Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (551)Журнали та продовжувані видання (233)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ГЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Абашкіна Н.В. 
Розвиток професійної освіти в Німеччині (кінець XIX - XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Абашкіна ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 1999. — 46 с. — укp.

Досліджуються соціально-педагогічні принципи розвитку професійної освіти в Німеччині, які зумовлюють загальний механізм її реалізації та функціонування як цілісної системи, що гарантує підготовку висококваліфікованих компетентних фахівців. На основі вивчення оригінальних джерел здійснено порівняльне дослідження професійної освіти в Німеччині та Україні, виявлено загальні тенденції й відмінності у підготовці кадрів, з'ясовано умови успішного функціонування професійної підготовки в Німеччині і на цій основі запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності професійної освіти в Україні. Узагальнення результатів здійсненого дослідження дає змогу запропонувати нові підходи до визначення шляхів подальшої трансформації професійно-технічної освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4ГЕР)

Рубрики:

      
2.

Балаклицький М.А. 
Іван Багряний: "нова релігійність" як конструент художньої творчості: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / М.А. Балаклицький ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено феномен "нової релігійності" І.Багряного - ідеологічної платформи, за допомогою якої автор обгрунтовує в своєму художньому тексті програму національного відродження в усіх її аспектах. Зазначено, що сутність цього вчення складає світське тлумачення релігійних концептів, суб'єктивно-особистісний характер релігійної діяльності та поняття страждання як спосіб наслідування Ісуса Христа. Доведено, що особистісний характер релігійної творчості літературних героїв І.Багряного проявляється в індивідуалізмі, самодостатності та неміметичному підході щодо творчості. Показано, що в художньому світі письменника архітектонічний ідеал Христа-страдника виступає символом трагічного шляху представника нової української еліти до моральної та ідеологічної перемоги над усіма формами поневолення своєї нації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4НІМ)-4 Багряний І. 3 + Ш5(4ГЕР=УК)-4 Багряний І. 33 + Ш400.04:Э + Э37-103.6 +
Шифр НБУВ: РА327219

Рубрики:

      
3.

Барвінська П.І. 
Українсько-німецькі відносини в 1917 - 1922 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / П.І. Барвінська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 23 с. — укp.

Цілісно досліджено українсько-німецькі відносини в 1917 - 1922 рр. та з'ясовано передумови українсько-німецького зближення наприкінці Першої світової війни. Проаналізовано особливості відносин між Німеччиною та урядами Центральної ради, Української Держави гетьмана П.Скоропадського, Директорії Української Народної Республіки та Української Соціалістичної Радянської Республіки. Розкрито вплив політики Німеччини на становлення та розвиток української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6 + Т3(4ГЕР)612-6
Шифр НБУВ: РА315592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Бевзюк Є.В. 
Національне відродження лужицьких сербів у XIX столітті (1815 - 1870 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.В. Бевзюк ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено закономірності та специфіку культурно-національного відродження лужицьких сербів Німеччини у 1815 - 1870 рр. На підставі введених у науковий обіг документів і матеріалів розглянуто історію лужичан у XIX ст. у контексті загальноєвропейського процесу, еволюції слов'янських народів і етапів консолідації німецької нації та держави. Зазначено, що саме в той час у серболужичан почався бурхливий процес становлення та росту рівня національної свідомості, відбулися кардинальні зміни в етнокультурі, почалася ідейна, політична й організаційна консолідація національної групи. Запропоновано нову теоретичну та прикладну модель вивчення процесу національного відродження лужицьких сербів та інших народів Європи у XIX ст. за допомогою цивілізаційного та структурно-системного (міждисциплінарного) підходу та концепції мультикультурного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Гер=Л)6
Шифр НБУВ: РА319603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Братусь М.Ф. 
Структура, семантика і стилістичні функції епітета в художній прозі Івана Багряного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.Ф. Братусь ; НАН України. Ін-т мовознавства ім. О.О.Потебні. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано епітети за структурою епітетних словосполучень, що становлять характеристичну ознаку ідіолекту Івана Багряного. Вперше введено у науковий обіг новий фактичний матеріал з недостатньо вивченої мовотворчості І.Багряного. Запропоновано осмислення явища епітетизації у лексико-семантичному та лексико-асоціативному полі "страждання людини в екстремальних умовах". Досліджено сполучуваність прикметників і дієприкметників з дистрибутами людина, люди, істота, істоти, а також іменниками, які становлять основу опису зовнішнього та внутрішнього портрета людини (обличчя, очі, голос, серце, душа, слово, біль, лють, розпач, зневіра тощо). Визначено функціональний обсяг найчастотніших епітетів, які містять у своїй семантиці компонент "інтенсивність вияву ознаки": божевільний, несамовитий, скажений, шалений, пекельний, жахливий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Багряний,І. + Ш5(Ук=4НІМ)-4Багряний, І.534 + Ш5(4ГЕР=Ук)-4Багряний І.534
Шифр НБУВ: РА318079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бугайцева Г.М. 
Проблеми виховання молодого покоління у творчій спадщині Григорія Ващенка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.М. Бугайцева ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено становлення Григорія Григоровича Ващенка як педагога, психолога та письменника. Розглянуто основні етапи його життєвого та творчого шляху. Науково обгрунтовано можливості, перспективні напрями та шляхи використання педагогічного доробку професора у розв'язанні освітньо-виховних проблем на сучасному етапі. Значну увагу приділено необхідності популяризації ідей та поглядів видатного українського педагога і вченого Г.Г.Ващенка. Встановлено, що творча діяльність Григорія Ващенка являє собою особливе явище української науково-дослідної думки 20 - 60-х р. XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ГЕР=УК)-8 Ващенко Г.
Шифр НБУВ: РА308487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Водолазька С.А. 
Постмодерністські акценти у творчості Емми Андієвської: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / С.А. Водолазька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с. — укp.

Здійснено спробу системного аналізу прозової творчості Емми Андрієвської у контексті модерністського дискурсу та з'ясовано появу механізму виникнення рис постмодерністського письма. На матеріалі "Геростратів", "Роману про людське призначення", а також новелістики досліджено домінантні стилетворчі чинники творів авторки та вивчено генетичні й типологічні зв'язки творчості Е. Андрієвської з творчістю провідних європейських та вітчизняних майстрів слова. Розглянуто аксіологічні та естетичні орієнтації письменниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4НІМ)-4 Андієвська,Е. 534 + Ш5(4ГЕР=УК)-4 Андієвська,Е. 534 +
Шифр НБУВ: РА324149

Рубрики:

      
8.

Возненко Н.В. 
Стилістика сонгів у Бертольта Брехта: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Возненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено лінгвостилістичні особливості сонгів у п'єсах Бертольта Брехта. Проаналізовано місце сонгів як різновиду коментуючої ремарки у брехтівській системі лінгвістичних засобів "епізації" драми. Визначено головну лінгвостилістичну функцію сонгів як певного типу тексту в драматичних текстах Брехта (тексто- та жанротвірна), а також три підфункції (текстодоповнююча, текстопродовжуюча та текстокоментуюча). Розроблено класифікацію сонгів на підставі функціонального критерію. Виявлено тришаровість функціональної структури сонгів. Розкрито кількісне співвідношення між окремими функціональними елементами сонгової структури та між трьома типами сонгів. Описано специфіку взаємовідносин між окремим сонгом та текстом відповідної сцени, між усією сукупністю сонгів однієї драми та її діалогічним текстом як цілісністю, текстами сонгів як елементами макро- та мікросистеми, а також місце сонгів у композиції твору. Проаналізовано здатність сонгів утворювати своєрідний коментуючий контекст відносно діалогічного тексту драми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ГЕР)-4Брехт,Б.536 + Ш143.24-72Брехт,Б.
Шифр НБУВ: РА320856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Волошук В.І. 
Лінгвостильові особливості ідіолекту З.Ленца в малих епічних жанрах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.І. Волошук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено ідіолектні особливості текстів малих епічних жанрів З.Ленца. Проаналізовано сучасні лінгвістичні інтерпретації поняття "ідіолект". Досліджено константні й еволюційні стильові риси творчості письменника, визначено домінантні лексичні, синтаксичні та синтетичні компоненти ідіолекту З.Ленца, до яких належать: використання символів, оксюморонів, відокремлених епітетів, термінів, топонімів, макроречень та парентез, різних засобів комічного, повторів та оригінальних форм прямої й непрямої мови у вигляді монологу-звернення та поліоповідальності текстів, встановлено їх естетичну функцію. Визначено специфіку застосування окремих мовленнєвих засобів та форм висловлювання саме в ленцівських творах. Проаналізовано здатність окремих мовленнєвих елементів утворювати стильову цілісність на рівні тексту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-72 Ленц З. + Ш5(4ГЕР)-4 Ленц З. 457 +
Шифр НБУВ: РА332102

Рубрики:

      
10.

Гіков Л.В. 
Особливості вживання лексико-граматичних і лексичних одиниць в авторському стилі (на матеріалі німецької художньої прози): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Л.В. Гіков ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

За допомогою квантитативного аналізу вивчено розподіл частоти вживання іменника, дієслова, прикметника, прислівника та особового займенника у сучасній німецькій художній прозі. Установлено, що найбільшою частотою вживання характеризуються іменники (35 %) та дієслова (27 %), що збігається з результатами аналогічних досліджень у інших мовах. Здійснено класифікацію та аналіз лексико-семантичного підкласу (ЛСП) слів, досліджено частоти їх реалізації, визначено переважання у вживанні того чи іншого ЛСП слів у певному авторському стилі. Обгрунтовано схожість між авторськими стилями за розподілом частот уживання ЛСП слів, подібність між окремими творами одного й того ж автора та лексико-семантичну стабільність авторського стилю. За результатами лексико-семантичного аналізу художніх творів установлено, що добір мовних засобів, частота їх вживання залежать насамперед від творчої індивідуальності художника-літератора. Зазначено щодо доцільності дослідження та порівняння виявлених закономірностей у вживанні ЛСП слів на матеріалі інших мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315 + Ш5(4ГЕР)-357 +
Шифр НБУВ: РА325854

Рубрики:

      
11.

Гавришко М.І. 
Націонал-соціалістичний режим в Німеччині у відображенні української суспільно-політичної думки Галичини (1933 - 1939 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / М.І. Гавришко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Реконструйовано образ націонал-соціалістичної Німеччини 1933 - 1939 рр. у суспільній свідомості українців Галичини на підставі аналізу матеріалів періодичної преси та публіцистики даного періоду, а також мемуарів сучасників досліджуваних подій, комплексу опублікованих та архівних документів, наукової історичної літератури. Визначено чинники, засоби формування й основні напрями розвитку української суспільно-політичної думки. Досліджено ставлення українців Галичини до феномену націонал-соціалізму, його шляху до влади та встановлення нацистської диктатури у Німеччині. Проаналізовано особливості відображення та трактування українськими політичними та громадськими організаціями внутішньополітичних процесів у Німеччині під владою націонал-соціалізму. Висвітлено еволюцію поглядів української спільноти на зовнішньополітичний курс націонал-соціалістичного режиму: ревізіоністську політику 1933 - 1936 рр. і перехід Третього Рейху до актів анексії та підготовки завойовницької війни за умов спричинених ним міжнародних криз 1938 - 1939 рр. Розкрито роль німецького чинника у формуванні зовнішньополітичних концепцій українських партій Галичини, досліджено його вплив на українсько-польські взаємини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР331)62 + Т3(4ГЕР)63-5 +
Шифр НБУВ: РА368518

Рубрики:

      
12.

Газін В.П. 
Східна політика Ваймарської республіки в 1919 - 1933 рр.: Автореф. дис... д- ра іст. наук: 07.00.02 / В.П. Газін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено східну політику Ваймарської республіки, її теоретичні основи, причини та чинники формування, методи реалізації. Районом її дії була Центральна, Південно-Східна та Східна Європа, метою - повернення Німеччини до кордонів 1914 р. на Сході Європи, оволодіння частиною спадщини Австро-Угорщини, ліквідація поверсальського державного порядку в східно-центральноєвропейському просторі. Визначено чотири етапи її розвитку. Проаналізовано ідеологію східної політики Ваймарської республіки та реваншистської діяльності її керівних кіл. Визначено роль економіки як засобу реалізації завдань східної політики у формі "мирної ревізії". Доведено, що німецько-радянські стосунки були специфічним аспектом східної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)62-6
Шифр НБУВ: РА314533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Горбач Ю.С. 
Взаємовідносини Німеччини і країн Вишеградської групи (1991 - 2004 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Ю.С. Горбач ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Показано зміни, які відбулися у зовнішньополітичному курсі Німеччини після її об'єднання. З'ясовано значення цих змін для вишеградських країн. Визначено місце Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини у зовнішній політиці ФРН й охарактеризовано роль цієї держави у зовнішньополітичних курсах зазначених країн. Проаналізовано процес становлення та розвитку політико-дипломатичних, торговельно-економічних, культурних відносин між об'єднаною Німеччиною та країнами Вишеградської групи. Проаналізовано еволюцію цих стосунків у взаємозв'язку з європейською інтеграцією та у процесі вирішення ряду актуальних історичних питань. Розкрито зміст, характер, цілі й основні напрями взаємовідносин Німеччини та країн Вишеградської групи, розглянуто результати та сучасний стан цього партнерства. Висвітлено недостатньо вивчені зарубіжними та вітчизняними науковцями аспекти німецької зовнішньої політики щодо Польщі, Чехії, Словаччини та Угорщини. Визначено перспективи подальшого дослідження проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА340783

Рубрики:

      
14.

Грінченко Г.Г. 
Американський окупаційний режим в Німеччині у 1945 - 1946 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.Г. Грінченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано цілісну картину розробки та реалізації урядом США принципів повоєнного управління в Німеччині, заснування та організаційного розвитку військової адміністрації, форм і методів здійснення нею окупаційної політики. Значну увагу приділено вивченню механізму управління окупаційною адміністрацією підконтрольними німецькими територіями. Досліджено вплив демократичних традицій США на становлення нових німецьких органів влади. Проаналізовано спробу США об'єднати єдину міжсоюзницьку стратегію з метою реалізації власних політичних та економічних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)64-5 + Т3(7США)63-608
Шифр НБУВ: РА312895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Заборовський 
Організація та бойове застосування винищувальної авіації Військово- повітряних сил Радянського Союзу і Німеччини 1940-1945рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Віталій Віталійович Заборовський ; Національна академія оборони України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)626-651.111.1 + Т3(2)622.43 + Т3(4ГЕР)63-685
Шифр НБУВ: РА346653

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Каріков С.А. 
Реформація і становлення Євангелічної Церкви та школи у Брауншвейзі (1517 - 1555 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / С.А. Каріков ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено розвиток Церкви та школи у середньовічному Брауншвейзі й охарактеризовано євангелічний рух у цьому місті, а також погляди та діяльність Йоганна Бугенхагена. Проаналізовано зміст Брауншвейзького церковного статуту 1528 р. і значення цього документу, визначено основні напрямки та результати розвитку Євангелічної Церкви та школи у Брауншвейзі у період пізньої Реформації. Доведено, що на різних етапах Реформації позиції міської влади міста змінювалися під впливом виступів бюргерства та курсу територіальної герцогської влади й євангелічних князів. Визначено, що регіональна модель церковної та шкільної освіти, що була вперше відображена у Брауншвейзькому статуті 1528 р., надалі реалізувалася у цьому місті та його окрузі, а також інших євангелічних територіях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)431-4 + Э376.111 + Э376.11-343-011 +
Шифр НБУВ: РА341847

Рубрики:

      
17.

Кашеварова Н.Г. 
Документи Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга як джерело з історії вивчення нацистами окупованих східних територій (1941 - 1944): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.Г. Кашеварова ; Ін-т історії України НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Комплексно досліджено архів Оперативного штабу рейхсляйтера Розенберга (ОШР) як джерельної бази з історії вивчення окупованих нацистами східних територій (1941 - 1944 рр.) відповідно до його ідеологічних завдань. Розглянуто структуру, функції та завдання Штабу, напрями науково-пошукової, науково-методичної та науково-дослідної роботи. Проаналізовано засади документотворення. Охарактеризовано склад і зміст документів. Запропоновано джерелознавчу класифікацію документів за комплексними ознаками з урахуванням напрямів досліджень та ідеологічної основи діяльності Штабу за рівнями: типу, класу, роду, виду, різновиду та базується на на принципх: походження, функцій, роду та напрямів діяльності Штабу, складу та предметно-тематичного змісту документів як джерел. Розглянуто зміст функціонування ОШР та оцінено специфіку як джерельну значимість документів для розкриття діяльності нацистів у галузі збирання, узагальнення та використання інформації, науково-дослідних розробок у галузі історії, розвитку та стану економіки, зовнішньої та внутрішньої політики, науки, культури, освіти окупованих держав у контексті ідеологічних доктрин нацизму. Розглянуто діяльність і специфіку документів Управління ОШР та його відділів, зондерштабів, головних робочих груп України й Остланду у галузі наукового дослідження окупованих територій. До наукового обігу залучено великий масив джерел стосовно наукової діяльності Штабу. Розвинуто методологічний апарат джерелознавчого дослідження унікальних комплексних діловодних архівів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4ГЕР)63 + Т3(4УКР)622.8,01 +
Шифр НБУВ: РА360580

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Кашуба О.М. 
Теоретичні основи організаціі навчального процесу в початкових школах Німеччини: Автореф. дис... канд.пед. наук: 13.00.01 / О.М. Кашуба ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено проблему теоретичних засад організації навчального процесу в початкових школах ФРН. Відтворено специфіку організації процесу навчання початкових шкіл, спрямовану на підготовку учнів до здобуття середньої освіти, визначено головні тенденції даного процесу. Виявлено найважливіші особливості змісту освіти, форми, принципи та методи навчання в початкових школах Німеччини на сучасному етапі. Введено до наукового обігу новий фактичний матеріал, який сприяє створенню об'єктивного уявлення про закономірності та характерні риси діяльності початкових шкіл Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ч424(4ГЕР)714.0
Шифр НБУВ: РА315809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кебало М.С. 
Типологічні відповідності українського та німецького натуралізму останньої третини ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / М.С. Кебало ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено художній світ української та німецької натуралістчної літератури останньої третини XIX ст. З'ясовано загальні закономірності художньої специфіки натуралістичної стильової течії в межах міжлітературного процесу цього періоду через окреслення історико-теоретичних принципів онтології натуралістичного мистецтва, типології наративного дискурсу натуралістичної літератури в обох культурах, що засвідчує літературно-типологічні відповідності. Проаналізовано ритуально-міфологічну поетику як результат проекції архетипної моделі на художній наратив натуралізму, що також призводить до фіксації психолого-типологічних відповідностей. Завдяки цьому окреслено специфіку національних особливостей українського та німецького натуралізму зважаючи на їх типологію. Встановлено основні тенденції та визначено їх значення для подальшого розвитку літератури кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.86 + Ш5(4ГЕР)-328.6 + Ш5(4УКР)5-4 Франко І.Я. 42
Шифр НБУВ: РА321369

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Клєщова О.Є. 
Мова публіцистики Івана Багряного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.Є. Клєщова ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стилістичні функції різних шарів лексики та стилістичне використання фразеологізмів, колоративів, власних назв та індивідуально-авторських новотворів у їх зв'язку із світобаченням письменника. Виокремлено максимально естетично наповнені мовні одиниці у публіцистиці І.Багряного - образ України та лексико-семантичне поле СРСР. З'ясовано, що перифраза є функціонально активним засобом творення образності, цей описовий зворот вторинної номінації є невичерпним джерелом формування заголовків у публіцистиці письменника. На підставі результатів дослідження зроблено висновок, що публіцистика Івана Багряного художня та політична одночасно, але має документальну основу. Зазначено, що це своєрідний сплав, синтез кількох мовних стилів: художнього, наукового та розмовного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Багряний,І. + Ш5(Ук=4ГЕР)-4 Багряний,І. 457 + Ш5(4ГЕР=Ук)-4 Багряний,І. 457 +
Шифр НБУВ: РА323960

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського