Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (489)Журнали та продовжувані видання (140)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР55$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Струченков О.В. 
Інженерно-технічна інтелігенція Донбасу (кінець 1920-х - 1930-і роки): формування, умови життя, діяльність: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Струченков ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Проаналізовано формування, умови життя та діяльність інженерно-технічної інтелігенції Донбасу наприкінці 1920-х - 1930-х рр. Визначено стан наукової розробки цієї теми. До наукового обігу введено значний масив архівних першоджерел. Висвітлено основні форми та методи підготовки молодих спеціалістів. Проаналізовано кількісний і якісний склад технічної інтелігенції у 1928 - 1940 рр. Наголошено на цілеспрямованій політиці Комуністичної партії щодо творення принципово нової генерації технічної інтелігенції. На підставі результатів вивчення матеріального становища, умов праці та побуту визначено рівень і якість їх життя. Проаналізовано основні форми та види виробничої та громадської діяльності спеціалістів. Зауважено, що інженери та техніки зробили значний внесок у здійснення індустріалізації. Визначено причини та наслідки політичних репресій проти інтелігенції. Усі аспекти досліджено з метою виявлення регіональної специфіки та формування у технічної інтелігенції нових соціально-психологічних рис.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ДОН)61-293 + Т3(4УКР55)61-293 +
Шифр НБУВ: РА360789

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Хряпін Е. О. 
Іноземні капітали і підприємці в соціально-економічному розвитку Донецько-Криворізького басейну (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Е. О. Хряпін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан вивчення проблеми у вітчизняній і закордонній історіографії, інформаційний потенціал джерельної бази. Встановлено загальний обсяг іноземних капіталів, які надійшли у важку промисловість регіону в 1861 - 1914 рр. Проаналізовано динаміку надходжень іноземних інвестицій. Визначено особливості іноземних капіталовкладень у галузевому розрізі, за національною належністю та державною ознакою. Виявлено особливості ведення бізнесу та господарської політики іноземними капіталістами, управлінською елітою. Уточнено вплив іноземних капіталів на впровадження новітніх форм і методів організації праці, соціально-культурної політики, стан і перспективи розвитку народного господарства регіону. Встановлено персональний склад керівництва правлінь акціонерних товариств, пайових товариств і приватних підприємств з іноземним капіталом, які діяли в Донецько-Криворізькому басейні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-2 + У03(4УКР5)5
Шифр НБУВ: РА371315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
3.

Михненко А.М. 
Історія Донецького басейну другої половини ХІХ - першої половини ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01 / А.М. Михненко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2002. — 35 с. — укp.

Розглянуто основні тенденції капіталістичної модернізації на теренах Донбасу, яка перетворила регіон на головний металургійний та вуглевидобувний центр Російської імперії. Визначено найголовніші чинники та передумови, що спричинили створення підприємств важкої індустрії у Донецькому басейні. Проаналізовано основні соціальні суперечності та конфлікти, які забезпечили підтримку місцевим робітництвом більшовицького заколоту. Висвітлено та інтерпретовано провідні тенденції, форми та методи здійснення радянським режимом соціалістичної індустріалізації, колективізації та повоєнної реконструкції у даному регіоні. Показано, що зазначені соціалістичні перетворення реалізовувалися на основі нещадної експлуатації людських ресурсів, упровадження надзвичайних методів керівництва економікою та жорсткої карально-репресивної системи. З'ясовано, що голодомори 1921 - 1923 рр., 1933 - 1934 рр., 1946 - 1947 рр. були спричинені передусім злочинною політикою правлячої комуністичної партії. Доведено, що внаслідок соціалістичних експериментів на Донеччині утворився техногенно перевантажений індустріальний комплекс, а також деформоване соціокультурне середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)52 +
Шифр НБУВ: РА320799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Мелешко 
Історія сім'ї в контексті повсякденності Донбасу (1990-ті - початок 2000-х років): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Лілія Анатоліївна Мелешко ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)6-2 + С5*644
Шифр НБУВ: РА359119

Рубрики:

      
5.

Розсоха Є.В. 
Агробіологічна оцінка клонових підщеп яблуні в умовах Донбасу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Є.В. Розсоха ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Висвітлено результати комплексної оцінки нових і перспективних клонових підщеп яблуні у маточнику конкурсного випробування та у полях розсадника за умов Донбасу. Виділено високоінтенсивні морозостійкі підщепи для оцінки їх у розсаднику та саду. Відібрано сорто-підщепні комбінування для вирощування одно- та дворічних садженців. Розроблено прийоми стимулювання кроноутворення в однорічок. Встановлено оптимальні параметри підщеп та висоти їх окулірування. Запропоновано технологію вирощування дворічних садженців з однорічною кроною, щеплених узимку з використанням відсадків-переростків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П255.1-313(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА324946

Рубрики:

      
6.

Касперович В.М. 
Адміністративно-командне керівництво важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Касперович ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто форми та методи адміністративно-командного керівництва важкою промисловістю Донбасу у 1938 - червні 1941 рр. Досліджено зміни в процесі управління роботи підприємств провідних галузей важкої промисловості краю, зокрема: вугільної, машинобудівної, металургійної та електроенергетичної, посилення адміністративно-директивного тиску партійно-державного керівництва. Детально висвітлено постанови й укази центру щодо важкої промисловості у зазначений період: їх сутність, хід реалізації та наслідки впровадження. Проаналізовано способи керівництва підготовкою та забезпеченням кадрами підприємств, процес налагодження виробничої дисципліни, науково-технічний розвиток. Зроблено висновок, що форми і методи підвищення продуктивності праці та управління промисловим розвитком мали волюнтаристський характер.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)621-5 + У9(4Укр55)305.0-21-03
Шифр НБУВ: РА317071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Касьянова Н.М. 
Боротьба з безпритульністю та бездоглядністю в Донбасі (1943 - 1953 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.М. Касьянова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

На прикладі Донбасу досліджено досвід боротьби держави з такими соціальними явищами, як дитяча безпритульність, бездоглядність і злочинність після звільнення регіону від нацистської окупації та закінчення Великої Вітчизняної війни (1943 - 1953 рр.). Встановлено основні причини виникнення досліджуваних негативних соціальних явищ, визначено масштаби даної проблеми. Проаналізовано законодавчу та розпорядчу базу роботи органів радянської влади, спрямованої на боротьбу з безпритульністю, бездоглядністю та злочинністю, розглянуто основні методи ліквідації цих явищ. Наведено загальну характеристику владних структур, основним завданням діяльності яких було усунення їх негативних проявів і стабілізації ситуації у регіоні щодо рівня дитячої безпритульності та правопорушень. Досліджено діяльність спеціальних дитячих виховних установ для категорії дітей із статусом діти-сироти та бездоглядні, а також призначених для утримання неповнолітніх правопорушників і злочинців. Визначено роль громадськості у справі допомоги дітям вулиці. Проаналізовано стан матеріального забезпечення знедолених дітей, охарактеризовано соціально-побутові умови їх життя. Розкрито особливості організації навчально-виховного процесу у спеціальних дитячих установах, показано специфіку дозвільного життя вихованців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)62-298 + Ч424(4УКР)719.2 + Ч33(4УКР5)62 + Х628.332 +
Шифр НБУВ: РА370066 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
8.

Леонова Л.О. 
Бухгалтерський облік основних засобів та їх відтворення (на матеріалах вугільних шахт Донбасу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.О. Леонова ; Харк. держ. ун-т харчування та торгівлі. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Доведено, що для формування облікової політики щодо основних засобів необхідно застосовувати найбільш ефективні способи та параметри відтворювального процесу. Економічно обгрунтовано доцільність застосування у вітчизняній практиці способу капіталізації витрат на ремонти, що продовжують термін служби основних засобів шляхом зменшення нарахованого зносу, уточнено та доповнено поняття капітальних інвестицій та амортизацій. Встановлено принципи обліку та контролю накопичення і використання амортизаційних відрахувань для забезпечення відтворювального процесу, запропоновано новий підхід щодо формування амортизаційної політики підприємств на підставі оптимізації термінів використання основних засобів. Розроблено систему наскрізного пооб'єктного кодування витрат на капітальні ремонти основних засобів, механізм первинного, аналітичного та синтетичного обліку цих витрат. Надано рекомендації щодо удосконалення синтетичного обліку безоплатно отриманих основних засобів, порядку списання сум, виявлених під час переоцінки й індексації основних засобів, обліку їх знецінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР55)230.565.151-145.711 +
Шифр НБУВ: РА328276

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Сухов О.А. 
Візейські водорості Донбасу (систематика, стратиграфічне значення, фаціальна приуроченість): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.09 / О.А. Сухов ; НАН України. Ін-т геол. наук. — К., 2008. — 25 с. — укp.

Досліджено вапнисті водорості з 16-ти місцезнаходжень, розташованих у південній частині Донеччини, проведено їх монографічне вивчення, проаналізовано вертикальне поширення. Виконано ревізію викопної групи зелених водоростей Palaeoberesellaceae Mamet et Roux і встановлено їх приуроченість до окремих фацій. Описано 59 видів зелених, червоних, синьозелених водоростей і водоростей невизначеного систематичного положення (мікропроблематики), з яких один вид описаний уперше. Монографічно описано водорості візейського ярусу Донбасу й уточнено їх систематичний склад. Виділено два водоростеві комплекси, а саме: ранньовізейський і пізньовізейський, а у складі пізньовізейського - два підкомплекси - донецького та межівського горизонтів. Проведено кореляцію донецьких комплексів з такими інших регіонів. Складено атлас решток водоростей, характерних для візе Донбасу, в якому вміщено 34 палеонтологічні таблиці та пояснення до них. Атлас може бути використаний для визначення водоростей у інших регонах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е159.12 "063"(4УКР55) +
Шифр НБУВ: РА356920

      
10.

Закірова С.Г. 
Внесок підприємницьких верств Донбасу у соціально-економічний розвиток регіону: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Г. Закірова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено роль підприємницьких верст Донбасу у соціально-економічному розвитку регіону в 1861 - 1914 рр. На підставі аналізу широкого кола джерел проаналізовано становлення соціально-правового статусу підприємців, виникнення різних форм організації підприємницької діяльності у Донбасі. Виділено джерела формування підприємницького прошарку суспільства. Досліджено особливості участі промисловців у створенні транспортної мережі Донбасу, різноманітні аспекти діяльності підприємців у вугільній, видобувній, машинобудівній, металургійній, хімічній галузях промисловості Донбасу, що сприяли загальному економічному піднесенню регіону. Установлено місце та роль діяльності підприємців Донбасу у галузі задоволення соціальних потреб мешканців краю, розвитку сфери послуг. Виявлено участь представників торгово-промислової еліти у формуванні соціальної інфраструктури Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-2 +
Шифр НБУВ: РА345219

Рубрики:

      
11.

Тарасенко 
Вплив підприємницької діяльності на соціальне розшарування селянства Донбасу у 20-і рр. ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Лідія Борисівна Тарасенко ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-283
Шифр НБУВ: РА365935

Рубрики:

      
12.

Суюсанов Л.І. 
Вугільна промисловість і шахтарі України в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.І. Суюсанов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено стан вугільної промисловості та діяльність шахтарів України у роки Другої світової війни 1939 - 1945 рр. Висвітлено питання участі шахтарів республіки в оборонних заходах у роки війни, проаналізовано їх внесок у розвиток вугільної промисловості на сході СРСР. Визначено роль шахтарів України в організації опору окупантам. Розглянуто соціально-гуманітарні проблеми відновлення вугільної промисловості республіки після її звільнення від загарбників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр55)62-2
Шифр НБУВ: РА318228 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Анпілогова Т.Ю. 
Гуманітарна інтелігенція Донбасу в період нової економічної політики (1921 - 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Т.Ю. Анпілогова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено історію формування радянською владою гуманітарної інтелігенції у Донбасі у 1920-х рр., висвітлено процес подальшого використання її потенціалу у різних напрямах радянської політики. На підставі аналізу архівних матеріалів та опублікованих праць охарактеризовано джерела походження нової, радянської інтелігенції, розглянуто методи її формування. Велику увагу приділено умовам життєдіяльності місцевої інтелігенції, зокрема, охарактеризовано соціальні, економічні, політичні, національні, культурні фактори, які вплинули на формування її світоглядної позиції. Зображено суперечливість політики радянських лідерів щодо залучення інтелігенції до співробітництва. Розглянуто напрями діяльності та конкретні завдання, поставлені владою перед донбаською гуманітарною інтелігенцією, проаналізовано результати її діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-293 +
Шифр НБУВ: РА348365

Рубрики:

      
14.

Анпілогова 
Гуманітарна інтелігенція Донбасу в період нової економічної політики (1921- 1928 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Тетяна Юріївна Анпілогова ; Східноукраїнський національний ун-т ім. Володимира Даля. — Луганськ, 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-293
Шифр НБУВ: РА348365

Рубрики:

      
15.

Овчинникова Я. С. 
Діти і підлітки Донбасу в умовах Великої Вітчизняної війни (1941 - 1945 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Я. С. Овчинникова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексний аналіз становища дітей і підлітків Донбасу як соціально найуразливішої верстви населення в період Великої Вітчизняної війни. З'ясовано основні чинники, що визначали становище неповнолітніх за екстремальних умов війни на різних її етапах. Виділено напрямки політики радянської влади у галузі охорони дитинства, організації навчання та виховання неповнолітніх та особливості їх реалізації в Донбасі. Розглянуто умови перебування юних жителів регіону на окупованій території, проаналізовано дії нацистської окупаційної влади щодо даної категорії населення. З'ясовано основні мотиви та виділено форми участі дітей і підлітків у патріотичних заходах цивільного населення та русі Опору, показано внесок молодого покоління у здобуття Перемоги. Зроблено висновок про суттєвий вплив воєнних подій на стан фізичного, психологічного здоров'я неповнолітніх громадян та все їх подальше життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)622-2
Шифр НБУВ: РА380629 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Конончук М.У. 
Діяльність Державної митниці Донбасу по зміцненню національного суверенітету України 1991 - 1997 рр. (на матеріалах Донецької і Луганської областей): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / М.У. Конончук ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено залежність реального зміцнення національного суверенітету від ефективної роботи митної служби. Висвітлено історію виникнення та розвитку української митниці. Визначено співвідношення ринкових реформ та митної справи у державному регулюванні зовнішньоекономічної діяльності. Розглянуто динаміку зовнішньоекономічної діяльності підприємств Донеччини та Луганщини, проблеми здійснення митного контролю за даною діяльністю в регіоні, а також шляхи та засоби боротьби митниць регіону із незаконним провозом товарів та контрабандою наркотиків і психотропних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР55)112.038
Шифр НБУВ: РА308683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кушнір Л.В. 
Діяльність жіночих рад Донбасу (1920 - 1933 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Кушнір ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу джерельного та фактологічного матеріалу вивчено певні аспекти діяльності жіночих рад - осередків жіночої активності, створених при місцевих осередках КП(б)У, які існували в Донбасі протягом 1920 - 1930 рр. Проаналізовано особливості рішення "жіночого питання" за сприяння жіночих рад. Висвітлено механізми опанування жіноцтвом Донбасу соціального, економічного та культурного простору за умов докоріннної трансформації суспільства. Розглянуто етапи розвитку радянських жіночих організацій Донбасу та їх структуру. Визначено причини створення осередків та умови участі в них робітниць і селянок, інтелігенції. Висвітлено переваги та недоліки у функціонуванні апарата щодо роботи серед жінок і оцінено процес реорганізації. Грунтуючись на дослідженні ситуації, яка склалася у Донбасі в 1920-ті - на початку 1930-х рр., щодо впровадження жіночої праці на підприємствах, її динаміки, виявлено шляхи підвищення кваліфікаційної підготовки робітниць за сприяння жіночих організацій. Розглянуто особливості процесу ліквідації неписьменності серед жінок завдяки діяльності жіночих рад. Виявлено пріоритетні напрямки професійної освіти серед жінок. Висвітлено їх практичну роботу стосовно підвищення культурного рівня робітниць і селянок у Донбасі. Визначено вплив жіночих організацій на покращання побутових умов населення регіону. Досліджено динаміку збільшення кількості жіночих відділів, делегатських зборів, а також проаналізовано рівень участі жінок у жіночих радах, їх кількісний і якісний склад. На підставі результатів вивчення й аналізу джерельного матеріалу та з урахуванням здобутків попередників зроблено висновки щодо пріоритетних напрямків діяльності жіночих організацій. Оцінено їх внесок у розвиток жіночого руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-297 + Ф74(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА363052

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Червоненко Г.О. 
Діяльність міліції Донбасу (друга половина 60-х- 70-х рр. ХХ сторіччя): історичний досвід: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Г.О. Червоненко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено історичний досвід діяльності міліції Донбасу періоду "брежнєвського застою". На підставі введених до наукового обігу архівних даних, аналізу опублікованих джерел і попередніх напрацювань досліджено боротьбу зі злочинністю в одному з найкриміногенніших регіонів України у другій половині 1960 - 1970-х рр. З'ясовано роль законодавчого та нормативного забезпечення функціонування органів внутрішніх справ регіону. Визначено особливості організаційно-структурного реформування міліції Донбасу за умов централізації органів внутрішніх справ країни. Проаналізовано особливості оперативної ситуації в Донбасу у досліджуваний період та відповідно до цього визначено пріоритетні напрями діяльності міліції регіону - з кримінальною й економічною злочинністю. Розглянуто форми та методи. Визначено регіональні особливості сприяння правоохоронної діяльності міліції Донбасу з боку громадськості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР5)112.011.019 + Т3(4УКР55)63-5 +
Шифр НБУВ: РА345816

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Волкова С. М. 
Діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 20-х - 30-х роках XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С. М. Волкова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше зроблено одну із перших спроб вивчити діяльність місцевих органів влади Донбасу в другій половині 1920-х - 1930-х рр. на підставі нових архівних даних, переосмислення раніше введених до наукового обігу опублікованих документів, а також новітньої літератури. Розкрито механізми впливу комуністичної партії на формування та діяльність органів влади регіону. Вперше досліджено персональний склад місцевих органів влади Донбасу. Вдосконалено розробки проблеми керівництва Радами розвитком соціальної сфери регіону, проаналізовано роль місцевих органів влади в розвитку промисловості та сільського господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)61-5 + Х819(4УКР5)011.219-1
Шифр НБУВ: РА381104 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Дібас О. А. 
Джерела з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / О. А. Дібас ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2011. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній історіографії проведено комплексний аналіз джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.). Запропоновано класифікацію джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), в основу якої покладено як формальні, так і змістовні критерії. Надано історико-джерелознавчу характеристику джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.): законодавчої бази Російської імперії, діловодної документації та статистичних матеріалів промислових підприємств, акціонерних товариств. Виявлено, систематизовано та досліджено комплекс джерел з історії іноземного інвестування промисловості Донбасу (1861 - 1914 рр.), здійснено їх класифікацію. До наукового обігу введено значний масив невикористаних джерел, насамперед "Зібрання узаконень правлячого при уряді Сенату", а саме: статути акціонерних товариств і зміни до них, зафіксовані на сторінках краєзнавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-237 + Т1(4УКР)-1(4УКР55) + У03(4УКР5)503.0
Шифр НБУВ: РА382785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського