Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (647)Книжкові видання та компакт-диски (568)Журнали та продовжувані видання (37)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯРЕМЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Яременко Н.М. 
Архітектурно-планувальна організація прибережної забудови приморських міст України (на прикладі м. Одеса): Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Н.М. Яременко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Визначено принципи архітектурно-планувальної організації прибережної території. Досліджено проблему художньої організації морського фасаду. Розглянуто питання композиційної силуетності прибережної забудови. Виявлено фактори, які впливають на її формування. Визначено основні принципи функціонування зонування приморських територій і принципи реконструкції у прибережній зоні історичного міста. На підставі аналізу досвіду забудови узбережжя систематизовано класифікацію прибережної забудови за різними критеріями. З урахуванням засобів гармонізації та прийомів організації даної забудови сформульовано засади ахітектурно-художнього формування забудови на узбережжі приморських міст. Сформульовано основні рекомендації щодо методики проектування й організації системи контролю процесів розробки будівничих проектів та здійснення будівницва на узбережжі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н82(4УКР-2ОДЕ) + Щ113(4УКР-2ОДЕ) +
Шифр НБУВ: РА350986

Рубрики:

      
2.

Яременко В.Е. 
Баротермальна модифікація і синтез ванадійфосфорної композиції - каталізатора парціального окиснення бутану: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.Е. Яременко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено баратермальну модифікацію та синтез фосфатів ванадію - каталізаторів окиснення бутану до малеїнового ангідриду. Визначено речовини-модифікатори та умови обробки, що призводить до покращання каталітичних властивостей немодифікованого зразка. Досліджено взаємозв'язок фізико-хімічних та каталітичних характеристик. Встановлено, що баротермальна обробка V-P-Bi-O-зразка дозволяє змінювати його структурні характеристики, а також морфологію поверхні. Експериментально доведено можливість баротермальної регенерації дезактивованого внаслідок виносу фосфору промислово-дослідного каталізатора. Шляхом баротермального синтезу одержано фосфати ванадію. Встановлено їх склад та каталітичні властивості у реакціях окиснення бутану і 1-бутену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.512
Шифр НБУВ: РА308499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
3.

Яременко О.І. 
Державне управління в Україні в період гетьманату (квітень-грудень 1918 р.): Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.І. Яременко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

В дисертації аналізуються державно-управлінські процеси в Українській державі Гетьмана Павла Скоропадського. Спираючись на широку джерельну базу, визначено рівень легітимності влади Гетьмана, розкрито його правовий статус, місце та роль в системі органів державного управління. Досліджено структуру та компетенцію центральних та місцевих органів державного управління, охарактеризовано інститут державної служби Української держави. В роботі висвітлено пріоритетні напрями управлінської діяльності гетьманської адміністрації. Одним із першочергових управлінських заходів були - визначення території, на яку поширювалися рішення органів державного управління і встановлення державних кордонів. В дисертації розкрито форми управлінської діяльності, основними з яких були організаційна робота, встановлення норм права та їх застосування. Висвітлено методи управління, які застосовували центральні та місцеві органи Української держави: правове регулювання, владне веління, встановлення заборон, застосування примусових заходів. Досліджено практичне здійснення державними органами цензурної справи, проаналізовано правовий статус громадян Української держави та іноземців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.3

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
5.

Яременко С. М. 
Забезпечення економічної безпеки діяльності банків: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / С. М. Яременко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сутність і зміст економічної безпеки банку. Визначено основні критерії та проаналізовано концептуальні підходи щодо її оцінки. Проаналізовано загрози економічній безпеці банків, їх класифікацію, умови та причин формування. Доведено, що для забезпечення безпечного стану банку на ринку та реалізації його економічних інтересів необхідно створити комплексну систему економічної безпеки банку, яку слід розглядати як комбінацію таких складових, як фінансова безпека, безпека матеріальних ресурсів, інформаційна та кадрова безпека. Запропоновано організаційно-методологічні засади щодо її формування. Розроблено рекомендації щодо управління комплексною системою економічної безпеки банку на основі формування, реалізації та захисту корпоративного інтересу у сфері безпеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-995
Шифр НБУВ: РА371376 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Яременко О.Б. 
Клініко-патогенетична гетерогенність та шляхи оптимізації лікування ревматоїдного артриту та системного червоного вовчаку: значення змін кисневого забезпечення тканин та визначаючих його процесів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.12 / О.Б. Яременко ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 1999. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі підвищення ефективності та безпеки застосування методів інтенсивної терапії у хворих на ревматоїдний артрит та системний червоний вовчак. Розроблено новий напрямок в побудові індивідуалізованої лікувальної тактики, який грунтується на об'єктивізації гетерогенності хворих за параметрами кисневого забезпечення тканин і стану клітинних мембран. Встановлено, що перебіг захворювань і результат застосування еферентних методів і пульс-терапії значною мірою залежать від інтенсивності тканинного дихання, швидкості дифузії кисню в тканині і проникності мембран еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.180.11-3 + Р603.51-3

Рубрики:

      
8.

Яременко І.А. 
Комунікативне вчення Юргена Хабермаса в проблемному полі незавершеності модерну: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / І.А. Яременко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 17 с. — укp.

Здійснено історико-філософський аналіз специфічних рис комунікативного вчення Ю.Хабермаса як проекту завершення модерну. Розвинуто уявлення про теоретичні джерела вчення мислителя шляхом експлікації впливу недостатньо досліджених теорій постмодерних філософів, а саме: психологічної теорії Л.Кольберга, лінгвістичних теорій Дж. Остіна і Дж.Сьорля та соціологічної терії М.Вебера, на комунікативне вчення німецького філософа. Доведено трансдисциплінарний характер теорії комунікативної дії Ю.Хабермаса, зумовлений результатами філософських дискурсів модерного та постмодерного періодів, а також досягненнями інших реконструктивних наук, зокрема, психології, лінгвістики та соціології. Зроблено висновок, що Ю.Хабермас не відмовляється від нормативного змісту модерну, проводить нову актуалізацію критичного дискурсу модерну, розвиваючи та трансформуючи у своєму вченні головні принципи модерну - мораль, суб'єктивність і раціональність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)6-666 +
Шифр НБУВ: РА352656

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Яременко 
Механізм управління економічною безпекою машинобудівного підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Оксана Федорівна Яременко ; Хмельницький національний ун-т. — Хмельницький, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-995-21
Шифр НБУВ: РА365679

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
11.

Яременко С.В. 
Морфоцитохімічна та імунофенотипова характеристика гемобластозів у дітей 1984 - 1987 років народження: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / С.В. Яременко ; НАН України. Ін-т експерим. патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень морфоцитохімічних та імунофенотипових характеристик клітин патологічних клонів за різних нозологічних форм гемобластозів у дітей, що народилися у 1984 - 1987 рр., а також морфологічних, кількісних та імунофенотипових характеристик мононуклеарів периферичної крові у практично здорових дітей такого ж віку. У 405 дітей, хворих на гемобластози, встановлено цитологічні форми гемобластозів, морфоцитохімічні варіанти та імунофенотипові підваріанти гострих лейкозів згідно з загальноприйнятими у світі класифікаціями (ФАБ, EGIL, REAL, WHO). Під час виділення підваріантів гострих лейкозів у дітей було приділено увагу особливостям експресії (коекспресії або аберантної експресії) на бластних клітинах антигенних маркерів, сукупність яких характеризує відповідний імунофенотиповий підваріант гострого лейкозу. Морфоцитохімічні та імунофенотипові характеристики бластних клітин за гострих лейкозів у дітей даного періоду народження не відрізнялися від прийнятих для класифікації гострого лейкозу в дитячій популяції взагалі. Спостерігались поодинокі випадки коекспресії мієлоїдних антигенів на бластних клітинах за гострих лімфобластних лейкозів. За результатами досліджень онкогематологічних захворювань у дітей встановлено, що структура гемобластозів даних дітей у порівнянні з хворими дітьми інших років народження практично не змінилася, на відміну від співвідношень основних форм гострих лейкозів зі збільшенням відносної кількості випадків гострого мієлобластного лейкозу та T-лінійного гострого лімфобластного лейкозу, які характеризуються агресивним клінічним перебігом і несприятливим прогнозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.411-3
Шифр НБУВ: РА318735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Яременко О.О. 
Напружено-деформований стан пошкоджених куполів та склепінь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / О.О. Яременко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Досліджено задачу визначення напружено-деформованого стану та несучої здатності пошкодження купольних і зімкнутих склепінь, що дозволяє вирішувати питання, пов'язані з їх проектуванням та відбудовою. Обгрунтовано можливість опису діаграм деформування бетону та цегляної кладки єдиними залежностями. Запропоновано методику побудови діаграм-ізохрон у разі поступового навантаження, що дозволяє урахувати режим спорудження будівель. Вивчено напружено-деформований стан і несучу здатність армокам'яних стовпів у процесі позацентрового стиску, з урахуванням зміни форми епюр напружень. Визначено межі насичення арматурою стиснутої та розстягнутої зон перерізу. Удосконалено методики розрахунку підкріплених кільцевими балками куполів у разі вісесиметричного навантаження та зімкнутих склепінь у пружній постановці. Опрацьовано методику деформаційного розрахунку пошкоджених залізобетонних та армокам'яних куполів з урахуванням тріщин і нелінійного деформування матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.56-028.012 + Н519.5-028.012 +
Шифр НБУВ: РА324850

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Яременко Н.О. 
Напружено-деформований стан та несуча здатність залізобетонних балочних ростверків: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Н.О. Яременко ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено нову просторову модель залізобетонних ростверків для визначення їх напружено-деформованого стану та несучої здатності з урахуванням фізично нелінійної роботи матеріалу за дії статичного навантаження. З використанням методу переміщень запропоновано матричний алгоритм розрахунку системи перехресних балок, який передбачає визначення жорсткості, тріщиностійкості та міцності нормальних перерізів залізобетонних балок і діаграм: згинальний момент - кривизна. Проведено кроково-ітераційну процедуру для реалізації нелінійної моделі залізобетону для розрахунку певних залізобетонних конструкцій, а саме: кесонних і безбалочних перекрить, прогонових будов автодорожніх мостів. Перевірено запропоновану методику шляхом зіставлення одержаних результатів з відомими розв'язками та даними, наведеними іншими авторами. Установлено значну концентрацію зусиль в обшарі середніх колон залізобетонних нерозрізних кесоних і безбалочних перекрить. Установлено, що тріщиноутворення та нелінійність деформування залізобетону призводить до суттєвого збільшення прогинів і зменшення зусиль у ростверках. Відзначено, що розроблена метидика дозволяє одержати достатньо вірогідні результати та може бути використана у реальному проектуванні розглянутих залізобетонних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.5-028.011 +
Шифр НБУВ: РА357573

Рубрики:

      
14.

Яременко Л.М. 
Організаційно-економічні механізми державного управління вищою освітою в Україні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / Л.М. Яременко ; Н.-д. екон. ін-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методологічні та практичні засади формування й ефективності організаційно-економічних механізмів державного управління вищою освітою в Україні. Визначено роль і місце даної освіти у забезпеченні конкурентоспроможності й інноваційному розвитку національної економіки. Узагальнено теоретичні та методичні засади. Розглянуто типи організаційно-економічного механізму управління вищою освітою, а також особливості управління нею у країнах світу. Надано аналітичну оцінку сучасного стану та динаміки розвитку системи вищої освіти в Україні. Проаналізовано механізм бюджетного фінансування та його ефективність. Досліджено структуру фінансових потоків у даній системі. Визначено структуру організаційно-економічного механізму управління вищою освітою та напрямки його вдосконалення. Запропоновано динамічну модель управління фінансово-господарськими потоками ВНЗ. Обгрунтовано перспективні напрями вдосконалення методів управління вищою освітою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 +
Шифр НБУВ: РА358639

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Яременко О.Л. 
Особливості уражень нервової системи при гострих отруєннях монооксидом вуглецю у гірників та їх комплексне лікування: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / О.Л. Яременко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше визначено частоту основних синдромів токсико-гіпоксичної енцефалопатії за гострих отруєнь монооксидом вуглецю у гірників вугільних шахт та уточнено найчастотніші симптоми за умов отруєння гірників монооксидом вуглецю. Виявлено, що отруєння монооксидом вуглецю вплинуло у гірників на розвиток симпатикотонічної відповіді, викликаючи порушення функціонування вегетативної нервової системи переважно за симпатикотонічним типом. Вперше встановлено, що після отруєння монооксидом вуглецю у хворих відзначалося підвищення тонусу судин головного мозку, зменшення кровообігу в магістральних судинах і збільшення його асиметрії. Вперше доведено ефективність використання інстенону спільно з сеансами гіпербаричної оксигенації в комплексному лікуванні гірників з отруєннями монооксидом вуглецю за результатами вегетативних і вестибулярних проб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.7-5 + Р284.126 + Р124.432.422 +
Шифр НБУВ: РА364627

Рубрики:

      
16.

Яременко О.О. 
Педагогічні чинники соціалізації молоді країн Бенілюксу у структурі екокультурної діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.О. Яременко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Проаналізовано основні концепції соціалізації молоді, які впливають на розвиток сучасних тенденцій екологічної освіти та виховання у країнах Бенілюксу. Виявлено специфіку й об'єктивні можливості екологічної освіти та екокультурної діяльності у соціальному розвитку молоді. Обгрунтовано шляхи та умови впливу процесу екокультурної діяльності на оптимізацію процесу соціалізації молоді даних країн. Розкрито особливості цього процесу. Запропоновано до наукового обігу невідомі раніше в Україні теоретичні положення та поняття ("екокультурна діяльність", "соціальна рекреація").

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312(4) +
Шифр НБУВ: РА328651

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Яременко В.М. 
Політика німецького окупаційного режиму щодо преси в рейхскомісаріаті "Україна" (1941 - 1944 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Яременко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Розглянуто місце преси у системі нацистської пропаганди в "Третьому рейху", особливості організації та специфіку функцій центрального керівництва, що опікувалося виданням преси в Німеччині. Проаналізовано зміни в організації видавничого процесу відповідно до вимог військового часу. Висвітлено структуру окупаційних органів, що координували процес видання періодики в рейхскомісаріаті "Україна". Розкрито відмінності у контролі за пресою у різні періоди війни (рівень особистої свободи авторів під час написання статей, проведення цензурування, застосування штрафних санкцій). З залученням необхідних джерел та на підставі аналізу здобутків української історіографії з'ясовано загальну кількість видань для рейхскомісаріату "Україна". Детально вивчено особливості виникнення та функціонування місцевих видавництв, рівень професійності редакторів та штатного персоналу, матеріально-технічне забезпечення. Досліджено читанність періодики, а також ступінь її впливу на місцеве населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8-7 + Ч612.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356180

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Яременко Т.Г. 
Російське дієслово з експлікованим компонентом часу: дериваційна історія та перспектива: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Т.Г. Яременко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено лексичну семантику похідного слова, зокрема, дієслів, утворених від іменників із значенням часу, які є периферійними елементами лексико-семантичного поля часу у складі функціонально-семантичного поля темпоральності. Доповнено теорію функціонально-семантичних полів, зокрема, запропоновано конфігурацію функціонально-семантичного поля темпоральності. Систематизовано дієслова, зважаючи на їх денонативно-референційний простір. Виділено екзистенційно-темпоральні, квалітативно-темпоральні дієслова, дієслова соціальної діяльності. Проаналізовано словотвірні можливості дієслів зі значенням часу у творенні суфіксальних і префіксальних одиниць, вказано на особливості реалізації словотвірних потенцій цих дієслів у літературній мові та мові діалектної субсистеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-212.5 +
Шифр НБУВ: РА364258

Рубрики:

      
19.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Яременко Л.М. 
Стан імунної системи щурів при моделюванні судинних уражень головного мозку різного ступеня тяжкості та його корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.08 / Л.М. Яременко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено моделі судинного та комбінованого судинно-імунного ураження головного мозку забезпечують стабільне відтворення однобічного ураження мозку, а альтернативні зміни, що виникають, трансформуються в повільно прогресуючий нейродегенеративний процес, який веде до зменшення питомої кількості нейронів і збільшення - нейроглії. Встановлено, що модельовані ішемічні ураження мозку щурів супроводжуються імуносупресією, на фоні якої відзначається відносне наростання аутоімунних реакцій. Зазначено, що попередня сенсибілізація тварин мозковим антигеном призводить до посилення проявів ушкодження мозку, обумовлених ішемією, збільшує інтенсивність клітинних і гуморальних аутоімунних реакцій. Проаналізовано, що імунофан за емболії мікросудин мозку в не сенсибілізованих і сенсибілізованих щурів призводить до зменшення виразності ураження мозку, що супроводжується відносним збільшенням кількості Е-РУК- та теофілінрезистентних лімфоцитів, та зменшенням кількості ЕАС-РУК-лімфоцитів у крові, а також зменшенням інтенсивності клітинних і гуморальних аутоімунних реакцій до нейроантигенів мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.1-29 +
Шифр НБУВ: РА369180

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського