Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (824)Книжкові видання та компакт-диски (535)Журнали та продовжувані видання (39)
Пошуковий запит: (<.>A=ЯЦИШИН$<.>+<.>A=АНДРІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Андрійчук В.І. 
Алгебраїчні многовиди та поля алгебраїчних функцій над псевдоскінченними полями: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / В.І. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.44,022 + В181.213,022
Шифр НБУВ: РА319165 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Андрійчук О.М. 
Біологічна характеристика фагів фітопатогенних бактерій родів Pseudomonas та Xanthomonas, виділених із агроценозів України: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / О.М. Андрійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено біологічні властивості ізоляторів фагів, поширених в агроценозах України. Встановлено динаміку чисельності конкуруючих бактеріофагів у природному агроценозі, а також динаміку декількох популяцій фагів антагоністичних до різних бактерій, що одночасно зустрічаються в оточуючому середовищі. У складі білків фагів виявлено загальні антигенні детермінанти, досліджено їх поліпептидний склад. Встановлено, що геноми фагів представлені двонитковою ДНК, яка характеризується відсутністю фрагментованості в структурі. Запропоновано модифікований метод виділення ДНК, який дозволяє швидко та ефективно з отриманих ізоляторів виділяти нуклеїнові кислоти одночасно для великої кількості проб без застосування фенолу. Створено лабораторну колекцію ізоляторів фагів (понад 400 зразків), виділених з агроценозів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е324.1 +
Шифр НБУВ: РА328463

Рубрики:

      
3.

Андрійчук О.Я. 
Виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / О.Я. Андрійчук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему дослідження виховання гуманності студентів медичного коледжу, розвитку їх позитивних загальнолюдських якостей, яка проходить складний шлях теоретичного переосмислення та удосконалення методичних рекомендацій. Висвітлено актуальність вирішення проблеми професійної підготовки студентів медичного коледжу, що реалізується через якісне формування їх гуманістичного світогляду та громадського становлення особистості, яке здійснюється у процесі навчально-пізнавальної діяльності, реалізацію самовиховання та врахування особливостей інтелектуального розвитку. Розкрито гуманістичні умови оптимізації процесу виховання гуманності у студентів медичного коледжу в процесі фахової підготовки, зокрема, формування гуманістичних знань, свідоме виконання правил поведінки, гуманного ставлення до оточуючих. Наведено критерії виховання гуманності бакалаврів: пізнавальний, емоційно-ціннісний та практично-діяльний, а також рівні їх патріотичного розвитку - внутрішня та зовнішня ситуативна вихованість. Розроблено методи навчально-пізнавальної діяльності, які забезпечують ефективне засвоєння гуманістичних знань, необхідних у процесі фахової підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)р3-34 +
Шифр НБУВ: РА328118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Яцишина О.Я. 
Громадсько-політична та наукова діяльність С.П.Шелухіна: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.Я. Яцишина ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 19 с. — укp.

Висвітлено громадсько-політичну та наукову діяльність С.Шелухіна на тлі історичних подій кінця ХІХ - першої третини ХХ ст., систематизовано його наукову та літературну спадщину. До наукового обігу вперше введено значний масив архівних документів, які розкривають основні етапи життєдіяльності С.Шелухіна, його наукові концепції, проблематику досліджень, трансформацію світогляду вченого під впливом політичних подій, а також доповнюють історичні праці щодо діяльності Української Центральної ради, переговорного процесу Української Держави з Радянською Росією, державних інституцій Директорії, Всеукраїнської Національної ради у Відні, українських еміграційних установ та вищих шкіл, в яких працював С.Шелухін. Його ідеї про суверенне право українського народу на самостійність, про відновлення державності, походження назви "Україна" сьогодні є складовою ідеологічної основи для визначення пріоритетних напрямів у сучасній політиці України, в контексті розбудови самостійної незалежної України, з погляду формування державної ідеології та національної гідності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Шелухін + Т3(4УКР)52-8 Шелухін +
Шифр НБУВ: РА340235

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Яцишин Н.Г. 
Диференційований підхід до профілактики та лікування недоношування вагітності у жінок з безпліддям ендокринного генезу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Н.Г. Яцишин ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему діагностики, профілактики та лікування недоношування вагітності в жінок з безпліддям ендокринного генезу. Порушення стану фетоплацентарного комплексу взаємопов'язане з функціональною здатністю гепатоцитів, що може бути використано як прогностичний критерій переривання вагітності. Порушення стану фетоплацентарного комплексу мають прояв у гормональних змінах, що характеризуються в основному зниженням рівня естріолу, прогестерону та плацентарного лактогену у динаміці вагітності. Використання запропонованого лікувально-профілактичного комплексу з включенням тіотриазоліну та кверцетину дозволяє диференційовано здійснювати корекцію виявлених порушень, знижує прояви плацентарної недостатності, передчасних пологів, частоти народження маловагових дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5 + Р712.54-5 +
Шифр НБУВ: РА345810

Рубрики:

      
6.

Андрійчук Є.І. 
Енергозберігаюча електротехнологія і обладнання НВЧ сушіння вовни у сільськогосподарському виробництві: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.20.02 / Є.І. Андрійчук ; Тавр. держ. агротехн. акад. — Мелітополь, 1999. — 21 с. — укp.

Містяться дослідження в галузі застосування електромагнітних полів надвисокочастотного діапазону (НВЧ) в технологічних процесах сільськогосподарського виробництва. Метою роботи є вирішення теоретичних і експериментальних проблем по створенню нової енергозберігаючої та екологічно чистої електротехнології і пристроїв сушіння вовни на основі електромагнітних полів НВЧ діапазону. Створено математичну модель процесу сушіння вовни, яка описується системою диференційних рівнянь і дозволяє встановити потужність джерел НВЧ енергії, режим роботи, тривалість сушіння та конструктивні параметри камери сушіння. Розроблено метод розрахунку і принципи побудови автоматизованого пристрою для вимірювання діелектричних параметрів системи "вовна-вода". Вперше визначено діелектричні параметри вологої вовни у діапазоні змін температур від 25 C до 95 C. Вперше встановлено, що при сушінні вовни НВЧ енергією її міцність та розривне навантаження збільшується на 30-70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М330.106

Рубрики:

      
7.

Андрійчук І.В. 
Ефективність використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів в регіоні (на прикладі Івано-Франківської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.В. Андрійчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методику оцінки інвестиційної привабливості регіону за рівнем використання деревної біомаси як енергоресурсу, яка дає змогу інвесторам вибирати найбільш ефективні інноваційні технології. Розвинуто механізм забезпечення ефективності використання альтернативних паливно-енергетичних ресурсів на базі розширення фінансових інструментів, а саме: створення спеціальних фінансових фондів, використання проектів спільного впровадження. Удосконалено підходи до обгрунтування ставки дисконту під час проведення оцінки інвестицій використання деревної біомаси у регіонах, які дозволяють визначити її величину з урахуванням ризиків, притаманних конкретному регіону. Запропоновано алгоритм економічної оцінки ефективності інноваційних проектів використання деревної біомаси у регіоні, що забезпечує спрощення та прискорення розрахунків на базі комп'ютерних технологій. Наведено методику економічної оцінки даних проектів використання деревної біомаси як паливно-енергетичного ресурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ІВА)0-554.08 +
Шифр НБУВ: РА345094

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Яцишин М. М. 
Історико-правові засади кримінально-виконавчої політики України: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / М. М. Яцишин ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2010. — 32 с. — укp.

Викладено наукові основи історико-правових засад кримінально-виконавчої політики держави як складової частини та системоутворювального елементу загальної політики України у сфері боротьби зі злочинністю. Підтверджено покладену в основу дослідження гіпотезу про те, що сучасний загальнотеоретичний державний підхід до вдосконалення всіх складників кримінально-виконавчої політики (політичних, економічних, організаційно-правових, морально-етичних) вимагає передусім виявлення сутності даного явища за конкретно-історичних умов українського державотворення. Висвітлено взаємозв'язок кримінально-виконавчої політики та кримінально-виконавчого права як ефективного засобу забезпечення виконання кримінальних покарань та запобігання злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)-1
Шифр НБУВ: РА377405 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Яцишин Р.І. 
Клініко-патогенетична характеристика системної склеродермії та особливості її лікування: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Р.І. Яцишин ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2003. — 40 с. — укp.

Вивчено клініко-синдромологічні особливості системної склеродермії (ССД) за сучасних умов. Оцінено роль окремих чинників (активності патологічного процесу, стадії та форми хвороби, її тривалості, віку хворих) у прогресуванні недуги та виникненні ускладнень із боку внутрішніх органів. Встановлено особливості перебігу артеріальної гіпертензії серед хворих на ССД і фактори, що визначають ризик її виникнення та прогресування. Досліджено стан перекисного окиснення ліпідів та антиоксидантних систем організму, роль зазначених систем у прогресуванні зазначеної хвороби та можливі шляхи їх медикаментозної корекції. Проаналізовано зміни мікроциркуляторного русла у даних хворих та їх роль у патогенезі захворювання. З'ясовано роль ендотеліну-I у виникненні патології периферичного кровоплину. Наведено рекомендації щодо ендотелійпротективної терапії у разі ССД. Розглянуто особливості дисбалансу продукції цитокінів у патогенезі імунних перетворень внаслідок ССД. Обгрунтовано доцільність призначення імунотропної терапії залежно від цитокінового профілю хворого. Визначено роль ростових факторів у виникненні та прогресуванні склеротичних і фіброзних змін за умов ССД. Встановлено взаємозв'язки між патологією мікроциркуляції, імунним дисбалансом і патологічним синтезом колагену. Розроблено диференційовані підходи стосовно корекції виявлених порушень мікроциркуляції, імунного дисбалансу та патологічного фіброзоутворення у даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-3 +
Шифр НБУВ: РА324098

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
10.

Яцишин М. М. 
Комп'ютерне моделювання та прогнозування відкладення неорганічних речовин у стовбурі газових свердловин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / М. М. Яцишин ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2011. — 19 с. — укp.

Вдосконалено систему підтримки прийняття рішень у процесі прогнозування утворення багатокомпонентних неорганічних відкладень по стовбуру свердловини на підставі використання теорії категорій, що розширює можливості опису слабкоструктурованих предметних областей. Визначено підхід до підтримки прийняття рішень у процесі експлуатації свердловин пробурених для видобутку газу, з метою підвищення ефективності управління ними, що розширює можливості моделювання та прогнозування аварійних ситуацій за розробки нафтогазових родовищ. Вперше розроблено математичну модель прогнозування процесу утворення неорганічних відкладень на стінках стовбуру свердловини під час видобування газу, що, на відміну від існуючих, дозволяє описувати їх утворення за багатокомпонентності неорганічної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.1 в641.8
Шифр НБУВ: РА381948 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Андрійчук І. Л. 
Кристалічна будова, редокс-реакції і сорбційні властивості метал-органічних каркасних сполук на основі карбоксилатних азамакроциклічних комплексів нікелю(ІІ) і міді(ІІ): автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / І. Л. Андрійчук ; Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено, що взаємодія макроциклічних комплексів нікелю(ІІ) та міді(ІІ) з ароматичними карбоксилатами в залежності від основності останніх в більшості випадків приводить до утворення метал-органічних каркасів (МОК), структурними блоками яких є одно- або двовимірні координаційні полімери. Показано, що в кристалічних гратках деяких сполук міститься вакантний простір. Встановлено, що кількість аміакату міді(ІІ) залежить від кристалічної будови сорбенту. Вперше показано можливість постсорбіційного перетворення даного адсорбату в нанорозмірний сульфід міді(ІІ). Продемонстровано, що перетворення комплексів нікелю(ІІ) в сполуки нікелю(ІІІ) в складі МОК, може розглядатись як шлях одержання нових редоксактивних метал-органічних каркасів (РАМОК). Показано, що редокс-взаємодія кристалічних макроциклічних карбоксилатів нікелю(ІІ) з солями срібла(І), золота(ІІІ) та паладію(ІІ) призводить до утворення нанокластерів відповідних нульвалентних металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г271.3 + Г278.13
Шифр НБУВ: РА371004 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Яцишин А.В. 
Математичне моделювання радіоекологічного стану територіально-розподілених об'єктів на прикладі Житомирської області: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / А.В. Яцишин ; НАН України. Ін-т пробл. моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено якісний аналіз базової математичної моделі переносу радіонуклідів в агросистемах. Автоматизовано процедуру розрахунку вмісту радіонуклідів у її окремих складових. Розроблено архітектуру програмного комплексу на основі існуючого програмного забезпечення для автоматизації побудови й числового аналізу математичної моделі, прогнозу радіоекологічних ситуацій територально-розподілених об'єктів за допомогою математико-картографічного моделювання. Розроблено комп'ютерну систему візуалізації на картах радіоекологічних ситуацій даних об'єктів, адаптовану до найбільш забруднених регіонів Житомирщини. Запропоновано алгоритм розрахунку просторово-розподілених кореляційних зв'язків між прогнозними значеннями радіоекологічного забруднення та репродутивним здоров'ям населення сільської місцевості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР-4ЖИТ)н6,022 + Е0*801.1-652.15 в641.0 +
Шифр НБУВ: РА339469

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Андрійчук Ю.А. 
Менеджмент фінансових потоків підприємств енергетичних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ю.А. Андрійчук ; Європ. ун-т фінансів, інформ. систем, менеджменту і бізнесу. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено та сформульовано галузеві особливості та чинники становлення фінансових відносин. Розроблено технологію менеджменту фінансових потоків. На підставі аналізу й оцінки існуючого стану електроенергетики та обленерго запропоновано основні засади та шляхи використання резервів підприємств енергетичних систем на базі побудованої регресійної моделі. Розроблено дворівневий механізм здійснення розрахунків, запропоновано методичний підхід адаптації підприємств енергетичних систем до ринкових умов функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.7-93-21
Шифр НБУВ: РА313888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Яцишин В. Ю. 
Метаболічна інженерія неконвенційних дріжджів Candida famata з метою конструювання надпродуцентів флавінових нуклеотидів: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / В. Ю. Яцишин ; Ін-т біології клітини НАН України. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Одержано штами-надсинтетики флавінових нуклеотидів флавінмононуклеотиду (ФМН) та флавінаденіндинуклеотиду (ФАД) на базі флавіногенних дріжджів С.famata й оптимізовано склад поживних середовищ для максимального нагромадження флавінових нуклеотидів. Одержано рекомбінантні штами-надпродуценти, які синтезують до 385 мг/л ФМН в середовищі оптимізованого складу. З'ясовано, що внаслідок експресії гена FAD1 під контролем сильного конститутивного промотора TEF1 у геномі рекомбінантних штамів С.famata, здатних до надсинтезу ФМН, питома активність ФАД-синтетази рекомбінантних штамів зростає в 16 разів, такі штами синтезують у середовищі, оптимізованому для продукції ФАД до 450 мг/л даного нуклеотиду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.551.1 Sac*871 + Е50*725.321.12
Шифр НБУВ: РА371378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Яцишин В. В. 
Методи і засоби забезпечення та контролю якості програмних систем: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 01.05.03 / В. В. Яцишин ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано метод проектування вимог якості до програмних систем на основі формалізованих моделей якості стандарту ISO/IEC 25010, що забезпечує уніфіковане їх представлення на кожній стадії життєвого циклу. Розроблено метод комунікації вимог якості на основі методології QFD, що дозволяє встановити залежності між вимогами якості на стадіях життєвого циклу. Запропоновано метод контролю й управління якістю програмних систем на стадіях життєвого циклу, сутність якого полягає у проведенні процедур валідації, верифікації та корекції каскадно розроблених вимог якості на кожному етапі проектування. Побудовано технологію оцінювання якості програмних систем, яка базується на теоретично обгрунтованих процесах проектування та реалізації загального процесу оцінювання якості та реалізується шляхом прямого використання вимог, розроблених на основі запропонованих методів. Розроблено програмний комплекс підтримки запропонованих методів і технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.10
Шифр НБУВ: РА383184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Андрійчук А.В. 
Мікобіота зерна ячменю, біосинтез і біологічна дія охратоксину А: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / А.В. Андрійчук ; Одес. держ. аграр. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Вивчено мікобіоту зерна ячменю, вирощеного в Україні. Установлено її токсигенність і види токсинів, що продукують контамінанти зерна. Досліджено біологічну дію охратоксину (ОТА) A та становлено антитоксичну ефективність L-фенілаланіну у разі охратоксикозу перепелів. Досліжено кількісний і якісний склад епіфітної та ендофітної мікобіоти зерна ячменю різних фізико-географічних регіонів України. Серед виділених мікроміцетів виявлено продуценти T-2, F-2 токсинів, дезоксиніваленолу, моніліформіну, ОТА A, пеніцилової, коєвої та аспергілової кислот. Уперше в Україні серед мікобіоти зерна ячменю виявлено штами A. niger, які можуть продукувати ОТА A. Експериментально визначено оптимальні умови для одержання максимальної кількості ОТА за умов культивування штамів A. ochraceus. Вивчено вплив ОТА на організм перепела японського та встановлено протективну дію L-фенілаланіну у разі охратоксикозу. Розроблено експресивний метод визначення здатності грибів роду Fusarium продукувати зеараленон.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Fusarium + П491.121.27 +
Шифр НБУВ: РА355012

Рубрики:

      
17.

Андрійченко Ю.В. 
Мовні засоби вираження емотивності у творчості Габріеля Гарсія Маркеса: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Ю.В. Андрійченко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Проведено лінгвопрагматичний аналіз вираження емотивності у творчості Г.Г. Маркеса. Зауважено, що дискусії з приводу можливого відображення емоційного у мові мають певні історичні витоки. Визначення різноманітних функцій емотивності текстів художніх творів дозволяє з'ясувати існування факторів, які впливають на збільшення щільності їх емотивної тканини. Такими факторами є прагматичний, спричинений необхідністю подолання емоційного бар'єру адресата у разі сприйняття його емоційного змісту тексту, зміни емоційного стану або відношення до події, що зумовлює актуалізацію психологічної закономірності до появи нових емоцій, яким необхідне мовне втілення; лінгвістичний фактор, взаємопов'язаний з синсемантизмом мовних знаків - жодне з засобів вираження внутрішнього хвилювання не є самодостатнім для адекватного відображення емоційного стану автора необхідно дублювати мовні засоби різних рівнів, тому у тексті можна спостерігати випадки скупчення емотивів; текстовий фактор, зумовлений накладанням емотивів фонового та тонального рівнів тексту. Розкрито суть поняття "емотивний фон", "емотивне забарвлення", "емотивна тональність тексту художнього твору". Виявлено характерну авторську особливість вживання поряд з прямим визначенням емоцій їх образного уявлення, що призводить до збільшення обсягу емоційної інформації у творі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7КОЛ)-4 Маркес Г.Г.457 +
Шифр НБУВ: РА364357

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Андрійчук В.А. 
Науково-технічні основи підвищення ефективності опромінювальних установок для світлокультури рослин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.09.07 / В.А. Андрійчук ; Харк. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2003. — 32 с.: рис. — укp.

Розроблено науково-технічні основи побудови засобів створення змінних світлових полів, виготовлено та апробовано за виробничих умов їх експериментальні зразки. Запропоновано метод визначення ефективності джерел випромінювання для світлокультури рослин і створено автоматизовану технічну систему для його реалізації. Наведено математичні моделі опромінювальних пристроїв змінного опромінення з круглосиметричним і несиметричним світловим розподілом, на основі яких розроблено аналітичний метод світлотехнічного розрахунку опромінювальних установок. Визначено раціональні режими роботи та запропоновано систему керування установкою змінного опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.2 +
Шифр НБУВ: РА324279

Рубрики:

      
19.

Яцишин І.В. 
Обгрунтування методів хірургічної корекції естетичних дефектів та деформацій передньої черевної стінки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.В. Яцишин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Узагальнено результати хірургічного лікування 293-х пацієнтів з застосуванням методів абдомінопластики (87 осіб становили контрольну групу, 206 - основну). Розроблено критерії оцінювання стану шкіри, підшкірної жирової клітковини, м'язево-апоневротичного комплексу. Систематизовано клінічні прояви дефектів і деформацій передньої черевної стінки. Всіх пацієнтів розділено на 10 груп і розроблено алгоритм оперативних втручань. Як інструментальний метод обстеження використано визначення транскутанного pO2 тканин, застосовано прорамований електровплив на тканини передньої черевної стінки й інтраопераційний моніторинг зміни внутрішньочеревного тиску. Відзначено, що загальний відсоток ранніх післяопераційних ускладнень становив 8,74 %, які не вплинули на кінцевий естетичний результат (27,6 % у контрольній групі). Внаслідок застосування технології оперативних втручань у хворих з естетичними деформаціями та дефектами передньої черевної стінки одержано у 90,78 % хворих безпосередньо хороші та задовільні естетичні та функціональні результати, скоротити післяопераційний період у 1,5 - 2 раза. У віддаленому періоді спостереження протягом п'яти років виявлено хороші та задовільні результати у 97 % хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.443-99 + Р457.463 +
Шифр НБУВ: РА364478

Рубрики:

      
20.

Яцишин С.Р. 
Облік витрат та процес калькулювання собівартості продукції у швейному виробництві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.Р. Яцишин ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уточнено та обгрунтовано зміст категорій "витрати виробництва", "собівартість". Систематизовано організаційно-технологічні особливості швейної галузі, розроблено класифікацію витрат, необхідну для раціональної побудови обліку витрат і кулькулювання собівартості продукції. Подано рекомендації щодо вдосконалення обліку прямих і непрямих витрат швейного виробництва, їх розподілу та віднесення на собівартість продукції досліджуваної галузі, розроблено модель використання методів обліку витрат. Доведено ефективність методу обліку витрат за однорідними секціями у швейному виробництві. Обгрунтовано необхідність використання у даному виробництві системи попроцесного калькулювання з елементами нормативного методу, а також формування повної собівартості продукції. Математично описано функцію витрат виробництва з метою встановлення кількісного взаємозв'язку між витратами, їх визначальними факторами та управлінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.65-148.6 +
Шифр НБУВ: РА327714

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського