Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (63)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Ярош О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Ярош О.Б. 
Жіночі об'єднання України як суб'єкти державотворення кінця XX століття: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02. / О.Б. Ярош ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Встановлено, що необхідною умовою становлення суб'єктності жінок є їх активна позиція у визвольній боротьбі та державницькій діяльності. Визначено класифікацію жіночих об'єднань за змістом та напрямками діяльності. Висвітлено специфіку і силу впливів міжнародних жіночих об'єднань на характер розвитку жіночого руху в Україні. Доведено, що прояв суб'єктності жіночих об'єднань України тісно пов'язаний з конкретними соціально-економічними та духовними можливостями суспільства. Наведено рекомендації щодо підвищення суб'єктності жіночих об'єднань, які можна використовувати для подальшого теоретичного аналізу та практичного застосування державними та політичними інституціями України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф74(4УКР)040.3
Шифр НБУВ: РА313251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярош О.Б. 
Інституціональне забезпечення ефективного функціонування нафтогазового комплексу Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.Б. Ярош ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання теоретико-методологічних положень інституціональної теорії для розробки практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності функціонування нафтогазовидобувного комплексу Автономної Республіки Крим. Запропоновано концепцію реструктуризації та проведення інституціональних реформ даного сектору промисловості на основі багатопланового аналізу фінансово-економічної діяльності ГАО "Чорноморнафтогаз" шляхом інституціональної модернізації системи державного регулювання паливно-енергетичної галузі АРК, що дозволяє забезпечити міжгалузеву та регіональну кооперацію виробництва. Розроблено регіональну соціально-економічну модель з урахуванням фактора утворення трастових накопичувальних фондів та соціальних інтересів у адміністративних регіонах. Сформульовано конкретні рекомендації щодо оптмізації роботи регіонального нафтогазовидобувного комплексу та розроблено механізми підвищення ефективності його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)305.65-07 +
Шифр НБУВ: РА340082

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Ярош О.А. 
Людина в "містичній парадигмі": антропологічна доктрина суфізму: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / О.А. Ярош ; НАН України. Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено формування філософсько-антропологічної доктрини у суфізмі, у провідній містичній течії ісламу та її вплив на культурні феномени ісламської традиції. Представлено перспективу осягнення людського буття в контексті символічного світовідношення. Проаналізовано основні положення суфійської антропології та їх зв'язок з усталеними інститутами ісламської культурної традиції на прикладі культури Ірану. Обгрунтовано тезу про амбівалентність людського буття, що поєднує в собі символічність і креативність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Ю3(0)415.1-365 + Э383-4
Шифр НБУВ: РА317456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Ярош О. М. 
Містичний вимір неоплатонічного вчення Ніколи Кузанського: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.05 / О. М. Ярош ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 18 с. — укp.

Показано, що витоки й еволюційне становлення містичної лінії європейської філософії вказують на послідовне становлення та розвиток ірраціонально-інтуїтивного напряму філософії, який реалізується паралельно з раціональним типом філософування та презентує себе через історико-філософські трансформації неоплатонізму. Еволюційні зміни в онтогносеологічному й антропологічному аспектах ренесансного неоплатонізму формуються через синтез античного космізму та середньовічного теоцентризму. Вчення Н. Кузанського є яскравим втіленням ренесансного неоплатонізму в його трансформаційно-еволюційних змінах, що сформовано завдяки ідейним впливам і концептуальній близькості містичним напрямкам історико-філософського контексту. Неоплатонізм Н. Кузанського, вбираючи в себе досягнення неоплатонізму античності та середньовіччя, виявився у прагненні до принципу єдності через збіг протилежностей. Уведення принципу нескінченності сприяє переосмисленню ролі матеріальної компоненти світу й абсолютизації цінності його емпіричного пізнання. Містичний вимір антропогносеології та протонаукових тенденцій Н. Кузанського презентуються через обгрунтування принципової неможливості пізнання світу та Бога, стверджуючи таким чином активне суб'єктивне начало в людському пізнанні та цінність пізнання світу тільки в процесі богопізнання. Протонаукові погляди Н. Кузанського презентувалися через розробку ним проблеми можливості та природи пізнання та мислення, що значно випереджає аналогічну проблематику у І. Канта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4НІМ)43-401 + Ю3(0)414-377 + Э247
Шифр НБУВ: РА381840 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Ярош О.В. 
Судово-психологічна експертиза неповнолітніх обвинувачуваних за агресивні злочини: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / О.В. Ярош ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше комплексно досліджено вікові, правові та психологічні аспекти делінквентної поведінки неповнолітніх. Проаналізовано суб'єктивні й об'єктивні чинники, що детермінують формування агресивної поведінки підлітків. Розкрито сутність і специфіку проведення судово-психологічної експертизи неповнолітніх обвинувачених у скоєнні агресивних злочинів. Здійснено професіографічний аналіз і побудовано модель (психограму) діяльності судового експерта-психолога. Розроблено комплекс психодіагностичних методів дослідження неповнолітніх обвинувачених. Показано роль експерта-психолога у процесі судового слідства у справах неповнолітніх обвинувачених і визначенні міри їх покарання. Удосконалено психологічні уявлення про судово-психологічну експертизу підлітків, що скоїли агресивні злочини, розроблено рекомендації щодо забезпечення ефективності її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю983.620.2-81 + Х893.9(4УКР)413.2 +
Шифр НБУВ: РА355959

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Ярош О.М. 
Транспортне забезпечення комплексного розвитку господарства регіонів України (на прикладі залізничного транспорту): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.М. Ярош ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Висвітлено наукові і практичні проблеми удосконалення транспортного забезпечення комплексного розвитку регіонів України, підвищення ефективності функціонування залізничного транспорту як важливого елементу зазначеного процесу. Розкрито методологічні засади комплексного розвитку регіонів країни та його транспортного забезпечення. Розроблено методику оцінки впливу залізничного транспорту на даний процес. Здійснено комплексну оцінку характеру та масштабів розвитку галузі. Обгрунтовано та визначено комплекс заходів щодо підвищення ефективності функціонування залізничного транспорту як основи підвищення комплексного розвитку регіонів. Запропоновано організаційно-економічний механізм взаємодії галузі з регіонами обслуговування, методику маркетингової діяльності залізниць на ринку транспортних послуг. Викладено шляхи зменшення негативного впливу транспорту на природне середовище. На підставі прогнозу розвитку залізничного транспорту визначено перспективні напрями розвитку галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)372
Шифр НБУВ: РА320159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Моцик О. Ф. 
Інституційні чинники модернізації українсько-польських відносин у гуманітарній сфері в умовах процесів євроінтеграції. / О. Ф. Моцик. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розкрито концептуальний вимір проблеми українсько-польських міждержавних відносин в умовах євроінтеграції. Доведено, що зміст і структура нормативно-правової бази українсько-польських відносин у гуманітарній сфері у процесах європейської інтеграції є похідною від базових засад, принципів та норм міжнародного права. Висвітлено напрями адаптації вітчизняного законодавства до європейських вимог. Поряд із розкриттям змісту процесів становлення й модернізації інституційної структури українсько-польських відносин у гуманітарній сфері визначено напрями інституційних змін транскордонного співробітництва, міграційної та візової політики. Охарактеризовано головні напрями й форми вдосконалення відносин України та РП у сфері науки й міжкультурного діалог. Також визначено коло проблемних питань і викликів у міждержавних відносинах щодо реалізації політики історичної/національної пам'яті та накреслено шляхи їх вирішення.^UThe conceptual dimension of the problem of Ukrainian-Polish interstate relations in the context of European integration has been revealed in the dissertation. It has been proved, that the content and structure of the legal framework of Ukrainian Polish relations in the humanitarian sphere in the processes of European integrationhas been derived from the basic grounds, principles and norms of international law. The directions of adaptation of national legislation to European requirements have been elucidated. In addition to revealing the content of the processes of formation and modernization of the institutional structure of Ukrainian-Polish relations in the humanitarian sphere, the directions for institutional changes in cross-border cooperation, migration and visa policy have been defined. The main directions and forms of improving relations between Ukraine and the Republic of Poland in the sphere of science and intercultural dialogue have been characterized. A range of issues and challenges in interstate relations regarding the implementation of historical/national memory policies and outlines ways to address them have been also defined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського