Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1166)Журнали та продовжувані видання (618)
Пошуковий запит: (<.>GRR=23=УКР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 102
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аксьонова Н.В. 
Міфо-ритуальні основи дитячих ігор (на матеріалах Слобожанщини кінця XIX - початку ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Н.В. Аксьонова ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто українські дитячі ігри у контексті обряду переходу. Проаналізовано глобальні пласти давньої ритуально-міфологічної культури в народних іграх у вигляді численних ремінісценцій. Вперше зроблено спробу виявити ритуально-міфологічне підгрунття ігор у контексті проявів сакральності простору та часу, виділено сюжети та мотиви відповідних персонажів. На підставі визначення гри як міфологічного й обрядового навантаження запропоновано виділити три її переходові стадії - жебракування (сегрегацію), ігрове випробування (лімінальну стадію), одержання виграшу або зміна статусу гравця (агрегацію). Запропоновано розглядати статус гравців як лімінальний. Визначено персонажі, які відіграють медіативну функцію у грі, визначено їх обрядове значення. Розглянуто ініціаційну роль гри у контексті соціалізації й інкультурації у традиційному суспільстві. Запропоновано визначення дитячої гри як своєрідного ігрового "повсякденного обряду переходу".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т595.240 + Т52(23=УКР)-522 +
Шифр НБУВ: РА348642

Рубрики:

      
2.

Андрушко Л.М. 
Український рушник - поліфункціональний сакральний твір народного мистецтва (функція, типологія, семантика і художні особливості): автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.06 / Л.М. Андрушко ; Львів. нац. акад. мистец. — Л., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено український рушник як самобутнє мистецьке явище в історії української художньої культури. Визначено його як поліфункціональний сакральний твір народного мистецтва, встановлено особливості побутування народного рушника в звичаях та обрядах і його функції. Складено типологію українських рушників, розглянуто їх художні особливості. Проаналізовано композиційну структуру орнаменту, визначено основні типи та характеристики кожного типу орнаменту та його класифікацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-5 + Щ126.963(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА366643

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Андрющенко І.О. 
Концептуалізація етнічної традиції (на матеріалі культури кримських болгар): автореф. дис... канд. культурології: 26.00.01 / І.О. Андрющенко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Побудовано теоретичну модель концептуалізації етнічної традиції й апробовано обрану схему на емпіричному матеріалі - культурі кримських болгар. Запропоновано дворівневу модель концептуалізації етнічної традиції - на екзистенціально-особистісному та соціо-легітимному рівнях. На кожному з виділених рівнів концепт "етнічна традиція" набуває особливостей, які дозволяють віднести його до різних типів концептів. На соціо-легітимному рівні він відіграє роль концепту-поняття, що відображає найбільш суттєві ознаки явища, результат їх раціонального осмислення. Емпірично цей рівень концептуалізації включає всю сукупність традицій кримських болгар, їх змістові елементи та специфіку. На екзистенціально-особистісному рівні концептуалізація етнічної традиції зумовлює утворення концепта-гештальта - цілісного "образу", що суміщає чуттєві та раціональні елементи. Застосування даної моделі концептуалізації до вивчення культури кримських болгар дозволило виділити кілька образів етнічної традиції - традиції як ностальгії, культурного проекту, бренду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР65)-7 + Т52(23=УКР65)-7 + Т52(23=УКР65)-7
Шифр НБУВ: РА365511

Рубрики:

      
4.

Барабаш-Ревак О.В. 
Мовний образ парубка в українських фольклорних і етнографічних текстах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Барабаш-Ревак ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно розглянуто мовний образ парубка у фольклорних та етнографічних текстах від найдавніших часів до XX ст., в яких опосередковано відображено ментальність українського народу. Зроблено наукову інтерпретацію мовних засобів у фольклорних та етнографічних текстах, які позначають різні аспекти мовного образу парубка. Виявлено основні слова та лексико-синтаксичні конструкції, що виражають складники даного образу, їх семантичну структуру. Проаналізовано значення вербально виражених культурологічних елементів, зроблено моделювання типового стереотипу молодого неодруженого чоловіка в українській мовній картині світу. В науковому дослідженні використано записи українських фольклорних та етнографічних текстів, дані тлумачних і культурологічних словників. Мовні засоби народних текстів проаналізовано у контексті щоденного, наївного знання українців із урахуванням культурологічного, психологічного й аксіологічного елементів. Встановлено, що мовний образ парубка творить скадну систему взаємопов'язаних та взаємозумовлених характеристик (ознаки, кількість, часопростір діяльності, функції), більша частина яких пов'язана з семантикою "реалізація головної мети молодого неодруженого чоловіка - створити сім'ю". Виявлено, що фольклорні тексти виражають переважно позитивну оцінку даного фрагмента української мовної картини світу, названого різними лексемами, що пов'язано зі семою " посередництво між людьми і божественною силою", яку містять номени на позначення молодого неодруженого чоловіка. Показано, що використання етнолінгвістичного підходу до вивчення мовних засобів з використанням різнопланових мовних даних дозволило найбільш повно реконструювати мовний образ парубка, визначити його стереотипні риси та виокремити аксіологічний елемент досліджуваних лексем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-310 + Ш3(4УКР)-357 + Т52(23=УКР)-522 +
Шифр НБУВ: РА362976

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Батирєва І.М. 
Традиційна культура Поділля у дослідженнях другої половини XIX - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / І.М. Батирєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено узагальнювальну характеристику етнографічної спадщини дослідників традиційної культури населення Поділля другої половини XIX - початку XX ст. На підставі опрацювання архівних і літературних джерел, а також значного обсягу історико-статистичних, етнографічних і мистецтвознавчих матеріалів вперше здійснено комплексне вивчення наукових уявлень і підходів вітчизняних учених щодо дослідження проблем традиційної культури подолян. Проаналізовано специфіку формування та напрями діяльності етнографічних шкіл на Поділлі, розглянуто форми та методи етнографічних досліджень регіону в даний історичний період. Вперше розглянуто діяльність Подільського єпархіального історико-статистичного та губернського статистичного комітетів у галузі етнології, а також народознавчого гуртка Кам'янець-Подільської духовної семінарії, висвітлено співпрацю учених подолян із заснованим у Києві Південно-західним відділом Російського географічного товариства та іншими київськими етнологічними осередками. Показано вплив польських і російських дослідників на формування напрямів дослідження подільських учених.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,35)-7 + Т52(23=УКР7,35)-7
Шифр НБУВ: РА344592

Рубрики:

      
6.

Бегей С.І. 
Передача і поділ спадщини в селянських родинах Галичини в XIX - 30-их роках XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / С.І. Бегей ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича; Ін-т народознав. — Л., 2003. — 21 с. — укp.

На підставі архівних і польових джерел, а також узагальнення вітчизняного та зарубіжного історіографічного доробку досліджено основні етапи еволюції та функціонування спадкового права. Проаналізовано вплив економічних і соціально-побутових факторів на формування правової свідомості населення краю, співвідношення звичаєвого та державного права щодо регулювання умов передачі та поділу спадщини, їх взаємозалежність у правничих системах, вплив звичаєвих принципів передачі та поділу спадщини на розвиток селянського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,31)-5 +
Шифр НБУВ: РА326138

Рубрики:

      
7.

Бекірова Л.С. 
Регулятивно-креативна функція традиції в етнокультурі (на матеріалі досвіду кримськотатарського народу): Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.04 / Л.С. Бекірова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2004. — 19 с. — укp.

Уперше з використанням інтервального підходу проаналізовано різні теорії традиції (соціологічну, психоаналітичну, культурологічну, еволюціоністську). Запропоновано нове соціокультурне ("гомеостазисне" або "кібернетичне") тлумачення природи традиції, за допомогою якого обгрунтовано її роль у виживанні етносу, у збереженні життєздатності певної соціальної спільності людей і людської цивілізації взагалі. Досліджено специфіку традицій кримськотатарського народу, виявлено їх загальнолюдський, гуманістичний зміст. Запропоновано тезу про відсутність суперечності між здобутками науково-технічного прогресу і діяльністю традиційного суспільства. Показано значну виховну та навчальну роль історичного досвіду, втіленого у культурній традиції, у формуванні певного типу особистості та її ціннісних орієнтацій, що сприяє максимально швидкому пристосуванню та адаптації до нових вимог НТР і обумовлює в кінцевому результаті "економічне чудо".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.111 + Ч111.153 + Т52(23=УКР6 а/л) +
Шифр НБУВ: РА332956

Рубрики:

      
8.

Бойчук Б.В. 
Народне декоративне мистецтво покуття XIX - XX століття (Історія. Типологія. Художні особливості): Автореф. дис... канд. мистецтвознавства: 17.00.06 / Б.В. Бойчук ; Львів. акад. мистец. — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Розглянуто народне декоративне мистецтво Покуття як самобутнє етнокультурне явище. Визначено й уточнено основні історичні віхи розвитку народного декоративного мистецтва і цехового ремесла Покуття. Проаналізовано типологію та художню виразність творів узорного ткацтва, вишивки, комплексів традиційного одягу, виробів художнього деревообробництва, металу, витинанок, розписів тощо. Досліджено еволюцію тектоніки форм, структури декору та їх локальні художні відміни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ123(4УКР33)5-69 ПОКУТТЯ + Т52(23=УКР7)-7
Шифр НБУВ: РА311059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Боса Л.Г. 
Соціалізація української молоді кінця XIX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.Г. Боса ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2007. — 14 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження особливостей і закономірностей соціалізації як способу конструювання картини світу. На базі різноманітних усних і писемних джерел реконструйовано моделі спеціалізації української молоді за умов традиційного суспільства кінця XIX - початку XX ст., тоталітарної системи XX ст. та за умов перехідного суспільства кінця XX - початку XXI ст. Висвітлено місце та роль культурних агентів соціалізації (сім'ї, громади, товариства ровесників) у певні часові періоди. Виявлено та показано механізми трансформації у процесах соціалізації молоді кінця XIX - початку XXI ст. Здійснено та науково означено підгрунтя та можливі точки кореляції між традиційною та новітньою формами соціалізації молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-522 + Т3(4УКР)6-298 +
Шифр НБУВ: РА348423

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Босий О.Г. 
Знакові функції виробів ткацтва у звичаєво-обрядовій культурі українців: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.Г. Босий ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено особливості міфо-ритуального контексту етнокультури українців, у якому вироби ткацтва наповнюються сакральним змістом. Виявлено специфіку магічних уявлень українців, пов'язаних із категорією "надприродне". Проаналізовано обрядові функції ряду виробів, продуктів домашнього ткацтва у контексті світоглядних уявлень українців та з'ясовано їх місце у міфо-поетичній моделі світу. Значну увагу приділено компонентам знаковості обрядових реалій та фізичним характеристикам предметів ткацтва, якими зумовлено їх обрядову символіку. З'ясовано механізм дії магічних обрядів, які грунтуються на традиційних уявленнях про "надприродне", комунікація з якими реалізується за допомогою виробів ткацтва. Детально розглянуто міфо-ритуальні функції та семантику обрядових предметних символів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(23=Укр)-7
Шифр НБУВ: РА309678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Булгакова Л.П. 
Етнокультурна характеристика народної вишивки Поділля (кінець XIX - 30-і роки XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.П. Булгакова ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Інститут народознав.. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено українську традиційну вишивку як етнокультурний об'єкт в системі матеріальної культури населення Поділля. Висвітлено народний досвід у послідовності генетичного взаємозв'язку матеріалу і технік вишивання, топографії вишивки та крою виробів, окремих мотивів і стилістичних особливостей орнаменту вишивки. Вказано причини модифікаційних змін на історичному, економічному, етнічному рівнях. Визначено й охарактеризовано типи подільської вишивки, їх специфічні ознаки та спільні національні риси у контексті традиційної української вишивки. Запропоновано власний підхід до аналізу вишивки на основі класифікації та типології найголовніших її чинників. Додатком є короткий тлумачний словник (310 найменувань), каталог вишитих сорочок (420 найменувань), аналітичні таблиці (350 рисунків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,35)-417 + Т594.172.4
Шифр НБУВ: РА311207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Величко Т.В. 
Етнографічне музейництво Півдня України: історична та регіональна своєрідність, сучасні тенденції: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Т.В. Величко ; Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено основи державної політики щодо музейної етнографічної справи на різних етапах та її вплив на діяльність етнографічних осередків, досліджено всю сукупність чинників розвитку етнографічного музейництва регіону, проаналізовано наукову, фондову, освітньовиховну, виставково-експозиційну роботу музеїв, їх внесок у розгортання етнографічних краєзнавчих студій, відтворено історію створення й етнографічну діяльність музеїв АР Крим, Миколаївської, Донецької, Херсонської й Одеської областей. Акцентовано увагу на втрачених музеях і колекціях, репресованих діячах етнографічного музейного руху, встановлено та досліджено нові види та типи сучасних музеїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т5е(23=УКР7,7) л6 + Ч774(4УКР7)76:Т52 +
Шифр НБУВ: РА368846

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Войтович Д.І. 
Особливості розвитку колористики сільського житла Галичини (друга пол. XIX ст. - XXI ст.): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Д.І. Войтович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку колористики архітектурно-просторового середовища сільського житла Галичини другої половини XIX - початку XXI ст. Проаналізовано колористичні утворення предметно-просторового середовища етнографічних районів досліджуваної території. Розглянуто етапи розвитку будівництва сільського житла на території Галичини, пов'язані зі змінами у політичному, соціально-економічному та культурному житті. Проведено порівняльний аналіз колористики сільського житла різних етнографічних зон та областей з суміжними районами України. Визначено фактори, що впливають на формування колористики архітектурно-предметного середовища народного житла досліджуваної території, встановлено особливості та тенденції змін колористики сільського житла Галичини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-9ГАЛ)5/6 + Щ110.541 + Т52(23=УКР 7,31)-423.5 +
Шифр НБУВ: РА369664

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
14.

Воропай М.В. 
Етнокультура українців Північно-Східної Слобожанщини в другій половині XX - на початку XXI століть: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / М.В. Воропай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 18 с. — укp.

На підставі певних джерел і аналізу наукової літератури досліджено етнокультуру українців, які мешкають за межами основного етнічного масиву - на території Курської, Білгородської та Воронізької областей Росії. Увагу приділено етнодемографічним процесам, функціонуванню української мови та проблемі самовизначення українців у XX - на початку XXI ст. Розглянуто форми та методи заселення Північно-Східної Слобожанщини, що сприяє кращому розумінню причин сучасного становища етнокультури місцевих українців. З'ясовано стан збереженості традиційної календарної, весільної та родильно-хрестильної обрядовості українців за умов мешкання на стику державних кордонів двох країн і культур. Проаналізовано причини трансформацій народної обрядовості, зміни або втрати обрядових дій календарних чи сімейних свят.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,4) +
Шифр НБУВ: РА364518

Рубрики:

      
15.

Воротняк І.Д. 
Агрокультура українців Буковини (друга половина XIX - початок ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / І.Д. Воротняк ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 19 с. — укp.

Опрацьовано широке коло джерел і літератури та досліджено розвиток агрокультури українського населення Буковини. Значну увагу приділено проблемам впливу природних умов на розвиток землеробства. Висвітлено питання стосовно змін структури посівних площ, асортименту вирощуваних сільськогосподарських культур, а також щодо інноваційних систем землеробства. Розглянуто традиційні способи удобрення грунту. Проаналізовано динаміку розвитку народної агротехніки. Досліджено питання впровадження інновацій у сільське господарство краю та проаналізовано їх вплив на менталітет зі світогляду буковинського села. З'ясовано локальні та загальнослов'янські риси розвитку агрокультури українців Буковини. Охарактеризовано у порівняльному аспекті народну агротехніку, аграрні звичаї й обряди українського та східнороманського населення краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР74ЧРН)-416 +
Шифр НБУВ: РА341213

Рубрики:

      
16.

Галько О.Ю. 
Шлюб і сім'я у бойків Карпат наприкінці XIX ст. - до 1939 р.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / О.Ю. Галько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 16 с. — укp.

Визначено, що наприкінці XIX ст. - 1930-х рр. на території Бойківщини існували дві історичні форми сім'ї: мала та рудименти великої. Обгрунтовано вплив звичаєвого права й традиції на успадкування майна, одержання віна, на лідерство у родині. Досліджено дошлюбні звичаї та традиції, а також простежено локальну специфіку весільних, родильних, поховальних обрядів, а також особливості календарних обрядів у бойківській родині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3А/Я)-519.2 +
Шифр НБУВ: РА328410

Рубрики:

      
17.

Гасиджак Л.І. 
Процеси трансформації етнокультури українців Донеччини (кінець ХХ - початок ХХІ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Л.І. Гасиджак ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Проаналізовано наукові праці українських та зарубіжних учених-етнологів, присвячені дослідженню культури українців та етнокультурних процесів на Донеччині, опубліковані в кінці XX ст. - на початку XXI ст. Вперше у сучасній етнології висвітлено етнокультурні процеси, що мали місце в українському середовищі Донеччини у другій половині XX ст. Висвітлено історію повоєнного заселення регіону шляхом керованих міграцій з метою відбудови промисловості. Проаналізовано складні процеси трансформації традиційної етнокультури українців на прикладі жителів міст Донбасу та робітничого передмістя під впливом політики денаціоналізації та русифікації. Досліджено проблеми надмірної політизації та формування етнічного складу населення регіону, в якому переважали українці, які не мали достатніх умов для свого культурного розвитку. Запропоновано визначення культури шахтарів Донеччини як субкультури. Проаналізовано локальні особливості етнокультури українців у регіональному вимірі. Показано вплив процесів урбанізації на трансформацію традиційної культури українців на Донеччині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3а/я)-7 + Т3( + УКР-4ДОН)6-7 +
Шифр НБУВ: РА362721

Рубрики:

      
18.

Гладкий М.І. 
Традиційне скотарство населення Українського Середнього Полісся (друга половина XIX - перша третина XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / М.І. Гладкий ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. Ін-т народознав. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Встановлено фактори впливу на стан розвитку скотарства в Українському Середньому Поліссі у другій половині XIX - першій третині XX ст., визначено основні тенденції розвитку галузі у даний період. Встановлено значення скотарства у життєзабезпеченні мешканців регіону. Досліджено традиції стійлового утримування худоби, особливості організації та ведення пастівницького господарства. Висвітлено особливості матеріально-побутової культури пастухів і виявлено інноваційні явища у галузі скотарства, обумовлені розширенням сфери товарно-грошових відносин на селі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3,1)-415 + Т52(23=УКР3,1)-415 + Т52(23=УКР3,1)-415
Шифр НБУВ: РА333154

Рубрики:

      
19.

Глушко М.С. 
Генезис тваринного запрягу в Україні (культурно-історична проблема): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.05 / М.С. Глушко ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича, Ін-т народознав. — Л., 2004. — 32 с. — укp.

Проведено дослідження функціонального використання вола і коня як тяглової сили в Україні та поетапного розвитку парного, одинарного й інших видів їх запрягу в сухопутних засобах пересування та знаряддях обробітку ріллі від доби енеоліту до XX ст. включно. Визначено конструкцію, форми, технологію виготовлення та способи застосуванння різних типів і варіантів тяглових, гальмівних і скеровуючих приладів, волової та кінної упряжі. Висвітлено особливості відображення у традиційній обрядовості та національному світогляді конкретного функціонального використання робочої худоби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-415 + Т594.15 +
Шифр НБУВ: РА331896

Рубрики:

      
20.

Гнесь Л.Б. 
Принципи формування архітектури сільського житла німецьких колоністів 1772 - 1939 рр. в Галичині: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Л.Б. Гнесь ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження маловідомих до цього часу садиб і будівель німецьких колоністів. Виявлено принципи та закономірності архітектурно-планувальної організації житлових будинків, господарських будівель і споруд залежно від періоду будівництва, містобудівельної ситуації, місцевої будівної бази, природних чинників. Виявлено дисперсний (хутірський) тип розселення німецьких колоністів, який набув поширення у кінці XIX ст.: 55 об'єктів у німецьких колоніях, обмірних і обстежених під час наукових експедицій 1997 - 2005 рр.; 25 об'єктів, запропонованих австрійськими інженерами для забудови колоній, виявлених в результаті архівних пошуків. Прослідковано взаємовпливи архітектурно-будівельної культури німецьких колоністів та місцевого українського населення Галичини щодо архітектурно-просторової організації садиби та планувальних, конструктивних і художньо-декоративних прийомів вирішення будівель, а також їх деталей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР331=НІМ)0 + Т52(23=УКР6 А/Я)-423 +
Шифр НБУВ: РА339826

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського