Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1818)Журнали та продовжувані видання (490)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-6КРИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 204
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Садогурська С.О. 
Cyanophyta морської кам'янистої супраліторалі Криму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / С.О. Садогурська ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Проведено інвентаризацію видового складу флори Cyanophyta морської кам'янистої супраліторалі Криму. Обстежено 62 пункти, з яких 44 розташовані у межах природно-заповідного фонду (ПЗФ) і ділянок, пріоритетних для збереження біорізноманіття Криму. Виявлено 115 видів Cyanophyta, представлених 131 формою. Вперше для флори України наведено чотири види та дві форми водоростей. Для одного виду відмічено друге місцезнаходження, а 85 видів і форм водоростей - нові для супраліторальної зони Чорного й Азовського морів. Для 17-ти видів вказано друге місцезнаходження на території Криму. Проаналізовано систематичну структуру виявленого видового складу й поширення Cyanophyta в супраліторальній зоні різних гідроботанічних районів біля берегів Криму. Охрактеризовано особливості просторового (вздовж узбережжя та над рівнем моря) розподілу, а також сезонної динаміки супраліторальних Cyanophyta. Складено конспект флори Cyanophyta морської кам'янистої супраліторалі Криму та виділено комплекс провідних видів. Вперше наведено опис альгофлори супраліторальної зони 16-ти об'єктів ПЗВ, зокрема чотирьох природних заповідників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.20(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА335781

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Ярош О.Б. 
Інституціональне забезпечення ефективного функціонування нафтогазового комплексу Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / О.Б. Ярош ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено можливості використання теоретико-методологічних положень інституціональної теорії для розробки практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності функціонування нафтогазовидобувного комплексу Автономної Республіки Крим. Запропоновано концепцію реструктуризації та проведення інституціональних реформ даного сектору промисловості на основі багатопланового аналізу фінансово-економічної діяльності ГАО "Чорноморнафтогаз" шляхом інституціональної модернізації системи державного регулювання паливно-енергетичної галузі АРК, що дозволяє забезпечити міжгалузеву та регіональну кооперацію виробництва. Розроблено регіональну соціально-економічну модель з урахуванням фактора утворення трастових накопичувальних фондів та соціальних інтересів у адміністративних регіонах. Сформульовано конкретні рекомендації щодо оптмізації роботи регіонального нафтогазовидобувного комплексу та розроблено механізми підвищення ефективності його функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)305.65-07 +
Шифр НБУВ: РА340082

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Фененко Г.С. 
Інструментарій підтримки ефективності природокористування у курортному регіоні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / Г.С. Фененко ; Ін-т пробл. ринку та економіко-екологічн. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і зміст, поняття та складові ефективності природокористування в курортному регіоні. Досліджено підходи до оцінювання ефективності природокористування. Запропоновано еколого-соціально-економічний підхід до оцінювання ефективності природокористування в курортному регіоні. Проаналізовано особливості курортних регіонів АР Крим. Визначено кількісні й якісні показники оцінки ефективності природокористування за її складовими. Розроблено процедуру оцінювання ефективності природокористування в курортному регіоні з використанням методу нечіткої логіки. Побудовано модель оцінювання ефективності природокористування в курортному регіоні на підставі методу нечіткої логіки. Висвітлено існуючі способи підтримки ефективності природокористування. Запропоновано напрями та способи підтримки рівня ефективності природокористування в курортному регіоні. Зазначено, що способи підтримки рівня ефективності природокористування в курортному регіоні дуальні, що з одного боку дозволяють забезпечити ефективність природокористування, а з іншого - є інструментом стимулювання ефективного природокористування як для курортних установ, так і для інших організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)281 +
Шифр НБУВ: РА368591

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Челомбіт О.П. 
Інтродукція видів і сортів роду Rosa L. в Присивашшя Криму: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / О.П. Челомбіт ; Нікіт. бот. сад УААН. — Ялта, 2010. — 19 с. — укp.

Встановлено відмінності залежно від походження видів і сортів троянд у термінах, тривалості основних фенологічних фаз розвитку й особливостях органогенезу, зокрема, бореальні види та форми мають період спокою зимової пори й одноразове коротке цвітіння, а в більшості видів і сортів субтропічного походження період спокою відсутній і є вимушеним, їх ремонтантне та тривале цвітіння в літньо-осінній період забезпечується силептичними пагонами. Виявлено відмінності за морфометричними ознаками та фертильністю пилкових зерен, що корелюють з плідністю, у тетраплоїдних сортів пилкові зерна крупніші, ніж у диплоїдних, фертильність у тетраплоїдних і диплоїдних сортів вища, ніж у триплоїдних. Визначено плодопродуктивність видів і форм троянд, що використовуються як підщепи, та терміни збирання їх плодів за умов Присивашшя Криму, а також оптимальні режими підготовки насіння до посіву й оптимальний час висівання насіння до відкритого грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П278.86-392(4УКР-6КРИ) + Е522.926.12 Ros*852.121.41
Шифр НБУВ: РА371501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Страчкова Н.В. 
Автономна Республіка Крим на ринку рекреаційних послуг (суспільно-географічна оцінка конкурентних позицій): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Н.В. Страчкова ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2002. — 22 с. — укp.

З використанням геомаркетингового підходу наведено оцінку конкуреннтних позицій АР Крим на ринку рекреаційних послуг (РРП). На підставі узагальнення результатів геомаркетингових досліджень суспільної географії проаналізовано методичні підходи та прийоми дослідження територіальних ринків, виявлено можливості їх використання для специфічного типу РРП. Проведено порівняльний аналіз конкурентних позицій території за умов РРП з обгрунтуванням програми, системи оціночних показників за групами параметрів та їх модифікацій на різних територіальних рівнях. Створено шкали бальної оцінки показників з метою картографічного представлення результатів у вигляді багатокутників конкурентоспроможності. На підставі узагальнення даних соціологічного опитування серед рекреантів, які проживають за межами Криму, а також організаторів відпочинку в даному регіоні виявлено географію попиту, споживчі переваги та ступінь задоволення відпочинком на півострові. Наведено оцінку конкурентних позицій АР Крим на міжнародному, національному та регіональному рівнях, обгрунтовано стратегічні напрями посилення конкурентоспроможності АР Крим за умов РРП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр-6Кри)
Шифр НБУВ: РА319222 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дударєв Д. П. 
Агробіологічні особливості багаторічних злакових трав степового екотипу і вдосконалення прийомів їх вирощування у Криму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.09 / Д. П. Дударєв ; Півд. філ. нац. ун-ту біоресурсів і природокористування України "Крим. агротехнол. ун-т". — Сімф., 2010. — 19 с. — укp.

Виявлено, що за умов передгірного Криму найбільш адаптивною культурою є стоколос безостий, а за умов Присивашшя - пирій видовжений. Досліджено, що строки сівби стоколосу безостого є осінніми, підзимовими, ранньовесняними, пізньовесняними, але більш кращим є підзимовий строк сівби з глибиною загортання насіння 2 см. Визначено, що азотні добрива є одним з найбільш дієвих прийомів підвищення продуктивності посівів стоколосу безостого. Встановлено, що внесення дози азоту треба коректувати з урахуванням віку посіву та вмісту азоту в грунті. Найбільш оптимальним строком скошування посівів стоколосу безостого є фаза повного викидання волоті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П223(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА373059 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Разгонова О.В. 
Агробіологічна і технологічна оцінка сортів винограду Перлинка, Празднічний Магарача, Ай-Петрі і Кафа в західній предгірно-приморській зоні виноградарства Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.08 / О.В. Разгонова ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2005. — 18 с. — укp.

Здійснено агробіологічне та технологічне вивчення нових сортів винограду, а саме, "Перлинка", "Святковий Магарача", "Ай-Петрі" і "Кафа" у західній передгірно-приморській зоні виноградарства Криму з метою виділення найперспективніших сортів для вирощування за даних умов. Установлено їх високу продуктивність і врожайність у даній зоні. За силою росту нові сорти визначено як сильнорослі з високим ступенем визрівання однолітних пагонів. З'ясовано, що сорти "Святковий Магарача" і "Кафа" виявляють підвищену стійкість до розповсюджених хвороб мілдьї, оїдіуму, сірої гнилі. Визначено високу кількість біологічно-активних речовин у свіжих ягодах всіх нових сортів винограду, з яких виготовляють високоякісні столові, а за наявності відповідних кондицій урожаю - міцні та десертні вина. Виявлено, що рентабельність вирощування сортів "Перлинка", "Святковий Магарача" і "Кафа" удвічі перевищує у даній зоні сорти "Аліготе ", "Первісток Магарача", "Каберне-Совіньон" і "Антей магарачський".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-36(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА338949

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бондар О.А. 
Адаптивно-насінницький потенціал та елементи зонального насінництва малопоширених культур і цибулі ріпчастої в Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / О.А. Бондар ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Викладено результати комплексної оцінки та визначено джерела господарсько-цінних ознак з генофонду салату цикорного, нігели посівної, васильків, амаранта волотистого, сафлору фарбувального, катрану степового. Визначено строки висіву насіння малопоширених овочевих рослин за умов Нижнього передгірного району Криму. Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння малопоширених овочевих рослин у даному регіоні. Наведено господарську характеристику нового сорту салату цикорного Салгір. Доведено, що найбільш оптимальний для вирощування цибулі ріпчастої сорту "Ялтинська місцева" Південнобережний агрокліматичний район. Проведено добір родин, виділено лінію з найбільш стабільними ознаками, створено новий сорт цибулі ріпчастої "Ялтинський люкс". Викладено порівняльну оцінку економічної ефективності виробництва зелені салату цикорного сорту "Салгір" та виробництва насіння цибулі ріпчастої сорту "Ялтинський люкс". Розроблено методичні рекомендації щодо вирощування насіння цибулі ріпчастої в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.4-4(4УКР-6КРИ) + П241.5-4(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА350765

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Фісенко І.Ф. 
Адміністративно-правові основи взаємодії міліції з громадськими формуваннями правоохоронної спрямованості (на матеріалах АР Крим): автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І.Ф. Фісенко ; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено процеси взаємодії міліції та громадських формувань правоохоронної спрямованості в АР Крим через визначення її адміністративно-правових основ і розроблення механізму адміністративно-правового регулювання діяльності громадських формувань правоохоронної спрямованості в АР Крим. Розглянуто сучасний стан суспільних відносин забезпечення громадського порядку та громадської безпеки в АР Крим, предметом яких є взаємодія міліції з громадськими формуваннями правоохоронної спрямованості, та надано пропозиції щодо удосконалення законодавства з адміністративно-правового регулювання діяльності громадських формувань правоохоронної спрямованості в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.028 + Х819(4УКР-6КРИ)112.011.019 +
Шифр НБУВ: РА368945

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Крейдич І.М. 
Активізація інвестиційної діяльності підприємств в умовах трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.М. Крейдич ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено схему управління інвестиційною діяльністю у промисловості регіону з метою її стимулювання. Розглянуто методику ефективності регіональних інвестиційних проектів і програм, що базується на оптимізації за коефіцієнтом прибутковості. Визначено структуру інвестиційного капіталу на підставі аналітичних підходів, що включає корпоративні цінні папери. Враховано зміни амортизаційної політики, що передбачає лібералізацію формування та використання амортизаційного фонду, створення на підставі пільг інвестиційних ресурсів, моніторинг і контроль за ефективним використанням коштів відтворення загального капіталу. У сфері приватизації запропоновано розширити продаж акцій інвестиційними забов'язаннями, збільшити кошти на інвестування, погашення заборгованості підприємств. Проведено оцінку інвестиційної привабливості регіонів України на базі інтегральних показників привабливості. Наведено напрями удосконалення економіко-соціального механізму регулювання інвестиційної діяльності у промисловості Кримського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)301.0-56 +
Шифр НБУВ: РА322098

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Єрмоленко О.Г. 
Активізація підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.Г. Єрмоленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано концептуальні положення щодо організаційно-економічного механізму активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств Криму. Розроблено комплекс заходів щодо активізації підприємницької діяльності малих рекреаційних підприємств, який можна реалізувати на малих рекреаційних підприємствах загального типу та створених на базі місцевого домоволодіння, що дозволяє істотно збільшити рівень соціально-економічного забезпечення Кримського регіону. Створено математичну модель оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств на підставі використання розробленої адміністративно-територіальної моделі локального рекреаційного комплексу, що враховує усі рекреаційні зв'язки підприємств, які входять до його складу, а також цільову функцію їх завантаженості й основних рекреаційно-виробничих і транспортних обмежень. Обгрунтовано науково-методичні рекомендації з розрахунку оптимальної організації діяльності малих рекреаційних підприємств у локальному рекреаційному комплексі. Удосконалено модель джерел фінансування, запропоновану українським ученим В.І.Ляшенко, яку доповнено п'ятьма сучасними джерелами фінансування з метою інвестування капітальних вкладів малого рекреаційного підприємства. Обгрунтовано твердження, що розвиток малого рекреаційного підприємства потребує державної комплексної підтримки у сферах інформаційного, нормативного, законодавчого, консультаційного, фінансового та навчального забезпечення. Створено пілотні проекти щодо модернізації основних фондів малих рекреаційних підприємств з використанням франчайзинг технологій, які є актуальними, але не одержали достатнього розвитку в рекреаційному комплексі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9-131.1 +
Шифр НБУВ: РА343873

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Подсолонко М. В. 
Актуалізація маркетингу в кластерній організації рекреаційного підприємництва: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. В. Подсолонко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І. Вернадського. — Сімф., 2010. — 21 с. — укp.

Проведена актуалізація маркетингу в процесах формування рекреаційних кластерів обгрунтована як мультиплікатор у створенні та розвитку малих підприємств і посиленні зайнятості у них місцевого населення, в освоєнні нових рекреаційних територій та розвитку на них підприємництва у сільських районах Криму. Сформована на підставі узагальнення світового досвіду парадигма випереджального маркетингу кластерної організації рекреаційного підприємництва має основну стратегічну мету соціальної спрямованості - покращання якості життя, підвищення добробуту та зростання продуктивної зайнятості місцевого населення. Запропонована графічна модель взаємодії мереж спеціалізованих малих підприємств у складі рекреаційних кластерів дозволяє органам місцевого самоврядування та населенню обгрунтовано вибирати види діяльності у загальній системі рекреаційного підприємництва. Запропоновано змістовно структуру кадрового та компетенційного забезпечення процесів створення та функціонування малих підприємств у складі спеціалізованих мереж рекреаційних комплексів і кластерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРИ)291.9
Шифр НБУВ: РА376326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Риндач М.О. 
Антикризове управління організаціями соціальної сфери в умовах транзитної економіки (на прикладі туристських установ м.Ялти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / М.О. Риндач ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено економіко-організаційний механізм підвищення ефективності функціонування установ туризму за умов транзитної економіки. Розкрито суть і значення антикризового управління організаціями сфери послуг за умов нестабільного економічного розвитку. Розглянуто організаційно економічні проблеми галузі на сучасному етапі з використанням моделі життєвого циклу, запропоновано антикризовий план підвищення якісного рівня трудових ресурсів організацій туризму. Визначено роль туризму в соціальній сфері. Проаналізовано існуючу конкуренцію на міжнародному туристському ринку. Запропоновано алгоритм реалізації антикризового процесу управління організаціями соціальної сфери. Розроблено методику управління процентним доходом туристських установ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр-6Кри)49:Ч518
Шифр НБУВ: РА318580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Аксьонов Ю. В. 
Біологічні особливості та ефіроолійність видів роду Nepeta L. в умовах Криму: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.05 / Ю. В. Аксьонов ; Українська академія аграрних наук ; Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр. — Ялта, 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.28-264(4УКР-6КРИ) + Е522.927.16 Lam * 725.181.1
Шифр НБУВ: РА371535 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Ругузова 
Біологічні особливості ялівцю червоного (Juniperus oxycedrus L.) в Криму у зв'язку з його охороною: Автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ганна Ігорівна Ругузова ; УААН; Нікітський ботанічний сад - Національний науковий центр. — Ялта, 2006. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.6-2(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА343553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Шабанов Р. Ю. 
Біологічне обгрунтування важливіших елементів технології вирощування насіння коріандру сорту Нектар в Криму: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / Р. Ю. Шабанов ; Ін-т рослинництва ім. В.Я. Юр'єва НААН України. — Х., 2010. — 22 с. — укp.

Наведено циклічну схему онтогенезу та вегетаційного періоду коріандру. Виявлено стійкість рослин коріандру до несприятливих умов зимово-весняного періоду вегетації за різних строків осіннього та весняного висіву. Встановлено період найбільш інтенсивного нагромадження речовин у плодах, що є основою для визначення оптимальних строків і способів збирання урожаю. Визначено оптимальні строки та дози застосування стимулятора росту "Емістим С" за умов вирощування коріандру. Удосконалено методику визначення посівних властивостей насіння коріандру та встановлено характер нагромадження ефірної олії в плодах залежно від строків сівби та збирання урожаю, умов зволоження. Проведено економічне оцінювання даних елементів технології вирощування насіння коріандру, які показали високий доход, рівень рентабельності та знайшли практичне застосування в господарствах Криму та Хмельниччини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.27-4(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА376302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Мінтузова Л. Г. 
Біостратиграфія палеоцен-еоценових відкладів Керченського півострова та прилеглих територій за форамініферами: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.09 / Л. Г. Мінтузова ; НАН України ; Ін-т геол. наук. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Розроблено зональну шкалу за визначенням 13-ти біостратонів за форамініферами, які узгоджені із зональним поділом за нонопланктоном. За результатами біофаціального аналізу встановлено, що протягом палеоцен-еоцену седиментація відбувалась за відносно глибоководних умов відкритого морського басейну - в ориктоценозах постійно присутні планктонні форамініфери. Виділено п'ять типів біофацій за форамініферами: планктонний, планктонно-бентосно-секреційний, планктонно-бентосно-аглютинований, планктонно-бентосно-секреційно-аглютинований, бентосно-аглютинований, побудовані схематичні карти поширення біофацій та відновлені умови седиментації цих відкладів. За зональним поділом деталізовано розріз еоцену Прикерченського шельфу Чорного моря. У Північно-східному й Індольському структурно-фаціальних районах виявлено перерви, встановлено відсутність значної частини еоценового розрізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е12 "071.1" (4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА380716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Роговий В. І. 
Букові ліси Криму та особливості їх формування: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В. І. Роговий ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено стан, продуктивність, структуру та рост букових деревостанів Криму, досліджено особливості формування їх природного поновлення залежно від дії природних чинників і господарських заходів. Оцінено розподіл площ букових лісів Криму за категоріями захисності, походженням, типами лісу, класами віку, повнотами та класами бонітету. Визначено продуктивність букових деревостанів різного походження за типами лісу. Розроблено таблиці та моделі ходу росту для модальних і еталонних букових деревостанів. Встановлено, що букняки Криму використовують лісорослинний потенціал лише на 63,7 %, розроблено пропозиції щодо відтворення і формування букових лісів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-29(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА374465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Джаферова Л.Р. 
Бюджетний механізм формування та використання фінансових ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Л.Р. Джаферова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено інституціональні основи реформування державних фінансів. Розглянуто механізм формування та використання бюджетних ресурсів регіону. Визначено концептуальні основи бюджетної децентралізації. Проаналізовано відносну податкоспроможність Кримського регіону та визначено тенденції формування ресурсної бази місцевого бюджету. Наведено пропозиції щодо вдосконалення міжбюджетних відносин у контексті принципів ефективної бюджетної децентралізації. На базі узагальнення досвіду використання програмно-цільового методу запропоновано систему показників оцінювання ефективності бюджетних програм. У контексті інституціональних реформ публічних фінансів розроблено методику оцінювання ступеня бюджетної децентралізації у трансформаційний період з використанням інтегрального показника та визначено її рівень в Україні. Запропоновано методику оцінювання пріоритетності розподілу видатків бюджету щодо зміни його дохідної частини, адаптованої на рівні Кримського регіону. Визначено шляхи вдосконалення міжбюджетних відносин у контексті принципів ефективної бюджетної децентралізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.3 + У9(4УКР-6КРИ)261.34 +
Шифр НБУВ: РА363264

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Сімагіна Н.О. 
Взаємодії між рослинами в угрупованнях галофітної рослинності Криму: алелопатичний аспект: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Н.О. Сімагіна ; УААН. Нікіт. ботан. сад - Нац. наук. центр. — Ялта, 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено алелопатії у комплексі взаємодій між рослинами на засолених територіях. З'ясовано, що багаторічні види галофітної рослинності Криму Artemisia santonica L., Halocnemum strobilaceum (Pall.) M.Bieb, Limonium gmelinii (Wild.) O. Kuntze мають велику алелопатичну активність, динаміка якої змінюється протягом вегетаційного періоду, а також в онтогенезі в цілому. Визначено, що алелопатичний потенціал однорічних видів галофітних угруповань Salicornia europaea L., Suaeda prostrata Pall., зумовлений активністю виділень насіння, що проростає, а також водорозчинними виділеннями віргінільних і генеративних особин. Зазначено, що напруженість і просторова структура фітогенних полів Artemisia santonica L., Halocnemum strobilaceum (Pall.) M.Bieb., Limonium gmelinii (Willd.) O.Kuntze змінюються протягом онтогенезу. Відзначено, що морфомеричні параметри (висота, маса, діаметр стебла в області гіпокотилю, ступінь галуження), репродуктивне зусилля рослин-акцепторів Salicornia europaea L., Suaeda prostrata Pall., Pertrosimonia oppositifolia (Pall.) Litv. збільшуються з градієнтом віддаленості від рослин-донорів алелопатичних речовин Artemisia santonica L., Halocnemum strobilaceum (Pall.) M.Bieb., Limonium gmelinii (Willd.) O.Kuntze. Виявлено, що за дії алелопатичного чинника у розчині-акцепторі Salicornia europaea L. відбуваються суттєві зміни на гістологічному рівні, а саме: інтенсивна лігніфікація й суберинізація провідних і механічних тканин, значне накопичення пектинових речовин, фенольних сполук. Зроблено висновок, що алелопатична активність виділень зумовлена наявністю амінів, алкалоїдів, поліфенольних сполук, фенолкарбонових кислот, дубильних речовин, флавоноїдів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*801.3/3(4УКР-6КРИ) + Е50*801.64-658.74-640.2(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА341159

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського