Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1701)Журнали та продовжувані видання (277)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ЛЬВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 114
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ясіновська І.Ф. 
Підвищення економічної ефективності виробництва продукції птахівництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Ф. Ясіновська ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльне оцінювання технічної, аллокативної й економічної ефективності використання виробничих ресурсів сільськогосподарських підприємств адміністративного регіону на базі методу DEA-аналізу, що забезпечує достовірність одержаних результатів. Зроблено рейтингування даних підприємств і виявлено резерви підвищення їх ефективності. Розкрито сутність поняття ефективності виробництва продукції птахівництва в контексті соціальної, економічної та технологічної ефективності. Систематизовано комплекс чинників, які визначають її рівень і динаміку у сільськогосподарських підприємствах та особистих селянських господарствах регіону. Запропоновано методику проведення DEA-аналізу ефективності виробництва шляхом добору відповідних статистичних показників, які достовірно відображають ресурсозабезпеченість птахопідприємств і результативність їх господарської діяльності. Розроблено наукові засади оптимізації формування маркетингових каналів міжрегіонального розподілу реалізованих птахопідприємствами яєць і м'яса птиці, в яких враховано співвідношення попиту та пропозиції на локальних ринках. Обгрунтовано основні напрями підвищення економічної ефективності функціонування птахівничих підприємств на основі удосконалення соціально-економічних умов та урахування регіональних особливостей сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)325.253-07 +
Шифр НБУВ: РА362644

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярема Б.П. 
Розвиток соціальної сфери села (на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Б.П. Ярема ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

В дисертаційній роботі обгрунтовано суть економічної категорії "соціальна сфера села" та розглянуті питання формування соціальної сфери. Теоретично обгрунтовано регіональні особливості соціального розвитку сільських населених пунктів. Вивчено стан та проведено аналіз розвитку соціальної сфери села, зокрема, підвищення рівня життя сільського населення, покращення фінансування розвитку соціальної інфраструктури та удосконалення механізму функціонування ринку робочої сили.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-18

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шувар А.М. 
Врожай і якість льоносировини залежно від роздільного та комплексного застосування біолого-хімічних засобів удобрення в західному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / А.М. Шувар ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П216.1-434(4УКР-4ЛЬВ),022
Шифр НБУВ: РА310756 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Черечон О. І. 
Використання сільськогосподарських земель приміської зони м. Львова: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Черечон ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методологічні засади й обгрунтовано науково-методичні та практичні рекомендації щодо покращання використання сільськогосподарських земель у приміській зоні. Встановлено закономірності динаміки та розподілу земель приміської зони, виявлено внутрішні особливості формування земельних розмірів сільськогосподарських підприємств, зокрема фермерських господарств, рівень використання земель та чинники, що їх детермінують з урахуванням віддаленості від міста. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення орендних відносин у процесі використання сільськогосподарських земель, сформовано систему заходів щодо раціонального використання земель приміської зони за умов зрівноваженого розвитку, вдосконалено методику експертного оцінювання земель приміської зони з урахуванням віддаленості від міста, привабливості місцевості для бізнесу та затрат на відтворення земель з використанням сукупності методів розрахунку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ-2Л)320-511.2
Шифр НБУВ: РА376304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Цицяло О.Ю. 
Цитогенетичний та фізіологічний статус локальних популяцій коропа в залежності від ставових екосистем рибницьких господарств Львівської області: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.03 / О.Ю. Цицяло ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни цитогенетичних і фізіологічних показників соматичних клітин органів і крові у різних популяцій коропа певних вікових груп під впливом гідрохімічних факторів цитогенетичного моніторингу ставових екосистем і цитогенетичних порушень в організмі коропа. Зокрема, за результатами досліджень одержано дані про мітотичну активність й аномальні відхилення соматичних клітин його нирок, селезінки, кишечнику та зябер залежно від факторів наддовкілля. Установлено каріотип коропа у різних господарствах. Одержано дані про цитогенетичні порушення еритроцитів крові риб під впливом гідрохімічних чинників. На підставі результатів мікроядерного тесту встановлено вірогідні зміни еритроцитів з мікроядрами, досліджено загальні закономірності вікових змін гематологічних, біохімічних показників крові коропа. Установлено корелятивні зв'язки між показниками стабільності геному, еритроїдним рядом крові, морфометричними показниками та гідрохімічним режимом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-2(4УКР-4ЛЬВ) +
Шифр НБУВ: РА354999

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Худоба О.В. 
Удосконалення механізмів формування та реалізації державної політики у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та наркоманії в Україні (на прикладі Львівської області): автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / О.В. Худоба ; Львів. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичне обгрунтування основних напрямів удосконалення механізмів формування та реалізації державної політики у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІД та наркоманії на прикладі Львівщини. Визначено особливості поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІД і наркоманії в Україні, проаналізовано наслідки епідемічного процесу. Охарактеризовано організаційно-правовий і фінансовий механізми формування та реалізації державної політики у сфері протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІД, обгрунтовано можливості використання міжнародного досвіду запобігання та протидії їх поширенню. Наведено пропозиції щодо удосконалення спеціальних механізмів формування та реалізації державної політики у даній сфері на прикладі Львівщини на підставі аналізу їх особливостей. Запропоновано використовувати коефіцієнт регресіє Пірсона з метою коригування управлінських рішень у контексті реалізації державної політики у сфері протиції поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІД. Розроблено методики оцінювання параметрів кореляційно-регресійних моделей з виведенням залежностей, а також встановлення динаміки показників поширення ВІЛ-інфекції/СНІД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р194.0 + Р11(4УКР-4ЛЬВ)599.51 +
Шифр НБУВ: РА357083

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Хом'як М.С. 
Економічні та організаційні важелі регулятивної політики в АПК регіону: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / М.С. Хом'як ; Ужгор. нац. ун-т. — Ужгород, 2004. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади впровадження державного регулювання трансформаційних процесів у сільськогосподарському виробництві в процесі ринкових перетворень. Визначено мету та пріоритетні напрямки аграрної політики для успішного завершення аграрної реформи. Проаналізовано результати господарювання в аграрному секторі економіки Львівської області. Виявлено вплив таких чинників, як малоземельність і прикордонне розташування на формування сприятливих умов для міграції населення у пошуках роботи за кордоном та суттєве зменшення його чисельності. Не виявлено закономірностей підвищення або зниження рівня рентабельності у межах окремих форм сільськогосподарських підприємств. Зроблено висновок про залежність ефективності аграрного виробництва від форм господарювання, його внутрішніх чинників та економічного механізму функціонування на макрорівні. Обгрунтовано пріоритетність таких напрямків розвитку регіонального АПК Львівської області як удосконалення економічного механізму господарювання на макрорівні, утворення його ефективних форм, відновлення та розвиток матеріально технічної бази сільськогосподарських підприємств, поглиблення інтегральних процесів в АПК і розвиток соціальної сфери, її фінансового та матеріального забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-18 + У9(4УКР-4ЛЬВ)320-18 +
Шифр НБУВ: РА335222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Хмелярчук М.І. 
Зайнятість і соціальний захист молоді: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / М.І. Хмелярчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено проблеми зайнятості та соціального захисту молоді Львівщини з застосуванням міждисциплінарного підходу вивчення соціально-економічних проблем молоді. Визначено сутність, основні компоненти, форми та мотивації зайнятості молоді. Розкрито зміст та основні складові ефективного функціонування системи соціального захисту молоді. Проаналізовано потенціал молоді Львівщини, регіональні особливості молодіжного ринку праці, визначено регіональні фактори зайнятості молоді та причини молодіжного безробіття. З'ясовано мотиваційні установки молоді до праці, висвітлено перспективи розвитку молодіжного підприємництва в забезпеченні продуктивної зайнятості молоді та створенні нових робочих місць. Запропоновано засоби, механізми, напрямки, шляхи та методи вирішення проблем зайнятості та соціального захисту молоді на регіональному рівні, зокрема: формування регіональної молодіжної політики сприяння зайнятості та соціальний захист молоді, фінансове забезпечення програм і заходів соціального захисту молоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.5 + У9(4Укр-4Льв)240.5
Шифр НБУВ: РА318006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Франчук І.Б. 
Розвиток особистих селянських господарств у малоземельному регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / І.Б. Франчук ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано напрями розвитку особистих селянських господарств у малоземельному регіоні. Узагальнено теоретичні аспекти функціонування особистих селянських господарств. Визначено основні чинники їх розвитку. Наведено методологію та методику для проведення дослідження. На підставі аналізу сучасного розвитку особистих селянських господарств виявлено основні тенденції у виробництві продукції рослинництва та тваринництва, продовольчому забезпеченні сільського населення. Визначено вплив обсягів доходів сільського населення, віддаленості господарств від великих міст, демографічних характеристик сільських населених пунків на показники розвитку особистих селянських господраств. Розраховано обсяги чистої продукції особистих селянських господарств у аспекті адміністративних районів Львівщини. Висвітлено перспективи розвитку особистих селянських господарств за умов світової фінансової кризи. Обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення механізму регулювання та розроблено поваріантний прогноз їх розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)321.4 +
Шифр НБУВ: РА365048

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Фоменко С.В. 
Підвищення ефективності функціонування зернопродуктового підкомплексу Львівської області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / С.В. Фоменко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки". — К., 2005. — 21 с. — укp.

Визначено економічну сутність та особливості формування виробничого потенціалу зернопродуктового підкомплексу Львівської області, а також фактори підвищення ефективності його функціонування за умов ринкової економіки. Обгрунтовано оптимальний баланс зерна на основі врахування норм споживання зернопродуктів населенням і потреб тваринництва та забезпечення максимальної прибутковості галузі переробки зерна, що дозволяє спрогнозувати темпи подальшого розвитку регіонального зернопродуктового підкомплексу. Запропоновано шляхи удосконалення економічних взаємовідносин між галузями зернопродуктового підкомплексу на базі реформування механізму ціноутворення, забезпечення перерозподілу прибутку від кінцевих результатів діяльності між учасниками технологічного ланцюга на основі обгрунтованої норми прибутку на вкладений капітал для кожної галузі. Удосконалено методологічні підходи щодо оцінки економічної ефективності зернопродуктового підкомплексу за ринкових умов господарювання, що враховують рівень використання ресурсного потенціалу та максимальне задоволення потреб споживача. Запропоновано адаптовану економіко-математичну модель оптимізації розмірів і структури посівних площ зернових культур до регіональних умов, що враховує природно-економічні фактори, забезпечує раціональне використання ресурсів, сприяє підвищенню якості та конкурентоспроможності продукції. Визначено напрями інтеграції партнерів агропромислового комплексу на базі використання кооперативних об'єднань сільськогосподарських товаровиробників, заготівельних і переробних підприємств, що забезпечує стабілізаційний розвиток зернопродуктового підкомплексу. На основі комплексної оцінки показників рівня ефективності виробництва, заготівлі та переробки зерна узагальнено сучасні тенденції у становленні зернопродуктового підкомлексу Львівської області.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)325.151.0-07 +
Шифр НБУВ: РА335771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Феленчак Ю. Б. 
Ризики демографічних втрат регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.07 / Ю. Б. Феленчак ; НАН України, Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та введено поняття ризику демографічних втрат як важливої складової соціальних ризиків. Запропоновано систему підходів до аналізу ризику демографічних втрат. Визначено структуру факторів ризику демографічних втрат. Досліджено фактори ризиків демографічних втрат на Львівщині. Розроблено класифікацію ризиків демографічних втрат та алгоритм їх оцінювання. Обчислено коефіцієнти та визначено рівні ризиків демографічних втрат за структурою. Здійснено кластеризацію адміністративно-територіальних одиниць Львівщини за показниками ризиків демографічних втрат. Розроблено організаційний і соціальний механізми попередження та мінімізації негативних наслідків ризиків демографічних втрат. Запропоновано систему заходів щодо попередження та мінімізації негативних наслідків ризиків демографічних втрат у регіоні за типами кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-4ЛЬВ)64
Шифр НБУВ: РА376753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Федько О.В. 
Еколого-економічна ефективність використання еродованих земель (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / О.В. Федько ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано неохідність виведення еродованих земель із ріллі на консервацію на підставі зведеної еколого-агрохімічної оцінки поля. Розроблено схему використання або виведення на консервацію (тимчасову, постійну) еродованих орних земель. Удосконалено методику протиерозійної організації території з урахуванням еродованості, крутизни та експозиції схилу. Представлено класифікацію схилових земель для виведення їх під залуження або заліснення. На підставі матеріалів моніторингу обгрунтовано механізм економічного стимулювання раціонального використання та охорони еродованих земель. На прикладі господарства, розташованого в гірській зоні Дрогобицького району, розроблено проект використання ерозійно небезпечного агроландшафту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-51-07
Шифр НБУВ: РА321281

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Федонюк О.В. 
Земноводні та плазуни в лісах Львівщини: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.03.03 / О.В. Федонюк ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Вивчено лісову фауну земноводних і плазунів Львівщини, а також чисельність видів, роль у лісових екосистемах. Установлено фактори ризику та розроблено заходи для збереження та відтворення популяцій. Уперше для лісів різних природних районів Львівщини проведено комплексне вивчення чисельності видів, установлено вплив лісорослинних умов на видове багатство. Одержано нові дані про біотопи земноводних і плазунів, вплив мікроклімату на чисельність їх видів. Установлено трофічну роль земноводних у лісах даного регіону, виявлено фактори ризику та запропоновано заходи для їх мінімізації. Розроблено рекомендації для охорони й оптимізації середовищ існування земноводних і плазунів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.34*80(4УКР-4ЛЬВ) + П342.55(4УКР-4ЛЬВ) +
Шифр НБУВ: РА358313

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Томашівський О.З. 
Розвиток регіонального ринку продукції скотарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.З. Томашівський ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади формування регіонального ринку продукції скотарства. Обгрунтовано практичні пропозиції щодо вдосконалення організаційно-економічного функціонування цього ринку. Охарактеризовано розвиток економічних відносин у м'ясо-молочному підкомплексі Львівщини. Розроблено схему функціонування інфраструктури ринку продукції скотарства, яка передбачає практичне застосування рекомендацій щодо вдосконалення економічного механізму взаємовідносин у діяльності інтегрованих агропромислових формувань. Обгрунтовано напрями державної політики щодо регулювання ринку продукції скотарства за умов виходу на світовий ринок. Визначено перспективні параметри регіонального ринку продукції скотарства, за яких забезпечується його розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)421.51 +
Шифр НБУВ: РА366344

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Теслюк Р.Т. 
Суспільно-географічні аспекти якості життя населення регіону (на матеріалах Львівської області): автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Р.Т. Теслюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено чинники й особливості територіальної організації якості життя населення Львівщини, обгрунтовано науково-теоретичні та методичні засади його суспільно-географічного дослідження. Охарактеризовано чинники якості життя населення, розроблено їх класифікацію. Встановлено критерії оцінювання якості життя населення на рівні адміністративно-територіальних одиниць обласного регіону. На підставі аналізу територіальної структури якості життя населення Львівщини виявлено суттєві територіальні відмінності у чотирьох головних компонентах якості життя - стані здоров'я, освітньому рівні, економічному стані та якості навколишнього природного середовища. Виконано інтегральне оцінювання якості життя населення Львівщини, розроблено рекомендації щодо створення регіональної програми його поліпшення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)2 + С5*18:Д8 +
Шифр НБУВ: РА359559

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Ступень М.Г. 
Теоретичні основи організації використання і охорони земель населених пунктів в умовах реформування земельних відносин: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.10.01 / М.Г. Ступень ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розкрито зміст категорії землекористування населених пунктів, запропоновано класифікацію земель населених пунктів залежно від розселення і соціо-природних особливостей території, обгрунтовано суть, принципи та підходи до раціонального землекористування населених пунктів. Розглянуто соціо-економічні проблеми реформування земельних відносин, зокрема роздержавлення і приватизації земель міст, розмежування земель державної і комунальної власності, земельного кадастру населених пунктів, управління земельними ресурсами тощо. Розроблено нові підходи щодо удосконалення системи обліку земель населених пунктів, запропоновано нову модель земельного кадастру єдиної системи земельно-майнової інформації, обгрунтовано методичні підходи щодо вдосконалення оцінки земель населених пунктів, зонування земель, складання планів земельно-господарського устрою міст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-511.2-28 + У9(4УКР-4ЛЬВ)0-511.2-28 +
Шифр НБУВ: РА328456

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Стойко Н.Є. 
Еколого-економічні аспекти організації використання земель сільськогосподарського призначення в ерозійно небезпечних агроландшафтах Лісостепу Львівської області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.Є. Стойко ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано необхідність використання ландшафтно-екологічного підходу щодо формування екологічно збалансованої структури сільськогосподарського землекористування в ерозійно небезпечних агроландшафтах. Здійснено аналіз та еколого-економічну оцінку використання земель сільськогосподарського призначення після проведення перших етапів земельної реформи. Висвітлено та узагальнено досвід і проблеми організації використання та охорони земль за умов розвинутої водної ерозії грунтів. Розкрито концептуальні підходи щодо удосконалення економічного механізму стимулювання раціонального використання та охорони земель за умов розвинутої водної ерозії грунтів. Розроблено методичні рекомендації щодо виділення елементарних ландшафтно-екологічних територіальних одиниць (ЕЛЕТО), які розглядаються як об'єкти диференційованого агроландшафтного однотипного сільськогосподарського використання території, що дає можливість ефективно використовувати земельні ресурси з найменшим ризиком погіршення їх якості та втрати родючості грунтів. Удосконалено механізм грунтозахисної системи землеробства з урахуванням основних причини дестабілізації агроландшафтів. Запропоновано визначати оптимальний варіант використання земель у сільськогосподарському підприємстві за допомогою побудови моделі нечіткого математичного програмування еколого-економічної оптимізації структури сільськогосподарських земель. Під час розробки проекту організації використання земель сільськогосподарського призначення на території сільскої ради запропоновано складати схему формування біоцентрично-мережевої структури агроландшафту, основними складовими якої є біоцентри та біокоридори. Удосконалено систему показників оцінки екологічно збалансованого використання земель сільськогосподарського призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-511.2-28 +
Шифр НБУВ: РА344993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Стадник М.Є. 
Зайнятість в аграрному секторі економіки та основні шляхи її регулювання у Львівській області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / М.Є. Стадник ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено науково-методологічні основи формування зайнятості на селі та її особливості в аграрному секторі, залежні від природно-економічних зон. Проаналізовано сільськогосподарську зайнятість і основні фактори, які впливають на її рівень. Обгрунтовано шляхи державного і ринкового регулювання зайнятості, напрями формування її у сільському господарстві за умов реструктуризації та приватизації на селі. Зроблено прогноз сільської та сільськогосподарської зайнятості для окремих природно-економічних зон Львівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-640.5
Шифр НБУВ: РА310366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Сорока М.І. 
Рослинність Розточчя: диференціація, синтаксономія, тенденції розвитку: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 06.03.03 / М.І. Сорока ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 32 с. — укp.

Досліджено особливості структури та динамічні тенденції рослинності Розточчя, зроблено диференціацію її різноманіття з узагальненням у ієрархічній схемі класифікації синтаксонів лісових екосистем і генетично пов'язаних з ними угруповань. Визначено фітосозологічну цінність рослинності регіону та наведено рекомендації щодо покращення її охорони, збереження та ренатуралізації. Розроблено регіональні діагнози синтаксонів до рівня асоціацій і складено класифікаційну схему рослинності на основі методу Ж. Браун-Бланкс, виявлено нові для регіону синтаксони: 4 асоціації, 57 варіантів асоціацій, 25 стійких угруповань рослинності. Досліджено флору регіону та її представництво у синтаксонах, виявлено взаємозв'язки між флорою та рослинністю регіону через фітосоціологічну структуру флори. Проаналізовано синтаксономічну структуру рослинності з застосуванням методів порівняльної флористики. Виявлено динамічні тенденції, генетичні ряди та синтаксони потенційної рослинності регіону. Визначено рівень созологічної цінності фітобіоти з використанням шкал, адаптованих до флористичної класифікації рослинності, описано склад рідкісного фітоценофонду, ідентифікованого методом Ж. Браун-Бланкс. На підставі концепції системної фітосозології відповідно до програм збереження біорізноманіття лісів Європи обгрунтовано стратегію охорони та ренатуралізації рослинності Розточчя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.29(4УКР-4ЛЬВ),021
Шифр НБУВ: РА371752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Смолярчук М.В. 
Оптимізація використання земельних ресурсів в ринкових умовах (на прикладі Львівської області): автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / М.В. Смолярчук ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти оптимізації використання земельних ресурсів за ринкових умов з використанням методів математичного програмування. На підставі завдання оптимізаційної моделі землекористування з гнучкими межовими обмеженнями розроблено базову гіпотезу, змінні, обмеження, поняття та суть екологічних і економічних показників як компонентів цільової функції. Модель розвинуто додатковими обмеженнями, параметри яких гнучко відображають конкретні виробничі ситуації. Вдосконалено методологічні та методичні основи нечіткого моделювання щодо оптимізації розміщення об'єктів рекреації. На засадах нечіткої логіки наведено пропозиції щодо оптимізації структури землекористування. Запропоновано методичні підходи до оцінювання екологічної стійкості ландшафтів під впливом лісових угідь. Розвинуто науково-методичні підходи щодо інформаційного забезпечення землекористування за ринкових умов. Запропоновано використання екологічного імперативу з метою оптимізації використання земельних ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛЬВ)320-511.2 +
Шифр НБУВ: РА364377

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського