруги та прогресуючої стенокардії. Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування хворих на ІХС на підставі визначення клініко-патогенетичних особливостей перебігу захворювання у осіб з різною масою тіла та розроблено клініко-діагностичний алгоритм та методику лікування пацієнтів з даною патологією. Під час проведення наукового дослідження використано клінічні, інструментальні, біохімічні, імуноферментні методи. Оцінено вплив показника маси тіла на перебіг і дестабілізацію ІХС. Вивчено вміст лептину, інсуліну, тромбомодуліну та ліпідів у хворих з різною масою тіла. Обгрунтовано показання щодо нормування засобів стандартної терапії залежно від маси тіла. Встановлено нові фармакодинамічні закономірності реалізації лікувальної дії метопрололу та симвастатину, що проявляються стабілізацією захворювання, зниженням ризику розвитку ускладнень, покращенням нейрогуморальної регуляції, зменшенням дисліпідемії та гіперагрегації, а також нормалізацією рівня тромбомодуліну та лептину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-3 +
Шифр НБУВ: РА336220

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Якимчук В.Г. 
Методологія системного аналізу дистанційного зондування землі для вирішення задач екології та господарської діяльності: Автореф. дис. д-ра техн. наук: 05.07.12 / В.Г. Якимчук ; Центр аерокосм. дослідж. Землі Ін-ту геол. наук НАН України. — К., 2003. — 36 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено критерій оцінки ефективності систем дистанційного зондування землі (ДЗЗ) для вирішення задач екології та господарської діяльності на основі визначення функцій належності як зваженої суми функцій відповідності характеристик задач ЕГД і параметрів космічної систем (КС) ДЗЗ. Створено імітаційну модель системи ДЗЗ для вирішення задач ЕГД, яка включає модулі візування земної поверхні, реєстрації інформації, передавання і приймання інформації, системи керування. Модель враховує економічні фактори впровадження ДЗЗ в задачі ЕГД. Імітаційна модель реалізує метод адаптивного балансу впливів, що відображає причинно-наслідкові зв'язки в системі ДЗЗ. Для моделі системи ДЗЗ визначено метод її адаптації, інформацією для якого являються критерії оцінки якості космічних зображень. Розроблено математичні структурно-текстурні моделі елементів ландшафтних зон об'єктів задач ЕГД для автоматизованого дешифрування космічних зображень. Наведено методи системного підходу до вирішення задач оцінки екологічної ситуації і комплексного водокористування з використанням космічної інформації. За допомогою імітаційної моделі системи ДЗЗ виконано моделювання і отримано оцінку ефективності КС "Січ-1М" під час виконання задач, підпрограм і програми ЕГД, розробленої в Центрі аерокосмічних досліджень Землі ІГН НАН України. Запропоновано метод оптимізації системи ДЗЗ для вирішення задач ЕГД шляхом моделювання за різними сценаріями з використанням різних варіантів побудови апаратури КС ДЗЗ. З метою оптимізації системи ДЗЗ під час вирішення задач ЕГД, розроблено метод моделювання як статистичний експеримент за різними сценаріями з використанням різних варіантів побудови апаратури КС ДЗЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.2 +
Шифр НБУВ: РА327925

Рубрики:

      
9.

Якимчук М.К. 
Організаційно-правові основи управління в органах прокуратури України: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / М.К. Якимчук ; НАН України; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 32 с. — укp.

Розкрито місце прокуратури в механізмі державної влади. Проаналізовано системні характеристики прокуратури та елементи процесу управління: функції управління, управлінські відносини, методи та форми управління. Доведено, що система управління в органах прокуратури (ОП) представлена як ієрархічна структура, що складається з трьох рівнів (Генеральної прокуратури на чолі з Генеральним прокурором України (ГПУ) - прокуратури обласного рівня - прокуратури районного рівня). Запропоновано визначити посаду ГПУ однією з "вищих державних посад". Визначено напрями раціоналізації процесів прийняття та виконання управлінських рішень, удосконалення управління кадрами, правового регулювання проходження служби в ОП. Окреслено шляхи забезпечення наукової організації управління в ОП. Наголошено на необхідності законодавчого закріплення положення щодо попереднього обговорення наказів ГПУ нормативно-правового характеру на Колегії. Приділено увагу формам і методам поліпшення стану організації та правового регулювання в органах прокуратури. Обгрунтовано необхідність прийняття Закону України "Про проходження служби в органах та установах прокуратури".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)61 +
Шифр НБУВ: РА321261

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Якимчук Н.Я. 
Правове регулювання видатків на науку в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Н.Я. Якимчук ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація містить аналіз особливостей правового регулювання видатків на науку з різних фондів коштів та місце серед них Державного бюджету в умовах переходу до ринкової економіки. Досліджені правові основи визначення об'єму державних видатків на науку, проблеми його правового закріплення. Проаналізовані та теоретично визначені методи розподілу державних грошових фондів коштів і місце серед них методу фінансування, визначено основи правового регулювання механізму фінансування видатків на науку, режими фінансування та форми їх надання. Досліджені види бюджетно-кошторисного та договірного фінансування науки, проведено аналіз системи джерел фінансування науково-технічної діяльності. Проаналізовано чинне законодавство, розроблені пропозиції по його удосконаленню, зокрема, покращенню правового статусу та кола суб'єктів науково-технічної сфери, доповненню існуючих методів розподілу державних фондів коштів на науку та вдосконалення методів та форм фінансування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х811.3

Рубрики:

      
11.

Якимчук Н. Я. 
Правовий статус розпорядників бюджетних коштів в Україні: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / Н. Я. Якимчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Розкрито теоретичні засади правового статусу розпорядників бюджетних коштів та основні його елементи. Досліджено правовий статус розпорядника бюджетних коштів як бюджетної установи, який діє в особі її керівника та як представника суб'єкта права власності на кошти бюджету. Визначено місце розпорядників у системі управління публічними фінансами. Розкрито правові статуси розпорядників бюджетних коштів усіх рівнів та одержувачів бюджетних коштів, особливості їх реалізації в бюджетному процесі. Сформульовано висновки та пропозиції щодо чинного законодавства для вдосконалення правового регулювання правового статусу розпорядників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА374633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Якимчук О. А. 
Профілактика системно-запальних та реперфузійних ускладнень при реконструкції аорто-стегно-підколінного сегмента в умовах хронічної критичної ішемії: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / О. А. Якимчук ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше встановлено, що на фоні системної запальної відповіді після реваскуляризації нижньої кінцівки за умов хронічної критичної ішемії відбувається пригнічення споживання кисню ішемізованими тканинам, зниження сатурації гемоглобіну киснем, активація антиоксидантної системи у регіонарній крові з одночасним наростанням активності процесів перекисного окислення ліпідів, збільшення рівнів ендотелінуЦ1, молекул середньої маси, міоглобіну, С-реактивного білка, лактату, про- та протизапальних цитокінів, зниження рівня альбуміну, посилення активності згортальної системи крові, що характерно для розвитку реперфузійного синдрому. Вперше патогенетично обгрунтовано спосіб профілактики системно-запальних і реперфузійно-ішемічних ускладнень, що включають передопераційне введення препаратів на фоні пролонгованої епідуральної анестезії та проведення двох сеансів лейкаферезу. Вперше з метою включення в кровообіг внутрішніх клубових артерій розроблено та впроваджено в процесі хірургічного лікування атеросклеротичної оклюзії аорто-клубового сегмента бізагальноклубово-біфеморального алошунтування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.862.035-5
Шифр НБУВ: РА382353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Якимчук Ю.В. 
Психологічні особливості інтенсифікації розвитку комунікативних здібностей майбутніх фахівців міжнародних відносин: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Ю.В. Якимчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2008. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення поняття та розкрито психологічну сутність комунікатиних здібностей, описано їх структуру. Розкрито психологічні особливості іншомовної комунікації майбутніх фахівців міжнародних відносин, обгрунтовано умови інтенсифікації, критерії, показники та рівні розвитку їх комунікативних здібностей. Шляхом емпіричного дослідження простежено динаміку розвитку іншомовних комунікативних здібностей майбутніх фахівців міжнародних відносин у процесі вивчення іноземної мови. Розроблено методику розвитку іншомовних комунікативних здібностей студентів ВНЗ, наведено рекомендації щодо інтенсифікації даного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.24 + Ф4(4УКР)64л +
Шифр НБУВ: РА362148

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Якимчук А. В. 
Розвиток у керівників оперативно-розшукових підрозділів Державної прикордонної служби України здатності до саморегуляції психічної стійкості в екстремальних умовах: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.09 / А. В. Якимчук ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельницький, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено теоретичні основи дослідження проблеми саморегуляції психічної стійкості особистості в психологічній науці. Розроблено модель саморегуляції психічної стійкості керівника оперативно-розшукового підрозділу й обгрунтувано методики дослідження. Досліджено особливості сформованості здатності керівників оперативно-розшукових підрозділів до саморегуляції психічної стійкості. Експериментально перевірено ефективність розробленого психологічного тренінгу з розвитку здатності до саморегуляції психічної стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-69 + Ю942-355.2 + Ц68(4УКР)1-5:Ю9
Шифр НБУВ: РА379122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Якимчук О. М. 
Становлення музичного життя Луганщини першої половини XX століття: виконавство, театрально-концертна діяльність, педагогічні школи: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. М. Якимчук ; Харк. держ. ун-т мистецтв ім. І. П. Котляревського. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження музичного життя Луганщини першої половини XX ст. як цілісного історико-культурного явища. Введено до наукового обігу нові архівні матеріали та документи. Виявлено специфіку організації навчального процесу та систему музичної підготовки в навчально-виховних і спеціалізованих музичних освітніх закладах. Висвітлено просвітницьку, освітню, виховну, концертну діяльність професійних і самодіяльних колективів і культурно-освітніх установ і організацій. Охарактеризовано основні тенденції музично-театрального життя Луганщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4Укр-4Луг)6-69
Шифр НБУВ: РА374479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Якимчук Т.П. 
Фінансування підприємств за рахунок випуску облігацій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Т.П. Якимчук ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито суть корпоративних облігацій. Систематизовано їх види за класифікаційними ознаками. Вивчено особливості формування економічних відносин між учасниками облігаційної позики. Розроблено методичні підходи до визначення фінансової надійності підприємств-емітентів та систему коефіцієнтів співвідношення обсягу облігаційної позики й основних показників діяльності підприємства. Розглянуто емісійні процеси на ринку корпоративних облігацій в Україні, починаючи з періоду його утворення. Виокремлено етапи його становлення та розвитку, а саме: докризове, посткризове становлення ринку, початковий й активний його розвиток. Розкрито особливості емісійної діяльності підприємств гірничорудної промисловості України з випуску облігацій та встановлено основні рестрикаційні чинники фінансування цих підприємств за рахунок коштів, мобілізованих на ринку облігацій. З урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду державного регулювання ринку облігацій підприємств обгрунтовано теоретичні та розроблено практичні рекомендації щодо вдосконалення основних форм державного регулювання випуску й обігу облігацій в Україні. Запропоновано багатофакторну модель залежності рівня відсоткової ставки за корпоративними облігаціями від інтегральних показників оцінювання фінансової надійності підприємства-емітента. Увагу приділено вдосконаленню емісійної стратегії з випуску облігацій гірничовидобувних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93 +
Шифр НБУВ: РА363828

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Якимчук О.О. 
Шляхта Рівненського повіту в соціально-економічному та культурному житті краю кінця XVIII - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.О. Якимчук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу архівних неопублікованих і опублікованих джерел і праць вітчизняних і зарубіжних істориків досліджено становище шляхти Рівненського повіту в соціально-економічному та культурному житті краю кінця XVIII - початку XX ст. Проаналізовано історіографічну спадщину й архівні матеріали щодо висвітленої проблеми. Надано характеристику зміни соціального становища шляхти за умов посилення російського самодержавства та ущільнення прав шляхти. З'ясовано вплив шляхтичів на розвиток сільського господарства, мануфактурного та промислового виробництва, торговельних відносин у Рівненському повіті Волинської губернії. Розглянуто місце шляхти у культурному житті краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Ров)0-2 +
Шифр НБУВ: РА352117

Рубрики:

      
18.

Клімова А. В. 
Організаційно-економічні засади ліцензування в системі державного регулювання закладів вищої освіти / А. В. Клімова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню теоретичних і методичних основ державного регулювання діяльності закладів вищої освіти на основі ліцензування, як одного із адміністративних інструментів державного регуляторного механізму господарської діяльності з метою гарантування якості вищої освіти, що відповідатиме стандартам і рекомендаціям щодо забезпечення вищої освіти в європейському просторі, та дозволить захистити права споживачів. Досліджено та обґрунтовано необхідність удосконалення механізму ліцензування освітньої діяльності закладів вищої освіти як фактору підвищення соціальної безпеки, покращання якості освіти, зростання рівня освіченості громадян. Уточнено сутність поняття «ліцензування освітньої діяльності закладів вищої освіти», яке визначено як цілеспрямований вплив держави на суб'єкти господарювання через систему обмежень та встановлених мінімальних вимог з метою забезпечення належної якості надання освітніх послуг згідно стандартів вищої освіти та комплексного врахування аспектів національної безпеки у системі освіти. Проаналізовано економіко-правові основи ліцензійного процесу. Запропоновано комплекс заходів, спрямованих на удосконалення ліцензування освітньої діяльності з урахуванням європейського та світового досвіду. Визначено пріоритетні напрями державного регулювання освітньої діяльності в Україні, що дозволить сформувати надійний ринок освітніх послуг, підвищити якість національної освіти, забезпечити інтеграцію системи ліцензування освітньої діяльності, системи забезпечення якості вищої освіти та системи інформаційної безпеки. На основі аналізу соціально-економічних показників у сфері вищої освіти та показників ліцензування освітньої діяльності виявлено закономірності, виокремлено спеціальності і галузі знань, які мають найвищий і найнижчий попит при ліцензуванні, співставлено з результатами вступних кампаній останніх років та визначено їх взаємозв'язок. Зроблено висновок про вплив змін у нормативно-правовій базі на показники ліцензування освітньої діяльності. Виявлено нерівномірність розподілу отриманих ліцензій за галузями знань і спеціальностями та прямий зв'язок даних показників з результатами вступних кампаній. Проведено аналіз діяльності низки установ, які є учасниками державного регулювання у сфері вищої освіти та безпосередньо ліцензійного процесу в Україні, досліджено їх функції та повноваження, розкритий зміст функцій ліцензування господарської діяльності в освітній галузі. Удосконалений інструментарій аналізу інтересів стейкхолдерів дозволив ідентифікувати усіх учасників процесу, визначити функціональну роль кожного та їх вплив на ліцензування освітньої діяльності. Запропоновані напрями удосконалення процесу ліцензування освітньої діяльності, спрямовані на підвищення якості освітнього процесу на основі студентоцентрованого навчання, забезпечення якості вищої освіти на рівні стандартів та рекомендацій щодо забезпечення якості в Європейському просторі вищої освіти. Проведений аналіз соціально-економічних результатів ліцензування освітньої діяльності закладів вищої освіти та запропоновано інституційний механізм прийняття управлінського рішення щодо започаткування освітньої діяльності за новою спеціальністю (освітньою програмою) та шляхи удосконалення організаційної структури закладу, що дозволить сформувати об'єктивну інформаційно-аналітичну базу про ринок освітніх послуг, ринок праці, зовнішніх стейкхолдерів, а також приймати обґрунтовані управлінські рішення та формувати подальшу стратегію розвитку закладу. Розроблена організаційна структура та функції запропонованого відділу, оцінено чотири можливі сценарії витрат щодо функціонування відділу, що підтверджено відповідними економічними розрахунками, та вибраний оптимальний сценарій його функціонування. Проведено економіко-математичне моделювання зв'язків між обсягом набору здобувачів до закладу вищої освіти на умовах повного відшкодування витрат за навчання та низкою факторів, які на нього впливають. Це дозволило визначити вагомість факторів та в подальшому прогнозувати діяльність закладу вищої освіти з метою розроблення програм стратегічного та оперативного розвитку. Досліджено соціо-економічні показники ефективності запропонованих заходів, сформульовано основні принципи й розроблено новий організаційно-економічний механізм удосконалення ліцензійної діяльності закладів вищої освіти на основі широкого запровадження інформаційних систем, баз даних, підвищення показників безпеки, розкриття творчого потенціалу особистості, запровадження проєктного підходу й формування інноваційних освітніх кластерів, реалізації принципів студентоцентрованого навчання, що дозволить сформувати надійний ринок освітніх послуг, заснований на потребах територіальних громад, зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів, підвищити якість національної освіти, сприятиме залученню інвестицій в освіту.^UThe dissertation is devoted to the study of theoretical and methodological bases of state regulation of higher education institutions on the basis of licensing as one of the administrative tools of the state regulatory mechanism of economic activity, aimed at ensuring the quality of higher education that meets standards and recommendations for higher education in the EU and protects consumer rights. The necessity of improving the mechanism of licensing of educational activity as a factor of social security increase, improvement of education quality, increase of citizens' education level is investigated and substantiated. The essence of the concept of “licensing of educational activities of higher education institutions” is clarified, which is defined as the purposeful influence of the state on business entities through a system of restrictions and minimum requirements to ensure proper quality of educational services according to higher education standards and comprehensive consideration of national security aspects in the education system. The economic and legal bases of the licensing process are analyzed. Taking into account the European and world experience, a set of measures is proposed to improve the licensing of educational activities. The priority areas of the state regulation of this type of economic activity in Ukraine are identified, which allows forming a reliable market of educational services; improving the quality of national education; ensuring integration of the licensing system, the quality assurance system of higher education and information security system. Based on the analysis of socio-economic indicators within higher education and indicators of licensing the educational activities, regularities and fields of knowledge with the highest and lowest demand for licensing are identified, the results of recent enrollment campaigns are compared, and their relationships are identified. It is concluded that there is an impact of changes in the regulatory framework on the licensing. The uneven distribution of the obtained licenses by fields of knowledge and fields of study as well as a direct connection of these indicators with the results of the enrollment campaigns are revealed. The paper analyzes the activities of a number of institutions participating in the process of state regulation in higher education and the licensing process in Ukraine, explores their functions and powers, revealing the content of the functions of licensing in education. The improved tools of stakeholders' interest analysis enabled to identify all participants in the process, determine the functional role of each and their impact on licensing. The proposed areas for improving the process of licensing the educational activities aim at improving the quality of the educational process based on student-centred learning and quality assurance in higher education. Socio-economic results of licensing the educational activities in higher education are analysed. The institutional mechanism of managerial decision making about launching educational activities in a new field of study (educational program) and ways to improve the organizational structure are proposed to form an objective information and analytical base on the market of educational services, labour market, external stakeholders, as well as make sound managerial decisions and adopt a further development strategy. The organizational structure and functions of the proposed department are developed; four possible costs scenarios for the functioning of the department are assessed. Having done the relevant economic calculations, the optimal functioning scenario is chosen. Economic and mathematical modelling of the relationships between the number of applicants to a higher education institution on the terms of full reimbursement of tuition fees and a number of affecting factors is conducted. This allowed determining the importance of factors and further forecasting the activities of higher education institutions in order to develop programs of strategic and operational development. Socio-economic efficiency indicators of the offered measures are studied, the fundamental principles are formulated and a new organizational and economic mechanism is created to improve the licensing activity based on the introduction of information systems, databases, increase of safety indicators, disclosure of individual creativity, application of the project approach and formation of innovative educational clusters, implementation of the principles of student-centred learning, which allows forming a reliable market of educational services to meet the needs of local communities, external and internal stakeholders, improving the quality of national education, and promoting investment in education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Поліщук Р. М. 
Фінансово-правове регулювання відновлення платоспроможності страховиків або визнання їх банкрутами. / Р. М. Поліщук. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації автором досліджені основні проблеми фінансово-правового регулювання відновлення платоспроможності страховиків або визнання їх банкрутами.Досліджено страхову діяльність як об'єкт регулювання законодавства України про страхову діяльність. Встановлено, що поняття «страхування» є значно ширшим від поняття «страхова діяльність», оскільки на відміну від страхової діяльності охоплює усі складові страхових відносин. У свою чергу, страхова діяльність як частина страхування є механізмом реалізації страхування.Обґрунтовано, що під час здійснення страхової діяльності виникають не тільки цивільно-правові відносини, а й відносини, що мають публічно-правовий характер. Визначено метод публічно-правового регулювання у страховій діяльності, що передбачає можливість використовувати різні способи поведінки, зокрема й ті, які мають ознаки диспозитивності, й обирати між декількома встановленими суб'єктом владних повноважень лініями поведінки, а не самостійно визначати таку поведінку. Акцентовано на тому, що предмет фінансового правового регулювання функціонування страховиків і їхньої платоспроможності – це відносини, які складаються між суб'єктами владних повноважень і приватними особами на ринку страхових послуг, які побудовані на імперативному методі (зобов'язання, заборона, примус і дозвіл) з метоюутворення достатнього рівня (обсягу) страхових фондів задля захисту майнових інтересів фізичних і юридичних осіб.Окреслено, що саме пруденційний нагляд Національний банк України – державний регулятор ринку страхових послуг визначає як пріоритетний. Надано визначення поняттю «пруденційний нагляд» як комплексу наглядових процедур за дотриманням правил фінансовими установами. Метою здійснення такого нагляду є зменшення обсягу наглядового навантаження на юридичних осіб, які в змозі виконати зобов'язання у належний спосіб перед своїми контрагентами і діяльність яких не становить відповідної загрози, та, відповідно, посилення нагляду за компаніями, які не в змозі виконати зобов'язання у належний спосіб перед своїми контрагентами і діяльність яких становить відповідну загрозу.^UIn the dissertation the author investigates the main problems of financial and legal regulation of restoring the solvency of insurers or declaring them bankrupt.Insurance activity as an object of regulation of the legislation of Ukraine on insurance activity is studied. It is established that the concept of "insurance" is much broader than the concept of "insurance activity", because in contrast to insurance activity covers all components of insurance relations. In turn, insurance activity as part of insurance is a mechanism for implementing insurance.It is substantiated that during the implementation of insurance activities there are not only civil law relations, but also relations of public law nature. The method of public law regulation in insurance activity is defined, which provides for the possibility to use different ways of behavior, including those that have signs of dispositiveness, and to choose between several lines of conduct established by the subject of power, rather than independently determine such behavior. Emphasis is placed on the fact that the subject of financial and legal regulation of insurers andtheir solvency is the relationship between government entities and individuals in the insurance market, which is based on the imperative method (obligations, prohibitions, coercion and permission) in order to create a sufficient level (volume) of insurance funds to protect the property interests of individuals and legal entities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Якимчук Н. М. 
Методи боротьби з перевантаженнями телекомунікаційних мереж нових поколінь шляхом формування потоків різнорідного мережевого трафіку: автореферат дис. ... к. т. н. : 05.12.02 / Н. М. Якимчук. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена створенню методів та пристроїв формування потоків різнорідного мережного трафіку. Показано, що такий різнорідний трафік є самоподібним (фрактальним). Основною специфікою самоподібного трафіку є виникнення швидких спорадичних сплесків інтенсивності при середній порівняно низькій інтенсивності трафіку на протяжних інтервалах передачі даних. Це приводить до наростання черг у буферній пам'яті і, як наслідок, перевантажень комутаційних вузлів. Тому задача дослідження та розробки нових методів побудови пристроїв формування трафіку з адаптацією до змін параметрів та стану мережі є актуальною. Метою дисертаційної роботи є підвищення ефективності функціонування телекомунікаційних мереж нових поколінь шляхом усунення перевантажень апаратно-програмними засобами адаптивного перетворення статистики вхідного трафіку. У дисертаційній роботі отримані наступні нові наукові результати. 1. Удосконалено модель управління параметрами інформаційних потоків у телекомунікаційних мережах. На відміну від існуючих, запропоновану модель побудовано на підґрунті теорії марківських процесів, що дозволяє аналізувати потоки самоподібного трафіку з не гаусівськими імовірнісними розподілами, зокрема, розподілами з важкими хвостами (long-tale distributions). 2. Вперше розроблено алгоритм визначення перевантажень за інформаційним критерієм. В якості критерію пропонуємо використати апроксимовану ентропію параметрів часових рядів. Була розрахована залежність ентропії розподілів від імовірності успішної передачі даних одного із мережних вузлів. Показано вплив ентропії розподілу на потрібний ресурс для обміну даними. 3. Удосконалено метод адаптивного формування потоків мережного трафіку з непрямим зворотним зв'язком. Метод відрізняється від раніше запропонованих тим, що має принципово розширений вектор керуючих дій, внаслідок чого виключається потреба у додатковому каналі зворотного зв'язку. 4. Вперше розроблено метод оптимізації параметрів та структури формувача мережного трафіку з контролем довжин інтервалів перевищення рівнів параметрів потоку та введенням додаткового модуля прогнозування необхідного розміру буфера відповідно до змін інтенсивності надходження вхідних пакетів.У першому розділі здійснено аналіз сучасного стану проблеми проектування, впровадження та застосування формувачів мережного трафіку, перспектив реалізації єдиного інформаційного простору у будь-якій мережі, контрольованій за допомогою системи формування мережного трафіку і т.д. Проаналізовано основні чинники виникнення перевантажень, за результатами аналізу сформульовано мету й задачі та досліджені механізми управління мережами, такі як управління мережними ресурсами за стандартами концепції управління TMN (Telecommunication Management Network). Досліджено математичні моделі мережного трафіку; особливу увагу приділено статистиці самоподібного трафіку з повільно убуваючими часовими та частотними залежностями й імовірнісними розподілами з "важкими хвостами". Другий розділ присвячений методам моніторингу та аналізу мережного обладнання, яке використовується для розв‘язання задач управління характеристиками мережі. Побудовано узагальнену модель управління параметрами інформаційних потоків у телекомунікаційних мережах. Сформульовані спрощуючі припущення щодо початкових умов функціонування мережного сегменту. Сформовано алгоритм визначення мережевих аномалій на основі ентропії часових рядів. Показано, що швидкість зростання необхідного обсягу пам'яті в комутаційних вузлах зростає при збільшенні параметра Херста. Розглянуто формувач трафіку зі змінними швидкостями надходження і обробки пакетів. Розглянуто методи адаптивного формування потоків мережного трафіку і способи настройки структур управління систем з непрямим зворотним зв'язком, які керують параметрами і структурою формувача. Розроблено загальний функціонал ефективності передачі з основними та додатковими ключовими мережними функціями. У четвертому розділі проведений аналіз ефективності розроблених методів та пристроїв формування трафіку телекомунікаційних мереж нових поколінь. Розглянуті порівняльні характеристики часу очікування та середньої кількості повідомлень у чергах; проведено порівняння параметрів черг M/M/1, M/D/1 та Qd/D/1 і дослідження впливу якості формування трафіку на імовірності блокування та відкидання пакетів для різних моделей очікування. Розроблена схема адаптивного формувача трафіку М-го порядку з використанням модифікованого модуля прогнозування на основі предіктора Сміта. Показано, що при степеневому згладжуванні та двохкроковому прогнозуванні спостерігається зменшення інтервалу спадання частоти приблизно на 25% у порівнянні із експоненціальним згладжуванням.^UThe dissertation is devoted to the creation of methods and devices for the formation of flows of heterogeneous network traffic. It is shown that such heterogeneous traffic is self-similar (fractal). The main feature of self-similar traffic is the occurrence of rapid sporadic bursts of intensity at average and relatively low traffic intensity at long data transfer intervals. This leads to the growth of queues in the buffer memory and, as a result, overloads of switching nodes. Therefore, the task of researching and developing new methods of building traffic shaping devices with adaptation to changes in network parameters and status is urgent.The aim of the dissertation is to increase the efficiency of the functioning of telecommunication networks of new generations by eliminating overloads with hardware and software means of adaptive transformation of incoming traffic statistics.The following new scientific results were obtained in the dissertation work.1. The model for managing the parameters of information flows in telecommunication networks has been improved. Unlike the existing models, the proposed model is built on the basis of the theory of Markov processes, which allows the analysis of self-similar traffic flows with non-Gaussian probability distributions, in particular, long-tale distributions.2. For the first time, an algorithm for determining overloads based on the information criterion was developed. As a criterion, we suggest using the approximated entropy of time series parameters. The dependence of the entropy of distributions on the probability of successful data transmission of one of the network nodes was calculated. The influence of the distribution entropy on the required resource for data exchange is shown.3. The method of adaptive formation of network traffic flows with indirect feedback has been improved. The method differs from the previously proposed ones in that it has a fundamentally expanded vector of control actions, as a result of which the need for an additional feedback channel is eliminated. 4. For the first time, a method of optimizing the parameters and structure of the network traffic shaper was developed with the control of the length of the intervals of exceeding the levels of the flow parameters and the introduction of an additional module for predicting the required buffer size according to changes in the intensity of incoming packets.In the first section, an analysis of the current state of the problem of design, implementation and application of network traffic shapers, prospects for the implementation of a single information space in any network controlled by a network traffic shaping system, etc., was carried out.The main causes of overloading were analyzed, based on the results of the analysis, the goal and objectives were formulated, and the mechanisms of network management were investigated, such as the management of network resources according to the standards of the TMN (Telecommunication Management Network) management concept. Mathematical models of network traffic were studied; special attention is paid to self-similar traffic statistics with slowly decreasing time and frequency dependencies and probability distributions with "heavy tails".The second section is devoted to methods of monitoring and analysis of network equipment, which are used to solve problems of managing network characteristics. A generalized model of managing the parameters of information flows in telecommunication networks has been built. Simplifying assumptions regarding the initial conditions of the network segment's functioning are formulated. An algorithm for determining network anomalies based on the entropy of time series has been developed. It is shown that the rate of growth of the required amount of memory in switching nodes increases with an increase in the Hurst parameter. The traffic shaper with variable speeds of arrival and processing of packets is considered. The methods of adaptive formation of network traffic flows and methods of setting up control structures of systems with indirect feedback, which control the parameters and structure of the shaper, are considered. A general transmission efficiency functionality with core and additional key network functions is developed.The scheme of the M-th order adaptive traffic shaper using a modified prediction module based on the Smith predictor was developed. It is shown that with power-law smoothing and two-step forecasting, there is a decrease in the frequency drop interval by approximately 25% compared to exponential smoothing.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського