Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (551)Журнали та продовжувані видання (233)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4ГЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Абашкіна Н.В. 
Розвиток професійної освіти в Німеччині (кінець XIX - XX ст.): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Абашкіна ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 1999. — 46 с. — укp.

Досліджуються соціально-педагогічні принципи розвитку професійної освіти в Німеччині, які зумовлюють загальний механізм її реалізації та функціонування як цілісної системи, що гарантує підготовку висококваліфікованих компетентних фахівців. На основі вивчення оригінальних джерел здійснено порівняльне дослідження професійної освіти в Німеччині та Україні, виявлено загальні тенденції й відмінності у підготовці кадрів, з'ясовано умови успішного функціонування професійної підготовки в Німеччині і на цій основі запропоновано рекомендації щодо підвищення ефективності професійної освіти в Україні. Узагальнення результатів здійсненого дослідження дає змогу запропонувати нові підходи до визначення шляхів подальшої трансформації професійно-технічної освіти в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч464(4ГЕР)

Рубрики:

      
2.

Подаляк Н.Г. 
Приватносеньйоріальні міста Мекленбурга і торгово- політична система Ганзи у ХІІ- ХV століттях: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / Н.Г. Подаляк ; НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 1999. — 35 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)42-236

Рубрики:

      
3.

Бугайцева Г.М. 
Проблеми виховання молодого покоління у творчій спадщині Григорія Ващенка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.М. Бугайцева ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено становлення Григорія Григоровича Ващенка як педагога, психолога та письменника. Розглянуто основні етапи його життєвого та творчого шляху. Науково обгрунтовано можливості, перспективні напрями та шляхи використання педагогічного доробку професора у розв'язанні освітньо-виховних проблем на сучасному етапі. Значну увагу приділено необхідності популяризації ідей та поглядів видатного українського педагога і вченого Г.Г.Ващенка. Встановлено, що творча діяльність Григорія Ващенка являє собою особливе явище української науково-дослідної думки 20 - 60-х р. XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ГЕР=УК)-8 Ващенко Г.
Шифр НБУВ: РА308487 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Козак Н.В. 
Дидактичні основи професійної підготовки майбутніх учителів у ФРН (друга половина XVIII - кінець ХХ ст.): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Козак ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні основи організації навчального процесу у вищих педагогічних навчальних закладах ФРН, розкрито форми і методи вдосконалення професійної підготовки майбутніх учителів. Установлено, що сучасна система педагогічної освіти ФРН - це різнопланова, проте добре відлагоджена освітня галузь. Найважливішою особливістю професійної підготовки майбутніх вчителів є відсутність єдиної загальнодержавної системи освіти. Кожна з федеральних земель, що має свої характерні риси підготовки, успадкувала розподіл на дві фази - теоретичну і практичну. Майбутнім учителям дають підготовку з двох спеціальностей: основної і додаткової. Велику увагу звернено на предмети психолого-педагогічного циклу. Високий професійний рівень педагогічних кадрів зумовлено науково обгрунтованою системою професійного відбору, індивідуалізацією навчального процесу, розвитком творчих здібностей студентів, співпрацею викладачів і студентів у науково-дослідній роботі. Двоступенева модель підготовки вчителів може бути використана у процесі реформування системи педагогічної освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.513(4Гер) + Ч489.513(4Гер)
Шифр НБУВ: РА311002 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Піхтовнікова Л.С. 
Еволюція німецької віршованої байки (ХІІІ - ХХ ст.): жанрово-стилістичні аспекти: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.04; 10.01.04 / Л.С. Піхтовнікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 40 с. — укp.

Встановлено концептуальні засади еволюційно-стилістичної парадигми у лінгвостилістичних та літературознавчих дослідженнях, а саме у стилістиці байки як жанру та типу тексту, які базуються на системно-структурному та синергетичному підході. Еволюцію стилю німецької байки досліджено з погляду теорії самоорганізації систем. З'ясовано, що синергія стилю обіймає всі рівні системи "соціально-мовленнєве середовище - мова - байка - стиль - архетип". Проаналізовано еволюцію стилю німецької віршованої байки протягом 8 сторіч з виокремленням декількох епох: Середньовіччя, Гуманізму, Реформації, Бароко, Просвіти, XIX та XX ст. Запропоновано базову модель еволюції стилю й відповідні моделі за епохами, в яких враховуються головні соціальні, тематичні, стильові атрактори та відповідні стилістичні засоби, а також стильові риси. Розроблено еволюційно-стильову типологію байки: виокремлено головні стильові архетипи, які складалися й еволюціонували протягом сторіч та існують і в наш час: риторично-стислий, поетично-розважальний, соціально-критичний, дитячої та юнацької байки, жартівливо-комічної байки, сучасної абстрактно-інтелектуальної байки з глобалізованим образно-символічним значенням. Здійснено стилістико-порівняльний аналіз еволюції німецької, української та російської байок, у процесі якого застосовано розроблену методику класифікації образів-символів за їх семантичною ємністю та методику виокремлення й опису стильових архетипів. З'ясовано, що еволюція стилю німецької, української та російської байок відбувається за однаковими літературознавчими законами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.471.6 + Ш5(4ГЕР)-337 + Ш5(4Укр)-337 + Ш5(4Рос)-337
Шифр НБУВ: РА310678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Хлібовська Г.М. 
Польсько-німецькі відносини другої половини X - початку XIV століття у сучасній польській медієвістиці: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Г.М. Хлібовська ; НАН України; Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено сучасною польською медієвістикою зародження і розвиток польсько-німецьких стосунків другої половини Х - початку ХІV ст. Розглянуто погляди польських вчених на основні проблеми цих відносин у даний період. Особливу увагу приділено аналізу істориками дискусійних питань двосторонніх стосунків: початку встановлення перших польсько-німецьких міждержавних контактів, характеру політико-правової залежності Давньопольської держави від Імперії, місцю Помор'я та Сілезії у генезі польсько-німецьких відносин, впливу християнства на їх розвиток, німецькій колонізації та колонізації на засадах німецького права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ)4-6 + Т3(4ГЕР)4-6 + Т211(4ПОЛ)4
Шифр НБУВ: РА311785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Соколовська С.Ф. 
Ефект очуження як теоретико-літературна категорія: генезис, поетика (на матеріалі творчості Б.Брехта): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / С.Ф. Соколовська ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми становлення ефекту очуження як теоретико-літературної категорії, різноманітних форм його побутування у художніх творах та способів його використання для вирішення завдань художнього перевтілення дійсності. Ефект очуження споконвічно притаманний мистецтву, яке не тотожне життю; мистецтву, що грунтується на відносності поділу на реальність і вигадку. Вперше теоретико-літературне обгрунтування ефекту очуження мистецтва було здійснено Бертольдом Брехтом. Актуалізовано проблему втілення у брехтівській теорії численних досягнень науки про мистецтво, доведено життєздатність V-effekt'у на рівні художнього прийому та закону. Ефект очуження розглянуто як нерозривну художню цілісність, будь-який елемент якої важко піддається виокремленню, внаслідок того, що повністю розкривається лише у всій сукупності внутрішніх зв'язків. Проаналізовано "очужучу" поетику художнього образу й основних рис очужучої сюжетобудови Брехта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401 + Ш5(4ГЕР)-4 Брехт Б. 534
Шифр НБУВ: РА307822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кашуба О.М. 
Теоретичні основи організаціі навчального процесу в початкових школах Німеччини: Автореф. дис... канд.пед. наук: 13.00.01 / О.М. Кашуба ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено проблему теоретичних засад організації навчального процесу в початкових школах ФРН. Відтворено специфіку організації процесу навчання початкових шкіл, спрямовану на підготовку учнів до здобуття середньої освіти, визначено головні тенденції даного процесу. Виявлено найважливіші особливості змісту освіти, форми, принципи та методи навчання в початкових школах Німеччини на сучасному етапі. Введено до наукового обігу новий фактичний матеріал, який сприяє створенню об'єктивного уявлення про закономірності та характерні риси діяльності початкових шкіл Німеччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 + Ч424(4ГЕР)714.0
Шифр НБУВ: РА315809 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Грінченко Г.Г. 
Американський окупаційний режим в Німеччині у 1945 - 1946 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Г.Г. Грінченко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії запропоновано цілісну картину розробки та реалізації урядом США принципів повоєнного управління в Німеччині, заснування та організаційного розвитку військової адміністрації, форм і методів здійснення нею окупаційної політики. Значну увагу приділено вивченню механізму управління окупаційною адміністрацією підконтрольними німецькими територіями. Досліджено вплив демократичних традицій США на становлення нових німецьких органів влади. Проаналізовано спробу США об'єднати єдину міжсоюзницьку стратегію з метою реалізації власних політичних та економічних інтересів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)64-5 + Т3(7США)63-608
Шифр НБУВ: РА312895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Барвінська П.І. 
Українсько-німецькі відносини в 1917 - 1922 рр.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / П.І. Барвінська ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2001. — 23 с. — укp.

Цілісно досліджено українсько-німецькі відносини в 1917 - 1922 рр. та з'ясовано передумови українсько-німецького зближення наприкінці Першої світової війни. Проаналізовано особливості відносин між Німеччиною та урядами Центральної ради, Української Держави гетьмана П.Скоропадського, Директорії Української Народної Республіки та Української Соціалістичної Радянської Республіки. Розкрито вплив політики Німеччини на становлення та розвиток української державності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-6 + Т3(4ГЕР)612-6
Шифр НБУВ: РА315592 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Газін В.П. 
Східна політика Ваймарської республіки в 1919 - 1933 рр.: Автореф. дис... д- ра іст. наук: 07.00.02 / В.П. Газін ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2001. — 32 с. — укp.

Досліджено східну політику Ваймарської республіки, її теоретичні основи, причини та чинники формування, методи реалізації. Районом її дії була Центральна, Південно-Східна та Східна Європа, метою - повернення Німеччини до кордонів 1914 р. на Сході Європи, оволодіння частиною спадщини Австро-Угорщини, ліквідація поверсальського державного порядку в східно-центральноєвропейському просторі. Визначено чотири етапи її розвитку. Проаналізовано ідеологію східної політики Ваймарської республіки та реваншистської діяльності її керівних кіл. Визначено роль економіки як засобу реалізації завдань східної політики у формі "мирної ревізії". Доведено, що німецько-радянські стосунки були специфічним аспектом східної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)62-6
Шифр НБУВ: РА314533 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Харченко І.І. 
Об'єднання Німеччини: передумови та етапи процесу (1989 - 1990 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.І. Харченко ; Зап. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано причини поділу Німеччини після Другої світової війни й охарактеризовано взаємовідносини ФРН - НДР у контексті міжнародних відносин. Визначено фактори, що впливали на процес об'єднання, проаналізовано політику СРСР, США, Франції та Великобританії щодо "німецького питання". Реконструйовано основні етапи об'єднання Німеччини, досліджено арсенал зовнішньополітичного інструментарію уряду ФРН, використаного з метою досягнення німецької єдності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ГЕР)65
Шифр НБУВ: РА317226 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Бевзюк Є.В. 
Національне відродження лужицьких сербів у XIX столітті (1815 - 1870 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Є.В. Бевзюк ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 24 с. — укp.

Досліджено закономірності та специфіку культурно-національного відродження лужицьких сербів Німеччини у 1815 - 1870 рр. На підставі введених у науковий обіг документів і матеріалів розглянуто історію лужичан у XIX ст. у контексті загальноєвропейського процесу, еволюції слов'янських народів і етапів консолідації німецької нації та держави. Зазначено, що саме в той час у серболужичан почався бурхливий процес становлення та росту рівня національної свідомості, відбулися кардинальні зміни в етнокультурі, почалася ідейна, політична й організаційна консолідація національної групи. Запропоновано нову теоретичну та прикладну модель вивчення процесу національного відродження лужицьких сербів та інших народів Європи у XIX ст. за допомогою цивілізаційного та структурно-системного (міждисциплінарного) підходу та концепції мультикультурного суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Гер=Л)6
Шифр НБУВ: РА319603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кривонос Р.А. 
Німеччина у структурі європейського співробітництва: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / Р.А. Кривонос ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Теоретично узагальнено сучасні наукові концепції системи міжнародних відносин, визначено місце у ній міжнародного співробітництва та його структуру як сукупність соціальних інститутів. З'ясовано, що місце ФРН у постбіполярній Європі визначено тим, що вона одержала засоби структурного впливу на політичну та економічну ситуацію на європейському континенті. Виявлено, що специфіка німецької зовнішньої політики полягає у збільшенні власного зовнішньополітичного потенціалу у межах діяльності у регіональних об'єднаннях і військових союзах, виключивши самостійні політичні стратегії та відмовившись від посилення автономності своїх дій у міжнародній системі (так званий мультилатералізм). Простежено, що особливістю концептуальних засад зовнішньої політики Німеччини на сучасному етапі, попри нові елементи у військовій доктрині країни, залишається використання переважно несилових засобів для реалізації політичних цілей. Доведено, що мультилатералізм як політична стратегія Німеччини відповідає не лише її державним інтересам, а і інтересам інших держав-акторів міжнародної системи, зокрема України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4НІМ)65 + Т3(4ГЕР)65-6 +
Шифр НБУВ: РА322292

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Лакішик Д.М. 
Німеччина в європейській політиці США кінця 80-х - 90-і роки ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Д.М. Лакішик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Розглянуто економічну та військово-політичну стратегію США щодо об'єднаної Німеччини. Виявлено чинники, що впливають на зміну взаємовідносин між даними державами. Проаналізовано взаємодію зазначених країн у структурі НАТО, а також у сфері європейської безпеки. Досліджено еволюцію позицій та підходів США та Німеччини стосовно включення країн Центральної та Східної Європи до ЄС і НАТО. Висвітлено вплив югославської кризи на американо-німецькі відносини та показано зусилля урядів США та Німеччини з метою її розв'язання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(7США)64-6 + Т3(4ГЕР)65-6
Шифр НБУВ: РА317762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Токарєва Т.С. 
Педагогічна діяльність та педагогічна спадщина Георга Кершенштейнера (1854 - 1932): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Т.С. Токарєва ; Криворіз. держ. пед. ун-т. — Кривий Ріг, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено педагогічну діяльність і наукову спадщину видатного німецького педагога-реформатора Георга Кершенштейнера (1854 - 1932 рр.), основні завдання, зміст, форми, методи та принципи громадянського виховання учнів. Досліджено освітню та реформаторську діяльність Г. Кершенштейнера, зокрема розроблену ним теорію громадянського виховання та трудової школи. Зазначено, що впровадження ідей його вчення на практиці та створення мережі додаткових (трудових) шкіл у Мюнхені, стали важливим етапом у розвитку педагогічної думки Німеччини в кінці ХІХ - на початку ХХ ст. Висвітлено основні положення теорії освіти, розробленої педагогом: роль праці у вихованні характеру та естетичному вихованні, місце вчителя у навчально-виховному процесі. Обгрунтовано необхідність трудової підготовки молоді з урахуванням тогочасного соціально-економічного становища Німеччини. Проаналізовано вплив педагогічної спадщини Г. Кершенштейнера на становлення української педагогічної думки 1920 - 1930-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ГЕР)-8Кершенштейнер Г.
Шифр НБУВ: РА318951 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Возненко Н.В. 
Стилістика сонгів у Бертольта Брехта: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.В. Возненко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено лінгвостилістичні особливості сонгів у п'єсах Бертольта Брехта. Проаналізовано місце сонгів як різновиду коментуючої ремарки у брехтівській системі лінгвістичних засобів "епізації" драми. Визначено головну лінгвостилістичну функцію сонгів як певного типу тексту в драматичних текстах Брехта (тексто- та жанротвірна), а також три підфункції (текстодоповнююча, текстопродовжуюча та текстокоментуюча). Розроблено класифікацію сонгів на підставі функціонального критерію. Виявлено тришаровість функціональної структури сонгів. Розкрито кількісне співвідношення між окремими функціональними елементами сонгової структури та між трьома типами сонгів. Описано специфіку взаємовідносин між окремим сонгом та текстом відповідної сцени, між усією сукупністю сонгів однієї драми та її діалогічним текстом як цілісністю, текстами сонгів як елементами макро- та мікросистеми, а також місце сонгів у композиції твору. Проаналізовано здатність сонгів утворювати своєрідний коментуючий контекст відносно діалогічного тексту драми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ГЕР)-4Брехт,Б.536 + Ш143.24-72Брехт,Б.
Шифр НБУВ: РА320856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Братусь М.Ф. 
Структура, семантика і стилістичні функції епітета в художній прозі Івана Багряного: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / М.Ф. Братусь ; НАН України. Ін-т мовознавства ім. О.О.Потебні. — К., 2002. — 16 с. — укp.

Проаналізовано епітети за структурою епітетних словосполучень, що становлять характеристичну ознаку ідіолекту Івана Багряного. Вперше введено у науковий обіг новий фактичний матеріал з недостатньо вивченої мовотворчості І.Багряного. Запропоновано осмислення явища епітетизації у лексико-семантичному та лексико-асоціативному полі "страждання людини в екстремальних умовах". Досліджено сполучуваність прикметників і дієприкметників з дистрибутами людина, люди, істота, істоти, а також іменниками, які становлять основу опису зовнішнього та внутрішнього портрета людини (обличчя, очі, голос, серце, душа, слово, біль, лють, розпач, зневіра тощо). Визначено функціональний обсяг найчастотніших епітетів, які містять у своїй семантиці компонент "інтенсивність вияву ознаки": божевільний, несамовитий, скажений, шалений, пекельний, жахливий.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-72 Багряний,І. + Ш5(Ук=4НІМ)-4Багряний, І.534 + Ш5(4ГЕР=Ук)-4Багряний І.534
Шифр НБУВ: РА318079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Кебало М.С. 
Типологічні відповідності українського та німецького натуралізму останньої третини ХІХ ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / М.С. Кебало ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено художній світ української та німецької натуралістчної літератури останньої третини XIX ст. З'ясовано загальні закономірності художньої специфіки натуралістичної стильової течії в межах міжлітературного процесу цього періоду через окреслення історико-теоретичних принципів онтології натуралістичного мистецтва, типології наративного дискурсу натуралістичної літератури в обох культурах, що засвідчує літературно-типологічні відповідності. Проаналізовано ритуально-міфологічну поетику як результат проекції архетипної моделі на художній наратив натуралізму, що також призводить до фіксації психолого-типологічних відповідностей. Завдяки цьому окреслено специфіку національних особливостей українського та німецького натуралізму зважаючи на їх типологію. Встановлено основні тенденції та визначено їх значення для подальшого розвитку літератури кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.221.86 + Ш5(4ГЕР)-328.6 + Ш5(4УКР)5-4 Франко І.Я. 42
Шифр НБУВ: РА321369

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
20.

Чуловський Б.С. 
Фрідріх Гельдерлін як особистість і митець: особливості рецепції в Україні: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / Б.С. Чуловський ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу листів, теоретичних праць і ранніх художніх творів простежено процес естетичного самоусвідомлення Ф.Гельдерліна у зв'язку з формуванням його особистості як митця-філософа. Зібрано й проаналізовано україномовні переклади його поезії, які з'являлися в світі за різних соціокультурних умов (І.Франко, С.Гординський, В.Мисик, М.Орест (Зеров), І.Качуровський, В.Коптілов, П.Тимочко, М.Бажан). Докладно розглянуто історико-літературні інтерпретації спадщини Гельдерліна (в оригіналах, російських та українських перекладах), здійснені А.Луначарським, Я.Голосовкером, Н.Берковським, К.Протасовою, О.Дейчем, Д.Наливайком, В.Микушевичем. Основні оцінки, критерії російських та українських учених співвідносяться з концептами німецького гельдерлінознавства, а логіка літературної концепції творчості письменника-філософа відтворюється з урахуванням зміни й динаміки літературно-мистецьких напрямів від романтизму до модернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4Гер)-4 Гельдерлін К.Ф. 418.3 + Ш407
Шифр НБУВ: РА318123 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського