Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (326)Книжкові видання та компакт-диски (23)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=АВТОХТОН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Собчук В.С. 
Етнокультурна ідентифікація населення Берестейщини: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / В.С. Собчук ; НАН України. Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича. — Л., 1999. — 22 с. — укp.

У дисертації з'ясовується питання етнічної належності автохтонів Берестейщини на основі аналізу етнічної історії, суспільно-політичних процесів, етносвідомості. Проведено співставлення основних компонентів традиційної культури із ізофункціональними компонентами культури українських та білоруських історико-етнографічних регіонів. На цій підставі зроблено висновок, що Берестейщина належить до українського етнічного масиву.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР7,311)

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Бодлак П.М. 
Геологічна модель зчленування Більче-Волицької і Бориславсько-Покутської зон Передкарпатського прогину та нафтогазоносність фронтальних складок: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / П.М. Бодлак ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено уточненню геологічної будови зони зчленування автохтона Більче-Волицької та алохтона Бориславсько-Покутської зон Передкарпатського прогину та перспективам нафтогазоносності фронтальних складок на основі комплексної інтерпретації геолого-геофізичних матеріалів та даних глибокого і надглибокого буріння. Встановлено, що сучасна північно-східна межа поширення фронтальних складок алохтона Внутрішньої зони контролюється площиною Передкарпатського розлому. За результатами системного аналізу первинної та трансформованої геолого-геофізичної інформації розроблено принципово нову геологічну модель зчленування Зовнішньої та Внутрішньої зон прогину. Доведено, що фронтальні палеогенові складки Внутрішньої зони високоперспективні щодо видобутку нафти та газу. У межах досліджуваної території закартовано низку структур та підраховано геологічні ресурси вуглеводнів фронтальних складок, які становлять 166,4 одиниці умовного палива. З'ясовано, що середні ресурси нафти, газу та конденсату одного об'єкта становлять 16,6 одиниці. Запропоновано буріння опорно-параметричних свердловин на Нижньо-Довголуцькій, Дережицькій, Нижньо-Східницькій, Міжрічинській, Яблуницькій, Путильській структурах, а також пошукових - на Довголуцькій, Лісовицькій, Трускавецькій та Підберезькій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453.1 + Д443.417
Шифр НБУВ: РА308734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Криворучко О.М. 
Вплив пробіотиків на гетеротрофну мікрофлору та організм риби у прісноводній аквакультурі: Автореф. дис...канд. с.-г. наук: 06.02.03 / О.М. Криворучко ; УААН. Ін-т риб. госп-ва. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Встановлено значну активність пробіотиків біоспорину та субаліну щодо патогенної та умовно-патогенної мікрофлори, виділеної від риб, водного середовища та з гранульованих комбікормів. Виявлено позитивну динаміку клітин Bacillus subtilis пробіотику субаліну у дослідному комбікормі після виготовлення та тривале їх збереження у водному середовищі. Досліджено характер взаємовідносин між бактеріями Bacillus subtilis, що складають основу препарату субаліну, а також автохтонною гетеротрофною мікрофлорою риб. Значну увагу приділено активізації обмінних процесів та захисних сил організму риб під його впливом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П729.11-451,022
Шифр НБУВ: РА309584 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Говда О.В. 
Профілактика гнійних ускладнень при лікуванні хворих на рак гортані: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / О.В. Говда ; АМН України. Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню профілактики гнійних ускладнень шляхом вивчення автохтонної та алохтонної мікрофлори слизової оболонки гортані у разі ураження її раковим процесом, частоти випадків, щільності мікробних популяцій, видового складу, її чутливості до антибіотиків. Розроблено рекомендації для антибіотикопрофілактики гнійно-септичних ускладнень. Наведено результати порівняльних бактеріологічних досліджень загального мікробного заселення слизової гортані, густоти бактерійних угруповань стафілококів, стрептококів, мікрококів, нейсерій, коринебактерій, ентеробактерій та грибів Candida. Встановлено домінантні види мікробіоценозів у 30 здорових людей та 80 хворих на рак гортані. Простежено за особливостями формування дисбактеріозу дослідженого біотопу. За результатами антибіотикограм обгрунтовано застосування, тривалість та дозування адекватних антибіотиків для проведення профілактики бактеріальних гнійно-септичних ускладнень у процесі хірургічного лікування хворих на рак гортані.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.682.6-5
Шифр НБУВ: РА312351 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ярова Л.В. 
Російська морська термінологія судноводіння (лінгвістичний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.В. Ярова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено росйську термінологію морського судноводіння як цілісну систему (ТСМС). Визначено закономірності її структурної, семантичної та функціональної організації, шляхи й спроби її формування. На відміну від багатьох сучасних терміносистем, ТСМС містить рівну кількість однослівних та складених термінів, крім непредикативних, у сферах функціонування та фіксації знайдено напіпредикативні та предикативні одиниці. Доведено, що 2/3 інвентаря однослівних термінів морського судноводіння (МС) - автохтонні терміни, 1/3 - містять терміноелементи, запозичені на різних етапах розвитку вітчизняного флоту з голландської, італійської, англійської, німецької, грецької, сербської, хорватської та інших мов. В процесі аналізу парадигматичних відношень (гіпонімія, синонімія, полісемія, антонімія, тематична та функціонально-семантична організація) і синтагматичних відношень (лексична й синтаксична сполучність термінів) визначено шляхи організації ТСМС. Основні семасіологічні характеристики терміна - моносемія, відсутність синонімії та омонімії, експресивна й стилістична нейтральність - в ТСМС є провідними тенденціями, які функціонують як закономірності лише у сфері фіксації, а у сфері функціонування порушуються. Причини асиметрії - екстралінгвальні (історичні, географічні, соціальні, психологічні) та внутрішньомовні (використання різних словотвірних та синтаксичних моделей). Визначено продуктивні та непродуктивні способи утворення й моделі термінів МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:0 + О471в4
Шифр НБУВ: РА311027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Дячишина Л.В. 
Зміни мікроекології кишечнику за дії оксалатів металів та корекція спричинених ними порушень (Експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Л.В. Дячишина ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання діагностики порушень мікробіоценозу кишечнику за умов дії ксенобіотиків (оксалатів натрію, магнію та кобальту), а також видовий склад і популяційний рівень мікрофлори вмісту товстої кішки та слизової оболонки товстої та тонкої кішок за дії різних доз оксалатів натрію, магнію та кобальту. Встановлено зміни порожнинної та мукозної мікрофлори досліджуваних біотопів. Для відновлення мікрофлори кишечнику та корекції змін, що виникли за дії оксалатів, використано полікомпонентний біологічний препарат "біфіформ" ("Ferrosan", Данія), який сприяє нормалізації порушеного мікробіоценозу за рахунок зменшення мікробної контамінації кишечнику факультативними й алохтонними патогенними та умовно патогенними мікроорганізмами, а також збільшенню популяційного рівня автохтонних облігатних фізіологічно корисних мікроорганізмів. Доведено, що біоформ створює умови для контамінації кишечнику дріжджоподібними грибами роду Candida у високому популяційному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.863-8
Шифр НБУВ: РА316006 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Козлова Т.О. 
Динаміка розвитку лексичної системи англійської мови в Австралії: етнолінгвістичний аспект (на матеріалі лексики з автохтонним компонентом значення): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Т.О. Козлова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено динаміку еволюції англійської мови в Австралії на матеріалі лексичних одиниць з автохтонним компонентом значення. Дослідження, побудоване на послідовному застосуванні антропологічного принципу, використаному для розгляду мовної реальності у контексті корелятивних зв'язків мови та культури, проведено в етнолінгвістичному руслі. Вироблено методологію та методику визначення механізмів і закономірностей адаптивних процесів, що відбуваються в лексико-семантичній системі англійської мови, залежно від перебігу етногенезу, за умов лінгво-культурних контактів англофонного етносу з автохтонами на території Австралії. Встановлено, що лінгво-культурна адаптація англосаксів до умов австралійського локусу супроводжувалася трансформаційними процесами у культурно-концептуальній та мовній сферах на основі базової антиномії "свій-чужий". Доведено, що процес номінації реалій нового оточення значною мірою детермінований типом культурних характеристик (універсальних/ідіоетнічних) об'єктів номінації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-66
Шифр НБУВ: РА313976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Захарчук К.О. 
Особливості формування сучасної російської термінології підприємництва: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / К.О. Захарчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження складених термінів підприємницької діяльності в когнітивно-ономасіологічному та когнітивно-комунікативному аспектах, реалізованих в розбудові концептуальних моделей сфери та терміносфери підприємництва. Виявлено та описано складені терміни підприємництва з погляду їх умотивованості та інформативності, метафоричності та варіантності; участі у їх створенні іншомовних та автохтонних чинників; особливостей їх зовнішньої структури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34
Шифр НБУВ: РА318209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Релігія   
9.

Стоколос Н.Г. 
Конфесійно-етнічні трансформації в Україні (XIX - перша половина XX ст.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 09.00.11 / Н.Г. Стоколос ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2003. — 37 с. — укp.

Проаналізовано інституційно-конфесійні та переважно негативні та трагічні для українців етноконфесійні трансформації на Правобережній Україні та на західних українських - автохтонних і етнічних землях у XIX - першій половині XX ст. (до 1945 р.). Відзначено, що "обрусение" - дискурс самодержавно-церковної політики в XIX ст. - нівелювало національні особливості культурного та релігійного життя українців на Правобережній Україні. Істотні трансформації церковного, національного та культурного життя відбувалося в Галичині та Закарпатті під австро-угорською, мадярською та польською владою, але найглибшими й найтрагічнішими були на теренах етноконфесійного прикордоння - на Холмщині, Підляшші, Лемківщині. Зауважено, що у період Другої світової війни (1939 - 1945 рр.) під церковно-релігійне життя України було закладено "міну сповільненої дії", якою став насильницький перехід частини ієрархів і духовенства Православної церкви в західних областях України під юрисдикцію Московської патріархії. Саме це значною мірою спричинило в період німецької окупації розкол і конфронтацію в Українському православ'ї, утворення ворогуючих церков - Автономної православної церкви та Української автокефальної церкви. Зазначено, що окупаційна німецька політика щодо церков і релігійних груп в Україні мала на меті усіма засобами перешкоджати встановленню єдиної Української православної церкви. Показано, що німецька окупаційна влада ефективно протидіяла становленю Києва як центру українського православного життя та виокремленню з середовища православних ієрархів авторитетного лідера, який був би здатним очолити рух за встановлення канонічного статусу Київської митрополії та таким чином консолідувати всі течії Українського православ'я, остаточний демонтаж усієї системи керування православним церковним життям в Україні й тотальне його підпорядкування окупаційній адміністрації на початку 1943 р. спричинили далекосяжні наслідки. Зазначено, що до повернення в Україну радянської влади інституціалізаційно-конфесійна трансформація всього православного комплексу дійшла до такого ступеня, яка дозволила без зайвих зусиль формалізувати його в межах Руської православної церкви та нав'язати йому таку модель іманентного виживання, яка цілком влаштовувала радянську тоталітарну систему. Зроблено висновок, що наслідки цих історичних інституалізаційно-конфесійних та етноконфесійних трансформацій мають дискурсну рефлексійність на сучасний стан та тенденції розвитку православ'я в незалежній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-3 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА326364

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Попадюк І.В. 
Геодинаміка Чорноморського регіону на альпійському етапі: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / І.В. Попадюк ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 23 с. — укp.

На підставі узагальнення геолого-геофізичних матеріалів відтворено геологічну будову Чорноморської западини та структури її облямування у Балкано-Мізійському, Кримському, Кавказькому та Анатолійському сегментах. Реконструйовано послідовність основних геодинамічних подій та процесів, що призвели до утворення Чорноморської западини. Виконано палеогеографічні та палеотектонічні реконструкції для окремих етапів геологічної історії Чорноморського регіону, розроблено принципово нову модель його геодинаміки, згідно з якою встановлено, що альпійська геодинаміка Чорноморського регіону детермінована утворенням задугового басейну, визначено стадії його розвитку: рифтингу (рання - середня юра), зрілого задугового басейну (пізня юра - еоцен), реліктового задугового басейну (олігоцен - міоцен), інтраконтинентальної западини (пліоцен - антропоген). На основі даної геодинамічної моделі розроблено нову схему тектонічного районування Чорноморського регіону, що грунтується на виділенні істинних (утворених за геодинамічних умов острівної дуги та задугового басейну) та інкорпорованих альпід (утворених за геодинамічних умов континентальної окраїни). Обгрунтовано напрямки пошуково-розвідувальних робіт на нафту та газ в українському секторі регіону, орієнтованих на пошуки покладів вуглеводнів у неантиклінальних пастках майкопського комплексу у межах виявлених палеодолин (Іслам-Терекській, Дельфіновій та їх відгалуженнях) та нижньокрейдових і докрейдових відкладах автохтону Гірського Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР7)1-5 + Д59(45УКР7)453.1 +
Шифр НБУВ: РА330745

Рубрики:

      
11.

Осташ Л.Р. 
Слов'янські автохтонні власні особові імена в чеському антропоніміконі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / Л.Р. Осташ ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 17 с. — укp.

Проаналізовано чеські сучасні офіційні варіанти власних особвих імен слов'янського походження, а також ті слов'янські автохтонні імена, які наявні у чеських прізвищах. Визначено їх місце у сучасному чеському антропоніміконі, досліджено структуру, семантику, етимології, способи словотвору. На підставі аналізу виділено 85 основ у чеських іменах-композитах і 85 основ колишніх імен-композитів у чеських прізвищах. Досліджено шляхи виникнення, асортимент одноосновних імен, їх словотвір. Під час розгляду морфологічного способу здійснено комплексну характеристику суфіксів. Проаналізовано слов'янські автохтонні імена відапелятивного походження у чеських прізвищах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.51-316.2 + Ш141-316.2 +
Шифр НБУВ: РА334956

Рубрики:

      
12.

Священко З.В. 
Соціальні та політичні процеси на Уманщині в період раннього та пізнього середньовіччя: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / З.В. Священко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2004. — 19 с. — укp.

Досліджено соціальні та політичні процеси на землях Уманщини у добу раннього середньовіччя (IV - XIII ст.), простежено процес розвитку автохтонного населення краю. Розглянуто історію регіону в період перебування у складі Київської Русі, встановлено вплив на населення Уманщини монголо-татарської навали. Зроблено спробу визначити характер геополітичних прагнень Литви, Польщі та Кримського ханства у XIV - XVI ст. Висвітлено роль населення Уманщини у процесі формування козацтва як нової етнотворчої сили. Досліджено колонізаційні та асиміляційні процеси на Уманщині в період польського панування. З'ясовано специфіку польської колонізації на території, що досліджується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)4 +
Шифр НБУВ: РА328817

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Кудратов І. 
Аналіз ліхенофлори Таджикистану: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.21 / І. Кудратов ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2004. — 31 с. — укp.

Вперше проведено критичний аналіз ліхенофлори Таджикистану, з'ясовано її видовий склад. На підставі порівняльно-флористичного дослідження з'ясовано подібність ліхенофлор субаридних гір, аридних та субаридних середньогір'їв Таджикистану та ізольоване місце лізенофлори Східного Паміру. Встановлено подібність ліхенофлор Таджикистану та Киргизстану у складі Середньої Азії та Області Древнього Середзем'я. Виявлено провідну роль петрофітону у формуванні флори лишайників Таджикистану, встановлено чисельну перевагу гірськоаридної та монтанної груп видів. На підставі ареалогічного аналізу виявлено досить високу частку у ліхенофлорі досліджуваного регіону вузькоареальних видів. Проведено формаційне дослідження ліхенофлори, встановлено перевагу монтанних та гірськоаридних видів у петрофітоні, а також різко ізольоване положення лишайників лісових флороценотипів серед інших типів рослинності Таджикистану за спектром географічних груп лишайників. Виявлено ендемічні та субендемічні види лишайників Таджикистану та Середньої Азії, встановлено істотну роль автохтонного процесу у видоутворенні у Гірськосередньоазіатській провінції. Визначено вік реліктів ліхенофлори Таджикистану, серед яких виділено третинні неморальні, пліоценові та плейстоценові гірськоаридні релікти. Виявлено історичні та генетичні зв'язки ліхенофлори Таджикистану з ліхенофлорами прилеглих аридних гірських формувань Голарктики (Центральної Азії, Гімалаїв та нагірного Ірану).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.6*852.119(5ТАД)
Шифр НБУВ: РА331064

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
14.

Радковець Н.Я. 
Літологія неоком-нижньосеноманських відкладів автохтона Покутсько-Буковинської частини Передкарпатського прогину: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.21 / Н.Я. Радковець ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 2005. — 21 с. — укp.

Вивчено літологію та давній седиментогенез відкладів неоком-ранньосеноманського віку автохтона Покутсько-Буковинської частини Передкарпатського прогину. Для неоком-нижньосеманських нашарувань побудовано розрізи, виділено літологічні фації, з'ясовано їх просторовий розвиток. Створено літоло-фаціальні та седиментаційні моделі для окремих вікових одиниць (неоком, пізній альб-ранній сеноман). Складено літологічні класифікації та встановлено структурні та текстурні особливості неоком-нижньосеманських порід. Досліджено мінеральний склад даних утворень та виділено мінерали важких і легких фракцій. Здійснено геолого-палеоокеанографічні реконструкції умов теригенної та біогенної (карбонатно- та кремененагромадження) седиментації в неоком-ранньосеманський вік у межах Покутсько-Буковинського сегмента Мезотетісу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432.631(45УКР3)-24 + Д59(45УКР3)-34 +
Шифр НБУВ: РА337936

Рубрики:

      
15.

Махачашвілі Р.К. 
Лінгвофілософські параметри інновацій англійської мови у сфері новітніх технологій: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Р.К. Махачашвілі ; Запоріз. нац. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 22 с. — укp.

Вперше інкорпоровано автентичний підхід щодо комплексної лінгвофілософської систематизації комп'ютерної терміносистеми англійської мови на словотвірних і категорійно-детермінованих засадах. Розглянуто новітні тенденції динаміки сучасної англійської мови на морфологічному (словотвірному) та лексико-семантичному рівнях. Визначено та типологізовано явище "хибної" морфеми як специфічного словотвірного елемента комп'ютерної терміносистеми англійської мови. Наведено декілька особливих словотвірних моделей, автохтонних для зазначеної терміносистеми. Запропоновано "антропосферичну" систематизацію наявних і потенційних комп'ютерних термінів англійської мови, основними напрямками якої є лексико-екзистенційна та соціозумовлена категоризація "комп'ютерної антропосфери".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:3 +
Шифр НБУВ: РА340665

Рубрики:

      
16.

Конопацька Я.О. 
Семантична неологія в сучасному французькому медіадискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.05 / Я.О. Конопацька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено характерні особливості семантичних неологізмів у сучасній французькій мові та проаналізовано їх функціонування у медіадискурсі. Як семантичні неологізми запропоновано розглядати автохтонні лексичні одиниці, які зазнали змін у семантичній структурі (власне семантичні неологізми), неологічні звороти та запозичення з англійської мови, семантика яких змінилася під час адаптації у системі французької мови. Зазначено, що важливими способами виникнення більшості семантичних неологізмів є метафоричне та метонімічне перенесення, видозміни референта та конверсія. Установлено, що як найчастіше відбуваються зміни у семантичній структурі лексем, яким властива значна кількість компонентів семантичного навантаження, що актуалізує потенційні семи та створює можливість їх конотативного функціонування. Доведено, що зміни у семантичному навантаженні лексем вказують на їх прагматичну варіативність. Відзначено, що поява нових елементів зумовлює зміну параметрів уживання лексичних одиниць, що збільшує їх прагматичну маркованість. Визначено, що використання семантичних неологізмів у медіадискурсі дає змогу економити мовленнєві зусилля, детермінує логічне, інформативне й емоційне поглиблення висловлювання, сприяє розвитку концептів новизни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш147.11-321 + Ш147.11-715 +
Шифр НБУВ: РА336247

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Деміденко Л.А. 
Консортивні зв'язки IPhoca caspica/I з його гельмінтофауною в екосистемі Каспійського моря: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Л.А. Деміденко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено, що в екосистемі Каспійського моря каспійський тюлень входить як третя, четверта або п'ята ланка до складу багатьох трофічних ланцюгів. До його консортів належать 23 види гельмінтів, серед яких переважають трематоди. В мероконсорціях печінки, жовчного міхура, підшлункової залози зустрічається один вид гельмінтів, в мероконсорції тонкого кишечнику - 10, шлунка - 2, товстого кишечнику - 3. В мероконсорціях печінки, жовчного міхура, підшлункової залози та шлунка під впливом гельмінтів-консортів відбуваються глибокі патоморфологічні зміни, що призводять до порушень процесів метаболізму. Виявлено неоднозначну спрямованість у змінах маси тіла за наявності тих або інших консортів - гельмінтів у органах каспійського тюленя. Консортивні зв'язки підтверджують підрозділ виду на північну і південну популяції. В межах північної популяції консортивні зв'язки чітко позначають присутність трьох субпопуляцій тюленя, що характеризуються своєрідним набором гельмінтів. Консортивні зв'язки підтверджують гіпотезу автохтонного формування каспійського тюленя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*836.6:Е623.362.447 + П873.383-1 +
Шифр НБУВ: РА340634

Рубрики:

      
18.

Колеснікова В.А. 
Наукова та культурно-просвітницька діяльність В.В.Хвойки: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.04 / В.А. Колеснікова ; НАН України. Ін-т археології. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Досліджено наукову та культурно-просвітницьку діяльність відомого українського ученого-археолога та музеєзнавця В.В.Хвойки, висвітлено його внесок у розвиток вітчизняної археологічної науки та музейної справи. На підставі вивчення значного обсягу архівних матеріалів висвітлено науковий доробок В.В.Хвойки в галузі польових археологічних досліджень, розглянуто його культурно-просвітницьку діяльність та музейну роботу. Вперше визначено шляхи формування наукових інтересів В.В.Хвойки, час та обставини початку роботи в археології. Проаналізовано наукову концепцію В.В.Хвойки, зокрема, його тезу про послідовний автохтонний розвиток населення Середнього Придніпров'я, що базується на обряді тілоспалення. Визначено витоки формування даної концепції, висвітлено основні напрямки науково-просвітницької діяльності В.В.Хвойки у контексті популяризації давньої історії краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4 г(4УКР)д Хвойка +
Шифр НБУВ: РА346107

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Боднарюк Н.Д. 
Мікробіологічні та імунологічні аспекти гнійно-запальних процесів вагіни, обумовлені кандидозно-бактеріальними асоціаціями: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Н.Д. Боднарюк ; АМН України. Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова. — Х., 2006. — 22 с. — укp.

Досліджено питання діагностики порушень мікробіоценозу піхви та вмісту порожнини товстої кишки у жінок, хворих на кандидозний і бактеріальний вагініти, залежно від провідних збудників запалення. Вивчено видовий склад і популяційний рівень автохтонної та алохтонної мікрофлори, мікрофлори виділень піхви (заднього склепіння) у таких жінок, установлено провідного збудника та його асоціатів. Наведено дані про показники клітинної та гуморальної ланки системного імунітету, а також неспецифічної ефекторної системи протиінфекційного захисту з визначенням рівня прозапальних цитокінів крові жінок, хворих на кандидозний і бактеріальний вагініти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА345126

Рубрики:

      
20.

Зінов'єва Т.А. 
Еволюція східноукраїнського лялькового вертепу: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.01 / Т.А. Зінов'єва ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено еволюцію східноукраїнського лялькового вертепу на базі семіотико-культурологічного підходу, що дозволило розглянути його як складний знак, а також комплексно осмислити вертеп як вияв української театральної культури та певний світоглядний архетип. Розвинуто положення про типологічні особливості східноукраїнського вретепу в проекції на систему виразних засобів, які в ньому використовуються. На підставі аналізу автохтонних текстів вертепної драми висвітлено трансформацію вертепного жанру в аспекті виявлення його художньо-стильової динаміки. Зроблено висновок, що вертеп є не застиглим явищем видовищної культури, а навпаки, виявляє ресурси для породження якісно нових форм, або трансформується в інші форми театральної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ337.3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА345821

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського