Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (15)Реферативна база даних (828)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ІННОВАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 87
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Аносов І.П. 
Антропологізм як чинник гуманізації освіти (теоретико-концептуальні основи): Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.01 / І.П. Аносов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2004. — 46 с. — укp.

Досліджено теоретико-концептуальні засади антропологізму як чинника гуманізації освіти. На підставі аналізу характерних ознак антропологізму в контексті генези загальної педагогіки та її історії конкретизовано його місце у педагогічних принципах. Встановлено вплив даного чинника на цілеспрямованість педагогічного процесу, вибір його змісту, засобів і форм навчання та виховання у конкретній педагогічній системі, шляхів реалізації диференційованого й індивідуального підходів у педагогічному процесі. Визначено особливості сучасного антропологізму, висвітлено його культурологічні та соціально-психологічні аспекти, проаналізовано педагогічний досвід застосування антропологічного підходу в гуманістично орієнтованих інноваціях, встановлено принципи та критерії реалізації педагогічного антропологізму в процесі підготовки майбутнього вчителя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч30 в01 + Ч311.210 +
Шифр НБУВ: РА332104

Рубрики:

      
2.

Вознюк Л.В. 
Гуманістичні засади інноваційної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів: управлінський аспект: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Л.В. Вознюк ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему гуманістичної орієнтації змісту управління інноваційною діяльністю у закладах загальної середньої освіти. Визначено основні підходи до оновлення шкільного менеджменту, уточнено основні детермінанти та введено до наукового обігу поняття "гуманістичні засади управління інноваціями". Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено модель гуманістично орієнтованого управління інноваційними процесами у загальноосвітніх навчальних закладах. Розроблено методику діагностування рівня гуманізації у системах внутрішньошкільного управління. Виявлено взаємозалежність рівня гуманізації шкільного менеджменту й ефективності інноваційних процесів сучасної школи. Висвітлено гуманістичні засади управління інноваційною діяльністю, а саме: пріоритет гуманістичних цінностей у прогнозуванні та проектуванні змін; адаптивність, гнучкість організаційних структур; демократизація внутрішньошкільного управління (стилю, характеру управління); орієнтація на співуправління, самоуправління, партнерство, взаємоузгодженість спільних дій і цілей; особистісно орієнтований підхід до управління педагогічним колективом; гуманістичне спрямування нових методів внутрішньошкільного управління (програмування, проектування, експертизи, стимулювання, методів структурування та розвитку шкільного співтовариства); людинознавчу компетентність менеджера освіти. На підставі результатів дослідження установлено наявність стійких тенденцій підвищення рівня ефективності управління інноваційною діяльністю у контексті посилення гуманістичних засад менеджменту освіти,інноваційний простір школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311,01 + Ч421.41 +
Шифр НБУВ: РА354759

Рубрики:

      
3.

Груба Г.І. 
Державна політика розвитку інноваційної діяльності в Україні: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр. / Г.І. Груба ; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні засади та розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення державної політики розвитку інноваційної діяльності в Україні. Проаналізовано стан досліжень теорії та практики формування державної політики розвитку інноваційної діяльності, що враховуються сучасною науковою галуззю "Державне управління". Визначено роль інноваційної діяльності у соціально-економічному розвитку держави. Сформульовано теоретичні підходи щодо реалізації державної інноваційної політики. Наведено рекомендації щодо удосконалення інституційного середовища іноваційної діяльності шляхом розвитку законодавства. Розроблено систему реалізації інвестиційної стратегії державного управління інноваціями. Обгрунтовано методичні підходи до формування державних цільових програм на підставі пріоритетів державної інноваційної політики. Розроблено методичні підходи до формування стратегії державного управління інноваційною діяльністю. Визначено особливості реалізації та фактори розвитку інноваційної діяльності в Україні. Проаналізовано проблеми розвитку національної інноваційної системи. Охарактеризовано сучасний стан інноваційної політики держави у контексті особливостей інноваційного розвитку. Обгрунтовано концептуальні засади системи інституціоналних перетворень в інноваційній сфері. Розроблено комплексний підхід до підвищення інвестиційної активності в інноваційній сфері. Запропоновано оптимальні інструменти державного регулювання інноваційних процесів. Удосконалено класифікацію правових інструментів державного регулювання інноваційної діяльності. Запропоновано модель економічних відносин у циклі наука - виробництво - споживання. Розроблено методологічні підходи до розвитку інноваційної інфраструктури, що формує мережеву модель державного управління інноваційним розвитком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122 + У9(4УКР)0-55-21.01 + Ф3(4УКР)4
Шифр НБУВ: РА369877 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Лі Цзіньбо 
Державне регулювання інноваційних процесів в економіці перехідного періоду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Лі Цзіньбо ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено науковий підхід щодо державного стимулювання активізації інноваційної діяльності з метою подолання технологічного відставання та становлення економічного зростання. Запропоновано концепцію оцінки економічної ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрухунку кількісних показників, що надає можливість знизити ризик для інвесторів. Наведено класифікацію напрямків інноваційних проектів, що формують стратегічну та тактичну програми технічного та соціального розвитку держави. Розглянуто поняття "новизна", "інновація" ("нововведення"), "інноваційний процес", "інноваційна діяльність", "інноваційний проект" з метою підвищення рівня управління інноваційною діяльністю та забезпечення її ефективності. Запропоновано методичний підхід до формування стратегії інноваційної діяльності, який передбачає розробку альтернатив і вибір стратегії з урахуванням факторів зовнішнього та внутрішнього середовища. Розвинуто методику оцінки ефективності інноваційних проектів, яка передбачає комплексне використання формальних методів розрахунку кількісних показників і неформальних (експертних) методів, що дає змогу всебічно проаналізувати проект та знизити ризик для інвесторів. Відзначено доцільність застосування методів оцінки економічної ефективності капітальних вкладень, яка дає можливість аналізувати фінансові потоки та оцінювати їх вплив на ступінь ефективності реалізації інноваційних проектів. Визначено перспективи інноваційного розвитку в Україні з використанням елементів прогнозування динаміки інноваційного розвитку, а також залежності інноваційної активності від економіко-політичних та інвестиційних параметрів. Описано порядок оцінки інноваційного проекту незалежно від ступеня складності та галузевої приналежності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-21 +
Шифр НБУВ: РА321467

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гаман М.В. 
Державне управління інноваційною діяльністю в Україні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / М.В. Гаман ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Розкрито основні ознаки місії держави щодо управління інноваційним розвитком. Розроблено пропозиції щодо поділу функцій державного управління інноваціями. Визначено стан України стосовно науково-технічного розвитку. Обгрунтовано напрямки інноваційного розвитку країни та необхідність державної підтримки інновацій і визначено пріоритетні з них. Розглянуто причини відсутності попиту підприємствами щодо наукових досягнень та застосування власного інноваційного потенціалу. Проаналізовано ефективність діючої нормативно-правової бази забезпечення інноваційної діяльності. Висвітлено напрями державного регулювання та стимулювання розвитку ринку інновацій. Запропоновано принципи нової державної інноваційної політики. Розроблено стратегію інноваційного зростання економіки України. Удосконалено організаційно-економічний механізм реалізації інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.0 + У9(4УКР)0-55-21,01 +
Шифр НБУВ: РА337269

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Скринник-Миська Д.М. 
Еволюція світоглядно-філософських засад українського образотворчого мистецтва на рубежі XIX - XX ст.: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Д.М. Скринник-Миська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено концептуальні характеристики українського мистецького модерну як стилю мислення та духовно-культурної течії, що засобами образотворчого мистецтва виразили напрям і зміст світоглядно-філософської еволюції у духовному житті України у добу зміни філософської та культурної парадигм у кінці XIX - на початку XX ст. Доведено, що дане перетворення було осмислено та відображено в українській культурі у формі національного варіанта стилю модерн. Зроблено висновок, що інтелектуальна інновація модерну за умов світоглядної кризи полягає у свідомій спробі зберегти цінність і впорядкованість картини світу шляхом накладання універсальної системи значень і логічних схем на художньо-образне світосприйняття. Розкрито вплив ідей провідних філософів XIX - початку XX ст., зокрема, А. Шопенгаура, Ф. Ніцше, З. Фрейда, А. Бергсона, В. Дільтая на світоглядні виміри європейського, зокрема, українського мистецтва даного періоду. Досліджено вплив світоглядної системи романтизму (Новаліса, Л. Тіка, Ф. Шлегеля), на формування ідейних основ мистецького модерну. Виявлено гносеологічний, антропологічний, онтологічний виміри художньо-образного осмислення буття людини в Україні в кінці XIX - на початку XX ст. у їх взаємозв'язку з європейським модерном як цілісним світоглядно-культурним феноменом. Експліковано зміст сформованих модерном концептів: новий образ дійсності, "базова" особистість доби, цілісність особи та цілісність життєвого світу людини, перетворення суспільства засобами "естетичної революції". Доведено, що у добу модерну прагнення відновити зруйновану систему цінностей обумовило підвищення інтересу до міфу як методології художнього конструювання дійсності. Виявлено особливості переосмислення функцій міфу у суспільній свідомості європейців, зокрема, українців XX ст. у контексті нових філософських учень, яке кардинально відрізнялося від класичного підходу до міфології. Розкрито методологічну роль опозиції космос - хаос у символічному реконструюванні світу в світоглядній системі модерну. Показано принципові відмінності вияву даної опозиції в художньо-образній рефлексії мистецтва Західної Європи й України. Встановлено особливості експлікації української ідеї в символічно-образній системі мистецтва модерну. Аргументовано, що український модерн, на відміну від космополітичного європейського, в Україні став еквівалентом національного світоглядного стилю, в якому тісно переплелися національне та сакральне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ю812.283 + Щ103(4УКР)61-239.1 +
Шифр НБУВ: РА362824

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Ватаманюк-Зелінська У.З. 
Еколого-економічні засади управління інноваційною діяльністю підприємств (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / У.З. Ватаманюк-Зелінська ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто теоретичні аспекти інноваційної діяльності та розроблено вдосконалену класифікацію технологічних інновацій. Досліджено стан інноваційної сфери Львівського регіону та виявлено негативні тенденції у керуванні діяльністю підприємств. Запропоновано механізм оптимального розподілу фінансових ресурсів між суб'єктами інноваційної діяльності за умови впровадження ними екологічних інноваційних проектів. Розроблено методичні рекомендації для визначення рівня еколого-економічного розвитку галузей економіки регіону, що дає змогу реально оцінювати їх потребу в технологічних інноваціях природоохоронного спрямування. Значну увагу приділено питанням стимулювання інноваційної діяльності та забезпечення контролю над використанням коштів, наданих з метою фінансового забезпечення екологічних інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55-28-21 + У9(4УКР-4ЛЬВ)290-55-28-21 +
Шифр НБУВ: РА328426

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кравченко С.І. 
Економічне обгрунтування інноваційних проектів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / С.І. Кравченко ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено основні складові організаційно-економічного механізму регулювання інноваційної діяльності за умов ринку та запропоновано перспективні напрямки вдосконалення чинної політики держави в інноваційній сфері. Розкрито економічний зміст основних категорій інноваційної теорії з урахуванням найбільш важливих ознак та особливостей інновацій. Запропоновано інтегровану схему інноваційного процесу, яка найбільш повно розкриває його сутність і дозволяє чітко розмежувати категорії "новація", "нововведення" та "інновація". Детально проаналізовано сучасні принципи економічної оцінки інновацій за умов ринку, а також характерних переваг і недоліків основних методів визначення еффективності. Конкретизовано специфіку використання окремих показників економічної оцінки інноваційних проектів, що сприятиме підвищенню об'єктивності та обгрунтованості їх практичного застосування, а також дозволяє визначити нові напрямки додаткового використання. Наведено методичні рекомендації щодо обгрунтування економічно доцільної тривалості використання нововведень, оптимізації умов фінансування інноваційних проектів і формування їх програми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-55
Шифр НБУВ: РА318022 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Романінець Р.М. 
Економічний механізм інноваційної активності: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / Р.М. Романінець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено категорію "інновація" та визначено, що інновація відображає певні економічні відносини. Уточнено зміст відповідної категорії та показано механізм дії інновацій за ринкових умов та його особливості в Україні. Вивчено недоліки економічної діяльності щодо впровадження інновацій та показано можливі підходи до активізації інноваційних процесів. Розглянуто чинники, які впливають на формування механізму інноваційної активності, серед яких - інституційні, приватні та державні. Виявлено, що за умов сьогоднішнього стану економіки України відсутня мотивація впровадження інновацій, особливо на стадії розробки, у відособлених суб'єктах господарювання. Розглянуто інноваційну роботу в зарубіжних країнах та зроблено висновок щодо неможливості конкурування на світовому ринку за відсутності злагодженої взаємодії держави та підприємств інших форм власності. Запропоновано оптимізувати власні засоби підприємств і держави для їх використання в інноваційних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА357748

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Зубенко В.О. 
Забезпечення ефективності інноваційної діяльності підприємств залізничного транспорту: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.О. Зубенко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розроблено методичні підходи щодо комплексного забезпечення ефективності інноваційної діяльності підприємств залізничного транспорту. Доведено двоїстий характер спрямованості інноваційної діяльності: задовольняє потреби в інноваціях зовнішніх споживачів (на ринку) та підприємства. До наукового обігу введено нове поняття "внутрішня потреба підприємства в інноваціях", сутність якого полягає у необхідності створення, удосконалення або реорганізації виробничих, управлінських, маркетингових та інших внутрішніх процесів підприємства та його організаційних структур. Створено класифікацію внутішніх потреб підприємства залежно від впливу зовнішнього середовища. Розкрито сутність інновації як джерела одержання ефекту та задоволення нових або підвищених потреб споживачів, якими є зовнішні споживачі та підприємства-новатори. Розроблено класифікатор інновацій, що дозволяє згрупувати інновації за критерієм виникнення потреби відносно підприємства з урахуванням його виду. Обгрунтовано методологічні засади визначення внутрішніх потреб в інноваціях підприємств залізничного транспорту. Удосконалено принципи організації маркетингового забезпечення та модель інноваційного процесу на підприємствах залізничного транспорту. Запропоновано методику планування маркетингових витрат на реалізацію інноваційного проекту залежно від очікуваних результатів. Розроблено методику визначення пріоритетності впровадження інноваційних проектів на підприємствах залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-55 +
Шифр НБУВ: РА357853

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Колесніченко В.Ф. 
Інвестиційне забезпечення інноваційної діяльності підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / В.Ф. Колесніченко ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методичні засади формування інвестиційного забезпечення інноваційної діяльності підприємств. Наведено теоретичні підходи щодо складових інноваційного процесу ("нововведення - інновація - інноваційна діяльність"). Обгрунтовано доцільність використання сутності поняття інноваційного об'єкта (ІО) як системи "підприємство - інноваційний проект". Визначено ознаки класифікації підприємств, що впроваджують інновації, запропоновано додаткову ознаку - інвестиційну привабливість підприємства як складову ІО. Надано оцінку сучасного стану ІП в Україні, тенденцій його розвитку, процесу стимулювання інноваційної діяльності підприємств та їх інвестиційного забезпечення. Досліджено фактори впливу на обсяги фінансування інноваційної діяльності підприємств. Охарактеризовано напрямки підвищення інвестиційної привабливості ІО за результатами їх фінансово-господарської та інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-55 + У9(4УКР)290-56 +
Шифр НБУВ: РА342951

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Бутова О. В. 
Інвестиційно-інноваційне забезпечення ефективного функціонування аграрних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Бутова ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2010. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні аспекти інвестиційно-інноваційного забезпечення ефективного функціонування аграрних підприємств (АП). Проаналізовано соціально-економічний зміст категорії "інновація". Висвітлено методичні засади сутності інвестиційного клімату. Досліджено структуру механізму регулювання інновацій за умов ринку. Оцінено основні економічні чинники інвестиційної складової інноваційного розвитку аграрного сектора. Проведено комплексний економічний аналіз можливостей інвестиційно-інноваційної діяльності АП Луганщини. Показано роль цінового механізму у формуванні інвестиційного клімату АП. Наведено рекомендації щодо вдосконалення механізму державної підтримки аграрного сектора та запропоновано методику формування оптимальної структури інвестиційних ресурсів АП. Визначено структурні підходи до формування організаційно-економічного механізму інноваційного розвитку аграрного виробництва. Обгрунтовано шляхи відбудови регіональної інвестиційно-інноваційної моделі аграрної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)321-55 + У9(4УКР-4ЛУГ)321-56
Шифр НБУВ: РА378207 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Знаменський І.О. 
Інноваційна діяльність у відтворювальному процесі: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / І.О. Знаменський ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розкрито сучасні підходи щодо визначення сутності поняття інновація. Доведено недоцільність протиставлення статистичного і динамічного підходів. Проаналізовано найбільш поширені класифікації інновацій. Розглянуто структуру інноваційної діяльності, охарактеризовано організації, що складають інноваційну інфраструктуру. Наведено характеристики інноваційного розвитку країни на сучасному етапі. Визначено системні перешкоди на шляху здійснення інноваційної діяльності в Україні. Підкреслено необхідність державного регулювання й стимулювання інноваційної діяльності. Висвітлено організаційно-економічні механізми розробки і впровадження інновацій. Розглянуто головні групи методів державного стимулювання інноваційної діяльності. Визначено основні структуроутворювальні блоки національної інноваційної системи України, їх основне завдання. Обгрунтовано необхідність чіткого визначення пріоритетів науково-технічного розвитку. Описано види інновацій, що потребують пріоритетного стимулювання. Запропоновано заходи щодо подолання головних перешкод на шляху інноваційного розвитку української економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА361242

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Федотов О. О. 
Інноваційна діяльність: інституційний аспект: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / О. О. Федотов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем формування та розвитку інституціонального середовища інноваційної діяльності в системі економічних відносин. Обгрунтовано категоріальну сутність понять "інновація" та "інституційне середовище інноваційної діяльності". Наведено класифікацію інновацій за місцем в інституційному середовищі. Досліджено роль і місце інституційного середовища в якості механізму перерозподілу грошових ресурсів на виробничі цілі та механізму підвищення адаптивності економічної системи. Визначено систему зовнішніх і внутрішніх факторів. Проаналізовано сучасний стан і тенденції розвитку інноваційної сфери економіки України. Запропоновано концепцію інституційного забезпечення інноваційної діяльності на макро- та мікрорівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.19 + У9(4Укр)0-55
Шифр НБУВ: РА375094 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Князєва О.А. 
Інноваційний розвиток підприємств поштового зв'язку: теорія, методологія, практика: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / О.А. Князєва ; Ін-т пробл. ринку та екон.-еколог. дослідж. НАН України. — О., 2009. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання розвитку поштового зв'язку в глобальному інформаційному просторі. Визначено роль поштового зв'язку в процесі формування інформаційного суспільства. Розглянуто основні тенденції розвитку світового поштового ринку. Досліджено основні тенденції розвитку поштового зв'язку як складового національного ринку послуг зв'язку. Удосконалено термінологічний апарат поняття "інновація" та "стратегія інноваційного розвитку" та методологічні підходи до формування стратегії інноваційного розвитку підприємств поштового зв'язку. Розроблено науково-методичні підходи до оцінки достатності інноваційного потенціалу та виділення стратегічних орієнтирів. Розроблено науково-методичні підходи до оцінки ефективності стратегії інноваційного розвитку. Сформовано стратегію інноваційного розвитку державного підприємства поштового зв'язку, розроблено організаційно-економічні механізми реалізації стратегії, проведено оцінку ефективності її впровадження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)385.1-55в +
Шифр НБУВ: РА367429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Висоцька І.Б. 
Інноваційний чинник розвитку промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.Б. Висоцька ; НАН України. Об'єдн. ін-т економіки. — К., 2005. — 19 с.: табл. — укp.

Вивчено теорію та принципи регулювання інноваційної діяльності, яку розглянуто як фактор розвитку промисловості. Досліджено поняття: "інновація", "інноваційна діяльність", "інноваційний процес". Удосконалено класифікацію інновацій, а також розглянуто завдання та принципи інноваційної політики держави. Визначено стан розвитку інноваційної діяльності у промисловості та визначено вплив впровадження інновацій на результати її роботи. Обгрунтовано шляхи вдосконалення механізму державного регулювання та стимулювання даної діяльності. Запропоновано джерела інвестиційного забезпечення інновацій, а також розглянуто важелі податкової, амортизаційної та митної політики як фактора активізації інноваційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300-55 +
Шифр НБУВ: РА337818

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кіяшко О.О. 
Інноваційні педагогічні технології підготовки молодших спеціалістів у вищих навчальних закладах І - ІІ рівнів акредитації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.О. Кіяшко ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання підготовки молодших спеціалістів у вищих навчальних закладах І - ІІ рівнів акредитації з урахуванням вимог сучасної соціокультурної ситуації розвитку України, досягнень теорії і методики професійної освіти. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено педагогічні умови впровадження та критерії ефективності інноваційних педагогічних технологій підготовки фахівців-професіоналів та управлінців низової ланки. Проблеми проаналізовано засновуючись на учасних підходах до розгляду понять "інновація", "педагогічна технологія". Підготовку молодших спеціалістів розглянуто в контексті культури суспільства та культури особистості. Розроблено й апробовано практично модель управління впровадженням інноваційних педагогічних технологій, систему критеріїв оцінки інноваційності технологічних прийомів, форм і методів підготовки молодших спеціалістів у вищих навчальних закладах України І - ІІ рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.514(4УКР) + Ч489.514(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314474 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Головко О. М. 
Лінгвальна актуалізація вимірів антропного буття (на матеріалі інновацій англійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. М. Головко ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Уточнено визначення неологізму англійської мови та запропоновано типологію новітніх мовних одиниць. Простежено способи, засоби та механізми поповнення лексико-фразеологічного рівня англійської мови антропосферними інноваціями. Виявлено лінгвальні й екстралінгвальні чинники, які дозволяють встановити кореляцію між процесами поповнення лексичного складу англійської мови й основними соціально-культурними тенденціями розвитку сучасного англомовного суспільства. Визначено концептуально-поняттєві кластери та значущі словотвірні елементи та моделі, які сприяють формуванню розгалужених словотвірних, семантичних, тематичних парадигм англомовних новотворів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-321
Шифр НБУВ: РА371449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Одрехівський М. В. 
Маркетингово-орієнтоване управління рекреаційними інноваційними підприємствами : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.04 / М. В. Одрехівський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено методологічні аспекти створення національної мережі рекреаційних інноваційних підприємств. Визначено підхід до побудови національної рекреаційної інноваційної системи як сукупності скоординованих регіональних рекреаційних інноваційних систем, які створено шляхом вбудовування в мережу рекреаційних інноваційних підприємств, що проводять маркетингово-орієнтоване управління. Запропоновано комплексну концепцію маркетинговоорієнтованого управління рекреаційним інноваційним підприємством, яку досліджено на загально-теоретичному, методологічному, аналітичному, процесному, організаційному, інструментальному, практичному рівнях і на рівні економічної ефективності. Наведено методологічні підходи до інтелектуалізації управління інноваціями за умов рекреаційного підприємства. Запропоновано інструментальні засади, механізми, моделі та методи маркетингово-орієнтованого управління процесами функціонування та розвитку рекреаційних, інноваційних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.358.6
Шифр НБУВ: РА375893 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Мельник О.Г. 
Механізм фінансування інноваційного розвитку машинобудівних підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О.Г. Мельник ; Європ. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено можливості безперервного інноваційного розвитку машинобудівних підприємств (МП), обгрунтовано об'єктивну необхідність комплексного дослідження двох системних об'єктів економічних відносин: інноваційного виробництва та фінансів. Висвітлено методологічні підходи до визначення категорій "інновація", "інноваційний розвиток", "фінанси", "фінансовий механізм". Проаналізовано характер і інтенсивність інноваційних процесів у галузі машинобудування, виявлено наявність специфічних станів в інноваційному середовищі, визначених як технологічні розриви інноваційного відтворення. Розроблено механізм подолання даних станів на підставі фінансового механізму інноваційного інвестування. Запропоновано шляхи удосконалення механізму фінансування інноваційного розвитку МП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-55-93
Шифр НБУВ: РА372323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського